Comix 4.0.3 - en to hu translation catalogue (261 entries)

en: About
hu: Névjegy

en: Comix is an image viewer specifically designed to handle comic books.
hu: A Comix egy képnézegető alkalmazás, melyet kimondottan a képregények megjelenítéséhez terveztek.

en: It reads ZIP, RAR and tar archives, as well as plain image files.
hu: A program a szokásos képfájlok mellett megnyitja a ZIP, RAR és tar arhívumokat is.

en: Comix is licensed under the GNU General Public License.
hu: A Comix a GNU General Public License (GNU Általános Nyilvános Licenc) alapján kerül terjesztésre.

en: Developer
hu: Fejlesztő

en: Simplified Chinese translation
hu: Egyszerűsített kínai fordítás

en: Spanish translation
hu: Spanyol fordítás

en: Brazilian Portuguese translation
hu: Brazíliai portugál fordítás

en: German translation and Nautilus thumbnailer
hu: Német fordítás, Nautilus bélyegkép modul

en: Italian translation
hu: Olasz fordítás

en: Dutch translation
hu: Holland fordítás

en: French translation
hu: Francia fordítás

en: Polish translation
hu: Lengyel fordítás

en: Greek translation
hu: Görög fordítás

en: Catalan translation
hu: Katalán fordítás

en: Traditional Chinese translation
hu: Hagyományos kínai fordítás

en: Japanese translation
hu: Japán fordítás

en: Hungarian translation
hu: Magyar fordítás

en: Russian translation
hu: Orosz fordítás

en: Croatian translation
hu: Horvát fordítás

en: Korean translation
hu: Koreai fordítás

en: Persian translation
hu: Perzsa fordítás

en: Indonesian translation
hu: Indonéz fordítás

en: Czech translation
hu: Cseh fordítás

en: Icon design
hu: Ikonok kivitelezése

en: Credits
hu: Közreműködők

en: Could not find RAR file extractor!
hu: Nem található a RAR fájlokat kicsomagoló alkalmazás!

en: You need either the <i>rar</i> or the <i>unrar</i> program installed in order to read RAR (.cbr) files.
hu: A RAR (.cbr) fájlok megnyitásához a <i>rar</i>, vagy az <i>unrar</i> alkalmazást telepítenie kell.

en: ZIP archive
hu: Zip archívum

en: Tar archive
hu: Tar archívum

en: Gzip compressed tar archive
hu: tar archívum (gzip-pel tömörített)

en: Bzip2 compressed tar archive
hu: tar archívum (bzip2-vel tömörített)

en: RAR archive
hu: RAR archívum

en: _Add bookmark
hu: Könyvjelző hozzá_adása

en: _Edit bookmarks...
hu: Könyvjelzők sz_erkesztése...

en: _Clear bookmarks...
hu: Könyvjelzők _törlése...

en: Clear all bookmarks?
hu: Törli az összes könyvjelzőt?

en: All stored bookmarks will be removed. Are you sure that you want to continue?
hu: Az összes eltárolt könyvjelző eltávolítására készül. Biztosan folytatja?

en: Edit bookmarks
hu: Könyvjelzők szerkesztése

en: Name
hu: Név

en: Page
hu: Oldal

en: Comments
hu: Megjegyzések

en: Could not read %s
hu: Nem olvasható a(z) %s

en: There are deprecated files left on your computer.
hu: Érvénytelenített fájlok találhatók a számítógépén.

en: Some old files (that were used for storing preferences, the library, bookmarks etc. for older versions of Comix) were found on your computer. If you do not plan on using the older versions of Comix again, you should remove these files in order to save some disk space. Do you want these files to be removed for you now?
hu: Néhány régi fájl (amiket a régebbi Comix verziók használtak  beállítások, könyvtárak könyvjelzők, stb. tárolására) található a számítógépén. Ha már nem fog régebbi Comix verziókat használni, akkor tanácsos ezeket eltávolítani helymegtakarítás miatt. Szeretné eltávolítani őket most?

en: Edit archive
hu: Archívum szerkesztése

en: Import
hu: Importálás

en: Images
hu: Képek

en: Other files
hu: Egyéb állományok

en: The new archive could not be saved!
hu: Nem lehet elmenteni az új arhívumot!

en: The original files have not been removed.
hu: Az eredeti fájlok megmaradtak.

en: Archives are stored as ZIP files.
hu: Az arhívumok ZIP állományként lesznek tárolva.

en: Remove from archive
hu: Törlés a gyűjteményből.

en: Please note that the only files that are automatically added to this list are those files in archives that Comix recognizes as comments.
hu: Vegye figyelembe, hogy itt csak azon arhívumbeli fájlok jelennek meg automatikusan, melyeket a Comix megjegyzésfájlként ismer fel.

en: Size
hu: Méret

en: Enhance image
hu: Kép kiemelése

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Brightness
hu: Fényerő

en: Contrast
hu: Kontraszt

en: Saturation
hu: Telítettség

en: Sharpness
hu: Élesség

en: Automatically adjust contrast.
hu: Kontraszt automatikus beállítása.

en: Automatically adjust contrast (both lightness and darkness), separately for each colour band.
hu: A kontraszt automatikus beállítása (mind a világosságot és a  sötétséget is) minden egyes színsávhoz.

en: Open
hu: Megnyitás

en: Save
hu: Mentés

en: All files
hu: Minden fájl

en: All Archives
hu: Minden archívum

en: ZIP archives
hu: ZIP archívumok

en: RAR archives
hu: RAR archívumok

en: Tar archives
hu: Tar archívumok

en: A file named '%s' already exists. Do you want to replace it?
hu: A megadott nevű állomány már létezik: '%s'. Akarja a cserét?

en: Replacing it will overwrite its contents.
hu: A csere felülírja az eredeti tartalmat.

en: All images
hu: Minden kép

en: JPEG images
hu: JPEG képek

en: PNG images
hu: PNG képek

en: Automatically add the books to this collection
hu: A könyveket automatikusan adja hozzá az aktuális gyűjteményhez.

en: Could not open %s: Is a directory.
hu: %s-t nem lehet megnyitni: Ez egy könyvtár.

en: Could not open %s: No such file.
hu: %s-t nem lehet megnyitni: Nincs ilyen fájl.

en: Could not open %s: Permission denied.
hu: %s-t nem lehet megnyitni: Hozzáférés megtagadva.

en: Could not open %s: Unknown file type.
hu: %s-t nem lehet megnyitni: Ismeretlen fájltípus.

en: No images in '%s'
hu: Nincsenek képek a következő helyen: '%s'

en: Unknown filetype
hu: Ismeretlen fájltípus

en: (Copy)
hu: (Másolás)

en: Library
hu: Könyvtár

en: Rename...
hu: Átnevezés...

en: Duplicate collection
hu: Gyűjtemény duplikálása

en: Remove collection...
hu: Gyűjtemény eltávolítása...

en: All books
hu: Minden könyv

en: Remove collection from the library?
hu: Törli a gyűjteményt a könyvtárból?

en: The selected collection will be removed from the library (but the books and subcollections in it will remain). Are you sure that you want to continue?
hu: A kiválasztott gyűjtemény kikerül a könyvtárból (de a benne lévő könyvek és algyűjtemények megmaradnak). Biztosan folytatja?

en: Rename collection?
hu: Átnevezi a gyűjteményt?

en: Please enter a new name for the selected collection.
hu: Adja meg a kiválasztott gyűjtemény új nevét.

en: Could not change the name to '%s'.
hu: A nevet nem lehet megváltoztatni a következőre: '%s'.

en: A collection by that name already exists.
hu: A megadott nevű gyűjtemény már létezik.

en: Could not duplicate collection.
hu: A gyűjteményt nem lehet duplikálni.

en: Root
hu: Alapkönyvtár

en: Put the collection '%(subcollection)s' in the collection '%(supercollection)s'.
hu: A '%(subcollection)s' gyűjtemény áthelyezése a következőbe: '%(supercollection)s'.

en: Add books to '%s'.
hu: Könyvek hozzáadása a következőhöz: '%s'.

en: Move books from '%(source collection)s' to '%(destination collection)s'.
hu: Könyvek mozgatása innen: '%(source collection)s' ide: '%(destination collection)s'.

en: Remove from this collection
hu: Eltávolítás az aktuális gyűjteményből.

en: Remove from the library...
hu: Eltávolítás a könyvtárból.

en: Remove books from the library?
hu: Eltávolítja a könyveket a könyvtárból?

en: The selected books will be removed from the library (but the original files will be untouched). Are you sure that you want to continue?
hu: A kiválasztott könyvek a könyvtárból eltávolításra kerülnek (az eredeti fájlok természetesen a helyükön maradnak). Biztosan folytatja?

en: Removed %d book(s) from the library.
hu: A könyvtárból eltávolítva a következő(k): %d.

en: Search
hu: Keresés

en: Display only those books that have the specified text string in their full path. The search is not case sensitive.
hu: Csak azokat a könyveket jeleníti meg, melyek a teljes elérési útvonalukban tartalmazzák a megadott szövegrészt. A keresés nem kisbetű/nagybetű érzékeny.

en: Cover size
hu: Borító mérete

en: Add books
hu: Könyvek hozzáadása

en: Add more books to the library.
hu: Több könyv hozzáadása a könyvtárhoz.

en: Add collection
hu: Gyűjtemény hozzáadása

en: Add a new empty collection.
hu: Új, üres gyűjtemény hozzáadása.

en: Open the selected book.
hu: A kiválasztott könyv megnyitása.

en: %d pages
hu: %d lapok

en: Add new collection?
hu: Új gyűjtemény hozzáadása?

en: Please enter a name for the new collection.
hu: Adja meg az új gyűjtemény nevét.

en: New collection
hu: Új gyűjtemény.

en: Could not add a new collection called '%s'.
hu: Nem lehetett hozzáadni a '%s' nevű gyűjteményt.

en: Adding books
hu: Könyvek hozzáadása

en: Added books
hu: Hozzáadott könyvek

en: Adding '%s'...
hu: Hozzáadás '%s'...

en: SLIDESHOW
hu: Diavetítés

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Background
hu: Háttér

en: Use this colour as background
hu: A következő szín legyen a háttérszín

en: Always use this selected colour as the background colour.
hu: Mindig a kiválasztott szín legyen a háttérszín.

en: Use dynamic background colour.
hu: Változó háttérszín használata

en: Automatically pick a background colour that fits the viewed image.
hu: A program magától válasszon egy háttérszínt, ami az aktuális képhez illik.

en: Thumbnails
hu: Bélyegképek

en: Thumbnail size (in pixels)
hu: Bélyegkép mérete (pixelben megadva)

en: Show page numbers on thumbnails.
hu: A lapok sorszáma legyen rajta a bélyegképen.

en: Magnifying Glass
hu: Nagyító

en: Magnifying glass size (in pixels)
hu: Nagyító mérete (pixelben)

en: Set the size of the magnifying glass. It is a square with a side of this many pixels.
hu: A nagyító lencse méreteinek megadása. Ez egy négyzet, aminek az oldalai megadott pixelszámúak.

en: Magnification factor
hu: Nagyítási tényező

en: Set the magnification factor of the magnifying glass.
hu: A nagyító nagyítási tényezőjének beállítása.

en: Image scaling
hu: Kép méretezése

en: Stretch small images.
hu: Kisméretű képek kinyújtása.

en: Stretch images to a size that is larger than their original size if the current zoom mode requests it. If this preference is unset, images are never scaled to be larger than their original size.
hu: Ha az aktuális nagyítási mód igényli, akkor a program nyújtsa ki az eredetinél nagyobb méretűre a képeket. Amennyiben ez az opció nincs kiválasztva, akkor a képek ez eredeti nagyságuknál nem fognak nagyobbra nyúlni.

en: Transparency
hu: Átlátszóság

en: Use checkered background for transparent images.
hu: Az átlátszó képek háttere tarka legyen.

en: Use a grey checkered background for transparent images. If this preference is unset, the background is plain white instead.
hu: Az átlátszó képek háttere tarka legyen (szürke). Ha ez a beállítás nem aktív, akkor a háttérszín teljesen fehér lesz.

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Scroll
hu: Gördítés

en: Use smart space key scrolling.
hu: A szóköz billentyű intelligens gördítést végez.

en: Use smart scrolling with the space key. Normally the space key scrolls only right down (or up when shift is pressed), but with this preference set it also scrolls sideways and so tries to follow the natural reading order of the comic book.
hu: Intelligens gördítés használata a szóköz billentyűvel. Alapértelmezés szerint a szóköz csak lefelé gördít (vagy a váltó/shift gombot lenyomva felfelé), de ezt a beállítást használva oldalirányba is gördíti a képet, megpróbálva a képregényes könyv természetes olvasási sorrendjét követni.

en: Flip pages when scrolling off the edges of the page.
hu: Lapozás a lap alján vagy tetején történő kigördítéskor.

en: Flip pages when scrolling "off the page" with the scroll wheel or with the arrow keys. It takes three consecutive "steps" with the scroll wheel or the arrow keys for the pages to be flipped.
hu: Az egérgörgővel, vagy a nyílbillentyűkkel a lapról való "átgördítéskor" lapozás fog történni. Három egymást követő "lépés - gördítés" szükséges ehhez.

en: Double page mode
hu: Dupla lapos mód

en: Flip two pages in double page mode.
hu: Dupla lapos megjelenítési módban két oldal lapozása.

en: Flip two pages, instead of one, each time we flip pages in double page mode.
hu: Két lapot lapozzon a program egy helyett, amikor a dupla lapos megjelenítési mód az aktív.

en: Show only one wide image in double page mode.
hu: Csak a széles kép megjelenítése dupla lapos módban.

en: Display only one image in double page mode, if the image's width exceeds its height. The result of this is that scans that span two pages are displayed properly (i.e. alone) also in double page mode.
hu: A dupla lapos megjelenítési módban csak egy képet jelenít meg a program akkor, ha a kép szélessége eléri a magasságát. Tehát ha egy kép két lapból tevődik össze, akkor még dupla lapos módban is csak a széles kép lesz egyedül megjelenítve.

en: Files
hu: Fájlok

en: Automatically open the next archive.
hu: A következő arhívum automatikus megnyitása.

en: Automatically open the next archive in the directory when flipping past the last page, or the previous archive when flipping past the first page.
hu: Automatikusan megnyitja a következő arhívumot, ha az aktuális utolsó lapját elhagyjuk, illetve az előzőt, ha az első kép elé lépünk.

en: Automatically open the last viewed file on startup.
hu: Programindításkor az utoljára megjelenített állomány betöltése.

en: Automatically open, on startup, the file that was open when Comix was last closed.
hu: A program automatikusan nyissa meg induláskor a Comix bezárásakor megjelenített állományt.

en: Store information about recently opened files.
hu: Az aktuálisan megnyitott állományok adatainak tárolása.

en: Add information about all files opened from within Comix to the shared recent files list.
hu: A program a Comix-ban megnyitott állományok adatát hozzáadja majd a megosztott, utoljára használt fájlok listájához.

en: Store thumbnails for opened files.
hu: A megnyitott fájlok bélyegképeinek eltárolása.

en: Store thumbnails for opened files according to the freedesktop.org specification. These thumbnails are shared by many other applications, such as most file managers.
hu: A megnyitott fájlok bélyegképei legyenek eltárolva a freedesktop.org előírásainak megfelelően. Ezen bélyegképeket más alkalmazások, például a legtöbb fájlkezelő is használhatja majd.

en: Cache
hu: Gyorsítótár

en: Use a cache to speed up browsing.
hu: A program használjon gyorsítótárat a gyorsabb böngészés eléréséhez.

en: Cache the images that are next to the currently viewed image in order to speed up browsing. Since the speed improvements are quite big, it is recommended that you have this preference set, unless you are running short on free RAM.
hu: A Comix a gyorsabb böngészés eléréséhez az aktuálisan megjelenített kép melletti fájlokat gyorstárazza. Ajánlott ezt az opciót bekapcsolni, mivel nagy sebességjavuláshoz vezet, kivéve ha kevés a memória.

en: Behaviour
hu: Viselkedés

en: Default modes
hu: Alapértelmezett módok

en: Use double page mode by default.
hu: A kétlapos megjelenítési mód legyen az alapértelmezett.

en: Use fullscreen by default.
hu: A teljes képernyős megjelenítési mód legyen az alapértelmezett.

en: Use manga mode by default.
hu: A manga mód legyen az alapértelmezett.

en: Default zoom mode
hu: Alapértelmezett nagyítási mód

en: Best fit mode
hu: Legjobb illeszkedés

en: Fit width mode
hu: Szélességhez igazítás

en: Fit height mode
hu: Magassághoz igazítás

en: Manual zoom mode
hu: Kézi nagyítás

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: Automatically hide all toolbars in fullscreen.
hu: Teljes képernyős módban az összes eszköztár automatikusan legyen elrejtve.

en: Slideshow
hu: Diavetítés

en: Slideshow delay (in seconds)
hu: Diavetítés késleltetése (másodpercben megadva)

en: Comment extensions
hu: Megjegyzésfájlok kiterjesztése

en: Treat all files found within archives, that have one of these file endings, as comments.
hu: Az itt megadott kiterjesztésű állományokat az arhívumokban megjegyzésfájlként kezeli majd a program.

en: Rotation
hu: Elforgatás

en: Automatically rotate images according to their metadata.
hu: A képek automatikus elforgatása a metaadatának megfelelően.

en: Automatically rotate images when an orientation is specified in the image metadata, such as in an Exif tag.
hu: Ha a képek metaadatában meghatározott megjelenítési irány található (például: egy EXIF cimkében), akkor a program automatikusan elvégzi az elforgatást.

en: Display
hu: Képernyő

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: %d comments
hu: Megjegyzések: %d

en: Location
hu: Hely

en: Accessed
hu: Utolsó elérés

en: Modified
hu: Módosítva

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Archive
hu: Archívum

en: Image
hu: Kép

en: Thumbnail maintenance
hu: Bélyegképek karbantartása

en: Cleanup
hu: Tisztítás

en: Cleanup thumbnails
hu: Bélyegképek törlése

en: Thumbnails for files (such as image files and comic book archives) are stored in your home directory. Many different applications use and create these thumbnails, but sometimes thumbnails remain even though the original files have been removed - wasting space. This dialog can cleanup your stored thumbnails by removing orphaned and outdated thumbnails.
hu: A fájlok bélyegképei (például képek és képregény könyv arhívumok) a felhasználói könyvtárban tárolódnak. Több különböző alkalmazás használja és hoz létre ilyen bélyegképeket, de ezek néha még az eredeti fájl törlése után is megmaradnak helypazarló módon. Ez a párbeszédablak segít az efféle árva és elavult bélyegképek törlésében.

en: Thumbnail directory
hu: Bélyegképek könyvtára

en: Total number of thumbnails
hu: Bélyegképek száma

en: Calculating...
hu: Számolás...

en: Total size of thumbnails
hu: Bélyegképek mérete

en: Do you want to cleanup orphaned and outdated thumbnails now?
hu: Szeretné eltávolítani az árva és elavult bélyegképeket?

en: Removing thumbnails
hu: Bélyegképek eltávolítása

en: Number of removed thumbnails
hu: Eltávolított bélyegképek száma

en: Total size of removed thumbnails
hu: Az eltávolított bélyegképek mérete

en: Removed thumbnail for '%s'
hu: '%s' - eltávolított bélyegképek

en: _Next page
hu: _Következő oldal

en: _Previous page
hu: Előző _oldal

en: _First page
hu: _Első oldal

en: _Last page
hu: _Utolsó oldal

en: _Zoom in
hu: _Nagyítás

en: Zoom _out
hu: _Kicsinyítés

en: O_riginal size
hu: E_redei méret

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: _Rotate 90 degrees CW
hu: A kép elfo_rgatása 90 fokkal

en: Rotate 180 de_grees
hu: A kép e_lforgatása 180 fokkal

en: Rotat_e 90 degrees CCW
hu: A kép _elforgatása -90 fokkal

en: Fli_p horizontally
hu: Tükrözés _vízszintesen

en: Flip _vertically
hu: Tükrözés _függőlegesen

en: Manual _Zoom
hu: _Kézi nagyítás

en: Open _recent
hu: _Legutóbbi fájlok

en: _Bookmarks
hu: _Könyvjelzők

en: T_oolbars
hu: _Eszköztárak

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _File
hu: _Fájl

en: _View
hu: _Nézet

en: _Go
hu: _Ugrás

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Transform
hu: Áta_lakítás

en: _Fullscreen
hu: _Teljes képernyő

en: _Double page mode
hu: _Dupla lapos mód

en: _Toolbar
hu: _Eszköztár

en: _Menubar
hu: _Menüsor

en: St_atusbar
hu: Állap_otsor

en: S_crollbars
hu: Gö_rdítősávok

en: Th_umbnails
hu: _Bélyegképek

en: H_ide all
hu: M_inden elrejtve

en: _Manga mode
hu: _Manga mód

en: _Keep transformation
hu: Á_talakítás megtartása

en: Run _slideshow
hu: Diavetítés _indítása

en: Magnifying _glass
hu: N_agyító

en: _Best fit mode
hu: _Legjobb illeszkedés

en: Fit _width mode
hu: _Szélességhez igazítás

en: Fit _height mode
hu: Magasság_hoz igazítás

en: M_anual zoom mode
hu: Ké_zi nagyítás

en: _About
hu: _Névjegy

en: _View comments...
hu: Megjegy_zések megtekintése

en: _Edit archive...
hu: _Arhívum szerkesztése...

en: _Open...
hu: _Megnyitás...

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: _Enhance image...
hu: Kép k_iemelése

en: _Thumbnail maintenance...
hu: Bélyegképek kar_bantartása

en: Pr_eferences
hu: B_eállítások

en: _Library...
hu: _Gyűjtemény

en: First page
hu: Első oldal

en: Previous page
hu: Előző oldal

en: Next page
hu: Következő oldal

en: Last page
hu: Utolsó oldal

en: Manga mode
hu: Manga mód

en: Magnifying glass
hu: Nagyító
