colord-kde - en to pa translation catalogue (67 entries)

en: Available Profiles
pa: ਉਪਲੱਬਧ ਪਰੋਫਾਇਲ

en: Color settings
pa: ਰੰਗ ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: (C) 2012-2016 Daniel Nicoletti
pa: (C) ੨੦੦੮-੨੦੧੮ Daniel Nicoletti

en: Port to kf5
pa: kf5 ਲਈ ਪੋਰਟ

en: From File...
pa: ...ਫ਼ਾਈਲ ਤੋਂ

en: Importing Color Profile
pa: ਰੰਗ ਪਰੋਫਾਇਲ ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Are you sure you want to remove this profile?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਇਹ ਪਰੋਫਾਇਲ ਨੂੰ ਹਟਾਉਣਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeProfileBt)
en: Remove Profile
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ ਹਟਾਓ

en: You do not have any devices registered
pa: ਤੁਹਾਡੇ ਕੋਲ ਕੋਈ ਵੀ ਰਜਿਸਟਰ ਕੀਤਾ ਡਿਵਾਈਸ ਨਹੀਂ ਹੈ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, profilesTb)
en: Profiles
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addProfileBt)
en: Add Profile
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ ਜੋੜੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, devicesTb)
en: Devices
pa: ਡਿਵਾਈਸ

en: Yes
pa: ਹਾਂ

en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Named Colors
pa: ਨਾਂ ਵਾਲੇ ਰੰਗ

en: Metadata
pa: ਮੇਟਾ-ਡਾਟਾ

[ctx: device type]
en: Printer
pa: ਪਰਿੰਟਰ

[ctx: device type]
en: Display
pa: ਡਿਸਪਲੇਅ

[ctx: device type]
en: Webcam
pa: ਵੈਬਕੈਮ

[ctx: device type]
en: Scanner
pa: ਸਕੈਨਰ

[ctx: device type]
en: Unknown
pa: ਅਣਪਛਾਤਾ

[ctx: device scope]
en: User session
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ ਦਾ ਸ਼ੈਸ਼ਨ

[ctx: device scope]
en: Auto restore
pa: ਆਪਣੇ-ਆਪ ਬਹਾਲ ਕਰੋ

[ctx: device scope]
en: System wide
pa: ਪੂਰਾ ਸਿਸਟਮ

[ctx: device scope]
en: Unknown
pa: ਅਣਪਛਾਤਾ

[ctx: colorspace]
en: Gray
pa: ਸਲੇਟੀ

en: You need Gnome Color Management installed in order to calibrate devices
pa: ਡਿਵਾਈਸ ਕੈਲੀਬਰੇਟ ਕਰਨ ਲਈ ਤੁਹਾਨੂੰ ਗਨੋਮ ਰੰਗ ਇੰਤਜ਼ਾਮ ਇੰਸਟਾਲ ਕਰਨ ਦੀ ਲੋੜ ਹੈ

en: The device type is not currently supported.
pa: ਡਿਵਾਈਸ ਦੀ ਕਿਸਮ ਇਸ ਵੇਲੇ ਸਹਾਇਕ ਨਹੀਂ ਹੈ।

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Information
pa: ਜਾਣਕਾਰੀ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Profile type:
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ ਦੀ ਕਿਸਮ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Colorspace:
pa: ਰੰਗ-ਸਪੇਸ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Created:
pa: ਬਣਾਇਆ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Version:
pa: ਵਰਜ਼ਨ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, makeLabel)
en: Device Manufacturer:
pa: ਡਿਵਾਈਸ ਨਿਰਮਾਤਾ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modelLabel)
en: Device Model:
pa: ਡਿਵਾਈਸ ਦਾ ਮਾਡਲ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Display correction:
pa: ਡਿਸਪਲੇਅ ਇਕਸਾਰਤਾ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, licenseLabel)
en: License:
pa: ਲਸੰਸ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: File size:
pa: ਫ਼ਾਈਲ ਦਾ ਸਾਈਜ਼:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17)
en: Filename:
pa: ਫ਼ਾਈਲ ਦਾ ਨਾਂ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: device name
pa: ਡਿਵਾਈਸ ਦਾ ਨਾਂ

note: i18n: ectx: property (comment), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: Printer
pa: ਪਰਿੰਟਰ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Id:
pa: ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Scope:
pa: ਸਕੋਪ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Mode:
pa: ਮੋਡ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Current Profile:
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਪਰੋਫਾਇਲ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calibratePB)
en: Calibrate
pa: ਕੈਲੀਬਰੇਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, msgWidget)
en: Print Test Page
pa: ਟੈਸਟ ਪੇਜ਼ ਪਰਿੰਟ ਕਰੋ

[ctx: colorspace]
en: Default RGB
pa: ਮੂਲ RGB

[ctx: colorspace]
en: Default CMYK
pa: ਮੂਲ CMYK

[ctx: colorspace]
en: Default Gray
pa: ਮੂਲ ਸਲੇਟੀ

en: file too small
pa: ਫ਼ਾਈਲ ਬਹੁਤ ਛੋਟੀ ਹੈ

[ctx: colorspace]
en: Unknown
pa: ਅਣਪਛਾਤਾ

[ctx: profile kind]
en: Input device
pa: ਇੰਪੁੱਟ ਡਿਵਾਈਸ

[ctx: profile kind]
en: Display device
pa: ਡਿਸਪਲੇਅ ਡਿਵਾਈਸ

[ctx: profile kind]
en: Output device
pa: ਆਉਟਪੁੱਟ ਡਿਵਾਈਸ

[ctx: profile kind]
en: Devicelink
pa: ਡਿਵਾਈਸ-ਲਿੰਕ

[ctx: profile kind]
en: Unknown
pa: ਅਣਪਛਾਤਾ

en: Default: %1
pa: ਮੂਲ: %1

en: Display serial number
pa: ਡਿਸਪਲੇਅ ਸੀਰੀਅਲ ਨੰਬਰ

en: Display vendor
pa: ਡਿਸਪਲੇਅ ਵੇਂਡਰ

en: Data source type
pa: ਡਾਟਾ ਸਰੋਤ ਦੀ ਕਿਸਮ

en: Description: %1
pa: ਵਰਣਨ: %1

en: Copyright: %1
pa: ਕਾਪੀਰਾਈਟ: %1

en: ICC Profile Installer
pa: ICC ਪਰੋਫਾਇਲ ਇੰਸਟਾਲਰ

en: (C) 2008-2016 Daniel Nicoletti
pa: (C) ੨੦੦੮-੨੦੧੬ Daniel Nicoletti

en: Color profile to install
pa: ਇੰਸਟਾਲ ਕਰਨ ਲਈ ਰੰਗ ਪਰੋਫਾਇਲ

en: Color profile is already imported
pa: ਰੰਗ ਪਰੋਫਾਇਲ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਇੰਪੋਰਟ ਕੀਤਾ ਹੈ
