cogl master - en to sr translation catalogue (80 entries)

en: Supported debug values:
sr: Подржане вредности прочишћавања:

en: Special debug values:
sr: Посебне вредности прочишћавања:

en: Enables all non-behavioural debug options
sr: Укључује све не-понашајуће опције прочишћавања

en: Additional environment variables:
sr: Додатне променљиве окружења:

en: Comma-separated list of GL extensions to pretend are disabled
sr: Зарезом раздвојен списак ГЛ проширења која су искључена

en: Override the GL version that Cogl will assume the driver supports
sr: Превазилази ГЛ издање за које ће Когл сматрати да га подржавају управљачки програми

en: Cogl debugging flags to set
sr: Коглове опције прочишћавања за постављање

en: Cogl debugging flags to unset
sr: Коглове опције прочишћавања за уклањање

en: Cogl Options
sr: Опције Когла

en: Show Cogl options
sr: Приказује опције Когла

en: Cogl Tracing
sr: Коглово праћење

en: CoglObject references
sr: Референце објекта Когла

en: Debug ref counting issues for CoglObjects
sr: Прочишћава проблеме бројања референци за објекте Когла

en: Trace Texture Slicing
sr: Прати исецање склопа

en: debug the creation of texture slices
sr: Прочишћава стварање исечака склопа

en: Trace Atlas Textures
sr: Прати склопове атласа

en: Debug texture atlas management
sr: Прочишћава управљање атласом склопа

en: Trace Blend Strings
sr: Прати ниске стапања

en: Debug CoglBlendString parsing
sr: Прочишћава обрађивање ниски стапања Когла

en: Trace Journal
sr: Прати рукавац

en: View all the geometry passing through the journal
sr: Прегледа све облике који пролазе кроз рукавац

en: Trace Batching
sr: Прати груписање

en: Show how geometry is being batched in the journal
sr: Приказује како облик бива груписан у рукавцу

en: Trace matrices
sr: Прати матрице

en: Trace all matrix manipulation
sr: Прати сва руковања матрицом

en: Trace Misc Drawing
sr: Прати мешано цртање

en: Trace some misc drawing operations
sr: Прати неке радње мешаног цртања

en: Trace Pango Renderer
sr: Прати Панго исцртавача

en: Trace the Cogl Pango renderer
sr: Прати Когл Панго исцртавача

en: Trace CoglTexturePixmap backend
sr: Прати позадинца мапе тачака склопа Когла

en: Trace the Cogl texture pixmap backend
sr: Прати позадинца мапе тачака склопа Когла

en: Visualize
sr: Обвидни

en: Outline rectangles
sr: Правоугаоници контуре

en: Add wire outlines for all rectangular geometry
sr: Додаје жичане контуре за све правоугаоне облике

en: Show wireframes
sr: Приказује жичане рамове

en: Add wire outlines for all geometry
sr: Додаје жичане контуре за све облике

en: Root Cause
sr: Корени узрок

en: Disable Journal batching
sr: Искључи груписање рукавца

en: Disable batching of geometry in the Cogl Journal.
sr: Искључује груписање облика у рукавцу Когла.

en: Disable GL Vertex Buffers
sr: Искључи међумеморије врхунца ГЛ-а

en: Disable use of OpenGL vertex buffer objects
sr: Искључује коришћење објеката међумеморије врхунца ОпенГЛ-а

en: Disable GL Pixel Buffers
sr: Искључи међумеморије тачке ГЛ-а

en: Disable use of OpenGL pixel buffer objects
sr: Искључује коришћење објеката међумеморије тачке ОпенГЛ-а

en: Disable software rect transform
sr: Искључи софтверско преображавање правоугаоника

en: Use the GPU to transform rectangular geometry
sr: Користи графички процесор за преображавање правоугаоног облика

en: Cogl Specialist
sr: Специјалиста Когла

en: Dump atlas images
sr: Ускладишти слике атласа

en: Dump texture atlas changes to an image file
sr: Складишти измене атласа склопа у датотеку слике

en: Disable texture atlasing
sr: Искључи атласирање склопа

en: Disable use of texture atlasing
sr: Искључује употребу атласирања склопа

en: Disable sharing the texture atlas between text and images
sr: Искључи дељење атласа склопа између текста и слика

en: When this is set the glyph cache will always use a separate texture for its atlas. Otherwise it will try to share the atlas with images.
sr: Када је ово подешено остава симбола ће увек користити одвојене склопове за свој атлас. У супротном ће покушати да дели атлас са сликама.

en: Disable texturing
sr: Искључи приказ склопа

en: Disable texturing any primitives
sr: Искључује приказ склопа било које основне функције

en: Disable arbfp
sr: Искључи арбфп

en: Disable use of ARB fragment programs
sr: Искључује употребу програма АРБ одломака

en: Disable fixed
sr: Искључи сталну

en: Disable use of the fixed function pipeline backend
sr: Искључује употребу позадинца спојке сталне функције

en: Disable GLSL
sr: Искључи ГЛСЛ

en: Disable use of GLSL
sr: Искључује употребу ГЛСЛ-а

en: Disable blending
sr: Искључи стапање

en: Disable use of blending
sr: Искључује употребу стапања

en: Disable non-power-of-two textures
sr: Искључи склопове који нису степен двојке

en: Makes Cogl think that the GL driver doesn't support NPOT textures so that it will create sliced textures or textures with waste instead.
sr: Чини да Когл мисли да ГЛ управљачки програм не подржава НПОТ склопове тако да ће направити исецкане склопове или склопове са расипањем уместо тога.

en: Disable software clipping
sr: Искључи софтверско одсецање

en: Disables Cogl's attempts to clip some rectangles in software.
sr: Искључује Коглове покушаје да одсече неке правоугаонике у софтверу.

en: Show source
sr: Прикажи извор

en: Show generated ARBfp/GLSL source code
sr: Приказује створени АРБфп/ГЛСЛ изворни код

en: Trace some OpenGL
sr: Прати неки ОпенГЛ

en: Traces some select OpenGL calls
sr: Прати неке одабране позиве ОпенГЛ-а

en: Trace offscreen support
sr: Прати ванекранску подршку

en: Debug offscreen support
sr: Прочисти ванекранску подршку

en: Disable program caches
sr: Искључи оставе програма

en: Disable fallback caches for arbfp and glsl programs
sr: Искључује оставе пребацивања за арбфп и глсл програме

en: Disable read pixel optimization
sr: Искључи оптимизацију читања тачке

en: Disable optimization for reading 1px for simple scenes of opaque rectangles
sr: Искључује оптимизацију за читање 1 тачке за једноставне сцене непрозирних правоугаоника

en: Trace clipping
sr: Прати одсецање

en: Logs information about how Cogl is implementing clipping
sr: Записује податке о томе како Когл примењује одсецање

en: Trace performance concerns
sr: Прати уделе учинка

en: Tries to highlight sub-optimal Cogl usage.
sr: Покушава да истакне подоптимално коришћење Когла.
