hunspell - en to pl translation catalogue (78 entries)

en: error - iconv_open: %s -> %s
pl: błąd — iconv_open: %s → %s

en: error - iconv: %s -> %s
pl: błąd — iconv: %s → %s

en: error - iconv_open: UTF-8 -> %s
pl: błąd — iconv_open: UTF-8 → %s

en: Can't create tmp dir
pl: Nie można utworzyć katalogu tymczasowego

en: Can't open inputfile
pl: Nie można otworzyć pliku wejściowego

en: Can't open %s.
pl: Nie można otworzyć %s.

en: error - missing HOME variable
pl: błąd — brak zmiennej HOME

en: Line %d: %s ->
pl: %d. wiersz: %s →

en: FORBIDDEN!
pl: ZABRONIONE

en: Spelling mistake?
pl: Błąd pisowni?

en: 	%s		File: %s
pl: 	%s		Plik: %s

note: TRANSLATORS: the capital letters are shortcuts, mark one letter similarly in your translation and translate the standalone letter accordingly later
en: 
    [SPACE] R)epl A)ccept I)nsert U)ncap S)tem Q)uit e(X)it or ? for help
pl: 
    [SPACJA] Z)astąp A)kceptuj W)staw M)ałe litery T)emat zaK)ończ wyjD)ź, ? wyświetli pomoc

en: Whenever a word is found that is not in the dictionary
    it is printed on the first line of the screen.  If the dictionary
    contains any similar words, they are listed with a number
    next to each one.  You have the option of replacing the word
    completely, or choosing one of the suggested words.
pl: Po odnalezieniu słowa, którego nie ma w słowniku, jest ono
    wyświetlane w pierwszym wierszu ekranu. Jeśli słownik zawiera
    podobne słowa, to zostają one wyświetlone z numerami obok każdego.
    Można całkowicie zastąpić słowo lub wybrać jedno z proponowanych.

en: 
    Commands are:
pl: 
    Polecenia:

en: R	Replace the misspelled word completely.
pl: Z	Całkowicie zastępuje słowo z błędem pisowni.

en: Space	Accept the word this time only.
pl: Spacja	Akceptuje słowo tylko tym razem.

en: A	Accept the word for the rest of this session.
pl: A	Akceptuje słowo na czas tej sesji.

en: I	Accept the word, and put it in your private dictionary.
pl: W	Akceptuje słowo i umieszcza je w słowniku użytkownika.

en: U	Accept and add lowercase version to private dictionary.
pl: M	Akceptuje i dodaje wersję z małymi literami do słownika użytkownika.

en: S	Ask a stem and a model word and store them in the private dictionary.
    	The stem will be accepted also with the affixes of the model word.
pl: T	Pyta o temat i słowo wzorcowe i umieszcza je w słowniku użytkownika.
    	Temat zostanie przyjęty także z przyrostkami słowa wzorcowego.

en: 0-n	Replace with one of the suggested words.
pl: 0-n	Zastępuje jednym z proponowanych słów.

en: X	Write the rest of this file, ignoring misspellings, and start next file.
pl: D	Zapisuje resztę tego pliku, ignorując błędy pisowni, i rozpoczyna nowy plik.

en: Q	Quit immediately. Asks for confirmation. Leaves file unchanged.
pl: K	Kończy działanie. Pyta o potwierdzenie. Plik nie zostaje zmieniony.

en: ^Z	Suspend program. Restart with fg command.
pl: ^Z	Wstrzymuje program. Polecenie fg uruchamia go ponownie.

en: ?	Show this help screen.
pl: ?	Wyświetla ten ekran pomocy.

en: 
    -- Type space to continue --
pl: 
    — Spacja kontynuuje —

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "R)epl" before
en: r
pl: z

en: Replace with:
pl: Zamiana na:

note: TRANSLATORS: translate these letters according to the shortcut letter used previously in the  translation of "U)ncap" and I)nsert before TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter
en: u
pl: m

en: i
pl: w

en: Cannot update personal dictionary.
pl: Nie można zaktualizować słownika użytkownika.

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "S)tem" before
en: s
pl: t

en: New word (stem):
pl: Nowe słowo (temat):

en: Model word (a similar dictionary word):
pl: Słowo wzorcowe (podobne słowo ze słownika):

en: Model word must be in the dictionary. Press any key!
pl: Słowo wzorcowe musi być w słowniku. Proszę nacisnąć dowolny klawisz.

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "e(X)it" before
en: x
pl: d

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "Q)uit" before
en: q
pl: k

en: Are you sure you want to throw away your changes?
pl: Na pewno odrzucić zmiany?

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut * letter y)es
en: y
pl: t

en: Can't create tempfile
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego

en: Can't open outputfile
pl: Nie można otworzyć pliku wyjściowego

en: Usage: hunspell [OPTION]... [FILE]...
pl: Użycie: hunspell [OPCJA]… [PLIK]…

en: Check spelling of each FILE. Without FILE, check standard input.
pl: Sprawdza pisownię każdego PLIKU. Jeśli nie podano PLIKU, to sprawdza standardowe wejście.

en:   -1		check only first field in lines (delimiter = tabulator)
pl:   -1		sprawdza tylko pierwsze pola w wierszach (rozdzielane tabulacjami)

en:   -a		Ispell's pipe interface
pl:   -a		interfejs (potok) biblioteki Ispell

en:   --check-url	check URLs, e-mail addresses and directory paths
pl:   --check-url	sprawdza adresy URL, e-mail i ścieżki do katalogów

en:   --check-apostrophe	check Unicode typographic apostrophe
pl:   --check-apostrophe	sprawdza apostrof typograficzny Unicode

en:   -d d[,d2,...]	use d (d2 etc.) dictionaries
pl:   -d s[,s2,…]	używa słowniki s (s2 itd.)

en:   -D		show available dictionaries
pl:   -D		wyświetla dostępne słowniki

en:   -G		print only correct words or lines
pl:   -G		wyświetla tylko poprawne słowa lub wiersze

en:   -h, --help	display this help and exit
pl:   -h, --help	wyświetla tę pomoc i kończy działanie

en:   -H		HTML input file format
pl:   -H		format HTML pliku wejściowego

en:   -i enc	input encoding
pl:   -i kodowanie	kodowanie wejściowe

en:   -l		print misspelled words
pl:   -l		wyświetla słowa z błędami pisowni

en:   -L		print lines with misspelled words
pl:   -L		wyświetla wiersze z błędami pisowni

en:   -m 		analyze the words of the input text
pl:   -m 		analizuje słowa tekstu wejściowego

en:   -n		nroff/troff input file format
pl:   -n		format nroff/troff pliku wejściowego

en:   -O		OpenDocument (ODF or Flat ODF) input file format
pl:   -O		format OpenDocument (ODF lub Flat ODF) pliku wejściowego

en:   -p dict	set dict custom dictionary
pl:   -p DICT	ustawia słownik DICT użytkownika

en:   -r		warn of the potential mistakes (rare words)
pl:   -r		ostrzega o potencjalnych pomyłkach (rzadkie słowa)

en:   -P password	set password for encrypted dictionaries
pl:   -P hasło	ustawia hasło dla zaszyfrowanych słowników

en:   -s 		stem the words of the input text
pl:   -s 		wyodrębnia tematy słów tekstu wejściowego

en:   -S 		suffix words of the input text
pl:   -S 		przyrostki tekstu wejściowego

en:   -t		TeX/LaTeX input file format
pl:   -t		format TeX/LaTeX pliku wejściowego

en:   -v, --version	print version number
pl:   -v, --version	wyświetla numer wersji

en:   -vv		print Ispell compatible version number
pl:   -vv		wyświetla numer wersji zgodny z biblioteką Ispell

en:   -w		print misspelled words (= lines) from one word/line input.
pl:   -w		wyświetla błędy pisowni (= wiersze) z jednego słowa/wiersza.

en:   -X		XML input file format
pl:   -X		format XML pliku wejściowego

en: Example: hunspell -d en_US file.txt    # interactive spelling
             hunspell -i utf-8 file.txt    # check UTF-8 encoded file
             hunspell -l *.odt             # print misspelled words of ODF files
    
             # Quick fix of ODF documents by personal dictionary creation
    
             # 1 Make a reduced list from misspelled and unknown words:
    
             hunspell -l *.odt | sort | uniq >words
    
             # 2 Delete misspelled words of the file by a text editor.
             # 3 Use this personal dictionary to fix the deleted words:
    
             hunspell -p words *.odt
pl: Przykład: hunspell -d en_US plik.txt   # interaktywne sprawdzanie pisowni
              hunspell -i utf-8 plik.txt   # sprawdzanie pliku zakodowanego w UTF-8
              hunspell -l *.odt            # wyświetlenie błędów pisowni plików ODF
    
              # Szybka poprawa dokumentu ODF przez utworzenie słownika użytkownika
    
              # 1. Utworzenie zmniejszonej listy z błędami pisowni i nieznanymi słowami:
    
              hunspell -l *.odt | sort | uniq >słowa
    
              # 2. Usunięcie słów z błędami pisowni z pliku za pomocą edytora tekstu.
              # 3. Użycie utworzonego słownika użytkownika do poprawy usuniętych słów:
    
              hunspell -p słowa *.odt

en: Bug reports: http://hunspell.github.io/
pl: Zgłoszenia błędów: http://hunspell.github.io/

en: 
    Copyright (C) 2002-2014 László Németh. License: MPL/GPL/LGPL.
    
    Based on OpenOffice.org's Myspell library.
    Myspell's copyright (C) Kevin Hendricks, 2001-2002, License: BSD.
pl: 
    Copyright © 2002-2014 László Németh. Licencja: MPL/GPL/LGPL.
    
    Na podstawie biblioteki Myspell projektu OpenOffice.org.
    Myspell — copyright © 2001-2002 Kevin Hendricks. Licencja: BSD.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,
    to the extent permitted by law.
pl: Niniejszy program jest wolnym oprogramowaniem; proszę zobaczyć kod źródłowy
    w celu poznania warunków kopiowania. Niniejszy program rozprowadzany jest
    BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI
    HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ, w zakresie
    dozwolonym przez prawo.

en: SEARCH PATH:
    %s
pl: ŚCIEŻKA WYSZUKIWANIA:
    %s

en: AVAILABLE DICTIONARIES (path is not mandatory for -d option):
pl: DOSTĘPNE SŁOWNIKI (ścieżka nie jest wymagana dla opcji -d):

en: LOADED DICTIONARY:
    %s
    %s
pl: WCZYTANY SŁOWNIK:
    %s
    %s

en: error - %s exceeds dictionary limit.
pl: błąd — %s przekracza ograniczenie słownika.

en: Can't open affix or dictionary files for dictionary named "%s".
pl: Nie można otworzyć plików przyrostków lub słowników dla słownika o nazwie „%s”.

en: Hunspell has been compiled without Ncurses user interface.
pl: Skompilowano Hunspell bez interfejsu użytkownika ncurses.
