PACKAGE_VERSION - en to ka translation catalogue (747 entries)

en:  excluding
ka:  ამოღებით

en: $0 $1 available at default location
ka: $0 $1 ხელმისაწვდომია ნაგულისხმებ მდებარეობაზე

en: $0 $1 available on host
ka: ჰოსტზე ხელმისაწვდომია $0 $1

en: $0 CPU details
ka: ინფორმაცია $0-ე CPU-ის შესახებ

en: $0 Network | $0 Networks
ka[0]: $0 ცალი ქსელი
ka[1]: $0 ქსელი

en: $0 Storage pool | $0 Storage pools
ka[0]: $0 ცალი საცავის პული
ka[1]: $0 საცავის პული

en: $0 console
ka: $0-ის კონსოლი

en: $0 does not support unattended installation.
ka: $0-ს ოპერაციულ სისტემას ავტომატური დაყენების საშუალება არ გააჩნია.

en: $0 memory adjustment
ka: $0-ის მეხსიერების შესწორება

en: $0 network
ka: $0 ქსელი

en: $0 vCPU | $0 vCPUs
ka[0]: $0 ცალი vCPU
ka[1]: $0 vCPU

en: $0 virtual network interface settings
ka: ვირტუალური ქსელის ინტერფეისის მორგება ($0)

en: (empty)
ka: (ცარიელი)

en: A copy of the VM will run on the destination and will disappear when it is shut off. Meanwhile, the origin host keeps its copy of the VM configuration.
ka: VM-ის ასლი გაეშვება სამიზნე მანქანაზე და გაქრება, როცა ის გამოირთვება. ამავე დროს საწყისი ჰოსტს VM-ის კონფიგურაცის საკუთარი ასლი გააჩნია.

en: Access
ka: წვდომა

en: Action
ka: ქმედება

en: Actions
ka: ქმედებები

en: Activate
ka: აქტივაცია

en: Activate the storage pool to administer volumes
ka: საცავის პულის აქტივაცია საცავების ადმინისტრირებისთვის

en: Add
ka: დამატება

en: Add SSH keys
ka: SSH გასაღებების დამატება

en: Add TPM
ka: TPM-ის დამატება

en: Add VNC
ka: VNC-ის დამატება

en: Add a DHCP static host entry
ka: ჰოსტის DHCP სტატიკური ელემენტის დამატება

en: Add disk
ka: დისკის დამატება

en: Add host device
ka: ჰოსტის მოწყობილობის დამატება

en: Add network interface
ka: ქსელის ინტერფეისის დამატება

en: Add serial console
ka: სერიული კონსოლის დამატება

en: Add shared directory
ka: ზიარი საქაღალდის დამატება

en: Add virtual network interface
ka: ქსელის ვირტუალური ინტერფეისის დამატება

en: Add vsock interface
ka: Vsock ინტერფეისის დამატება

en: Add watchdog device type
ka: Watchdog-ის ტიპის მოწყობილობის დამატება

en: Adding a watchdog will require a reboot to take effect.
ka: Watchdog-ის დამატებისას ცვლილებების ძალაში შესასვლელად გადატვირთვაა საჭირო.

en: Adding shared directories is possible only when the guest is shut off
ka: გაზიარებული საქაღალდეების დამატება მხოლოდ სტუმრის გამორთულობის დროსაა შესაძლებელი

en: Address
ka: მისამართი

en: Address not within subnet
ka: მისამართი დიაპაზონს არ ეკუთვნის

en: All
ka: ყველა

en: All VM activity, including storage, will be temporary. This will result in data loss on the destination host.
ka: ვმ-ის ყველა აქტივობა, საცავის ჩათვლით, დროებითი იქნება. ეს სამიზნე ჰოსტზე მონაცემების დაკარგვას გამოიწვევს.

en: Allowed characters: basic Latin alphabet, numbers, and limited punctuation (-, _, +, .)
ka: დაშვებული სიმბოლოები: ძირითადი ლათინური ანბანი, ციფრები და ზოგიერთი სასვენი ნიშანი (-, _, +, .)

en: Also delete all volumes inside this pool:
ka: ასევე წაიშლება ამ პულში მდებარე საცავებიც:

en: Always attach
ka: ყოველთვის მიბმა

en: An example of vsock-aware software is socat
ka: VSock-ჩართული პროგრამების მაგალითია socket

en: Apply
ka: გადატარება

en: Apply on next boot
ka: შემდეგ ჩატვირთვაზე გადატარება

en: Assign automatically
ka: ავტომატური მინიჭება

en: Associated storage files
ka: ასოცირებული საცავის ფაილები

en: Automated installs are only available when downloading an image or using cloud-init.
ka: ავტომატური დაყენება ხელმისაწვდომია მხოლოდ გამოსახულების გადმოწერისას ან cloud-init-ით.

en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Automation
ka: ავტომატიზაცია

en: Autostart
ka: ავტომატური გაშვება

en: Backend
ka: უკანაბოლო

en: Base System Peripheral
ka: საბაზისო სისტემის პერიფერია

en: Block device
ka: ბლოკური მოწყობილობა

en: Blocked
ka: დაბლოკილია

en: Boot order
ka: ჩატვირთვის მიმდევრობა

en: Boot order settings could not be saved
ka: ჩატვირთვის მიმდევრობის შენახვის შეცდომა

en: Bridge
ka: ხიდი

en: Bus
ka: მატარებელი

en: CD/DVD disc
ka: CD/DVD დისკი

en: CPU mode could not be saved
ka: CPU-ის პარამეტრების შენახვის შეცდომა

en: Cache
ka: ქეში

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Cannot edit vsock device on a transient VM
ka: დროებით ვმ-ზე vsock მოწყობილობის ჩასწორება შეუძლებელია

en: Cannot edit watchdog device on a transient VM
ka: Watchdog ტიპის მოწყობილობის ჩასწორება დროებით ვმ-ზე შეუძლებელია

en: Change boot order
ka: ჩატვირთვის მიმდევრობის შეცვლა

en: Change firmware
ka: მიკროკოდის შეცვლა

en: Changes pending
ka: დარჩენილი ცვლილებები

en: Changes will take effect after shutting down the VM
ka: ცვლილებები ძალაში მხოლოდ ვმ-ის გათიშვის შემდეგ შევა

en: Changing BIOS/EFI settings is specific to each manufacturer. It involves pressing a hotkey during boot (ESC, F1, F12, Del). Enable a setting called "virtualization", "VM", "VMX", "SVM", "VTX", "VTD". Consult your computer's manual for details.
ka: BIOS/EFI პარამეტრების შეცვლა მწარმოებლიდან მწარმოებლამდე განსხვავდება. ის ჩატვრთვისას კონკრეტული ღილაკის (ESC, F1, F12, del) დაჭერას და ვირტუალიზაციის *"virtualization", "VM", "VMX", "SVM", "VTX" ან "VTD") ჩართვას მოიცავს. მეტი დეტალებისთვის მიმართეთ კომპიუტერის დოკუმენტაციას.

en: Checking token validity...
ka: კოდის სისწორის შემოწმება...

en: Choose an operating system
ka: აირჩეთ ოპერაციული სისტემა

en: Class
ka: კლასი

en: Clicking "Launch viewer" will download a $0 file and launch the Remote Viewer application on your system.
ka: "დამთვალიერებლის გაშვებაზე" დაჭერა გადმოწერს $0 ფაილს და გაუშვებს დაშორებული დამთვალიერებლის აპლიკაციას თქვენს სისტემაზე.

en: Clone
ka: კლონი

en: Close
ka: დახურვა

en: Cloud base image
ka: ღრუბლოვანი საბაზისო გამოსახულება

en: Co-Processor
ka: კოპროცესორი

en: Cockpit Project
ka: პროექტი Cockpit

en: Complex rule "$0" can not be edited here.
ka: რთული წესის "$0" აქ ჩასწორება შეუძლებელია.

en: Compress
ka: შეკუმშვა

en: Concurrently writeable
ka: ერთდრიულად ჩაწერადი

en: Confirm this action
ka: ქმედების დასტური

en: Connect
ka: დაკავშირება

en: Connection
ka: კავშირი

en: Console
ka: კონსოლი

en: Convert QXL video card to VGA
ka: QXL ვიდეობარათის გადაყვანა VGA-ში

en: Convert SPICE graphics console to VNC
ka: SPICE გრაფიკული კონსოლის VNC-ში გადაყვანა

en: Copy storage
ka: საცავის კოპირება

en: Copy to clipboard
ka: ბუფერში კოპირება

en: Cores per socket
ka: ბირთვების რაოდენობა თითოეულ სოკეტზე

en: Could not delete $0
ka: წაშლის შეცდომა: $0

en: Could not delete all storage for $0
ka: $0-სთვის საცავის სრულად წაშლა შეუძლებელია

en: Could not delete disk's storage
ka: დისკის საცავის წაშლა შეუძლებელია

en: Could not dynamically add watchdog
ka: Watchdog-ს დინამიკურად ვერ დაამატებთ

en: Could not revert to snapshot
ka: სწრაფ ასლზე დაბრუნების შეცდომა

en: Crashed
ka: გაითიშა

en: Create
ka: შექმნა

en: Create VM
ka: ვმ-ის შექმნა

en: Create VM by importing a disk image of an existing VM installation
ka: შექმენით ვმ-ი არსებული ვმ-ის დისკის ასლის შემოტანით

en: Create VM from local or network installation medium
ka: შექმენით ვმ-ი ლოკალური ან ქსელური დისკით

en: Create a clone VM based on $0
ka: $0-ის ასლზე დაფუძნებული ვმ-ის შექმნა

en: Create and edit
ka: შექმნა და ჩასწორება

en: Create and run
ka: შექმნა და გაშვება

en: Create new
ka: ახლის შექმნა

en: Create new qcow2 volume
ka: ახალი qcow2 ტომის შექმნა

en: Create new raw volume
ka: ახალი raw ტომის შექმნა

en: Create new virtual machine
ka: ახალი ვირტუალური მანქანის შექმნა

en: Create snapshot
ka: სწრაფი ასლის შექმნა

en: Create storage pool
ka: საცავის პულის შექმნა

en: Create storage volume
ka: საცავის ტომის შექმნა

en: Create virtual network
ka: ვირტუალური ქსელის შექმნა

en: Create volume
ka: ტომის შექმნა

en: Creating VM
ka: ვმ-ის შექმნა

en: Creating VM $0
ka: ვმ-ის შექმნა: $0

en: Creating snapshots of VMs with VFIO devices is not supported while they are running.
ka: VFIO მოწყობილობების მქონე ვმ-ების სწრაფი ასლების აღება, როცა ისინი გაშვებულია, მხარდაჭერილი არაა.

en: Creation of VM $0 failed
ka: ვმ-ის ($0) შექმნის შეცდომა

en: Creation time
ka: შექმნის დრო

en: Current
ka: მიმდინარე

en: Current allocation
ka: მიმდინარე განაწილება

en: Custom firmware: $0
ka: ხელით მითითებული მიკროკოდი: $0

en: Custom identifier
ka: ხელით მითითებული იდენტიფიკატორი

en: Custom path
ka: ხელით მითითებული ბილიკი

en: DHCP Settings
ka: DHCP-ის მორგება

en: Deactivate
ka: დეაქტივაცია

en: Delete
ka: წაშლა

en: Delete $0 VM?
ka: წავშალო $0 ვმ-ი?

en: Delete $0 storage pool?
ka: წავშალო $0 საცავის პული?

en: Delete $0 volume | Delete $0 volumes
ka[0]: $0 ცალი ტომის წაშლა
ka[1]: $0 ტომის წაშლა

en: Delete associated storage files:
ka: საცავის მიბმული ფაილების წაშლა:

en: Delete network?
ka: წავშალო ქსელი?

en: Delete snapshot?
ka: წავშალო სწრაფი ასლი?

en: Deleting an inactive storage pool will only undefine the pool. Its content will not be deleted.
ka: არააქტიური საცავის პულის წაშლა მხოლოდ პულის განსაზღვრებას მოაშორებს. შიგთავსი არ წაიშლება.

en: Deleting shared directories is possible only when the guest is shut off
ka: გაზიარებული საქაღალდეების წაშლა მხოლოდ სტუმრის გამორთულობის დროსაა შესაძლებელი

en: Description
ka: აღწერა

en: Deselect others
ka: სხვების მონიშვნის მოხსნა

en: Destination URI
ka: სამიზნე URI

en: Destination URI must not be empty
ka: სამიზნე URI ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Detach
ka: მოძრობა

en: Detach the disks using this pool from any VMs before attempting deletion.
ka: წაშლის ცდამდე საჭიროა ამ პულიდან მიბმული დისკების ყველა ვმ-დან მოცილება.

en: Details
ka: დეტალები

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Devices
ka: მოწყობილობები

en: Disconnect
ka: გათიშვა

en: Disconnected
ka: გათიშულია

en: Disk
ka: დისკი

en: Disk $0 could not be removed
ka: დისკის წაშლის შეცდომა: $0

en: Disk failed to be added
ka: დისკის დამატება ჩავარდა

en: Disk identifier
ka: დისკის იდენტიფიკატორი

en: Disk image
ka: დისკის გამოსახულება

en: Disk image file
ka: დისკის გამოსახეულების ფაილი

en: Disk image path must not be empty
ka: დისკის გამოსახულების ბილიკი ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Disk images can be stored in user home directory
ka: დისკის ასლები შეგიძლიათ მომხმარებლის საქაღლდეში შეინახოთ

en: Disk settings could not be saved
ka: დისკის პარამეტრების შენახვის შეცდომა

en: Disk-only snapshot
ka: მხოლოდ-დისკის სწრაფი ასლი

en: Disks
ka: დისკები

en: Display Controller
ka: ეკრანის კონტროლერი

en: Do not run this VM on the origin and destination hosts at the same time.
ka: არ გაუშვა ეს ვმ-ი ერთდროულად წყარო და სამიზნე ჰოსტზე.

en: Do nothing
ka: არაფრის გაკეთება

en: Docking Station
ka: სამაგრი დაფა

en: Domain has crashed
ka: დომენი გაითიშა

en: Domain is blocked on resource
ka: დომენი დაბლოკილია რესურსზე

en: Download an OS
ka: OS-ის გადმოწერა

en: Download progress
ka: გადმოწერა

en: Download the MSI from $0
ka: MSI-ის გადმოწერა $0-დან

en: Downloading image for VM $0
ka: ასლის გადმოწერა ვმ-სთვის $0

en: Downloading: $0%
ka: გადმოწერა: $0%

en: Dump core
ka: ბირთვის დამპი

en: Duration
ka: ხანგრძილობა

en: Dying
ka: კვდება

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Edit $0 attributes
ka: $0-ის ატრიბუტების ჩასწორება

en: Edit VNC settings
ka: VNC-ის პარამეტრების ჩასწორება

en: Edit description
ka: აღწერის ჩასწორება

en: Edit description of VM $0
ka: აღწერის ჩასწორება ვმ-სთვის $0

en: Edit vsock interface
ka: Vsock ინტერფეისის ჩასწორება

en: Edit watchdog device type
ka: Watchdog ტიპის მოწყობილობის ჩასწორება

en: Editing network interfaces of transient guests is not allowed
ka: დროებით სტუმრებზე ქსელის ინტერფეისების ჩასწორება მხარდაუჭერელია

en: Editing transient network interfaces is not allowed
ka: ქსელის დროებითი ინტერფეისების ჩასწორება შეუძლებელია

en: Eject
ka: გამოღება

en: Eject disc from VM?
ka: გამოვიღო დისკი ვმ-დან?

en: Emulated machine
ka: ემულირებული მანქანა

en: Enable virtualization support in BIOS/EFI settings.
ka: ჩართეთ ვირტუალიზაციის მხარდაჭერა BIOS/EFI-ის პარამეტრებში.

en: Encryption Controller
ka: დაშიფვრის კონტროლერი

en: End
ka: დასასრული

en: End should not be empty
ka: ბოლო ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Enter root and/or user information to enable unattended installation.
ka: ავტომატური დაყენებისთვის შეიყვანეთ root-ის ან/და მომხმარებლის ინფორმაცია.

en: Error checking token
ka: კოდის შემოწმების შეცდომა

en: Example, $0
ka: მაგალითად, $0

en: Existing disk image on host's file system
ka: დისკის არსებული გამოსახულების ბილიკი ჰოსტის ფაილურ სისტემაზე

en: Expand
ka: გაფართოება

en: Extended attributes
ka: გაფართოებული ატრიბუტები

en: Failed
ka: შეცდომა

en: Failed to add TPM to VM $0
ka: ჩავარდა TPM-ის დამატება ვმ-ზე $0

en: Failed to add VNC to VM $0
ka: ჩავარდა VNC-ის დამატება ვმ-ზე $0

en: Failed to add serial console to VM $0
ka: ჩავარდა სერიული კონსოლის დამატება ვმ-ზე $0

en: Failed to add shared directory
ka: გაზიარებული საქაღალდის დამატების შეცდომა

en: Failed to change firmware
ka: მიკროკოდის შეცვლის შეცდომა

en: Failed to clone VM $0
ka: ვმ-ის ($0) ასლის შექმნის შეცდომა

en: Failed to configure vsock
ka: Vsock-ის მორგების შეცდომა

en: Failed to configure watchdog
ka: Watchdog-ის მორგების შეცდომა

en: Failed to connect
ka: დაკავშირების შეცდომა

en: Failed to detach vsock
ka: Vsock-ის მოხსნის შეცდომა

en: Failed to detach watchdog
ka: Watchdog-ის მოხსნის შეცდომა

en: Failed to fetch some resources
ka: ზოგიერთი რესურსების გამოთხოვნის შეცდომა

en: Failed to fetch the IP addresses of the interfaces present in $0
ka: $0-ში ინტერფეისებზე იმაგრებული IP მისამართების მიღების შეცდომა

en: Failed to rename VM $0
ka: ვმ-ის ($0) გადარქმევის შეცდომა

en: Failed to replace SPICE devices
ka: SPICE მოწყობილობების ჩანაცვლება ჩავარდა

en: Failed to save network settings
ka: ქსელის პარამეტრების შენახვის შეცდომა

en: Failed to send key Ctrl+Alt+$0 to VM $1
ka: Ctrl+Alt+$0-ის ვმ-თან ($1) გაგზავნის შეცდომა

en: Failed to set description of VM $0
ka: ჩავარდა აღწერის დაყენება ვმ-სთვის $0

en: Fewer than the maximum number of virtual CPUs should be enabled.
ka: ჩართული უნდა იყოს ხელმისაწვდომზე ნაკლები ვირტუალური პროცესორი.

en: File
ka: ფაილი

en: Filesystem $0 could not be removed
ka: ფაილური სისტემის წაშლის შეცდომა: $0

en: Filesystem directory
ka: ფაილური სიტემის საქაღალდე

en: Filter by name
ka: სახელით გაფილტვრა

en: Firmware
ka: მიკროკოდი

en: Force eject
ka: ძალით გამოღება

en: Force reboot
ka: ძალით გადატვირთვა

en: Force reboot $0?
ka: გადავტვირთო ძალით $0?

en: Force revert
ka: ძალით დაბრუნება

en: Force shut down
ka: ძალით გამორთვა

en: Force shut down $0?
ka: გამოვრთო ძალით $0?

en: Force shutdown and restart
ka: ძალით გამორთვა და გადატვირთვა

en: Format
ka: ფორმატი

en: Forward mode
ka: გადაგზავნის რეჟიმი

en: Forwarded ports
ka: გადამისამართებული პორტები

en: Forwarding mode
ka: გადაგზავნის რეჟიმი

en: Full disk images and the domain's memory will be migrated. Only non-shared, writable disk images will be transferred. Unused storage will remain on the origin after migration.
ka: დისკის სრული გამოსახუებები და დომენის მეხსიერება გადაინაცვლებს. გადაიცემა მხოლოდ არაგაზიარებული, ჩასაწერი დისკის გამოსახულებები. გამოუყენებელი საცავი დარჩება საწყისზე მიგრაციის შემდეგ.

en: General
ka: ზოგადი

en: Generate automatically
ka: ავტომატური გენერაცია

en: Get a new RHSM token.
ka: ახალი RHSM კოდის მიღება.

en: GiB
ka: გიბ

en: Go to VMs list
ka: ვმ-ების სიაზე გადასვლა

en: Good choice for desktop virtualization
ka: კარგი არჩევანი სამუშაო მაგიდის ვირტუალიზაციისთვის

en: Gracefully shutdown
ka: ძალით გამორთვა

en: Graphical
ka: გრაფიკული

en: Graphical console support not enabled
ka: გრაფიკული კონსოლის მხარდაჭერა ჩართული არაა

en: Guest port
ka: სტუმრის პორტი

en: Guest port help
ka: სტუმრის პორტის დახმარება

en: Hardware virtualization is disabled
ka: აპარატურული ვირტუალიზაცია გამორთულია

en: Hide additional options
ka: დამატებითი პარამეტრების დამალვა

en: Host
ka: ჰოსტი

en: Host device
ka: ჰოსტის მოწყობილობა

en: Host device could not be attached
ka: ჰოსტის მოწყობილობის მიბმის შეცდომა

en: Host device will be removed from $0:
ka: $0-დან წაიშლება ჰოსტის მოწყობილობა:

en: Host devices
ka: ჰოსტის მოწყობილობები

en: Host name
ka: ჰოსტის სახელი

en: Host port
ka: ჰოსტის პორტი

en: Host port can not be empty.
ka: ჰოსტის პორტი ცარიელი არ შეიძლება იყოს.

en: Host port help
ka: ჰოსტის პორტის დახმარება

en: Host should not be empty
ka: ჰოსტი ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Hypervisor details
ka: ინფორმაცია ჰაიპერვაიზორის შესახებ

en: IP address
ka: IP მისამართი

en: IP address help
ka: IP მისამართის დახმარება

en: IP address must not be empty
ka: IP მისამართი ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: IP configuration
ka: IP კონფიგურაცია

en: IPv4 Address
ka: IPv4 მისამართი

en: IPv4 address
ka: IPv4 მისამართი

en: IPv4 address cannot be same as the network's broadcast address
ka: IPv4 მისამართი და ქსელის გადაცემის მისამართი ერთი და იგივე ვერ იქნება

en: IPv4 and IPv6
ka: IPv4 და IPv6

en: IPv4 network should not be empty
ka: IPv4 ქსელი ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: IPv4 only
ka: მხოლოდ IPv4

en: IPv4 prefix length must be 24 or less
ka: IPv4 პრეფიქსის სიგრძე 24 ან ნაკლები უნდა იყოს

en: IPv4 prefix length must be a multiple of 8
ka: IPv4 პრეფიქსის სიგრძე რვის ნამრავლი უნდა იყოს

en: IPv6 Address
ka: IPv6 მისამართი

en: IPv6 address
ka: IPv6 მისამართი

en: IPv6 network should not be empty
ka: IPv6 ქსელი ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: IPv6 only
ka: მხოლოდ IPv6

en: Ideal for server VMs
ka: იდეალურია სერვერული ვმ-ებისთვის

en: Ideal networking support
ka: ქსელის იდეალური მხარდაჭერა

en: Identifier in use by $0. VMs with an identical identifier cannot run at the same time.
ka: იდენტიფიკატორი $0ს-თვის. იგივე იდენტიფიკატორის მქონე ვმ-ებს ერთდროულად ვერ გაუშვებთ.

en: Identifier may be silently truncated to $0 characters
ka: იდენტიფიკატორს შეიძლება წაეჭრას $0 simbolo

en: Idle
ka: უქმი

en: If host IP is set to 0.0.0.0 or not set at all, the port will be bound on all IPs on the host.
ka: თუ ჰოსტის IP დაყენებულია 0.0.0.0-ზე, ან დაყენებული არაა, პორტი ჰოსტზე არსებულ ყველა IP-ზე იქნება მიმაგრებული.

en: Ignore
ka: იგნორირება

en: Import VM
ka: ვმ-ის შემოტანა

en: Import a virtual machine
ka: ვირტუალური მანქანის შემოტანა

en: Import and edit
ka: შემოტანა და ჩასწორება

en: Import and run
ka: შემოტანა და გაშვება

en: Importing an image with a backing file is unsupported
ka: უკანაბოლოს სახით ფაილის მქონე ასლის შემოტანა მხარდაუჭერელია

en: In most configurations, macvtap does not work for host to guest network communication.
ka: macvtap-ი არ მუშაობს ჰოსტიდან სტუმრამდე ქსელური კომუნიკაციისთვის.

en: Initiator
ka: ინიციატორი

en: Initiator should not be empty
ka: ინიციატორი ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Inject a non-maskable interrupt
ka: შეუნიღბვადი წყვეტის გაგზავნა

en: Input Device Controller
ka: შეყვანის მოწყობილობის კონტოლერი

en: Insert
ka: ჩადება

en: Insert disc media
ka: დისკის ჩადება

en: Inside the VM
ka: ვმ-ის შიგნით

en: Install
ka: დაყენება

en: Installation source
ka: დაყენების წყარო

en: Installation source must not be empty
ka: დაყენების წყარო ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Installation type
ka: დაყენების ტიპი

en: Intelligent Controller
ka: ჭკვიანი კონტროლერი

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: Interface type
ka: ინტერფეისის ტიპი

en: Interface type help
ka: ინტერფეისის ტიპის დახმარება

en: Invalid IP address
ka: არასწორი IP მისამართი

en: Invalid IPv4 address
ka: არასწორი IPv4 მისამართი

en: Invalid IPv4 mask or prefix length
ka: არასწორი IPv4 ნიღაბი ან პრეფიქსის სიგრძე

en: Invalid IPv6 address
ka: არასწორი IPv6 მისამართი

en: Invalid IPv6 prefix
ka: არასწორი IPv6 პრეფიქსი

en: Invalid filename
ka: ფაილის არასწორი სახელი

en: Isolated network
ka: იზოლირებული ქსელი

en: It can also be used to enable the inline graphical console in the browser, which does not support SPICE.
ka: შეიძლება გამოყენებული იყოს გრაფიკული კონსოლის ჩასართავად ბრაუზერში, რომელსაც SPICE-ის მხარდაჭერა არ აქვს.

en: Keys are located in ~/.ssh/ and have a ".pub" extension.
ka: გასაღებები ~/.ssh/-შია და ".pub" გაფართოება აქვს.

en: LVM volume group
ka: LVM ტომების ჯგუფი

en: Launch viewer
ka: დამთვალიერებლის გაშვება

en: Leave the password blank if you do not wish to have a root account created
ka: root ანგარიშის არ შესაქმნელად დატოვეთ პაროლი ცარიელი

en: Leave the password blank if you do not wish to have a user account created
ka: მომხმარებლის პაროლის არ შესაქმნელად დატოვეთ პაროლი ცარიელი

en: Leave the password blank if you do not wish to set a root password
ka: თუ არ გნებავთ პაროლის დაყენება, დატოვეთ ის ცარიელი

en: Libvirt did not detect any UEFI/OVMF firmware image installed on the host
ka: Libvirt-მა ჰოსტზე დაყენებული ვერცერთი UEFI/OMVF მიკროკოდის გამოსახულება ვერ იპოვა

en: Libvirt or hypervisor does not support UEFI
ka: Libvirt-ს ან ჰაიპერვაიზორს UEFI-ის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: Loading available network devices
ka: ხელმისაწვდომი ქსელური მოწყობილობების ჩატვირთვა

en: Loading operating system information...
ka: იტვირთება ინფორმაცია ოპერაციული სისტემის შესახებ...

en: Loading resources
ka: რესურსების ჩატვირთვა

en: Local install media (ISO image or distro install tree)
ka: დაყენების ლოკალური წყარო (ISO გამოსახულება ან დისტრიბუტივის დასაყენებელი ხე)

en: Local scaling
ka: ლოკალური მასშტაბი

en: Location
ka: მდებარეობა

en: MAC address
ka: MAC მისამართი

en: MAC address already in use
ka: MAC მისამართი უკვე გამოიყენება

en: MAC address must not be empty
ka: MAC მისამართი ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Machine must be shut off before changing bus type
ka: მატარებლის ტიპის შეცვლამდე მანქანა უნდა გამოირთოს

en: Machine must be shut off before changing cache mode
ka: ქეშის რეჟიმის შეცვლამდე მანქანა უნდა გამოირთოს

en: Machines
ka: მანქანები

en: Manage your virtual machines
ka: მართეთ თქვენი ვირტუალური მანქანები

en: Managing virtual machines
ka: ვირტუალური მანქანების მართვა

en: Mask or prefix length
ka: ნიღაბი ან პრეფიქსის სიგრზე

en: Mask or prefix length should not be empty
ka: ნიღაბი ან პრეფიქსის სიგრძე ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Mass Storage Controller
ka: მასიური საცავის კონტოლერი

en: Maximum allocation
ka: მაქსიმალური განაწილება

en: Maximum memory could not be saved
ka: მაქსიმალური მეხსიერების შენახვის პრობლემა

en: Maximum number of virtual CPUs allocated for the guest OS
ka: სტუმარი ოპერაციული სისტემისთვის გამოყოფილი ვირტუალური პროცესორების მაქსიმალური რაოდენობა

en: Maximum number of virtual CPUs allocated for the guest OS, which must be between 1 and $0
ka: ვირტუალური CPU-ების მაქსიმალური რაოდენობა. დიაპაზონი 1-$0

en: Maximum transmission unit
ka: გადაცემის მაქსიმალური ერთეული

en: Media could not be ejected from $0
ka: $0-დან დისკის გამოღების შეცდომა

en: Media will be ejected from $0:
ka: მოხდება დისკის $0-დან ამოღება:

en: Memory
ka: მეხსიერება

en: Memory Controller
ka: მეხსიერების კონტროლერი

en: Memory could not be saved
ka: მეხსიერების შენახვის შეცდომა

en: Memory must not be 0
ka: მეხსიერება არ შეიძლება 0-ის ტოლი იყოს

en: Memory save location can not be empty
ka: მეხსიერების შენახვის მდებარეობა, არ შეიძლება, ცარიელი იყოს

en: Memory snapshot will use about $0.
ka: მეხსიერების სწრაფი ასლი დაახლოებით $0-ს დაიკავებს.

en: Memory state path
ka: მეხსიერების მდგომარეობის ბილიკი

en: MiB
ka: მიბ

en: Migrate
ka: მიგრაცია

en: Migrate VM to another host
ka: ვმ-ის სხვა ჰოსტზე გადატანა

en: Migration failed
ka: მიგრაციის შეცდომა

en: Miscellaneous
ka: სხვადასხვა

en: Mode
ka: რეჟიმი

en: Mode help
ka: დახმარება რეჟიმის შესახებ

en: Model
ka: მოდელი

en: Model type
ka: მოდელის ტიპი

en: More info
ka: მეტი ინფორმაცია

en: Mount tag
ka: მიბმის ჭდე

en: Mount tag must not be empty
ka: მიმაგრების ჭდე ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Multimedia Controller
ka: მულტიმედიის კონტროლერი

en: Must be an address instead of the network identifier, such as $0
ka: უნდა იყოს მისამართი ქსელური იდენტიფიკატორის მაგიერ. მაგ: $0

en: NAT to $0
ka: NAT $0მდე

en: NIC $0 of VM $1 failed to change state
ka: ვმ-ის ($1) ქსელური ინტერფეისის($0) მდგომარეობის შეცვლის შეცდომა

en: Name
ka: სახელი

en: Name already exists
ka: სახელი უკვე არსებობს

en: Name can not be empty
ka: სახელი ცარიელი არ უნდა იყოს

en: Name contains invalid characters
ka: სახელი შეიცავს არასწორ სიმბოლოებს

en: Name must not be empty
ka: სახელი ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Name should not be empty
ka: სახელ ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Name:
ka: სახელი:

en: Netmask
ka: ქსელის ნიღაბი

en: Network $0 could not be deleted
ka: ქსელის წაშლის შეცდომა: $0

en: Network $0 failed to get activated
ka: ქსელის ($0) აქტივაციის შეცდომა

en: Network $0 failed to get deactivated
ka: ქსელის ($0) დეაქტივაციის შეცდომა

en: Network $0 will be permanently deleted.
ka: ქსელი სამუდამოდ წაიშლება: $0.

en: Network Controller
ka: ქსელის კონტროლერი

en: Network boot (PXE)
ka: ქსელური ჩატვირთვა (PXE)

en: Network file system
ka: ქსელური ფაილური სისტემა

en: Network interface
ka: ქსელის ინტერფეისი

en: Network interface $0 could not be removed
ka: ქსელის ინტერფეისის წაშლის შეცდომა: $0

en: Network interface $0 will be removed from $1
ka: ქსელის ინტერფეისი $0 წაშლილი იქნება $1-დან

en: Network interface settings could not be saved
ka: ქსელის ინტერფეისის პარამეტრების შენახვის შეცდომა

en: Network interfaces
ka: ქსელის ინტერფეისები

en: Network selection does not support PXE.
ka: არჩეულ ქსელს PXE-ის მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: Networks
ka: ქსელები

en: New name
ka: ახალი სახელი

en: New name must not be empty
ka: ახალი სახელი ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: New volume name
ka: ახალი ტომის სახელი

en: No SSH keys specified
ka: SSH გასაღებები მითითებული არაა

en: No VM is running or defined on this host
ka: ამ ჰოსტზე გაშვებული ან აღწერილი ვმ-ი არ არსებობს

en: No boot device found
ka: ჩასატვირთი მოწყობილობის გარეშე

en: No description
ka: აღწერის გარეშე

en: No disks
ka: დისკების გარეშე

en: No host device selected
ka: ჰოსტის მოწყობილობა არჩეული არაა

en: No host devices
ka: ჰოსტის მოწყობილობების გარეშე

en: No network devices
ka: ქსელის მოწყობილობების გარეშე

en: No network interfaces
ka: ქსელის ინტერფეისების გარეშე

en: No network is defined on this host
ka: ამ ჰოსტზე ქსელები აღწერილი არაა

en: No networks available
ka: ქსელები მიუწვდომელია

en: No parent
ka: მშობლის გარეშე

en: No ports forwarded
ka: პორტების გადამისამართების გარეშე

en: No scaling or resizing
ka: მასშტაბის ან ზომის შეცვლის გარეშე

en: No shared directories
ka: გაზიარებული საქაღალდეების გარეშე

en: No snapshots
ka: სწრაფი ასლების გარეშე

en: No state
ka: მდგომარეობის გარეშე

en: No storage
ka: საცავის გარეშე

en: No storage pool is defined on this host
ka: ამ ჰოსტზე საცავის პული აღწერილი არაა

en: No storage pools available
ka: საცავის პულები ხელმიუწვდომელია

en: No storage volumes defined for this storage pool
ka: საცავის ამ პულში ტომები აღწერილი არაა

en: No virtual networks
ka: ვირტუალური ქსელების გარეშე

en: No volumes exist in this storage pool.
ka: საცავის პულში ტომები არ არსებობს.

en: Non-Essential Instrumentation
ka: არააუცილებელი ინსტრუმენტები

en: Non-persistent network cannot be deleted. It ceases to exists when it's deactivated.
ka: დროებითი ქსელის წაშლა შეუძლებელია. ის მისი დეაქტივაციისთანავე გაქრება.

en: Non-persistent storage pool cannot be deleted. It ceases to exists when it's deactivated.
ka: საცავის დროებითი პულის წაშლა შეუძლებელია. ის გაქრება, როცა დეაქტივირდება.

en: None
ka: არცერთი

en: None (isolated network)
ka: არცერთი (იზოლირებული ქსელი)

en: Offline token
ka: გათიშული კოდი

en: Offline token must not be empty
ka: გათიშული კოდი ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Old token expired
ka: ძველი კოდის ვადა ამოიწურა

en: On the host
ka: ჰოსტზე

en: One or more selected volumes are used by domains. Detach the disks first to allow volume deletion.
ka: ერთი ან მეტი არჩეული ტომი დომენების მიერ გამოიყენება. ტომის წასაშლელად ჯერ მოაძრეთ დისკები.

en: Only editable when the guest is shut off
ka: ჩასწორებადია მხოლოდ მაშინ, როცა სტუმარი გათიშულია

en: Open
ka: გახსნა

en: Operating system
ka: ოპერაციული სისტემა

en: Operation is in progress
ka: ოპერაცია მიმდინარეობს

en: Other VMs using SPICE
ka: სხვა VM-ები, რომლებიც SPICE-ს იყენებენ

en: Overview
ka: გადახედვა

en: Parent snapshot
ka: მშობელი სწრაფი ასლი

en: Password
ka: პაროლი

en: Password must be 8 characters or less. VNC passwords do not provide encryption and are generally cryptographically weak. They can not be used to secure connections in untrusted networks.
ka: პაროლი 8 ან ნაკლებ სიმბოლოს უნდა შეიცავდეს. VNC-ოს პაროლებს დაშიფვრა არ აქვს და ზოგადად კრიპტოგრაფიულად სუსტია. ის არ შეიძლება, გამოყენებული იყოს კავშირის დასაცავად არასანდო ქსელებში.

en: Password must be at most 8 characters.
ka: პაროლი მაქს. 8 სიმბოლოს უნდა შეიცავდეს.

en: Path
ka: ბილიკი

en: Path on host's filesystem
ka: ბილიკი ჰოსტის ფაილურ სისტემაზე

en: Path to ISO file on host's file system
ka: ბილიკი ISO ფაილამდე ჰოსტის ფაილურ სისტემაზე

en: Path to cloud image file on host's file system
ka: ღრუბლოვანი გამოსახულების ბილიკი ჰოსტის ფაილურ სისტემაზე

en: Path to directory
ka: ბილიკი საქაღალდემდე

en: Path to file on host's file system
ka: ბილიკი ფაილამდე ჰოსტის ფალურ სისტემაზე

en: Pause
ka: პაუზა

en: Paused
ka: შეჩერებულია

en: Permanent (default)
ka: მუდმივი (ნაგულისხმები)

en: Permissions denied for disk images in home directories
ka: საწყისი საქაღალდეებიდან დისკის ასლების წაკითხვის წვდომა აკრძალულია

en: Persistence
ka: მუდმივობა

en: Persistent
ka: მუდმივი

en: Physical disk device
ka: დისკის ფიზიკური მოწყობილობა

en: Physical disk device on host
ka: დისკის ფიზიკური მოწყობილობა ჰოსტზე

en: Please choose a different MAC address
ka: აირჩიეთ სხვა MAC მისამართი

en: Please choose a storage pool
ka: აირჩიეთ საცავის პული

en: Please choose a volume
ka: აირჩიეთ ტომი

en: Please enter new volume name
ka: შეიყვანეთ ახალი ტომის სახელი

en: Please see $0 how to reconfigure your VM manually.
ka: იხილეთ $0, რომ გაიგოთ, როგორ მოირგოთ თქვენი ვმ-ი ხელით.

en: Pool
ka: პული

en: Pool needs to be active to create volume
ka: ომის შესაქმნელად საჭიროა, რომ პული აქტიური იყოს

en: Pool type $0 does not support volume creation
ka: პულის ტიპი $0 მხარს არ უჭერს ტომების შექმნას

en: Pool type doesn't support volume creation
ka: პულის ტიპს ტომის შექმნის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: Pool's volumes are used by VMs
ka: პულის ტომები გამოიყენება ვმ-ების მიერ

en: Port
ka: პორტი

en: Port forwards
ka: პორტის გადამისამართებები

en: Port must be 1 to 65535.
ka: პორტი უნდა იყოს შუალედიდან 1-65535.

en: Port must be 5900 or larger.
ka: პორტი 5900, ან უფრო დიდი უნდა იყოს.

en: Port must be a number that is at least 5900. Leave empty to automatically assign a free port when the machine starts.
ka: პორტის ნომერი 5900-ზე მეტი რიცხვი უნდა იყოს. დატოვეთ ის ცარიელი, რომ პორტის ნომრის ავტომატური მინიჭება მოხდეს, როცა მანქანა ჩაირთვება.

en: Port must be a number.
ka: პორტის ნომერი რიცხვი უნდა იყოს.

en: Power off
ka: გამორთვა

en: Pre-formatted block device
ka: წინასწარ დაფორმატებული ბლოკური მოწყობილობა

en: Preferred number of sockets to expose to the guest.
ka: სტუმრისათვის გადასაცემი სოკეტების რაოდენობა.

en: Prefix
ka: პრეფიქსი

en: Prefix length
ka: პრეფიქსის სიგრძე

en: Prefix length should not be empty
ka: პრეფიქსის სიგრძე ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Private
ka: პირადი

en: Processing Accelerator
ka: დამუშავების ამაჩქარებელი

en: Processor
ka: პროცესორი

en: Product
ka: პროდუქტი

en: Profile
ka: პროფილი

en: Protocol
ka: პროტოკოლი

en: Provides a bridge from the guest virtual machine directly onto the LAN. This needs a bridge device on the host with one or more physical NICs.
ka: წარმოადგენს ხიდს სტუმრის ვირტუალური მანქანიდან პირდაპირ LAN-ში. საჭიროა ხიდის მოწყობილობა ჰოსტზე, ერთი ან მეტი ფიზიკური NIC-ით.

en: Provides a connection whose details are described by the named network definition.
ka: კავშირი, რომლის დეტალებიც ქსელის აღწერაშია.

en: Provides a virtual LAN with NAT to the outside world.
ka: NAT-ით ვირტუალური ქსელისთვის გარე სამყაროსთან წვდომა.

en: Public SSH key
ka: საჯარო SSH გასაღები

en: Public key
ka: საჯარო გასაღები

en: Range
ka: დიაპაზონი

en: Read-only
ka: მხოლოდ-წასაკითხად

en: Reboot
ka: გადატვირთვა

en: Reboot $0?
ka: გადავტვირთო $0?

en: Recommended operating systems
ka: რეკომენდებული ოპერაციული სისტემები

en: Released $0
ka: გამოცემულია $0

en: Remote URL
ka: დაშორებული URL

en: Remote Viewer is available for most operating systems. To install it, search for "Remote Viewer" in GNOME Software, KDE Discover, or run the following:
ka: დაშორებული დამთვალიერებელი ხელმისაწვდომია ოპერაციული სისტემების უმრავლესობისთვის. დასაყენებლად მოძებნეთ დაშორებული დამთვალიერებელი GNOME-ის პროგრამებში, KDE Discover-ში, ან გაუშვით:

en: Remote resizing
ka: დაშორებული ზომის შეცვლა

en: Remote viewer
ka: დაშორებული დამთვალიერებელი

en: Remote viewer applications can connect to the following address:
ka: დაშორებული დამთვალიერებლის აპლიკაციებს შეუძლიათ, დაუკავშირდნენ შემდეგ მისამართს:

en: Remove
ka: წაშლა

en: Remove SPICE audio and host devices
ka: SPICE აუდიოსა და ჰოსტის მოწყობილობების წაშლა

en: Remove and delete file
ka: ფაილის მოცილება და წაშლა

en: Remove disk from VM?
ka: წავშალო დისკი ვმ-დან?

en: Remove filesystem?
ka: წავშალო ფაილური სისტემა?

en: Remove host device from VM?
ka: წავშალო ჰოსტის მოწყობილობა ვმ-დან?

en: Remove item
ka: ელემენტის წაშლა

en: Remove network interface?
ka: წავშალო ქსელის ინტერფეისი?

en: Remove static host from DHCP
ka: host-ის სტატიკური ჩანაწერების DHCP-დან წაშლა

en: Rename
ka: გადარქმევა

en: Rename VM $0
ka: ვმ-ის გადარქმევა ($0)

en: Replace
ka: ჩანაცვლება

en: Replace SPICE devices
ka: SPICE მოწყობილობების ჩანაცვლება

en: Replace SPICE devices in VM $0
ka: SPICE მოწყობილობების ჩანაცვლება ვმ-ში $0

en: Replace SPICE on selected VMs.
ka: SPICE მოწყობილობების ჩანაცვლება.

en: Replace SPICE on the virtual machine.
ka: SPICE-ის ჩანაცვლება ვირტუალურ მანქანაზე.

en: Replace with VNC
ka: ჩანაცვლება VNC-ით

en: Reset
ka: საწყის მნიშვნელობებზე დაბრუნება

en: Restart this virtual machine to access its graphical console
ka: გრაფიკულ კონსოლზე წვდომისათვის საჭიროა ვირტუალური მანქანა ჯერ გადატვირთეთ

en: Restart this virtual machine to access its serial console
ka: სერიულ კონსოლზე წვდომისათვის საჭიროა ვირტუალური მანქანა ჯერ გადატვირთეთ

en: Restrictions in networking (SLIRP-based emulation) and PCI device assignment
ka: ქსელის შეზღუდვები (SIRP-ზე ბაზირებული ემულაცია) და PCI მოწყობილობების მინიჭება

en: Resume
ka: გაგრძელება

en: Retry
ka: თავიდან ცდა

en: Revert
ka: დაბრუნება

en: Revert to snapshot $0
ka: სწრაფ ასლზე ($0) დაბრუნება

en: Reverting to this snapshot will take the VM back to the time of the snapshot and the current state will be lost, along with any data not captured in a snapshot
ka: სწრაფ ასლზე დაბრუნება გადაიყვანს ვმ-ს იმ დროზე, როცა ასლის აღება მოხდა. ცვლილებები, რომლებიც ვმ-ში მოხდა ასლის აღების შემდეგ, დაიკარგება

en: Root password
ka: Root-ის პაროლი

en: Route to $0
ka: რაუტი $0-მდე

en: Routed network
ka: დარაუტებული ქსელი

en: Row select
ka: მწკრივის არჩევა

en: Run
ka: გაშვება

en: Run when host boots
ka: ჰოსტის ჩატვირთვისას გაშვება

en: Running
ka: გაშვებულია

en: SPICE conversion
ka: SPICE-ის გადაყვანა

en: SPICE is not supported on this host and will cause this virtual machine to not boot.
ka: ამ ჰოსტზე SPICE მხარდაჭერილი არაა და გამოიწვევს იმას, რომ ვირტუალური მანქანა არ ჩაიტვირთება.

en: SSH keys
ka: SSH გასაღებები

en: Satellite Communication Controller
ka: თანამგზავრული კომუნიკაციის კონტროლერი

en: Save
ka: შენახვა

en: Security failure
ka: უსაფრთხოების ჩავარდნა

en: Select all
ka: ყველას მონიშვნა

en: Send key
ka: ღილაკის გაგზავნა

en: Send non-maskable interrupt
ka: შეუნიღბვადი წყვეტის გაგზავნა

en: Send non-maskable interrupt to $0?
ka: გავუგზავნო შეუნიღბვადი წყვეტა $0-ს?

en: Serial
ka: სერიული ნომერი

en: Serial ($0)
ka: სერიული ($0)

en: Serial Bus Controller
ka: სერიული სალტეს კონტროლერი

en: Serial console
ka: სერიული კონსოლი

en: Serial console support not enabled
ka: სერიული კონსოლის მხარდაჭერა ჩართული არაა

en: Set DHCP range
ka: DHCP-ის დიაპაზონის დაყენება

en: Set manually
ka: ხელით მითითება

en: Setting the user passwords for unattended installation requires starting the VM when creating it
ka: ავტომატური ინსტალაციისთვის მომხმარებლის პაროლის დაყენება შექმნისას ვმ-ის ჩართვას მოითხოვს

en: Share
ka: გაზიარება

en: Share a host directory with the guest
ka: ჰოსტის საქაღალდის სტუმართან გაზიარება

en: Shared directories
ka: გაზიარებული საქაღალდეები

en: Shared host directories need to be manually mounted inside the VM
ka: ჰოსტის გაზიარებული საქაღალდე ვმ-ის შიგნით ხელით უნდა მიამაგროთ

en: Shared storage
ka: გაზიარებული საცავი

en: Show additional options
ka: დამატებითი პარამეტრების ჩვენება

en: Show less
ka: ნაკლების ჩვენება

en: Show more
ka: მეტის ჩვენება

en: Shut down
ka: გამორთვა

en: Shut down $0?
ka: გამოვრთო $0?

en: Shut off
ka: გათიშვა

en: Shut off the VM in order to edit firmware configuration
ka: მიკროკოდის კონფიგურაციისთვის საჭიროა ვმ-ის გამორთვა

en: Shutdown and restart
ka: გამორთვა და გადატვირთვა

en: Shutdown and restart $0?
ka: გამოვრთო და გადავტვირთო $0?

en: Shutting down
ka: მიმდინარეობს გათიშვა

en: Signal Processing Controller
ka: სიგნალის დამუშავების კონტოლერი

en: Simple Communication Controller
ka: მარტივი კომუნიკაციის კონტოლერი

en: Size
ka: ზომა

en: Slot
ka: სლოტი

en: Snapshot $0 could not be deleted
ka: სწრაფი ასლის წაშლის შეცდომა: $0

en: Snapshot $0 will be deleted from $1. All of its captured content will be lost.
ka: სწრაფი ასლი $0 წაიშლება $1-დან. შუალედში შეცვლილი ინფორმაცია დაიკარგება.

en: Snapshot failed to be created
ka: სწრაფი ასლის შექმნის შეცდომა

en: Snapshots
ka: სწრაფი ასლები

en: Snapshots allow you to revert to an earlier state
ka: სწრაფი ასლები საშუალებად გაძლევთ, წინა მდგომარეობას დაუბრუნდეთ

en: Sockets
ka: სოკეტები

en: Some configuration changes only take effect after a complete shutdown and restart:
ka: კონფიგურაციის ზოგიერთი ცვლილება ძალაში მხოლოდ სრული გამორთვის და გადატვირთვის შემდეგ შევა:

en: Source
ka: წყარო

en: Source format
ka: წყაროს ფორმატი

en: Source must not be empty
ka: წყარო ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Source path
ka: წყაროს ბილიკი

en: Source path should not be empty
ka: წყაროს ბილიკი ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Source should start with http, ftp or nfs protocol
ka: წყარო უნდა იწყებოდეს http, ftp ან nfs-ით

en: Source volume group
ka: წყარო ტომების ჯგუფი

en: Start
ka: გაშვება

en: Start pool when host boots
ka: პულის გაშვება ჰოსტის ჩატვირთვისას

en: Start should not be empty
ka: დასაწყისი ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Start the virtual machine to access the console
ka: კონსოლზე წვდომისთვის გაუშვით ვირტუალური მანქანა

en: Start the virtual machine to launch remote viewer.
ka: დაშორებული დამთვალიერებლის სესიის დასაწყებად ჯერ გაუშვით ვირტუალური მანქანა.

en: Started
ka: გაშვებულია

en: Startup
ka: გაშვება

en: State
ka: მდგომარეობა

en: Static host entries
ka: host-ის სტატიკური ჩანაწერები

en: Static host from DHCP could not be removed
ka: host-ის სტატიკური ჩანაწერების DHCP-დან წაშლის შეცდომა

en: Storage
ka: საცავი

en: Storage is at a shared location
ka: საცავი გაზიარებულ ადგილასაა

en: Storage limit
ka: საცავის ლიმიტი

en: Storage pool $0 failed to get activated
ka: საცავის პულის $0 აქტივაციის შეცდომა

en: Storage pool $0 failed to get deactivated
ka: საცავის პულის ($0) დეაქტივაციის შეცდომა

en: Storage pool failed to be created
ka: საცავის პულის შექმნის შეცდომა

en: Storage pool name
ka: საცავის პულის სახელი

en: Storage pools
ka: საცავის პულები

en: Storage pools could not be fetched
ka: სტორიჯის პულების გამოთხოვნის შეცდომა

en: Storage size must not be 0
ka: საცავის ზომა 0 არ შეიძლება იყოს

en: Storage volume
ka: საცავის ტომი

en: Storage volume size must not exceed the storage pool's capacity ($0 $1)
ka: საცავის ტომის ზომამ საცავის პულის ზომას არ უნდა გადააჭარბოს ($0 $1)

en: Storage volumes
ka: საცავის ტომები

en: Storage volumes could not be deleted
ka: საცავის ტომების წაშლის შეცდომა

en: Storage volumes must be shared between this host and the destination host.
ka: საცავის ტომები გაზიარებული უნდა იყოს ამ და სამიზნე ჰოსტებს შორის.

en: Successfully copied to clipboard!
ka: წარმატებით დაკოპირდა ბუფერში!

en: Suspended (PM)
ka: შეჩერებულია (PM)

en: Switch to VNC to continue using this machine.
ka: გადაერთეთ VNC-ზე, რომ ამ მანქანის გამოყენება გააგრძელოთ.

en: System
ka: სისტემა

en: TAP device
ka: TAP მოწყობილობა

en: Table of selectable host devices
ka: ჰოსტის არჩევადი მოწყობილობების ცხრილი

en: Target
ka: სამიზნე

en: Target path
ka: სამიზნე ბილიკი

en: Target path should not be empty
ka: სამიზნე ბილიკი ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Temporary
ka: დროებითი

en: Temporary migration
ka: დროებითი მიგრაცია

en: Terminal not available
ka: ტერმინალი ხელმისაწვდომი არაა

en: The VM $0 is running and will be forced off before deletion.
ka: ვმ-ი გაშვებულია. წაშლის წინ ის გაითიშება: $0.

en: The VM needs to be running or shut off to detach this device
ka: მოწყობილობის მოსაძრობად საჭიროა ვმ-ის გამორთვა

en: The directory on the server being exported
ka: მიმდინარეობს სერვერის საქაღალდის გატანა

en: The host path that is to be exported.
ka: ჰოსტის გასატანი ბილიკი.

en: The migrated VM configuration is removed from the source host. The destination host is considered the new home of the VM.
ka: გადატანილი ვმ-ის კონფიგურაცია იშლება საწყისი ჰოსტიდან. სამიზნე ჰოსტი განიხილება, როგორც ვმ-ის ახალი სახლი.

en: The mode influences the delivery of packets.
ka: ეს რეჟიმი ხელს უწყობა პაკეტების მიტანას.

en: The pool is empty
ka: პული ცარიელია

en: The port on the guest. If left empty, the same port as on the host is used.
ka: პორტი სტუმარზე. თუ ცარიელს დატოვებთ, გამოყენებული იქნება იგივე პორტი, რომელიც ჰოსტზე.

en: The port on the host that is fotwarded into the guest. You can also specify a range of ports like 4000-4050.
ka: პორტი ჰოსტზე, რომელიც გადამისამართებული იქნება სტუმარზე. შეგიძლიათ მიუთითოთ შუალედებიც. მაგ: 4000-4050.

en: The selected operating system has minimum memory requirement of $0 $1
ka: არჩეული ოპერაციული სისტემის მეხსიერების თეორიული მინიმუმი $0 $1-ს შეადგენს

en: The selected operating system has minimum storage size requirement of $0 $1
ka: არჩეული ოპერაციული სისტემის დისკის მინიმალური მოთხოვნაა $0 $1

en: The static host entry for $0 will be removed:
ka: სტატიკური ჰოსტის ჩანაწერი $0-სთვის წაიშლება:

en: The storage pool could not be deleted
ka: საცავის პულის წაშლის შეცდომა

en: The tag name to be used by the guest to mount this export point.
ka: ჭდის სახელი, რომელიც სტუმრის მიმართ გატანილი წერტილის მისამაგრებლადაა საჭირო.

en: Then copy and paste it above.
ka: დააკოპირეთ და ზემოთ ჩასვით.

en: This VM is transient. Shut it down if you wish to delete it.
ka: ვმ-ი დროებითია. წასაშლელად გამორთეთ.

en: This browser does not support WebGL2.
ka: ამ ბრაუზერს WebGL2-ის მხარდაჭერა არ აქვს.

en: This disk will be removed from $0:
ka: $0-დან დისკი წაიშლება:

en: This filesystem will be removed from $0:
ka: ფაილური სისტემა წაიშლება $0-დან:

en: This is intended for a host which does not support SPICE due to upgrades or live migration.
ka: ეს განკუთვნილია ჰოსტისთვის, რომელსაც განახლების ან ცოცხალი მიგრაციის გამო SPICE-ის მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: This is the recommended type for general guest connectivity on hosts with dynamic / wireless networking configs.
ka: ეს რეკომენდებული ტიპია ზოგადი სტუმრის მიერთებისთვის ჰოსტებზე დინამიკური / უსადენო ქსელის კონფიგურაციებით.

en: This is the recommended type for general guest connectivity on hosts with static wired networking configs.
ka: ეს რეკომენდებული ტიპია ზოგადი სტუმრის კავშირისთვის ჰოსტებზე სტატიკური მავთულიანი ქსელის კონფიგურაციებით.

en: This is the recommended type for high performance or enhanced security.
ka: ეს რეკომენდებული ტიპია მაღალი წარმადობისთვის, ან დამატებითი უსაფრთხოებისთვის.

en: This machine has a SPICE graphical console that can not be shown here.
ka: ამ მანქანას აქვს SPICE გრაფიკული კონსოლი, რომელსაც აქ ვერ გაჩვენებთ.

en: This tool manages virtual machines. With it, you can create, monitor, and control the virtual machines of the libvirt subsystem.
ka: ეს ხელსაწყო მართავს ვირტუალური მანქანებს. მისი საშუალებით შეგიძლიათ შექმნათ და აკონტროლოთ libvirt-ის ქვესისტემის ქვეშ არსებული ვირტუალური მანქანები.

en: This volume is already used by $0.
ka: ეს ტომი $0-ის მიერ უკვე გამოიყენება.

en: This volume is already used by another VM.
ka: ეს ტომი უკვე გამოიყენება სხვა ვმ-ის მიერ.

en: Threads per core
ka: ნაკადების რიცხვი თითოეულ ბირთვზე

en: Total space available: $0.
ka: სულ ხელმისაწვდომი სივრცე: $0.

en: Transient VMs don't support editing firmware configuration
ka: დროებითი ვმ-ებს მიკროკოდის კონფიგურაციის ჩასწორების მხარდაჭერა არ გააჩნიათ

en: Troubleshoot
ka: პრობლემების პოვნა

en: Type
ka: ტიპი

en: URL (ISO image or distro install tree)
ka: URL(ISO გამოსახულების ან დისტრიბუტივის დასაყენებელი ხის)

en: USB
ka: USB მოწყობილობა

en: Unclassified
ka: არაკლასიფიცირებული

en: Undefined
ka: გაუსაზღვრელი

en: Unique name
ka: უნიკალური სახელი

en: Unique name, default: $0
ka: უნიკალური სახელი, ნაგულისხმები: $0

en: Unique network name
ka: ქსელის უნიკალური სახელი

en: Unit
ka: ერთეული

en: Unknown firmware
ka: უცნობი მიკროკოდი

en: Unspecified
ka: მიუთითებელი

en: Unsupported and older operating systems
ka: მხარდაუჭერელი და ძველი ოპერაციული სისტემები

en: Usage
ka: გამოყენება

en: Use existing
ka: არსებულის გამოყენება

en: Use extended attributes on files and directories
ka: დამატებითი ატრიბუტების გამოყენება ფაილებზე და საქაღალდეებზე

en: Use the same location on both the origin and destination hosts for your storage. This can be a shared storage pool, NFS, or any other method of sharing storage.
ka: საცავისთვის გამოიყენეთ ერთიდაიგივე მდებარეობა საწყის და სამიზნე ჰოსტებზე. შეიძლება იყოს ზიარი საცავის პული, NFS ან საცავის გაზიარების სხვა ხერხი.

en: Used by
ka: გამოიყენება

en: Used on host
ka: გამოყენებულია ჰოსტზე

en: User login
ka: მომხმარებლის შესვლა

en: User login must not be empty when SSH keys are set
ka: როცა SSH გასაღებები დაყენებულია, მომხმარებლის სახელი ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: User login must not be empty when user password is set
ka: როცა პაროლი დაყენებულია, მომხმარებლის სახელი ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: User password
ka: მომხმარებლის პაროლი

en: User password must not be empty when user login is set
ka: პაროლი მაშინ, როცა მომხმარებლის სახელი დაყენებულია, ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: User session
ka: მომხმარებლის სესია

en: Uses SPICE
ka: იყენებს SPICE-ს

en: VM $0 Host Devices
ka: ვმ $0-ის ჰოსტის მოწყობილობები

en: VM $0 already exists
ka: ვმ ($0) უკვე არსებობს

en: VM $0 does not exist on $1 connection
ka: ვმ-ი ($0) არ არსებობს ამ ($1) კავშირდზე

en: VM $0 failed to force reboot
ka: ვმ-ის ($0) ძალით გადატვირთვის შეცდომა

en: VM $0 failed to force shutdown
ka: ვმ-ის ($0) ძალით გამორთვის შეცდომა

en: VM $0 failed to get installed
ka: ვმ-ის ($0) დაყენების შეცდომა

en: VM $0 failed to pause
ka: ვმ-ის ($0) შეჩერების შეცდომა

en: VM $0 failed to reboot
ka: ვმ-ის ($0) გადატვირთვის შეცდომა

en: VM $0 failed to resume
ka: ვმ-ის ($0) გაგრძელების შეცდომა

en: VM $0 failed to send NMI
ka: ვმ-მა ($0) ვერ შეძლო NMI-ის გაგზავნა

en: VM $0 failed to shutdown
ka: ვმ-ის ($0) გამორთვის შეცდომა

en: VM $0 failed to start
ka: ვმ-ის ($0) გაშვების შეცდომა

en: VM launched with unprivileged limited access, with the process and PTY owned by your user account
ka: VM გაშვებულია არაპრივილეგირებული უფლებებით, პროცესზე და PTY-ზე წვდომა თქვენს ანგარიშს გააჩნია

en: VM needs shutdown
ka: ვმ-ს გამორთვა სჭირდება

en: VM state
ka: ვმ-ის მდგომარეობა

en: VM will launch with root permissions
ka: ვმ-ი root-ის უფლებებით გაეშვება

en: VNC settings could not be saved
ka: VNC-ის პარამეტრების შენახვის შეცდომა

en: VNC with TLS is not supported by the in-page viewer
ka: VNC TLS-ით გვერდშივე დამთვალიერებლის მიერ მხარდაჭერილი არაა

en: Valid token
ka: სწორი კოდი

en: Vendor
ka: მომწოდებელი

en: Vendor support ended $0
ka: მომწოდებლის მხარდაჭერა დასრულდა $0

en: Virtual machines
ka: ვირტუალური მანქანები

en: Virtual machines management
ka: ვირტუალური მანქანების მართვა

en: Virtual network
ka: ვირტუალური ქსელი

en: Virtual network failed to be created
ka: ვირტუალური ქსელის შექმნის შეცდომა

en: Virtual socket support enables communication between the host and guest over a socket. It still requires special vsock-aware software to communicate over the socket.
ka: ვირტუალური სოკეტის მხარდაჭერა ჰოსტსა და სტუმარს შორის სოკეტის საშუალებიტ საუბრის საშუალებას გაძლევთ. მას სჭირდება პროგრამები, რომლებმაც იციან, როგორ მოეპყრან vsock-ს.

en: Virtualization service (libvirt) is not active
ka: ვირტუალიზაციის სერვისი (libvirt) აქტიური არაა

en: Volume
ka: ტომი

en: Volume failed to be created
ka: ტომის ფაილის შექმნის შეცდომა

en: Volume group name
ka: ტომების ჯგუფის სახელი

en: Volume group name should not be empty
ka: ტომების ჯგუფის სახელი ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Watchdog
ka: საკონტროლო ტაიმერი

en: Watchdogs act when systems stop responding. To use this virtual watchdog device, the guest system also needs to have an additional driver and a running watchdog service.
ka: Watchdog-ები მუშაობენ, როცა სისტემები უპასუხოდ ტოვებენ მათ. ვირტუალური Watchdog-ის გამოსაყენებლად სტუმარ ოპერაციულ სისტემას დამატებითი დრაივერი და გაშვებული სერვისი სჭირდება.

en: Wireless Controller
ka: უსადენო ქსელის კონტროლერი

en: Writeable
ka: ჩაწერადი

en: You can mount the shared folder using:
ka: შეგიძლიათ მიამაგროთ გაზიარებული საქაღალდე:

en: You need to select the most closely matching operating system
ka: აირჩიეთ ყველაზე ახლოს მდგომი ოპერაციული სისტემა

en: active
ka: აქტიური

en: add
ka: დამატება

en: add entry
ka: ელემენტის დამატება

en: all
ka: ყველა

en: bridge
ka: ხიდი

en: cdrom
ka: CD წამკითხავი

en: custom
ka: ხელით

en: default
ka: ნაგულისხმევი

en: direct
ka: პირდაპირი

en: disabled
ka: გათიშულია

en: disk
ka: დისკი

en: down
ka: დაბლა

en: edit
ka: ჩასწორება

en: enabled
ka: ჩართულია

en: ethernet
ka: Ethernet

en: host
ka: ჰოსტი

en: host device
ka: ჰოსტის მოწყობილობა

en: host passthrough
ka: ჰოსტის გამჭოლი მოწყობილობა

en: iSCSI direct target
ka: iSCSI target-ის სამიზნე

en: iSCSI initiator IQN
ka: iSCSI ინიციატორის IQN

en: iSCSI target
ka: iSCSI სამიზნე

en: iSCSI target IQN
ka: iSCSI target-ის IQN

en: inactive
ka: არააქტიური

en: more info
ka: მეტი ინფორმაცია

en: mount point: The mount point inside the guest
ka: მიმაგრების წერტილი: მიმაგრების წერტილი სტუმრის შიგნით

en: mount tag: The tag associated to the exported mount point
ka: მიმაგრების ჭდე: გამოტანილ მიმაგრების წერტილზე მიბმული ჭდე

en: network
ka: ქსელი

en: no
ka: არა

en: no state saved
ka: მდგომარეობა შენახული არაა

en: none
ka: არცერთი

en: redirected device
ka: გადამისამართებული მოწყობილობა

en: remove
ka: წაშლა

en: serial number
ka: სერიული ნომერი

en: server
ka: სერვერი

en: up
ka: მაღლა

en: user
ka: მომხმარებელი

en: vCPU and CPU topology settings could not be saved
ka: VCPU-ის და CPU-ის ტოპოლოგიის პარამეტრების შენახვის შეცდომა

en: vCPU count
ka: vCPU-ების რაოდენობა

en: vCPU maximum
ka: vCPU-ის მაქსიმუმი

en: vCPUs
ka: vCPU-ები

en: view more...
ka: მეტის ნახვა...

en: virt-install package needs to be installed on the system in order to clone VMs
ka: ვმ-ების ასლების შესაქმნელად საჭიროა პაკეტი virt-install

en: virt-install package needs to be installed on the system in order to create new VMs
ka: ახალი ვმ-ების შესაქმნელად საჭიროა პაკეტი virt-install

en: virt-install package needs to be installed on the system in order to edit this attribute
ka: ამ ატრიბუტის ჩასასწორებლად საჭიროა დაყენებული იყოს პაკეტი virt-install

en: vm
ka: ვმ

en: vsock requires special software
ka: vsock-ს სპეციალური პროგრამები სჭირდება

en: waiting
ka: მოლოდინი

en: yes
ka: დიახ
