cogl master - en to tr translation catalogue (80 entries)

en: Supported debug values:
tr: Desteklenen hata ayıklama değerleri:

en: Special debug values:
tr: Özel hata ayıklama değerleri:

en: Enables all non-behavioural debug options
tr: Bütün davranışsal olmayan hata ayıklama seçeneklerini etkinleştirir

en: Additional environment variables:
tr: Ek çevresel değişkenler:

en: Comma-separated list of GL extensions to pretend are disabled
tr: GL uzantılarının virgülle ayrılmış listesi kapalı

en: Override the GL version that Cogl will assume the driver supports
tr: Cogl'un sürücü desteğini üstleneceği GL sürümünü geçersiz kıl

en: Cogl debugging flags to set
tr: Atanacak Cogl hata ayıklama imleri

en: Cogl debugging flags to unset
tr: Kaldırılacak Cogl hata ayıklama imleri

en: Cogl Options
tr: Cogl Seçenekleri

en: Show Cogl options
tr: Cogl seçeneklerini göster

en: Cogl Tracing
tr: Cogl İzleme

en: CoglObject references
tr: CoglObject kaynakları

en: Debug ref counting issues for CoglObjects
tr: CoglObject için hata ayıklama referans sayma sorunu

en: Trace Texture Slicing
tr: Yapı Dilimi İzle

en: debug the creation of texture slices
tr: yapı dilimleri oluşturma hatalarını ayıkla

en: Trace Atlas Textures
tr: Atlas Dokularını İzle

en: Debug texture atlas management
tr: Doku atlas yönetimini için hata ayıkla

en: Trace Blend Strings
tr: Karışım Dizgelerini İzle

en: Debug CoglBlendString parsing
tr: CoglBlendString ayrıştırması için hata ayıkla

en: Trace Journal
tr: Günlüğü İzle

en: View all the geometry passing through the journal
tr: Günlükten geçen tüm geometriyi görüntüle

en: Trace Batching
tr: Yığınlamayı İzle

en: Show how geometry is being batched in the journal
tr: Geometrinin, günlükte nasıl yığınlanacağını göster

en: Trace matrices
tr: Matrisleri izle

en: Trace all matrix manipulation
tr: Tüm matris işlemlerini izle

en: Trace Misc Drawing
tr: Çeşitli Çizimleri İzle

en: Trace some misc drawing operations
tr: Çeşitli çizim işlemlerini izle

en: Trace Pango Renderer
tr: Pango Gerçekleyicisini İzle

en: Trace the Cogl Pango renderer
tr: Cogl Pango gerçekleyicisini izle

en: Trace CoglTexturePixmap backend
tr: CoglTexturePixmap arka yüzünü izle

en: Trace the Cogl texture pixmap backend
tr: Cogl doku piksel haritası arka yüzünü izle

en: Visualize
tr: Görselle

en: Outline rectangles
tr: Dikdörtgenleri seviyelendir

en: Add wire outlines for all rectangular geometry
tr: Tüm dikdörtgensel geometriler için tel seviyeler ekle

en: Show wireframes
tr: Tel çerceveyi göster

en: Add wire outlines for all geometry
tr: Tüm geometriler için tel seviyeler ekle

en: Root Cause
tr: Temel Neden

en: Disable Journal batching
tr: Günlük Yığınlamayı Kapat

en: Disable batching of geometry in the Cogl Journal.
tr: Cogl Günlüğü 'nde geometrilerin yığınlamasını kapat

en: Disable GL Vertex Buffers
tr: GL Vertex Tamponlarını Kapat

en: Disable use of OpenGL vertex buffer objects
tr: OpenGL vertex tampon nesnelerinin kullanımını kapat

en: Disable GL Pixel Buffers
tr: GL Piksel Tamponlarını Kapat

en: Disable use of OpenGL pixel buffer objects
tr: OpenGL piksel tamponu nesnelerinin kullanımını kapat

en: Disable software rect transform
tr: Yazılımsal dikdörtgen dönüşümünü kapat

en: Use the GPU to transform rectangular geometry
tr: Dikdörtgen geometrisi dönüşümü için GPU kullan

en: Cogl Specialist
tr: Cogl Uzmanı

en: Dump atlas images
tr: Atlas resimlerini dök

en: Dump texture atlas changes to an image file
tr: Doku atlası değişimlerini bir resim dosyasına dök

en: Disable texture atlasing
tr: Doku atlaslamayı kapat

en: Disable use of texture atlasing
tr: Doku atlası kullanımını kapat

en: Disable sharing the texture atlas between text and images
tr: Metin ve resimler arası doku atlası paylaşımını kapat

en: When this is set the glyph cache will always use a separate texture for its atlas. Otherwise it will try to share the atlas with images.
tr: Bu ayarlandığında glyph ön belleği her zaman dokuyu onun atlaslarına ayıracaktır. Diğer türlü atlası resimlerle birlikte paylaşmaya çalışır.

en: Disable texturing
tr: Desenlemeyi kapat

en: Disable texturing any primitives
tr: Herhangi bir ilkel için desenlemeyi kapat

en: Disable arbfp
tr: arbfb kapat

en: Disable use of ARB fragment programs
tr: ARB parça programlarının kullanımını kapat

en: Disable fixed
tr: Sabitlenmişi kapat

en: Disable use of the fixed function pipeline backend
tr: Sabitlenmiş fonksiyon boru hattı arka yüzünün kullanımını kapat

en: Disable GLSL
tr: GLSL kapat

en: Disable use of GLSL
tr: GLSL kullanımını kapat

en: Disable blending
tr: Karıştırmayı kapat

en: Disable use of blending
tr: Karıştırma kullanımını kapat

en: Disable non-power-of-two textures
tr: İkinin kuvveti olmayan dokuları kapat

en: Makes Cogl think that the GL driver doesn't support NPOT textures so that it will create sliced textures or textures with waste instead.
tr: Cogl 'un GL sürücülerinin NPOT dokularını desteklemediğini düşünmesini sağlar. Böylece kesilmiş doku veya dokular oluşur ve zaman kaybı olmaz.

en: Disable software clipping
tr: Yazılımsal kırpmayı kapat

en: Disables Cogl's attempts to clip some rectangles in software.
tr: Cogl 'ın bazı dikdörtgenleri yazılımda kırpmaya çalışma girişimini kapatır

en: Show source
tr: Kaynağı göster

en: Show generated ARBfp/GLSL source code
tr: Oluşturulmuş ARBfb/GLSL kaynak kodu

en: Trace some OpenGL
tr: Biraz OpenGL izle

en: Traces some select OpenGL calls
tr: Bazı seçilmiş OpenGL çağrılarını izler

en: Trace offscreen support
tr: Ekran dışı izleme desteği

en: Debug offscreen support
tr: Ekran dışı hata ayıklama desteği

en: Disable program caches
tr: Program ön belleklerini kapat

en: Disable fallback caches for arbfp and glsl programs
tr: arbfb ve glsl programları için geri alma ön belleklerini kapat

en: Disable read pixel optimization
tr: Piksel okuma optimizasyonunu kapat

en: Disable optimization for reading 1px for simple scenes of opaque rectangles
tr: Opak dikdörtgenlerin basit sahnelerinde 1 piksel okumak için optimizasyonu kapat

en: Trace clipping
tr: Kırpmayı izle

en: Logs information about how Cogl is implementing clipping
tr: Cogl'un kırpmayı nasıl uyguladığı hakkındaki bilgilerin günlüğünü tutar

en: Trace performance concerns
tr: Performans kaygılarını izle

en: Tries to highlight sub-optimal Cogl usage.
tr: Alt optimal Cogl kullanımını vurgulamaya çalışır.
