cogl master - en to an translation catalogue (80 entries)

en: Supported debug values:
an: Valors de depuración suportaus:

en: Special debug values:
an: Valors especials de depuración:

en: Enables all non-behavioural debug options
an: Activa todas as opcions de depuración sin comportamiento

en: Additional environment variables:
an: Variables d'entorno adicionals:

en: Comma-separated list of GL extensions to pretend are disabled
an: Lista d'as extensions de GL separadas por comas que se miran de desactivar

en: Override the GL version that Cogl will assume the driver supports
an: Omitir a versión de GL que Cogl asumirá que suporta o driver

en: Cogl debugging flags to set
an: Opcions de depuracion de Colg que activar

en: Cogl debugging flags to unset
an: Opcions de depuracion de Colg que desactivar

en: Cogl Options
an: Opcions de Colg

en: Show Cogl options
an: Amostrar as opcions de Colg

en: Cogl Tracing
an: Rastreo de Cogl

en: CoglObject references
an: Referencias de CoglObject

en: Debug ref counting issues for CoglObjects
an: Depurar problemas de conteo de referencias ta CoglObjects

en: Trace Texture Slicing
an: Rastriar o troceau de texturas

en: debug the creation of texture slices
an: depurar a creyación de troceau de texturas

en: Trace Atlas Textures
an: Rastriar texturas atlas

en: Debug texture atlas management
an: Chestión d'a depuración de texturas atlas

en: Trace Blend Strings
an: Rastriar cadenas de mezclau

en: Debug CoglBlendString parsing
an: Analís de depuración de CoglBlendString

en: Trace Journal
an: Rastriar diario

en: View all the geometry passing through the journal
an: Veyer toda a cheometría que pasa a traviés d'o diario

en: Trace Batching
an: Rastriar procesau por lotes

en: Show how geometry is being batched in the journal
an: Amostrar cómo se procesa por lotes a cheometría en o diario

en: Trace matrices
an: Rastriar matrices

en: Trace all matrix manipulation
an: Rastriar toda a manipulación de matrices

en: Trace Misc Drawing
an: Rastriar dibuixau variau

en: Trace some misc drawing operations
an: Rastriar qualques operacions de dibuixau variadas

en: Trace Pango Renderer
an: Rastriar dibuixau Pango

en: Trace the Cogl Pango renderer
an: Rastriar o dibuixau Pango de Cogl

en: Trace CoglTexturePixmap backend
an: Rastriar o backend de CoglTexturePixmap

en: Trace the Cogl texture pixmap backend
an: Rastriar o backend d'o mapa de pixels d'a textura de Cogl

en: Visualize
an: Visualizar

en: Outline rectangles
an: Esbozar rectanglos

en: Add wire outlines for all rectangular geometry
an: Adhibir trazos de linias ta toda a cheometría rectangular

en: Show wireframes
an: Amostrar trazaus de linias (wireframes)

en: Add wire outlines for all geometry
an: Adhibir trazos de linias ta toda a cheometría

en: Root Cause
an: Causa radiz

en: Disable Journal batching
an: Desactivar o procesau por lotes en o diario

en: Disable batching of geometry in the Cogl Journal.
an: Desactivar o procesau por lotes d'a cheometría en o diario de Cogl.

en: Disable GL Vertex Buffers
an: Desactivar os búferes vertex de GL

en: Disable use of OpenGL vertex buffer objects
an: Desactivar l'uso d'obchectos de búfer vertex d'OpenGL

en: Disable GL Pixel Buffers
an: Desactivar os búferes de pixel GL

en: Disable use of OpenGL pixel buffer objects
an: Desactivar l'uso d'obchectos de búfer de pixels d'OpenGL

en: Disable software rect transform
an: Desactivar a transformación de rectas por software

en: Use the GPU to transform rectangular geometry
an: Usar a GPU ta transformar cheometría rectangular

en: Cogl Specialist
an: Especialista de Cogl

en: Dump atlas images
an: Vulcar atlas d'imachens

en: Dump texture atlas changes to an image file
an: Vulcar cambeos en a textura d'atlas a un fichero d'imachen

en: Disable texture atlasing
an: Desactivar os atlas de texturas

en: Disable use of texture atlasing
an: Desactivar l'uso d'atlas de texturas

en: Disable sharing the texture atlas between text and images
an: Desactivar a compartición d'atlas de texturas entre texto y imachens

en: When this is set the glyph cache will always use a separate texture for its atlas. Otherwise it will try to share the atlas with images.
an: Quan isto ye establiu, a caché de glyph usará siempre una textura separada ta la suya atlas. D'unatro modo, intentará compartir l'atlas con as imachens.

en: Disable texturing
an: Desactivar texturizau

en: Disable texturing any primitives
an: Desactivar o texturizau de qualsiquier primitiva

en: Disable arbfp
an: Desactivar arbfp

en: Disable use of ARB fragment programs
an: Desactivar l'uso de programas de fragmentos ARB

en: Disable fixed
an: Desactivar a función fixa

en: Disable use of the fixed function pipeline backend
an: Desactivar l'uso d'o backend d'a canyería d'a función fixa

en: Disable GLSL
an: Desactivar GLSL

en: Disable use of GLSL
an: Desactivar l'uso de GLSL

en: Disable blending
an: Desactivar la mezcla

en: Disable use of blending
an: Desactivar l'uso de la mezcla

en: Disable non-power-of-two textures
an: Desactivar as texturas que no sían potencias de dos

en: Makes Cogl think that the GL driver doesn't support NPOT textures so that it will create sliced textures or textures with waste instead.
an: Fa que Cogl creya que o driver de GL no suporta texturas NPOT, por o que creyará texturas troceadas u texturas con residuos

en: Disable software clipping
an: Desactivar rectorte software

en: Disables Cogl's attempts to clip some rectangles in software.
an: Desactiva os intentos de Cogl de retallar qualques rectanglos en software.

en: Show source
an: Amostrar fuent

en: Show generated ARBfp/GLSL source code
an: Amostrar o codigo fuent ARBfp/GLSL chenerau

en: Trace some OpenGL
an: Rastriar qualques OpenGL

en: Traces some select OpenGL calls
an: Rastrea qualques gritadas OpenGL seleccionadas

en: Trace offscreen support
an: Rastriar suporte ta difuera d'a pantalla

en: Debug offscreen support
an: Depurar suporte ta difuera d'a pantalla

en: Disable program caches
an: Desactivar as cachés d'os programas

en: Disable fallback caches for arbfp and glsl programs
an: Desactivar as cachés alternativas ta programas arbfp y glsl

en: Disable read pixel optimization
an: Desactivar optimización de lectura de pixel

en: Disable optimization for reading 1px for simple scenes of opaque rectangles
an: Desactivar a optimización de lectura de 1px ta scenas simplas de rectanglos opacos

en: Trace clipping
an: Rastriar retalles

en: Logs information about how Cogl is implementing clipping
an: Información d'os rechistros sobre cómo implementa Cogl los retalles

en: Trace performance concerns
an: Rastriar problemas de rendimiento

en: Tries to highlight sub-optimal Cogl usage.
an: Intenta resaltar l'uso no optimo de Cogl
