cogl master - en to sr@latin translation catalogue (80 entries)

en: Supported debug values:
sr@latin: Podržane vrednosti pročišćavanja:

en: Special debug values:
sr@latin: Posebne vrednosti pročišćavanja:

en: Enables all non-behavioural debug options
sr@latin: Uključuje sve ne-ponašajuće opcije pročišćavanja

en: Additional environment variables:
sr@latin: Dodatne promenljive okruženja:

en: Comma-separated list of GL extensions to pretend are disabled
sr@latin: Zarezom razdvojen spisak GL proširenja koja su isključena

en: Override the GL version that Cogl will assume the driver supports
sr@latin: Prevazilazi GL izdanje za koje će Kogl smatrati da ga podržavaju upravljački programi

en: Cogl debugging flags to set
sr@latin: Koglove opcije pročišćavanja za postavljanje

en: Cogl debugging flags to unset
sr@latin: Koglove opcije pročišćavanja za uklanjanje

en: Cogl Options
sr@latin: Opcije Kogla

en: Show Cogl options
sr@latin: Prikazuje opcije Kogla

en: Cogl Tracing
sr@latin: Koglovo praćenje

en: CoglObject references
sr@latin: Reference objekta Kogla

en: Debug ref counting issues for CoglObjects
sr@latin: Pročišćava probleme brojanja referenci za objekte Kogla

en: Trace Texture Slicing
sr@latin: Prati isecanje sklopa

en: debug the creation of texture slices
sr@latin: Pročišćava stvaranje isečaka sklopa

en: Trace Atlas Textures
sr@latin: Prati sklopove atlasa

en: Debug texture atlas management
sr@latin: Pročišćava upravljanje atlasom sklopa

en: Trace Blend Strings
sr@latin: Prati niske stapanja

en: Debug CoglBlendString parsing
sr@latin: Pročišćava obrađivanje niski stapanja Kogla

en: Trace Journal
sr@latin: Prati rukavac

en: View all the geometry passing through the journal
sr@latin: Pregleda sve oblike koji prolaze kroz rukavac

en: Trace Batching
sr@latin: Prati grupisanje

en: Show how geometry is being batched in the journal
sr@latin: Prikazuje kako oblik biva grupisan u rukavcu

en: Trace matrices
sr@latin: Prati matrice

en: Trace all matrix manipulation
sr@latin: Prati sva rukovanja matricom

en: Trace Misc Drawing
sr@latin: Prati mešano crtanje

en: Trace some misc drawing operations
sr@latin: Prati neke radnje mešanog crtanja

en: Trace Pango Renderer
sr@latin: Prati Pango iscrtavača

en: Trace the Cogl Pango renderer
sr@latin: Prati Kogl Pango iscrtavača

en: Trace CoglTexturePixmap backend
sr@latin: Prati pozadinca mape tačaka sklopa Kogla

en: Trace the Cogl texture pixmap backend
sr@latin: Prati pozadinca mape tačaka sklopa Kogla

en: Visualize
sr@latin: Obvidni

en: Outline rectangles
sr@latin: Pravougaonici konture

en: Add wire outlines for all rectangular geometry
sr@latin: Dodaje žičane konture za sve pravougaone oblike

en: Show wireframes
sr@latin: Prikazuje žičane ramove

en: Add wire outlines for all geometry
sr@latin: Dodaje žičane konture za sve oblike

en: Root Cause
sr@latin: Koreni uzrok

en: Disable Journal batching
sr@latin: Isključi grupisanje rukavca

en: Disable batching of geometry in the Cogl Journal.
sr@latin: Isključuje grupisanje oblika u rukavcu Kogla.

en: Disable GL Vertex Buffers
sr@latin: Isključi međumemorije vrhunca GL-a

en: Disable use of OpenGL vertex buffer objects
sr@latin: Isključuje korišćenje objekata međumemorije vrhunca OpenGL-a

en: Disable GL Pixel Buffers
sr@latin: Isključi međumemorije tačke GL-a

en: Disable use of OpenGL pixel buffer objects
sr@latin: Isključuje korišćenje objekata međumemorije tačke OpenGL-a

en: Disable software rect transform
sr@latin: Isključi softversko preobražavanje pravougaonika

en: Use the GPU to transform rectangular geometry
sr@latin: Koristi grafički procesor za preobražavanje pravougaonog oblika

en: Cogl Specialist
sr@latin: Specijalista Kogla

en: Dump atlas images
sr@latin: Uskladišti slike atlasa

en: Dump texture atlas changes to an image file
sr@latin: Skladišti izmene atlasa sklopa u datoteku slike

en: Disable texture atlasing
sr@latin: Isključi atlasiranje sklopa

en: Disable use of texture atlasing
sr@latin: Isključuje upotrebu atlasiranja sklopa

en: Disable sharing the texture atlas between text and images
sr@latin: Isključi deljenje atlasa sklopa između teksta i slika

en: When this is set the glyph cache will always use a separate texture for its atlas. Otherwise it will try to share the atlas with images.
sr@latin: Kada je ovo podešeno ostava simbola će uvek koristiti odvojene sklopove za svoj atlas. U suprotnom će pokušati da deli atlas sa slikama.

en: Disable texturing
sr@latin: Isključi prikaz sklopa

en: Disable texturing any primitives
sr@latin: Isključuje prikaz sklopa bilo koje osnovne funkcije

en: Disable arbfp
sr@latin: Isključi arbfp

en: Disable use of ARB fragment programs
sr@latin: Isključuje upotrebu programa ARB odlomaka

en: Disable fixed
sr@latin: Isključi stalnu

en: Disable use of the fixed function pipeline backend
sr@latin: Isključuje upotrebu pozadinca spojke stalne funkcije

en: Disable GLSL
sr@latin: Isključi GLSL

en: Disable use of GLSL
sr@latin: Isključuje upotrebu GLSL-a

en: Disable blending
sr@latin: Isključi stapanje

en: Disable use of blending
sr@latin: Isključuje upotrebu stapanja

en: Disable non-power-of-two textures
sr@latin: Isključi sklopove koji nisu stepen dvojke

en: Makes Cogl think that the GL driver doesn't support NPOT textures so that it will create sliced textures or textures with waste instead.
sr@latin: Čini da Kogl misli da GL upravljački program ne podržava NPOT sklopove tako da će napraviti iseckane sklopove ili sklopove sa rasipanjem umesto toga.

en: Disable software clipping
sr@latin: Isključi softversko odsecanje

en: Disables Cogl's attempts to clip some rectangles in software.
sr@latin: Isključuje Koglove pokušaje da odseče neke pravougaonike u softveru.

en: Show source
sr@latin: Prikaži izvor

en: Show generated ARBfp/GLSL source code
sr@latin: Prikazuje stvoreni ARBfp/GLSL izvorni kod

en: Trace some OpenGL
sr@latin: Prati neki OpenGL

en: Traces some select OpenGL calls
sr@latin: Prati neke odabrane pozive OpenGL-a

en: Trace offscreen support
sr@latin: Prati vanekransku podršku

en: Debug offscreen support
sr@latin: Pročisti vanekransku podršku

en: Disable program caches
sr@latin: Isključi ostave programa

en: Disable fallback caches for arbfp and glsl programs
sr@latin: Isključuje ostave prebacivanja za arbfp i glsl programe

en: Disable read pixel optimization
sr@latin: Isključi optimizaciju čitanja tačke

en: Disable optimization for reading 1px for simple scenes of opaque rectangles
sr@latin: Isključuje optimizaciju za čitanje 1 tačke za jednostavne scene neprozirnih pravougaonika

en: Trace clipping
sr@latin: Prati odsecanje

en: Logs information about how Cogl is implementing clipping
sr@latin: Zapisuje podatke o tome kako Kogl primenjuje odsecanje

en: Trace performance concerns
sr@latin: Prati udele učinka

en: Tries to highlight sub-optimal Cogl usage.
sr@latin: Pokušava da istakne podoptimalno korišćenje Kogla.
