compiz-plugins-experimental - en to el translation catalogue (410 entries)

en: Exclude Windows
el: Αποκλεισμός Παραθύρων

en: Effect Settings
el: Ρυθμίσεις Εφέ

en: Shatter Number of Tiers
el: Αριθμός Κατακερματισμού των Tiers

en: Number Of Fire Particles
el: Αριθμός Στοιχείων Φωτιάς

en: Number of fire particles.
el: Αριθμός στοιχείων φωτιάς.

en: Fire Particle Size
el: Μέγεθος Στοιχείων Φωτιάς

en: Fire particle size.
el: Μέγεθος στοιχείων φωτιάς.

en: Fire Particle Life
el: Ζωή Στοιχείων Φωτιάς

en: Fire particle life.
el: Ζωή στοιχείων φωτιάς.

en: Fire Particle Color
el: Χρώμα Στοιχείων Φωτιάς

en: Fire particle color.
el: Χρώμα Στοιχείων Φωτιάς.

en: Randomly Colored Fire
el: Τυχαία Χρωματισμένη Φωτιά

en: Have random colors for the fire effect, also known as Mystical Fire.
el: Τυχαία χρώματα για το εφέ φωτιάς, επίσης γνωστό κ ως Μυστική Φωτιά.

en: Fade
el: Ξεθώριασμα

en: Distance
el: Απόσταση

en: Cube Atlantis
el: Κύβος Ατλαντίς

en: Render some sea animals inside of the transparent cube
el: Σχεδιασμός μερικών ζώων μέσα στον διάφανο κύβο.

en: Speed factor
el: Συντελεστής ταχύτητας

en: Multiply the speed of the fish by this factor.
el: Πολλαπλασιασμός της ταχύτητας των ψαριών με αυτόν τον παράγοντα.

en: Start crabs on bottom
el: Εκκίνηση καβουριών στον πυθμένα

en: Start crabs on the bottom of the cube.
el: Εκκίνηση καβουριών στον πυθμένα του κύβου.

en: School similar groups
el: Κοπαδοποίηση παρόμοιων ομάδων

en: Fish in different groups, but of the same type, swim together.
el: Ψάρια σε διαφορετικές ομάδες, αλλά του ίδιου είδους, κολυμπούν μαζί.

en: Low detail models
el: Μοντέλα χαμηλής λεπτομέρειας

en: Use less detailed models for increased performance.
el: Χρήση λιγότερο λεπτομερών μοντέλων για βελτιωμένη απόδοση.

en: Creature Selection
el: Επιλογή Πλάσματος

en: Type
el: Είδος

en: Type of sea creature.
el: Είδος πλάσματος της θάλασσας.

en: Color
el: Χρώμα

en: The color of the sea creature.
el: Το χρώμα των πλασμάτων της θάλασσας.

en: Number
el: Αριθμός

en: The number of the sea creature.
el: Ο αριθμός των πλασμάτων της θάλασσας.

en: Size
el: Μέγεθος

en: The size of the sea creature.
el: Το μέγεθος των πλασμάτων της θαλασσας.

en: Miscellaneous Selection
el: Ποικίλουσα Επιλογή

en: Type of sea plant.
el: Είδος φυτού της θάλασσας.

en: The color of the sea plant.
el: Το χρώμα των φυτών της θάλασσας.

en: The number of the sea plants.
el: Ο αριθμός των φυτών της θάλασσας.

en: The size of the sea plant.
el: Το μέγεθος των φυτών της θαλασσας.

en: Water / Ground
el: Νερό / Έδαφος

en: Render water
el: Σχεδιασμός νερού

en: Render water inside the cube.
el: Σχεδιασμός νερού μέσα στον κύβο.

en: Render water wireframe
el: Σχεδιασμός πλέγματος γραμμών νερού

en: Render water wireframe inside the cube.
el: Σχεδιασμός πλέγματος γραμμών νερού μέσα στον κύβο.

en: Render ground
el: Σχεδιασμός εδάφους

en: Render ground inside the cube.
el: Σχεδιασμός εδάφους μέσα στον κύβο.

en: Ground color
el: Χρώμα εδάφους

en: Color of ground in the cube.
el: Χρώμα εδάφους στον κύβο.

en: Water surface height
el: Ύψος επιφάνειας νερού

en: Height of water surface in the cube.
el: Ύψος επιφάνειας νερού μεσα στον κύβο.

en: Water color
el: Χρώμα νερού

en: Color of water in the cube.
el: Χρώμα νερού στον κύβο.

en: Water/Ground grid smoothness
el: Λείανση πλέγματος Νερού/Εδάφους

en: Number of subdivisions that create a finer grid.
el: Αριθμός των υποδιαιρέσεων που δημιουργούν ένα λεπτότερο πλέγμα.

en: Waves
el: Κύματα

en: Render waves
el: Σχεδιασμός κυμμάτων

en: Render water waves inside the cube.
el: Σχεδιασμός κυμμάτων νερού μέσα στον κύβο.

en: Ripple effect
el: Εφέ Κυμματισμού

en: Semi-randomize light scattering off water waves.
el: Ημι-τυχαιοποίηση διασποράςφωτός απ' τα κύματα του νερού.

en: Wave amplitude
el: Εύρος κύματος

en: Amplitude of water waves.
el: Εύρος των κυμμάτων νερού.

en: Wave frequency
el: Συχνότητα Κύματος

en: Frequency of water waves.
el: Συχνότητα των κυμμάτων νερού.

en: Small wave amplitude
el: Έυρος μικρού κύματος

en: Amplitude of small water waves on the bigger ones.
el: Εύρος των μικρών κυμμάτων νερού επάνω στα μεγαλύτερα.

en: Small wave frequency
el: Συχνότητα μικρού κύματος

en: Frequency of small water waves on the bigger ones.
el: Συχνότητα των μικρών κυμμάτων νερού πάνω στα μεγαλύτερα.

en: Display
el: Οθόνη

en: Rescale for screen ratio
el: Επανακλιμάκωση για αναλογία οθόνης

en: Rescale along the sides of the cube by the ratio of screen width to height.
el: Επανακλιμάκωση κατα μήκος των πλευρών του κύβου με την αναλογία της οθόνης πλάτος προς ύψος.

en: Lighting
el: Φωτισμός

en: Rotate lighting
el: Περιστροφή φωτισμού

en: Preserve light direction when rotating the cube.
el: Διατήρηση κατεύθυνσης του φωτός όταν περιστρέφεται ο κύβος.

en: Light inclination
el: Γέρσιμο φωτός

en: The angle of light rays from the horizon in degrees (0 is from the viewer's perspective, 90 is from on top). Only has effect when Rotate Lighting is false.
el: Η γωνία των ακτίνων φωτός απ' τον ορίζοντα σε μοίρες (0 είναι παράλληλα στην δική μας οπτική γωνία, 90 είναι απο πάνω). Έχει εφαρμογή μόνο όταν ο Περιστροφή Φωτισμού είναι απενεργοποιημένη.

en: Ambient light
el: Περιβάλλον φως

en: Component of light coming from all directions equally.
el: Συνιστώσα φωτός ερχόμενη απο όλες τις κατευθύνσεις εξίσου.

en: Cube 3D Models
el: 3Δ Μοντέλα Κύβου

en: Render still/animated 3D mesh models inside of the transparent cube
el: Σχεδιασμός ακίνητων/γραφικά απεικονιζόμενων 3Δ πλεγμένων μοντέλων μέσα στον διάφανο κύβο

en: Scale all factor
el: Συντελεστής κλιμάκωσης όλων

en: Scale all the 3D models by this factor.
el: Κλιμάκωση όλων των 3Δ μοντέλων με αυτόν τον συντελεστή.

en: 3D Models
el: 3Δ Μοντέλα

en: Model
el: Μοντέλο

en: Full path to 3D wavefront (.obj) model file.
el: Πλήρης διαδρομή στο 3Δ wavefront (.obj) αρχείο μοντέλου.

en: Scale factor
el: Συντελεστής κλιμάκωσης

en: Scale the 3D model by this factor.
el: Κλιμάκωση του 3Δ μοντέλου με αυτόν τον συντελεστή.

en: X
el: Χ

en: X coordinate offset from the center of the cube.
el: Όφσετ Χ συντεταγμένης απ' το κέντρο του κύβου.

en: Y
el: Υ

en: Y coordinate offset from the center of the cube.
el: Όφσετ Υ συντεταγμένης απ' το κέντρο του κύβου.

en: Z
el: Ζ

en: Z coordinate offset from the center of the cube.
el: Όφσετ Ζ συντεταγμένης απ' το κέντρο του κύβου.

en: Rotation plane
el: Πλάνο περιστροφής

en: Plane of rotation for the 3D model.
el: Πλάνο περιστροφής για το 3Δ μοντέλο.

en: Rotation rate
el: Ρυθμός περιστροφής

en: Rate of rotation of 3D model (in rotations per second).
el: Ρυθμός περιστροφής του 3Δ μοντέλου (σε περιστροφές ανά δευτερόλεπτο).

en: Model type
el: Είδος μοντέλου

en: Type of 3D model (still or animated).
el: Είδος 3Δ μοντέλου (σταθερό ή γραφικά απεικονιζόμενο).

en: Frames per second
el: Καρέ ανά δευτερόλεπτο

en: Framerate (per second) for the animated series of obj files.
el: Ρυθμός καρέ (ανά δευτερόλεπτο) των γραφικά απεικονιζόμενων σειρών αρχείων obj.

en: Render front and back sides
el: Σχεδιασμός μπροστινών και πίσω πλευρών

en: Renders the front surface and then the back surface. This can be useful for models which show black spots but can cause a performance hit.
el: Σχεδιάζει την μπροστινή επιφάνεια και μετά την πίσω.Αυτό μπορεί να είναι χρήσιμο για μοντέλα που εμφανίζουν μαύρα σημάδια αλλα μπορεί να προκαλέσει χτύπημα στην απόδοση.

en: Ambient light intensity
el: Ένταση περιβάλλοντος φωτός

en: Diffuse light intensity
el: Ένταση διάχυτου φωτός

en: Component of light coming from the direction set by inclination or from the viewer if Rotate Lighting is true.
el: Τμήμα φωτός ερχόμενο απ' την κατεύθυνση που ορίζεται απ' την κλίση ή απ' τον θεατή αν ο Φωτισμός Περιστροφής είναι ενεργός.

en: Specular light intensity
el: Ένταση κατοπτρικού φωτός

en: Highly directional component of light coming from the direction set by inclination or from the viewer if Rotate Lighting is true.
el: Τμήμα φωτός υψηλής κατευθυντικότητας ερχόμενο απ' την κατεύθυνση που ορίζεται απ' την κλίση ή απ' τον θεατή αν ο Φωτισμός Περιστροφής είναι ενεργός.

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Use separate threads
el: Χρήση ξεχωριστών νημάτων

en: Use separate threads to load each model faster and allow other interaction whilst loading.
el: Χρήση ξεχωριστών νημάτων για φόρτωση κάθε μοντέλου ταχύτερα και για να επιτραπεί άλλη επίδραση κατα το φόρτωμα.

en: Speed
el: Ταχύτητα

en: Opacity
el: Αδιαφάνεια

en: Saturation
el: Κορεσμός

en: Brightness
el: Φωτεινότητα

en: Elements
el: Στοιχεία

en: General
el: Γενικά

en: Screen Depth
el: Βάθος Οθόνης

en: How deep into the screen snowflakes can be drawn before being removed
el: Πόσο βαθιά στην οθόνη μπορούν να εμφανίζονται οι νιφάδες πριν χαθούν

en: Draw Over Windows
el: Απεικόνιση Πάνω απ' τα Παράθυρα

en: Elements drawn above windows
el: Τα στοιχεία απεικονίζονται πάνω απ τα παράθυρα

en: Snow
el: Χιόνι

en: Number Of Snowflakes
el: Αριθμός Νιφάδων

en: Number of snowflakes
el: Αριθμός νιφάδων

en: Size Of Snowflakes
el: Μέγεθος Νιφάδων

en: Size of snowflakes
el: Μέγεθος νιφάδων

en: Snow Speed
el: Ταχύτητα χιονιού

en: Speed of falling snow
el: Ταχύτητα πτώσης χιονιού

en: Snow sway
el: Κλυδωνισμός Χιονιού

en: Snow Direction
el: Κατεύθυνση χιονιού

en: Select snow flake movement direction
el: Επιλογή κατεύθυνσης κίνησης νιφάδων

en: None
el: Κανένα

en: Up
el: Πάνω

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Snow Textures
el: Υφές Χιονιού

en: Snow textures
el: Υφές χιονιού

en: Autumn
el: Φθινόπωρο

en: Sway Of leaves
el: Κλυδωνισμός των φύλλων

en: sway of leaves
el: κλυδωνισμός των φύλλων

en: Speed of falling leaves
el: Ταχύτητα πτώσης φύλλων

en: Bubbles
el: Φούσκες

en: Viscosity of liquid
el: Ιξώδες του υγρού

en: Fireflies
el: Πυγολαμπίδες

en: Stars
el: Αστέρια

en: Star X Offset
el: Χ όφσετ αστεριών

en: The X point on the screen where stars should start
el: Το Χ σημείο της οθόνης απ' όπου τ' αστέρια πρέπει να ξεκινήσουν

en: Star Y Offset
el: Υ όφσετ αστεριών

en: The Y point on the screen where stars should start
el: Το Υ σημείο της οθόνης απ' όπου τ' αστέρια πρέπει να ξεκινήσουν

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Update Delay
el: Καθυστέρηση Ανανέωσης

en: Delay (in ms) between screen updates. Decreasing this value may make snow fall more smoothly, but will also increase CPU usage.
el: Καθυστέρηση (σε ms) της ανανέωσης οθόνης. Μειώνοντας την τιμή το χιόνι θα πέφτει πιο στρωτά, αλλα θα ανέβει η χρήση της ΚΜΕ.

en: Screen Boxing
el: Κυβοποίηση Οθόνης

en: Top to Bottom
el: Απο Πάνω προς τα Κάτω

en: Bottom to Top
el: Απο κάτω προς τα Πάνω

en: Right to Left
el: Απο Δεξιά προς τ' Αριστερά

en: Left to Right
el: Απο Αριστερά προς τα Δεξιά

en: Textures
el: Υφές

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: Enable Blending
el: Ενεργοποίηση Μείξης

en: Enable Textures
el: Ενεργοποίηση Υφών

en: Key Bindings
el: Συνδυασμοί Πλήκτρων

en: Shift
el: Αλλαγή

en: Control
el: Έλεγχος

en: Misc
el: Λοιπά

en: Color Opacity
el: Χρωματιστή Αδιαφάνεια

en: Alter window opacity based on color.
el: Αλλαγή αδιαφάνειας παραθύρου βασισμένη στο χρώμα.

en: Toggle Window Fake ARGB
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα του Στοιχείου Ψεύτικα ARGB Παραθύρου

en: Toggle window fake ARGB.
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα του στοιχείου ψεύτικα ARGB παραθύρου.

en: Window Types
el: Είδη Παραθύρων

en: Mouse switch
el: Αλλαγή με το ποντίκι

en: Switch viewport in response to mouse gesture
el: Αλλαγή εικονικής επιφάνειας εργασίας ανταποκρινόμενη στο νεύμα του ποντικιού

en: Begin Gesture
el: Ξεκίνημα Νεύματος

en: Begin Mouse Gesture
el: Ξεκίνημα Νεύματος Ποντικιού

en: Height
el: Ύψος

en: Width
el: Πλάτος

en: Put On Viewport
el: Τοποθέτηση στην Επιφάνεια Εργασίας

en: Move window to a certain viewport
el: Μετακίνηση παραθύρου σε μια συγκεκριμένη εικονική επιφάνεια εργασίας

en: Bindings
el: Συνδυασμοί

en: Put to arbitrary viewport
el: Τοποθέτηση σε αυθαίρετη εικονική επιφάνεια εργασίας

en: Put On Viewport 1
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 1

en: Move window to viewport 1
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 1

en: Put On Viewport 2
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 2

en: Move window to viewport 2
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 2

en: Put On Viewport 3
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 3

en: Move window to viewport 3
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 3

en: Put On Viewport 4
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 4

en: Move window to viewport 4
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 4

en: Put On Viewport 5
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 5

en: Move window to viewport 5
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 5

en: Put On Viewport 6
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 6

en: Move window to viewport 6
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 6

en: Put On Viewport 7
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 7

en: Move window to viewport 7
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 7

en: Put On Viewport 8
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 8

en: Move window to viewport 8
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 8

en: Put On Viewport 9
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 9

en: Move window to viewport 9
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 9

en: Put On Viewport 10
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 10

en: Move window to viewport 10
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 10

en: Put On Viewport 11
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 11

en: Move window to viewport 11
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 11

en: Put On Viewport 12
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 12

en: Move window to viewport 12
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 12

en: Put to adjacent viewport
el: Τοποθέτηση σε παράπλευρη εικονική επιφάνεια εργασίας

en: Viewport Left
el: Αριστερή Εικονική Επιφάνεια Εργασίας

en: Move window to the viewport on the left
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας στα αριστερά

en: Viewport Right
el: Δεξιά Εικονική Επιφάνεια Εργασίας

en: Move window to the viewport on the right
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας στα δεξιά

en: Viewport Top
el: Πάνω Εικονική Επιφάνεια Εργασίας

en: Move window to the viewport on the top
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας στην κορυφή

en: Viewport Bottom
el: Κάτω Εικονική Επιφάνεια Εργασίας

en: Move window to the viewport on the bottom
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας στον πάτο

en: Put within viewport
el: Τοποθέτηση μέσα στην εικονική επιφάνεια εργασίας

en: Put Center
el: Τοποθέτηση στο Κέντρο

en: Move window to the center
el: Μετακίνηση παραθύρου προς το κέντρο

en: Put Left
el: Τοποθέτηση Αριστερά

en: Move window to the left edge
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την αριστερή άκρη

en: Put Right
el: Τοποθέτηση Δεξιά

en: Move window to the right edge
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την δεξιά άκρη

en: Put Top
el: Τοποθέτηση Πάνω

en: Move window to the top edge
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την πάνω άκρη

en: Put Bottom
el: Τοποθέτηση Κάτω

en: Move window to the bottom edge
el: Μετακίνηση παραθύρου στην κάτω άκρη

en: Put Top Left
el: Τοποθέτηση Πάνω Αριστερά

en: Move window to the top left corner
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την επάνω αριστερή γωνία

en: Put Top Right
el: Τοποθέτηση Πάνω Δεξιά

en: Move window to the top right corner
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την επάνω δεξιά γωνία

en: Put Bottom Left
el: Τοποθέτηση Κάτω Αριστερά

en: Move window to the bottom left corner
el: Μετακίνηση παραθύρου στην κάτω αριστερή γωνία

en: Put Bottom Right
el: Τοποθέτηση Κάτω Δεξιά

en: Move window to the bottom right corner
el: Μετακίνηση παραθύρου στην κάτω δεξιά γωνία

en: Restore Position
el: Επανάκτηση Θέσης

en: Move window to the last position
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την τελευταία θέση

en: Put Pointer
el: Τοποθέτηση Δείκτη

en: Move window to the pointer position
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την θέση του δείκτη

en: Put
el: Τοποθέτηση

en: Move window arbitrarily by passing x, y and type.
el: Αυθαίρετη κίνηση παραθύρου θετοντας x,y και τύπο.

en: Misc. Options
el: Διάφορες Επιλογές

en: Padding
el: Επικάλυψη

en: Pad Left
el: Επικάλυψη Αριστερά

en: Number of pixels from the left edge where the window will come to rest
el: Αριθμός pixels από την αριστερή άκρη οπου το παράθυρο θα έρθει να αράξει

en: Pad Right
el: Επικάλυψη Δεξιά

en: Number of pixels from the right edge where the window will come to rest
el: Αριθμός pixels από την δεξιά άκρη οπου το παράθυρο θα έρθει να αράξει

en: Pad Top
el: Επικάλυψη Πάνω

en: Number of pixels from the top edge where the window will come to rest
el: Αριθμός pixels από την πάνω άκρη οπου το παράθυρο θα έρθει να αράξει

en: Pad Bottom
el: Επικάλυψη Κάτω

en: Number of pixels from the bottom edge where the window will come to rest
el: Αριθμός pixels από την κάτω άκρη οπου το παράθυρο θα έρθει να αράξει

en: Unfocus Window
el: Αποεστίαση Παραθύρου

en: Unfocus windows that are moved off the viewport
el: Αποεστίαση παραθύρων που κινούνται εκτός εικονικής επιφάνειας εργασίας

en: Window Center
el: Κέντρο Παραθύρου

en: Put pointer uses the center of the window
el: Η τοποθέτηση δείκτη χρησιμοποιεί το κέντρο του παραθύρου

en: Avoid Offscreen
el: Αποφυγή Εκτός Οθόνης

en: Avoids putting window borders offscreen
el: Αποφεύγει την τοποθέτηση των ορίων παραθύρων εκτός οθόνης

en: Animation
el: Γραφική Απεικόνιση

en: Animation speed
el: Ταχύτητα γραφικής απεικόνισης

en: Timestep
el: Χρονικό Βήμα

en: Animation timestep
el: Χρονικό βήμα γραφικής απεικόνισης

en: Initiate
el: Εισαγωγή

en: Generate mipmaps
el: Δημιουργία mipmaps

en: Zoom
el: Ζουμ

en: Options
el: Ιδιότητες

en: Snow for Compiz
el: Χιόνι για το Compiz

en: How far outside the screen resolution snow flakes can be before being removed. Needed because of FOV.
el: Πόσο έξω απο την ανάλυση οθόνης μπορεί να υπάρχουν νιφάδες πριν χαθούν. Απαραίτητο εξαιτίας του FOV.

en: Snow Over Windows
el: Χιόνι Πάνω απ τα Παράθυρα

en: Snow is drawn above windows
el: Το χιόνι εμφανίζεται πάνω απ τα παράθυρα

en: Rotate Flakes
el: Γύρισμα Νιφάδων

en: Flakes rotate if checked.
el: Γύρισμα νιφάδων αν επιλεγεί.

en: Enables alpha blending of snowflakes.
el: Ενεργοποίηση άλφα μίξης των νιφάδων.

en: Enables textured snowflakes. If not selected, color gradients are used.
el: Ενεργοποίηση νιφάδων με υφές. Αν δεν επιλεγεί,  χρησιμοποιούνται διαβαθμίσεις χρωμάτων.

en: Snow Toggle
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα Χιονιού

en: Snow toggle key
el: Πλήκτρο εκκίνησης-σταματήματος χιονιού

en: Stack Window Switcher
el: Επιλογέας Παραθύρων Στοίβας

en: Key bindings
el: Συνδυασμοί πλήκτρων

en: Next Window
el: Επόμενο Παράθυρο

en: Show switcher if not visible and select next window.
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή επόμενου παραθύρου.

en: Previous Window
el: Προηγούμενο Παράθυρο

en: Show switcher if not visible and select previous window.
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή προηγούμενου παραθύρου.

en: Next Window (All Workspaces)
el: Επόμενο Παράθυρο (Όλες οι Επιφάνειες Εργασίας)

en: Show switcher if not visible and select next window out of all windows.
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή επόμενου παραθύρου μέσα απο όλα τα παράθυρα.

en: Previous Window (All Workspaces)
el: Προηγούμενο Παράθυρο (Όλες οι Επιφάνειες Εργασίας)

en: Show switcher if not visible and select previous window out of all windows.
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή προηγούμενου παραθύρου μέσα απο όλα τα παράθυρα.

en: Next Window (Group)
el: Επόμενο Παράθυρο (Ομάδα)

en: Show switcher if not visible and select next window of the current application.
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή επόμενου παραθύρου για την τρέχουσα εφαρμογή.

en: Previous Window (Group)
el: Προηγούμενο Παράθυρο (Ομάδα)

en: Show switcher if not visible and select previous window of the current application.
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή προηγούμενου παραθύρου της τρέχουσας εφαρμογής.

en: Behavior
el: Συμπεριφορά

en: Inactive Window Opacity
el: Αδιαφάνεια Ανενεργού Παραθύρου

en: Amount of opacity (in percent) for windows in the switcher which are not selected
el: Ποσό αδιαφάνειας (σε ποσοστό) για τα παράθυρα στον επιλογέα που δεν είναι επιλεγμένα

en: Rotate inactive windows
el: Περιστροφή ανενεργών παραθύρων

en: Should not selected windows be rotated
el: Αν πρέπει τα μη επιλεγμένα παράθυρα να περιστραφούν

en: Windows
el: Παράθυρα

en: Windows that should be shown in the switcher
el: Παράθυρα που πρέπει να εμφανίζονται στον επιλογέα

en: Darken Background
el: Σκοτείνιασμα Φόντου

en: Darken background when showing the stack
el: Σκοτείνιασμα φόντου όταν εμφανίζεται η στοίβα

en: Show Minimized
el: Εμφάνιση Ελαχιστοποιημένου

en: Show windows that are minimized, shaded or in show desktop mode.
el: Εμφάνιση παραθύρων που είναι ελαχιστοποιημένα, σκιασμένα ή σε κατάσταση εμφάνισης επιφάνειας εργασίας.

en: Tilt
el: Γέρσιμο

en: Tilt angle of the background.
el: Γέρσιμο άκρης του φόντου.

en: Window title display
el: Εμφάνιση τίτλου παραθύρου

en: Show Window Title
el: Εμφάνιση Τίτλου Παραθύρου

en: Show window title of currently selected window.
el: Εμφάνιση τίτλου παραθύρου για το τρέχων επιλεγμένο παράθυρο.

en: Bold Font
el: Έντονη Γραμματοσειρά

en: Selects if the window title should be displayed in bold font or not.
el: Επιλέγει αν η γραμματοσειρά του τίτλου παραθύρου θα είναι έντονη ή οχι.

en: Font Size
el: Μέγεθος Γραμματοσειράς

en: Font size for the window title
el: Μέγεθος γραμματοσειράς για τον τίτλο παραθύρου

en: Background Color
el: Χρώμα Φόντου

en: Background color for the window title
el: Χρώμα τίτλου του παραθύρου

en: Font Color
el: Χρώμα Γραμματοσειράς

en: Font color for the window title
el: Χρώμα γραμματοσειράς για τον τίτλο παραθύρου

en: Text Placement
el: Τοποθέτηση Κειμένου

en: Selects where to place the window title.
el: Επιλέγει που να τοποθετήσει τον τίτλο παραθύρου

en: On Thumbnail
el: Στην Μικρογραφία

en: Centered on screen
el: Κεντραρισμένο στην οθόνη

en: Above
el: Απο Πάνω

en: Below
el: Απο Κάτω

en: Window Match
el: Ταίριασμα Παραθύρου

en: Next window
el: Επόμενο παράθυρο

en: Popup switcher if not visible and select next window
el: Ανάδυση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή επόμενου παραθύρου

en: Prev window
el: Προηγούμενο παράθυρο

en: Popup switcher if not visible and select previous window
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή προηγούμενου παραθύρου

en: Next window (All windows)
el: Επόμενο παράθυρο (Όλα τα παράθυρα)

en: Popup switcher if not visible and select next window out of all windows
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή επόμενου παραθύρου μέσα απο όλα τα παράθυρα

en: Prev window (All windows)
el: Προηγούμενο παράθυρο (Όλα τα παράθυρα)

en: Popup switcher if not visible and select previous window out of all windows
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή προηγούμενου παραθύρου μέσα απο όλα τα παράθυρα

en: Next window (Group)
el: Επόμενο παράθυρο (Ομάδα)

en: Popup switcher if not visible and select next window of the current application.
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή επόμενου παραθύρου από την τρέχουσα εφαρμογή.

en: Prev window (Group)
el: Προηγούμενο παράθυρο (Ομάδα)

en: Popup switcher if not visible and select previous window of the current application.
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή προηγούμενου παραθύρου από την τρέχουσα εφαρμογή.

en: Next window (No popup)
el: Επόμενο παράθυρο (Όχι αναδυώμενο)

en: Select next window without showing the popup window.
el: Επιλογή επόμενου παραθύρου χωρίς εμφάνιση του αναδυώμενου παραθύρου.

en: Prev window (No popup)
el: Προηγούμενο παράθυρο (Όχι αναδυώμενο)

en: Select previous window without showing the popup window.
el: Επιλογή προηγούμενου παραθύρου χωρίς εμφάνιση του αναδυώμενου παραθύρου.

en: Next Panel
el: Επόμενο Πάνελ

en: Select next panel type window.
el: Επιλογή είδους επόμενου πάνελ παραθύρου.

en: Prev Panel
el: Προηγούμενο Πάνελ

en: Select previous panel type window.
el: Επιλογή είδους προηγούμενου πάνελ παραθύρου.

en: Switcher speed
el: Επιλογέας ταχύτητας

en: Switcher timestep
el: Επιλογέας βήματος χρόνου

en: Switcher windows
el: Επιλογέας παραθύρων

en: Windows that should be shown in switcher
el: Παράθυρα που πρέπει να εμφανίζονται στον επιλογέα

en: Show minimized windows
el: Εμφάνιση ελαχιστοποιημένων παραθύρων

en: Auto Change Viewport
el: Αυτόματη Αλλαγή Εικονικής Επιφάνειας Εργασίας

en: Change to the viewport of the selected window while switching
el: Αλλαγή στην εικονική επιφάνεια εργασίας του επιλεγμένου παραθύρου κατα την αλλαγή

en: Popup Window Delay
el: Καθυστέρηση Αναδυώμενου Παραθύρου

en: Time (in s) the popup window should be delayed before appearing
el: Χρόνος (σε δευτερόλεπτα) καθυστέρησης εμφάνισης του αναδυώμενου παραθύρου

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Amount of saturation in percent
el: Ποσό κορεσμού επι τοις εκατό

en: Amount of brightness in percent
el: Ποσό φωτεινότητας επι τοις εκατό

en: Amount of opacity in percent
el: Ποσό αδιαφάνειας επι τοις εκατό

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Show icon next to thumbnail
el: Εμφάνιση εικονιδίου δίπλα στην μικρογραφία

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling
el: Δημιουργία mipmaps ει δυνατόν για υψηλότερη ποιότητα κλιμάκωσης

en: Row Alignment
el: Ευθυγράμμιση Γραμμής

en: Alignment for rows that are not fully filled
el: Ευθυγράμμιση για σειρές που δεν είναι πλήρως συμπληρωμένες

en: Centered
el: Κεντραρισμένο

en: Selected Window Highlight
el: Τονισμός Επιλεγμένου Παραθύρου

en: Highlight Mode
el: Κατάσταση Τονισμού

en: Mode for highlighting the currently selected window
el: Κατάσταση τονισμού του τρέχοντος επιλεγμένου παραθύρου

en: Bring Selected To Front
el: Μεταφορά Επιλεγμένου Στο Προσκήνιο

en: Show Rectangle
el: Εμφάνιση Ορθογωνίου

en: Minimized Window Highlight Rectangle
el: Τονισμός Ορθογωνίου Ελαχιστοποιημένου Παραθύρου

en: Where to draw highlight rectangle for minimized windows
el: Που να σχεδιαστεί τονισμένο ορθογώνιο για ελαχιστοποιημένα παράθυρα

en: Taskbar Entry
el: Εισαγωγή Γραμμής Εργασιών

en: Original Window Position
el: Πραγματική Θέση Παραθύρου

en: Highlight Color
el: Χρώμα Τονισμού

en: Color of highlight rectangle
el: Χρώμα του τονισμένου ορθογωνίου

en: Highlight Border Color
el: Τονισμός Χρώματος Ορίου

en: Color of highlight rectangle border
el: Χρώμα του ορίου του τονισμένου ορθογωνίου

en: Highlight Border Inlay Color
el: Τονισμός Χρώματος Ψηφίδων Ορίου

en: Color of inlay in highlight rectangle border
el: Χρώμα των ψηφίδων του ορίου του τονισμένου ορθογωνίου

en: Tile
el: Πλακίδιο

en: Tile windows
el: Μετατροπή παραθύρων σε πλακίδια

en: Tiling Animation Type
el: Γραφική Απεικόνηση Πλακιδίων

en: Selects the animation used while tiling
el: Επιλογή γραφικής απεικόνισης που θα χρησιμοποιηθεί στη δημιουργία πλακιδίων

en: Filled Outline
el: Γεμισμένο Περίγραμμα

en: Slide
el: Σλάιντ

en: Drop From Top
el: Πέσιμο απο Πάνω

en: Animation Duration
el: Διάρκεια Γραφικής Απεικόνισης

en: Duration (in ms) of the tiling animation
el: Διάρκεια (σε ms) της γραφικής απεικόνησης πλακιδίων

en: Tiling Method For Toggle
el: Μεθοδος Πλακιδίων για Εκκίνηση-Σταμάτημα

en: Choose the tiling type you want when using toggle.
el: Επιλογή είδους πλακιδιών όταν χρησιμοποιηθεί εκκίνηση-σταμάτημα.

en: Tile Vertically
el: Θέσε Πλακίδια Κάθετα

en: Tile Horizontally
el: Θέσε Πλακίδια Οριζόντια

en: Cascade
el: Καταρράκτης

en: Join Windows (EXPERIMENTAL)
el: Ένωση Παραθύρων (ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ)

en: Tries to join the windows together when horizontal, vertical or left tiling is enabled so that when you resize a window surrounding windows resize accordingly. This may cause problems if you dont leave them enough space.
el: Προσπάθεια για ένωση των παραθύρων όταν πλακιδιοποιούνται οριζόντια, κάθετα ή αριστερά ετσι ώστε όταν μορφοποιείται ένα παραθύρου τα περιφερειακά παράθυρα μορφοποιούνται επίσης. Μπορεί να προκληθούν προβλήματα αν δεν υπάρχει αρκετός χώρος.

en: Cascade Delta
el: Καταρράκτης Δέλτα

en: Distance between windows when using cascade
el: Απόσταση μεταξύ παραθύρων όταν χρησιμοποιείται καταρράκτης

en: Left Occupancy
el: Κατοχή απ τα Αριστερά

en: Occupancy percentage for window placed left. This number is percentage of screen width, which the active window will have it as width when tiled. Applies to Left tiling type.
el: Ποσοστό που καταλαμβάνει το παράθυρο που τοποθετείται αριστερα. Αυτός ο αριθμός είναι ποσοστό του πλάτους οθόνης, που το ενεργό παράθυρο θα έχει για πλάτος όταν γίνει πλακίδιο.

en: Excluded Windows
el: Αποκλεισμένα Παράθυρα

en: Windows which should be excluded from tiling
el: Παράθυρα που πρέπει να αποκλειστούν απ το να γίνουν πλακίδια

en: Tile Windows Vertically
el: Μετατροπή Παραθύρων σε Πλακίδια Κάθετα

en: Move and resize all visible windows so that they have full height, same width and occupy whole screen.
el: Μετακίνηση κ μορφοποίηση όλων των ορατών παραθύρων ωστε να έχουν πλήρες ύψος, ίδιο πλάτος κ να καταλαμβάνουν όλη την οθόνη.

en: Tile Windows Horizontally
el: Μετατροπή Παραθύρων σε Πλακίδια Οριζόντια

en: Move and resize all visible windows so that they have full width, same height and occupy whole screen.
el: Μετακίνηση κ μορφοποίηση όλων των ορατών παραθύρων ωστε να έχουν πλήρες πλάτος, ίδιο ύψος κ να καταλαμβάνουν όλη την οθόνη.

en: Tile Windows
el: Μετατροπή Παραθύρων σε Πλακίδια

en: Move and resize all visible windows both vertically and horizontally, so that the occupy whole screen and are in a grid.
el: Μετακίνηση και μορφοποίηση όλων των ορατών παραθύρων κάθετα και οριζόντια, έτσι ώστε να καταλάβουν όλη την οθόνη και να είναι σε πλέγμα.

en: Cascade Windows
el: Τοποθέτηση Παραθύρων σαν Καταρράκτη

en: Move and resize all visible windows with the delta value set for cascading.
el: Μετακίνηση κ μορφοποίηση όλων των ορατών παραθύρων με ρυθμισμένη τιμη delta για καταρράκτη.

en: Restore Windows
el: Επανάκτηση Παραθύρων

en: Restore windows to their original position they had before tiling.
el: Επανάκτηση παραθύρων στην αρχική τους θέση που πριν γίνουν πλακίδια.

en: Toggle Tiling
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα Πλακιδίων

en: Toggle between tile and restore
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα ανάμεσα σε μετατροπή πλακιδίων κ επανάκτηση

en: Rotation speed
el: Ταχύτητα περιστροφής

en: Particle Size
el: Μέγεθος Στοιχείων

en: Darken backgound
el: Σκοτείνιασμα φόντου

en: Darken background under particles
el: Σκοτείνιασμα φόντου κάτω από τα στοιχεία

en: Additive blending
el: Προσθετική μίξη

en: Additive blending of particles
el: Προσθετική μίξη στοιχείων
