colord-kde - en to ca translation catalogue (104 entries)

en: Available Profiles
ca: Perfils disponibles

en: Color settings
ca: Arranjament dels colors

en: Port to kf5
ca: Adaptació al KF5

en: From File...
ca: Des d'un fitxer...

en: Importing Color Profile
ca: S'està important el perfil de color

en: Are you sure you want to remove this profile?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest perfil?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeProfileBt)
en: Remove Profile
ca: Elimina el perfil

en: Your profile did not match the device kind
ca: El vostre perfil no es correspon amb el tipus de dispositiu

en: You do not have any devices registered
ca: No teniu cap dispositiu registrat

en: Make sure colord module on kded is running
ca: Assegureu-vos que s'està executant el mòdul «colord» del «kded»

en: You do not have any profiles registered
ca: No teniu cap perfil registrat

en: Add one by clicking Add Profile button
ca: Afegiu-ne un fent clic al botó «Afegeix un perfil»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, profilesTb)
en: Profiles
ca: Perfils

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addProfileBt)
en: Add Profile
ca: Afegeix un perfil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, devicesTb)
en: Devices
ca: Dispositius

en: Yes
ca: Sí

en: None
ca: Cap

en: Named Colors
ca: Colors amb nom

en: Metadata
ca: Metadades

[ctx: device type]
en: Printer
ca: Impressora

[ctx: device type]
en: Display
ca: Pantalla

[ctx: device type]
en: Webcam
ca: Càmera web

[ctx: device type]
en: Scanner
ca: Escàner

[ctx: device type]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: device scope]
en: User session
ca: Sessió d'usuari

[ctx: device scope]
en: Auto restore
ca: Restaura automàticament

[ctx: device scope]
en: System wide
ca: Tot el sistema

[ctx: device scope]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: colorspace]
en: Gray
ca: Gris

en: This device has no profile assigned to it
ca: Aquest dispositiu no té un perfil assignat

en: Create a color profile for the selected device
ca: Crea un perfil de color per al dispositiu seleccionat

en: You need Gnome Color Management installed in order to calibrate devices
ca: Necessitareu tenir instal·lada la gestió del color de Gnome per a calibrar els dispositius

en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
ca: No s'ha detectat l'instrument de mesura. Comprovi que està endollat i connectat correctament.

en: The measuring instrument does not support printer profiling.
ca: L'instrument de mesura no admet els perfils d'impressora.

en: The device type is not currently supported.
ca: El tipus de dispositiu encara no està suportat.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Information
ca: Informació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Profile type:
ca: Tipus de perfil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Colorspace:
ca: Espai de color:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Created:
ca: Creat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Version:
ca: Versió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, makeLabel)
en: Device Manufacturer:
ca: Fabricant del dispositiu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelLabel)
en: Device Model:
ca: Model del dispositiu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Display correction:
ca: Correcció de la pantalla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: White Point:
ca: Punt blanc:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, licenseLabel)
en: License:
ca: Llicència:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: File size:
ca: Mida del fitxer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Filename:
ca: Nom del fitxer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installSystemWideBt)
en: Install System Wide
ca: Instal·la a tot el sistema

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: device name
ca: nom del dispositiu

note: i18n: ectx: property (comment), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Printer
ca: Impressora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Scope:
ca: Abast:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Current Profile:
ca: Perfil actual:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calibratePB)
en: Calibrate
ca: Calibra

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, msgWidget)
en: Print Test Page
ca: Imprimeix pàgina de prova

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, msgWidget)
en: Clean Print Heads
ca: Neteja els capçals d'impressió

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, msgWidget)
en: Print Self Test Page
ca: Imprimeix pàgina de prova

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMessageWidget, msgWidget)
en: Print Self-Test Page
ca: S'imprimirà una pàgina de prova

[ctx: colorspace]
en: Default RGB
ca: RGB per omissió

[ctx: colorspace]
en: Default CMYK
ca: CMYK per omissió

[ctx: colorspace]
en: Default Gray
ca: Gris per omissió

en: file too small
ca: fitxer massa petit

en: not an ICC profile
ca: no és un perfil ICC

[ctx: colorspace]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Missing description
ca: Falta la descripció

[ctx: profile kind]
en: Input device
ca: Dispositiu d'entrada

[ctx: profile kind]
en: Display device
ca: Dispositiu de visualització

[ctx: profile kind]
en: Output device
ca: Dispositiu de sortida

[ctx: profile kind]
en: Devicelink
ca: Dispositiu de connexió

[ctx: profile kind]
en: Colorspace conversion
ca: Conversió entre espais de color

[ctx: profile kind]
en: Abstract
ca: Resum

[ctx: profile kind]
en: Named color
ca: Color amb nom

[ctx: profile kind]
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Default: %1
ca: Omissió: %1

en: Colorspace: %1
ca: Espai de color: %1

en: Test profile: %1
ca: Perfil de prova: %1

en: Standard space
ca: Espai normal

en: Display checksum
ca: Suma de verificació de la pantalla

en: Display model
ca: Model de la pantalla

en: Display serial number
ca: Número de sèrie de la pantalla

en: Display PNPID
ca: PNPID de la pantalla

en: Display vendor
ca: Fabricant de la pantalla

en: File checksum
ca: Suma de verificació del fitxer

en: Framework product
ca: Producte de l'estructura

en: Framework program
ca: Programa de l'estructura

en: Framework version
ca: Versió de l'estructura

en: Data source type
ca: Tipus de la font de dades

en: Mapping format
ca: Format del mapatge

en: Mapping qualifier
ca: Qualificador del mapatge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Meta data is additional information stored in the profile for programs to use.
ca: Les metadades emmagatzemen informació addicional en el perfil per al seu ús per part dels programes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Named colors are specific colors defined in the profile
ca: Els colors amb nom són colors específics definits en el perfil

en: Description: %1
ca: Descripció: %1

en: ICC Profile Installer
ca: Instal·lador del perfil ICC

en: An application to install ICC profiles
ca: Una aplicació per a instal·lar perfils ICC

en: Do not prompt the user if he wants to install
ca: No preguntar a l'usuari si vol instal·lar

en: Color profile to install
ca: Perfil de color a instal·lar

en: Failed to parse file: %1
ca: Ha fallat en analitzar el fitxer: %1

en: Failed to open ICC profile
ca: Ha fallat en obrir el perfil ICC

en: Color profile is already imported
ca: El perfil de color ja s'ha importat

en: ICC Profile Importer
ca: Importador de perfil ICC

en: ICC profile already installed system-wide
ca: El perfil ICC ja està instal·lat a tot el sistema

en: Would you like to import the color profile?
ca: Voleu importar el perfil de color?

en: import
ca: importa

en: Failed to import color profile: color profile is already imported
ca: Ha fallat en importar el perfil de color: el perfil de color ja s'ha importat

en: Failed to import color profile: could not copy the file
ca: Ha fallat en importar el perfil de color: no s'ha pogut copiar el fitxer
