compiz-plugins-experimental - en to nb translation catalogue (240 entries)

en: Exclude Windows
nb: Ekskluder vinduer

en: Mipmaps
nb: MIP-kart

en: Effect Settings
nb: Effektinnstillinger

en: Number Of Fire Particles
nb: Antall brannpartikler

en: Number of fire particles.
nb: Antall brannpartikler.

en: Fire Particle Size
nb: Brannpartikkels størrelse

en: Fire particle size.
nb: Størrelse for brannpartikkel.

en: Fire Particle Life
nb: Brannpartikkels levetid

en: Fire particle life.
nb: Levetid for brannpartikkel.

en: Fire Particle Color
nb: Brannpartikkels farge

en: Fire particle color.
nb: Farge for brannpartikkel.

en: Randomly Colored Fire
nb: Tilfeldig farget brann

en: Have random colors for the fire effect, also known as Mystical Fire.
nb: Ha tilfeldige farger for branneffekten, også kjent som mystisk brann

en: Fade
nb: Ton ut/inn

en: Distance
nb: Avstand

en: Cube Atlantis
nb: Atlantiskube

en: Speed
nb: Hastighet

en: Opacity
nb: Dekkevne

en: Saturation
nb: Metning

en: Brightness
nb: Skarphet

en: General
nb: Generelt

en: Screen Depth
nb: Skjermdybde

en: How deep into the screen snowflakes can be drawn before being removed
nb: Hvor dypt inne i skjermen snøfnugg kan tegnes før de blir fjernet

en: Snow
nb: Snø

en: Number Of Snowflakes
nb: Antall snøfnugg

en: Number of snowflakes
nb: Antall snøfnugg

en: Size Of Snowflakes
nb: Snøfnuggenes størrelse

en: Size of snowflakes
nb: Snøfnuggenes størrelse

en: Snow Speed
nb: Snøhastighet

en: Speed of falling snow
nb: Hastighet for fallende snø

en: Snow Direction
nb: Snøretning

en: Select snow flake movement direction
nb: Velg bevegelsesretning for snøfnugg

en: None
nb: Ingen

en: Up
nb: Opp

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Snow Textures
nb: Snøteksturer

en: Snow textures
nb: Snøteksturer

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Update Delay
nb: Oppdateringsforsinkelse

en: Delay (in ms) between screen updates. Decreasing this value may make snow fall more smoothly, but will also increase CPU usage.
nb: Forinkelse (in ms) mellom skjermoppdateringer. Reduksjon av denne verdien kan gjøre at snøen faller jevnere, men øker også CPU-bruk.

en: Screen Boxing
nb: Skjermboksing

en: Top to Bottom
nb: Øverst til nederst

en: Bottom to Top
nb: Nederst til øverst

en: Right to Left
nb: Høyre til venstre

en: Left to Right
nb: Venstre til høyre

en: Textures
nb: Teksturer

en: Debug
nb: Feilsøk

en: Enable Blending
nb: Slå på blanding

en: Enable Textures
nb: Slå på teksturer

en: Key Bindings
nb: Hurtigtaster

en: Control
nb: Ctrl

en: Meta
nb: Windows

en: Misc
nb: Div

en: Color Opacity
nb: Fargedekkevne

en: Alter window opacity based on color.
nb: Endre vinduets dekkevne basert på farge.

en: Toggle Window Fake ARGB
nb: Skru av/på falsk ARGB for vinduer

en: Toggle window fake ARGB.
nb: Skru av/på falsk ARGB for vinduer

en: Window Types
nb: Vindustyper

en: Mouse switch
nb: Musebytte

en: Switch viewport in response to mouse gesture
nb: Bytt arbeidsområde ved musegest

en: Begin Gesture
nb: Start gest

en: Begin Mouse Gesture
nb: Start musegester

en: Height
nb: Høyde

en: Width
nb: Bredde

en: Put On Viewport
nb: Plasser på arbeidsområde

en: Move window to a certain viewport
nb: Flytt vindu til et spesifikt arbeidsområde

en: Bindings
nb: Hurtigtast

en: Put to arbitrary viewport
nb: Plasser på tilfeldig arbeidsområde

en: Put On Viewport 1
nb: Plasser på arbeidsområde 1

en: Move window to viewport 1
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 1

en: Put On Viewport 2
nb: Plasser på arbeidsområde 2

en: Move window to viewport 2
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 2

en: Put On Viewport 3
nb: Plasser på arbeidsområde 3

en: Move window to viewport 3
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 3

en: Put On Viewport 4
nb: Plasser på arbeidsområde 4

en: Move window to viewport 4
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 4

en: Put On Viewport 5
nb: Plasser på arbeidsområde 5

en: Move window to viewport 5
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 5

en: Put On Viewport 6
nb: Plasser på arbeidsområde 6

en: Move window to viewport 6
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 6

en: Put On Viewport 7
nb: Plasser på arbeidsområde 7

en: Move window to viewport 7
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 7

en: Put On Viewport 8
nb: Plasser på arbeidsområde 8

en: Move window to viewport 8
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 8

en: Put On Viewport 9
nb: Plasser på arbeidsområde 9

en: Move window to viewport 9
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 9

en: Put On Viewport 10
nb: Plasser på arbeidsområde 10

en: Move window to viewport 10
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 10

en: Put On Viewport 11
nb: Plasser på arbeidsområde 11

en: Move window to viewport 11
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 11

en: Put On Viewport 12
nb: Plasser på arbeidsområde 12

en: Move window to viewport 12
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 12

en: Put to adjacent viewport
nb: Plasser på arbeidsområdet ved siden av

en: Viewport Left
nb: Arbeidsområde venstre

en: Move window to the viewport on the left
nb: Fltt vindu til venstre arbeidsområde

en: Viewport Right
nb: Arbeidsområde høyre

en: Move window to the viewport on the right
nb: Flytt vindu til høyre arbeidsområde

en: Viewport Top
nb: Arbeidsområde øverst

en: Move window to the viewport on the top
nb: Flytt vindu til øverste arbeidsområde

en: Viewport Bottom
nb: Arbeidsområde nederst

en: Move window to the viewport on the bottom
nb: Flytt vindu til nederste arbeidsområde

en: Put within viewport
nb: Plasser innen arbeidsområde

en: Put Center
nb: Plasser i midten

en: Move window to the center
nb: Flytt vindu til midten

en: Put Left
nb: Plasser venstre

en: Move window to the left edge
nb: Flytt vindu til venstre kant

en: Put Right
nb: Plasser høyre

en: Move window to the right edge
nb: Flytt vindu ti høyre kant

en: Put Top
nb: Plasser øverst

en: Move window to the top edge
nb: Flytt vindu til øverste kant

en: Put Bottom
nb: Plasser bunn

en: Move window to the bottom edge
nb: Flytt vindu til nederste kant

en: Put Top Left
nb: Plasser øverst, venstre

en: Move window to the top left corner
nb: Flytt vindu til øverste venstre hjørne

en: Put Top Right
nb: Plasser øverst, høyre

en: Move window to the top right corner
nb: Flytt vindu til øverste høyre hjørne

en: Put Bottom Left
nb: Plasser bunn, venstre

en: Move window to the bottom left corner
nb: Flytt vindu til nederste venstre hjørne

en: Put Bottom Right
nb: Plasser bunn, høyre

en: Move window to the bottom right corner
nb: Flytt vindu til nederste høyre hjørne

en: Restore Position
nb: Gjenopprett posisjon

en: Move window to the last position
nb: Flytt vindu til siste posisjon

en: Put Pointer
nb: Plasser musepeker

en: Move window to the pointer position
nb: Flytt vindu til musepekers posisjon

en: Put
nb: Plasser

en: Move window arbitrarily by passing x, y and type.
nb: Flytt vinduer tilfeldig ved å sende x, y og type.

en: Misc. Options
nb: Diverse valg

en: Padding
nb: Fyll

en: Pad Left
nb: Fyll venstre

en: Number of pixels from the left edge where the window will come to rest
nb: Antall piksler fra venstre kant hvor vinduet vil plasseres

en: Pad Right
nb: Fyll høyre

en: Number of pixels from the right edge where the window will come to rest
nb: Antall piksler fra høyre kant hvor vinduet vil plasseres

en: Pad Top
nb: Fyll toppen

en: Number of pixels from the top edge where the window will come to rest
nb: Antall piksler fra øverste kant hvor vinduet vil plassere

en: Pad Bottom
nb: Fyll bunnen

en: Number of pixels from the bottom edge where the window will come to rest
nb: Antall piksler fra nederste kant hvor vinduet vil plasseres

en: Unfocus Window
nb: Avfokuser vindu

en: Unfocus windows that are moved off the viewport
nb: Avfokuser vinduer som flyttes bort fra arbeidsområdet

en: Window Center
nb: Sentrer vindu

en: Put pointer uses the center of the window
nb: Plasser musepeker bruker midten av vinduet

en: Avoid Offscreen
nb: Unngå utenfor skjermen

en: Avoids putting window borders offscreen
nb: Unngår å sette vinduskanter utenfor skjermen

en: Animation
nb: Animasjon

en: Animation speed
nb: Animasjonshastighet

en: Timestep
nb: Tidsskritt

en: Animation timestep
nb: Tidsskritt for animasjon

en: Initiate
nb: Start

en: Generate mipmaps
nb: Lag MIP-kart

en: Zoom
nb: Forstørr/forminsk

en: Options
nb: Valg

en: Snow for Compiz
nb: Snø for Compiz

en: How far outside the screen resolution snow flakes can be before being removed. Needed because of FOV.
nb: Hvor langt utenfor skjermoppløsningen snøfnuggene kan være før de fjerne. Trengs pga. synsfelt.

en: Snow Over Windows
nb: Snø over vinduer

en: Snow is drawn above windows
nb: Snø tegnes over vinduer

en: Rotate Flakes
nb: Roter snøfnugg

en: Flakes rotate if checked.
nb: Snøfnugg roterer hvis avkrysset

en: Enables alpha blending of snowflakes.
nb: Slår på alfa-blanding av snøfnugg.

en: Enables textured snowflakes. If not selected, color gradients are used.
nb: Slår på tekstur-snøfnugg. Hvis ikke valgt blir fargeoverganger brukt.

en: Snow Toggle
nb: Slå av/på snø

en: Snow toggle key
nb: Tast for å slå av/på snø

en: Key bindings
nb: Snarveier

en: Next Window
nb: Neste vindu

en: Show switcher if not visible and select next window.
nb: Vis skifter hvis ikke synlig og velg neste vindu.

en: Previous Window
nb: Forrige vindu

en: Show switcher if not visible and select previous window.
nb: Vis skifter hvis ikke synlig og velg neste vindu.

en: Next Window (All Workspaces)
nb: Neste vindu (alle arbeidsområder)

en: Show switcher if not visible and select next window out of all windows.
nb: Vis skifteren hvis ikke synlig, og velg neste vindu av alle vinduer.

en: Previous Window (All Workspaces)
nb: Forrige vindu (alle arbeidsområder)

en: Show switcher if not visible and select previous window out of all windows.
nb: Vis skifter hvis ikke synlig, og velg forrige vindu av alle vinduer.

en: Next Window (Group)
nb: Neste vindu (gruppe)

en: Show switcher if not visible and select next window of the current application.
nb: Vis skifteren hvis den ikke er synlig, og velg neste vindu av nåværende program.

en: Previous Window (Group)
nb: Forrige vindu (gruppe)

en: Show switcher if not visible and select previous window of the current application.
nb: Vis skifteren hvis den ikke er synlig, og velg forrige vindu av nåværende program.

en: Behavior
nb: Oppførsel

en: Inactive Window Opacity
nb: Dekkevne for inaktivt vindu

en: Darken Background
nb: Gjør bakgrunn mørkere

en: Show Minimized
nb: Vis minimerte

en: Show windows that are minimized, shaded or in show desktop mode.
nb: Viser vinduer som er minimert, rullet opp eller i vis-skrivebord-modus

en: Tilt
nb: Skråstill

en: Window title display
nb: Vindustittelvisning

en: Show Window Title
nb: Vis vindustittel

en: Show window title of currently selected window.
nb: Vis vindustittel av valgte vindu.

en: Bold Font
nb: Fet skrift

en: Selects if the window title should be displayed in bold font or not.
nb: Velg om vindustittelen skal bli vist i fet skrift eller ikke.

en: Font Size
nb: Skriftstørrelse

en: Font size for the window title
nb: Skriftstørrelse for vindustittelen

en: Background Color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Background color for the window title
nb: Bakgrunnsfarge for vindustittelen

en: Font Color
nb: Skriftfarge

en: Font color for the window title
nb: Skriftfarge for vindustittelen

en: Text Placement
nb: Tekstplassering

en: Selects where to place the window title.
nb: Velger hvor vindustittelen plasseres.

en: Centered on screen
nb: Sentrert på skjermen

en: Above
nb: Over

en: Below
nb: Under

en: Window Match
nb: Samsvar mellom vinduer

en: Show minimized windows
nb: Vis minimerte vinduer

en: Appearance
nb: Utseende

en: Highlight Color
nb: Farge for fremheving

en: Tile
nb: Flislegg

en: Tile windows
nb: Flislegg vinduer

en: Tiling Animation Type
nb: Animasjonstype for flislegging

en: Selects the animation used while tiling
nb: Velger animasjonen som brukes ved flislegging

en: Filled Outline
nb: Fylt omriss

en: Slide
nb: Gli

en: Drop From Top
nb: Slipp fra toppen

en: Animation Duration
nb: Animasjonsvarighet

en: Duration (in ms) of the tiling animation
nb: Varighet (i ms) for flisleggingsanimasjonen

en: Tiling Method For Toggle
nb: Flisleggingsmetode for slå av/på

en: Choose the tiling type you want when using toggle.
nb: Velg flisleggingstypen du vil bruke når du slår av/på.

en: Tile Vertically
nb: Flislegg vertikalt

en: Tile Horizontally
nb: Flislegg horisontalt

en: Cascade
nb: Tett-i-tett

en: Join Windows (EXPERIMENTAL)
nb: Slå sammen vinduer (EKSPERIMENTELT)

en: Tries to join the windows together when horizontal, vertical or left tiling is enabled so that when you resize a window surrounding windows resize accordingly. This may cause problems if you dont leave them enough space.
nb: Forsøker å slå vinduer sammen når horisontal, vertikal eller venstre flislegging brukes, slik at når du endrer størrelse på et vindu endres omkringliggende vinduer i tråd med dette. Dette kan forårsake problemer hvis du ikke gir dem nok plass.

en: Cascade Delta
nb: Mellomrom for tett-i-tett

en: Distance between windows when using cascade
nb: Avstand mellom vinduer ved tett-i-tett

en: Left Occupancy
nb: Venstre oppdekning

en: Occupancy percentage for window placed left. This number is percentage of screen width, which the active window will have it as width when tiled. Applies to Left tiling type.
nb: Prosentandel for oppdekning for vinduer plassert til venstre. Dette tallet er prosentandel av skjermbredde, som det aktive vinduet vil ha som dets bredde når det blir flislagt. Gjelder for Venstre flisleggingstype.

en: Excluded Windows
nb: Ekskluderte vinduer

en: Windows which should be excluded from tiling
nb: Vinduer som skal ekskluderes fra flislegging

en: Tile Windows Vertically
nb: Flislegg vinduer vertikalt

en: Move and resize all visible windows so that they have full height, same width and occupy whole screen.
nb: Flytt og gjør om størrelse på alle synlige, slik at de har full høyde, samme bredde og opptar hele skjermen.

en: Tile Windows Horizontally
nb: Flislegg vinduer horisontalt

en: Move and resize all visible windows so that they have full width, same height and occupy whole screen.
nb: Flytt og gjør om størrelse på alle synlige, slik at de har full bredde, samme høyde og opptar hele skjermen.

en: Tile Windows
nb: Flislegg vinduer

en: Move and resize all visible windows both vertically and horizontally, so that the occupy whole screen and are in a grid.
nb: Flytt og gjør om størrelse på alle synlige vinduer både vertikalt og horisontalt, slik at de opptar hele skjermen og er i et rutenett.

en: Cascade Windows
nb: Legg vinduer tett i tett

en: Move and resize all visible windows with the delta value set for cascading.
nb: Flytt og gjør om størrelse på alle synlige vinduer med deltaverdien satt for tett-i-tett-vinsing.

en: Restore Windows
nb: Gjenopprett vinduer

en: Restore windows to their original position they had before tiling.
nb: Gjenopprett vinduer til posisjonen de hadde før flislegging.

en: Toggle Tiling
nb: Slå av/på flislegging

en: Toggle between tile and restore
nb: Bytt mellom flislegg og gjenopprett

en: Rotation speed
nb: Rotasjonshastighet

en: Particle Size
nb: Partikkelstørrelse

en: Darken backgound
nb: Gjør bakgrunn mørkere

en: Darken background under particles
nb: Gjør bakgrunn mørkere under partiklene

en: Additive blending
nb: Tilleggsblanding

en: Additive blending of particles
nb: Tilleggsblanding av partikler
