compiz-plugins-experimental - en to ar translation catalogue (25 entries)

en: Effect Settings
ar: خيارات الموْثرة

en: Number Of Fire Particles
ar: عدد أجزاﺀ النار

en: Number of fire particles.
ar: عدد أجزاﺀ النار.

en: Fire Particle Size
ar: حجم اجزاﺀ النار

en: Fire particle size.
ar: حجم اجزاﺀ النار.

en: Fire Particle Life
ar: مدة حياة اجزاﺀ النار

en: Fire particle life.
ar: مدة حياة اجزاﺀ النا.ر

en: Fire Particle Color
ar: لون أجزاﺀ النار

en: Fire particle color.
ar: لون أجزاﺀ النار.

en: Randomly Colored Fire
ar: نار ملونة عشواىٔيا

en: Have random colors for the fire effect, also known as Mystical Fire.
ar: إستخدام ألوان عشواىٔية لتأثير النار، معروف أيضا بإسم النار الأسطورية

en: Fade
ar: تلاشي

en: Opacity
ar: اللاشفافية

en: Saturation
ar: قوة الألوان

en: Brightness
ar: النصوع

en: None
ar: لا شئ

en: Up
ar: فوق

en: Left
ar: يسار

en: Right
ar: يمين

en: Window Types
ar: أنواع النوافذ

en: Bindings
ar: الأغلفة

en: Misc. Options
ar: خيارات أخرى

en: Zoom
ar: تكبير

en: Options
ar: خيارات

en: Window Match
ar: تطابق النافذة
