colorhug-client - en to sr translation catalogue (287 entries)

en: _About
sr: _О програму

en: _Quit
sr: _Изађи

note: The surrounding light level
en: Ambient
sr: Амбијент

note: The backlight color TRANSLATORS: this is the enabled sensor color
en: Color
sr: Боја

note: The amount of smoothing done to the backlight readings
en: Smoothing
sr: Умекшавање

note: The rate that we
en: Refresh
sr: Освежавање

note: The amount the sensor can influence the brightness
en: Weight
sr: Тежина

note: Backlight up 5%
en: Up
sr: Појачај за

note: Backlight down 5%
en: Down
sr: Смањи за

en: _Import file
sr: _Увези датотеку

en: _Generate CCMX
sr: _Створи МТПБ

en: _Help
sr: По_моћ

en: Please insert your ColorHug device.
sr: Уметните ваш уређај Бојохвата.

note: A correction matrix is used alongside the calibration matrix to better adapt the colorimeter primaries to a new device type.
en: Selecting a correction matrix maximises the accuracy of the ColorHug.
sr: Избор матрице поправке повећава тачност Бојохвата.

note: Only advanced users have to change this...
en: Using the default matrix will give most users an acceptable calibration result.
sr: Коришћење основне матрице даће већини корисника прихватљив резултат калибрације.

note: Default liquid crystal display matrix
en: LCD
sr: ЛЦД

note: Default cathode ray tube (ask your parents...) matrix
en: CRT
sr: ЦРТ

note: Default projector (beamer etc) matrix
en: Projector
sr: Пројектор

note: Default light emitting diode matrix
en: LED
sr: ЛЕД

en: Select the screen to use when generating the color calibration matrix.
sr: Изаберите екран за коришћење приликом стварања матрице калибрације боје.

en: Do not remove the device whilst measurement is in progress
sr: Немојте уклонити уређај за време мерења

en: Save file
sr: Сачувај датотеку

en: Share with
    the community
sr: Дели са
    заједницом

en: Firmware version unknown
sr: Издање фирмвера није познато

note: We are flashing the device, so we have to be careful
en: Do not unplug the device and do not turn off the computer.
sr: Немојте откачити уређај и немојте угасити рачунар.

note: Button to update to a newer version of the firmware
en: Update
sr: Ажурирај

en: Flash new firmware to the device
sr: Сними нови фирмвер на уређај

en: page0
sr: страница0

en: Your Score
sr: Ваш резултат

en: Display
sr: Екран

en: USB
sr: УСБ

en: Black-to-White
sr: Црна-у-белу

en: White-to-Black
sr: Бела-у-црну

en: Refresh Rate
sr: Учесталост освежавања

en: Color Temperature
sr: Температура боје

en: White Luminance
sr: Светлина беле

en: Black Luminance
sr: Светлина црне

en: sRGB Coverage
sr: Покривеност сРГБ-а

en: AdobeRGB Coverage
sr: Покривеност Адобе РГБ-а

en: Native Gamma
sr: Изворна гама

en: page1
sr: страница1

en: _Export results…
sr: _Извези резултате…

note: TRANSLATORS: this is the application name TRANSLATORS: A program to load on CCMX correction matrices * onto the hardware
en: ColorHug Backlight Utility
sr: Помагало позадинског светла Бојохвата

en: Sample the ambient light level to control the backlight
sr: Узорак нивоа светла амбијента за управљање позадинским светлом

en: The ColorHug backlight utility uses the ColorHug device to alter the backlight level to compensate for the changing ambient light level.
sr: Помагало позадинског светла Бојохвата користи уређај Бојохвата да измени ниво позадинског светла како би надоместио промену нивоа светла амбијента.

en: The ambient light control utility
sr: Помагало за управљање светлом амбијента

note: TRANSLATORS: this is the application name
en: ColorHug CCMX Loader
sr: Учитавач МТПБ-а Бојохвата

en: Modify the calibration matrices on the ColorHug device
sr: Измените матрице калибрације на уређају Бојохвата

en: The ColorHug CCMX loader tool automatically downloads and installs user-submitted device correction matrices onto your Hughski ColorHug display colorimeter.
sr: Алат за учитавање МТПБ-а Бојохвата сам преузима и инсталира матрице поправке уређаја које су послали корисници на ваш мерач боја екрана Хагхски Бојохвата.

en: Selecting a correction matrix maximises the accuracy of the ColorHug but using the default matrix will give most users an acceptable calibration result.
sr: Бирање матрице поправке повећава тачност Бојохвата али ће и коришћење основне матрице дати већини корисника прихватљив резултат калибрације.

en: The correction matrices on the device
sr: Матрице поправке на уређају

note: TRANSLATORS: this is the application name TRANSLATORS: A program to load on CCMX correction matrices * onto the hardware
en: ColorHug Display Analysis
sr: Анализа екрана Бојохвата

en: Sample the display over time to observe PWM, input latency and refresh artifacts
sr: Узоркујте екран током времена да посматрате МШИ, кашњење улаза и да освежите рукотворине

en: The ColorHug display analysis tool can be used to profile display and GPU devices. It will measure various kinds of latency, e.g. black-to-white and input-lag as well as reporting color information and colorspace gamut volume.
sr: Алат за анализирање екрана Бојохвата може да се користи на екрану профила и на ГПЈ уређајима. Мериће разне врсте кашњења, нпр. црне-у-белу и кашњење-улаза а и извештаваће и о подацима боја и о волумену гамута простора боје.

en: Results can be exported as standalone HTML files and shared.
sr: Резултати могу бити извезени као самосталне ХТМЛ датотеке и размењивани.

en: Main application window
sr: Главни прозор програма

en: Display analysis results
sr: Резултати анализе екрана

note: TRANSLATORS: this is the application name
en: ColorHug Firmware Updater
sr: Дограђивач фирмвера Бојохвата

note: TRANSLATORS: application description
en: Update the firmware on the ColorHug colorimeter
sr: Доградите фирмвер на бојомерачу Бојохвата

en: The ColorHug flash update tool automatically downloads new versions of the firmware on to your Hughski ColorHug display colorimeter. Firmware releases will add features, fix bugs and improve accuracy.
sr: Алат ажурирања претоке Бојохвата самостално преузима нова издања фирмвера на ваш бојомерач дисплеја Хагхски Бојохват. Нова издања фирмвера ће додати функције, исправити грешке и побољшати тачност.

en: Using command line arguments, this tool can also flash custom flash files to the device.
sr: Коришћењем аргумената линије наредби, овај алат може такође да преточи произвољне датотеке претоке на уређај.

en: Application window showing new firmware detected
sr: Прозор који приказује откриће новог фирмвера

en: Applying updated firmware to the ColorHug device
sr: Примењујем дограђени фирмвер на уређај Бојохвата

en: ColorHug Documentation
sr: Документација Бојохвата

en: Documentation for the ColorHug display colorimeter
sr: Документација за мерач боје екрана Бојохвата

en: Display;Backlight;Ambient;ColorHug;
sr: приказ;позадинско светло;амбијент;Бојохват;

en: CCMX Loader
sr: Учитавач МТПБ

en: CCMX;ColorHug;
sr: МТПБ;бојохват;

en: Whether we should update to test firmware
sr: Да ли да догради на пробни фирмвер

en: Whether we should show test firmware and allow the user to update to it.
sr: Да ли треба да прикаже пробни фирмвер и да ли да омогући кориснику да догради на исти.

en: The remote location of ColorHug files
sr: Удаљена путања датотека Бојохвата

en: The location of where firmware updates and calibration files are stored.
sr: Место на коме се налазе доградње фирмвера и датотеке калибрације.

en: Zoom in the graph to show only one pulse
sr: Увеличање графика зарад приказа само једног импулса

en: Whether the refresh graph should be zoomed to show one pulse only.
sr: Да ли график освежавања треба да буде увеличан да прикаже само један импулс.

en: Show all RGB channels on the graph
sr: Приказ свих РГБ канала на графику

en: Whether all captured channels should be shown.
sr: Да ли требају бити приказани сви снимљени канали.

en: Hide backlight flicker on the graph
sr: Скривање трептања позадинског светла на графику

en: Whether the backlight PWM should be removed.
sr: Да ли треба уклонити МШИ позадинског светла.

en: The integration time for each sample
sr: Време обједињавања за сваки узорак

en: Set the integration time in seconds for the ambient light sample.
sr: Подесите време обједињавања у секундама за узорак светла амбијента.

en: Backlight smoothing factor
sr: Чинилац умекшавања позадинског светла

en: The amount of backlight smoothing for ambient light changes.
sr: Износ умекшавања позадинског светла за промене светла амбијента.

en: The refresh rate between samples
sr: Стопа освежавања између узорака

en: The refresh rate in seconds between samples.
sr: Стопа освежавања у секундама између узорака.

en: The gamma value for ambient light
sr: Вредност гаме за светло амбијента

en: The gamma values to use when scaling ambient light samples.
sr: Вредност гаме за коришћење приликом скалирања узорака светла амбијента.

en: Display;Analysis;ColorHug;
sr: екран;анализа;бојохват;

en: Firmware Updater
sr: Догрђивач фирмвера

en: Flash;Firmware;ColorHug;
sr: претока;фирмвер;бојохват;

note: TRANSLATORS: no device is attached
en: Please insert your ColorHugALS device.
sr: Уметните ваш уређај Бојохвата АЛС.

note: TRANSLATORS: our device
en: Using ColorHugALS device
sr: Користим уређај Бојохвта АЛС

note: TRANSLATORS: set the backlight
en: Failed to set brightness
sr: Нисам успео да подесим осветљеност

note: TRANSLATORS: get the backlight
en: Failed to get brightness
sr: Нисам успео да добавим осветљеност

note: TRANSLATORS: this is the title of the about window
en: About ColorHug Backlight Utility
sr: О помагалу позадинског светла Бојохвата

note: TRANSLATORS: application description
en: Sample the ambient light to control the backlight.
sr: Узорак светла амбијента за управљање позадинским светлом.

note: TRANSLATORS: command line option
en: Show extra debugging information
sr: Приказује додатне податке за уклањање грешака

note: TRANSLATORS: user has sausages for fingers
en: Failed to parse command line options
sr: Нисам успео да обрадим опције линије наредби

en: Failed to create directory
sr: Нисам успео да направим директоријум

en: Failed to download file
sr: Нисам успео да преузмем датотеку

en: File has zero size
sr: Датотека је нулте величине

en: Failed to load data
sr: Нисам успео да учитам податке

note: TRANSLATORS: the request failed
en: Failed to contact ColorHug
sr: Нисам успео да ступим у везу са Бојохватом

note: TRANSLATORS: internal error when setting up HTTP request
en: Failed to setup message
sr: Нисам успео да подесим поруку

note: TRANSLATORS: device is broken and needs fixing
en: The ColorHug is missing the factory calibration values.
sr: Бојохвату недостају фабричке вредности калибрације.

note: TRANSLATORS: the device is missing * it's calibration matrix
en: Device calibration error
sr: Грешка калибрације уређаја

note: TRANSLATORS: this is a button
en: Ignore
sr: Занемари

note: TRANSLATORS: this is a button
en: Repair
sr: Поправи

note: TRANSLATORS: device is broken and needs fixing
en: Update the factory calibration values?
sr: Да доградим вредности фабричке калибрације?

note: TRANSLATORS: the device has an * updated calibration matrix
en: Device calibration update
sr: Доградња калибрације уређаја

note: TRANSLATORS: this is a button
en: Cancel
sr: Откажи

note: TRANSLATORS: the calibration map is an array that * maps a specific matrix to a display type
en: Failed to get the calibration data
sr: Нисам успео да добавим податке калибрације

note: TRANSLATORS: dialog for chosing the correction matrix
en: Select correction matrix
sr: Изаберите матрицу калибрације

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Open
sr: _Отвори

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Correction matrices
sr: Матрице поправке

note: TRANSLATORS: the calibration map is an array that * maps a specific matrix to a display type
en: Failed to set the calibration map
sr: Нисам успео да подесим мапу калибрације

en: Failed to set the calibration matrix
sr: Нисам успео да подесим матрицу калибрације

note: TRANSLATORS: permissions error perhaps?
en: Failed to open device
sr: Нисам успео да отворим уређај

note: TRANSLATORS: get the calibration matrices from the device
en: Getting calibration from device…
sr: Добављам калибрацију са уређаја…

note: TRANSLATORS: You can only store 64 calibration * matrices on the device at any one time
en: No space left on device
sr: Нема више места на уређају

en: All 64 slots are used up.
sr: Искоришћена су сва 64 жлеба.

note: TRANSLATORS: file read error when reading * local firmware file
en: Failed to load file
sr: Нисам успео да учитам датотеку

en: Failed to write file
sr: Нисам успео да запишем датотеку

note: TRANSLATORS: could not download the directory listing
en: Failed to get the list of CCMX files
sr: Нисам успео да преузмем списак датотека МТПБ-а

note: TRANSLATORS: the directory listing returned no results
en: Firmware list has zero size
sr: Списак фирмвера има нулту величину

note: TRANSLATORS: the user needs to change something on the device
en: Set the device to the calibrate position and click 'Next'.
sr: Подесите уређај на положај за калибрацију и притисните „Даље“.

note: TRANSLATORS: the user needs to change something on the device
en: Set the device to the surface position and click 'Next'.
sr: Подесите уређај на положај за површину и притисните „Даље“.

en: Put the photospectrometer on the screen and click 'Next'.
sr: Поставите фотоспектрометар на екран и притисните „Даље“.

en: Now put the ColorHug on the screen and click 'Next' again.
sr: Сада поставите Бојохват на екран и опет притисните „Даље“.

en: Correction matrix failed to be generated!
sr: Стварање матрице поправке није успело!

en: Correction matrix successfully generated!
sr: Стварање матрице поправке је успело!

en: _Save
sr: _Сачувај

note: TRANSLATORS: get the list of firmwares from the internet
en: Getting latest data from the web…
sr: Преузимам најновије податке са Интернета…

note: TRANSLATORS: this is the title of the about window
en: About ColorHug CCMX Loader
sr: О учитавачу МТПБ-а Бојохвата

note: TRANSLATORS: application description
en: Modify the calibration matrices on the ColorHug device.
sr: Измените матрице калибрације на уређају Бојохвата.

note: TRANSLATORS: inhibit reason
en: Writing data to ColorHug device
sr: Записујем податке на уређају Бојохвата

note: TRANSLATORS: internal error when setting up HTTP
en: Failed to setup networking
sr: Нисам успео да подесим умрежавање

note: TRANSLATORS: command line option
en: Repair the factory calibration matrix
sr: Оправља фабричку матрицу калибрације

note: TRANSLATORS: A program to load on CCMX correction matrices * onto the hardware
en: ColorHug CCMX loader
sr: Учитавач МТПБ-а Бојохвата

en: ColorHug Updater
sr: Дограђивач Бојохвата

en: Calibration Failed
sr: Калибрација није успела

note: TRANSLATORS: we can only set the flash success * flag when the *new* firmware is running
en: Failed to set the flash success true
sr: Нисам успео да подесим успешност претакања тачном

note: TRANSLATORS: we've uploaded new firmware
en: Device successfully updated
sr: Уређај је успешно дограђен

en: Calibration Completed
sr: Калибрација је завршена

note: TRANSLATORS: tell the hardware we succeeded
en: Completing firmware upgrade…
sr: Завршавам доградњу фирмвера…

note: TRANSLATORS: the device failed to boot up with the * new firmware
en: Failed to startup the ColorHug
sr: Нисам успео да покренем Бојохвата

note: TRANSLATORS: the new firmware will not load
en: Failed to boot the ColorHug
sr: Нисам успео да подигнем Бојохвата

note: TRANSLATORS: tell the device the firmware is no * longer known working
en: Failed to verify the firmware
sr: Нисам успео да проверим фирмвер

note: TRANSLATORS: boot into the new firmware
en: Starting the new firmware…
sr: Покрећем нови фирмвер…

note: TRANSLATORS: tell the device the firmware is no * longer known working
en: Failed to write the firmware
sr: Нисам успео да запишем фирмвер

note: TRANSLATORS: now we've written the firmware, we have to * verify it before we tell the device it was successfull
en: Verifying new firmware…
sr: Проверавам нови фирмвер…

note: TRANSLATORS: now write the new firmware chunks
en: Writing new firmware…
sr: Записујем нови фирмвер…

note: TRANSLATORS: the device failed to come back alive
en: Failed to reboot the ColorHug
sr: Нисам успео поново да подигнем Бојохвата

note: TRANSLATORS: we restart the device in bootloader mode
en: Failed to reset the ColorHug
sr: Нисам успео поново да подесим Бојохвата

note: TRANSLATORS: the user tried to flash a firmware on the wrong * kind of device, e.g. a ColorHug2 fw on a ColorHug+
en: Wrong kind of firmware!
sr: Погрешна врста фирмвера!

note: TRANSLATORS: switch from firmware mode into bootloader mode
en: Starting firmware upgrade…
sr: Покрећем доградњу фирмвера…

note: TRANSLATORS: failed to get the firmware file
en: Failed to get firmware
sr: Нисам успео да добавим фирмвер

note: TRANSLATORS: the server gave us an invalid file
en: Firmware has zero size
sr: Фирмвер има нулту величину

note: TRANSLATORS: the server gave us an invalid file
en: Firmware has incorrect checksum
sr: Фирмвер има нетачну суму провере

note: TRANSLATORS: the long details about all the updates that * are newer than the version the user has installed
en: Warnings about this update
sr: Упозорења о овој доградњи

note: TRANSLATORS: this is the button text to continue the flash * after showing the user a warning
en: Flash anyway
sr: Преточи ипак

note: TRANSLATORS: this is the button text to abort the flash process
en: Do not flash
sr: Не претачи

note: TRANSLATORS: downloading the firmware binary file from a * remote server
en: Downloading update…
sr: Преузимам доградњу…

note: TRANSLATORS: the user is already running the latest firmware
en: There are no updates available.
sr: Нема доступних доградњи.

note: TRANSLATORS: the user is running an old firmware version
en: A firmware update is available.
sr: Доступна је доградња фирмвера.

note: TRANSLATORS: the HTTP request failed
en: Failed to get the listing of firmware files
sr: Нисам успео да преузмем списак датотека фирмвера

note: TRANSLATORS: we got an invalid response from the server
en: The firmware listing has zero size
sr: Списак фирмвера има нулту величину

note: TRANSLATORS: the XML file was corrupt
en: Failed to parse the update metadata
sr: Нисам успео да обрадим метаподатке доградње

note: TRANSLATORS: this is test firmware
en: This is a test firmware not intended for general release.
sr: Ово је пробни фирмвер који није намењен за опште издање.

note: TRANSLATORS: all bets are off
en: This firmware has not been widely tested and may not work as expected.
sr: Овај фирмвер није подробније испитан и можда неће радити као што се очекује.

note: TRANSLATORS: pre-production hardware
en: Prototype ColorHug Detected
sr: Откривен је прототип Бојохвата

note: TRANSLATORS: first release hardware
en: ColorHug Detected
sr: Откривен је Бојохват

note: TRANSLATORS: second release hardware
en: ColorHug2 Detected
sr: Откривен је Бојохват 2

note: TRANSLATORS: first release hardware
en: ColorHug+ Detected
sr: Откривен је Бојохват +

note: TRANSLATORS: ALS stands for ambient light sensor
en: ColorHugALS Detected
sr: Откривен је Бојохват АСЛ

note: TRANSLATORS: fake hardware
en: Emulated ColorHug Detected
sr: Откривен је опонашани Бојохват

note: TRANSLATORS: new-issue hardware
en: ColorHug v%i Detected
sr: Откривен је Бојохват и%i

note: TRANSLATORS: the device is in bootloader mode
en: Bootloader version
sr: Издање подизног учитавача

note: TRANSLATORS: the device is in firmware mode
en: Firmware version
sr: Издање фирмвера

note: TRANSLATORS: Check for newer version of the firmware compared * to what is installed on the device
en: Checking for updates…
sr: Проверавам доградње…

note: TRANSLATORS: we've specified a local file
en: Flashing firmware file…
sr: Претачем датотеку фирмвера…

note: TRANSLATORS: request the firmware version from the device
en: Getting firmware version…
sr: Добављам издање фирмвера…

note: TRANSLATORS: the long details about all the updates that * are newer than the version the user has installed
en: Update details
sr: Појединости доградње

note: TRANSLATORS: this is the title of the about window
en: About ColorHug Firmware Updater
sr: О дограђивачу фирмвера Бојохвата

note: TRANSLATORS: show the user some markdown formatted text
en: See details about the update
sr: Погледајте појединости о доградњи

note: TRANSLATORS: inhibit reason
en: Writing firmware to ColorHug device
sr: Записујем фирмвер на уређају Бојохвата

note: TRANSLATORS: command line option
en: Flash a specific firmware file
sr: Претаче нарочиту датотеку фирмвера

note: TRANSLATORS: a program to update the firmware flash on the device
en: ColorHug Flash Program
sr: Бојохватов програм претакања

note: Translators: This is %i days
en: %id
sr: %iд

note: Translators: This is %i days %02i hours
en: %id%02ih
sr: %iд%02iч

note: Translators: This is %i hours
en: %ih
sr: %iч

note: Translators: This is %i hours %02i minutes
en: %ih%02im
sr: %iч%02iм

note: Translators: This is %2i minutes
en: %2im
sr: %2iм

note: Translators: This is %2i minutes %02i seconds
en: %2im%02i
sr: %2iм%02iс

note: TRANSLATORS: This is ms
en: %.0fms
sr: %.0fмс

note: Translators: This is %2i seconds
en: %2is
sr: %2iс

note: TRANSLATORS: this is a command alias
en: Alias to %s
sr: Алијас за „%s“

note: TRANSLATORS: error message
en: Command not found, valid commands are:
sr: Нисам пронашао наредбу, исправне наредбе су:

note: TRANSLATORS: wait for user to press the device into a desk…
en: Ensure the ColorHug aperture is blocked
sr: Уверите се да је отвор Бојохвата блокиран

note: TRANSLATORS: ask before we set these
en: Set these values as the dark offsets
sr: Подеси ове вредности као помераје тамног

note: TRANSLATORS: this is the sensor scale factor
en: Multiplier
sr: Множилац

note: TRANSLATORS: this is the measurement mode
en: Measure mode
sr: Режим мерења

note: TRANSLATORS: this is the sensor sample time
en: Integral
sr: Целовито

note: TRANSLATORS: this is the number of pulses detected
en: Pulses
sr: Бр. импулса

en: No ColorHug devices were found
sr: Нисам пронашао уређаје Бојохвата

note: TRANSLATORS: confirmation
en: Flash the device?
sr: Да преточим уређај?

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the sensor color filter
sr: Добавља пропусник боје сензора

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets the sensor color filter
sr: Подешава пропусник боје сензора

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the sensor multiplier
sr: Добавља множиоца сензора

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets the sensor multiplier
sr: Подешава множиоца сензора

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the sensor sample read time
sr: Добавља време читања узорка сензора

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets the sensor sample read time
sr: Подешава време читања узорка сензора

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the sensor firmware version
sr: Добавља издање фирмвера сензора

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the sensor calibration matrix
sr: Добавља матрицу калибрације сензора

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets the sensor calibration matrix
sr: Подешава матрицу калибрације сензора

note: TRANSLATORS: command description
en: Clear the sensor calibration matrix
sr: Чисти матрицу калибрације сензора

note: TRANSLATORS: command description
en: List the sensor calibration matrices
sr: Исписује матрице калибрације сензора

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets the sensor calibration matrix from a CCMX file
sr: Подешава матрицу калибрације сензора из МТПБ датотеке

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the sensor serial number
sr: Добавља серијски број сензора

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets the sensor serial number
sr: Подешава серијски број сензора

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the owner's name
sr: Добавља име власника

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets the owner's name
sr: Подешава име власника

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the owner's email address
sr: Добавља адресу ел. поште власника

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets the owner's email address
sr: Подешава адресу ел. поште власника

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the LED values
sr: Добавља вредности ЛЕД-а

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets the LEDs
sr: Подешава ЛЕД-се

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the PCB errata
sr: Добавља ПЦБ грешкопис

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets the PCB errata
sr: Подешава ПЦБ грешкопис

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the remote profile SHA1 hash
sr: Добавља СХА1 хеш удаљеног профила

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets the remote profile SHA1 hash
sr: Подешава СХА1 хеш удаљеног профила

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the dark offset values
sr: Добавља вредности помераја тамног

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets the dark offset values
sr: Подешава вредности помераја тамног

note: TRANSLATORS: command description
en: Writes the EEPROM with updated values
sr: Пише у EEPROM дограђене вредности

note: TRANSLATORS: command description
en: Takes a reading
sr: Предузима читање

note: TRANSLATORS: command description
en: Takes all color readings (to device RGB)
sr: Предузима читања свих боја (на РГБ-у уређаја)

note: TRANSLATORS: command description
en: Takes all color readings (to XYZ)
sr: Предузима читања свих боја (на XYZ)

note: TRANSLATORS: command description
en: Takes a spectral reading (saving to SRAM)
sr: Предузима читање спектра (чувајући у SRAM)

note: TRANSLATORS: command description
en: Reset the processor back to the bootloader
sr: Поново подешава процесор на подизног учитавача

note: TRANSLATORS: command description
en: Flash firmware into the processor
sr: Претаче фирмвер у процесор

note: TRANSLATORS: command description
en: Read EEPROM at a specified address
sr: Чита EEPROM на наведеној адреси

note: TRANSLATORS: command description
en: Erase EEPROM at a specified address
sr: Брише EEPROM на наведеној адреси

note: TRANSLATORS: command description
en: Write EEPROM at a specified address
sr: Пише EEPROM на наведеној адреси

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the pre scale constant
sr: Добавља константу пре-сразмеравања

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets the pre scale constant
sr: Подешава константу пре-сразмеравања

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the DAC value
sr: Добавља вредност ДАЦ-а

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets the DAC value
sr: Подешава вредност ДАЦ-а

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the post scale constant
sr: Добавља константу пост-сразмеравања

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets the post scale constant
sr: Подешава константу пост-сразмеравања

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets the flash success
sr: Подешава успешност претакања

note: TRANSLATORS: command description
en: Boots from the bootloader into the firmware
sr: Учитава из подизног учитавача у фирмвер

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the sensor calibration map
sr: Добавља мапу калибрације сензора

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets the sensor calibration map
sr: Подешава мапу калибрације сензора

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the hardware version
sr: Добавља издање хардвера

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets an array of raw samples
sr: Добавља низ сирових узорака

note: TRANSLATORS: command description
en: Downloads a remote profile
sr: Преузима удаљени профил

note: TRANSLATORS: command description
en: Uploads a remote profile
sr: Отпрема удаљени профил

note: TRANSLATORS: command description
en: Uploads a correction matrix
sr: Отпрема матрицу калибрације

note: TRANSLATORS: command description
en: Does a quick self test on the device
sr: Обавља брзу самопробу на уређају

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the sensor measurement mode
sr: Добавља режим мерења сензора

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets the sensor measurement mode
sr: Подешава режим мерења сензора

note: TRANSLATORS: command description
en: Read SRAM at a specified address
sr: Чита SRAM на наведеној адреси

note: TRANSLATORS: command description
en: Write SRAM at a specified address
sr: Пише SRAM на наведеној адреси

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the sensor temperature
sr: Добавља температуру сензора

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the ADC Vref values
sr: Добавља вредности АДЦ В-упуте

note: TRANSLATORS: command description
en: Gets the CCD calibration values
sr: Добавља ЦЦД вредности калибрације

note: TRANSLATORS: command description
en: Sets the CCD calibration values
sr: Подешава ЦЦД вредности калибрације

note: TRANSLATORS: command description
en: Converts Intel HEX to BIN
sr: Преводи Интелове HEX у BIN

note: TRANSLATORS: program name
en: Color Management
sr: Управљање бојама

note: TRANSLATORS: no colord available
en: No connection to device:
sr: Нема везе са уређајем:

note: TRANSLATORS: permissions error perhaps?
en: Failed to get samples from device
sr: Нисам успео да добавим узорке са уређаја

note: TRANSLATORS: PWM is pulse-width-modulation?
en: Failed to remove PWM
sr: Нисам успео да уклоним МШИ

en: Unknown
sr: Непознато

note: TRANSLATORS: permissions error perhaps?
en: Failed to calculate USB latency
sr: Нисам успео да израчунам кашњење УСБ-а

en: Show single pulse
sr: Прикажи један импулс

en: Show channels
sr: Прикажи канале

en: Filter backlight
sr: Издвој позадинско светло

en: Export results
sr: Извези резултате

en: Export
sr: Извези

note: TRANSLATORS: permissions error perhaps?
en: Failed to get save file
sr: Нисам успео да сачувам датотеку

en: Please connect your ColorHug2
sr: Повежите Бојохват 2

en: Place your ColorHug in the spot on the left and click the blue button to start analyzing your display.
sr: Поставите Бојохват на тачку на левој страни и започните анализирање екрана.

en: Don't disturb the device while working!
sr: Не ометајте уређај за време рада!

en: Please update the firmware on your ColorHug before using this application.
sr: Доградите фирмвер на Бојохвату пре коришћења овог програма.

en: Device unsupported.
sr: Уређај није подржан.

en: Please connect your ColorHug2.
sr: Повежите Бојохват 2.

note: TRANSLATORS: this is the title of the about window
en: About ColorHug Display Analysis
sr: О анализи екрана Бојохвата

en: Sample the display over time to observe PWM, input latency and refresh artifacts.
sr: Узоркујте екран током времена да посматрате МШИ, кашњење улаза и да освежите рукотворине.
