compiz-plugins-extra - en to eu translation catalogue (465 entries)

en: ADD Helper
eu: ADI laguntzailea

en: Make it slightly easier to concentrate by dimming all but the active window.
eu: Leiho aktiboan arreta errezago jartzeko beste leihoak ilundu.

en: Bindings
eu: Laster-teklak

en: Toggle AddHelper
eu: Gaitu/ezgaitu arreta indartzeko laguntza

en: Use this to enable/disable AddHelper on the fly.
eu: Arretarako laguntza azkar jarri edo kentzeko erabili hau.

en: Misc. Options
eu: Hainbat aukera

en: Window Types
eu: leiho motak

en: Window types that should be Opacified.
eu: Opaku bihur daitezkeen leiho motak

en: Enable ADD Helper on start
eu: Gaitu ADI laguntzailea hasterakoan

en: Enables ADD helper when it is first loaded.
eu: Gaitu ADI laguntzailea lehen aldiz kargatzean

en: Brightness
eu: Distira

en: Brightness of faded windows
eu: Iraungitako leihoen distira

en: Saturation
eu: Saturazioa

en: Saturation of faded windows
eu: Iraungitako leihoen saturazioa

en: Opacity
eu: Opakutasun

en: Opacity of faded windows
eu: Iraungitako leihoen opakutasuna

en: Effect Settings
eu: Efektu ezarpenak

en: Airplane
eu: Hegazkina

en: Airplane Flying Path Length
eu: Hegazkinaren hegaldi ibilbidearen luzera

en: Length of airplane's flying path.
eu: Hegazkinaren egaldi ibilbidearen luzera.

en: Fly to TaskBar on Minimize
eu: Egan ataza-barrara ikonotzean.

en: Whether the window should fly to taskbar when minimized with Airplane effect.
eu: Leihoak ataza-barrara hegan egin behar badu hegazkin efektuaz txikitzean.

en: Beam
eu: Argi-sorta

en: Beam Width
eu: Argi-sorta zabalera

en: Beam width.
eu: Argi-sorta zabalera.

en: Beam Spacing
eu: Argi-sortaren tartea

en: Spacing between beams.
eu: Argi-sorten arteko tartea.

en: Beam Color
eu: Argi-sorta kolorea

en: Beam color.
eu: Argi-sorta kolorea.

en: Beam Slowdown
eu: Argi-sortaren gainbehera

en: Beam slowdown.
eu: Argi-sorta gainbehera.

en: Beam Life
eu: Argi-sortaren bizia

en: Beam life.
eu: Argi-sorta bizia.

en: Burn
eu: Su garrak

en: Number Of Fire Particles
eu: Su partikulen kopurua

en: Number of fire particles.
eu: Su partikulen kopurua.

en: Fire Particle Size
eu: Su partikularen tamaina

en: Fire particle size.
eu: Su partikularen tamaina.

en: Fire Particle Slowdown
eu: Su partikulen gainbehera

en: Fire particle slowdown.
eu: Su partikulen gainbehera.

en: Fire Particle Life
eu: Su partikularen bizia

en: Fire particle life.
eu: Su partikularen bizia.

en: Fire Particle Color
eu: Su partikularen kolorea

en: Fire particle color.
eu: Su partikularen kolorea.

en: Fire direction
eu: Suaren norabidea

en: Fire direction.
eu: Suaren norabidea.

en: Down
eu: Behera

en: Up
eu: Goi

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuma

en: Random
eu: Ausaz

en: Automatic
eu: Automatiko

en: Fire constant speed
eu: Suaren abiadura konstantea

en: Make fire effect duration be dependent on window height.
eu: Su efektuaren iraupena leihoaren altueraren araberakoa izan dadila.

en: Fire Smoke
eu: Suaren kea

en: Fire smoke.
eu: Suaren kea.

en: Randomly Colored Fire
eu: Suaren kolorea ausazkoa

en: Have random colors for the fire effect, also known as Mystical Fire.
eu: Ausazko koloreak izan su efektuan, su mistikoa bezala ere ezaguna.

en: Domino Piece Falling Direction
eu: Domino piezaren jauzte norabidea

en: Falling direction for Domino pieces.
eu: Jauzte norabidea domino piezetan.

en: Explode
eu: Leherketa

en: Window Grid Width
eu: Leihoko saretaren zabalera

en: The exploding window will be split into pieces along a grid. Specify the number of grid cells along the width of the window.
eu: Eztandako leihoa sareta batean zatituko da.Zehaztu saretak zenbat gelaxka izango dituen leihoaren zabaleran.

en: Window Grid Height
eu: Leihoko Saretaren Altura

en: The exploding window will be split into pieces along a grid. Specify the number of grid cells along the height of the window.
eu: Eztandako leihoa sareta batean zatituko da.Zehaztu saretak zenbat gelaxka izango dituen leihoaren altueran.

en: Thickness of Exploding Polygons
eu: Eztandako poligonoen lodiera.

en: Thickness of exploding window pieces (in pixels).
eu: Eztandako leiho zatien lodiera (pixeletan).

en: Rectangular
eu: Laukia

en: Hexagonal
eu: Hexagonala

en: Glass
eu: Kristala

en: Fold
eu: Tolestu

en: The animated window will be split into pieces along a grid. Specify the number of grid cells along the width of the window.
eu: Animatutako leihoa saretan zehar zatikatuko da. Adierazi saretaren gelaxka kopurua leihoaren zabaleran.

en: The animated window will be split into pieces along a grid. Specify the number of grid cells along the height of the window.
eu: Animatutako leihoa saretan zehar zatikatuko da. Adierazi saretaren gelaxka kopurua leihoaren altueran.

en: Fold Direction
eu: Toleste norabidea

en: Window folding direction.
eu: Leiho toleste norabidea

en: In
eu: Barnea

en: Out
eu: Kanpoan

en: Away Position
eu: Kontrako posizio

en: Closeness of window to camera at the end of the animation (1.0: Close to camera, -2.0: Away from camera).
eu: Animazio amaieran leihoaren gertutasuna kamerara (1.0: kameratik gertu, -2.0: kameratik urruti).

en: Away Angle
eu: Kontrako angelua

en: Angle of window at the end of the animation.
eu: leihoaren angulua animazio amaitzean

en: Thickness
eu: Lodiera

en: Razr Fold Opening Direction
eu: Razr tolesduraren irekitze norabidea

en: Fold opening direction for pieces in Razr effect.
eu: Mozketa efektuan, zatien irekitze tolesduraren norabidea

en: Skewer
eu: Birrindu

en: Skewer Direction
eu: Birrintze norabidea

en: Movement direction(s) for window pieces.
eu: Mugimendu norabidea(k) leiho zatientzat.

en: Left-right
eu: Ezker-eskuin

en: Up-down
eu: Goi-behe

en: In-out
eu: Barne-Kanpo

en: Thickness of Animated Polygons
eu: Animatutako poligonoen lodiera.

en: Thickness of animated window pieces (in pixels).
eu: Animatutako leiho zatien lodiera (pixeletan).

en: Rotation Angle
eu: Biratze angelua

en: Rotation angle of animated window pieces (in degrees).
eu: Animatutako leihoen zatien biratze angelua (Gradutan)

en: Animation Time Step For Intense Effects
eu: Animazio denbora-pausoa efektu bortitzetan

en: The amount of time in milliseconds between each render of the intense animation (Ex. Burn, Beam). The higher the number, the jerkier the movements become.
eu: Milisegundo kopurua animazio bizien (adib. sua, argi-sorta)  irudikatzeen artean. Gero eta zenbaki handiagoa mugimendu zakarragoa.

en: Benchmark
eu: Proba bankua

en: A simple benchmark plugin
eu: proba-banku plugin sinplea

en: Main
eu: Nagusi

en: Initiate
eu: Hasi

en: Start benchmark
eu: Hasi erreferentzi puntua

en: Disable limiter
eu: Ezgaitu limitatzailea

en: Disable Compiz integrated FPS limiter
eu: Ezgaitu Compiz-n integratutako FPS limitatzailea

en: Screen Output
eu: Pantaila irteera

en: Enable
eu: Gaitu

en: Display FPS on screen
eu: Erakutsi FPS pantailan

en: X position
eu: X posizioa

en: X Position of benchmark window
eu: Erreferentzi leihoko X posizioa

en: Y position
eu: Y posizioa

en: Y Position of benchmark window
eu: Erreferentzi leihoko Y posizioa

en: Console Output
eu: Kontsola irteera

en: Print FPS to console
eu: Inprimatu FPS kontsolan

en: Update time
eu: Eguneratu ordua

en: Console output update time
eu: Kontsola irteera eguneratze data

en: Bicubic filter
eu: Iragazki bikubikoa

en: Bicubic texture filtering
eu: Testura bikubikoa iragazten

en: Crash handler
eu: Kraskadura laguntzailea.

en: Compiz crash handler plugin
eu: Compiz kraskadura laguntzaile plugina

en: Enable Crash Handler
eu: Gaitu kraskadura laguntzailea.

en: Activate Crash Handler.
eu: Aktibatu Kraskadura laguntzailea.

en: Crash Dump Directory
eu: Kraskatzean iraultze karpeta.

en: Directory to dump the crash logs to.
eu: Kraskadura egunkaria irauliko den karpeta.

en: Start Other Window Manager
eu: Beste leiho kudeatzaile bat abiarazi

en: Start other window manager on Crash.
eu: Beste leiho kudeatzaile bat abiarazi kraskatzean.

en: Window Manager Command Line
eu: Leiho kudeatzailearen komando lerroa

en: Window manager command line. DO NOT ENTER COMPIZ HERE!!!
eu: Leiho kudeatzailearen komando lerroa. EZ IDATZI HEMEN COMPIZ!!!

en: Cube Reflection and Deformation
eu: Kuboaren islapena eta deformazioa

en: Compiz cube reflection and deformation
eu: Compiz kuboaren islapena eta deformazioa

en: Cube caps
eu: Kubo estaldura

en: Next top image
eu: Hurrengo goiko irudia

en: Advance to next image for top face of the cube
eu: Kuboko goiko irudirako joan hurrengo irudira

en: Prev top image
eu: Aurreko goiko irudia

en: Go back to previous image for top face of the cube
eu: Kuboko goiko aurpegiko irudirako joan aurreko irudira

en: Next bottom image
eu: Hurrengo azpiko irudia

en: Advance to next image for bottom face of the cube
eu: Kuboko azpiko irudirako joan hurrengo irudira

en: Prev bottom image
eu: Aurreko azpiko irudia

en: Go back to previous image for bottom face of the cube
eu: Kuboko azpiko aurpegiko irudirako joan aurreko irudira

en: Reflection
eu: Islatzea

en: Enabled
eu: Gaitua

en: Give cube a reflective ground.
eu: Eman kuboari zoru islakorra.

en: Ground color(near)
eu: Zoruaren kolorea (gertu)

en: Color of the ground (near).
eu: Oinarriko kolorea (gertu).

en: Ground color(far)
eu: Zoruaren kolorea (urruti)

en: Color of the ground (far).
eu: Oinarriko kolorea (urruti).

en: Reflection ground size
eu: Islatzearen zoru tamaina

en: Reflection ground size.
eu: Islatzearen zoru tamaina.

en: Intensity
eu: Intentsitatea

en: Reflection intensity
eu: Islatze intentsitatea

en: Zoom out automatically to make the cube fit to the screen.
eu: Txikiagotu automatikoki kuboa pantailara egokitzeko.

en: Auto zoom only on Mouse Rotate
eu: Auto zoom saguaz biratzean bakarrik

en: Zoom out automatically only on mouse rotate.
eu: Txikiagotu automatikoki saguaz biratzean bakarrik.

en: Reflection mode
eu: Islatze modua

en: Reflection mode.
eu: Islatze modua.

en: Jumpy
eu: Saltoka

en: Jumpy reflection
eu: Saltoen islatzea

en: Distance
eu: Distantzia

en: Above
eu: Gaina

en: Deformation
eu: Deformazioa

en: Deformation mode.
eu: Deformazio modua.

en: None
eu: Ezer ez

en: Cylinder
eu: Zilindroa

en: Sphere
eu: Esfera

en: Unfold cube deformation
eu: Zabaldutako kuboaren deformazioa

en: Deformation in unfold cube mode.
eu: Deformazioa tolestu gabeko kubo moduan.

en: Deform only on mouse rotate
eu: Deformatu saguaz biratzean bakarrik

en: Initiates cube cylinder deformation only if rotation is mouse driven.
eu: Hasi kuboaren deformazio zilindrikoa, biratzea saguaz ematen bada.

en: Deform caps
eu: Deformatu estaldura

en: Deform cube caps.
eu: Deformatu kubo estaldura.

en: Aspect ratio
eu: Ikuspegi-ratio

en: Aspect ratio of the deformed cube
eu: Ikuspegi-ratioa deformatutako kuboan

en: Behaviour
eu: Jokabidea

en: Draw top face
eu: Marraztu goiko aurpegia

en: Draw top face of the cube
eu: Marraztu kuboaren goiko aurpegia

en: Draw bottom face
eu: Marraztu azpiko aurpegia

en: Draw bottom face of the cube
eu: Marraztu kuboaren azpiko aurpegia

en: Adjust top image
eu: Goiko irudia doitu

en: Adjust top face image to rotation
eu: Biratzean goiko aurpegiko irudia doitu

en: Adjust bottom image
eu: Azpiko irudia doitu

en: Adjust bottom face image to rotation
eu: Biratzean azpiko aurpegiko irudia doitu

en: Scale top image
eu: Goiko irudia eskalatu

en: Scale image to cover top face of cube
eu: Kuboaren goiko aurpegia estaltzen duen irudia eskalatu

en: Scale bottom image
eu: Azpiko irudia eskalatu

en: Scale image to cover bottom face of cube
eu: Kuboaren azpiko aurpegia estaltzen duen irudia eskalatu

en: Maintain top aspect ratio
eu: Mantendu goiko itxura-ratioa

en: Maintain top cap image aspect ratio.
eu: Mantendu goikok estaldura irudiaren itxura-ratioa.

en: Maintain bottom aspect ratio
eu: Mantendu azpiko itxura-ratioa

en: Maintain bottom cap image aspect ratio.
eu: Mantendu azpiko estaldura irudiaren itxura-ratioa.

en: Clamp top face image to border
eu: Lotu goiko aurpegiaren irudia ertzari

en: Clamp top face image to border. This is often the best if your image doesn't fit the size of the cube or if it's transparent. It can lead to some ugly dotted lines when enabled (especially with large enough images) though.
eu: Lotu azpiko aurpegiaren irudia ertzari. Hau izanen da aukerarik onena irudiaren tamaina ez badator bat kuboarekin edo hau  gardena bada. It can lead to some ugly dotted lines when enabled (especially with large enough images) though.

en: Clamp bottom face image to border
eu: Lotu azpiko aurpegiaren irudia ertzari

en: Clamp bottom face image to border. This is often the best if your image doesn't fit the size of the cube or if it's transparent. It can lead to some ugly dotted lines when enabled (especially with large enough images) though.
eu: Lotu azpiko aurpegiaren irudia ertzari. Hau izanen da aukerarik onena irudiaren tamaina ez badator bat kuboarekin edo hau  gardena bada. It can lead to some ugly dotted lines when enabled (especially with large enough images) though.

en: Appearance
eu: Itxura

en: Cube Top Color
eu: Kuboaren goiko kolorea

en: Color of top face of the cube
eu: Kuboaren goiko aurpegiko kolorea

en: Cube Bottom Color
eu: Kuboaren azpiko kolorea

en: Color of bottom face of the cube
eu: Kuboaren azpiko aurpegiko kolorea

en: Top image files
eu: Goiko irudi fitxategiak

en: List of PNG and SVG files that should be rendered on top face of cube
eu: Kuboko goiko aurpegian prozesatu daitezkeen PNG eta SVG fitxategien zerrenda

en: Bottom image files
eu: Azpiko irudiaren fitxategiak

en: List of PNG and SVG files that should be rendered on bottom face of cube
eu: Kuboko azpiko aurpegian prozesatu daitezkeen PNG eta SVG fitxategien zerrenda

en: Extra WM Actions
eu: Leiho kudeatzaile akzio extrak

en: Provides less commonly used WM actions
eu: Leiho kudeatzailean gutxien erabiltzen diren akzioak ematen ditu

en: Activate Window
eu: Aktibatu leihoa

en: Activate a given window
eu: Aktibatu emandako leihoa

en: Toggle Redirect
eu: Gaitu/ezgaitu "birbideratzea"

en: Toggle window redirect
eu: Gaitu/ezgaitu leihoa "birbideratzea"

en: Toggle Fullscreen
eu: Gaitu/ezgaitu "pantaila osoan"

en: Toggle window fullscreen
eu: Gaitu/ezgaitu leihoa "pantaila osoan"

en: Toggle Always-On-Top
eu: Gaitu/ezgaitu "beti goian"

en: Toggle always on top for the active window
eu: Gaitu/ezgaitu "beti goian" leiho aktiboan

en: Toggle Sticky
eu: Gaitu/ezgaitu "modu itsaskorra"

en: Toggle window stickyness
eu: Gaitu/ezgaitu leihoa "modu itsaskorrean"

en: Fade to Desktop
eu: Iraungi mahaigainera

en: Easily access your desktop
eu: Sarbide erraza zure mahaigainera

en: Fade Time
eu: Iraungitze denbora

en: Fade time (in ms)
eu: Iraungitze denbora (ms)

en: Window Match
eu: Leiho parekatzea

en: Windows that should be faded to desktop
eu: Mahaigainera iraungiko diren leihoak

en: Paint fire on the screen
eu: Margotu sua pantailan

en: Paint fire or other particles on the screen
eu: Margotu sua edo beste partikulak pantailan

en: Initiate (key)
eu: Hasi (tekla)

en: Initiate fire drawing
eu: Hasi sua marrazten

en: Initiate (button)
eu: Hasi (botoia)

en: Clear (key)
eu: Garbitu (tekla)

en: Clear
eu: Garbitu

en: Clear (button)
eu: Garbitu (botoia)

en: Number of particles
eu: Partikula kopurua

en: Maximum number of active particles
eu: Partikula aktiboen kopuru maximoa

en: Background brightness
eu: Atzeko planoaren distira

en: Background brightness during paint
eu: Atzeko planoaren distira margotzean

en: Cube Gears
eu: Kubo engranajeak

en: Render gears inside of the transparent cube
eu: Errendatu engranajeak kubo gardenaren barruan

en: Put Center
eu: Kokatu erdian

en: Move window to the center
eu: Mugitu leihoa erdira

en: Put Left
eu: Kokatu ezkerrean

en: Move window to the left edge
eu: Mugitu leihoa ezkerreko ertzera

en: Put Right
eu: Kokatu eskuman

en: Move window to the right edge
eu: Mugitu leihoa eskumako ertzera

en: Put Top
eu: Kokatu goian

en: Move window to the top edge
eu: Mugitu leihoa goiko ertzera

en: Put Bottom
eu: Kokatu behean

en: Move window to the bottom edge
eu: Mugitu leihoa azpiko ertzera

en: Put Top Left
eu: Kokatu goiko ezkerrean

en: Move window to the top left corner
eu: Mugitu leihoa goiko ezkerreko izkinara

en: Put Top Right
eu: Kokatu goiko eskuman

en: Move window to the top right corner
eu: Mugitu leihoa goiko eskumako izkinara

en: Put Bottom Left
eu: Kokatu azpiko ezkerrean

en: Move window to the bottom left corner
eu: Mugitu leihoa azpiko ezkerreko izkinara

en: Put Bottom Right
eu: Kokatu goiko eskuman

en: Move window to the bottom right corner
eu: Mugitu leihoa azpiko eskumako izkinara

en: With this plugin you can group and tab windows
eu: Plugin honekin leihoak taldekatu eta fitxatan erabil ditzakezu

en: Selection
eu: Hautapena

en: Key bindings
eu: Laster-teklak

en: Select
eu: Hautatu

en: The key for starting selecting windows.
eu: Leihoak hautatzen hasteko tekla.

en: Select Single Window
eu: Hautatu leiho bakarra

en: The key for selecting the current window.
eu: Uneko leihoa hautatzeko tekla.

en: Grouping
eu: Taldekatzen

en: Group Windows
eu: Leihoak taldekatu

en: The key for grouping windows.
eu: Leihoak taldekatzeko tekla.

en: Ungroup Windows
eu: Leihoak taldetik atera

en: The key for ungrouping the current group.
eu: Uneko taldea desegiteko tekla.

en: Remove Group Window
eu: Ezabatu leiho taldea

en: The key for removing the selected window from its group.
eu: Hautatutako leihoa taldetik ateratzeko tekla.

en: Close Group
eu: Itxi taldea

en: The key for closing all windows in the group.
eu: Taldeko leiho guztiak ixteko tekla.

en: Ignore Group
eu: Ezikusi taldea

en: The key for ignoring the group. If this key is pressed, you can do actions for a single window in the group only.
eu: Taldea ez-ikusteko tekla. Tekla sakatzean, taldeko leiho bakar batean ekintzak egin ditzakezu.

en: Tab Group
eu: Fitxa taldea

en: Glow
eu: Distira

en: Glow Color Change
eu: Distira kolore aldaketa

en: If you don't like the current glow color, you can change it with this key.
eu: Indarrean dagoen distira kolorea ez baduzu gogoko, tekla honekin aldatu dezakezu.

en: General
eu: Orokorra

en: Move every window in the group
eu: Mugitu taldeko leiho guztiak

en: If one window in the group is moved, all other group windows are moved as well.
eu: Taldeko leiho bat mugitzen bada, bere taldeko leiho denak mugituko dira.

en: Resize every window in the group
eu: Taldeko leiho guztiei tamaina aldatu

en: If one window in the group is resized, all other group windows are resized as well.
eu: Taldeko leiho bati tamaina aldatzean, bere taldeko leiho denei tamaina aldatu.

en: Raise every window in the group
eu: Goratu taldeko leiho guztiak

en: If one window in the group is activated, all other group windows are raised as well.
eu: Taldeko leiho bat aktibatua badago, bere taldeko leiho denak goratuak daude.

en: Maximize/unmaximize with group
eu: Maximizatu/desmaximizatu taldeaz

en: If one window in the group is (un)maximized, all other group windows are (un)maximized as well.
eu: Taldeko leiho bat (des)maximizatua badago, bere taldeko leiho denak (des)maximizatuak daude.

en: Minimize with group
eu: Minimizatu taldeaz

en: If one window in the group is (un)minimized, all other group windows are (un)minimized as well.
eu: Taldeko leiho bat (des)minimizatua badago, bere taldeko leiho denak (des)minimizatuak daude.

en: Shade with group
eu: Itzalpean jarri taldeaz

en: If one window in the group is (un)shaded, all other group windows are (un)shaded as well.
eu: Taldeko leiho bat itzalpean badago, bere taldeko leiho denak itzalpean daude.

en: Group the windows after selection
eu: Taldekatu leihoak hautatu ondoren

en: If you have selected some windows, this automatically groups them (Doesn't work with selection mode 'Normal').
eu: Hainbat leiho hautatuak badituzu, honek automatikoki talde bilakatzen ditu (Ez dabil hautapen mota 'normala' denean).

en: Ungroup the windows if only one window is left
eu: Taldea desegin leiho bakarra geratzen bada

en: If there is only 1 window left in the group, it will be ungrouped.
eu: Taldean leiho bat bakarrik geratzen bada, taldea desegin.

en: Windows that should be allowed to be grouped
eu: Taldekatu daitezkeen leihoak

en: Options
eu: Aukerak

en: Opacity of selected windows
eu: hautatutako leihoen opakutasuna

en: Saturation of selected windows
eu: Hautatutako leihoen saturazioa

en: Brightness of selected windows
eu: Hautatutako leihoen distira

en: Precision
eu: Zehaztasuna

en: Precision of the selection (percentage of the visible window area which must be selected for the selection to be recognized).
eu: Hautapenaren zehaztasuna (ikusgarri dagoen leihoan hautatu behar den ehunekoa hautapena ontzat emateko).

en: Colors
eu: Koloreak

en: Selection Color
eu: Kolore hautapena

en: Fill color of the selection rectangle
eu: Hautapen-errektangelu betetze-kolorea

en: Line Color
eu: Marra kolorea

en: Line color of the selection rectangle
eu: Hautapen-errektangeluaren marra kolorea

en: Create mipmaps for thumbnails
eu: Sortu mipmaps koadro txikientzat

en: Create mipmaps for thumbnails in the tab bar
eu: Sortu mipmaps koadro txikientzat fitxa barran

en: Animation Options
eu: Animazio aukerak

en: Fade time for tab bar animations
eu: Fitxa barraren animazioen iraungitze denbora

en: Duration (in s) of the tab bar fading animation when showing/hiding it
eu: Fitxa barraren iraungitze iraupena (segundotan) erakutsi/gordetzean.

en: Fade time for text animations
eu: Testu animazioen iraungitze denbora

en: Tab bar visibility time after tab change
eu: Fitxa barra ikusgarritasuna fitxa aldatu ondoren

en: Time (in s) the tab bar is visibly after a tab change
eu: Zenbat segundo dago ikusgarri fitxa barra fitxa aldatu ondoren

en: Change tab animation duration
eu: Aldatu fitxa animazioaren iraupena

en: Duration (in s) of the animation that happens when changing tabs
eu: Fitxa aldatzean ematen den animazioaren iraupena, segundotan.

en: Use tab bar animations
eu: Erabili fitxa barra animazioak

en: Thumb Size
eu: Koadro txiki tamaina

en: The size of the window thumbs in the task bar
eu: Leihoen koadro txikien tamaina fitxa barran

en: The space between the thumbs
eu: Koadro txikien arteko tartearen tamaina

en: Border Radius
eu: Ertz erradioa

en: The radius for the tab bar edges
eu: Fitxa barra ertzen erradioa.

en: Border Width
eu: Ertz zabalera

en: Tab Base Color
eu: Fitxaren oinarri kolorea

en: Fill color of the tab bar
eu: Fitxa barraren betetze-kolorea

en: Tab Border Color
eu: Fitxaren ertz kolorea

en: Border color of the tab bar
eu: Fitxa barraren ertz kolorea

en: Tab Highlight Color
eu: Fitxa nabarmentze kolorea

en: Tab Style
eu: Fitxa estiloa

en: The style of the tab bar
eu: Fitxa barraren estiloa

en: Simple
eu: Sinple

en: Gradient
eu: Gradientea

en: Window Title Font
eu: Leiho tituluko letra-mota

en: Font Size
eu: Letren tamaina

en: The size of the window title font in the tab bar
eu: Leihoen tituluko letra tamaina fitxa barran

en: Font Color
eu: Letren kolorea

en: The color of the window title in the tab bar
eu: Leiho tituluaren kolorea fitxa barran

en: Remove window from group after dropping it outside a tab bar
eu: Ezabatu leihoa taldetik, fitxa barratik kanpora arrastatzean.

en: Enable Glow
eu: Gaitu distira

en: Enable grouped window glowing
eu: Gaitu taldekatutako leihoen distira

en: Glow Size
eu: Distira tamaina

en: The size of the grouped window glow
eu: Taldekatutako leihoen distiraren tamaina

en: Glow Type
eu: Distira mota

en: The type of the glow
eu: Distira mota

en: Rectangular glow
eu: Distira errektangeluarra

en: Glow ring
eu: Distira zirkulua

en: Motion blur
eu: Mugimendu lausotzea

en: Motion blur effect
eu: Mugimendu lausotze efektua

en: Activate
eu: Aktibatu

en: Toggle Motion Blur
eu: Gaitu/ezgaitu mugimendu lausotzea

en: Toggle motion Blur effect.
eu: Gaitu/ezgaitu mugimendu lausotze efektua.

en: Visibility/Performance
eu: Ikusgarritasun/errendimendu

en: Motion Blur mode
eu: Mugimendu lausotze mota

en: Motion Blur render mode.
eu: Mugimendu lausotzearen errenderatze mota.

en: Texture Copy
eu: Testurak kopiatu

en: Accumulation buffer
eu: Metaketa buffer

en: Motion Blur Strength
eu: Mugimendu lausotzearen indarra

en: Motion Blur strength.
eu: Mugimendu lausotzearen indarra.

en: Motion Blur on Transformed Screen
eu: Mugimendu lausotzea pantaila transformatuan

en: Execute Motion Blur if the screen is transformed.
eu: Exekutatu mugimendu lausotzea pantaila transformatua badago.

en: Draws reflections
eu: Islapenak marraztu.

en: Reflection Image
eu: Islapen irudia

en: Reflection Image file
eu: Islapen irudi fitxategia

en: Window match
eu: Leiho parekatzea

en: Reflection Window Match
eu: Islapen leiho parekatzea

en: Reflection for Windows
eu: Leihoen islapena

en: Draw Reflection for windows.
eu: Leihoen islapena marraztu.

en: Reflection for Decorations
eu: Dekorazioen islapena

en: Draw Reflection for decorations.
eu: Dekorazioen islapena marraztu.

en: Alpha Dependence Threshold
eu: Alfa dependentzia atalasea

en: Alpha dependence threshold.
eu: Alfa dependentzia atalasea.

en: Moving reflection
eu: Islapen mugimendua

en: Move the reflection on window move.
eu: Mugitu islapena leihoa mugitzean.

en: Filter Type Timeout
eu: Iragazki mota denbora-muga

en: Bold Font
eu: Letra lodia

en: Use bold font for window title display
eu: Erabili letra lodia leiho titulua erakustean

en: Font size for window title display
eu: Leiho tituluaren testu tamaina

en: Title Border Size
eu: Tituluaren ertz tamaina

en: Size of the border around the window title
eu: Ertzaren tamaina leiho titulu inguruan

en: Font color of the window title
eu: Leiho tituluaren testu kolorea

en: Background Color
eu: Atzeko planoko kolorea

en: Background color of the window title
eu: Leiho tituluaren atzeko plano kolorea

en: Speed
eu: Abiadura

en: Timestep
eu: denbora-pausoa

en: Fade In/Out Time.
eu: Iraungitze/argitze denbora.

en: Background Brightness
eu: Atzeko plano distira

en: Particle Options
eu: Partikulen aukerak

en: Number Of Particles
eu: Partikulen kopurua

en: Number of particles.
eu: Partikulen kopurua.

en: Particle Size
eu: Partikularen tamaina

en: Particle size.
eu: Partikularen tamaina.

en: Particle Slowdown
eu: Partikulen gainbehera

en: Particle slowdown.
eu: Partikulen gainbehera.

en: Particle Life
eu: Partikularen bizia

en: Particle life.
eu: Partikularen bizia.

en: Particle Color
eu: Partikularen kolorea

en: Particle color.
eu: Partikularen kolorea.

en: Randomly Colored Particles
eu: Partikulen ausazko kolorea

en: Have random colors for the particles
eu: Ausazko koloreak partikuletan

en: Radius
eu: Erradioa

en: Number of particle emitters.
eu: Jaurtitako partikulen kopurua.

en: Login/Logout
eu: Saio hasiera/amaiera

en: Login/Logout effect
eu: Saio hasiera/amaiera efektua

en: Login
eu: Saio hasiera

en: Fade In/Out Time
eu: Iraungitze/argitze denbora

en: Background/Window saturation.
eu: Atzeko plano/leiho saturazioa.

en: Background/Window brightness.
eu: Atzeko plano/leiho distira.

en: Window opacity.
eu: Leiho opakutasuna.

en: Logout
eu: Saio amaiera

en: Shelf
eu: Apala

en: Visually scales a window down to allow easy monitoring without true/traditional resizing.
eu: Eskala txikitu erakutsiz, tamaina aldaketa benetakoa/tradizionalaren jarraipena ahalbidetzeko.

en: Trigger scale down
eu: Abiarazi eskala txikitzea

en: Scale a window down to a portion of it's size.
eu: Leihoaren tamainaren proportzio baten txikitu eskala.

en: Reset the window to original size
eu: Berrezarri leihoa tamaina originalean

en: Resets the currently focused window to original size
eu: Berrezarri unean enfokatutako leihoa tamaina originalean

en: Scale a window down to a ration of the screen size. Respectively half, a third or a sixth of the screen.
eu: pantailaren tamainaren proportzio baten txikitu leiho eskala. Hurrenez hurren erdia, herena edo pantailaren seiren baten.

en: Make the window smaller
eu: Leihoa txikiagoa egin

en: Reduces the scale factor making the window smaller.
eu: Txikitu eskala faktorea, leihoa txikiagoa eginez.

en: Make the window bigger
eu: Leihoa handiagoa egin

en: Increase the scale factor making the window bigger.
eu: Handitu eskala faktorea, leihoa handiagoa eginez.

en: Animation duration
eu: Animazio iraupena

en: Duration of the animation in milliseconds.
eu: Animazio iraupena milisegundotan.

en: Scale interval
eu: Eskala tartea

en: The number to divide the scale factor by or multiply it with when (respectively) increasing and decreasing the scale level manually. Higher number means finer changes.
eu: Zenbatetan zatitzen edo bidertzen den eskala faktorea, eskuz eskala maila handitzean edo txikitzean. Zenbaki handiek aldaketa finagoak dakarte.

en: Maximumize
eu: Tamaina maximora

en: Maximumizes windows (resize them to fit the available screenspace).
eu: Leihoak tamaina maximora (mahaigainean erabilgarri dagoen tamaina maximora egokitzen ditu)

en: Ignore sticky windows in the calculations
eu: Ez ikusi itsatsitako leihoak kalkuluetan

en: Treat sticky windows as non-existant when calculating space to use for the maximumize window.
eu: Itsatsitako leihoak existituko ez balira bezala jokatu erabilgarri dagoen tamaina maximoa kalkulatzean.

en: Ignore already overlapping windows in the calculations
eu: Jadanik gainjarritako leihoak ezikusi kalkuluetan

en: Treat windows that are already overlapping with the current window as non-existant when calculating space to use for the maximumize window.
eu: Jadanik uneko leihoak gainjarritakoak existituko ez balira bezala jokatu erabilgarri dagoen tamaina maximoa kalkulatzean.

en: Trigger a resize of the window currently focused so it fits as much of the available screenspae as possible.
eu: Abiarazi unean fokuan duen leihoaren tamaina aldaketa, mahaigainean erabilgarri dagoen espazioa hartuz

en: Error Notifications
eu: Errore jakinarazpenak

en: Display errors and other messages using libnotify.
eu: libnotify erabiliz erakutsi erroreak eta beste mezuak.

en: Hide Timeout
eu: Gorde denbora muga

en: Timeout (in seconds) before hiding the notification, set to -1 for system default and 0 for indefinite
eu: Denbora muga (segundotan) jakinarazpena gordetzeko, jarri -1 sistemak lehenetsitakoa eta 0 infinitua ezartzeko.

en: Maximum Log Level
eu: Egunkari maila maximoa

en: The maximum log level to display
eu: Bistaratzeko egunkari maila maximoa

en: Fatal
eu: Larria

en: Error
eu: Errorea

en: Warning
eu: Abisua

en: Info
eu: Informazioa

en: Debug
eu: Araztu

en: 3D Windows
eu: 3D leihoak

en: Elevates windows while rotating the cube
eu: leihoa altzatu kuboa biratzean

en: Windows that should be handled by 3D
eu: 3Dn landu beharko liratekeen leihoak

en: Minimum Cube Size
eu: Kuboaren tamaina minimoa

en: Minimum cube size (in percent).
eu: Kuboaren tamaina minimoa (ehunekoan)

en: Window Space
eu: Leiho kokapena

en: Change the amount of space between the windows (in percent of the cube size).
eu: Leiho arteko tamaina aldatu (kubo tamainaren ehunekoan)

en: 3D Only On Mouse Rotate
eu: 3D sagua biratzean bakarrik

en: Initiates the 3D display only if rotate is mouse driven. (Ex. You rotate the cube via the mouse)
eu: Hasi 3D eran biratzea saguaz egiten bada bakarrik. (adib. kubo biratzea saguaz egiten bada)

en: Window Depth
eu: Leiho sakonera

en: Window depth
eu: Leiho sakonera

en: Bevel Corners
eu: Ertz konikoak

en: Roundoff corners for consistency with rounded decorations
eu: Borobildu ertzak, itxura borobilduen dekorazioekin parekotasuna izateko

en: Window Color (Active)
eu: Leiho kolorea (aktiboa)

en: Color of the active window's depth
eu: Leiho aktiboaren sakontasun kolorea

en: Window Color (Inactive)
eu: Leiho kolorea (ez aktiboa)

en: Color of an inactive window's depth
eu: Leiho ez aktiboaren sakontasun kolorea

en: Bevel Top Left
eu: Goiko ezkerra konikoa

en: Bevel top left corner
eu: Goiko ezker ertza konikotu

en: Bevel Top Right
eu: Goiko eskuina konikoa

en: Bevel top right corner
eu: Goiko eskuin ertza konikotu

en: Bevel Bottom Left
eu: Azpiko Ezkerra konikoa

en: Bevel bottom left corner
eu: Azpiko ezker ertza konikotu

en: Bevel Bottom Right
eu: Azpiko eskuina konikoa

en: Bevel bottom right corner
eu: Azpiko eskuin ertza konikotu

en: Background fill type.
eu: Atzeko plano betetze mota.

en: Text Placement
eu: Testu kokapena

en: Centered on screen
eu: Pantailan zentratua
