compiz-plugins-extra - en to ca translation catalogue (402 entries)

en: ADD Helper
ca: Ajudant ADD

en: Make it slightly easier to concentrate by dimming all but the active window.
ca: Fa que sigui una mica més fàcil concentrar-se amb l'atenuació de tot menys la finestra activa.

en: Bindings
ca: Vinculacions

en: Toggle AddHelper
ca: Commuta l'ajudant ADD

en: Use this to enable/disable AddHelper on the fly.
ca: Utilitzeu-ho per a habilitar/inhabilitar l'ajudant ADD al vol.

en: Misc. Options
ca: Altres opcions

en: Window Types
ca: Tipus de finestra

en: Window types that should be Opacified.
ca: Els tipus de finestra que s'han de convertir a opac.

en: Enable ADD Helper on start
ca: Habilita l'ajudant ADD amb l'inici

en: Enables ADD helper when it is first loaded.
ca: Habilita l'ajudant ADD quan es carrega per primera vegada.

en: Brightness
ca: Brillantor

en: Brightness of faded windows
ca: Brillantor de finestres esvaïdes

en: Saturation
ca: Saturació

en: Saturation of faded windows
ca: Saturació de finestres esvaïdes

en: Opacity
ca: Opacitat

en: Opacity of faded windows
ca: Opacitat de les finestres esvaïdes

en: Effect Settings
ca: Ajusts dels efectes

en: Airplane
ca: Avió

en: Number Of Fire Particles
ca: Nombre d'espurnes

en: Number of fire particles.
ca: El nombre d'espurnes.

en: Fire Particle Size
ca: Mida de l'espurna

en: Fire particle size.
ca: La mida de l'espurna.

en: Fire Particle Slowdown
ca: Alentiment de l'espurna

en: Fire particle slowdown.
ca: L'alentiment de l'espurna.

en: Fire Particle Life
ca: Vida de l'espurna

en: Fire particle life.
ca: La vida de l'espurna.

en: Fire Particle Color
ca: Color de l'espurna

en: Fire particle color.
ca: El color de l'espurna.

en: Fire direction
ca: Direcció del foc

en: Fire direction.
ca: La direcció del foc.

en: Down
ca: Avall

en: Up
ca: Amunt

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Random
ca: Aleatori

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Randomly Colored Fire
ca: Acoloreix aleatòriament el foc

en: Have random colors for the fire effect, also known as Mystical Fire.
ca: Amb colors a l'atzar per a l'efecte de foc, també conegut com a foc místic.

en: Domino
ca: Dominó

en: Domino Piece Falling Direction
ca: La direcció de caiguda de la pega de dominó.

en: Window Grid Width
ca: Amplada de la quadrícula de la finestra

en: Window Grid Height
ca: Alçada de la quadrícula de la finestra

en: Away Position
ca: Posició d'allunyament

en: Closeness of window to camera at the end of the animation (1.0: Close to camera, -2.0: Away from camera).
ca: La proximitat de la finestra a la càmera a l'acabament de l'animació (1.0: A prop de la càmera, -2.0: Lluny de la càmera).

en: Away Angle
ca: Angle d'allunyament

en: Angle of window at the end of the animation.
ca: L'angle de la finestra a l'acabament de l'animació.

en: Thickness
ca: Guix

en: Up-down
ca: Amunt-avall

en: Thickness of Animated Polygons
ca: Gruix dels polígons animats

en: Benchmark
ca: Prova de rendiment

en: A simple benchmark plugin
ca: Un connector de prova de rendiment senzill

en: Main
ca: Principal

en: Initiate
ca: Inicia

en: Start benchmark
ca: Comença la prova de rendiment

en: Disable limiter
ca: Inhabilita el limitador

en: Disable Compiz integrated FPS limiter
ca: Inhabilita el limitador de FPS integrat amb Compiz

en: Screen Output
ca: Sortida de la pantalla

en: Enable
ca: Habilita

en: Display FPS on screen
ca: Mostra els FPS en pantalla

en: X position
ca: Posició X

en: X Position of benchmark window
ca: Posició X de la finestra de la prova de rendiment

en: Y position
ca: Posició Y

en: Y Position of benchmark window
ca: Posició Y de la finestra de la prova de rendiment

en: Console Output
ca: Sortida de la consola

en: Print FPS to console
ca: Imprimeix els FPS a la consola

en: Update time
ca: Temps d'actualització

en: Console output update time
ca: Temps d'actualització de la sortida de la consola

en: Bicubic filter
ca: Filtratge bicúbic

en: Bicubic texture filtering
ca: Filtratge bicúbic de textures

en: Crash handler
ca: Gestor de trencaments sobtats

en: Compiz crash handler plugin
ca: Connector del gestor de trencaments sobtats de Compiz

en: Enable Crash Handler
ca: Habilita el gestor de trencaments sobtats

en: Activate Crash Handler.
ca: Activa el gestor de trencaments sobtats.

en: Crash Dump Directory
ca: Directori del bolcament dels trencaments sobtats

en: Directory to dump the crash logs to.
ca: El directori on es bolquen els registres dels trencaments sobtats.

en: Start Other Window Manager
ca: Comença un altre gestor de finestres

en: Start other window manager on Crash.
ca: Comença un altre gestor de finestres amb el trencament sobtat.

en: Window Manager Command Line
ca: Línia d'ordres del gestor de finestres

en: Window manager command line. DO NOT ENTER COMPIZ HERE!!!
ca: La línia d'ordres del gestor de finestres. NO INTRODUÏU AQUÍ COMPIZ!!!

en: Cube Reflection and Deformation
ca: Reflexió i deformació del cub

en: Compiz cube reflection and deformation
ca: Reflexió i deformació del cub de Compiz

en: Next top image
ca: Següent imatge superior

en: Advance to next image for top face of the cube
ca: Avança a la següent imatge per a la cara superior del cub

en: Next bottom image
ca: Següent imatge inferior

en: Advance to next image for bottom face of the cube
ca: Avança a la següent imatge per a la cara inferior del cub

en: Reflection
ca: Reflexió

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Give cube a reflective ground.
ca: Dóna al cub un terra reflectiu.

en: Ground color(near)
ca: Color del terra (a prop)

en: Color of the ground (near).
ca: Color del terra (a prop).

en: Ground color(far)
ca: Color del terra (lluny)

en: Color of the ground (far).
ca: Color del terra (lluny).

en: Reflection ground size
ca: Mida del terra en la reflexió

en: Reflection ground size.
ca: La mida del terra en la reflexió.

en: Intensity
ca: Intensitat

en: Reflection intensity
ca: Intensitat de la reflexió

en: Auto zoom
ca: Zoom automàtic

en: Auto zoom only on Mouse Rotate
ca: Zoom automàtic únicament amb el gir del ratolí

en: Reflection mode
ca: Mode de reflexió

en: Reflection mode.
ca: El mode de reflexió.

en: Distance
ca: Distància

en: Above
ca: Per damunt

en: Deformation
ca: Deformació

en: Deformation mode.
ca: El mode de deformació.

en: None
ca: Cap

en: Cylinder
ca: Cilindre

en: Sphere
ca: Esfera

en: Deform only on mouse rotate
ca: Deforma únicament amb el gir del ratolí

en: Aspect ratio
ca: Relació d'aspecte

en: Aspect ratio of the deformed cube
ca: La relació d'aspecte del cub deformat

en: Behaviour
ca: Comportament

en: Draw top face
ca: Dibuixa la cara superior

en: Draw top face of the cube
ca: Dibuixa la cara superior del cub

en: Draw bottom face
ca: Dibuixa la cara inferior

en: Draw bottom face of the cube
ca: Dibuixa la cara inferior del cub

en: Adjust top image
ca: Ajusta la imatge superior

en: Adjust top face image to rotation
ca: Ajusta la imatge de la cara superior en girar

en: Adjust bottom image
ca: Ajusta la imatge inferior

en: Adjust bottom face image to rotation
ca: Ajusta la imatge de la cara inferior al gir

en: Appearance
ca: Aparença

en: Cube Top Color
ca: Color superior del cub

en: Color of top face of the cube
ca: Color de la cara superior del cub

en: Cube Bottom Color
ca: Color inferior del cub

en: Color of bottom face of the cube
ca: Color de la cara inferior del cub

en: List of PNG and SVG files that should be rendered on top face of cube
ca: Llista dels fitxers PNG i SVG que s'hauran de representar a la cara superior del cub

en: Bottom image files
ca: Fitxers d'imatges inferiors

en: Extra WM Actions
ca: Accions extres del gestor de finestres

en: Provides less commonly used WM actions
ca: Proporciona les accions menys comunes del gestor de finestres

en: Activate Window
ca: Activa la finestra

en: Activate a given window
ca: Activa una finestra donada

en: Toggle Redirect
ca: Commuta la redirecció

en: Toggle window redirect
ca: Commuta la redirecció de la finestra

en: Toggle Fullscreen
ca: Commuta la pantalla completa

en: Toggle window fullscreen
ca: Commuta la pantalla completa de la finestra

en: Toggle always on top for the active window
ca: Commuta sempre per sobre per a la finestra activa

en: Toggle Sticky
ca: Commuta fer apegalosa

en: Toggle window stickyness
ca: Commuta fer apegalosa la finestra

en: Activate Demanding Attention Window
ca: Activa la finestra que requereixi atenció

en: Activate next window which has the "demands attention" flag set.
ca: Activa la següent finestra que té establert l'indicador "requereix atenció".

en: Fade to Desktop
ca: Esvaïment a l'escriptori

en: Easily access your desktop
ca: Accés senzill al vostre escriptori

en: Fade Time
ca: Temps d'esvaïment

en: Fade time (in ms)
ca: Temps d'esvaïment (en ms)

en: Window Match
ca: Concordances de les finestres

en: Windows that should be faded to desktop
ca: Les finestres que s'han d'esvair a l'escriptori

en: Paint fire on the screen
ca: Foc pintat en pantalla

en: Paint fire or other particles on the screen
ca: Pinta foc o altres partícules a la pantalla

en: Initiate (key)
ca: Inicia (tecla)

en: Initiate fire drawing
ca: Inicia el dibuix del foc

en: Initiate (button)
ca: Inicia (botó)

en: Clear (key)
ca: Neteja (tecla)

en: Clear
ca: Neteja

en: Clear (button)
ca: Neteja (botó)

en: Add Particle
ca: Afegeix una partícula

en: Adds a fire particle at position (x,y), where x and y are floats.
ca: Afegeix una espurna a la posició (x, y), on x i y són floats.

en: Number of particles
ca: Nombre de partícules

en: Maximum number of active particles
ca: Nombre màxim de partícules actives

en: Background brightness
ca: Brillantor del fons

en: Background brightness during paint
ca: Brillantor del fons mentre es pinta

en: Cube Gears
ca: Engranatges del cub

en: Render gears inside of the transparent cube
ca: Renderitza engranatges dins d'un cub transparent

en: Grid
ca: Quadrícula

en: Warp and resize windows to fit an imaginary grid.
ca: Deforma i redimensiona les finestres per ajustar-ho a una quadrícula imaginària.

en: Put Center
ca: Posa al centre

en: Move window to the center
ca: Mou la finestra al centre

en: Put Left
ca: Posa a l'esquerra

en: Move window to the left edge
ca: Mou la finestra a la vora de l'esquerra

en: Put Right
ca: Posa a la dreta

en: Move window to the right edge
ca: Mou la finestra a la vora de la dreta

en: Put Top
ca: Posa a dalt

en: Move window to the top edge
ca: Mou la finestra a la vora superior

en: Put Bottom
ca: Posa a baix

en: Move window to the bottom edge
ca: Mou la finestra a la vora inferior

en: Put Top Left
ca: Posa a dalt a l'esquerra

en: Move window to the top left corner
ca: Mou la finestra a la cantonada superior de l'esquerra

en: Put Top Right
ca: Posa a dalt a la dreta

en: Move window to the top right corner
ca: Mou la finestra a la cantonada superior de la dreta

en: Put Bottom Left
ca: Posa a baix a l'esquerra

en: Move window to the bottom left corner
ca: Mou la finestra a la cantonada inferior de l'esquerra

en: Put Bottom Right
ca: Posa a baix a la dreta

en: Move window to the bottom right corner
ca: Mou la finestra a la cantonada inferior de la dreta

en: Outline Color
ca: Color del contorn

en: Selection
ca: Selecció

en: Key bindings
ca: Vinculacions de tecles

en: Grouping
ca: Agrupació

en: Group Windows
ca: Finestres del grup

en: Glow
ca: Resplendor

en: Minimize with group
ca: Minimitza amb el grup

en: Shade with group
ca: Ombra amb el grup

en: Group the windows after selection
ca: Agrupa les finestres després de la selecció

en: Group Window Match
ca: Concordances de les finestres del grup

en: Options
ca: Opcions

en: Opacity of selected windows
ca: Opacitat de les finestres seleccionades

en: Brightness of selected windows
ca: Brillantor de les finestres seleccionades

en: Precision
ca: Precisió

en: Selection Color
ca: Color de selecció

en: Line Color
ca: Color de la línia

en: Line color of the selection rectangle
ca: El color de la línia del rectangle de selecció

en: Create mipmaps for thumbnails
ca: Crea mipmaps per a les miniatures

en: Create mipmaps for thumbnails in the tab bar
ca: Crea mipmaps per a les miniatures a la barra de pestanyes

en: Animation Options
ca: Opcions de l'animació

en: Space
ca: Espai

en: Border Radius
ca: Radi del contorn

en: Border Width
ca: Amplada del contorn

en: Border color of the tab bar
ca: Color del contorn de la barra de pestanyes

en: Simple
ca: Senzill

en: Gradient
ca: Degradat

en: Font Size
ca: Mida de la lletra

en: Font Color
ca: Color de la lletra

en: Enable Glow
ca: Habilita la resplendor

en: Enable grouped window glowing
ca: Habilita la resplendor de les finestres agrupades

en: Glow Size
ca: Mida de la resplendor

en: Glow Type
ca: Tipus de resplendor

en: Glow ring
ca: Anell de resplendor

en: Motion blur
ca: Desenfocament del moviment

en: Motion blur effect
ca: Efecte de desenfocament del moviment

en: Activate
ca: Activa

en: Toggle Motion Blur
ca: Commuta el desenfocament del moviment

en: Toggle motion Blur effect.
ca: Commuta l'efecte de desenfocament del moviment.

en: Visibility/Performance
ca: Visibilitat/rendiment

en: Motion Blur mode
ca: Mode del desenfocament del moviment

en: Motion Blur render mode.
ca: El mode de renderització del desenfocament del moviment.

en: Texture Copy
ca: Còpia de textures

en: Accumulation buffer
ca: Búffer d'acumulació

en: Motion Blur Strength
ca: Intensitat del desenfocament del moviment

en: Motion Blur strength.
ca: La intensitat del desenfocament del moviment.

en: Motion Blur on Transformed Screen
ca: Del moviment en la pantalla transformada

en: Execute Motion Blur if the screen is transformed.
ca: Executa el desenfocament del moviment si la pantalla està transformada.

en: Draws reflections
ca: Dibuixa les reflexions

en: Reflection Image
ca: Imatge de la reflexió

en: Reflection Image file
ca: El fitxer de la imatge de la reflexió

en: Window match
ca: Concordances de les finestres

en: Reflection Window Match
ca: Concordances de les finestres amb reflexió

en: Reflection for Windows
ca: Reflexió per a les finestres

en: Draw Reflection for windows.
ca: Dibuixa la reflexió per a les finestres.

en: Reflection for Decorations
ca: Reflexió per a les decoracions

en: Draw Reflection for decorations.
ca: Dibuixa la reflexió per a les decoracions.

en: Moving reflection
ca: Reflexió del moviment

en: Move the reflection on window move.
ca: Mou la reflexió amb el moviment de la finestra.

en: Scale Window Title Filter
ca: Filtratge del títol de la finestra de l'escalament

en: Window title filter facility for the scale plugin
ca: Facilitat del filtratge del títol de la finestra per al connector d'escalament

en: Filter Type Timeout
ca: Temps d'espera del tipus de filtre

en: Time (in ms) after which the filter typing is automatically ended
ca: El temps (en ms) després del qual s'acaba completament el tecleig del filtre

en: Use case insensitive string matching when filtering.
ca: Utilitza la distinció de majúscules amb les coincidències de les cadenes en filtrar.

en: Show Filter Text
ca: Mostra el text del filtre

en: Show filter text.
ca: Mostra el text del filtre.

en: Bold Font
ca: Text en negreta

en: Use bold font for window title display
ca: Utilitza la lletra en negreta per mostrar el títol de la finestra

en: Font size for window title display
ca: Mida de la lletra per mostrar el títol de la finestra

en: Title Border Size
ca: Mida del contorn del títol

en: Size of the border around the window title
ca: Mida del contorn al voltant del títol de la finestra

en: Font color of the window title
ca: Color de la lletra del títol de la finestra

en: Background Color
ca: Color del fons

en: Background color of the window title
ca: Color del fons del títol de la finestra

en: Show desktop
ca: Visualització de l'escriptori

en: Speed
ca: Velocitat

en: Window movement speed
ca: Velocitat de moviment de la finestra

en: Timestep
ca: Gradual

en: Window movement timestep
ca: Moviment de la finestra gradual

en: Movement Direction
ca: Direcció del moviment

en: Direction of window movement
ca: Direcció del moviment de les finestres

en: Up/Down
ca: Amunt/avall

en: Left/Right
ca: Esquerra/dreta

en: To Corners
ca: A les cantonades

en: Window types that should be moved out of sight when entering showdesktop mode
ca: Tipus de finestra que s'han de treure de la vista en entrar al mode de visualització de l'escriptori

en: Window Opacity
ca: Opacitat de la finestra

en: Window opacity when showdesktop'd
ca: Opacitat de la finestra en mostrar l'escriptori

en: Images
ca: Imatges

en: Background File
ca: Fitxer de la imatge del fons

en: Background image File.
ca: El fitxer de la imatge del fons.

en: Logo File
ca: Fitxer del logotip

en: Logo image File.
ca: El fitxer de la imatge del logotip.

en: Display Time
ca: Temps de visualització

en: Display In/Out Time.
ca: El temps d'entrada/sortida de la visualització.

en: Background saturation.
ca: La saturació del fons.

en: Background brightness.
ca: La brillantor del fons.

en: Trailfocus
ca: Rastre de focus

en: Adjust the opacity, saturation and brightness of windows based on when they last had focus.
ca: Ajusta l'opacitat, la saturació i la brillantor de les finestres d'acord on han tingut l'últim focus.

en: Window types that should be handled by Trailfocus
ca: Tipus de finestra que s'han de gestionar amb el rastre de focus

en: Number of Windows to Track
ca: Nombre de finestres a seguir

en: Number of windows Trailfocus will keep track of. Windows that had focus this amount of windows ago or more will be considered completly unfocused.
ca: El nombre de finestres que el rastre de focus mantindrà el seguiment. Les finestres que han tingut focus des de fa aquest nombre de finestres es consideraran sense focus.

en: Opacity Level of Focused Windows
ca: Nivell d'opacitat de la finestra amb focus

en: Opacity of the currently focused window. Windows will get opacity levels between the focused and minimum.
ca: L'opacitat de la finestra actualment amb focus. Les finestres obtindran els nivells d'opacitat entre amb focus i el mínim.

en: Opacity Level of Unfocused Windows
ca: Nivell d'opacitat de la finestra sense focus

en: Opacity of the least focused window. Windows will get opacity levels between the focused and minimum.
ca: L'opacitat de com a mínim la finestra amb focus. Les finestres obtindran els nivells d'opacitat entre amb focus i el mínim.

en: Brightness Level of Focused Windows
ca: Nivell de brillantor de la finestra amb focus

en: Brightness of the currently focused window. Windows will get brightness levels between the focused and minimum.
ca: La brillantor de la finestra actualment amb focus. Les finestres obtindran els nivells de brillantor entre amb focus i el mínim.

en: Brightness Level of Unfocused Windows
ca: Nivell de brillantor de la finestra sense focus

en: Brightness of the least focused window. Windows will get brightness levels between the focused and minimum.
ca: La brillantor de com a mínim la finestra amb focus. Les finestres obtindran els nivells de brillantor entre amb focus i el mínim.

en: Saturation Level of Focused Windows
ca: Nivell de saturació de la finestra amb focus

en: Saturation of the currently focused window. Windows will get saturation levels between the focused and minimum.
ca: La saturació de la finestra actualment amb focus. Les finestres obtindran els nivells de saturació entre amb focus i el mínim.

en: Saturation Level of Unfocused Windows
ca: Nivell de saturació de la finestra sense focus

en: Saturation of the least focused window. Windows will get saturation levels between the focused and minimum.
ca: La saturació de com a mínim la finestra amb focus. Les finestres obtindran els nivells de saturació entre amb focus i el mínim.

en: Widget Layer
ca: Capa dels estris

en: Show widget windows on a separate layer
ca: Mostra les finestres dels estris en una capa separada

en: Toggle Widget Display
ca: Commuta la visualització dels estris

en: Show or hide widget windows
ca: Mostra o oculta les finestres dels estris

en: Widget Windows
ca: Finestres dels estris

en: Windows that always should be treated as widgets
ca: Les finestres que s'haurien de tractar com a estris

en: End Widget Mode on Click
ca: Acabament del mode dels estris amb el clic

en: End widget mode when a non-widget window is clicked.
ca: Acabament del mode dels estris quan es fa clic a una finestra que no sigui un estri.

en: Time (in s) for fading into/out of the widget layer.
ca: El temps (en s) per a l'esvaïment cap a dins/fora de la capa dels estris.

en: Background in Widget Mode
ca: Fons al mode d'estris

en: Background Brightness
ca: Brillantor del fons

en: Brightness of non-widget windows in widget modes.
ca: La brillantor de les finestres que no siguin estris als modes dels estris.

en: Background Saturation
ca: Saturació del fons

en: Saturation of non-widget windows in widget modes.
ca: La saturació de les finestres que no siguin estris als modes dels estris.

en: Show mouse
ca: Visualització del ratolí

en: Increases the visibility of the mouse pointer
ca: Incrementa la visibilitat del punter del ratolí

en: Toggle the mouse pointer trail.
ca: Commuta el rastre del punter del ratolí.

en: Particle Options
ca: Opcions de les partícules

en: Number Of Particles
ca: Nombre de partícules

en: Number of particles.
ca: El nombre de partícules.

en: Particle Size
ca: Mida de les partícules

en: Particle size.
ca: La mida de la partícula.

en: Particle Slowdown
ca: Alentiment de la partícula

en: Particle slowdown.
ca: L'alentiment de la partícula.

en: Particle Life
ca: Vida de la partícula

en: Particle life.
ca: La vida de la partícula.

en: Darken backgound
ca: Enfosquiment del fons

en: Darken background under particles
ca: L'enfosquiment del fons sota de les partícules

en: Additive blending
ca: Barreja additiva

en: Additive blending of particles
ca: Barreja additiva de les partícules

en: Particle Color
ca: Color de la partícula

en: Particle color.
ca: El color de la partícula.

en: Randomly Colored Particles
ca: Acoloreix aleatòriament les partícules

en: Have random colors for the particles
ca: Amb colors aleatoris per a les partícules

en: Rotation speed
ca: Velocitat de gir

en: Rotation speed.
ca: La velocitat de gir.

en: Radius
ca: Radi

en: Ring radius
ca: Radi de l'anell

en: Emitters
ca: Emissors

en: Number of particle emitters.
ca: El nombre d'emissors de partícules.

en: Window opacity.
ca: L'opacitat de la finestra.

en: Shelf
ca: Prestatge

en: Scale a window down to a portion of it's size.
ca: Escala una finestra cap a baix a una porció de la seva mida.

en: Reset the window to original size
ca: Restableix la finestra a la mida original

en: Resets the currently focused window to original size
ca: Restableix la finestra actualment amb focus a la mida original

en: Scale a window down to a ration of the screen size. Respectively half, a third or a sixth of the screen.
ca: Escala una finestra a una relació de la mida de la pantalla. Respectivament, la meitat, un terç o una sisena part de la pantalla.

en: Make the window smaller
ca: Fes més petita la finestra

en: Reduces the scale factor making the window smaller.
ca: Redueix el factor d'escalament en fer la finestra més petita.

en: Make the window bigger
ca: Fes més gran la finestra

en: Increase the scale factor making the window bigger.
ca: Incrementa el factor d'escalament en fer la finestra més gran.

en: Animation duration
ca: Durada de l'animació

en: Duration of the animation in milliseconds.
ca: La durada de l'animació en mil·lisegons.

en: Scale interval
ca: Interval de l'escalament

en: Error Notifications
ca: Notificacions d'errors

en: Display errors and other messages using libnotify.
ca: Visualitza els errors i els altres missatges mitjançant libnotify.

en: Maximum Log Level
ca: Nivell màxim de registre

en: The maximum log level to display
ca: El nivell màxim de registre a visualitzar

en: Warning
ca: Advertència

en: Info
ca: Informació

en: Debug
ca: Depuració

en: 3D Windows
ca: Finestres en 3D

en: Elevates windows while rotating the cube
ca: Eleva les finestres mentre es gira el cub

en: Windows that should be handled by 3D
ca: Finestres que han de ser gestionades amb 3D

en: Minimum Cube Size
ca: Mida mínima del cub

en: Minimum cube size (in percent).
ca: La mida mínima del cub (en percentatge).

en: Window Space
ca: Espai de la finestra

en: 3D Only On Mouse Rotate
ca: 3D únicament amb el gir del ratolí

en: Window Depth
ca: Profunditat de la finestra

en: Window depth
ca: Profunditat de la finestra

en: Roundoff corners for consistency with rounded decorations
ca: Arrodoneix les cantonades per mantenir la coherència amb les decoracions arrodonides

en: Window Color (Active)
ca: Color de la finestra (activa)

en: Window Color (Inactive)
ca: Color de la finestra (inactiva)

en: Wallpaper
ca: Paper pintat

en: Draw the desktop wallpaper
ca: Dibuix el paper pintat de l'escriptori

en: Backgrounds
ca: Fons

en: Image
ca: Imatge

en: Image file.
ca: El fitxer de la imatge.

en: Position
ca: Posició

en: Image position.
ca: La posició de la imatge.

en: Scaled
ca: Escalat

en: Centered
ca: Centrat

en: Tiled
ca: Mosaic

en: Fill type
ca: Tipus d'ompliment

en: Background fill type.
ca: Tipus d'ompliment del fons.

en: Solid fill
ca: Ompliment sòlid

en: Vertical gradient
ca: Degradat vertical

en: Horizontal gradient
ca: Degradat horitzontal

en: Second gradient color.
ca: El segon color del degradat.

en: Workspace Naming
ca: Anomenar els espais de treball

en: Allows assigning descriptions to workspaces
ca: Permet assignar descripcions als espais de treball

en: Names
ca: Noms

en: Workspace Names
ca: Noms dels espais de treball

en: Viewport
ca: Àrea de visualització

en: Number of viewport to be named
ca: Número de l'ària de visualització a anomenar

en: Name
ca: Nom

en: Viewport name
ca: Nom de l'àrea de visualització

en: Timeout (in s) of the name display
ca: Temps d'espera (en s) de la visualització del nom

en: Text Display
ca: Visualització del text

en: Selects if the text should be displayed in bold font or not.
ca: Selecciona si el text ha de mostrar-se en negreta o no.

en: Font Family
ca: Família de la lletra

en: Font family for the text display.
ca: La família del tipus de lletra per a la visualització del text.

en: Font size for the text display.
ca: La mida del tipus de lletra per a la visualització del text.

en: Text Placement
ca: Ubicació del text

en: Selects where to place the text.
ca: Selecciona on ubicar el text.

en: Centered on screen
ca: Centrat a la pantalla

en: Top of screen
ca: Part superior de la pantalla

en: Bottom of screen
ca: Part inferior de la pantalla

en: Background color for the text display.
ca: El color del fons per a la visualització del text.

en: Font color for the text display.
ca: El color de la lletra per a la visualització del text.
