compiz-plugins-extra - en to nb translation catalogue (567 entries)

en: ADD Helper
nb: ADD-hjelper

en: Make it slightly easier to concentrate by dimming all but the active window.
nb: Gjør det litt enklere å konsentrere seg, ved å tone ut alle vinduer bortsett fra det aktive.

en: Bindings
nb: Hurtigtast

en: Toggle AddHelper
nb: Slå av/på ADD-hjelper

en: Use this to enable/disable AddHelper on the fly.
nb: Bruk dette for å aktivere/deaktivere ADD-helper mens du jobber.

en: Misc. Options
nb: Diverse valg

en: Window Types
nb: Vindustyper

en: Window types that should be Opacified.
nb: Vindustyper som skal tones ut.

en: Brightness
nb: Skarphet

en: Brightness of faded windows
nb: Skarphet for uttonede vinduer

en: Saturation
nb: Metning

en: Saturation of faded windows
nb: Metning for uttonede vinduer

en: Opacity
nb: Dekkevne

en: Opacity of faded windows
nb: Dekkevne for uttonede vinduer

en: Effect Settings
nb: Effektinnstillinger

en: Airplane
nb: Fly

en: Airplane Flying Path Length
nb: Svevelengde for fly

en: Length of airplane's flying path.
nb: Lengde på flyets svevelengde

en: Fly to TaskBar on Minimize
nb: Fly til oppgavelinje ved minimer

en: Whether the window should fly to taskbar when minimized with Airplane effect.
nb: Om vinduet skal fly til oppgavelinjen når det blir minimert med effekten fly.

en: Beam
nb: Strål

en: Beam Width
nb: Strålebredde

en: Beam width.
nb: Strålebredde.

en: Beam Spacing
nb: Stråleavstand

en: Spacing between beams.
nb: Mellomrom mellom stråler

en: Beam Color
nb: Strålefarge

en: Beam color.
nb: Strålefarge.

en: Beam Slowdown
nb: Nedbremsing for stråle

en: Beam slowdown.
nb: Nedbremsing for stråle.

en: Beam Life
nb: Levetid for stråle

en: Beam life.
nb: Levetid for stråle.

en: Burn
nb: Brenn

en: Number Of Fire Particles
nb: Antall brannpartikler

en: Number of fire particles.
nb: Antall brannpartikler.

en: Fire Particle Size
nb: Brannpartikkels størrelse

en: Fire particle size.
nb: Størrelse for brannpartikkel.

en: Fire Particle Slowdown
nb: Brannpartikkelse nedbremsing

en: Fire particle slowdown.
nb: Nedbremsing for brannpartikkel.

en: Fire Particle Life
nb: Brannpartikkels levetid

en: Fire particle life.
nb: Levetid for brannpartikkel.

en: Fire Particle Color
nb: Brannpartikkels farge

en: Fire particle color.
nb: Farge for brannpartikkel.

en: Fire direction
nb: Brannretning

en: Fire direction.
nb: Brannretning.

en: Down
nb: Nedover

en: Up
nb: Opp

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Random
nb: Tilfeldig

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Fire constant speed
nb: Konstanthastighet for brann

en: Make fire effect duration be dependent on window height.
nb: Gjør varigheten på brann-effekten avhengig av vindushøyde.

en: Fire Smoke
nb: Røyk

en: Fire smoke.
nb: Brannen ryker.

en: Randomly Colored Fire
nb: Tilfeldig farget brann

en: Have random colors for the fire effect, also known as Mystical Fire.
nb: Ha tilfeldige farger for branneffekten, også kjent som mystisk brann

en: Domino Piece Falling Direction
nb: Dominobrikkes fallretning

en: Falling direction for Domino pieces.
nb: Fallretning for dominobrikker.

en: Explode
nb: Eksploder

en: Window Grid Width
nb: Bredde for rutenett for vindu

en: The exploding window will be split into pieces along a grid. Specify the number of grid cells along the width of the window.
nb: Det eksploderende vinduet vil bli delt i biter langs et rutenett. Spesifiser antall celler i rutenettet langs vindusbredden.

en: Window Grid Height
nb: Høyde for rutenenett for vindu

en: The exploding window will be split into pieces along a grid. Specify the number of grid cells along the height of the window.
nb: Det eksploderende vinduet vil bli delt i biter langs et rutenett. Spesifiser antall celler i rutenettet langs vindushøyden.

en: Thickness of Exploding Polygons
nb: Tykkelse på eksploderende polygoner

en: Thickness of exploding window pieces (in pixels).
nb: Tykkelse på eksploderende vindusbiter (i piksler).

en: Tessellation Type
nb: Tesseleringstype

en: Tessellation type for exploding window pieces.
nb: Tesseleringstype for eksploderende vindusbiter.

en: Rectangular
nb: Rektangulær

en: Hexagonal
nb: Sekskantet

en: Fold
nb: Brett

en: The animated window will be split into pieces along a grid. Specify the number of grid cells along the width of the window.
nb: Det animerte vinduet vil bli delt i biter langs et rutenett. Spesifiser antall celler i rutenettet langs vindusbredden.

en: The animated window will be split into pieces along a grid. Specify the number of grid cells along the height of the window.
nb: Det animerte vinduet vil bli delt i biter langs et rutenett. Spesifiser antall celler i rutenettet langs vindushøyden.

en: Fold Direction
nb: Bretteretning

en: Window folding direction.
nb: Bretteretning for vindu

en: In
nb: Inn

en: Out
nb: Ut

en: Away Position
nb: Posisjon ved bortglidning

en: Closeness of window to camera at the end of the animation (1.0: Close to camera, -2.0: Away from camera).
nb: Vinduets nærhet til kameraet ved animasjonens slutt (1.0: Nært kamera, -2.0: Borte fra kamera).

en: Away Angle
nb: Vinkel ved bortglidning

en: Angle of window at the end of the animation.
nb: Vinduets vinkel når animasjonen slutter.

en: Thickness
nb: Tykkelse

en: Window thickness in pixels. Setting this to larger than 0 will disable shadow, blur, and reflection during the animation.
nb: Vindustykkelse i piksler. Å sette denne til en større verdi enn 0 vil slå av skygge, utydeliggjør og speiling gjennom animasjonen.

en: Razr Fold Opening Direction
nb: Retning for bretteåpning

en: Fold opening direction for pieces in Razr effect.
nb: Begynnende bretteretning for deler i "Razr"-effekten.

en: Skewer
nb: Skjevhet

en: Skewer Direction
nb: Skjevhetsretning

en: Movement direction(s) for window pieces.
nb: Bevegelsesretning(er) for vindusbiter.

en: Left-right
nb: Venstre-høyre

en: Up-down
nb: Opp-ned

en: In-out
nb: Inn-ut

en: Tessellation type for window pieces.
nb: Tesseleringstype for vindusbiter.

en: Thickness of Animated Polygons
nb: Tykkelse på animerte polygoner

en: Thickness of animated window pieces (in pixels).
nb: Tykkelse på animerte vindusbiter (i piksler).

en: Rotation Angle
nb: Rotasjonsvinkel

en: Rotation angle of animated window pieces (in degrees).
nb: Rotasjonsvinkel for animerte vindusbiter (i grader).

en: Animation Time Step For Intense Effects
nb: Tidsskritt for animasjon ved intense effekter

en: The amount of time in milliseconds between each render of the intense animation (Ex. Burn, Beam). The higher the number, the jerkier the movements become.
nb: Antall millisekunder mellom hver gjengivelse av den intense animasjonen (f.eks, brenn, strål). Jo høyere antall, jo mer hakkete blir bevegelsene.

en: Beam Up
nb: Strål opp

en: Leaf Spread
nb: Løvspredning

en: Benchmark
nb: Ytelsestest

en: A simple benchmark plugin
nb: Et enkelt ytelsestest-tillegg

en: Main
nb: Hoved

en: Initiate
nb: Start

en: Start benchmark
nb: Start ytelsestest

en: Disable limiter
nb: Slå av begrenser

en: Disable Compiz integrated FPS limiter
nb: Slå av Compiz' integrerte FPS-begrenser

en: Screen Output
nb: Utdata på skjerm

en: Enable
nb: Bruk

en: Display FPS on screen
nb: Vis FPS på skjermen

en: X position
nb: X-posisjon

en: X Position of benchmark window
nb: X-posisjon for ytelsestestvinduet

en: Y position
nb: Y-posisjon

en: Y Position of benchmark window
nb: Y-posisjon for ytelsestestvinduet

en: Console Output
nb: Utdata fra konsoll

en: Print FPS to console
nb: Skriv FPS til konsoll

en: Update time
nb: Oppdateringstid

en: Console output update time
nb: Oppdateringstid for utdata fra konsoll

en: Crash handler
nb: Kræsjhåndterer

en: Compiz crash handler plugin
nb: Compiz kræsjhåndterer-tillegg

en: Enable Crash Handler
nb: Bruk kræsjhåndterer

en: Activate Crash Handler.
nb: Aktiver kræsjhåndterer.

en: Crash Dump Directory
nb: Katalog for kræsjutskrift

en: Directory to dump the crash logs to.
nb: Katalog å skrive kræsjloggene til.

en: Start Other Window Manager
nb: Start en annen vindushåndterer

en: Start other window manager on Crash.
nb: Start en annen vindushåndterer ved kræsj.

en: Window Manager Command Line
nb: Kommandolinje for vindushåndterer

en: Window manager command line. DO NOT ENTER COMPIZ HERE!!!
nb: Kommandolinje for vindushåndterer. IKKE SKRIV COMPIZ HER!

en: Next top image
nb: Neste toppbilde

en: Advance to next image for top face of the cube
nb: Gå videre til neste toppbilde for kuben

en: Prev top image
nb: Forrige toppbilde

en: Go back to previous image for top face of the cube
nb: Gå tilbake til forrige bilde for toppen av kuben

en: Next bottom image
nb: Neste bunnbilde

en: Advance to next image for bottom face of the cube
nb: Gå videre til neste bunnbilde for kuben

en: Prev bottom image
nb: Forrige bunnbilde

en: Go back to previous image for bottom face of the cube
nb: Gå tilbake til forrige bilde for bunnen av kuben

en: Reflection
nb: Speiling

en: Ground color(near)
nb: Bakkfarge (nært)

en: Color of the ground (near).
nb: Farge på bakken (nært).

en: Ground color(far)
nb: Bakkefarge (langt unna)

en: Color of the ground (far).
nb: Farge på bakken (langt unna).

en: Reflection ground size
nb: Refleksjonens størrelse

en: Reflection ground size.
nb: Refleksjonens størrelse

en: Intensity
nb: Intensitet

en: Reflection intensity
nb: Refleksjonens intensitet

en: Auto zoom
nb: Autoforstørr/forminsk

en: Zoom out automatically to make the cube fit to the screen.
nb: Forminsk automatisk for å få kuben til å passe til skjermen.

en: Auto zoom only on Mouse Rotate
nb: Autoforstørr/forminsk kun ved muserotering

en: Zoom out automatically only on mouse rotate.
nb: Forminsk automatisk kun ved muserotering.

en: Reflection mode
nb: Refleksjonsmodus

en: Reflection mode.
nb: Refleksjonsmodus.

en: Jumpy
nb: Hoppende

en: Jumpy reflection
nb: Hoppende refleksjon

en: Distance
nb: Avstand

en: Above
nb: Over

en: Deformation
nb: Deformering

en: None
nb: Ingen

en: Behaviour
nb: Oppførsel

en: Draw top face
nb: Tegn topp

en: Draw top face of the cube
nb: Tegn toppen på kuben

en: Draw bottom face
nb: Tegn bunn

en: Draw bottom face of the cube
nb: Tegn bunnen på kuben

en: Adjust top image
nb: Juster toppbilde

en: Adjust top face image to rotation
nb: Juster toppbilde til rotasjon

en: Adjust bottom image
nb: Juster bunnbilde

en: Adjust bottom face image to rotation
nb: Juster bunnbilde til rotasjon

en: Scale top image
nb: Skaler toppbilde

en: Scale image to cover top face of cube
nb: Skaler bilde til å dekke toppen av kuben

en: Scale bottom image
nb: Skaler bunnbilde

en: Scale image to cover bottom face of cube
nb: Skaler bilde til å dekke bunnen av kuben

en: Clamp top face image to border
nb: Hold toppbilde fast til kanten

en: Clamp top face image to border. This is often the best if your image doesn't fit the size of the cube or if it's transparent. It can lead to some ugly dotted lines when enabled (especially with large enough images) though.
nb: Hold toppbildet fast i kanten. Dette er ofte det beste hvis bildet ditt ikke passer til størrelsen på kuben, eller er gjennomsiktig. Det kan likevel føre til noen stygge prikkede linjer når det brukes (spesielt ved store nok bilder).

en: Clamp bottom face image to border
nb: Hold bunnbilde fast til kanten

en: Clamp bottom face image to border. This is often the best if your image doesn't fit the size of the cube or if it's transparent. It can lead to some ugly dotted lines when enabled (especially with large enough images) though.
nb: Hold bunnbildet fast i kanten. Dette er ofte det beste hvis bildet ditt ikke passer til størrelsen på kuben, eller er gjennomsiktig. Det kan likevel føre til noen stygge prikkede linjer når det brukes (spesielt ved store nok bilder).

en: Appearance
nb: Utseende

en: Cube Top Color
nb: Kubens toppfarge

en: Color of top face of the cube
nb: Farge på toppen av kuben

en: Cube Bottom Color
nb: Kubens bunnfarge

en: Color of bottom face of the cube
nb: Farge på bunnen av kuben

en: Top image files
nb: Toppbildefiler

en: List of PNG and SVG files that should be rendered on top face of cube
nb: Liste med PNG- og SVG-filer som skal gjengis på toppen av kuben

en: Bottom image files
nb: Bunnbildefiler

en: List of PNG and SVG files that should be rendered on bottom face of cube
nb: Liste med PNG- og SVG-filer som skal gjengis på bunnen av kuben

en: Extra WM Actions
nb: Ekstra hendelser

en: Provides less commonly used WM actions
nb: Sørger for mindre brukte hendelser for vindushåndterer

en: Activate Window
nb: Aktiver vindu

en: Activate a given window
nb: Aktiver et gitt vindu

en: Toggle Redirect
nb: Skru av/på videresend

en: Toggle window redirect
nb: Skru av/på videresending av vindu

en: Toggle Fullscreen
nb: Skru av/på fullskjerm

en: Toggle window fullscreen
nb: Skru av/på fullskjermvindu

en: Toggle Always-On-Top
nb: Skru av/på alltid-øverst

en: Toggle always on top for the active window
nb: Skru av/på alltid-øverst for det aktive vinduet

en: Toggle Sticky
nb: Skru av/på klistre

en: Toggle window stickyness
nb: Skru av/på vindusklistring

en: Fade to Desktop
nb: Ton ut til skrivebordet

en: Easily access your desktop
nb: Få raskt tilgang til skrivebordet ditt

en: Fade Time
nb: Uttoningstid

en: Fade time (in ms)
nb: Uttoningstid (i ms)

en: Window Match
nb: Samsvar mellom vinduer

en: Windows that should be faded to desktop
nb: Vinduer som skal bli tonet ut til skrivebordet

en: Paint fire on the screen
nb: Mal brann på skjermen

en: Paint fire or other particles on the screen
nb: Mal brann eller andre partikler på skjermen

en: Initiate (key)
nb: Start (tast)

en: Initiate fire drawing
nb: Start branntegning

en: Initiate (button)
nb: Start (knapp)

en: Clear (key)
nb: Rens (tast)

en: Clear
nb: Rens

en: Clear (button)
nb: Rens (knapp)

en: Number of particles
nb: Antall partikler

en: Maximum number of active particles
nb: Maksimalt antall aktiver partikler

en: Background brightness
nb: Bakgrunnens skarphet

en: Background brightness during paint
nb: Bakgrunnens skarphet ved maling

en: Cube Gears
nb: Kube-tannhjul

en: Render gears inside of the transparent cube
nb: Gjengir tannhjul på innsiden av den gjennomsiktige kuben

en: Put Center
nb: Plasser i midten

en: Move window to the center
nb: Flytt vindu til midten

en: Put Left
nb: Plasser venstre

en: Move window to the left edge
nb: Flytt vindu til venstre kant

en: Put Right
nb: Plasser høyre

en: Move window to the right edge
nb: Flytt vindu ti høyre kant

en: Put Top
nb: Plasser øverst

en: Move window to the top edge
nb: Flytt vindu til øverste kant

en: Put Bottom
nb: Plasser bunn

en: Move window to the bottom edge
nb: Flytt vindu til nederste kant

en: Put Top Left
nb: Plasser øverst, venstre

en: Move window to the top left corner
nb: Flytt vindu til øverste venstre hjørne

en: Put Top Right
nb: Plasser øverst, høyre

en: Move window to the top right corner
nb: Flytt vindu til øverste høyre hjørne

en: Put Bottom Left
nb: Plasser bunn, venstre

en: Move window to the bottom left corner
nb: Flytt vindu til nederste venstre hjørne

en: Put Bottom Right
nb: Plasser bunn, høyre

en: Move window to the bottom right corner
nb: Flytt vindu til nederste høyre hjørne

en: Outline Color
nb: Omrissfarge

en: Group and Tab Windows
nb: Grupper og lag faner av vinduer

en: With this plugin you can group and tab windows
nb: Med dette tillegget kan du gruppere og lage faner av vinduer

en: Selection
nb: Utvalg

en: Key bindings
nb: Snarveier

en: Select
nb: Velg

en: The key for starting selecting windows.
nb: Knappen for å begynne å velge vinduer.

en: Select Single Window
nb: Velg enkelt vindu

en: The key for selecting the current window.
nb: Tasten for å velge det nåværende vinduet.

en: Grouping
nb: Gruppering

en: Group Windows
nb: Grupper vinduer

en: The key for grouping windows.
nb: Tasten for gruppering av vinduer.

en: Ungroup Windows
nb: Avgrupper vinduer

en: The key for ungrouping the current group.
nb: Tasten for å avgruppere nåværende gruppe.

en: Remove Group Window
nb: Fjern gruppevindu

en: The key for removing the selected window from its group.
nb: Tasten for å fjerne det utvalgte vinduet fra dets gruppe.

en: Close Group
nb: Lukk gruppe

en: The key for closing all windows in the group.
nb: Tasten for å lukke alle vinduer i gruppen.

en: Ignore Group
nb: Ignorer gruppe

en: The key for ignoring the group. If this key is pressed, you can do actions for a single window in the group only.
nb: Tasten for å ignorere gruppen. Hvis denne tasten trykkes, kan du kun gjøre hendelser ett enkelt vindu i gruppen.

en: Tabbing
nb: Fanebruk

en: Tab Group
nb: Fanegruppe

en: The key for toggling the tab mode for the current group.
nb: Tasten for å skifte mellom fanemodus for nåværende gruppe.

en: Change Tab Left
nb: Bytt fane venstre

en: The key for switching to the tab left of the current one.
nb: Tasten for å bytte til fanen til venstre for nåværende.

en: Change Tab Right
nb: Bytt fane høyre

en: The key for switching to the tab right of the current one.
nb: Tasten for å bytte til fanen til høyre for nåværende.

en: Glow
nb: Glød

en: Glow Color Change
nb: Fargeforandring for glød

en: If you don't like the current glow color, you can change it with this key.
nb: Hvis du ikke liker den nåværende glødefargen, kan du endre den med denne tasten.

en: General
nb: Generelt

en: Move every window in the group
nb: Flytt alle vinduer i gruppen

en: If one window in the group is moved, all other group windows are moved as well.
nb: Hvis ett vindu i gruppen flyttes, blir alle vinduer i gruppen også flyttet.

en: Resize every window in the group
nb: Endre størrelse på alle vinduer i gruppen

en: If one window in the group is resized, all other group windows are resized as well.
nb: Hvis ett vindu i gruppen får endret størrelse, får alle vinduer i gruppen også endret størrelse.

en: Raise every window in the group
nb: Løft alle vinduer i gruppen

en: If one window in the group is activated, all other group windows are raised as well.
nb: Hvis ett vindu i gruppen aktiveres, blir alle vinduer i gruppen også hevet.

en: Maximize/unmaximize with group
nb: Maksimer/avmaksimer med gruppe

en: If one window in the group is (un)maximized, all other group windows are (un)maximized as well.
nb: Hvis ett vindu i gruppen (av)maksimeres, blir alle vinduer i gruppen også (av)maksimert.

en: Minimize with group
nb: Minimer med gruppe

en: If one window in the group is (un)minimized, all other group windows are (un)minimized as well.
nb: Hvis ett vindu i gruppen (av)minimeres, blir alle vinduer i gruppen også (av)minimert.

en: Shade with group
nb: Rull med gruppe

en: If one window in the group is (un)shaded, all other group windows are (un)shaded as well.
nb: Hvis ett vindu i gruppen rulles opp/ned, blir alle vinduer i gruppen også rullet opp/ned.

en: Group the windows after selection
nb: Grupper vinduer etter utvalg

en: If you have selected some windows, this automatically groups them (Doesn't work with selection mode 'Normal').
nb: Hvis du har valgt noen vinduer, vil dette automatisk gruppere dem. (Virker ikke med utvalgsmodus 'Normal')

en: Ungroup the windows if only one window is left
nb: Avgrupper vinduene hvis bare ett vindu er igjen

en: If there is only 1 window left in the group, it will be ungrouped.
nb: Hvis det bare er 1 vindu igjen i gruppen vil det bli avgruppert.

en: Group Window Match
nb: Vinduer som skal grupperes

en: Windows that should be allowed to be grouped
nb: Vinduer som skal tillates gruppert

en: Options
nb: Valg

en: Opacity of selected windows
nb: Dekkevne for utvalgte vinduer

en: Saturation of selected windows
nb: Metning for utvalgte vinduer

en: Brightness of selected windows
nb: Skarphet for de valgte vinduene

en: Precision
nb: Presisjon

en: Precision of the selection (percentage of the visible window area which must be selected for the selection to be recognized).
nb: Presisjon for utvalget (prosentandel av det synlige vindusområdet som må velges for at utvalget skal bli gjenkjent).

en: Colors
nb: Farger

en: Selection Color
nb: Utvalgsfarge

en: Fill color of the selection rectangle
nb: Fyllfarge for utvalgsrektangelet

en: Line Color
nb: Linjefarge

en: Line color of the selection rectangle
nb: Linjefarge på utvalgsrektangelet.

en: Create mipmaps for thumbnails
nb: Lag MIP-kart for miniatyrer

en: Create mipmaps for thumbnails in the tab bar
nb: Lag MIP-kart for miniatyrer i fanelinjen

en: Untab when closing top tab
nb: Avslutt faner når øverste fane lukkes

en: Untab the group when closing the top tab window instead of changing tab
nb: Avslutt faner for gruppen, i stedet for å bytte fane, når det øverste fanevinduet lukkes

en: Autotab windows on creation
nb: Lag automatisk arkfaner på vinduer når de skapes

en: Autotab windows with themselves on window creation
nb: Vinduer får automatisk arkfaner med seg selv når de skapes

en: Tab Bar Show Delay
nb: Forsinkelse for visning av fanelinje

en: Time (in s) before the tab bar is shown after hovering the title bar
nb: Tid (i sek) før fanelinjen vises etter å sveve over tittellinjen

en: Animation Options
nb: Animasjonsvalg

en: Tabbing Speed
nb: Hastighet for fanebruk

en: Tabbing speed
nb: Hastighet for fanebruk

en: Tabbing Timestep
nb: Tidsskritt for fanebruk

en: Tabbing timestep
nb: Tidsskritt for fanebruk

en: Fade time for tab bar animations
nb: Uttoningstid for fanelinjens animasjoner

en: Duration (in s) of the tab bar fading animation when showing/hiding it
nb: Varighet (i sek) for fanelinjens uttoningsanimasjon når den vises/skjules

en: Time for tab bar pulse animation
nb: Tid for fanelinjens pulsanimasjon

en: Duration (in s) of the tab bar pulse animation
nb: Varighet (i sek) for fanelinjens pulsanimasjon

en: Time for tab bar reflex animation
nb: Tid for fanelinjens speilingsanimasjon

en: Duration (in s) of the tab bar reflex animation
nb: Varighet (i sek) for fanelinjens speilingsanimasjon

en: Fade time for text animations
nb: Uttoningstid for tekstanimasjoner

en: Duration (in s) of the text fading animation when showing/hiding it
nb: Varighet (i sek) for uttoningsanimasjonen for tekst når den vises/skjules

en: Tab bar visibility time after tab change
nb: Synlighet for fanelinje etter fanebytte

en: Time (in s) the tab bar is visibly after a tab change
nb: Tid (i sek) fanelinjen er synlig etter fanebytte

en: Change tab animation duration
nb: Varighet for animasjon for fanebytte

en: Duration (in s) of the animation that happens when changing tabs
nb: Varighet (i sek) for animasjonen som skjer ved fanebytte

en: Use tab bar animations
nb: Bruk animasjoner for fanelinje

en: Play animations on the tab bar e.g. on fade in.
nb: Spill av animasjoner på fanelinjen, f.eks. ved inntoning.

en: Thumb Size
nb: Miniatyrstørrelse

en: The size of the window thumbs in the task bar
nb: Størrelsen på vindusminiatyrer i oppgavelinjen

en: Space
nb: Mellomrom

en: The space between the thumbs
nb: Mellomrommet mellom miniatyrene

en: Border Radius
nb: Kantradius

en: The radius for the tab bar edges
nb: Radius for fanelinjens kanter

en: Border Width
nb: Kantbredde

en: The width of the tab bar outline
nb: Bredden på fanelinjens omriss

en: Tab Base Color
nb: Fanegrunnlagets farge

en: Fill color of the tab bar
nb: Fyllfarge for fanelinjen

en: Tab Border Color
nb: Fanekantens farge

en: Border color of the tab bar
nb: Kantfarge for fanelinjen

en: Tab Highlight Color
nb: Faneuthevingens farge

en: Tab Style
nb: Fanestil

en: The style of the tab bar
nb: Fanelinjens stil

en: Simple
nb: Enkel

en: Gradient
nb: Fargeovergang

en: Metal
nb: Metall

en: Window Title Font
nb: Skrifttype for vindustittel

en: Font Size
nb: Skriftstørrelse

en: The size of the window title font in the tab bar
nb: Størrelsen på vindutittelens skrifttype i fanelinjen

en: Font Color
nb: Skriftfarge

en: The color of the window title in the tab bar
nb: Fargen på vindustiitelen i fanelinjen

en: Slot Dragging
nb: Plassdragning

en: Remove window from group after dropping it outside a tab bar
nb: Fjern vindu fra gruppe etter å ha sluppet det utenfor en fanelinje

en: Hover time for slot dragging
nb: Svevetid for plassdragning

en: Timespan (in s) after which a grouped window is activated if a window of another group is dragged over it
nb: Tidsspenn (i sek) hvoretter et gruppert vindu er aktivert hvis et vindu fra en annen gruppe er dratt over det

en: Slot Drag Spring K
nb: K for fjæring for plassdragning

en: Spring Konstant used for slot dragging
nb: Fjæringskonstant som brukes for plassdragning

en: Slot drag friction
nb: Friksjon for plassdragning

en: Spring friction for slot dragging
nb: Fjæringsfriksjon for plassdragning

en: Y distance for spring model
nb: Y-avstand for fjæringsmodell

en: Distance (in pixels) between the tab bar and the dragged slot for applying the spring model. If the distance is larger than that value, the model isn't applied.
nb: Avstand (i piksler) mellom fanelinjen og den dragningsplassen for å bruke fjærmodellen. Hvis avstanden er større enn denne verdien blir ikke modellen brukt.

en: Speed limit for spring model
nb: Fartsgrense for fjæringsmodell

en: Mouse pointer movement speed limit (in pixels/second) for the spring model
nb: Fartsgrense for musepekerbevegelse (in piksler/sekund) for fjæringsmodellen

en: Enable Glow
nb: Bruk glød

en: Enable grouped window glowing
nb: Bruk glød for grupperte vinduer

en: Glow Size
nb: Glødstørrelse

en: The size of the grouped window glow
nb: Størrelsen for det grupperte vinduets glød

en: Glow Type
nb: Glødtype

en: The type of the glow
nb: Type glød

en: Rectangular glow
nb: Rektangulær glød

en: Glow ring
nb: Glødering

en: Motion blur
nb: Bevegelsesslør

en: Motion blur effect
nb: Beveglsesslør-effekt

en: Activate
nb: Aktiver

en: Toggle Motion Blur
nb: Slå av/på bevegelsesslør

en: Toggle motion Blur effect.
nb: Slå av/på bevegelsesslør-effekt

en: Visibility/Performance
nb: Synlighet/ytelse

en: Motion Blur mode
nb: Modus for Bevegelsesslør

en: Motion Blur render mode.
nb: Gjengivelsesmodus for Bevegelsesslør

en: Texture Copy
nb: Teksturkopi

en: Accumulation buffer
nb: Akkumuleringsbuffer

en: Motion Blur Strength
nb: Styrke for Bevegelsesslør

en: Motion Blur strength.
nb: Styrke for Bevegelsesslør

en: Motion Blur on Transformed Screen
nb: Bevegelsesslør på forvandlet skjerm

en: Execute Motion Blur if the screen is transformed.
nb: Utfør Bevegelsesslør hvis skjermen forvandles

en: Draws reflections
nb: Tegn speilinger

en: Reflection Image
nb: Speilingsbilde

en: Reflection Image file
nb: Speilingens bildefil

en: Window match
nb: Vindustreff

en: Reflection Window Match
nb: Speilingens vindustreff

en: Reflection for Windows
nb: Speiling for vinduer

en: Draw Reflection for windows.
nb: Tegn speiling for vinduer

en: Reflection for Decorations
nb: Speiling for deokrasjoner

en: Draw Reflection for decorations.
nb: Tegn speiling for dekorasjoner

en: Alpha Dependence Threshold
nb: Alfa avhengighetsterskel

en: Alpha dependence threshold.
nb: Alfa avhengighetsterskel

en: Moving reflection
nb: Flyttende speiling

en: Move the reflection on window move.
nb: Flytt speilingen ved vindusflytting

en: Scale Window Title Filter
nb: Tittelfilter for vindusskalering

en: Window title filter facility for the scale plugin
nb: Filter som filtrerer vindustittel for Skaler-tillegget

en: Filter Type Timeout
nb: Tidsavbrudd for filtertype

en: Time (in ms) after which the filter typing is automatically ended
nb: Tid (i ms) før filterinnskriving automatisk avsluttes

en: Filter Case Insensitive
nb: Filtrer uten å skille mellom store/små bokstaver

en: Use case insensitive string matching when filtering.
nb: Ikke skill mellom store og små bokstaver ved filtrering.

en: Show Filter Text
nb: Vis filtertekst

en: Show filter text.
nb: Vis filtertekst

en: Bold Font
nb: Fet skrift

en: Use bold font for window title display
nb: Bruk fet skrift for visning av vindustittel

en: Font size for window title display
nb: Skriftstørrelse for visning av vindustittel

en: Title Border Size
nb: Kantstørrelse for kant

en: Size of the border around the window title
nb: Størrelse på kanten rundt vindustittelen

en: Font color of the window title
nb: Skriftfarge på vindustittelen

en: Background Color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Background color of the window title
nb: Bakgrunnsfarge på vindustittelen

en: Show desktop
nb: Vis skrivebord

en: Access your desktop easily
nb: Få rask tilgang til skrivebordet ditt

en: Speed
nb: Hastighet

en: Window movement speed
nb: Hastighet for vindusbevegelse

en: Timestep
nb: Tidsskritt

en: Window movement timestep
nb: Tidsskritt for vindusbevegelse

en: Movement Direction
nb: Bevegelsesretning

en: Direction of window movement
nb: Retning for vindusbevegelse

en: Up/Down
nb: Opp/ned

en: Left/Right
nb: Venstre/høyre

en: To Corners
nb: Til hjørner

en: Window types that should be moved out of sight when entering showdesktop mode
nb: Vindustyper som skal beveges ut av syne når du går inn i Vis skrivebord-modus

en: Window Opacity
nb: Dekkevne for vindu

en: Window opacity when showdesktop'd
nb: Dekkevne for vindu når Vis skrivebord brukes

en: Window Part Size
nb: Størrelse for vindusdel

en: Window part size when showdesktop'd
nb: Størrelse for vindusdel når Vis skrivebord brukes

en: Splash
nb: Plask

en: A simple splash plugin
nb: Et enkel Plask-tillegg

en: Initiate Splash
nb: Start Plask

en: Start Splash.
nb: Start Plask

en: Show on first start
nb: Vis på første start

en: Show splash on first start.
nb: Vis Plask ved første start

en: Images
nb: Bilder

en: Background File
nb: Bakgrunnsfil

en: Background image File.
nb: Bildefil for bakgrunn

en: Logo File
nb: Logofil

en: Logo image File.
nb: Bildefil for logo.

en: Fade In/Out Time.
nb: Varighet for Ton inn-/ut.

en: Display Time
nb: Visningsvarighet

en: Display In/Out Time.
nb: Visningens inn-/ut-varighet.

en: Background saturation.
nb: Bakgrunnsmetning

en: Background brightness.
nb: Bakgrunnens skarphet

en: Trailfocus
nb: Følgfokus

en: Adjust the opacity, saturation and brightness of windows based on when they last had focus.
nb: Juster dekkevne, metning og skarphet for vinduer basert på når de sist hadde fokus.

en: Window types that should be handled by Trailfocus
nb: Vindustyper som skal håndteres av Følgfokus

en: Number of Windows to Track
nb: Antall vinduer å holde rede på

en: Number of windows Trailfocus will keep track of. Windows that had focus this amount of windows ago or more will be considered completly unfocused.
nb: Antall vinduer Følgfokus vill holde rede på. Vinduer som hadde fokus dette antallet vinduer siden, eller flere, vil bli sett på som fullstendig avfokusert.

en: Window to Start Fading
nb: Vindu å begynne uttoning ved

en: This defines when Trailfocus will start fading windows. This lets you set up trailfocus to treat the N first Windows as fully focused.
nb: Dette definerer når Følgfokus vil begynne å tone ut vinduer. Dette lar deg sette opp Følgfokus til å behandle de første N vinduene som fullt fokusert.

en: Opacity Level of Focused Windows
nb: Dekkevnenivå for fokuserte vinduer

en: Opacity of the currently focused window. Windows will get opacity levels between the focused and minimum.
nb: Dekkevne for det fokuserte vinduet. Vinduer vil få dekkevnenivåer mellom det fokuserte og det minimale.

en: Opacity Level of Unfocused Windows
nb: Dekkevnenivå for avfokuserte vinduer

en: Opacity of the least focused window. Windows will get opacity levels between the focused and minimum.
nb: Dekkevne for det minst fokuserte vinduet. Vinduer vil få dekkevnenivåer mellom det fokuserte og det minimale.

en: Brightness Level of Focused Windows
nb: Skarphetsnivå for fokuserte vinduer

en: Brightness of the currently focused window. Windows will get brightness levels between the focused and minimum.
nb: Skarphet for vinduet som har fokus. Vinduer vil få skarphetnivåer mellom det fokuserte og det minimale.

en: Brightness Level of Unfocused Windows
nb: Skarphetsnivå for ikke-fokuserte vinduer

en: Brightness of the least focused window. Windows will get brightness levels between the focused and minimum.
nb: Sakrphet for det minst fokuserte vinduet. Vinduer vil få skarphetsnivåer mellom det fokuserte og det minimale.

en: Saturation Level of Focused Windows
nb: Metningsnivå for fokuserte vinduer

en: Saturation of the currently focused window. Windows will get saturation levels between the focused and minimum.
nb: Metning for det fokuserte vinduet. Vinduer vil få metningsnivåer mellom det fokuserte og det minimale.

en: Saturation Level of Unfocused Windows
nb: Metningsnivå for avfokuserte vinduer

en: Saturation of the least focused window. Windows will get saturation levels between the focused and minimum.
nb: Metning for det minst fokuserte vinduet. Vinduer vil få metningsnivåer mellom det fokuserte og det minimale.

en: Widget Layer
nb: Miniprogram-lag

en: Show widget windows on a separate layer
nb: Vis miniprogram-vinduer ("widgets") i et separat lag

en: Toggle Widget Display
nb: Skru av/på miniprogram-visning

en: Show or hide widget windows
nb: Vis eller skjul miniprogram-vinduer

en: Widget Windows
nb: Miniprogram-vinduer

en: Windows that always should be treated as widgets
nb: Vinduer som alltid skal behandles som miniprogrammer

en: End Widget Mode on Click
nb: Avslutt miniprogram-modus ved klikk

en: End widget mode when a non-widget window is clicked.
nb: Avslutt miniprogram-modus når et vindu som ikke er et miniprogram klikkes.

en: Time (in s) for fading into/out of the widget layer.
nb: Tid (i sek) for inn- og uttoning av miniprogram-laget.

en: Background in Widget Mode
nb: Bakgrunn for miniprogram-modus

en: Background Brightness
nb: Bakgrunnens skarphet

en: Brightness of non-widget windows in widget modes.
nb: Skarphet for vinduer som ikke er miniprogram-vinduer i miniprogram-modus

en: Background Saturation
nb: Bakgrunnsmetning

en: Saturation of non-widget windows in widget modes.
nb: Metning for vinduer som ikke er miniprogrammer i miniprogram-modus.

en: Show mouse
nb: Vis mus

en: Increases the visibility of the mouse pointer
nb: Øker musepekerens synlighet

en: Toggle the mouse pointer trail.
nb: Slå av/på musepeker-sporet.

en: Particle Options
nb: Partikkelvalg

en: Number Of Particles
nb: Antall partikler

en: Number of particles.
nb: Antall partikler

en: Particle Size
nb: Partikkelstørrelse

en: Particle size.
nb: Partikkelstørrelse.

en: Particle Slowdown
nb: Partikkelbremsing

en: Particle slowdown.
nb: Partikkelbremsing

en: Particle Life
nb: Partiklenes levetid

en: Particle life.
nb: Levetid for partikkel

en: Darken backgound
nb: Gjør bakgrunn mørkere

en: Darken background under particles
nb: Gjør bakgrunn mørkere under partiklene

en: Additive blending
nb: Tilleggsblanding

en: Additive blending of particles
nb: Tilleggsblanding av partikler

en: Particle Color
nb: Partikkelfarge

en: Particle color.
nb: Partikkelfarge

en: Randomly Colored Particles
nb: Tilfeldig fargede partikler

en: Have random colors for the particles
nb: Ha tilfeldige farger for partiklene

en: Rotation speed
nb: Rotasjonshastighet

en: Rotation speed.
nb: Rotasjonshastighet.

en: Ring radius
nb: Ringradius

en: Emitters
nb: Utsendere

en: Number of particle emitters.
nb: Antall partikkelutsendere

en: Login/Logout
nb: Inn-/utlogging

en: Login/Logout effect
nb: Inn-/utloggingseffekt

en: Login
nb: Innlogging

en: Login Window match
nb: Samsvar for innloggingsvindu

en: Login Window Match
nb: Samsvar for innloggingsvindu

en: Fade In/Out Time
nb: Varighet for ton inn/ut

en: Background/Window saturation.
nb: Metning for bakgrunn/vindu

en: Background/Window brightness.
nb: Skarphet for bakgrunn/vindu

en: Window opacity.
nb: Dekkevne for vindu.

en: Logout
nb: Utlogging

en: Logout Window match
nb: Samsvar for utloggingsvindu

en: Logout Window Match
nb: Samsvar for utloggingsvindu

en: Shelf
nb: Hylle

en: Visually scales a window down to allow easy monitoring without true/traditional resizing.
nb: Skaler ned et vindu visuelt for å muliggjøre enkel monitorering uten sann/ tradisjonell størrelsesendring.

en: Trigger scale down
nb: Utløs nedskalering

en: Scale a window down to a portion of it's size.
nb: Skaler et vindu ned til en del av størrelsen.

en: Reset the window to original size
nb: Tilbakestill vinduet til original størrelse

en: Resets the currently focused window to original size
nb: Tilbakestiller det fokuserte vinduet til original størrelse

en: Trigger scale down to screen
nb: Utløs nedskalering

en: Scale a window down to a ration of the screen size. Respectively half, a third or a sixth of the screen.
nb: Skaler et vindu ned til en del av skjermstørrelsen, henholdsvis halvparten, en tredjedel eller en sjettedel av skjermen.

en: Make the window smaller
nb: Gjør vinduet mindre

en: Reduces the scale factor making the window smaller.
nb: Reduserer skaleringsfaktoren for å gjøre vinduet mindre.

en: Make the window bigger
nb: Gjør vinduet større

en: Increase the scale factor making the window bigger.
nb: Øk skeleringsfaktoren for å gjøre vinudet større.

en: Animation duration
nb: Animasjonsvarighet

en: Duration of the animation in milliseconds.
nb: Varighet for animasjonen i millisekunder

en: Scale interval
nb: Skaleringsintervall

en: The number to divide the scale factor by or multiply it with when (respectively) increasing and decreasing the scale level manually. Higher number means finer changes.
nb: Tallet som skaleringsfaktoren divideres eller multipliseres med når skaleringsnivået henholdsvis økes eller senkes manuelt. Høyere tall betyr finere endringer.

en: Maximumize
nb: Maksimumer

en: Maximumizes windows (resize them to fit the available screenspace).
nb: Maksimumiserer vinduer (endrer størrelse på dem til å passe til tilgjengelig skjermplass).

en: Ignore sticky windows in the calculations
nb: Ignorer klistrevinduer i beregningene

en: Treat sticky windows as non-existant when calculating space to use for the maximumize window.
nb: Behandle klistrevinduer som ikke-eksisterende når plassen som skal brukes til det maksimumiserte vinduet beregnes.

en: Trigger a resize of the window currently focused so it fits as much of the available screenspae as possible.
nb: Utløs en størrelsesendring av fokusert vindu slik at det passer til så mye av tilgjengelig skjermplass som mulig.

en: Error Notifications
nb: Feilmeldinger

en: Display errors and other messages using libnotify.
nb: Vis feil og andre beskjeder ved hjelp av libnotify

en: Hide Timeout
nb: Ventetid før skjul

en: Timeout (in seconds) before hiding the notification, set to -1 for system default and 0 for indefinite
nb: Pause i sekunder før beskjeden skjules. Sett til -1 for systemets standard, og 0 for uendelig

en: Maximum Log Level
nb: Maksimalt loggnivå

en: The maximum log level to display
nb: Maksimum loggnivå å vise

en: Error
nb: Feil

en: Warning
nb: Advarsel

en: Debug
nb: Feilsøk

en: 3D Windows
nb: 3D-vinduer

en: Elevates windows while rotating the cube
nb: Hever vinduer mens kuben roterer

en: Windows that should be handled by 3D
nb: Vinduer som skal bli håndtert av 3D

en: Minimum Cube Size
nb: Minimum kubestørrelse

en: Minimum cube size (in percent).
nb: Minimum kubestørrelse (i prosent)

en: Window Space
nb: Avstand mellom vinduer

en: Change the amount of space between the windows (in percent of the cube size).
nb: Endre mengden mellomrom mellom vinduene (i prosent av kubestørrelse).

en: 3D Only On Mouse Rotate
nb: 3D bare ved muserotasjon

en: Initiates the 3D display only if rotate is mouse driven. (Ex. You rotate the cube via the mouse)
nb: Initierer 3D-visning kun hvis rotasjon er styrt av mus.

en: Window Depth
nb: Vindusdybde

en: Window depth
nb: Vindusdybde

en: Bevel Corners
nb: Skråstill hjørner

en: Roundoff corners for consistency with rounded decorations
nb: Rund av hjørner for overensstemmelse med avrundede dekorasjoner

en: Window Color (Active)
nb: Vindusfarge (aktivt)

en: Color of the active window's depth
nb: Farge på det aktive vinduets dybde

en: Window Color (Inactive)
nb: Vindusfarge (inaktivt)

en: Color of an inactive window's depth
nb: Farge på et inaktivt vindus dybde

en: Bevel Top Left
nb: Skråstill øverst, venstre

en: Bevel top left corner
nb: Skråstill øverst, venstre hjørne

en: Bevel Top Right
nb: Skråstill øverst, høyre

en: Bevel top right corner
nb: Skråstill øverst, høyre hjørne

en: Bevel Bottom Left
nb: Skråstill nederst, venstre

en: Bevel bottom left corner
nb: Skråstill nederst, venstre hjørne

en: Bevel Bottom Right
nb: Skråstill nederst, høyre

en: Bevel bottom right corner
nb: Skråstill nederst, høyre hjørne

en: Wallpaper
nb: Bakgrunnsbilde

en: Draw the desktop wallpaper
nb: Tegn bakgrunnsbilde

en: Backgrounds
nb: Bakgrunner

en: Text Placement
nb: Tekstplassering

en: Centered on screen
nb: Sentrert på skjermen
