compiz-plugins-extra - en to tr translation catalogue (331 entries)

en: ADD Helper
tr: Karartma Yardımcısı

en: Make it slightly easier to concentrate by dimming all but the active window.
tr: Etkin pencere dışında diğerlerini karartarak etkin pencereye odaklanmayı kolaylaştırır.

en: Bindings
tr: Bağlayıcılar

en: Toggle AddHelper
tr: Karartma Yardımcısını Aç / Kapat

en: Misc. Options
tr: Diğer Seçenekler

en: Window Types
tr: Pencere Tipleri

en: Window types that should be Opacified.
tr: Matlaştırılması gereken pencere tipleri.

en: Brightness
tr: Parlaklık

en: Brightness of faded windows
tr: Soldurulmuş pencerelerin parlaklığı

en: Saturation
tr: Doygunluk

en: Saturation of faded windows
tr: Soldurulmuş pencerelerin doygunluğu

en: Opacity
tr: Matlık

en: Opacity of faded windows
tr: Soldurulmuş pencerelerin matlığı

en: Effect Settings
tr: Efekt Ayarları

en: Airplane
tr: Kağıt Uçak

en: Airplane Flying Path Length
tr: Kağıt Uçağın Gideceği Yol Uzunluğu

en: Length of airplane's flying path.
tr: Uçağın uçuş yolunun uzunluğu.

en: Fly to TaskBar on Minimize
tr: Küçültme sırasında Görev Çubuğuna Uç

en: Beam
tr: Işıma

en: Beam Width
tr: Işıma Genişliği

en: Beam width.
tr: Işıma genişliği.

en: Beam Spacing
tr: Işıma Aralığı

en: Spacing between beams.
tr: Işınlar arasındaki mesafe.

en: Beam Color
tr: Işıma Rengi

en: Beam color.
tr: Işıma rengi.

en: Beam Slowdown
tr: Işıma Yavaşlaması

en: Beam slowdown.
tr: Işıma yavaşlaması.

en: Beam Life
tr: Işıma Süresi

en: Beam life.
tr: Işıma süresi.

en: Burn
tr: Alev

en: Number Of Fire Particles
tr: Ateş Parçacıklarının Sayısı

en: Number of fire particles.
tr: Alevin parçacık sayısı.

en: Fire Particle Size
tr: Ateş Parçacığı Boyutu

en: Fire particle size.
tr: Ateş parçacığı boyutu.

en: Fire Particle Slowdown
tr: Alev Parçacığı Yavaşlaması

en: Fire particle slowdown.
tr: Alev parçacığı yavaşlaması.

en: Fire Particle Life
tr: Ateş Parçacığı Ömrü

en: Fire particle life.
tr: Ateş parçacığı ömrü.

en: Fire Particle Color
tr: Ateş Rengi

en: Fire particle color.
tr: Ateş rengi.

en: Fire direction
tr: Ateş yönü

en: Fire direction.
tr: Ateş yönü.

en: Down
tr: Aşağı

en: Up
tr: Yukarı

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Random
tr: Rastgele

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Fire constant speed
tr: Ateş hızı

en: Fire Smoke
tr: Ateş Dumanı

en: Fire smoke.
tr: Ateş dumanı.

en: Randomly Colored Fire
tr: Rastgele Renklendirilmiş Alev

en: Domino Piece Falling Direction
tr: Domino Taşlarının Düşme Yönü

en: Falling direction for Domino pieces.
tr: Domino parçacıklarının düşme yönü.

en: Explode
tr: Patlama

en: Window Grid Width
tr: Pencere Izgara Genişliği

en: Window Grid Height
tr: Pencere Izgara Yüksekliği

en: Tessellation Type
tr: Mozaik Tipi

en: Tessellation type for exploding window pieces.
tr: Patlayan pencere parçacıkları için mozaik tipi.

en: Rectangular
tr: Dikdörtgen

en: Hexagonal
tr: Altıgen

en: Glass
tr: Cam

en: Fold
tr: Katlama

en: Fold Direction
tr: Katlama Yönü

en: In
tr: İç

en: Out
tr: Dış

en: Away Position
tr: Uzak Konum

en: Away Angle
tr: Uzak Açı

en: Angle of window at the end of the animation.
tr: Canlandırmanın sonundaki pencere açısı.

en: Thickness
tr: Kalınlık

en: Skewer
tr: Şişeleme

en: Skewer Direction
tr: Şişeleme Yönü

en: Movement direction(s) for window pieces.
tr: Pencere parçaları için taşıma yönleri.

en: Left-right
tr: Sol-sağ

en: Up-down
tr: Yukarı-aşağı

en: In-out
tr: İç-dış

en: Tessellation type for window pieces.
tr: Pencere parçacıkları için mozaik tipi.

en: Rotation Angle
tr: Döndürme Açısı

en: Beam Up
tr: Işıma

en: Leaf Spread
tr: Yaprak Yayılması

en: Benchmark
tr: Karşılaştırma

en: A simple benchmark plugin
tr: Basit bir karşılaştırma eklentisi

en: Main
tr: Ana Ayarlar

en: Initiate
tr: Başlat

en: Start benchmark
tr: Karşılaştırmayı başlat

en: Disable limiter
tr: Sınırlayıcıyı pasifleştir

en: Disable Compiz integrated FPS limiter
tr: Bütünleşik Compiz FPS Sınırlayıcısını Pasifleştir

en: Screen Output
tr: Ekran Çıktısı

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Display FPS on screen
tr: FPS'yi Ekranda Göster

en: X position
tr: X-Konumu

en: X Position of benchmark window
tr: Karşılaştırma penceresinin yatay konumu

en: Y position
tr: Y-Konumu

en: Y Position of benchmark window
tr: Karşılaştırma penceresinin dikey konumu

en: Console Output
tr: Uçbirim Çıktısı

en: Print FPS to console
tr: Uçbirime FPS değerini yazdır

en: Update time
tr: Güncelleme süresi

en: Console output update time
tr: Uçbirim çıktısı güncelleme süresi

en: Bicubic filter
tr: Çift kübik süzgeci

en: Bicubic texture filtering
tr: Çift kübik doku süzgeci

en: Crash handler
tr: Çökme yakalayıcısı

en: Compiz crash handler plugin
tr: Compiz çökme yakalayıcısı eklentisi

en: Enable Crash Handler
tr: Çökme Yakalayıcısını Etkinleştir

en: Activate Crash Handler.
tr: Çökme Yakalayıcısını Etkinleştir.

en: Crash Dump Directory
tr: Çökme Dökümü Dizini

en: Directory to dump the crash logs to.
tr: Çökme günlük kayıtlarının konulacağı dizin.

en: Start Other Window Manager
tr: Diğer Pencere Yöneticisini Başlat

en: Start other window manager on Crash.
tr: Çökerse diğer pencere yöneticisini başlat.

en: Window Manager Command Line
tr: Pencere Yöneticisi Komut Satırı

en: Window manager command line. DO NOT ENTER COMPIZ HERE!!!
tr: Pencere yöneticisi komut satırı. COMPIZ'İ BURAYA GİRMEYİN!!!

en: Next top image
tr: Sonraki tavan resmi

en: Prev top image
tr: Önceki tavan resmi

en: Next bottom image
tr: Sonraki taban resmi

en: Prev bottom image
tr: Önceki taban resmi

en: Reflection
tr: Yansıma

en: Ground color(near)
tr: Alan rengi (yakın)

en: Color of the ground (near).
tr: Alanın rengi (yakın).

en: Ground color(far)
tr: Alan rengi (uzak)

en: Color of the ground (far).
tr: Alanın rengi (uzak).

en: Reflection ground size
tr: Yansıma alanı boyutu

en: Reflection ground size.
tr: Yansıma alanı boyutu.

en: Intensity
tr: Yoğunluk

en: Reflection intensity
tr: Yansıma yoğunluğu

en: Auto zoom
tr: Otomatik Büyütme

en: Auto zoom only on Mouse Rotate
tr: Sadec Fare ile Döndürüldüğünde Otomatik Büyüt

en: Reflection mode
tr: Yansıma kipi

en: Reflection mode.
tr: Yansıma kipi.

en: Jumpy
tr: Gerginleştir

en: Jumpy reflection
tr: Gerginlik yansıması

en: Distance
tr: Uzaklık

en: Above
tr: Yukarı

en: None
tr: Hiçbiri

en: Aspect ratio
tr: Bakış açısı oranı

en: Behaviour
tr: Davranış

en: Draw top face
tr: Üst kapağı oluştur

en: Draw top face of the cube
tr: Küpün üst kapağını oluştur

en: Draw bottom face
tr: Alt kapağı oluştur

en: Draw bottom face of the cube
tr: Küpün alt kapağını oluştur

en: Adjust top image
tr: Tavan resmini ayarla

en: Adjust top face image to rotation
tr: Tavan resmini döndürmeye ayarla

en: Adjust bottom image
tr: Taban resmini ayarla

en: Adjust bottom face image to rotation
tr: Taban resmini döndürmeye ayarla

en: Scale top image
tr: Tavan resmini boyutlandır

en: Scale bottom image
tr: Taban resmini boyutlandır

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Cube Top Color
tr: Küp Üst Rengi

en: Color of top face of the cube
tr: Küpün üst yüzünün rengi

en: Cube Bottom Color
tr: Küp Alt Rengi

en: Color of bottom face of the cube
tr: Küpün alt yüzünün rengi

en: Top image files
tr: Tavan resim dosyaları

en: Bottom image files
tr: Alt resim dosyaları

en: Extra WM Actions
tr: Daha fazla WM Hareketi

en: Provides less commonly used WM actions
tr: Az kullanılan Pencere Yönetimi eylemlerini sağlar

en: Activate Window
tr: Pencereyi Etkinleştir

en: Activate a given window
tr: Verilen bir pencereyi etkinleştir

en: Toggle Redirect
tr: Yönlendirmeyi Aç / Kapat

en: Toggle window redirect
tr: Pencere yönlendirmesini aç / kapat

en: Toggle Fullscreen
tr: Tam Ekran Yap / Yapma

en: Toggle window fullscreen
tr: Pencereyi tam ekran yap / yapma

en: Toggle Always-On-Top
tr: Herzaman-En-Üstte Aç/Kapat

en: Toggle Sticky
tr: Yapışkanlığı Aç / Kapat

en: Toggle window stickyness
tr: Pencere yapışkanlığını aç/ kapat

en: Fade to Desktop
tr: Masaüstüne Solgunlaştır

en: Easily access your desktop
tr: Masaüstünüze kolayca erişin

en: Fade Time
tr: Belirme Süresi

en: Fade time (in ms)
tr: Belirme Süresi (ms olarak)

en: Window Match
tr: Pencere Eşlemesi

en: Paint fire on the screen
tr: Ekrana alev çiz

en: Paint fire or other particles on the screen
tr: Ekrana alev ya da başka parçacıklar çiz

en: Initiate (key)
tr: Başlat (tuş)

en: Initiate fire drawing
tr: Alev çizimini başlat

en: Initiate (button)
tr: Başlat (düğme)

en: Clear (key)
tr: Temizle (tuş)

en: Clear
tr: Temizle

en: Clear (button)
tr: Temizle (düğme)

en: Number of particles
tr: Parçacık sayısı

en: Maximum number of active particles
tr: En fazla etkin parçacık sayısı

en: Background brightness
tr: Arkaplan parlaklığı

en: Background brightness during paint
tr: Boyama sırasında arkaplanın parlaklığı

en: Cube Gears
tr: Küp Dişlileri

en: Put Center
tr: Ortaya Yerleştir

en: Move window to the center
tr: Pencereyi merkeze taşı

en: Put Left
tr: Sola Yerleştir

en: Move window to the left edge
tr: Pencereyi sol kenara taşı

en: Put Right
tr: Sağa Yerleştir

en: Move window to the right edge
tr: Pencereyi sağ kenara taşı

en: Put Top
tr: Yukarı Yerleştir

en: Move window to the top edge
tr: Pencereyi üst kenara taşı

en: Put Bottom
tr: Aşağı Yerleştir

en: Move window to the bottom edge
tr: Pencereyi alt kenara taşı

en: Put Top Left
tr: Yukarı Sola Yerleştir

en: Move window to the top left corner
tr: Pencereyi üst sol köşeye taşı

en: Put Top Right
tr: Yukarı Sağa Yerleştir

en: Move window to the top right corner
tr: Pencereyi üst sağ köşeye taşı

en: Put Bottom Left
tr: Aşağı Sola Yerleştir

en: Move window to the bottom left corner
tr: Pencereyi alt sol köşeye taşı

en: Put Bottom Right
tr: Aşağı Sağa Yerleştir

en: Move window to the bottom right corner
tr: Pencereyi alt sağ köşeye taşı

en: Outline Color
tr: Dış Kenarlık Rengi

en: Selection
tr: Seçim

en: Key bindings
tr: Kısayollar

en: Select
tr: Seç

en: Select Single Window
tr: Tek Pencere Seç

en: Grouping
tr: Gruplama

en: Group Windows
tr: Pencereleri Grupla

en: Ungroup Windows
tr: Pencere Gruplamasını Çöz

en: Close Group
tr: Grubu Kapat

en: Ignore Group
tr: Grubu Yoksay

en: Tabbing
tr: Sekmeleme

en: Glow
tr: Parlama

en: Glow Color Change
tr: Parlama Rengi Değişimi

en: General
tr: Genel

en: Shade with group
tr: Grup ile birlikte gölgele

en: Options
tr: Seçenekler

en: Precision
tr: Hassasiyet

en: Colors
tr: Renkler

en: Selection Color
tr: Seçim Rengi

en: Line Color
tr: Çizgi Rengi

en: Line color of the selection rectangle
tr: Seçim dikdörtgeninin çizgi rengi

en: Tab Bar Show Delay
tr: Sekme Çubuğu Gösterme Gecikmesi

en: Animation Options
tr: Canlandırma Seçenekleri

en: Tabbing Speed
tr: Sekmeleme Hızı

en: Tabbing speed
tr: Sekmeleme hızı

en: Tabbing Timestep
tr: Sekmeleme Zaman Aralığı

en: Tabbing timestep
tr: Sekmeleme zaman aralığı

en: Use tab bar animations
tr: Sekme çubuğu canlandırmalarını kullan

en: Thumb Size
tr: Küçük Pencere Boyutu

en: The space between the thumbs
tr: Küçük pencereler arasındaki boşluk

en: Border Radius
tr: Yarıçap Kenarlığı

en: Border Width
tr: Kenarlık Genişliği

en: Tab Base Color
tr: Sekme Temel Rengi

en: Fill color of the tab bar
tr: Sekme çubuğunun dolgu rengi

en: Tab Border Color
tr: Sekme Kenarlık Rengi

en: Border color of the tab bar
tr: Sekme çubuğunun kenarlık rengi

en: Tab Highlight Color
tr: Sekme Vurgulama Rengi

en: Tab Style
tr: Sekme Stili

en: The style of the tab bar
tr: Sekme çubuğunun biçimi

en: Simple
tr: Basit

en: Gradient
tr: Karışım

en: Window Title Font
tr: Pencere Başlığı Yazı Tipi

en: Font Size
tr: Yazıtipi Boyutu

en: Font Color
tr: Yazıtipi Rengi

en: Enable Glow
tr: Parlamayı Etkinleştir

en: Glow Size
tr: Parlama Boyutu

en: Glow Type
tr: Parlama Tipi

en: Rectangular glow
tr: Dikdörtgen parlama

en: Glow ring
tr: Parlama çemberi

en: Motion blur
tr: Hareketli bulanıklaştırma

en: Motion blur effect
tr: Hareketli bulanıklaştırma efekti

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Visibility/Performance
tr: Görünebilirlik / Performans

en: Motion Blur mode
tr: Hareketli Blanıklaştırma kipi

en: Motion Blur render mode.
tr: Hareketli bulnıklaştırma kipi.

en: Texture Copy
tr: Doku Kopyalama

en: Motion Blur Strength
tr: Hareketli Bulanıklaştırma Direnci

en: Motion Blur strength.
tr: Hareketli bulnıklaştırma direnci.

en: Draws reflections
tr: Yansımaları oluştur

en: Reflection Image
tr: Yansıma Resmi

en: Reflection Image file
tr: Yansıma resmi dosyası

en: Window match
tr: Pencere eşlemesi

en: Reflection Window Match
tr: Yansıma Pencere Eşlemesi

en: Reflection for Windows
tr: Pencereleri için Yansıma

en: Draw Reflection for windows.
tr: Pencereler için yansımaları oluştur.

en: Reflection for Decorations
tr: Dekorasyonlar için Yansıma

en: Draw Reflection for decorations.
tr: Dekorasyonlar için yansımaları oluştur.

en: Moving reflection
tr: Taşıma yansıması

en: Show Filter Text
tr: Filtre Metnini Göster

en: Show filter text.
tr: Filtre metnini göster.

en: Bold Font
tr: Kalın Yazı Tipi

en: Title Border Size
tr: Başlık kenarlık Boyutu

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Show desktop
tr: Masaüstünü göster

en: Access your desktop easily
tr: Masaüstünüze kolayca ulaşın

en: Speed
tr: Hız

en: Window movement speed
tr: Pencere taşıma hızı

en: Timestep
tr: Zaman aralığı

en: Window movement timestep
tr: Pencere taşıma zaman aralığı

en: Movement Direction
tr: Hareket Yönü

en: Direction of window movement
tr: Pencere taşıma yönü

en: Up/Down
tr: Yukarı/Aşağı

en: Left/Right
tr: Sol/Sağ

en: To Corners
tr: Köşelere

en: Window Opacity
tr: Pencere Matlığı

en: Window Part Size
tr: Pencere Bölümü Boyutu

en: Splash
tr: Açılış Resmi

en: A simple splash plugin
tr: Basit bir açılış resmi eklentisi

en: Initiate Splash
tr: Açılış Resmini Başlat

en: Start Splash.
tr: Açılış Resmini Başlat.

en: Show on first start
tr: İlk başlangıçta göster

en: Show splash on first start.
tr: Açılış resmini ilk başlatmada göster.

en: Images
tr: Resimler

en: Background File
tr: Arkaplan Dosyası

en: Background image File.
tr: Arkaplan resim dosyası.

en: Logo File
tr: Logo Dosyası

en: Logo image File.
tr: Logo resim dosyası.

en: Fade In/Out Time.
tr: Büyütme/Küçültme Süresi.

en: Display Time
tr: Gösterme Süresi

en: Display In/Out Time.
tr: İç/Dış Zamanını Göster.

en: Background saturation.
tr: Arkaplan doygunluğu.

en: Background brightness.
tr: Arkaplan parlaklığı.

en: Trailfocus
tr: Odaklama İzleyicisi

en: Window to Start Fading
tr: Soldurmaya Başlatılacak Pencere

en: Debug
tr: Hata Ayıklama

en: 3D Windows
tr: 3B Pencereler

en: Elevates windows while rotating the cube
tr: Küp döndürülürken pencereleri yükseltir

en: Windows that should be handled by 3D
tr: 3D uygulanacak pencereler

en: Minimum Cube Size
tr: En Küçük Küp Boyutu

en: Minimum cube size (in percent).
tr: En küçük küp boyutu (yüzde olarak).

en: Window Space
tr: Pencere Alanı

en: Change the amount of space between the windows (in percent of the cube size).
tr: Pencereler arasında bırakılacak alan miktarını değiştir (küp boyutunun yüzdesine göre).

en: 3D Only On Mouse Rotate
tr: Sadece Fare ile Döndürüldüğünde 3D

en: Initiates the 3D display only if rotate is mouse driven. (Ex. You rotate the cube via the mouse)
tr: 3B görünüm sadece döndürme işlemi fare ile yapılıyorsa başlatılır.

en: Window Depth
tr: Pencere Derinliği

en: Window depth
tr: Pencere derinliği

en: Bevel Corners
tr: Köşelere Eğim Ver

en: Roundoff corners for consistency with rounded decorations
tr: Köşeleri yuvarlanmış dekorasyonlar ile tutarlı olması için pencere köşelerini yuvarla

en: Window Color (Inactive)
tr: Pencere Rengi (Etkin Olmayan)

en: Color of an inactive window's depth
tr: Etkin olmayan pencerenin derinliğinin rengi

en: Bevel Top Left
tr: Sol Üst Eğim

en: Bevel top left corner
tr: Sol üst köşe eğimi

en: Bevel Top Right
tr: Sağ Üst Eğim

en: Bevel top right corner
tr: Sağ üst köşe eğimi

en: Bevel Bottom Left
tr: Sol Alt Eğim

en: Bevel bottom left corner
tr: Sol alt köşe eğimi

en: Bevel Bottom Right
tr: Sağ Alt Eğim

en: Bevel bottom right corner
tr: Sağ alt köşe eğimi

en: Wallpaper
tr: Duvar Kağıdı

en: Draw the desktop wallpaper
tr: Arkaplan duvar kağıdını oluştur

en: Backgrounds
tr: Arkaplanlar

en: Text Placement
tr: Metin Konumlandırma

en: Centered on screen
tr: Ekranın merkezine ortalanmış
