cogl - en to bs translation catalogue (76 entries)

en: Supported debug values:
bs: Podržane vrijednosti za traženje grešaka:

en: Special debug values:
bs: Posebne vrijednosti za traženje grešaka:

en: Enables all non-behavioural debug options
bs: Uključuje sve ne-ponašajuće opcije za traženje grešaka:

en: Additional environment variables:
bs: Dodatne varijable okruženja:

en: Comma-separated list of GL extensions to pretend are disabled
bs: Zarezima razdvojen popis GL proširenja koja se čini da su onemogućena

en: Override the GL version that Cogl will assume the driver supports
bs: Prevaziđi GL verziju za koju će Gogl pretpostaviti da drajver podržava

en: Cogl Tracing
bs: Cogl praćenje

en: CoglObject references
bs: Reference objekta Cogl

en: Debug ref counting issues for CoglObjects
bs: Istraži probleme brojanja referenci za objekte Cogla

en: Trace Texture Slicing
bs: Prati isjecanje teksture

en: debug the creation of texture slices
bs: pročišćava stvaranje isječaka teksture

en: Trace Atlas Textures
bs: Prati alasne teksture

en: Debug texture atlas management
bs: Pročišćava upravljanje atlasom teksture

en: Trace Blend Strings
bs: Prati niske stapanja

en: Debug CoglBlendString parsing
bs: Pročišćava obrađivanje niski stapanja Cogla

en: Trace Journal
bs: Dnevnik praćenja

en: View all the geometry passing through the journal
bs: Pregledaj sve oblike koji prolaze kroz dnevnik

en: Trace Batching
bs: Prati grupisanje

en: Show how geometry is being batched in the journal
bs: Prikazuje kako oblik biva grupisan u dnevniku

en: Trace matrices
bs: Prati matrice

en: Trace all matrix manipulation
bs: Prati sva rukovanja matricom

en: Trace Misc Drawing
bs: Prati razno crtanje

en: Trace some misc drawing operations
bs: Prati razne radnje crtanja

en: Trace Pango Renderer
bs: Prati Pango iscrtavača

en: Trace the Cogl Pango renderer
bs: Prati Kogl Pango iscrtavača

en: Trace CoglTexturePixmap backend
bs: Prati pozadinski program mape tačaka teksture Kogla

en: Trace the Cogl texture pixmap backend
bs: Prati pozadinski program mape tačaka teksture Kogla

en: Visualize
bs: Vizualiziraj

en: Outline rectangles
bs: Pravougaonici konture

en: Add wire outlines for all rectangular geometry
bs: Dodaje žičane konture za sve pravougaone oblike

en: Show wireframes
bs: Prikaži žičane ramove

en: Add wire outlines for all geometry
bs: Dodaj žičane konture za sve oblike

en: Root Cause
bs: Korijeni uzrok

en: Disable Journal batching
bs: Isključi grupisanje dnevnika

en: Disable batching of geometry in the Cogl Journal.
bs: Isključuje grupisanje oblika u dnevniku Cogla.

en: Disable GL Vertex Buffers
bs: Isključi međumemorije za vrhove GL-a

en: Disable use of OpenGL vertex buffer objects
bs: Isključuje korišćenje objekata međumemorije vrhova OpenGL-a

en: Disable GL Pixel Buffers
bs: Isključi međumemorije tačke GL-a

en: Disable use of OpenGL pixel buffer objects
bs: Isključi korišćenje objekata međumemorije tačaka OpenGL-a

en: Disable software rect transform
bs: Isključi softversku transformaciju pravougaonika

en: Use the GPU to transform rectangular geometry
bs: Koristi grafički procesor za preobražavanje pravougaonog oblika

en: Cogl Specialist
bs: Specijalista Cogla

en: Dump atlas images
bs: Uskladišti slike atlasa

en: Dump texture atlas changes to an image file
bs: Skladišti izmjene atlasa teksture u datoteku slike

en: Disable texture atlasing
bs: Isključi atlasiranje teksture

en: Disable use of texture atlasing
bs: Isključuje upotrebu atlasiranja teksture

en: Disable sharing the texture atlas between text and images
bs: Isključi dijeljenje atlasa teksture između teksta i slika

en: When this is set the glyph cache will always use a separate texture for its atlas. Otherwise it will try to share the atlas with images.
bs: Kada je ovo podešeno ostava simbola će uvijek koristiti odvojene teksture za svoj atlas. U suprotnom će pokušati da dijeli atlas sa slikama.

en: Disable texturing
bs: Isključi prikaz tekstura

en: Disable texturing any primitives
bs: Isključuje prikaz tekstura bilo koje osnovne funkcije

en: Disable arbfp
bs: Isključi arbfp

en: Disable use of ARB fragment programs
bs: Isključuje upotrebu programa ARB odlomaka

en: Disable fixed
bs: Isključi stalnu

en: Disable use of the fixed function pipeline backend
bs: Isključuje upotrebu pozadinskog cjevovoda stalne funkcije

en: Disable GLSL
bs: Isključi GLSL

en: Disable use of GLSL
bs: Isključuje upotrebu GLSL-a

en: Disable blending
bs: Isključi stapanje

en: Disable use of blending
bs: Isključuje upotrebu stapanja

en: Disable non-power-of-two textures
bs: Isključi sklopove koji nisu stepen dvojke

en: Makes Cogl think that the GL driver doesn't support NPOT textures so that it will create sliced textures or textures with waste instead.
bs: Čini da Cogl misli da GL upravljački program ne podržava NPOT sklopove tako da će napraviti isjeckane sklopove ili sklopove sa rasipanjem umjesto toga.

en: Disable software clipping
bs: Isključi softversko odsjecanje

en: Disables Cogl's attempts to clip some rectangles in software.
bs: Isključuje Koglove pokušaje da odsječe neke pravougaonike u softveru.

en: Show source
bs: Prikaži izvor

en: Show generated ARBfp/GLSL source code
bs: Prikazuje stvoreni ARBfp/GLSL izvorni kod

en: Trace some OpenGL
bs: Prati neki OpenGL

en: Traces some select OpenGL calls
bs: Prati neke odabrane pozive OpenGL-a

en: Trace offscreen support
bs: Prati vanekransku podršku

en: Debug offscreen support
bs: Pročisti vanekransku podršku

en: Disable program caches
bs: Isključi ostave programa

en: Disable fallback caches for arbfp and glsl programs
bs: Isključuje ostave prebacivanja za arbfp i glsl programe

en: Disable read pixel optimization
bs: Isključi optimizaciju čitanja tačke

en: Disable optimization for reading 1px for simple scenes of opaque rectangles
bs: Isključuje optimizaciju za čitanje 1 tačke za jednostavne scene neprozirnih pravougaonika

en: Trace clipping
bs: Prati odsijecanje

en: Logs information about how Cogl is implementing clipping
bs: Zapisuje podatke o tome kako Kogl primjenjuje odsjecanje

en: Trace performance concerns
bs: Praćenje problema performansi

en: Tries to highlight sub-optimal Cogl usage.
bs: Pokušaj isticanja pod-optimalne Cogl upotrebe.
