Comix 3.2 - en to ca translation catalogue (261 entries)

en: About
ca: Quant a

en: Comix is an image viewer specifically designed to handle comic books.
ca: Comix és un visualitzador d'imatges especialment dissenyat per a manipular còmics.

en: It reads ZIP, RAR and tar archives, as well as plain image files.
ca: Llegeix arxius ZIP, RAR i tar, així com fitxers d'imatge.

en: Comix is licensed under the GNU General Public License.
ca: Comix està llicenciat sota la Llicència Pública General GNU.

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Simplified Chinese translation
ca: Traducció al xinès simplificat

en: Spanish translation
ca: Traducció al castellà

en: Brazilian Portuguese translation
ca: Traducció al portuguès brasiler

en: German translation and Nautilus thumbnailer
ca: Traducció a l'alemany i generador de miniatures

en: Italian translation
ca: Traducció a l'italià

en: Dutch translation
ca: Traducció a l'holandès

en: French translation
ca: Traducció al francès

en: Polish translation
ca: Traducció al polonès

en: Greek translation
ca: Traducció al grec

en: Catalan translation
ca: Traducció al català

en: Traditional Chinese translation
ca: Traducció al xinès tradicional

en: Japanese translation
ca: Traducció al japonès

en: Hungarian translation
ca: Traducció a l'hongarès

en: Russian translation
ca: Traducció al rus

en: Croatian translation
ca: Traducció al croat

en: Korean translation
ca: Traducció al coreà

en: Persian translation
ca: Traducció al persa

en: Indonesian translation
ca: Traducció a l'indonesi

en: Czech translation
ca: Traducció al xec

en: Icon design
ca: Disseny d'icones

en: Credits
ca: Crèdits

en: Could not find RAR file extractor!
ca: No s'ha pogut trobar el descompressor RAR!

en: You need either the <i>rar</i> or the <i>unrar</i> program installed in order to read RAR (.cbr) files.
ca: Necessiteu tenir instal·lada l'aplicació <i>rar</i> o <i>unrar</i> per a poder llegir fitxers RAR (.cbr).

en: ZIP archive
ca: Arxiu ZIP

en: Tar archive
ca: Arxiu tar

en: Gzip compressed tar archive
ca: Arxiu tar comprimit amb gzip

en: Bzip2 compressed tar archive
ca: Arxiu tar comprimit amb bzip2

en: RAR archive
ca: Arxiu RAR

en: _Add bookmark
ca: _Afegeix un marcador

en: _Edit bookmarks...
ca: _Edita els marcadors...

en: _Clear bookmarks...
ca: _Esborra els marcadors...

en: Clear all bookmarks?
ca: Voleu esborrar tots els marcadors?

en: All stored bookmarks will be removed. Are you sure that you want to continue?
ca: S'esborraran tots els marcadors desats. Esteu segur que voleu continuar?

en: Edit bookmarks
ca: Edita els marcadors

en: Name
ca: Nom

en: Page
ca: Pàgina

en: Comments
ca: Comentaris

en: Could not read %s
ca: No s'ha pogut llegir %s

en: There are deprecated files left on your computer.
ca: Hi han fitxers antics a l'ordinador.

en: Some old files (that were used for storing preferences, the library, bookmarks etc. for older versions of Comix) were found on your computer. If you do not plan on using the older versions of Comix again, you should remove these files in order to save some disk space. Do you want these files to be removed for you now?
ca: S'han trobat alguns fitxers antics (que s'usaven en versions antigues de Comix per a desar les preferències, la biblioteca, els marcadors, etc.). Si no preteneu tornar a usar les versions antigues de Comix, hauríeu d'esborrar-los per tal d'estalviar espai. Voleu esborrar aquests fitxers ara?

en: Edit archive
ca: Edita l'arxiu

en: Import
ca: Importa

en: Images
ca: Imatges

en: Other files
ca: Altres fitxers

en: The new archive could not be saved!
ca: No s'ha pogut desar l'arxiu nou!

en: The original files have not been removed.
ca: No s'han eliminat els fitxers originals.

en: Archives are stored as ZIP files.
ca: Els arxius es desen en format ZIP.

en: Remove from archive
ca: Suprimeix del fitxer

en: Please note that the only files that are automatically added to this list are those files in archives that Comix recognizes as comments.
ca: Teniu en compte que només s'afegeixen automàticament a la llista els fitxers que hi ha als arxius que Comix reconeix com a comentaris.

en: Size
ca: Mida

en: Enhance image
ca: Millora la imatge

en: Defaults
ca: Predeterminats

en: Brightness
ca: Brillantor

en: Saturation
ca: Saturació

en: Sharpness
ca: Agudesa

en: Automatically adjust contrast.
ca: Ajusta automàticament el contrast.

en: Automatically adjust contrast (both lightness and darkness), separately for each colour band.
ca: Ajusta automàticament el contrast (tant la claror com la foscor), de manera independent per a cada banda de color.

en: Open
ca: Obre

en: Save
ca: Desa

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: All Archives
ca: Tots els arxius

en: ZIP archives
ca: Arxius ZIP

en: RAR archives
ca: Arxius RAR

en: Tar archives
ca: Arxius tar

en: A file named '%s' already exists. Do you want to replace it?
ca: Ja existeix un fitxer anomenat '%s'. Voleu substituir-lo?

en: Replacing it will overwrite its contents.
ca: Substituint-lo hi sobreescriureu els continguts.

en: All images
ca: Totes les imatges

en: JPEG images
ca: Imatges JPEG

en: PNG images
ca: Imatges PNG

en: Automatically add the books to this collection
ca: Afegeix automàticament els llibres a aquesta colecció

en: Could not open %s: Is a directory.
ca: No s'ha pogut obrir %s: És un directori.

en: Could not open %s: No such file.
ca: No s'ha pogut obrir %s: No existeix el fitxer.

en: Could not open %s: Permission denied.
ca: No s'ha pogut obrir %s: S'ha denegat el permís.

en: Could not open %s: Unknown file type.
ca: No s'ha pogut obrir %s: Tipus de fitxer desconegut.

en: No images in '%s'
ca: No hi ha imatges a '%s'

en: Unknown filetype
ca: Tipus de fitxer desconegut

en: (Copy)
ca: (Copia)

en: Library
ca: Biblioteca

en: Rename...
ca: Reanomena...

en: Duplicate collection
ca: Duplica la col·lecció

en: Remove collection...
ca: Elimina la col·lecció...

en: All books
ca: Tots els llibres

en: Remove collection from the library?
ca: Voleu eliminar la col·lecció de la biblioteca?

en: The selected collection will be removed from the library (but the books and subcollections in it will remain). Are you sure that you want to continue?
ca: La col·lecció seleccionada s'esborrarà de la biblioteca (però els llibres i les subcol·leccions hi romandran). Esteu segur que voleu continuar?

en: Rename collection?
ca: Voleu reanomenar la col·lecció?

en: Please enter a new name for the selected collection.
ca: Introduïu un nom nou per a la col·lecció seleccionada.

en: Could not change the name to '%s'.
ca: No s'ha pogut canviar el nom a '%s'.

en: A collection by that name already exists.
ca: Ja existeix una col·lecció amb aquest nom.

en: Could not duplicate collection.
ca: No s'ha pogut duplicar la col·lecció.

en: Root
ca: Arrel

en: Put the collection '%(subcollection)s' in the collection '%(supercollection)s'.
ca: Col·loca la col·lecció '%(subcollection)s' en la col·lecció '%(supercollection)s'.

en: Add books to '%s'.
ca: Afegeix llibres a '%s'.

en: Move books from '%(source collection)s' to '%(destination collection)s'.
ca: Mou els llibres de '%(source collection)s' a '%(destination collection)s'.

en: Remove from this collection
ca: Elimina d'aquesta col·lecció

en: Remove from the library...
ca: Elimina de la biblioteca...

en: Removed %(num)d book(s) from '%(collection)s'.
ca: S'han esborrat %(num)d llibres de '%(collection)s'.

en: Remove books from the library?
ca: Voleu esborrar els llibres de la biblioteca?

en: The selected books will be removed from the library (but the original files will be untouched). Are you sure that you want to continue?
ca: S'esborraran de la biblioteca els llibres seleccionats (però els fitxers originals romandran intactes). Esteu segur que voleu continuar?

en: Removed %d book(s) from the library.
ca: S'han esborrat %d llibres de la biblioteca.

en: Search
ca: Cerca

en: Display only those books that have the specified text string in their full path. The search is not case sensitive.
ca: Mostra només els llibres que tenen la cadena de text especificada en el nom complet. Les majúscules i minúscules no es tindran en compte.

en: Cover size
ca: Mida de la portada

en: Add books
ca: Afegeix llibres

en: Add more books to the library.
ca: Afegeix més llibres a la biblioteca.

en: Add collection
ca: Afegeix una col·lecció

en: Add a new empty collection.
ca: Afegeix una col·lecció nova buida.

en: Open the selected book.
ca: Obre el llibre seleccionat.

en: %d pages
ca: %d pàgines

en: Add new collection?
ca: Voleu afegir una nova col·lecció?

en: Please enter a name for the new collection.
ca: Introduïu un nom per a la nova col·lecció.

en: New collection
ca: Nova col·lecció

en: Could not add a new collection called '%s'.
ca: No s'ha pogut afegir una nova col·lecció amb el nom '%s'.

en: Adding books
ca: Afegint llibres

en: Added books
ca: Llibres afegits

en: Adding '%s'...
ca: Afegint '%s'...

en: SLIDESHOW
ca: PRESENTACIÓ

en: Preferences
ca: Preferències

en: Background
ca: Fons

en: Use this colour as background
ca: Usa aquest color com a fons

en: Always use this selected colour as the background colour.
ca: Usa sempre aquest color per al fons.

en: Use dynamic background colour.
ca: Color de fons dinàmic.

en: Automatically pick a background colour that fits the viewed image.
ca: Selecciona automàticament un color per al fons que combine amb la imatge.

en: Thumbnails
ca: Miniatures

en: Thumbnail size (in pixels)
ca: Mida de les miniatures (en píxels)

en: Show page numbers on thumbnails.
ca: Mostra el número de la pàgina a la miniatura.

en: Magnifying Glass
ca: Lupa

en: Magnifying glass size (in pixels)
ca: Mida de la lupa (en píxels)

en: Set the size of the magnifying glass. It is a square with a side of this many pixels.
ca: Configura la mida de la lupa. Es tracta d'un quadrat d'aquest nombre de píxels.

en: Magnification factor
ca: Factor d'augment

en: Set the magnification factor of the magnifying glass.
ca: Configura el factor d'augment de la lupa.

en: Image scaling
ca: Escalat

en: Stretch small images.
ca: Expandeix les imatges menudes.

en: Stretch images to a size that is larger than their original size if the current zoom mode requests it. If this preference is unset, images are never scaled to be larger than their original size.
ca: Expandeix les imatges a una mida més gran que l'original si la modalitat de zoom ho requereix. Si aquesta opció està inhabilitada, les imatges mai es mostraran a una mida més gran que l'original.

en: Transparency
ca: Transparència

en: Use checkered background for transparent images.
ca: Usa un fons a quadrats per a les imatges transparents.

en: Use a grey checkered background for transparent images. If this preference is unset, the background is plain white instead.
ca: Usa un fons a quadrats gris per a les imatges transparents. Si aquesta opció està inhabilitada, el fons serà completament blanc.

en: Appearance
ca: Aspecte

en: Scroll
ca: Desplaçament

en: Use smart space key scrolling.
ca: Usa el desplaçament intel·ligent.

en: Use smart scrolling with the space key. Normally the space key scrolls only right down (or up when shift is pressed), but with this preference set it also scrolls sideways and so tries to follow the natural reading order of the comic book.
ca: Usa el desplaçament intel·ligent amb la barra espaiadora. Normalment la barra espaiadora desplaça cap avall (o cap amunt si es prem Majúscules), però amb aquesta opció habilitada també desplaçarà lateralment i per tant intenta seguir el curs natural de lectura del còmic.

en: Flip pages when scrolling off the edges of the page.
ca: Passa de pàgina quan ens desplacem fora dels límits de la pàgina.

en: Flip pages when scrolling "off the page" with the scroll wheel or with the arrow keys. It takes three consecutive "steps" with the scroll wheel or the arrow keys for the pages to be flipped.
ca: Passa de pàgina quan ens desplacem "fora de la pàgina" amb la roda del ratolí o amb les tecles de cursor. Girar la pàgina costa tres "passos" consecutius amb la roda de desplaçament o amb les tecles de cursor.

en: Double page mode
ca: Mode de doble pàgina

en: Flip two pages in double page mode.
ca: Gira dues pàgines en el mode de doble pàgina.

en: Flip two pages, instead of one, each time we flip pages in double page mode.
ca: Gira dues pàgines, en lloc de una, cada cop que canviem de pàgina en el mode de doble pàgina.

en: Show only one wide image in double page mode.
ca: Mostra una única imatge ampla en el mode de doble pàgina.

en: Display only one image in double page mode, if the image's width exceeds its height. The result of this is that scans that span two pages are displayed properly (i.e. alone) also in double page mode.
ca: Mostra una única imatge en el mode de doble pàgina, si l'amplada de la imatge sobrepassa l'alçada. Com a resultat, les pàgines escannejades juntes es veuen bé (es a dir, soles) també en el mode de doble pàgina.

en: Files
ca: Fitxers

en: Automatically open the next archive.
ca: Obre automàticament el següent arxiu.

en: Automatically open the next archive in the directory when flipping past the last page, or the previous archive when flipping past the first page.
ca: Obre automàticament el següent arxiu del directori quan passem de l'última pàgina, o l'arxiu anterior si girem la primera pàgina.

en: Automatically open the last viewed file on startup.
ca: Obre automàticament a l'inici l'últim arxiu vist.

en: Automatically open, on startup, the file that was open when Comix was last closed.
ca: Obre automàticament, a l'inici, l'arxiu que era obert quan Comix es va tancar per últim cop.

en: Store information about recently opened files.
ca: Desa informació dels últims fitxers oberts.

en: Add information about all files opened from within Comix to the shared recent files list.
ca: Afegeix la informació de tots els fitxers oberts des de Comix a la llista compartida de fitxers recents.

en: Store thumbnails for opened files.
ca: Desa les miniatures dels fitxers oberts.

en: Store thumbnails for opened files according to the freedesktop.org specification. These thumbnails are shared by many other applications, such as most file managers.
ca: Desa les miniatures dels fitxers oberts d'acord amb l'especificació freedesktop.org. Aquestes miniatures es comparteixen amb moltes altres aplicacions, com ara bé la majoria de gestors de fitxers.

en: Cache
ca: Memòria cau

en: Use a cache to speed up browsing.
ca: Usa una memòria cau per a accelerar la navegació.

en: Cache the images that are next to the currently viewed image in order to speed up browsing. Since the speed improvements are quite big, it is recommended that you have this preference set, unless you are running short on free RAM.
ca: Llegeix per avançat les imatges anterior i posterior a l'actual per tal d'accelerar-ne la navegació. Com que la millora en la velocitat és prou gran, es recomana habilitar aquesta opció, a no ser que aneu curts de memòria RAM.

en: Behaviour
ca: Comportament

en: Default modes
ca: Modes per defecte

en: Use double page mode by default.
ca: Usa per defecte el mode de doble pàgina.

en: Use fullscreen by default.
ca: Usa per defecte el mode de pantalla completa.

en: Use manga mode by default.
ca: Usa per defecte el mode manga.

en: Default zoom mode
ca: Mode de zoom per defecte

en: Best fit mode
ca: Millor encaix

en: Fit width mode
ca: Ajusta a l'amplada

en: Fit height mode
ca: Ajusta a l'alçada

en: Manual zoom mode
ca: Zoom manual

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Automatically hide all toolbars in fullscreen.
ca: Oculta automàticament totes les barres d'eines.

en: Slideshow
ca: Projecció de diapositives

en: Slideshow delay (in seconds)
ca: Retard (en segons)

en: Comment extensions
ca: Extensions dels comentaris

en: Treat all files found within archives, that have one of these file endings, as comments.
ca: Tracta tots els fitxers que hi ha dintre dels arxius, que tinguen una d'aquestes extensions, com a comentaris.

en: Rotation
ca: Rotació

en: Automatically rotate images according to their metadata.
ca: Rotar automàticament les imatges d'acord amb les metadades.

en: Automatically rotate images when an orientation is specified in the image metadata, such as in an Exif tag.
ca: Rota automàticament les imatges quan s'hi especifique una orientació a les metadades de la imatge, com per exemple a les etiquetes Exif.

en: Display
ca: Visualització

en: Properties
ca: Propietats

en: %d comments
ca: %d comentaris

en: Location
ca: Ubicació

en: Accessed
ca: Accedit

en: Modified
ca: Modificat

en: Permissions
ca: Permisos

en: Owner
ca: Propietari

en: Archive
ca: Arxiu

en: Image
ca: Imatge

en: Thumbnail maintenance
ca: Manteniment

en: Cleanup
ca: Neteja

en: Cleanup thumbnails
ca: Neteja de miniatures

en: Thumbnails for files (such as image files and comic book archives) are stored in your home directory. Many different applications use and create these thumbnails, but sometimes thumbnails remain even though the original files have been removed - wasting space. This dialog can cleanup your stored thumbnails by removing orphaned and outdated thumbnails.
ca: Les miniatures dels fitxers (com ara bé imatges o arxius de còmics) es desen al directori d'usuari. Moltes aplicacions diferents creen i usen aquestes miniatures, en ocasions tot i haver esborrat els fitxers originals, les miniatures hi romanen, malbaratant espai. Aquest diàleg permet netejar les miniatures esborrant-ne les òrfenes o antigues.

en: Thumbnail directory
ca: Directori de les miniatures

en: Total number of thumbnails
ca: Nombre total de miniatures

en: Calculating...
ca: Calculant...

en: Total size of thumbnails
ca: Mida total de les miniatures

en: Do you want to cleanup orphaned and outdated thumbnails now?
ca: Voleu esborrar ara les miniatures òrfenes o antigues?

en: Removing thumbnails
ca: Esborrant les miniatures

en: Number of removed thumbnails
ca: Nombre de miniatures esborrades

en: Total size of removed thumbnails
ca: Mida total de les miniatures esborrades

en: Removed thumbnail for '%s'
ca: S'ha esborrat la miniatura de '%s'

en: _Next page
ca: Pàgi_na següent

en: _Previous page
ca: _Pàgina anterior

en: _First page
ca: Pr_imera pàgina

en: _Last page
ca: Ú_ltima pàgina

en: _Zoom in
ca: Apr_opa

en: Zoom _out
ca: _Allunya

en: O_riginal size
ca: Mida o_riginal

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Quit
ca: I_x

en: _Rotate 90 degrees CW
ca: _Rota 90 graus a la dreta

en: Rotate 180 de_grees
ca: Rota 180 _graus

en: Rotat_e 90 degrees CCW
ca: Rota 90 graus a l'_esquerra

en: Fli_p horizontally
ca: Inverteix _horitzontalment

en: Flip _vertically
ca: Inverteix _verticalment

en: Manual _Zoom
ca: _Zoom manual

en: Open _recent
ca: Obre els _recents

en: _Bookmarks
ca: _Marcadors

en: T_oolbars
ca: Barres d'_eines

en: _Edit
ca: _Edita

en: _File
ca: _Fitxer

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Go
ca: Vé_s

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Transform
ca: _Transforma

en: _Fullscreen
ca: _Pantalla completa

en: _Double page mode
ca: _Doble pàgina

en: _Toolbar
ca: _Barra d'eines

en: _Menubar
ca: Barra de m_enú

en: St_atusbar
ca: B_arra d'estat

en: S_crollbars
ca: Barres de _desplaçament

en: Th_umbnails
ca: Miniat_ures

en: H_ide all
ca: Amaga-ho _tot

en: _Manga mode
ca: _Mode manga

en: _Keep transformation
ca: _Manté la transformació

en: Run _slideshow
ca: Projecció de _diapositives

en: Magnifying _glass
ca: _Lupa

en: _Best fit mode
ca: Millor ajus_t

en: Fit _width mode
ca: A_justa a l'amplada

en: Fit _height mode
ca: Ajusta a l'al_çada

en: M_anual zoom mode
ca: Zoom m_anual

en: _About
ca: Qu_ant a

en: _View comments...
ca: Mostra els _comentaris...

en: _Edit archive...
ca: _Edita l'arxiu...

en: _Open...
ca: _Obre...

en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Enhance image...
ca: Millora la _imatge...

en: _Thumbnail maintenance...
ca: _Manteniment de les miniatures...

en: Pr_eferences
ca: Pr_eferències

en: _Library...
ca: _Biblioteca...

en: First page
ca: Primera pàgina

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Last page
ca: Última pàgina

en: Manga mode
ca: Mode manga

en: Magnifying glass
ca: Lupa
