cogl master - en to oc translation catalogue (80 entries)

en: Supported debug values:
oc: Valors de desbugatge presas en carga :

en: Special debug values:
oc: Valors de desbugatge especialas :

en: Enables all non-behavioural debug options
oc: Activa totas las opcions de desbugatge non associadas al comportament

en: Additional environment variables:
oc: Variablas d'environament suplementàrias :

en: Comma-separated list of GL extensions to pretend are disabled
oc: Lista d'extensions GL separadas per de punts-virgulas per las qualas cal far coma se èran desactivadas

en: Override the GL version that Cogl will assume the driver supports
oc: Passar otra la version de GL que Cogl supausarà que lo pilòt pren en carga

en: Cogl debugging flags to set
oc: Bandièras de desbugatge Cogl de definir

en: Cogl debugging flags to unset
oc: Bandièras de desbugatge Cogl d'anullar

en: Cogl Options
oc: Opcions Cogl

en: Show Cogl options
oc: Aficha las opcions Cogl

en: Cogl Tracing
oc: Traçatge de Cogl

en: CoglObject references
oc: Referéncias CoglObject

en: Debug ref counting issues for CoglObjects
oc: Desbòga los problèmas de comptage de referéncia pels CoglObjects

en: Trace Texture Slicing
oc: Traçar lo decopatge de la textura

en: debug the creation of texture slices
oc: Desbòga la creacion de las lichas de textura

en: Trace Atlas Textures
oc: Traçar las texturas atlàs

en: Debug texture atlas management
oc: Desbòga la gestion de las texturas atlàs

en: Trace Blend Strings
oc: Traçar las cadenas de Blend

en: Debug CoglBlendString parsing
oc: Desbòga l'analisi dels CoglBlendString

en: Trace Journal
oc: Traçar lo jornal

en: View all the geometry passing through the journal
oc: Aficha tota la geometria transmesa al jornal

en: Trace Batching
oc: Traçar lo tractament per lòt

en: Show how geometry is being batched in the journal
oc: Aficha cossí la geometria es tractada per lòt dins lo jornal

en: Trace matrices
oc: Traçar las matrises

en: Trace all matrix manipulation
oc: Traça totas las manipulacions de matritz

en: Trace Misc Drawing
oc: Traçar los dessenhs divèrses

en: Trace some misc drawing operations
oc: Traça d'operacions de dessenh divèrs

en: Trace Pango Renderer
oc: Traçar lo rendut Pango

en: Trace the Cogl Pango renderer
oc: Traça lo rendut Pango de Cogl

en: Trace CoglTexturePixmap backend
oc: Traçar lo motor CoglTexturaPixmap

en: Trace the Cogl texture pixmap backend
oc: Traça lo motor pixmap de las texturas Cogl

en: Visualize
oc: Afichar

en: Outline rectangles
oc: Enrodar los rectangles

en: Add wire outlines for all rectangular geometry
oc: Apond de contorns filars a tota geometria rectangulara

en: Show wireframes
oc: Afichar las estructuras en mòde filar

en: Add wire outlines for all geometry
oc: Apond de contorns filars a tota geometria

en: Root Cause
oc: Causa principala

en: Disable Journal batching
oc: Desactivar lo tractament per lòt del jornal

en: Disable batching of geometry in the Cogl Journal.
oc: Desactiva lo tractament per lòt de la geometria dins lo jornal Cogl.

en: Disable GL Vertex Buffers
oc: Desactivar los buffers dels soms GL

en: Disable use of OpenGL vertex buffer objects
oc: Desactiva l'utilizacion dels objèctes del buffer dels soms OpenGL

en: Disable GL Pixel Buffers
oc: Desactivar los buffers dels pixèls GL

en: Disable use of OpenGL pixel buffer objects
oc: Desactiva l'utilizacion dels objèctes del buffer dels pixèls OpenGL

en: Disable software rect transform
oc: Desactivar la transformacion rectangulara del logicial

en: Use the GPU to transform rectangular geometry
oc: Utiliza lo processor grafic per transformer la geometria rectangulara

en: Cogl Specialist
oc: Especialista Cogl

en: Dump atlas images
oc: Voidar los imatges de l'atlàs

en: Dump texture atlas changes to an image file
oc: Voida las modificacions de l'atlàs de las texturas dins un fichièr d'imatge

en: Disable texture atlasing
oc: Desactivar l'enregistrament dins l'atlàs de las texturas

en: Disable use of texture atlasing
oc: Desactiva l'utilizacion de l'enregistrament dins l'atlàs de las texturas

en: Disable sharing the texture atlas between text and images
oc: Desactivar lo partiment de l'atlàs de las texturas entre lo tèxte e los imatges

en: When this is set the glyph cache will always use a separate texture for its atlas. Otherwise it will try to share the atlas with images.
oc: Quand aquò es activat, lo cache dels glifes ensajarà totjorn d'utilizar una textura separada per son atlàs. Autrament, ensajarà de partejar l'atlàs amb los imatges.

en: Disable texturing
oc: Desactivar l'utilizacion de textura

en: Disable texturing any primitives
oc: Desactiva l'utilizacion de textura per tota primitiva

en: Disable arbfp
oc: Desactivar arbfp

en: Disable use of ARB fragment programs
oc: Desactiva l'utilizacion de programas fragmentats ARB

en: Disable fixed
oc: Desactivar fixats

en: Disable use of the fixed function pipeline backend
oc: Desactiva l'utilizacion del motor de pipeline de la foncion fixada

en: Disable GLSL
oc: Desactivar GLSL

en: Disable use of GLSL
oc: Desactiva l'utilizacion de GLSL

en: Disable blending
oc: Desactivar las mesclas

en: Disable use of blending
oc: Desactiva l'utilizacion de las mesclas

en: Disable non-power-of-two textures
oc: Desactivar las texturas non-poténcias de dos

en: Makes Cogl think that the GL driver doesn't support NPOT textures so that it will create sliced textures or textures with waste instead.
oc: Fa pensar a Cogl que lo pilòt GL supòrta pas las texturas NPOT per que crèe de texturas tranchadas o de texturas amb los degalhs.

en: Disable software clipping
oc: Desactivar la copadura logicial

en: Disables Cogl's attempts to clip some rectangles in software.
oc: Empacha tota temptativa de Cogl de talhar certans rectangles dins los logicials.

en: Show source
oc: Afichar la font

en: Show generated ARBfp/GLSL source code
oc: Aficha lo còdi font ARBfp/GLSL produit

en: Trace some OpenGL
oc: Traçar qualques OpenGL

en: Traces some select OpenGL calls
oc: Traça qualques apèls OpenGL seleccionats

en: Trace offscreen support
oc: Traçar la presa en carga fòra ecran

en: Debug offscreen support
oc: Desbòga la presa en carga fòra ecran

en: Disable program caches
oc: Desactivar los caches de programa

en: Disable fallback caches for arbfp and glsl programs
oc: Desactiva los caches d'urgéncia pels programas arbfp e glsl

en: Disable read pixel optimization
oc: Desactivar l'optimizacion de lectura de pixèl

en: Disable optimization for reading 1px for simple scenes of opaque rectangles
oc: Desactiva l'optimizacion de la lectura d'un pixèl de scènas simplas de rectangles opacs

en: Trace clipping
oc: Traçar la copadura

en: Logs information about how Cogl is implementing clipping
oc: Enregistra las informacions sul biais que Cogl met en òbra la copadura

en: Trace performance concerns
oc: Traçar los problèmas de performàncias

en: Tries to highlight sub-optimal Cogl usage.
oc: Ensaja de metre en evidéncia l'utilizacion sosoptimala de Cogl.
