cogl master - en to hu translation catalogue (80 entries)

en: Supported debug values:
hu: Támogatott hibakeresési értékek:

en: Special debug values:
hu: Speciális hibakeresési értékek:

en: Enables all non-behavioural debug options
hu: Minden nem viselkedéssel kapcsolatos hibakeresési lehetőség engedélyezése

en: Additional environment variables:
hu: További környezeti változók:

en: Comma-separated list of GL extensions to pretend are disabled
hu: GL kiterjesztések vesszőkkel elválasztott listája, amelyek letiltása szimulálandó

en: Override the GL version that Cogl will assume the driver supports
hu: A GL verzió felülbírálása, amelyről a Cogl feltételezi, hogy támogatott

en: Cogl debugging flags to set
hu: Beállítandó Cogl hibakereső jelzők

en: Cogl debugging flags to unset
hu: Törlendő Cogl hibakereső jelzők

en: Cogl Options
hu: Cogl beállításai

en: Show Cogl options
hu: Cogl beállításainak megjelenítése

en: Cogl Tracing
hu: Cogl követése

en: CoglObject references
hu: CoglObject referenciák

en: Debug ref counting issues for CoglObjects
hu: Referenciaszámlálási problémák hibakeresése CoglObject-ekhez

en: Trace Texture Slicing
hu: Textúraszeletelés követése

en: debug the creation of texture slices
hu: textúraszeletek létrehozásának hibakeresése

en: Trace Atlas Textures
hu: Atlas textúrák követése

en: Debug texture atlas management
hu: Textúrák Atlas-kezelésének hibakeresése

en: Trace Blend Strings
hu: Blend karakterláncok követése

en: Debug CoglBlendString parsing
hu: A CoglBlendString feldolgozás hibakeresése

en: Trace Journal
hu: Napló követése

en: View all the geometry passing through the journal
hu: A naplón átmenő összes geometria megjelenítése

en: Trace Batching
hu: Kötegelés követése

en: Show how geometry is being batched in the journal
hu: A geometria naplóban történő kötegelésének megjelenítése

en: Trace matrices
hu: Mátrixok követése

en: Trace all matrix manipulation
hu: Minden mátrixmanipuláció követése

en: Trace Misc Drawing
hu: Egyéb rajzolás követése

en: Trace some misc drawing operations
hu: Néhány egyéb rajzolási művelet követése

en: Trace Pango Renderer
hu: Pango megjelenítő követése

en: Trace the Cogl Pango renderer
hu: A Cogl Pango megjelenítő követése

en: Trace CoglTexturePixmap backend
hu: A CoglTexturePixmap háttérprogram követése

en: Trace the Cogl texture pixmap backend
hu: A Cogl textúrabitkép háttérprogram követése

en: Visualize
hu: Vizualizáció

en: Outline rectangles
hu: Téglalapok kiemelése

en: Add wire outlines for all rectangular geometry
hu: Drótkörvonalak hozzáadása minden téglalap alapú geometriához

en: Show wireframes
hu: Drótvázak megjelenítése

en: Add wire outlines for all geometry
hu: Drótvázkörvonalak hozzáadása minden geometriához

en: Root Cause
hu: Kiváltó ok

en: Disable Journal batching
hu: Naplókötegelés letiltása

en: Disable batching of geometry in the Cogl Journal.
hu: Geometria kötegelésének letiltása a Cogl naplóban.

en: Disable GL Vertex Buffers
hu: GL vertexpufferek letiltása

en: Disable use of OpenGL vertex buffer objects
hu: OpenGL vertexpuffer objektumok használatának letiltása

en: Disable GL Pixel Buffers
hu: GL pixelpufferek letiltása

en: Disable use of OpenGL pixel buffer objects
hu: OpenGL pixelpuffer objektumok használatának letiltása

en: Disable software rect transform
hu: Szoftveres téglalap-átalakítás letiltása

en: Use the GPU to transform rectangular geometry
hu: A GPU használata a négyzet alapú geometria átalakításához

en: Cogl Specialist
hu: Cogl specialista

en: Dump atlas images
hu: Atlas képek kiíratása

en: Dump texture atlas changes to an image file
hu: Textúra Atlas változtatások kiíratása képfájlba

en: Disable texture atlasing
hu: Textúra Atlas letiltása

en: Disable use of texture atlasing
hu: Textúra Atlas használatának letiltása

en: Disable sharing the texture atlas between text and images
hu: A textúra Atlas megosztásának letiltása a szöveg és a képek között

en: When this is set the glyph cache will always use a separate texture for its atlas. Otherwise it will try to share the atlas with images.
hu: Ha ez be van állítva, akkor a szimbólum-gyorsítótár mindig külön textúrát használ az atlasához. Ellenkező esetben megpróbálja megosztani az atlast a képekkel.

en: Disable texturing
hu: Textúrázás letiltása

en: Disable texturing any primitives
hu: Primitívek textúrázásának letiltása

en: Disable arbfp
hu: Az arbfp letiltása

en: Disable use of ARB fragment programs
hu: ARB töredékprogramok használatának letiltása

en: Disable fixed
hu: Rögzített letiltása

en: Disable use of the fixed function pipeline backend
hu: A rögzített függvény-adatcsatorna háttérprogram letiltása

en: Disable GLSL
hu: GLSL letiltása

en: Disable use of GLSL
hu: A GLSL használatának letiltása

en: Disable blending
hu: Színátmenet letiltása

en: Disable use of blending
hu: Színátmenet használatának letiltása

en: Disable non-power-of-two textures
hu: Nem kettő hatványa textúrák letiltása

en: Makes Cogl think that the GL driver doesn't support NPOT textures so that it will create sliced textures or textures with waste instead.
hu: Hatására a Cogl azt fogja gondolni, hogy a GL illesztőprogram nem támogatja a nem kettő hatványa textúrákat, így szeletelt textúrákat fog készíteni, vagy hulladékot tartalmazó textúrákat.

en: Disable software clipping
hu: Szoftveres levágás letiltása

en: Disables Cogl's attempts to clip some rectangles in software.
hu: Letiltja a Cogl kísérleteit néhány téglalap szoftveres vágására.

en: Show source
hu: Forrás megjelenítése

en: Show generated ARBfp/GLSL source code
hu: Előállított ARBfp/GLSL forráskód megjelenítése

en: Trace some OpenGL
hu: Néhány OpenGL követése

en: Traces some select OpenGL calls
hu: Néhány kiválasztott OpenGL hívás követése

en: Trace offscreen support
hu: Képernyőn kívüli támogatás követése

en: Debug offscreen support
hu: Képernyőn kívüli támogatás hibaelhárítása

en: Disable program caches
hu: Programgyorsítótárak letiltása

en: Disable fallback caches for arbfp and glsl programs
hu: Tartalék gyorsítótárak letiltása az ARBfp és GLSL programokhoz

en: Disable read pixel optimization
hu: Olvasási pixeloptimalizáció letiltása

en: Disable optimization for reading 1px for simple scenes of opaque rectangles
hu: 1 pixel olvasási optimalizálásának letiltása átlátszatlan téglalapok egyszerű jeleneteihez

en: Trace clipping
hu: Vágás követése

en: Logs information about how Cogl is implementing clipping
hu: Információk naplózása a Cogl vágásmegvalósításáról

en: Trace performance concerns
hu: Teljesítménygondok követése

en: Tries to highlight sub-optimal Cogl usage.
hu: Az optimálisnál rosszabb Cogl használat kiszűrése
