colord-kde - en to fi translation catalogue (108 entries)

en: Available Profiles
fi: Saatavilla olevat profiilit

en: Color settings
fi: Väriasetukset

en: (C) 2012-2016 Daniel Nicoletti
fi: © 2012–2016 Daniel Nicoletti

en: Port to kf5
fi: KF5-siirros

en: From File...
fi: Tiedostosta…

en: Importing Color Profile
fi: Väriprofiilin tuonti

en: Are you sure you want to remove this profile?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän profiilin?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeProfileBt)
en: Remove Profile
fi: Poista profiili

en: Your profile did not match the device kind
fi: Profiili ei vastaa laitteen tyyppiä

en: You do not have any devices registered
fi: Yhtään laitetta ei ole rekisteröity

en: Make sure colord module on kded is running
fi: Varmista, että kded:n colord-palvelu on käynnissä

en: You do not have any profiles registered
fi: Yhtää profiilia ei ole rekisteröity

en: Add one by clicking Add Profile button
fi: Lisää uusi napsauttamalla Lisää profiili -painiketta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, profilesTb)
en: Profiles
fi: Profiilit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addProfileBt)
en: Add Profile
fi: Lisää profiili

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, devicesTb)
en: Devices
fi: Laitteet

en: Yes
fi: Kyllä

en: None
fi: Ei korjausta

en: Named Colors
fi: Nimetyt värit

en: Metadata
fi: Metatiedot

[ctx: device type]
en: Printer
fi: Tulostin

[ctx: device type]
en: Display
fi: Näyttö

[ctx: device type]
en: Webcam
fi: Webkamera

[ctx: device type]
en: Scanner
fi: Kuvanlukija

[ctx: device type]
en: Unknown
fi: Tuntematon

[ctx: device scope]
en: User session
fi: Käyttäjän istunto

[ctx: device scope]
en: Auto restore
fi: Automattinen palautus

[ctx: device scope]
en: System wide
fi: Järjestelmänlaajuinen

[ctx: device scope]
en: Unknown
fi: Tuntematon

[ctx: colorspace]
en: Gray
fi: Harmaa

en: This device has no profile assigned to it
fi: Laitteelle ei ole asetettu profiilia

en: Create a color profile for the selected device
fi: Luo valitulle laitteelle väriprofiili

en: You need Gnome Color Management installed in order to calibrate devices
fi: Laitteiden kalibroimiseksi on asennettava Gnomen värinhallinta.

en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
fi: Mittausvälinettä ei tunnistettu. Tarkista, että se on päällä ja kytketty oikein.

en: The measuring instrument does not support printer profiling.
fi: Mittausväline ei tue tulostimen profilointia.

en: The device type is not currently supported.
fi: Laitetyyppi ei ole tällä hetkellä tuettu.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Information
fi: Tiedot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Profile type:
fi: Profiilityyppi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Colorspace:
fi: Väriavaruus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Created:
fi: Luotu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Version:
fi: Versio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, makeLabel)
en: Device Manufacturer:
fi: Laitteen valmistaja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelLabel)
en: Device Model:
fi: Laitteen malli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Display correction:
fi: Näytön värinkorjaus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: White Point:
fi: Valkoinen piste:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, licenseLabel)
en: License:
fi: Lisenssi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: File size:
fi: Tiedostokoko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Filename:
fi: Tiedostonimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installSystemWideBt)
en: Install System Wide
fi: Asenna järjestelmänlaajuisesti

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: device name
fi: laitenimi

note: i18n: ectx: property (comment), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Printer
fi: Tulostin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Id:
fi: Tunniste:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Scope:
fi: Laajuus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Mode:
fi: Tila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Current Profile:
fi: Nykyinen profiili:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calibratePB)
en: Calibrate
fi: Kalibroi

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, msgWidget)
en: Print Test Page
fi: Tulosta testisivu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, msgWidget)
en: Clean Print Heads
fi: Puhdista tulostuspäät

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, msgWidget)
en: Print Self Test Page
fi: Tulosta itsetestaussivu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMessageWidget, msgWidget)
en: Print Self-Test Page
fi: Tulosta itsetestaussivu

[ctx: colorspace]
en: Default RGB
fi: Oletus-RGB

[ctx: colorspace]
en: Default CMYK
fi: Oletus-CMYK

[ctx: colorspace]
en: Default Gray
fi: Oletusharmaa

en: file too small
fi: tiedosto on liian pieni

en: not an ICC profile
fi: ei ole ICC-profiili

[ctx: colorspace]
en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Missing description
fi: Kuvaus puuttuu

[ctx: profile kind]
en: Input device
fi: Syöttölaite

[ctx: profile kind]
en: Display device
fi: Näyttölaite

[ctx: profile kind]
en: Output device
fi: Tulostuslaite

[ctx: profile kind]
en: Devicelink
fi: Laitelinkki

[ctx: profile kind]
en: Colorspace conversion
fi: Väriavaruuden muunnos

[ctx: profile kind]
en: Abstract
fi: Abstrakti

[ctx: profile kind]
en: Named color
fi: Nimetty väri

[ctx: profile kind]
en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Default: %1
fi: Oletus: %1

en: Colorspace: %1
fi: Väriavaruus: %1

en: Test profile: %1
fi: Testiprofiili: %1

en: Standard space
fi: Standardiavaruus

en: Display checksum
fi: Näytön tarkistussumma

en: Display model
fi: Näytön malli

en: Display serial number
fi: Näytön sarjanumero

en: Display PNPID
fi: Näytön PNPID

en: Display vendor
fi: Näytön valmistaja

en: File checksum
fi: Tiedoston tarkistussumma

en: Framework product
fi: Kehyksen tuote

en: Framework program
fi: Kehyksen ohjelma

en: Framework version
fi: Kehyksen versio

en: Data source type
fi: Tietolähteen tyyppi

en: Mapping format
fi: Väriprofiilin määreen muoto

en: Mapping qualifier
fi: Väriprofiilin määre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Meta data is additional information stored in the profile for programs to use.
fi: Metatiedot ovat profiiliin talletettuja lisätietoja, jotka on tarkoitettu ohjelmien käyttöön.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Named colors are specific colors defined in the profile
fi: Nimetyt värit ovat profiilissa määriteltyjä määrävärejä

en: Description: %1
fi: Kuvaus: %1

en: Copyright: %1
fi: Tekijänoikeudet: %1

en: ICC Profile Installer
fi: ICC-profiilin asennusohjelma

en: An application to install ICC profiles
fi: Ohjelma ICC-profiilien asentamiseen

en: (C) 2008-2016 Daniel Nicoletti
fi: © 2008–2016 Daniel Nicoletti

en: Do not prompt the user if he wants to install
fi: Asenna vahvistamatta käyttäjältä

en: Color profile to install
fi: Asennettava väriprofiili

en: Failed to parse file: %1
fi: Tiedoston jäsentäminen epäonnistui: %1

en: Failed to open ICC profile
fi: ICC-profiilin avaaminen epäonnistui

en: Color profile is already imported
fi: Väriprofiili on jo tuotu

en: ICC Profile Importer
fi: ICC-profiilin tuonti

en: ICC profile already installed system-wide
fi: ICC-profiili on jo asennettu järjestelmänlaajuisesti

en: Would you like to import the color profile?
fi: Tuodaanko väriprofiili?

en: Failed to import color profile: color profile is already imported
fi: Väriprofiilin tuonti epäonnistui: väriprofiili on jo tuotu

en: Failed to import color profile: could not copy the file
fi: Väriprofiilin tuonti epäonnistui: tiedostoa ei voitu kopioida
