colord - en to eo translation catalogue (5 entries)

note: TRANSLATORS: profile filename
en: Filename
eo: Dosiernomo

note: TRANSLATORS: this is the time the device was registered * with colord, and probably is the same as the system startup * unless the device has been explicitly saved in the database
en: Created
eo: Kreite

note: TRANSLATORS: the profile for the device
en: Profile
eo: Profilo

note: TRANSLATORS: this is a desktop printer
en: Printer
eo: Presilo

en: Color
eo: Koloro
