cogl master - en to sl translation catalogue (76 entries)

en: Supported debug values:
sl: Podprta določila razhroščevanja:

en: Special debug values:
sl: Posebna določila razhroščevanja:

en: Enables all non-behavioural debug options
sl: Omogoči vse ne-prikazne možnosti razhroščevanja

en: Additional environment variables:
sl: Dodatne okoljske spremenljivke:

en: Comma-separated list of GL extensions to pretend are disabled
sl: Z vejico ločen seznam razširitev GL, ki naj bi bile onemogočene

en: Override the GL version that Cogl will assume the driver supports
sl: Prepiši različico GL, za katero je predvidena podpora gonilnikov

en: Cogl Tracing
sl: Sledenje Cogl

en: CoglObject references
sl: Sklici predmetov CoglObject

en: Debug ref counting issues for CoglObjects
sl: Razhroščevanje sklicev števca napak predmetov CoglObjects

en: Trace Texture Slicing
sl: Sledi porezavi tekstur

en: debug the creation of texture slices
sl: razhroščevanje ustvarjanja porezav teksture

en: Trace Atlas Textures
sl: Sledi teksturam nabora

en: Debug texture atlas management
sl: Razhroščevanje upravljanja nabora tekstur

en: Trace Blend Strings
sl: Sledi nizom zlivanja

en: Debug CoglBlendString parsing
sl: Razhroščevanje razčlenitev CoglBlendString

en: Trace Journal
sl: Sledi dnevniku

en: View all the geometry passing through the journal
sl: Preglej celotno geometrijo predmetov, ki se beležijo v dnevnik

en: Trace Batching
sl: Sledi paketni obdelavi

en: Show how geometry is being batched in the journal
sl: Pokaži paketno obdelavo geometrije predmetov v dnevniku

en: Trace matrices
sl: Sledi matrikam

en: Trace all matrix manipulation
sl: Sledi vsem obdelavam matrik

en: Trace Misc Drawing
sl: Sledi risanju

en: Trace some misc drawing operations
sl: Sledi nekaterim risarskim opravilom

en: Trace Pango Renderer
sl: Sledi izrisovalniku Pango

en: Trace the Cogl Pango renderer
sl: Sledi izrisovalniku Cogl Pango

en: Trace CoglTexturePixmap backend
sl: Sledi zaledju CoglTexturePixmap

en: Trace the Cogl texture pixmap backend
sl: Sledi zaledju sličic teksture Cogl

en: Visualize
sl: Predoči

en: Outline rectangles
sl: Oriši pravokotnike

en: Add wire outlines for all rectangular geometry
sl: Dodaj črtni oris geometriji risanim pravokotnim predmetom

en: Show wireframes
sl: Pokaži črtne orise

en: Add wire outlines for all geometry
sl: Dodaj črtni oris vsem risanim predmetom

en: Root Cause
sl: Korenski vzrok

en: Disable Journal batching
sl: Onemogoči paketno obdelavo dnevnika

en: Disable batching of geometry in the Cogl Journal.
sl: Onemogoči paketno obdelovanje geometrije v dnevniku Cogl.

en: Disable GL Vertex Buffers
sl: Onemogoči medpomnilnik točk GL

en: Disable use of OpenGL vertex buffer objects
sl: Onemogoči uporabo točkovnega medpomnilnika predmetov OpenGL

en: Disable GL Pixel Buffers
sl: Onemogoči medpomnilnik sličic GL

en: Disable use of OpenGL pixel buffer objects
sl: Onemogoči uporabo medpomnilnika sličic predmetov OpenGL

en: Disable software rect transform
sl: Onemogoči programsko preoblikovanje pravokotnikov

en: Use the GPU to transform rectangular geometry
sl: Uporabi GPE za preoblikovanje geometrije pravokotnih predmetov

en: Cogl Specialist
sl: Specialist Cogl

en: Dump atlas images
sl: Izriši slike nabora tekstur

en: Dump texture atlas changes to an image file
sl: Izriši spremembe nabora tekstur v slikovno datoteko

en: Disable texture atlasing
sl: Onemogoči zbiranje nabora tekstur

en: Disable use of texture atlasing
sl: Onemogoči uporabo zbiranja nabora tekstur

en: Disable sharing the texture atlas between text and images
sl: Onemogoči souporabo nabora tekstur med besedilom in slikami

en: When this is set the glyph cache will always use a separate texture for its atlas. Otherwise it will try to share the atlas with images.
sl: Izbrana možnost omogoča uporabo predpomnjenja pismenk v ločenem naboru tekstur. Sicer bo nabor souporabljen med pismenkami in slikami.

en: Disable texturing
sl: Onemogoči sestavljanje nabora

en: Disable texturing any primitives
sl: Onemogoči teksturiranje primitivov

en: Disable arbfp
sl: Onemogoči arbfp

en: Disable use of ARB fragment programs
sl: Onemogoči uporabo fragmentarnih programov ARB

en: Disable fixed
sl: Onemogoči določeno

en: Disable use of the fixed function pipeline backend
sl: Onemogoči uporabo zaledja stalnih funkcij cevovoda

en: Disable GLSL
sl: Onemogoči GLSL

en: Disable use of GLSL
sl: Onemogoči uporabo GLSL

en: Disable blending
sl: Onemogoči zlivanje

en: Disable use of blending
sl: Onemogoči uporabo zlivanja

en: Disable non-power-of-two textures
sl: Onemogoči nekvadratne teksture

en: Makes Cogl think that the GL driver doesn't support NPOT textures so that it will create sliced textures or textures with waste instead.
sl: Vsili nastavitev, da gonilnik GL ne podpira tekstur NPOT in bo zato program Cogl ustvaril razrezane teksture.

en: Disable software clipping
sl: Onemogoči programski odrez

en: Disables Cogl's attempts to clip some rectangles in software.
sl: Onemogoči poskuse Cogl, da odreže nekatere pravokotnike v programju.

en: Show source
sl: Prikaži vir

en: Show generated ARBfp/GLSL source code
sl: Pokaži ustvarjeno izvorno kodo ARBfp/GLSL

en: Trace some OpenGL
sl: Sledi delovanju OpenGL

en: Traces some select OpenGL calls
sl: Sledi nekaterim izbranim klicem OpenGL

en: Trace offscreen support
sl: Sledi podpori zunaj zaslona

en: Debug offscreen support
sl: Razhroščevanje podpore zunaj zaslona

en: Disable program caches
sl: Onemogoči predpomnilnike programa

en: Disable fallback caches for arbfp and glsl programs
sl: Onemogoči zasilne predpomnilnike za programe arbfp in glsl

en: Disable read pixel optimization
sl: Onemogoči prilagajanje branja sličic

en: Disable optimization for reading 1px for simple scenes of opaque rectangles
sl: Onemogoči prilagajanje branja ene slikovne točke za enostavne prizore s prekrivnimi pravokotniki

en: Trace clipping
sl: Sledi odrezovanju

en: Logs information about how Cogl is implementing clipping
sl: Beleži podatke podrobnosti o izvajanju odrezovanja s programom Cogl

en: Trace performance concerns
sl: Opombe k zaznavi izvajanja

en: Tries to highlight sub-optimal Cogl usage.
sl: Poskus poudarjanja ne-optimalne uporabe sistema Cogl.
