compiz-plugins-experimental - en to gl translation catalogue (405 entries)

en: Exclude Windows
gl: Excluír Fiestras

en: Mipmaps
gl: Mapas de imaxes

en: Effect Settings
gl: Configuracións de Efectos

en: Shatter Number of Tiers
gl: Número de Partículas de Escalón.

en: Number Of Fire Particles
gl: Número De Partículas de Lume

en: Number of fire particles.
gl: Números de partículas de lume.

en: Fire Particle Size
gl: Tamaño das partículas

en: Fire particle size.
gl: Tamaño das partículas de lume.

en: Fire Particle Life
gl: Vida das partículas

en: Fire particle life.
gl: Vida das partículas.

en: Fire Particle Color
gl: Cor das partículas

en: Fire particle color.
gl: Cor das partículas.

en: Randomly Colored Fire
gl: Lume con cores aleatorias

en: Have random colors for the fire effect, also known as Mystical Fire.
gl: Cores aleatorias para o efecto de lume. Opción tamén coñecida como Lume Místico.

en: Fade
gl: Desvanecemento

en: Distance
gl: Distancia

en: Cube Atlantis
gl: Atlántica dentro do Cubo

en: Render some sea animals inside of the transparent cube
gl: Mostra algúns animais do mar dentro do cubo transparente

en: Speed factor
gl: Factor de zoom

en: Multiply the speed of the fish by this factor.
gl: Multiplicar a velocidade do peixe por este factor.

en: Start crabs on bottom
gl: Comezar cangrexo na parte inferior

en: Start crabs on the bottom of the cube.
gl: Comezar o enganche dende a parte inferior do cubo.

en: School similar groups
gl: Instruír grupos similares

en: Fish in different groups, but of the same type, swim together.
gl: Peixes en diferentes grupos, pero do mesmo tipo, nadan conxuntamente.

en: Low detail models
gl: Modelos de detalle baixo

en: Use less detailed models for increased performance.
gl: Empregar menos modelos detallados para incrementar o rendemento.

en: Creature Selection
gl: Selección de criaturas

en: Type
gl: Tipo

en: Type of sea creature.
gl: Tipo de criatura do mar.

en: Color
gl: Cor

en: The color of the sea creature.
gl: Cor da marxe da barra das lapelas

en: Number
gl: Número

en: The number of the sea creature.
gl: O estilo das criaturas de mar.

en: Size
gl: Tamaño

en: The size of the sea creature.
gl: O tamaño da criatura de mar.

en: Miscellaneous Selection
gl: Selección variada

en: Type of sea plant.
gl: Tipo de planta de mar.

en: The color of the sea plant.
gl: A cor das plantas de mar.

en: The number of the sea plants.
gl: O número das plantas de mar.

en: The size of the sea plant.
gl: O tamaño da planta de mar.

en: Water / Ground
gl: Auga / Chan

en: Render water
gl: Renderizar auga

en: Render water inside the cube.
gl: Renderizar auga dentro do cubo

en: Render water wireframe
gl: Renderizar maia de alambre da auga

en: Render water wireframe inside the cube.
gl: Renderizar malla de alambre dentro do cubo.

en: Render ground
gl: Renderizar chan

en: Render ground inside the cube.
gl: Renderizar chan dentro do cubo.

en: Ground color
gl: Cor do chan

en: Color of ground in the cube.
gl: Cor do chan dentro do cubo.

en: Water surface height
gl: Altura da superficie de auga

en: Height of water surface in the cube.
gl: Altura da superficie de auga no cubo.

en: Water color
gl: Cor da auga

en: Color of water in the cube.
gl: Cora da auga dentro cubo.

en: Water/Ground grid smoothness
gl: Suavidade da grella de Auga/Chan

en: Number of subdivisions that create a finer grid.
gl: Número de subdivisións a crear pola grella fina.

en: Waves
gl: Ondas

en: Render waves
gl: Renderizar ondas

en: Render water waves inside the cube.
gl: Renderizar ondas de auga dentro do cubo.

en: Ripple effect
gl: Efecto de rizo

en: Semi-randomize light scattering off water waves.
gl: Dispersión semi-aleatoria da luz  das ondas de auga.

en: Wave amplitude
gl: Amplitude da onda

en: Amplitude of water waves.
gl: Amplitude das ondas de auga.

en: Wave frequency
gl: Frecuencia da onda

en: Frequency of water waves.
gl: Frecuencia das ondas de auga.

en: Small wave amplitude
gl: Amplitude da onda pequena

en: Amplitude of small water waves on the bigger ones.
gl: Amplitude das ondas de auga pequenas dentro das máis grandes.

en: Small wave frequency
gl: Frecuencia de onda pequena

en: Frequency of small water waves on the bigger ones.
gl: Frecuencia das ondas de auga pequenas dentro das máis grandes.

en: Display
gl: Pantalla

en: Rescale for screen ratio
gl: Reescalar cara o ratio de pantalla

en: Rescale along the sides of the cube by the ratio of screen width to height.
gl: Reescala ao longo das caras do cubo polo ratio de alto ao ancho da pantalla.

en: Lighting
gl: Iluminación

en: Rotate lighting
gl: Rotación de iluminación

en: Preserve light direction when rotating the cube.
gl: Preservar a dirección da luz cando se rota o cubo.

en: Light inclination
gl: Inclinación da Luz

en: The angle of light rays from the horizon in degrees (0 is from the viewer's perspective, 90 is from on top). Only has effect when Rotate Lighting is false.
gl: O ángulo dos raios de luz dende o horizonte en graos (0 se dende a perspectiva do viso, 90 dende arriba). So ten efecto cando Iluminación Rotativa é falso.

en: Ambient light
gl: Luz Ambiente

en: Component of light coming from all directions equally.
gl: A compoñente de luz proven de tódalas direccións equitativamente.

en: Cube 3D Models
gl: Modelos do Cubo 3D

en: Render still/animated 3D mesh models inside of the transparent cube
gl: Renderizar modelos da malla 3D dentro do cubo transparente

en: Scale all factor
gl: Escalar tódolos factores

en: Scale all the 3D models by this factor.
gl: Escalar tódolos modelos 3D por este factor.

en: 3D Models
gl: Modelos 3D

en: Model
gl: Modelo

en: Full path to 3D wavefront (.obj) model file.
gl: Ruta completa ao ficheiro modelo wavefront 3D (.obj).

en: Scale factor
gl: Factor de escala

en: Scale the 3D model by this factor.
gl: Escalar o modelo 3D por este factor.

en: X coordinate offset from the center of the cube.
gl: Desvío da coordenada X dende o centro do cubo.

en: Y coordinate offset from the center of the cube.
gl: Desvío da coordenada Y dende o centro do cubo.

en: Z coordinate offset from the center of the cube.
gl: Desvío da coordenada Z dende o centro do cubo.

en: Rotation plane
gl: Rotación do plano

en: Plane of rotation for the 3D model.
gl: Plano da rotación para o modelo 3D.

en: Rotation rate
gl: Ratio de Rotación

en: Rate of rotation of 3D model (in rotations per second).
gl: Ratio da rotación do modelo 3D (en rotacións por segunto).

en: Model type
gl: Tipo de modelo

en: Type of 3D model (still or animated).
gl: Tipo de modelo 3D (quieto ou animado).

en: Frames per second
gl: Cadros por segundo

en: Framerate (per second) for the animated series of obj files.
gl: Ratio de cadros (por segundo) para as series animadas de ficheiros obj.

en: Render front and back sides
gl: Renderizar partes frontal e traseira

en: Renders the front surface and then the back surface. This can be useful for models which show black spots but can cause a performance hit.
gl: Renderizar a superficie frontal e logo a superficie traseira. Isto pode ser útil para os modelos que amosan puntos negros que poida ser causa dun pico de rendemento.

en: Ambient light intensity
gl: Intensidade da luz ambiental

en: Diffuse light intensity
gl: Intensidade da luz ambiental

en: Component of light coming from the direction set by inclination or from the viewer if Rotate Lighting is true.
gl: Compoñente de luz que proven dende o conxunto de dirección pola inclinación ou dende o espectador se Rotar Luz está configurado a verdadeiro.

en: Specular light intensity
gl: Intensidade da luz Especular

en: Highly directional component of light coming from the direction set by inclination or from the viewer if Rotate Lighting is true.
gl: Compoñente altamente direccional da luz que chega dende a dirección configurada pola inclinación ou polo visor se Iluminación de Rotación é certo.

en: Loading
gl: Cargando

en: Use separate threads
gl: Empregar fíos separados

en: Use separate threads to load each model faster and allow other interaction whilst loading.
gl: Empregar fíos separados para cargar máis rápido cada modelo e permitir outra interacción mentres se carga.

en: Speed
gl: Velocidade

en: Opacity
gl: Opacidade

en: Saturation
gl: Saturación

en: Brightness
gl: Brillo

en: Elements
gl: Elementos

en: General
gl: Xeral

en: Screen Depth
gl: Profundidade da pantalla

en: How deep into the screen snowflakes can be drawn before being removed
gl: Ata que profundidade da pantalla son debuxados os flocos de neve antes de que desaparezan

en: Draw Over Windows
gl: Debuxar Sobre Fiestras

en: Elements drawn above windows
gl: Elementos debuxados sobre as xanelas

en: Snow
gl: Neve

en: Number Of Snowflakes
gl: Número de flocos de neve

en: Number of snowflakes
gl: Número de flocos de neve

en: Size Of Snowflakes
gl: Tamaño das Folerpas de Neve

en: Size of snowflakes
gl: Tamaño dos flocos de neve

en: Snow Speed
gl: Velocidade da Neve

en: Speed of falling snow
gl: Velocidade da queda de neve

en: Snow sway
gl: Balanceo da Neve

en: Snow Direction
gl: Dirección da Neve

en: Select snow flake movement direction
gl: Seleccionar dirección do movemento dos flocos de neve

en: None
gl: Ningunha

en: Up
gl: Cara arriba

en: Left
gl: Para a esquerda

en: Right
gl: Para a dereita

en: Snow Textures
gl: Texturas da Neve

en: Snow textures
gl: Texturas da neve

en: Autumn
gl: Outono

en: Sway Of leaves
gl: Balanceo das follas

en: sway of leaves
gl: balanceo das follas

en: Speed of falling leaves
gl: Velocidade dos flocos de neve

en: Bubbles
gl: Burbullas

en: Viscosity of liquid
gl: Viscosidade do líquido

en: Fireflies
gl: Lapas de lume

en: Stars
gl: Estrelas

en: Star X Offset
gl: Desvío X da Estrela

en: The X point on the screen where stars should start
gl: O punto X da pantalla onde as estrelas deberían comezar

en: Star Y Offset
gl: Desvío Y da Estrela

en: The Y point on the screen where stars should start
gl: O punto Y da pantalla onde as estrelas deberían comezar

en: Settings
gl: Configuracións

en: Update Delay
gl: Atraso de actualización

en: Delay (in ms) between screen updates. Decreasing this value may make snow fall more smoothly, but will also increase CPU usage.
gl: Atraso (en ms) entre actualizacións da pantalla. Diminuír este valor pode facer con que a neve caia máis suavemente, pero tamén aumenta o uso do CPU.

en: Screen Boxing
gl: Caixa da pantalla

en: Top to Bottom
gl: Cima para Baixo

en: Bottom to Top
gl: Baixo cara arriba

en: Right to Left
gl: Dereita para a Esquerda

en: Left to Right
gl: Esquerda para a Dereita

en: Textures
gl: Texturas

en: Debug
gl: Depuración

en: Enable Blending
gl: Activar Mistura

en: Enable Textures
gl: Activar Texturas

en: Key Bindings
gl: Tecras de Atallo

en: Misc
gl: Varios

en: Color Opacity
gl: Opacidade de cores

en: Alter window opacity based on color.
gl: Alterar opacidade da xanela con base na cor.

en: Toggle Window Fake ARGB
gl: Trocar ARGB falsos da xanela

en: Toggle window fake ARGB.
gl: Trocar ARGB falsos da xanela.

en: Window Types
gl: Tipos de Fiestras

en: Mouse switch
gl: Interruptor do Rato

en: Switch viewport in response to mouse gesture
gl: Trocar escritorio en resposta a un xestos do rato

en: Begin Gesture
gl: Comezo de Xesto

en: Begin Mouse Gesture
gl: Comezo do Xesto do Rato

en: Height
gl: Altura

en: Width
gl: Ancho

en: Put On Viewport
gl: Colocar no Escritorio

en: Move window to a certain viewport
gl: Mover xanela a un escritorio determinado

en: Bindings
gl: Atallos

en: Put to arbitrary viewport
gl: Colocar nun escritorio arbitrario

en: Put On Viewport 1
gl: Colocar no Escritorio 1

en: Move window to viewport 1
gl: Mover xanela ao escritorio 1

en: Put On Viewport 2
gl: Colocar no Escritorio 2

en: Move window to viewport 2
gl: Mover xanela ao escritorio 2

en: Put On Viewport 3
gl: Colocar no Escritorio 3

en: Move window to viewport 3
gl: Mover xanela ao escritorio 3

en: Put On Viewport 4
gl: Colocar no Escritorio 4

en: Move window to viewport 4
gl: Mover xanela ao escritorio 4

en: Put On Viewport 5
gl: Colocar no Escritorio 5

en: Move window to viewport 5
gl: Mover xanela ao escritorio 5

en: Put On Viewport 6
gl: Colocar no Escritorio 6

en: Move window to viewport 6
gl: Mover xanela ao escritorio 6

en: Put On Viewport 7
gl: Colocar no Escritorio 7

en: Move window to viewport 7
gl: Mover xanela ao escritorio 7

en: Put On Viewport 8
gl: Colocar no Escritorio 8

en: Move window to viewport 8
gl: Mover xanela ao escritorio 8

en: Put On Viewport 9
gl: Colocar no Escritorio 10

en: Move window to viewport 9
gl: Mover xanela ao escritorio 9

en: Put On Viewport 10
gl: Colocar no Escritorio 10

en: Move window to viewport 10
gl: Mover xanela ao escritorio 10

en: Put On Viewport 11
gl: Colocar no Escritorio 11

en: Move window to viewport 11
gl: Mover xanela ao escritorio 11

en: Put On Viewport 12
gl: Colocar no Escritorio 12

en: Move window to viewport 12
gl: Mover xanela ao escritorio 12

en: Put to adjacent viewport
gl: Colocar no Escritorio adxacente

en: Viewport Left
gl: Escritorio da Esquerda

en: Move window to the viewport on the left
gl: Mover xanela ao escritorio da esquerda

en: Viewport Right
gl: Escritorio da Dereita

en: Move window to the viewport on the right
gl: Mover xanela ao escritorio da dereita

en: Viewport Top
gl: Escritorio de arriba

en: Move window to the viewport on the top
gl: Mover xanela ao escritorio de arriba

en: Viewport Bottom
gl: Escritorio do Fondo

en: Move window to the viewport on the bottom
gl: Mover xanela ao escritorio de abaixo

en: Put within viewport
gl: Colocar dentro do escritorio

en: Put Center
gl: Colocar no Centro

en: Move window to the center
gl: Mover xanela para o centro

en: Put Left
gl: Colocar na Esquerda

en: Move window to the left edge
gl: Mover xanela para a marxe esquerda

en: Put Right
gl: Colocar na Dereita

en: Move window to the right edge
gl: Mover xanela para a marxe dereita

en: Put Top
gl: Colocar no Cimo

en: Move window to the top edge
gl: Mover xanela para a marxe de cima

en: Put Bottom
gl: Colocar abaixo

en: Move window to the bottom edge
gl: Mover xanela para a marxe de abaixo

en: Put Top Left
gl: Colocar Canto Superior Esquerdo

en: Move window to the top left corner
gl: Mover xanela para o canto superior esquerdo

en: Put Top Right
gl: Colocar Canto Superior Dereito

en: Move window to the top right corner
gl: Mover xanela para o canto superior dereito

en: Put Bottom Left
gl: Colocar abaixo á Esquerda

en: Move window to the bottom left corner
gl: Mover xanela para o canto inferior esquerdo

en: Put Bottom Right
gl: Colocar abaixo á Dereita

en: Move window to the bottom right corner
gl: Mover xanela para o canto inferior dereito

en: Restore Position
gl: Restaurar a Posición

en: Move window to the last position
gl: Mover xanela á última posición

en: Put Pointer
gl: Colocar no Punteiro

en: Move window to the pointer position
gl: Mover xanela para a posición do cursor

en: Put
gl: Posicionamento

en: Move window arbitrarily by passing x, y and type.
gl: Mover a xanela arbitrariamente pasando x, y e o tipo.

en: Misc. Options
gl: Opcións varias

en: Padding
gl: Movemento

en: Pad Left
gl: Mover á Esquerda

en: Number of pixels from the left edge where the window will come to rest
gl: Número de píxeles da marxe do lado esquerdo da pantalla en que a xanela parará

en: Pad Right
gl: Mover á Dereita

en: Number of pixels from the right edge where the window will come to rest
gl: Número de píxeles da marxe do lado dereito da pantalla onde a xanela parará

en: Pad Top
gl: Mover Arriba

en: Number of pixels from the top edge where the window will come to rest
gl: Número de píxeles dende a marxe de arriba da pantalla onde a xanela parará

en: Pad Bottom
gl: Mover Abaixo

en: Number of pixels from the bottom edge where the window will come to rest
gl: Número de píxeles dende marxe de abaixo da pantalla onde a xanela parará

en: Unfocus Window
gl: Desenfocar a xanela

en: Unfocus windows that are moved off the viewport
gl: Desenfocar xanelas que son movidas para fora do escritorio

en: Window Center
gl: Centro da xanela

en: Put pointer uses the center of the window
gl: O cursor de Colocar usa o centro da xanela como referencia

en: Avoid Offscreen
gl: Evitar Posicionamento Fora Pantalla

en: Avoids putting window borders offscreen
gl: Evita colocar as marxes das xanelas fora da pantalla

en: Animation
gl: Animación

en: Animation speed
gl: Velocidade da animación

en: Timestep
gl: Espazo de tempo

en: Animation timestep
gl: Salto de Tempo da animación

en: Initiate
gl: Iniciar

en: Generate mipmaps
gl: Crear Mipmaps

en: Options
gl: Opcións

en: Snow for Compiz
gl: Snow para Compiz

en: How far outside the screen resolution snow flakes can be before being removed. Needed because of FOV.
gl: Ata quón lonxe da resolución da pantalla os flocos de neve poden estar antes de desapareceren. Necesario por causa do campo de visión.

en: Snow Over Windows
gl: Neve por arriba das Fiestras

en: Snow is drawn above windows
gl: A Neve é mostrada por cima das xanelas

en: Rotate Flakes
gl: Rotar folerpas

en: Flakes rotate if checked.
gl: Flocos rodan se activado.

en: Enables alpha blending of snowflakes.
gl: Activa mistura alfa dos flocos de neve.

en: Enables textured snowflakes. If not selected, color gradients are used.
gl: Activa texturas dos flocos de neve. Se non estivera seleccionado, serán usados gradientes de cores.

en: Snow Toggle
gl: Trocar Neve

en: Snow toggle key
gl: Tecla para trocar a activación da Neve

en: Stack Window Switcher
gl: Pila do Trocador de Fiestras

en: Key bindings
gl: Atallos de teclado

en: Next Window
gl: Seguinte Fiestra

en: Show switcher if not visible and select next window.
gl: Mostrar anel se non estivera visíbel e seleccionar a próxima xanela.

en: Previous Window
gl: Fiestra Anterior

en: Show switcher if not visible and select previous window.
gl: Mostrar anel se non estivera visíbel e seleccionar a xanela anterior.

en: Next Window (All Workspaces)
gl: Seguinte Fiestra (Todolos Espazos de Traballo)

en: Show switcher if not visible and select next window out of all windows.
gl: Mostrar anel, se non estivera visíbel, e selecionar próxima xanela de todas as xanelas.

en: Previous Window (All Workspaces)
gl: Fiestra Anterior (Todolos Espazos de Traballo)

en: Show switcher if not visible and select previous window out of all windows.
gl: Mostrar anel, se non estivera visíbel, e selecionar xanela anterior de todas as xanelas

en: Next Window (Group)
gl: Seguinte xanela (Grupo)

en: Show switcher if not visible and select next window of the current application.
gl: Mostar anel se non visíbel e seleccionar a próxima xanela da aplicación actual.

en: Previous Window (Group)
gl: Fiestra Anterior (Grupo)

en: Show switcher if not visible and select previous window of the current application.
gl: Mostar anel se non visíbel e seleccionar a xanela anterior da aplicación actual.

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Inactive Window Opacity
gl: Opacidade da Fiestra Inactiva

en: Amount of opacity (in percent) for windows in the switcher which are not selected
gl: Nivel de opacidade (en porcentaxe) para xanelas no anel que non están seleccionadas

en: Rotate inactive windows
gl: Xirar as xanelas inactivas

en: Should not selected windows be rotated
gl: Non se deben xirar as xanelas seleccionadas

en: Windows
gl: Fiestras

en: Windows that should be shown in the switcher
gl: Fiestras que se deben mostrar no trocador

en: Darken Background
gl: Escurecer Fondo

en: Darken background when showing the stack
gl: Escurecer fondo cando se mostre a pila

en: Show Minimized
gl: Mostrar Fiestras Minimizadas

en: Show windows that are minimized, shaded or in show desktop mode.
gl: Mostrar xanelas que están minimizadas, sombreadas ou en modo mostrar escritorio.

en: Tilt
gl: Inclinación

en: Tilt angle of the background.
gl: Ángulo de inclinación do fondo.

en: Window title display
gl: Mostrar título da xanela

en: Show Window Title
gl: Mostrar Título Fiestras

en: Show window title of currently selected window.
gl: Mostrar título da xanela actualmente seleccionada.

en: Bold Font
gl: Fonte en Negriña

en: Selects if the window title should be displayed in bold font or not.
gl: Selecciona se o título da xanela debe ser mostrada a negrito ou non.

en: Font Size
gl: Tamaño da fonte

en: Font size for the window title
gl: Tamaño da fonte para o título da xanela

en: Background Color
gl: Cor de fondo

en: Background color for the window title
gl: Cor de fondo para o título da xanela

en: Font Color
gl: Cor da fonte

en: Font color for the window title
gl: Cor da fonte para o título da xanela

en: Text Placement
gl: Colocación Texto

en: Selects where to place the window title.
gl: Selecciona onde posicionar o título da xanela.

en: On Thumbnail
gl: En Miniatura

en: Centered on screen
gl: Centrado na pantalla

en: Above
gl: Enriba

en: Below
gl: Por Baixo

en: Window Match
gl: Coincidencia de Fiestra

en: Next window
gl: Seguinte xanela

en: Popup switcher if not visible and select next window
gl: Amostrar trocador se non estivera visíbel e seleccionar a seguinte xanela.

en: Prev window
gl: Fiestra Ant.

en: Popup switcher if not visible and select previous window
gl: Amosar anel se non estivera visíbel e seleccionar a xanela anterior

en: Next window (All windows)
gl: Seguinte Fiestra

en: Popup switcher if not visible and select next window out of all windows
gl: Amosar anel, se non estivera visíbel, e selecionar próxima xanela de todas as xanelas.

en: Prev window (All windows)
gl: Fiestra Ant. (Todos as xanelas)

en: Popup switcher if not visible and select previous window out of all windows
gl: Amosar trocador, se non estivera visíbel, e selecionar xanela anterior de todas as xanelas

en: Next window (Group)
gl: Seguinte xanela (Grupo)

en: Popup switcher if not visible and select next window of the current application.
gl: Amosar anel se non visíbel e seleccionar a próxima xanela da aplicación actual.

en: Prev window (Group)
gl: Fiestra Ant. (Grupo)

en: Popup switcher if not visible and select previous window of the current application.
gl: Mostar anel se non é visíbel e seleccionar a xanela anterior da aplicación actual.

en: Next window (No popup)
gl: Seguinte xanela (Grupo)

en: Select next window without showing the popup window.
gl: Seleccionar a seguinte xanela sen amosar a xanela popup

en: Prev window (No popup)
gl: Fiestra Ant. (Grupo)

en: Select previous window without showing the popup window.
gl: Seleccionar as xanelas anteriores sen amosar a xanela popup.

en: Next Panel
gl: Seg. Panel

en: Select next panel type window.
gl: Seleccionar a seguinte xanela de tipo panel.

en: Prev Panel
gl: Ant. Panel

en: Select previous panel type window.
gl: Selecciona a xanela anterior de tipo panel.

en: Switcher speed
gl: Velocidade de Trocador

en: Switcher timestep
gl: Salto de tempo do trocador

en: Switcher windows
gl: Trocador de xanelas

en: Windows that should be shown in switcher
gl: Fiestras que se deben mostrar no trocador

en: Show minimized windows
gl: Amosar xanelas minimizadas

en: Auto Change Viewport
gl: Cambiar automáticamente o Escritorio

en: Change to the viewport of the selected window while switching
gl: Cambiar o Escritorio das xanela seleccionada mentres se cambia

en: Popup Window Delay
gl: Retraso da Fiestra Popup

en: Time (in s) the popup window should be delayed before appearing
gl: Tempo (en seg) que se debe retrasar a xanela popup antes de amosala

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Amount of saturation in percent
gl: Nivel de Saturación en porcentaxe

en: Amount of brightness in percent
gl: Nivel de brillo en porcentaxe

en: Amount of opacity in percent
gl: Nivel de opacidade en porcentaxe

en: Icon
gl: Icona

en: Show icon next to thumbnail
gl: Amosar a icona ó lado da vista previa

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling
gl: Xerar mapas de imaxe cando sexa posíbel cando se emprega escalado de calidade moi alta

en: Row Alignment
gl: Aliñado de Fila

en: Alignment for rows that are not fully filled
gl: Alixación das filas que non están totalmente recheas

en: Centered
gl: Centrado

en: Selected Window Highlight
gl: Seleccionar Fiestra Resaltada

en: Highlight Mode
gl: Cor de Resaltado

en: Mode for highlighting the currently selected window
gl: Modo de resalte da xanela actualmente seleccionada

en: Bring Selected To Front
gl: Traer as Seleccionadas á Fronte

en: Show Rectangle
gl: Amosar rectángulo

en: Minimized Window Highlight Rectangle
gl: Rectángulo de Resalte de Fiestra Minimizada

en: Where to draw highlight rectangle for minimized windows
gl: Onde se debuxa o rectángulo de resalte para as xanelas minimizadas

en: Taskbar Entry
gl: Entrada da Barra de Tarefas

en: Original Window Position
gl: Posición Orixinal da Fiestra

en: Highlight Color
gl: Cor Realce

en: Color of highlight rectangle
gl: Cor do rectángulo de resaltado

en: Highlight Border Color
gl: Cor do Borde de Resaltado

en: Color of highlight rectangle border
gl: Cor do borde do rectángulo de resalte

en: Highlight Border Inlay Color
gl: Cor do Borde de Resalte Incrustado

en: Color of inlay in highlight rectangle border
gl: Cor da incrustación no borde do rectángulo de resalte

en: Tile
gl: Mosaico

en: Tile windows
gl: Crear mosaico das xanelas

en: Tiling Animation Type
gl: Tipo de Animación do Mosaico

en: Selects the animation used while tiling
gl: Seleccionar a animación que se vai empregar cando se entra en modo mosaico

en: Filled Outline
gl: Contorno recheo

en: Slide
gl: Deslizar

en: Drop From Top
gl: Eliminar de enrriba

en: Animation Duration
gl: Duración da Animación

en: Duration (in ms) of the tiling animation
gl: Duración (en ms) da animación do mosaico

en: Tiling Method For Toggle
gl: Tipo de Mosaico cando se Alterna o Estado

en: Choose the tiling type you want when using toggle.
gl: Escolle o tipo de mosaico que queres empregar cando se activa/desactiva o modo mosaico.

en: Tile Vertically
gl: Mosaico Vertical

en: Tile Horizontally
gl: Mosaico Horizontal

en: Cascade
gl: Cascada

en: Join Windows (EXPERIMENTAL)
gl: Xuntar Fiestras (EXPERIMENTAL)

en: Tries to join the windows together when horizontal, vertical or left tiling is enabled so that when you resize a window surrounding windows resize accordingly. This may cause problems if you dont leave them enough space.
gl: Tenta xuntar as xanelas cando estivera en modo mosaico horizontal, vertical ou á esquerda, de modo que cando se redimensiona unha xanela, as xanelas adxacentes sexan tamén redimensionadas. Isto pode causar problemas se non deixa espazo suficiente a esas mesmas xanelas adxacentes.

en: Cascade Delta
gl: Distancia entre Fiestras en cascada

en: Distance between windows when using cascade
gl: Distancia entre xanelas cando en cascada

en: Left Occupancy
gl: Ocupación á Esquerda

en: Occupancy percentage for window placed left. This number is percentage of screen width, which the active window will have it as width when tiled. Applies to Left tiling type.
gl: Porcentaxe de ocupación da xanela colocada á esquerda. Este valor é a percentaxe de largura da pantalla que a xanela activa terá como largura,cando se estivera en modo mosaico. Só é aplicada cando se estivera no modo de mosaico á esquerda.

en: Excluded Windows
gl: Fiestras Excluidas

en: Windows which should be excluded from tiling
gl: Tipos de xanelas a excluír do modo mosaico

en: Tile Windows Vertically
gl: Crear Mosaico Vertical das Fiestras

en: Move and resize all visible windows so that they have full height, same width and occupy whole screen.
gl: Mover e redimensionar todas as xanelas visibles, de forma que fiquen con altura igual á pantalla, con larguras todas iguais e de maneira que ocupen a pantalla enteira.

en: Tile Windows Horizontally
gl: Crear Mosaico Horizontal das Fiestras

en: Move and resize all visible windows so that they have full width, same height and occupy whole screen.
gl: Mover e redimensionar todas as xanelas visibles, de forma que fiquen con largura igual á pantalla, con alturas todas iguais e de maneira a ocupar a pantalla inteiro.

en: Tile Windows
gl: Crear Mosaico das Fiestras

en: Move and resize all visible windows both vertically and horizontally, so that the occupy whole screen and are in a grid.
gl: Mover e redimensionar xanelas visibles tanto verticalmente como horizontalmente, de maneira que formen unha grella que ocupe a pantalla enteira.

en: Cascade Windows
gl: Mostrar Fiestras en cascada

en: Move and resize all visible windows with the delta value set for cascading.
gl: Mover e redimensionar todas as xanelas visibles co valor de diferenza definido para cascada.

en: Restore Windows
gl: Restaurar xanelas

en: Restore windows to their original position they had before tiling.
gl: Restaurar xanelas ás súas posicións orixinais (posicións antes de entrar en modo mosaico) .

en: Toggle Tiling
gl: Trocar o  modo Mosaico

en: Toggle between tile and restore
gl: Trocar entre o modo mosaico e o modo orixinal

en: Rotation speed
gl: Velocidade da Rotación

en: Particle Size
gl: Tamaño das partículas

en: Darken backgound
gl: Fondo máis escuro

en: Darken background under particles
gl: Fondo de escritorio máis escuro baixo as partículas

en: Additive blending
gl: Mistura aditiva

en: Additive blending of particles
gl: Mistura aditiva de partículas
