hunspell - en to hu translation catalogue (79 entries)

en: error - iconv_open: %s -> %s
hu: hiba - iconv_open: %s -> %s

en: error - iconv: %s -> %s
hu: hiba - iconv: %s -> %s

en: error - iconv_open: UTF-8 -> %s
hu: hiba - iconv_open: UTF-8 -> %s

en: Can't create tmp dir
hu: Nem lehet létrehozni ideiglenes könyvtárat

en: Can't open inputfile
hu: Nem lehet megnyitni a bemeneti állományt

en: Can't open %s.
hu: Nem lehet megnyitni a(z) %s-t.

en: error - missing HOME variable
hu: hiba - nincs definiálva a HOME környezeti változó

en: Line %d: %s ->
hu: %d. sor: %s ->

en: FORBIDDEN!
hu: TILTOTT!

en: Spelling mistake?
hu: Helyesírási hiba?

en: 	%s		File: %s
hu: 	%s		Állomány: %s

note: TRANSLATORS: the capital letters are shortcuts, mark one letter similarly in your translation and translate the standalone letter accordingly later
en: 
    [SPACE] R)epl A)ccept I)nsert U)ncap S)tem Q)uit e(X)it or ? for help
hu: 
    Szóköz=tovább <szám> C)sere J)ó F)elvesz K)isbetűvel T)ő M)égsem V)ége ?=Súgó

en: Whenever a word is found that is not in the dictionary
    it is printed on the first line of the screen.  If the dictionary
    contains any similar words, they are listed with a number
    next to each one.  You have the option of replacing the word
    completely, or choosing one of the suggested words.
hu: A hibás, vagy fel nem ismert szavak az első sorban jelennek meg.
    Amennyiben van javítási javaslat, az számozott lista formájában
    jelenik meg. A sorszám leütésével választhatunk ki ezek közül
    egyet, de megadhatunk akár egy új szót is.
    Részletes leírás a program lehetőségeiről: man hunspell.

en: 
    Commands are:
hu: 
    Billentyűparancsok:

en: R	Replace the misspelled word completely.
hu: C	A hibás szó kicserélése egy megadott szóra.

en: Space	Accept the word this time only.
hu: Szóköz	A szó egyszeri átugrása változtatás nélkül.

en: A	Accept the word for the rest of this session.
hu: J	A szó minden előfordulását jónak tekinti a program futása során.

en: I	Accept the word, and put it in your private dictionary.
hu: F	A szót felveszi a saját szótárba, így új indításkor is ismerni fogja.

en: U	Accept and add lowercase version to private dictionary.
hu: K	Mint az előző, de a szót kisbetűsen veszi fel a saját szótárba.

en: S	Ask a stem and a model word and store them in the private dictionary.
    	The stem will be accepted also with the affixes of the model word.
hu: T	Szótő és mintaszó bekérése és saját szótárban való tárolása.
    	A tő felveheti a mintául megadott szó toldalékait is.

en: 0-n	Replace with one of the suggested words.
hu: 0-n	A javasolt szavak közül az adott sorszámúra cserél.

en: X	Write the rest of this file, ignoring misspellings, and start next file.
hu: V	Menti az eddigi javításokat, és rátér a következő állományra.

en: Q	Quit immediately. Asks for confirmation. Leaves file unchanged.
hu: M	Kilép a javítások mentése nélkül, de előtte megerősítést kér.

en: ^Z	Suspend program. Restart with fg command.
hu: ^Z	A program felfüggesztése. Újraindítás fg paranccsal.

en: ?	Show this help screen.
hu: ?	Ennek a leírásnak a megjelenítése.

en: 
    -- Type space to continue --
hu: 
    -- Továbblépés a szóköz billentyű leütésével --

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "R)epl" before
en: r
hu: c

en: Replace with:
hu: Csere:

note: TRANSLATORS: translate these letters according to the shortcut letter used previously in the  translation of "U)ncap" and I)nsert before TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter
en: u
hu: k

en: i
hu: f

en: Cannot update personal dictionary.
hu: Nem lehet frissíteni a saját szótárat.

en: a
hu: j

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "S)tem" before
en: s
hu: t

en: New word (stem):
hu: Új szó(tő):

en: Model word (a similar dictionary word):
hu: Mintaszó (egy hasonló szótári szó):

en: Model word must be in the dictionary. Press any key!
hu: A minta csak szótári szó lehet! Továbblépés billentyűleütéssel.

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "e(X)it" before
en: x
hu: v

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "Q)uit" before
en: q
hu: m

en: Are you sure you want to throw away your changes?
hu: Kilép a módosítások mentése nélkül (i/n)?

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut * letter y)es
en: y
hu: i

en: Can't create tempfile
hu: Nem lehet létrehozni átmeneti állományt

en: Can't open outputfile
hu: Nem lehet megnyitni a kimeneti állományt

en: Usage: hunspell [OPTION]... [FILE]...
hu: Használat: hunspell [KAPCSOLÓ]... [ÁLLOMÁNY]...

en: Check spelling of each FILE. Without FILE, check standard input.
hu: Az ÁLLOMÁNY(OK) (ennek hiányában a szabványos bemenet) helyesírását ellenőrzi.

en:   -1		check only first field in lines (delimiter = tabulator)
hu:   -1		csak az első mezőt ellenőrzi a sorban (mezőhatároló = tabulátor)

en:   -a		Ispell's pipe interface
hu:   -a		Ispell-szerű csőfelület

en:   --check-url	check URLs, e-mail addresses and directory paths
hu:   --check-url	URL-ek, e-mail címek és útvonalak ellenőrzése

en:   --check-apostrophe	check Unicode typographic apostrophe
hu:   --check-apostrophe	Unicode tipográfiai aposztróf ellenőrzése

en:   -d d[,d2,...]	use d (d2 etc.) dictionaries
hu:   -d d[,d2,...]	a d (d2 stb.) nevű szótárat használja

en:   -D		show available dictionaries
hu:   -D		az elérhető szótárak kilistázása

en:   -G		print only correct words or lines
hu:   -G		kiírja a bemenet helyes szavait vagy sorait

en:   -h, --help	display this help and exit
hu:   -h, --help	kiírja ezt a leírást

en:   -H		HTML input file format
hu:   -H		HTML bemeneti formátum

en:   -i enc	input encoding
hu:   -i kód	bemeneti karakterkódolás

en:   -l		print misspelled words
hu:   -l		kiírja a hibás szavakat

en:   -L		print lines with misspelled words
hu:   -L		kiírja a hibás sorokat

en:   -m 		analyze the words of the input text
hu:   -m 		szövegszavak morfológiai elemzése

en:   -n		nroff/troff input file format
hu:   -n		nroff/troff bemeneti formátum

en:   -O		OpenDocument (ODF or Flat ODF) input file format
hu:   -O		OpenDocument (ODF vagy Flat ODF) bemeneti formátum

en:   -p dict	set dict custom dictionary
hu:   -p tár	a tár nevű saját szótárat használja

en:   -r		warn of the potential mistakes (rare words)
hu:   -r		lehetséges hibák (ritka szavak) jelzése

en:   -P password	set password for encrypted dictionaries
hu:   -P jelszó	jelszó megadása a titkosított szótárakhoz

en:   -s 		stem the words of the input text
hu:   -s 		szövegszavak tövezése

en:   -S 		suffix words of the input text
hu:   -S 		szövegszavak tövezése

en:   -t		TeX/LaTeX input file format
hu:   -t		TeX/LaTeX bemeneti formátum

en:   -v, --version	print version number
hu:   -v, --version	kiírja a változat számát

en:   -vv		print Ispell compatible version number
hu:   -vv		kiírja a változat számát Ispell-szerűen

en:   -w		print misspelled words (= lines) from one word/line input.
hu:   -w		kiírja a hibás szavakat a soronként egy szavas bemenetből.

en:   -X		XML input file format
hu:   -X		XML bemeneti formátum

en: Example: hunspell -d en_US file.txt    # interactive spelling
             hunspell -i utf-8 file.txt    # check UTF-8 encoded file
             hunspell -l *.odt             # print misspelled words of ODF files
    
             # Quick fix of ODF documents by personal dictionary creation
    
             # 1 Make a reduced list from misspelled and unknown words:
    
             hunspell -l *.odt | sort | uniq >words
    
             # 2 Delete misspelled words of the file by a text editor.
             # 3 Use this personal dictionary to fix the deleted words:
    
             hunspell -p words *.odt
hu: Példák: hunspell -d en_US szöveg.txt  # interaktív helyesírás-ellenőrzés
            hunspell -i utf-8 szöveg.txt  # UTF-8-as karakterkódolású állomány ellenőrzése
            hunspell -l *.odt             # kiírja az ODF dokumentumok hibás szavait
    
             # ODF dokumentumok gyors javítása saját szótár létrehozásával
    
             # 1. Készítsünk csökkentett szólistát a hibás és ismeretlen szavakból:
    
             hunspell -l *.odt | sort | uniq >szavak
    
             # 2. Töröljük a hibás szavakat az állományból egy szövegszerkesztővel.
             # 3. Használjuk ezt saját szótárként a törölt szavak javításához:
    
             hunspell -p szavak *.odt

en: Bug reports: http://hunspell.github.io/
hu: Hibajelzés: http://hunspell.github.io/

en: 
    Copyright (C) 2002-2014 László Németh. License: MPL/GPL/LGPL.
    
    Based on OpenOffice.org's Myspell library.
    Myspell's copyright (C) Kevin Hendricks, 2001-2002, License: BSD.
hu: 
    Copyright (C) 2002-2014 Németh László. Licenc: MPL/GPL/LGPL.
    
    Az OpenOffice.org Myspell programkönyvtárán alapul.
    MySpell copyright (C) Kevin Hendricks, 2001-2002, Licenc: BSD.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,
    to the extent permitted by law.
hu: Ez egy szabad szoftver: lásd a forráskódot a licencfeltételekről.
    NINCS garancia, még az eladhatóságra vagy valamely célra való
    alkalmazhatóságra sem.

en: SEARCH PATH:
    %s
hu: KERESÉSI ÚTVONAL:
    %s

en: AVAILABLE DICTIONARIES (path is not mandatory for -d option):
hu: ELÉRHETŐ SZÓTÁRAK (az útvonal nem kötelező a -d kapcsolónál):

en: LOADED DICTIONARY:
    %s
    %s
hu: BETÖLTÖTT SZÓTÁR:
    %s
    %s

en: error - %s exceeds dictionary limit.
hu: hiba - %s meghaladja a szótárlimitet.

en: Can't open affix or dictionary files for dictionary named "%s".
hu: Nem lehet megnyitni a ragozási vagy a szótárállományt (szótár: %s).

en: Hunspell has been compiled without Ncurses user interface.
hu: A Hunspell Ncurses felhasználói felület nélkül lett fordítva.
