hunspell 1.5.0 - en to hr translation catalogue (79 entries)

en: error - iconv_open: %s -> %s
hr: greška – iconv_open: %s -> %s

en: error - iconv: %s -> %s
hr: greška – iconv: %s -> %s

en: error - iconv_open: UTF-8 -> %s
hr: greška – iconv_open: UTF-8 -> %s

en: Can't create tmp dir
hr: Nije moguće stvoriti privremenu mapu

en: Can't open inputfile
hr: Nije moguće otvoriti datoteku unosa

en: Can't open %s.
hr: Nije moguće otvoriti %s.

en: error - missing HOME variable
hr: greška – nedostaje varijabla HOME

en: Line %d: %s ->
hr: Redak %d: %s ->

en: FORBIDDEN!
hr: ZABRANJENO!

en: Spelling mistake?
hr: Pravopisna greška?

en: 	%s		File: %s
hr: 	%s		Datoteka: %s

note: TRANSLATORS: the capital letters are shortcuts, mark one letter similarly in your translation and translate the standalone letter accordingly later
en: 
    [SPACE] R)epl A)ccept I)nsert U)ncap S)tem Q)uit e(X)it or ? for help
hr: 
    [RAZMAKNICA] Z)amijeni P)rihvati U)metni M)ala K)orijen P(R)ekini I)zađi ili ? za pomoć

en: Whenever a word is found that is not in the dictionary
    it is printed on the first line of the screen.  If the dictionary
    contains any similar words, they are listed with a number
    next to each one.  You have the option of replacing the word
    completely, or choosing one of the suggested words.
hr: Kad god se pronađe riječ koja nije u rječniku, ispisuje se u
    prvom retku ekrana. Ako rječnik sadrži slične riječi, one se
    navode s brojem. Moguće je zamijeniti cijelu riječ ili
    odabrati jednu od predloženih riječi.

en: 
    Commands are:
hr: 
    Naredbe:

en: R	Replace the misspelled word completely.
hr: Z	Zamijeni pogrešno napisanu riječ u potpunosti.

en: Space	Accept the word this time only.
hr: Razmaknica	Prihvati riječ samo ovaj put.

en: A	Accept the word for the rest of this session.
hr: P	Prihvati riječ do kraja ove sesije.

en: I	Accept the word, and put it in your private dictionary.
hr: U	Prihvati riječ i stavi je u privatni rječnik.

en: U	Accept and add lowercase version to private dictionary.
hr: M	Prihvati i dodaj verziju s malim slovima u privatni rječnik.

en: S	Ask a stem and a model word and store them in the private dictionary.
    	The stem will be accepted also with the affixes of the model word.
hr: K	Upitaj korijen i uzornu riječ te ih spremi u privatni rječnik.
    	Korijen će se prihvatiti i s afiksima uzorne riječi.

en: 0-n	Replace with one of the suggested words.
hr: 0-x	Zamijeni s jednom od predložeih riječi.

en: X	Write the rest of this file, ignoring misspellings, and start next file.
hr: I	Zapiši ostatak ove datoteke, zanemarujući pravopisne greške i pokreni sljedeću datoteku.

en: Q	Quit immediately. Asks for confirmation. Leaves file unchanged.
hr: R	Prekini odmah. Zatraži potvrdu. Datoteka ostaje nepromijenjena.

en: ^Z	Suspend program. Restart with fg command.
hr: ^Z	Zaustavi program. Ponovo pokreni s naredbom fg.

en: ?	Show this help screen.
hr: ?	Prikaži ovaj ekran pomoći.

en: 
    -- Type space to continue --
hr: 
    -- Nastavi pritiskom razmaknice --

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "R)epl" before
en: r
hr: z

en: Replace with:
hr: Zamijeni s:

note: TRANSLATORS: translate these letters according to the shortcut letter used previously in the  translation of "U)ncap" and I)nsert before TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter
en: u
hr: m

en: i
hr: u

en: Cannot update personal dictionary.
hr: Nije moguće aktualizirati osobni rječnik.

en: a
hr: p

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "S)tem" before
en: s
hr: k

en: New word (stem):
hr: Nova riječ (korijen):

en: Model word (a similar dictionary word):
hr: Uzorna riječ (slična riječ u rječniku):

en: Model word must be in the dictionary. Press any key!
hr: Uzorna riječ mora postojati u rječniku. Pritisni bilo koju tipku!

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "e(X)it" before
en: x
hr: i

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "Q)uit" before
en: q
hr: r

en: Are you sure you want to throw away your changes?
hr: Stvarno želiš odbaciti sve promjene?

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut * letter y)es
en: y
hr: d

en: Can't create tempfile
hr: Nije moguće stvoriti privremenu datoteku

en: Can't open outputfile
hr: Nije moguće otvoriti datoteku rezultata

en: Usage: hunspell [OPTION]... [FILE]...
hr: Upotreba: hunspell [OPCIJA] … [DATOTEKA] …

en: Check spelling of each FILE. Without FILE, check standard input.
hr: Provjeri pravopis svake DATOTEKE. Bez elementa DATOTEKA, provjeri standardni unos.

en:   -1		check only first field in lines (delimiter = tabulator)
hr:   -1		provjeri samo prvo polje redaka (znak razdvajanja = tabulator)

en:   -a		Ispell's pipe interface
hr:   -a		Ispell-ovo sučelje toka

en:   --check-url	check URLs, e-mail addresses and directory paths
hr:   --check-url	provjeri URL-adrese, e-adrese i staze mapa

en:   --check-apostrophe	check Unicode typographic apostrophe
hr:   --check-apostrophe	provjeri Unicode za tipografske izostavnike

en:   -d d[,d2,...]	use d (d2 etc.) dictionaries
hr:   -d d[,d2,...]	koristi d (d2 itd.) rječnike

en:   -D		show available dictionaries
hr:   -D		prikaži dostupne rječnike

en:   -G		print only correct words or lines
hr:   -G		ispiši samo točne riječi ili retke

en:   -h, --help	display this help and exit
hr:   -h, --help	prikaži ovu pomoć i izađi

en:   -H		HTML input file format
hr:   -H		datoteka unosa u HTML formatu

en:   -i enc	input encoding
hr:   -i kodiranje	kodiranje unosa

en:   -l		print misspelled words
hr:   -l		ispiši pogrešno napisane riječi

en:   -L		print lines with misspelled words
hr:   -L		ispiši retke s pogrešno napisanim riječima

en:   -m 		analyze the words of the input text
hr:   -m 		analiziraj riječi teksta unosa

en:   -n		nroff/troff input file format
hr:   -n		datoteka unosa u nroff/troff formatu

en:   -O		OpenDocument (ODF or Flat ODF) input file format
hr:   -O		datoteka unosa u OpenDocument formatu (ODF ili običnan ODF)

en:   -p dict	set dict custom dictionary
hr:   -p rječnik	postavi rječnik na prilagođeni rječnik

en:   -r		warn of the potential mistakes (rare words)
hr:   -r		upozori o potencijalnim greškama (rijteke riječi)

en:   -P password	set password for encrypted dictionaries
hr:   -P lozinka	postavi lozinku za šifrirane rječnike

en:   -s 		stem the words of the input text
hr:   -s 		korijen riječi teksta unosa

en:   -S 		suffix words of the input text
hr:   -S 		sufiks riječi teksta unosa

en:   -t		TeX/LaTeX input file format
hr:   -t		datoteka unosa u TeX/LaTeX formatu

en:   -v, --version	print version number
hr:   -v, --version	ispiši broj verzije

en:   -vv		print Ispell compatible version number
hr:   -vv		ispiši broj kompatibilne verzije Ispella

en:   -w		print misspelled words (= lines) from one word/line input.
hr:   -w		ispiši pogrešno napisane riječi (= retke) jedne riječi/jednog retka unosa.

en:   -X		XML input file format
hr:   -X		datoteka unosa u XML formatu

en: Example: hunspell -d en_US file.txt    # interactive spelling
             hunspell -i utf-8 file.txt    # check UTF-8 encoded file
             hunspell -l *.odt             # print misspelled words of ODF files
    
             # Quick fix of ODF documents by personal dictionary creation
    
             # 1 Make a reduced list from misspelled and unknown words:
    
             hunspell -l *.odt | sort | uniq >words
    
             # 2 Delete misspelled words of the file by a text editor.
             # 3 Use this personal dictionary to fix the deleted words:
    
             hunspell -p words *.odt
hr: Primjer: hunspell -d en_US datoteka.txt    # interaktivni pravopis
             hunspell -i utf-8 datoteka.txt    # provjeri UTF-8 kodiranu datoteku
             hunspell -l * .odt                # ispiši pogrešno napisane riječi ODF datoteka
    
             # Brzo popravljanje ODF dokumenata izradom osobnog rječnika
    
             # 1 Izradi kraći popis pogrešno napisanih i nepoznatih riječi:
    
             hunspell -l *.odt | sort | uniq >words
    
             # 2 Izbriši pogrešno napisane riječi datoteke pomoću uređivača teksta.
             # 3 Koristi ovaj osobni rječnik za popravljanje izbrisanih riječi:
    
             hunspell -p words *.odt

en: Bug reports: http://hunspell.github.io/
hr: Izvještaji o grešakama: http://hunspell.github.io/

en: 
    Copyright (C) 2002-2014 László Németh. License: MPL/GPL/LGPL.
    
    Based on OpenOffice.org's Myspell library.
    Myspell's copyright (C) Kevin Hendricks, 2001-2002, License: BSD.
hr: 
    Autorska prava 2002. – 2014. László Németh. Licenca: MPL/GPL/LGPL.
    
    Bazirano na Myspell biblioteci od OpenOffice.org.
    Autorska prava za Myspell, Kevin Hendricks, 2001. – 2002., Licenca: BSD.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,
    to the extent permitted by law.
hr: Ovo je slobodan softver; pogledaj izvor za uvjete kopiranja. BEZ jamstva;
    čak niti za PRODAJNOST ili SPOSOBNOST ZA ODREĐENU SVRHU,
    u mjeri koja je dopuštena zakonom.

en: SEARCH PATH:
    %s
hr: STAZA PRETRAGE:
    %s

en: AVAILABLE DICTIONARIES (path is not mandatory for -d option):
hr: DOSTUPNI RJEČNICI (staza nije obavezna za opciju -d):

en: LOADED DICTIONARY:
    %s
    %s
hr: UČITANI RJEČNICI:
    %s
    %s

en: error - %s exceeds dictionary limit.
hr: greška – %s prekoračuje ograničenje rječnika.

en: Can't open affix or dictionary files for dictionary named "%s".
hr: Nije moguće otvoriti afiks ili datoteke za rječnik „%s”.

en: Hunspell has been compiled without Ncurses user interface.
hr: Hunspell je kompiliran bez korisničkog sučelja Ncurses.
