colord-kde - en to eu translation catalogue (106 entries)

en: Available Profiles
eu: Profil erabilgarriak

en: Color settings
eu: Kolore ezarpenak

en: Port to kf5
eu: KF5era eratortzea

en: From File...
eu: Fitxategitik...

en: Importing Color Profile
eu: Kolore profila inportatzea

en: Are you sure you want to remove this profile?
eu: Ziur zaude profil hau kendu nahi duzula?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeProfileBt)
en: Remove Profile
eu: Kendu profila

en: Your profile did not match the device kind
eu: Zure profila ez zaio gailu motari ondo egokitzen

en: You do not have any devices registered
eu: Ez duzu gailurik erregistratuta

en: Make sure colord module on kded is running
eu: Ziurtatu «kded»ko «colord» modulua martxan dagoela

en: You do not have any profiles registered
eu: Ez duzu profilik erregistratuta

en: Add one by clicking Add Profile button
eu: Gehitu bat «Gehitu profila» botoiari klik eginda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, profilesTb)
en: Profiles
eu: Profilak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addProfileBt)
en: Add Profile
eu: Gehitu profila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, devicesTb)
en: Devices
eu: Gailuak

en: Yes
eu: Bai

en: None
eu: Bat ere ez

en: Named Colors
eu: Kolore izendunak

en: Metadata
eu: Metadatuak

[ctx: device type]
en: Printer
eu: Inprimagailua

[ctx: device type]
en: Display
eu: Pantaila

[ctx: device type]
en: Webcam
eu: Web-kamera

[ctx: device type]
en: Scanner
eu: Eskanerra

[ctx: device type]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: device scope]
en: User session
eu: Erabiltzailearen saioa

[ctx: device scope]
en: Auto restore
eu: Automatikoki lehengoratu

[ctx: device scope]
en: System wide
eu: Sistema osorako

[ctx: device scope]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: colorspace]
en: Gray
eu: Grisa

en: This device has no profile assigned to it
eu: Gailu honek ez dauka esleitutako profilik

en: Create a color profile for the selected device
eu: Sortu kolore profil bat hautatutako gailuarentzat

en: You need Gnome Color Management installed in order to calibrate devices
eu: Gailuak kalibratzeko Gnome-ren kolore kudeaketa instalatuta izan behar duzu

en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
eu: Neurtzeko tresna ez da detektatzen. Egiaztatu piztuta eta era egokian konektatuta dagoela.

en: The measuring instrument does not support printer profiling.
eu: Neurtzeko tresnak ez du onartzen inprimagailuak profilatzea.

en: The device type is not currently supported.
eu: Gailu mota gaur egun ez da onartzen.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Information
eu: Informazioa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Profile type:
eu: Profil mota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Colorspace:
eu: Kolore-eremua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Created:
eu: Sortze-data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Version:
eu: Bertsioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, makeLabel)
en: Device Manufacturer:
eu: Gailuaren fabrikatzailea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelLabel)
en: Device Model:
eu: Gailu-eredua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Display correction:
eu: Azaltze-zuzenketa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: White Point:
eu: Zuri-puntua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, licenseLabel)
en: License:
eu: Lizentzia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: File size:
eu: Fitxategi-neurria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installSystemWideBt)
en: Install System Wide
eu: Instalatu sistema osorako

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: device name
eu: gailu-izena

note: i18n: ectx: property (comment), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Printer
eu: Inprimagailua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Id:
eu: IDa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Scope:
eu: Esparrua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Mode:
eu: Modua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Current Profile:
eu: Uneko profila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calibratePB)
en: Calibrate
eu: Kalibratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, msgWidget)
en: Print Test Page
eu: Inprimatu probako orria

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, msgWidget)
en: Clean Print Heads
eu: Garbitu inprimatzeko buruak

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, msgWidget)
en: Print Self Test Page
eu: Inprimatu berezko proba orria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMessageWidget, msgWidget)
en: Print Self-Test Page
eu: Inprimatu berezko-proba orria

[ctx: colorspace]
en: Default RGB
eu: RGB lehenetsia

[ctx: colorspace]
en: Default CMYK
eu: CMYK lehenetsia

[ctx: colorspace]
en: Default Gray
eu: Gris lehenetsia

en: file too small
eu: fitxategi txikiegia

en: not an ICC profile
eu: ez da ICC profil bat

[ctx: colorspace]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Missing description
eu: Azalpena falta du

[ctx: profile kind]
en: Input device
eu: Sarrerako gailua

[ctx: profile kind]
en: Display device
eu: Bistaratze gailua

[ctx: profile kind]
en: Output device
eu: Irteerako gailua

[ctx: profile kind]
en: Devicelink
eu: Gailu-esteka

[ctx: profile kind]
en: Colorspace conversion
eu: Kolore-eremu bihurketa

[ctx: profile kind]
en: Abstract
eu: Laburpena

[ctx: profile kind]
en: Named color
eu: Kolore izenduna

[ctx: profile kind]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Default: %1
eu: Lehenetsia: %1

en: Colorspace: %1
eu: Kolore-eremua: %1

en: Test profile: %1
eu: Probatzeko profila: %1

en: Standard space
eu: Eremu estandarra

en: Display checksum
eu: Azaldu egiaztapen-batura

en: Display model
eu: Azaldu eredua

en: Display serial number
eu: Azaldu serie-zenbakia

en: Display PNPID
eu: Azaldu PNPID

en: Display vendor
eu: Azaldu hornitzailea

en: File checksum
eu: Fitxategiaren egiaztapen-batura

en: Framework product
eu: Azpiegitura-produktua

en: Framework program
eu: Azpiegitura-programa

en: Framework version
eu: Azpiegitura-bertsioa

en: Data source type
eu: Datuen sorburu mota

en: Mapping format
eu: Mapatzearen formatua

en: Mapping qualifier
eu: Mapatzearen kalifikatzailea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Meta data is additional information stored in the profile for programs to use.
eu: Metadatuak, programek erabiltzeko, profilean gordetako informazio gehigarriak dira.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Named colors are specific colors defined in the profile
eu: Kolore izendunak, profilean definituta dauden kolore zehatz batzuk dira

en: Description: %1
eu: Deskribapena: %1

en: ICC Profile Installer
eu: ICC profil instalatzailea

en: An application to install ICC profiles
eu: ICC profilak instalatzeko aplikazio bat

en: Do not prompt the user if he wants to install
eu: Ez galdetu erabiltzaileari instalatu nahi ote duen

en: Color profile to install
eu: Instalatu beharreko kolore-profila

en: Failed to parse file: %1
eu: Fitxategiaren sintaxi azterketak huts egin du: %1

en: Failed to open ICC profile
eu: ICC profila irekitzea huts egin du

en: Color profile is already imported
eu: Kolore profila dagoeneko inportatu da

en: ICC Profile Importer
eu: ICC profil inportatzailea

en: ICC profile already installed system-wide
eu: ICC profila dagoeneko sistema osorako instalatuta dago

en: Would you like to import the color profile?
eu: Kolore-profila inportatu nahi zenuke?

en: import
eu: inportatu

en: Failed to import color profile: color profile is already imported
eu: Kolore-profila inportatzea huts egin du: kolore-profila dagoeneko inportatuta da

en: Failed to import color profile: could not copy the file
eu: Kolore-profila inportatzea huts egin du: fitxategia ezin da kopiatu
