compiz-plugins-experimental - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Effect Settings
bn: ইফেক্টের পছন্দ

en: Fire Particle Size
bn: অগ্নিকণার আকার.

en: Fire particle size.
bn: অগ্নিকণার আকার.

en: Fire Particle Life
bn: অগ্নিকণার জীবনকাল

en: Fire particle life.
bn: অগ্নিকণার বয়স.

en: Fire particle color.
bn: অগ্নিকণার রঙ.

en: Have random colors for the fire effect, also known as Mystical Fire.
bn: আগুনের ইফেক্টের জন্য এলোমেলো রং হবে, বাউল আগুনের জন্য

en: Fade
bn: মলিন করা

en: Opacity
bn: অস্বচ্ছতা

en: Saturation
bn: সম্পৃক্তি

en: Brightness
bn: উজ্জ্বলতা

en: Left
bn: বাম

en: Window Types
bn: উইন্ডোর প্রকৃতি

en: Bindings
bn: সীমাবদ্ধতা

en: Misc. Options
bn: বিবিধ বিকল্প

en: Window Match
bn: উইন্ডো মেলানো
