PACKAGE_VERSION - en to pl translation catalogue (311 entries)

en: $0 container | $0 containers
pl[0]: $0 kontener
pl[1]: $0 kontenery
pl[2]: $0 kontenerów

en: $0 image total, $1 | $0 images total, $1
pl[0]: $0 obraz, $1
pl[1]: $0 obrazy razem, $1
pl[2]: $0 obrazów razem, $1

en: $0 second | $0 seconds
pl[0]: $0 sekunda
pl[1]: $0 sekundy
pl[2]: $0 sekund

en: $0 unused image, $1 | $0 unused images, $1
pl[0]: $0 nieużywany obraz, $1
pl[1]: $0 nieużywane obrazy, $1
pl[2]: $0 nieużywanych obrazów, $1

en: $0% of $1 limit
pl: $0% z limitu $1

en: 1 to 65535
pl: 1 do 65535

en: Action to take once the container transitions to an unhealthy state.
pl: Działanie podejmowane po przejściu kontenera do niezdrowego stanu.

en: Add port mapping
pl: Dodaj mapowanie portów

en: Add variable
pl: Dodaj zmienną

en: Add volume
pl: Dodaj wolumin

en: All
pl: Wszystko

en: All registries
pl: Wszystkie rejestry

en: Always
pl: Zawsze

en: An error occurred
pl: Wystąpił błąd

en: Author
pl: Autor

en: Automatically start podman on boot
pl: Automatyczne włączanie usługi podman podczas uruchamiania

en: CPU
pl: Procesor

en: CPU Shares help
pl: Pomoc udziałów procesora

en: CPU shares
pl: Udziały procesora

en: CPU shares determine the priority of running containers. Default priority is 1024. A higher number prioritizes this container. A lower number decreases priority.
pl: Udziały procesora ustalają priorytety uruchomionych kontenerów. Domyślny priorytet to 1024. Wyższa liczba zwiększa priorytet danego kontenera. Mniejsza liczba zmniejsza priorytet.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Checking health
pl: Sprawdzanie zdrowia

en: Checkpoint
pl: Punkt kontrolny

en: Checkpoint and restore support
pl: Obsługa punktu kontrolnego i przywracania

en: Checkpoint container $0
pl: Kontener punktu kontrolnego $0

en: Click to see published ports
pl: Kliknięcie wyświetli opublikowane porty

en: Click to see volumes
pl: Kliknięcie wyświetli woluminy

en: Cockpit component for Podman containers
pl: Składnik Cockpit do kontenerów Podman

en: Command
pl: Polecenie

en: Comments
pl: Komentarze

en: Commit
pl: Zatwierdź

en: Commit container
pl: Zatwierdź kontener

en: Configured
pl: Skonfigurowane

en: Console
pl: Konsola

en: Container
pl: Kontener

en: Container failed to be created
pl: Utworzenie kontenera się nie powiodło

en: Container failed to be started
pl: Uruchomienie kontenera się nie powiodło

en: Container is not running
pl: Kontener nie jest uruchomiony

en: Container name
pl: Nazwa kontenera

en: Container name is required.
pl: Wymagana jest nazwa kontenera.

en: Container path
pl: Ścieżka do kontenera

en: Container path must not be empty
pl: Ścieżka do kontenera nie może być pusta

en: Container port
pl: Port kontenera

en: Container port must not be empty
pl: Port kontenera nie może być pusty

en: Containers
pl: Kontenery

en: Create
pl: Utwórz

en: Create a new image based on the current state of the $0 container.
pl: Utwórz nowy obraz na podstawie obecnego stanu kontenera $0.

en: Create and run
pl: Utwórz i uruchom

en: Create container
pl: Utwórz kontener

en: Create container in $0
pl: Utwórz kontener w $0

en: Create container in pod
pl: Utwórz kontener w pojemniku

en: Create pod
pl: Utwórz pojemnik

en: Created
pl: Utworzono

en: Created by
pl: Utworzony przez

en: Decrease CPU shares
pl: Zmniejsz udziały procesora

en: Decrease interval
pl: Zmniejsz odstęp

en: Decrease maximum retries
pl: Zmniejsz maksymalną liczbę ponownych prób

en: Decrease memory
pl: Zmniejsz pamięć

en: Decrease retries
pl: Zmniejsz liczbę ponownych prób

en: Decrease start period
pl: Zmniejsz okres uruchamiania

en: Decrease timeout
pl: Zmniejsz czas oczekiwania

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete $0 image?
pl: Usunąć obraz $0?

en: Delete $0?
pl: Usunąć $0?

en: Delete image
pl: Usuń obraz

en: Delete pod $0?
pl: Usunąć pojemnik $0?

en: Delete tagged images
pl: Usuń oznaczone obrazy

en: Delete unused system images:
pl: Usunięcie nieużywanych obrazów systemowych:

en: Delete unused user images:
pl: Usunięcie nieużywanych obrazów użytkownika:

en: Deleting a container will erase all data in it.
pl: Usunięcie kontenera spowoduje usunięcie wszystkich zawartych na nim danych.

en: Deleting a running container will erase all data in it.
pl: Usunięcie uruchomionego kontenera spowoduje usunięcie wszystkich zawartych na nim danych.

en: Deleting this pod will remove the following containers:
pl: Usunięcie tego pojemnika spowoduje usunięcie tych kontenerów:

en: Details
pl: Szczegóły

en: Disk space
pl: Miejsce na dysku

en: Docker format is useful when sharing the image with Docker or Moby Engine
pl: Format Docker jest przydatny podczas udostępniania obrazu za pomocą Dockera lub Moby Engine

en: Download
pl: Pobierz

en: Download new image
pl: Pobierz nowy obraz

en: Empty pod $0 will be permanently removed.
pl: Pusty pojemnik $0 zostanie trwale usunięty.

en: Entrypoint
pl: Punkt wejścia

en: Environment variables
pl: Zmienne środowiskowe

en: Error
pl: Błąd

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Error occurred while connecting console
pl: Wystąpił błąd podczas łączenia konsoli

en: Example, Your Name <yourname@example.com>
pl: Przykład, Imię Nazwisko <imięnazwisko@example.com>

en: Example: $0
pl: Przykład: $0

en: Exited
pl: Zakończono

en: Failed health run
pl: Niepomyślny wynik sprawdzania zdrowia

en: Failed to checkpoint container $0
pl: Punkt kontrolny kontenera $0 się nie powiódł

en: Failed to clean up container
pl: Wyczyszczenie kontenera się nie powiodło

en: Failed to commit container $0
pl: Zatwierdzenie kontenera $0 się nie powiodło

en: Failed to create container $0
pl: Utworzenie kontenera $0 się nie powiodło

en: Failed to download image $0:$1
pl: Pobranie obrazu $0:$1 się nie powiodło

en: Failed to force remove container $0
pl: Wymuszenie usunięcia kontenera $0 się nie powiodło

en: Failed to force remove image $0
pl: Wymuszenie usunięcia obrazu $0 się nie powiodło

en: Failed to force restart pod $0
pl: Wymuszenie ponownego uruchomienia pojemnika $0 się nie powiodło

en: Failed to force stop pod $0
pl: Wymuszenie zatrzymania pojemnika $0 się nie powiodło

en: Failed to pause container $0
pl: Wstrzymanie kontenera $0 się nie powiodło

en: Failed to pause pod $0
pl: Wstrzymanie pojemnika $0 się nie powiodło

en: Failed to prune unused containers
pl: Wyczyszczenie nieużywanych kontenerów się nie powiodło

en: Failed to prune unused images
pl: Wyczyszczenie nieużywanych obrazów się nie powiodło

en: Failed to pull image $0
pl: Pobranie obrazu $0 się nie powiodło

en: Failed to remove container $0
pl: Usunięcie kontenera $0 się nie powiodło

en: Failed to remove image $0
pl: Usunięcie obrazu $0 się nie powiodło

en: Failed to rename container $0
pl: Zmiana nazwy kontenera $0 się nie powiodła

en: Failed to restart container $0
pl: Ponowne uruchomienie kontenera $0 się nie powiodło

en: Failed to restart pod $0
pl: Ponowne uruchomienie pojemnika $0 się nie powiodło

en: Failed to restore container $0
pl: Przywrócenie kontenera $0 się nie powiodło

en: Failed to resume container $0
pl: Wznowienie kontenera $0 się nie powiodło

en: Failed to resume pod $0
pl: Wznowienie pojemnika $0 się nie powiodło

en: Failed to run container $0
pl: Uruchomienie kontenera $0 się nie powiodło

en: Failed to run health check on container $0
pl: Wykonanie sprawdzania zdrowia na kontenerze $0 się nie powiodło

en: Failed to search for images.
pl: Wyszukanie obrazów się nie powiodło.

en: Failed to search for images: $0
pl: Wyszukanie obrazów się nie powiodło: $0

en: Failed to search for new images
pl: Wyszukanie nowych obrazów się nie powiodło

en: Failed to start container $0
pl: Uruchomienie kontenera $0 się nie powiodło

en: Failed to start pod $0
pl: Uruchomienie pojemnika $0 się nie powiodło

en: Failed to stop container $0
pl: Zatrzymanie kontenera $0 się nie powiodło

en: Failed to stop pod $0
pl: Zatrzymanie pojemnika $0 się nie powiodło

en: Failing streak
pl: Wielokrotne niepowodzenia

en: Force commit
pl: Wymuś zatwierdzenie

en: Force delete
pl: Wymuś usunięcie

en: Force delete pod $0?
pl: Wymusić usunięcie pojemnika $0?

en: Force restart
pl: Wymuś ponowne uruchomienie

en: Force stop
pl: Wymuś zatrzymanie

en: Gateway
pl: Brama

en: Health check
pl: Sprawdzanie zdrowia

en: Health check interval help
pl: Pomoc odstępów między sprawdzaniem zdrowia

en: Health check retries help
pl: Pomoc ponownych prób sprawdzania zdrowia

en: Health check start period help
pl: Pomoc okresu uruchamiania sprawdzania zdrowia

en: Health check timeout help
pl: Pomoc czasu oczekiwania sprawdzania zdrowia

en: Health failure check action help
pl: Pomoc działania niepowodzenia sprawdzania zdrowia

en: Healthy
pl: Zdrowy

en: Hide images
pl: Ukryj obrazy

en: Hide intermediate images
pl: Ukryj pośrednie obrazy

en: History
pl: Historia

en: Host path
pl: Ścieżka do hosta

en: Host port
pl: Port hosta

en: Host port help
pl: Pomoc portu hosta

en: ID
pl: Identyfikator

en: IP address
pl: Adres IP

en: IP address help
pl: Pomoc adresu IP

en: Ideal for development
pl: Doskonałe dla programistów

en: Ideal for running services
pl: Doskonałe do uruchamiania usług

en: If host IP is set to 0.0.0.0 or not set at all, the port will be bound on all IPs on the host.
pl: Jeśli adres IP hosta jest ustawiony na 0.0.0.0 lub nie jest ustawiony, to port będzie dowiązany do wszystkich adresów IP na hoście.

en: If the host port is not set the container port will be randomly assigned a port on the host.
pl: Jeśli port hosta nie jest ustawiony, to do portu kontenera będzie losowo przydzielany port na hoście.

en: Ignore IP address if set statically
pl: Ignorowanie adresu IP, jeśli jest ustawiony statycznie

en: Ignore MAC address if set statically
pl: Ignorowanie adresu MAC, jeśli jest ustawiony statycznie

en: Image
pl: Obraz

en: Image name is not unique
pl: Nazwa obrazu nie jest unikalna

en: Image name is required
pl: Nazwa obrazu jest wymagana

en: Image selection help
pl: Pomoc przy wyborze obrazu

en: Images
pl: Obrazy

en: Increase CPU shares
pl: Zwiększ udziały procesora

en: Increase interval
pl: Zwiększ odstęp

en: Increase maximum retries
pl: Zwiększ maksymalną liczbę ponownych prób

en: Increase memory
pl: Zwiększ pamięć

en: Increase retries
pl: Zwiększ liczbę ponownych prób

en: Increase start period
pl: Zwiększ okres uruchamiania

en: Increase timeout
pl: Zwiększ czas oczekiwania

en: Integration
pl: Integracja

en: Interval
pl: Odstęp

en: Interval how often health check is run.
pl: Odstęp między wykonywaniem sprawdzania zdrowia.

en: Invalid characters. Name can only contain letters, numbers, and certain punctuation (_ . -).
pl: Nieprawidłowe znaki. Nazwa może zawierać tylko litery, cyfry i część znaków interpunkcyjnych (_ . -).

en: Keep all temporary checkpoint files
pl: Przechowywanie wszystkich tymczasowych plików punktów kontrolnych

en: Key
pl: Klucz

en: Key must not be empty
pl: Klucz nie może być pusty

en: Last 5 runs
pl: Ostatnie 5 razy

en: Latest checkpoint
pl: Najnowszy punkt kontrolny

en: Leave running after writing checkpoint to disk
pl: Bez wyłączania po zapisaniu punktu kontrolnego na dysku

en: Loading details...
pl: Wczytywanie szczegółów…

en: Loading logs...
pl: Wczytywanie dzienników…

en: Loading...
pl: Wczytywanie…

en: Local
pl: Lokalne

en: Local images
pl: Lokalne obrazy

en: Logs
pl: Dzienniki

en: MAC address
pl: Adres MAC

en: Maximum retries
pl: Maksymalna liczba ponownych prób

en: Memory
pl: Pamięć

en: Memory limit
pl: Ograniczenie pamięci

en: Memory unit
pl: Jednostka pamięci

en: Mode
pl: Tryb

en: Multiple tags exist for this image. Select the tagged images to delete.
pl: Dla tego obrazu istnieje wiele etykiet. Proszę wybrać oznaczone obrazy do usunięcia.

en: Must be a valid IP address
pl: Musi być prawidłowym adresem IP

en: Name
pl: Nazwa

en: Name already in use
pl: Nazwa jest już używana

en: New container name
pl: Nowa nazwa kontenera

en: New image name
pl: Nazwa nowego obrazu

en: No
pl: Nie

en: No action
pl: Brak działania

en: No containers
pl: Brak kontenerów

en: No containers are using this image
pl: Żadne kontenery nie używają tego obrazu

en: No containers in this pod
pl: Brak kontenerów w tym pojemniku

en: No containers that match the current filter
pl: Żadne kontenery nie pasują do obecnego filtru

en: No environment variables specified
pl: Nie podano zmiennych środowiskowych

en: No images
pl: Brak obrazów

en: No images found
pl: Nie odnaleziono obrazów

en: No images that match the current filter
pl: Żadne obrazy nie pasują do obecnego filtru

en: No label
pl: Brak etykiety

en: No ports exposed
pl: Brak eksponowanych portów

en: No results for $0
pl: Brak wyników dla zapytania „$0”

en: No running containers
pl: Brak uruchomionych kontenerów

en: No volumes specified
pl: Nie podano woluminów

en: On failure
pl: Przy niepowodzeniu

en: Only running
pl: Tylko uruchomione

en: Options
pl: Opcje

en: Owner
pl: Właściciel

en: Owner help
pl: Pomoc na temat właściciela

en: Passed health run
pl: Pomyślny wynik sprawdzania zdrowia

en: Paste one or more lines of key=value pairs into any field for bulk import
pl: Należy wkleić jeden lub więcej wierszy par klucz=wartość do dowolnego pola, aby zaimportować hurtowo

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Pause container when creating image
pl: Wstrzymaj kontener podczas tworzenia obrazu

en: Paused
pl: Wstrzymane

en: Pod failed to be created
pl: Utworzenie pojemnika się nie powiodło

en: Pod name
pl: Nazwa pojemnika

en: Podman containers
pl: Kontenery Podman

en: Podman service is not active
pl: Usługa Podman nie jest aktywna

en: Port mapping
pl: Mapowanie portów

en: Ports
pl: Porty

en: Ports under 1024 can be mapped
pl: Można mapować porty poniżej 1024

en: Private
pl: Prywatne

en: Protocol
pl: Protokół

en: Prune
pl: Wyczyść

en: Prune unused containers
pl: Wyczyść nieużywane kontenery

en: Prune unused images
pl: Wyczyść nieużywane obrazy

en: Pruning containers
pl: Czyszczenie kontenerów

en: Pruning images
pl: Czyszczenie obrazów

en: Pull latest image
pl: Pobierz najnowszy obraz

en: Pulling
pl: Pobieranie

en: Read-only access
pl: Dostęp tylko do odczytu

en: Read-write access
pl: Dostęp do odczytu i zapisu

en: Remove item
pl: Usuń element

en: Removes selected non-running containers
pl: Usuwa zaznaczone nieuruchomione kontenery

en: Removing
pl: Usuwanie

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Rename container $0
pl: Zmień nazwę kontenera $0

en: Resource limits can be set
pl: Można ustawić ograniczenia zasobów

en: Restart
pl: Uruchom ponownie

en: Restart policy
pl: Zasada ponownego uruchamiania

en: Restart policy help
pl: Pomoc zasady ponownego uruchamiania

en: Restart policy to follow when containers exit.
pl: Zasada ponownego uruchamiania używana podczas wyłączania kontenerów.

en: Restart policy to follow when containers exit. Using linger for auto-starting containers may not work in some circumstances, such as when ecryptfs, systemd-homed, NFS, or 2FA are used on a user account.
pl: Zasada ponownego uruchamiania używana podczas wyłączania kontenerów. Używanie zwlekania do automatycznego uruchamiania kontenerów może nie działać w pewnych warunkach, takich jak podczas używania eCryptfs, systemd-homed, NFS lub uwierzytelniania dwuskładnikowego na koncie użytkownika.

en: Restore
pl: Przywróć

en: Restore container $0
pl: Przywróć kontener $0

en: Restore with established TCP connections
pl: Przywróć z nawiązanymi połączeniami TCP

en: Restricted by user account permissions
pl: Ograniczone przez uprawnienia konta użytkownika

en: Resume
pl: Wznów

en: Retries
pl: Ponowne próby

en: Retry another term.
pl: Spróbuj innych słów.

en: Run health check
pl: Wykonaj sprawdzanie zdrowia

en: Running
pl: Uruchomione

en: Search by name or description
pl: Szukaj według nazwy lub opisu

en: Search by registry
pl: Szukaj według rejestru

en: Search for
pl: Szukaj

en: Search for an image
pl: Znajdź obraz

en: Search string or container location
pl: Szukaj ciągu lub położenia kontenera

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie…

en: Searching: $0
pl: Wyszukiwanie: $0

en: Shared
pl: Współdzielone

en: Show
pl: Wyświetl

en: Show images
pl: Wyświetl obrazy

en: Show intermediate images
pl: Wyświetl pośrednie obrazy

en: Show less
pl: Wyświetl mniej

en: Show more
pl: Wyświetl więcej

en: Size
pl: Rozmiar

en: Start
pl: Uruchom

en: Start period
pl: Okres uruchamiania

en: Start podman
pl: Uruchom usługę podman

en: Start typing to look for images.
pl: Zacznij pisać, aby wyszukać obrazy.

en: Started at
pl: Uruchomiono

en: State
pl: Stan

en: Status
pl: Stan

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stopped
pl: Zatrzymane

en: Support preserving established TCP connections
pl: Obsługa zachowywania nawiązanych połączeń TCP

en: System Podman service is also available
pl: Dostępna jest także systemowa usługa Podman

en: Tag
pl: Etykieta

en: Tags
pl: Etykiety

en: The initialization time needed for a container to bootstrap.
pl: Czas inicjacji wymagany do uruchomienia kontenera.

en: The maximum time allowed to complete the health check before an interval is considered failed.
pl: Maksymalny dozwolony czas na ukończenie sprawdzania zdrowia, zanim odstęp jest uważany za niepomyślny.

en: The number of retries allowed before a healthcheck is considered to be unhealthy.
pl: Dozwolona liczba ponownych prób, zanim wynik sprawdzania zdrowia jest uważany za niepomyślny.

en: Timeout
pl: Czas oczekiwania

en: Troubleshoot
pl: Rozwiąż problem

en: Type to filter…
pl: Wyszukiwanie…

en: Unable to load image history
pl: Nie można wczytać historii obrazu

en: Unhealthy
pl: Niezdrowy

en: Use legacy Docker format
pl: Przestarzały format Docker

en: Used by
pl: Używane przez

en: User
pl: Użytkownik

en: User Podman service is also available
pl: Dostępna jest także usługa Podman użytkownika

en: User:
pl: Użytkownik:

en: Value
pl: Wartość

en: Volumes
pl: Woluminy

en: When unhealthy
pl: Kiedy jest niezdrowy

en: With terminal
pl: Z terminalem

en: Writable
pl: Zapisywalny

en: container
pl: kontener

en: downloading
pl: pobieranie

en: host[:port]/[user]/container[:tag]
pl: komputer[:port]/[użytkownik]/kontener[:etykieta]

en: image
pl: obraz

en: in
pl: w

en: intermediate
pl: pośredni

en: intermediate image
pl: pośredni obraz

en: n/a
pl: niedostępne

en: not available
pl: niedostępne

en: pod group
pl: grupa pojemników

en: ports
pl: porty

en: seconds
pl: s

en: system
pl: systemowa

en: unused
pl: nieużywane

en: user:
pl: użytkownik:

en: volumes
pl: woluminy
