colord-kde - en to ka translation catalogue (110 entries)

en: Available Profiles
ka: ხელმისაწვდომი პროფილები

en: Color settings
ka: ფერის მორგება

en: (C) 2012-2016 Daniel Nicoletti
ka: (C) 2012-2016 დენიელ ნიკოლეტი

en: Port to kf5
ka: KF5-ზე პორტი

en: From File...
ka: ფაილიდან...

en: Importing Color Profile
ka: ფერის პროფილების შემოტანა

en: Are you sure you want to remove this profile?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ ეს პროფილი?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeProfileBt)
en: Remove Profile
ka: პროფილის წაშლა

en: Your profile did not match the device kind
ka: თქვენი პროფილი მოწყობილობის ტიპს არ ემთხვევა

en: You do not have any devices registered
ka: დარეგისტრირებული მოწყობილობები არ გაგაჩნიათ

en: Make sure colord module on kded is running
ka: დარწმუნდით, რომ kded-ზე colord მოდული გაშვებულია

en: You do not have any profiles registered
ka: რეგისტრირებული პროფილები არ გაგაჩნიათ

en: Add one by clicking Add Profile button
ka: დასამატებლად პროფილის დამატების ღილაკს დააწექით

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, profilesTb)
en: Profiles
ka: პროფილები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addProfileBt)
en: Add Profile
ka: პროფილის დამატება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, devicesTb)
en: Devices
ka: მოწყობილობები

en: Yes
ka: კი

en: None
ka: არაფერი

en: Named Colors
ka: სახელიანი ფერები

en: Metadata
ka: მეტამონაცემები

[ctx: device type]
en: Printer
ka: პრინტერი

[ctx: device type]
en: Display
ka: ჩვენება

[ctx: device type]
en: Webcam
ka: ვებ-კამერა

[ctx: device type]
en: Scanner
ka: სკანერი

[ctx: device type]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: device scope]
en: User session
ka: მომხმარებლის სესია

[ctx: device scope]
en: Auto restore
ka: ავტომატური აღდგენა

[ctx: device scope]
en: System wide
ka: მთელ სისტემაში

[ctx: device scope]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: colorspace]
en: Gray
ka: ნაცრისფერი

en: This device has no profile assigned to it
ka: მოწყობილობას პროფილი მინიჭებული არ აქვს

en: Create a color profile for the selected device
ka: მონიშნული  მოწყობილობისთვის ფერის პროფილის შექმნა

en: You need Gnome Color Management installed in order to calibrate devices
ka: მოწყობილობების კალიბრაციისთვის საჭროა Gnome-ის ფერის მმართველის დაყენება

en: The measuring instrument is not detected. Please check it is turned on and correctly connected.
ka: გამზომი ინსტრუმენტი ვერ ვიპოვე. დარწმუნდით, რომ ის ჩართული და სწორად მიერთებულია.

en: The measuring instrument does not support printer profiling.
ka: მზომავ მოწყობილობას პრინტერის პროფილირების მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: The device type is not currently supported.
ka: მოწყობილობის ტიპი ამჟამად მხარდაჭერილი არაა.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Information
ka: ინფორმაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Profile type:
ka: პროფილის ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Colorspace:
ka: ფერების სივრცე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Created:
ka: შექმნილია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Version:
ka: ვერსია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, makeLabel)
en: Device Manufacturer:
ka: მოწყობილობის მწარმოებელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelLabel)
en: Device Model:
ka: მოწყობილობის მოდელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Display correction:
ka: მიერთების ჩვენება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: White Point:
ka: თეთრი წერტილი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, licenseLabel)
en: License:
ka: ლიცენზია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: File size:
ka: ფაილის ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Filename:
ka: ფაილის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installSystemWideBt)
en: Install System Wide
ka: მთელ სისტემაში დაყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: device name
ka: მოწყობილობის სახელი

note: i18n: ectx: property (comment), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Printer
ka: პრინტერი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Id:
ka: ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Scope:
ka: ფარგლები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Mode:
ka: რეჟიმი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Current Profile:
ka: მიმდინარე პროფილი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calibratePB)
en: Calibrate
ka: კალიბრაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, msgWidget)
en: Print Test Page
ka: სატესტო გვერდის დაბეჭდვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, msgWidget)
en: Clean Print Heads
ka: თავაკების გაწმენდა

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, msgWidget)
en: Print Self Test Page
ka: შიდა სატესტო გვერდის დაბეჭდვა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KMessageWidget, msgWidget)
en: Print Self-Test Page
ka: შიდა სატესტო გვერდი

[ctx: colorspace]
en: Default RGB
ka: ნაგულისხმები RGB

[ctx: colorspace]
en: Default CMYK
ka: ნაგულისხმები CMYK

[ctx: colorspace]
en: Default Gray
ka: ნაგულისხმები ნაცრისფერი

en: file too small
ka: ფაილი ძალიან პატარაა

en: not an ICC profile
ka: არ წარმოადგენს ICC პროფილს

[ctx: colorspace]
en: LAB
ka: ლაბ

[ctx: colorspace]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Missing description
ka: აღწერის გარეშე

[ctx: profile kind]
en: Input device
ka: შეყვანის მოწყობილობა

[ctx: profile kind]
en: Display device
ka: ეკრანის მოწყობილობა

[ctx: profile kind]
en: Output device
ka: გამოტანის მოწყობილობები

[ctx: profile kind]
en: Devicelink
ka: ბმა მოწყობილობამდე

[ctx: profile kind]
en: Colorspace conversion
ka: ფერების სივრცის გადაყვანა

[ctx: profile kind]
en: Abstract
ka: ანოტაცია

[ctx: profile kind]
en: Named color
ka: სახელიანი ფერი

[ctx: profile kind]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: Default: %1
ka: ნაგულისხმები: %1

en: Colorspace: %1
ka: ფერების სივრცე: %1

en: Test profile: %1
ka: სატესტო პროფილი: %1

en: Standard space
ka: სტანდარტული სივრცე

en: Display checksum
ka: საკონტროლო რიცხვის ჩვენება

en: Display model
ka: მოდელის ჩვენება

en: Display serial number
ka: სერიული ნომრის ჩვენება

en: Display PNPID
ka: PNPID-ის ჩვენება

en: Display vendor
ka: მომწოდებლის ჩვენება

en: File checksum
ka: ფაილის საკონტროლო რიცხვის ჩვენება

en: Framework product
ka: Framework -ის პროდუქტი

en: Framework program
ka: Framework -ის პროგრამა

en: Framework version
ka: Framework -ის ვერსია

en: Data source type
ka: მონაცემების წყაროს ტიპი

en: Mapping format
ka: მიბმის ფორმატი

en: Mapping qualifier
ka: მიბმის სანიშნი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Meta data is additional information stored in the profile for programs to use.
ka: მეტამონაცემები დამატებითი ინფორმაციაა, რომელიც პროფილში პროგრამებისთვისაა დამახსოვრებული.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Named colors are specific colors defined in the profile
ka: სახელიანი ფერები პროფილში აღწერილი ფერებია

en: Description: %1
ka: აღწერა: %1

en: Copyright: %1
ka: საავტორო უფლებები: %1

en: ICC Profile Installer
ka: ICC პროფილების დაყენება

en: An application to install ICC profiles
ka: ICC პროფილების დაყენება აპლიკაციისთვის

en: (C) 2008-2016 Daniel Nicoletti
ka: (C) 2008-2016 დენიელ ნიკოლეტი

en: Do not prompt the user if he wants to install
ka: არ ჰკითხო მომხმარებელს, სურს თუ არა დაყენება

en: Color profile to install
ka: დასაყენებელი ფერის პროფილი

en: Failed to parse file: %1
ka: ფაილის დამუშავების შეცდომა: %1

en: Failed to open ICC profile
ka: ICC პროფილის გახსნის შეცდომა

en: Color profile is already imported
ka: ფერის პროფილი უკვე შემოტანილია

en: ICC Profile Importer
ka: ICC პროფილის შემომტან

en: ICC profile already installed system-wide
ka: ICC პროფილი უკვე მთელ სისტემაშია დაყენებული

en: Would you like to import the color profile?
ka: გნებავთ ფერის პროფილის შემოტანა?

en: import
ka: შემოტანა

en: Failed to import color profile: color profile is already imported
ka: ფერის პროფილის შემოტანის შეცდომა: ფერის პროფილი უკვე შემოტანილია

en: Failed to import color profile: could not copy the file
ka: ფერის პროფილის შემოტანის შეცდომა: ფაილის კოპირების შეცდომა
