cogl master - en to cs translation catalogue (80 entries)

en: Supported debug values:
cs: Podporované ladicí hodnoty:

en: Special debug values:
cs: Speciální ladicí hodnoty:

en: Enables all non-behavioural debug options
cs: Zapnout všechny ladicí volby, které se netýkají chování

en: Additional environment variables:
cs: Dodatečné proměnné prostředí:

en: Comma-separated list of GL extensions to pretend are disabled
cs: Čárkami oddělený seznam rozšíření GL, u kterých se má předstírat, že jsou vypnutá

en: Override the GL version that Cogl will assume the driver supports
cs: Verzi GL, o které se Cogl domnívá, že ji podporuje ovladač, přepsat na tuto

en: Cogl debugging flags to set
cs: Ladicí příznaky Cogl, které se mají nastavit

en: Cogl debugging flags to unset
cs: Ladicí příznaky Cogl, které se mají zrušit

en: Cogl Options
cs: Volby Cogl

en: Show Cogl options
cs: Zobrazit volby Cogl

en: Cogl Tracing
cs: Sledování v Cogl

en: CoglObject references
cs: Odkazy CoglObject

en: Debug ref counting issues for CoglObjects
cs: Ladit problémy s počítáním odkazů pro CoglObjects

en: Trace Texture Slicing
cs: Sledovat plátování textur

en: debug the creation of texture slices
cs: ladit tvorbu texturových plátů

en: Trace Atlas Textures
cs: Sledovat atlasové textury

en: Debug texture atlas management
cs: Ladit správu texturového atlasu

en: Trace Blend Strings
cs: Sledovat mísení řetězců

en: Debug CoglBlendString parsing
cs: Ladit zpracován CoglBlendString

en: Trace Journal
cs: Sledovat žurnál

en: View all the geometry passing through the journal
cs: Zobrazit veškeré geometrické útvary procházející skrze žurnál

en: Trace Batching
cs: Sledovat dávkové zpracování

en: Show how geometry is being batched in the journal
cs: Sledovat, jak jsou geometrické útvary zpracovány v žurnálu po dávkách

en: Trace matrices
cs: Sledovat matice

en: Trace all matrix manipulation
cs: Sledovat veškerou manipulaci s maticemi

en: Trace Misc Drawing
cs: Sledovat různá kreslení

en: Trace some misc drawing operations
cs: Sledovat některé různorodé kreslící operace

en: Trace Pango Renderer
cs: Sledovat vykreslování Pango

en: Trace the Cogl Pango renderer
cs: Sledovat vykreslování Cogl Pango

en: Trace CoglTexturePixmap backend
cs: Sledovat výkonné jádro CoglTexturePixmap

en: Trace the Cogl texture pixmap backend
cs: Sledovat výkoné jádro pixmapových textur Cogl

en: Visualize
cs: Vizualizovat

en: Outline rectangles
cs: Obrysové obdélníky

en: Add wire outlines for all rectangular geometry
cs: Přidat drátěný obrys ke všem obdélníkům

en: Show wireframes
cs: Drátěné zobrazení

en: Add wire outlines for all geometry
cs: Přidat drátěný obrys ke všem útvarům

en: Root Cause
cs: Základní věci

en: Disable Journal batching
cs: Zakázat dávkové zpracování v žurnálu

en: Disable batching of geometry in the Cogl Journal.
cs: Zakázat dávkové zpracování geometrických útvarů v žurnálu Cogl

en: Disable GL Vertex Buffers
cs: Vypnout vyrovnávací paměti vertexů GL

en: Disable use of OpenGL vertex buffer objects
cs: Vypnout používání objektů vyrovnávacích pamětí vertexů GL

en: Disable GL Pixel Buffers
cs: Vypnout vyrovnávací paměti pixelů GL

en: Disable use of OpenGL pixel buffer objects
cs: Vypnout používání objektů vyrovnávacích pamětí pixelů GL

en: Disable software rect transform
cs: Zakázat softwarovou transformaci obdélníků

en: Use the GPU to transform rectangular geometry
cs: Použít grafický adaptér k transformacím obdélníků

en: Cogl Specialist
cs: Pro odborníky na Cogl

en: Dump atlas images
cs: Ukládat obrázky atlasu

en: Dump texture atlas changes to an image file
cs: Ukládat změny texturového atlasu do obrázkového souboru

en: Disable texture atlasing
cs: Zakázat atlasování textur

en: Disable use of texture atlasing
cs: Zakázat tvorbu atlasu z textur

en: Disable sharing the texture atlas between text and images
cs: Zakázat sdílení texturového atlasu mezi textem a obrázky

en: When this is set the glyph cache will always use a separate texture for its atlas. Otherwise it will try to share the atlas with images.
cs: Pokud je nastaveno, paměť znaků bude vždy používat oddělenou texturu pro svůj atlas. V opačném případě se bude snažit sdílet atlas s obrázky.

en: Disable texturing
cs: Zakázat potažení texturami

en: Disable texturing any primitives
cs: Zakázat potažení texturami u všech primitiv

en: Disable arbfp
cs: Zakázat arbfp

en: Disable use of ARB fragment programs
cs: Zakázat použití fragmentovacích programů ARB

en: Disable fixed
cs: Zakázat pevné

en: Disable use of the fixed function pipeline backend
cs: Zakázat použití výkonného jádra s rourou pevných funkcí

en: Disable GLSL
cs: Zakázat GLSL

en: Disable use of GLSL
cs: Zakázat používaní GLSL

en: Disable blending
cs: Zakázat mísení

en: Disable use of blending
cs: Zakázat použití mísení (blending)

en: Disable non-power-of-two textures
cs: Zakázat textury typu NPOT

en: Makes Cogl think that the GL driver doesn't support NPOT textures so that it will create sliced textures or textures with waste instead.
cs: Cogl bude pracovat, jako by ovladač GL nepodporoval textury s rozměry různými od mocnin dvojky. Textury se buď rozdělí na pláty nebo bude vznikat prázdný prostor.

en: Disable software clipping
cs: Zakázat softwarové ořezávání

en: Disables Cogl's attempts to clip some rectangles in software.
cs: Zákázat pokusy o softwarový ořez některých obdélníků

en: Show source
cs: Zobrazit zdrojový kód

en: Show generated ARBfp/GLSL source code
cs: Zobrazit vytvořený zdrojový kód ARBfp/GLSL

en: Trace some OpenGL
cs: Sledovat něco z OpenGL

en: Traces some select OpenGL calls
cs: Sledovat některá vybraná volání OpenGL

en: Trace offscreen support
cs: Sledovat podporu mimoobrazovkového vykreslování

en: Debug offscreen support
cs: Ladit podporu mimoobrazovkévého vykreslování (offscreen)

en: Disable program caches
cs: Zakázat mezipaměť programů

en: Disable fallback caches for arbfp and glsl programs
cs: Zakázat nouzovou mezipaměť pro programy arbfp a glsl

en: Disable read pixel optimization
cs: Vypnout optimalizaci čtení pixelu

en: Disable optimization for reading 1px for simple scenes of opaque rectangles
cs: Vypnout optimalizaci pro čtení 1 pixelu u jednoduchých scén z neprůhledných čtyřúhelníků

en: Trace clipping
cs: Sledovat ořezávání

en: Logs information about how Cogl is implementing clipping
cs: Zapisovat informace, jak Cogl provádí ořezy

en: Trace performance concerns
cs: Sledovat výkonostní aspekty

en: Tries to highlight sub-optimal Cogl usage.
cs: Zkusit zdůraznit suboptimální využití Cogl
