compiz-plugins-main - en to ca translation catalogue (798 entries)

en: Animations
ca: Animacions

en: Use various animations as window effects
ca: Utilitza diverses animacions com ara els efectes de la finestra

en: Open Animation
ca: Animació d'obriment

en: Animation Selection
ca: Selecció de l'animació

en: Open Effect
ca: Efecte d'obriment

en: The animation effect shown when creating a window.
ca: L'efecte d'animació mostrat quan es crea una finestra.

en: Duration
ca: Durada

en: Animation duration in milliseconds for open effect.
ca: La durada de l'animació en mil·lisegons per a l'efecte d'obriment.

en: Window Match
ca: Concordances de les finestres

en: The windows that will be animated.
ca: Les finestres que tindran un efecte d'animació.

en: Options
ca: Opcions

en: Comma separated list of option value assignments to override effect settings, e.g.: fire_color=#0080ffff, fire_particles=700, fire_smoke=1
ca: Llista d'opcions separada per comes per tal de sobreescriure els paràmetres dels efectes, per exemple: fire_color=#0080ffff, fire_particles=700, fire_smoke=1

en: Random Effects
ca: Efectes aleatoris

en: Pool
ca: Conjunt

en: Pool of effects to be chosen from if Random effect is selected. Click reset to use all effects.
ca: La reserva dels efectes des d'on elegir els efectes si se selecciona l'efecte aleatori. Feu clic a restablir per utilitzar tots els efectes.

en: Close Animation
ca: Animació de tancament

en: Close Effect
ca: Efecte de tancament

en: The animation effect shown when closing a window.
ca: L'efecte d'animació mostrat quan es tanca una finestra.

en: Animation duration in milliseconds for close effect.
ca: La durada de l'animació en mil·lisegons per a l'efecte de tancament.

en: Minimize Animation
ca: Animació de minimització

en: Minimize Effect
ca: Efecte de minimització

en: The animation effect shown when minimizing a window.
ca: L'efecte d'animació mostrat quan es minimitza una finestra.

en: Animation duration in milliseconds for minimize effect.
ca: La durada de l'animació en mil·lisegons per a l'efecte de minimització.

en: Shade Animation
ca: Animació d'ombreig

en: Shade Effect
ca: Efecte d'ombreig

en: The animation effect shown when shading a window.
ca: L'efecte d'animació que es mostra quan s'ombreja una finestra.

en: Animation duration in milliseconds for shade effect.
ca: La durada de l'animació en mil·lisegons per a l'efecte d'ombreig.

en: Window that should animate with this effect when shaded.
ca: Finestres que s'han d'animar amb aquest efecte quan s'ombregin.

en: Focus Animation
ca: Animació del focus

en: Focus Effect
ca: Efecte del focus

en: The animation effect shown when focusing a window.
ca: L'efecte d'animació que es mostra quan es dóna el focus a una finestra.

en: Animation duration in milliseconds for focus effect.
ca: La durada de l'animació en mil·lisegons per a l'efecte de focus.

en: Window that should animate with this effect when focused.
ca: Finestres que s'han d'animar amb aquest efecte quan tinguin el focus.

en: Effect Settings
ca: Ajusts dels efectes

en: Curved Fold
ca: Plegament amb corba

en: Curved Fold Amplitude Multiplier
ca: Multiplicador de l'amplitud del plegament amb corba

en: Fold amplitude (size) is multiplied by this number. Negative values fold outward.
ca: L'amplitud del plegament (mida) es multiplica amb aquest número. Els valors negatius la dobleguen cap a l'exterior.

en: Zoom to TaskBar on Minimize
ca: Fes zoom a la barra de tasques amb la minimització

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Curved Fold effect.
ca: Si la finestra hauria de fer zoom a la barra de tasques quan es minimitzi amb l'efecte de plegament amb corba.

en: Dodge
ca: Esquivament

en: Dodge Gap Ratio
ca: Relació de separació de l'esquivament

en: Ratio of gaps between dodge start times to focus duration.
ca: Relació de separació entre els temps d'inici de l'esquivament i la durada del focus.

en: Dream
ca: Somni

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Dream effect.
ca: Si la finestra hauria de fer zoom a la barra de tasques quan es minimitzi amb l'efecte de somni.

en: Glide 1
ca: Planatge 1

en: Away Position
ca: Posició d'allunyament

en: Closeness of window to camera at the end of the animation (1.0: Close to camera, -2.0: Away from camera).
ca: Proximitat de la finestra a la càmera a l'acabament de l'animació (1,0: A prop de la càmera, -2,0: Lluny de la càmera).

en: Away Angle
ca: Angle d'allunyament

en: Angle of window at the end of the animation.
ca: Angle de la finestra a l'acabament de l'animació.

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Glide 1 effect.
ca: Si la finestra hauria de fer zoom a la barra de tasques quan es minimitzi amb l'efecte de planatge 1.

en: Glide 2
ca: Planatge 2

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Glide 2 effect.
ca: Si la finestra hauria de fer zoom a la barra de tasques quan es minimitzi amb l'efecte de planatge 2.

en: Horizontal Folds
ca: Plecs horitzontals

en: Horizontal Folds Amplitude Multiplier
ca: Multiplicador de l'amplitud dels plecs horitzontals

en: Number of Horizontal Folds
ca: Nombre de plecs horitzontals

en: The number of horizontal folds that occur in the Horizontal Fold animation.
ca: El nombre de plecs horitzontals que es produeixen en l'animació de plegament horitzontal.

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Horizontal Folds effect.
ca: Si la finestra hauria de fer zoom a la barra de tasques quan es minimitzi amb l'efecte de plecs horitzontals.

en: Magic Lamp
ca: Llàntia màgica

en: Magic Lamp Open/Close Moving End
ca: Acabament del moviment de l'obriment/tancament de la llàntia màgica

en: On open/close, move magic lamp ending point with the mouse pointer.
ca: Amb l'obriment/tancament, mou el punt final de la llàntia màgica amb el punter del ratolí.

en: Magic Lamp Grid Y Resolution
ca: Resolució de la quadrícula Y de la llàntia màgica

en: Vertex grid resolution for Magic Lamp (Y dimension only). This is the number of points used to define the curves. The higher the number, the smoother the curves. However there will be a loss of performance (CPU usage increases).
ca: La resolució de la quadrícula del vèrtex per a la llàntia màgica (només la dimensió Y). Aquest és el nombre de punts que s'utilitza per definir les corbes. Com més gran sigui el nombre, més suaus seran les corbes. No obstant això, hi haurà una pèrdua de rendiment (incrementa l'ús de la CPU).

en: Magic Lamp Max Waves
ca: Màxim d'ones de la llàntia màgica

en: The maximum number of waves for Magic Lamp.
ca: El nombre màxim d'ones per a la llàntia màgica.

en: Magic Lamp Min Wave Amplitude
ca: Amplitud d'ona mínima de la llàntia màgica

en: The minimum amplitude (size of the waves) Magic Lamp will have.
ca: L'amplada mínima (mida de les ones) que tindrà la llàntia màgica.

en: Magic Lamp Max Wave Amplitude
ca: Amplitud d'ona màxima de la llàntia màgica

en: The maximum amplitude (size of the waves) Magic Lamp will have.
ca: L'amplada màxima (mida de les ones) que tindrà la Llàntia Màgica.

en: Magic Lamp Open Start Width
ca: Amplada inicial d'obriment de la llàntia màgica

en: Starting width of open effect and ending width of close effect for Magic Lamp.
ca: Amplada inicial de l'efecte d'obriment i amplada final de l'efecte de tancament per a la llàntia màgica.

en: Roll Up
ca: Enrotlla cap a dalt

en: Rollup Fixed Interior
ca: Interior fix de l'enrotllament cap a dalt

en: Fixed window interior during the Rollup animation.
ca: Interior de la finestra fix durant l'animació d'enrotllament cap a dalt.

en: Sidekick
ca: Acompanyant

en: Sidekick Number of Rotations
ca: Nombre de girs de l'acompanyant

en: Number of rotations for Sidekick (plus or minus 10% for randomness).
ca: El nombre de girs de l'acompanyant (més o menys un 10% per a l'aleatorietat).

en: Sidekick Springiness
ca: Elasticitat de l'acompanyant

en: How spring-like the Sidekick animation should be.
ca: Com de similar a l'elasticitat ha de ser l'animació de l'acompanyant.

en: Zoom from Center
ca: Zoom des del centre

en: Zoom from center when playing the Sidekick animation.
ca: Zoom des del centre quan es reprodueix l'animació de l'acompanyant.

en: Off
ca: Apagat

en: Minimize/Unminimize Only
ca: Només minimitza/desminimitza

en: Open/Close Only
ca: Només obrir/tancar

en: On
ca: Engegat

en: Vacuum
ca: Aspirador

en: Vacuum Open/Close Moving End
ca: Fi del moviment d'obriment/tancament de l'aspirador

en: On open/close, move vacuum ending point with the mouse pointer.
ca: Amb l'obriment/tancament, mou el punt final de l'aspirador amb el punter del ratolí.

en: Vacuum Grid Y Resolution
ca: Resolució de la quadrícula Y de l'aspirador

en: Vertex grid resolution for Vacuum (Y dimension only). This is the number of points used to define the curves. The higher the number, the smoother the curves. However there will be a loss of performance (CPU usage increases).
ca: La resolució de la quadrícula del vèrtex per a l'aspirador (només la dimensió Y). Aquest és el nombre de punts que s'utilitza per definir les corbes. Com més gran sigui el nombre, més suaus seran les corbes. No obstant això, hi haurà una pèrdua de rendiment (increment de l'ús de la CPU).

en: Vacuum Open Start Width
ca: Amplada inicial d'obertura de l'aspirador

en: Starting width of open effect and ending width of close effect for Vacuum.
ca: Amplada inicial de l'efecte d'obriment i amplada final de l'efecte de tancament per a l'aspirador.

en: Wave
ca: Ona

en: Wave Width
ca: Amplada de l'ona

en: The width of the wave relative to the window height.
ca: L'amplada de l'ona amb relació a l'alçada de la finestra.

en: Wave Amplitude Multiplier
ca: Multiplicador de l'amplitud de l'ona

en: Wave amplitude (size) is multiplied by this number. Negative values fold outward.
ca: L'amplitud de l'ona (mida) es multiplica amb aquest número. Els valors negatius la dobleguen cap a l'exterior.

en: Zoom from center when playing the Zoom animation.
ca: Zoom des del centre quan es reprodueix l'animació de zoom.

en: Zoom Springiness
ca: Elasticitat del zoom

en: How spring-like the Zoom animation should be.
ca: Com de similar a l'elasticitat ha de ser l'animació de zoom.

en: Random Animations For All Events
ca: Animacions aleatòries per a tots els efectes

en: All effects are chosen randomly, ignoring the selected effect. If None is selected for an event, that event won't be animated.
ca: Tots els efectes es trien aleatòriament, s'ignora l'efecte que s'ha seleccionat. Si se selecciona Cap per a l'esdeveniment, no s'animarà aquest esdeveniment.

en: Animation Time Step
ca: Animació gradual

en: The amount of time in milliseconds between each render of the animation. The higher the number, the jerkier the movements become.
ca: La quantitat de temps en mil·lisegons entre cada renderitzat de l'animació. Els moviments seran més bruscos com més alt sigui el nombre.

en: None
ca: Cap

en: Random
ca: Aleatori

en: Fade
ca: Esvaïment

en: Color filter
ca: Filtre de colors

en: Filter colors for accessibility purposes
ca: Filtra els colors per facilitar l'accessibilitat

en: Toggle window filtering
ca: Commuta el filtratge de la finestra

en: Toggle filtering for currently focused window.
ca: Commuta el filtratge per la finestra que té actualment el focus.

en: Toggle screen filtering
ca: Commuta el filtratge de la pantalla

en: Toggle filtering for every window on the screen.
ca: Commuta el filtratge per a cadascuna de les finestres en pantalla.

en: Switch filter
ca: Canvia de filtre

en: Select filter to use from filters list : either apply all filters or only one specific filter (triggering this action switches filters one by one and eventually comes back to the "all filters" mode).
ca: Seleccioneu el filtre a utilitzar de la llista dels filtres: aplica tots els filtres o bé aplica únicament un d'específic (l'activació d'aquesta opció canvia els filtres un per un i finalment torna al mode "tots els filtres").

en: Filter window decorations
ca: Filtra les decoracions de les finestres

en: Window decorations (borders and titlebar) will be filtered as well as window contents if enabled.
ca: Si s'habilita, les decoracions de la finestra (els contorns i la barra de títol) seran filtrades així com els continguts de la finestra.

en: Filtered windows
ca: Finestres filtrades

en: Windows to be filtered by default.
ca: Finestres que seran filtrades per defecte.

en: Exclude windows
ca: Exclou les finestres

en: Windows to exclude from filtering.
ca: Finestres que no es filtraran.

en: Filters files
ca: Fitxers dels filtres

en: List of plain text filter files that should be applied when filtering windows or screen.
ca: Llista dels fitxers de text de filtratge que s'han d'aplicar quan es filtren les finestres o la pantalla.

en: Expo
ca: Exposició

en: Expo Plugin
ca: Connector d'exposició

en: Bindings
ca: Vinculacions

en: Expo key
ca: Tecla de l'exposició

en: Engage wall expo mode key binding
ca: Reserva l'exposició del mur a la vinculació de tecles

en: Expo button
ca: Botó de l'exposició

en: Engage wall expo mode button binding
ca: Reserva l'exposició del mur a la vinculació de botó

en: Expo edge
ca: Vora de l'exposició

en: Engage wall expo mode edge binding
ca: Reserva l'exposició del mur a la vinculació de la vora

en: Double click time
ca: Temps de doble clic

en: Timeframe to execute a double click
ca: Marge de temps per executar un doble clic

en: Drag&amp;drop
ca: Arrossega i deixa anar

en: Button binding for drag &amp; drop of windows
ca: Vinculació del botó per arrossegar i deixar anar finestres

en: Exit expo
ca: Surt de l'exposició

en: Button binding to exit expo
ca: Vinculació de botó per sortir de l'exposició

en: Next viewport
ca: Àrea de visualització següent

en: Button binding to switch to next viewport in expo
ca: Vinculació de botó per canviar a la següent àrea de visualització en l'exposició

en: Previous viewport
ca: Àrea de visualització anterior

en: Behaviour
ca: Comportament

en: Zoom time
ca: Temps de zoom

en: Duration of the zoomout animation
ca: Durada de l'animació de la reducció del zoom

en: Immediate moves
ca: Moviments immediats

en: Selects if windows movements in expo mode should be immediate - this among other things disables wobbliness
ca: Selecciona si els moviments de les finestres al mode d'exposició han de ser immediats, això entre altres coses inhabilita el trontollament de les finestres.

en: Expo Animation
ca: Animació de l'exposició

en: Animation used when switching to expo mode
ca: Animació que s'utilitza quan es canvia al mode d'exposició

en: Fade + Zoom
ca: Esvaïment + zoom

en: Vortex
ca: Vòrtex

en: Appearance
ca: Aparença

en: Deformation
ca: Deformació

en: Deformation of the expo wall
ca: La deformació del mur d'exposició

en: Tilt
ca: Inclinació

en: Curve
ca: Corba

en: Distance
ca: Distància

en: Distance of the expo wall
ca: La distància del mur d'exposició

en: Viewport distance
ca: Distància de l'àrea de visualització

en: Distance between viewports
ca: La distància entre les àrees de visualització

en: Aspect Ratio
ca: Relació d'aspecte

en: Expo mode aspect ratio
ca: La relació d'aspecte del mode d'exposició

en: Curve strength
ca: Intensitat de la corba

en: Strength of the deformation in curve mode
ca: La intensitat de la deformació al mode de corba

en: Hide panels/docks in expo
ca: Oculta els plafons/acobladors a l'exposició

en: Hide panels/docks in expo.
ca: Oculta els plafons/acobladors a l'exposició.

en: Generate mipmaps in expo mode
ca: Genera els mipmaps al mode d'exposició

en: Multi Output Mode
ca: Mode de sortida múltiple

en: Selects how the expo wall is displayed if multiple output devices are used.
ca: Seleccioneu com es mostra el mur d'exposició si s'utilitzen múltiples dispositius de sortida.

en: One big wall
ca: Un mur gran

en: One wall per output
ca: Un mur per sortida

en: Brightness
ca: Brillantor

en: Inactive viewport brightness.
ca: La brillantor de l'àrea de visualització inactiva.

en: Saturation
ca: Saturació

en: Inactive viewport saturation.
ca: La saturació de l'àrea de visualització inactiva.

en: Reflection
ca: Reflexió

en: Show a reflection of the viewports on the ground
ca: Mostra una reflexió de les àrees de visualització al terra

en: Ground color(near)
ca: Color del terra (a prop)

en: Color of the ground (near).
ca: El color del terra (a prop).

en: Ground color(far)
ca: Color del terra (lluny)

en: Color of the ground (far).
ca: El color del terra (lluny).

en: Reflection ground size
ca: Mida del terra en la reflexió

en: Reflection ground size.
ca: La mida del terra en la reflexió.

en: Reflection Scale
ca: Escalament de la reflexió

en: Scale factor of the expo wall reflection
ca: Factor d'escalament de la reflexió del mur d'exposició

en: Enhanced Zoom Desktop
ca: Zoom de l'escriptori millorat

en: Enhanced zoom functions for the visually impaired and other users
ca: Funcions millorades de zoom per als usuaris amb problemes de vista i per als altres usuaris

en: Zoom In/Out
ca: Amplia/redueix el zoom

en: Zoom In
ca: Amplia el zoom

en: Zoom Out
ca: Redueix el zoom

en: Zoom Box
ca: Requadre de zoom

en: Zoom in on a boxed area
ca: Amplia del zoom a l'interior d'una àrea enquadrada

en: Mouse Behaviour
ca: Comportament del ratolí

en: Center the mouse
ca: Centra el ratolí

en: Puts the mouse in the middle of the screen (Regardless of zoom level)
ca: Posa el ratolí al mig de la pantalla (independentment del nivell de zoom)

en: Specific Zoom
ca: Zoom específic

en: Zoom Specific Level 1
ca: Nivell específic de zoom 1

en: Zoom to the specific zoom level 1
ca: Zoom al nivell específic de zoom 1

en: Specific zoom factor 1
ca: Factor de zoom específic 1

en: Zoom level to go to when triggering hotkey 1
ca: Nivell de zoom quan s'activa la drecera 1

en: Zoom Specific Level 2
ca: Nivell específic de zoom 2

en: Zoom to the specific zoom level 2
ca: Zoom al nivell específic de zoom 2

en: Specific zoom factor 2
ca: Factor de zoom específic 2

en: Zoom level to go to when triggering hotkey 2
ca: Nivell de zoom quan s'activa la drecera 2

en: Zoom Specific Level 3
ca: Nivell específic de zoom 3

en: Zoom to the specific zoom level 3
ca: Zoom al nivell específic de zoom 3

en: Specific zoom factor 3
ca: Factor de zoom específic 3

en: Zoom level to go to when triggering hotkey 3
ca: Nivell de zoom quan s'activa la drecera 3

en: Target Focused Window on Specific level
ca: Finestra amb focus assenyalada al nivell específic

en: Enable this to target the focused window when jumping to a specific zoom level. Disable to target mouse.
ca: Habiliteu-ho per assenyalar la finestra amb focus quan salta a un determinat nivell de zoom. Inhabiliteu-ho per assenyalar amb el ratolí.

en: Zoom Area Movement
ca: Moviment de l'àrea de zoom

en: Toggle zoom area lock
ca: Commuta el bloqueig de l'àrea de zoom

en: Toggles a lock on the zoom area so it doesn't change on various events
ca: Commuta un bloqueig en l'àrea de zoom per la qual cosa no canvia en diversos esdeveniments

en: Panning
ca: Enquadrament

en: Pan Zoom Left
ca: Enquadra el zoom a l'esquerra

en: Pan (move) the zoom area left
ca: Enquadra (mou) l'àrea de zoom a l'esquerra

en: Pan Zoom Right
ca: Enquadra el zoom a la dreta

en: Pan (move) the zoom area right
ca: Enquadra (mou) l'àrea de zoom a la dreta

en: Pan Zoom Up
ca: Enquadra el zoom a dalt

en: Pan (move) the zoom area up
ca: Enquadra (mou) l'àrea de zoom a dalt

en: Pan Zoom Down
ca: Enquadra el zoom a baix

en: Pan (move) the zoom area down
ca: Enquadra (mou) l'àrea de zoom a baix

en: Fitting
ca: Ajustament

en: Fit the window to the zoom level
ca: Ajusta la finestra al nivell de zoom

en: Resize the window so it matches the current zoom level.
ca: Redimensiona la finestra de manera que concordi amb el nivell de zoom actual.

en: Fit zoomed area to window
ca: Ajusta l'àrea de zoom a la finestra

en: Zooms in/out so the focused window is zoomed to the maximum while still being fully visible.
ca: Augmenta/disminueix el zoom per tal que la finestra amb focus té el zoom al màxim mentre continua sent totalment visible.

en: Zoom factor
ca: Factor de zoom

en: Zoom in/out by this factor. Higher value means quicker zooming.
ca: Amplia/redueix el zoom segons aquest factor. Un valor gran provoca un zoom més ràpid.

en: Minimum zoom factor
ca: Factor de zoom mínim

en: The minimum allowed zoom factor. A value of 0.5 equals 2x zoom, a value of 0.25 equals 4x zoom.
ca: El factor de zoom mínim permès. Un valor de 0,5 equival a un zoom 2x i un valor de 0,25 equival a un zoom 4x.

en: Sync Mouse
ca: Sincronitza el ratolí

en: Always keep the zoomed area in sync with where the mouse is, and vice versa. Use this if you don't intend to draw a scaled pointer or hide the original pointer. The zoomed area will move as you move your mouse.
ca: Mantén sempre l'àrea amb zoom en sincronia amb el lloc on està el ratolí, i viceversa. Utilitzeu aquesta opció si no teniu la intenció de dibuixar un punter escalat o ocultar el punter original. L'àrea amb zoom es mourà a mesura que mogueu el punter del vostre ratolí.

en: Scale the mouse pointer
ca: Escala el punter del ratolí

en: Enable this to get a gradually larger mouse pointer as you zoom in
ca: Habiliteu-ho per obtenir un punter del ratolí cada cop més gran a mesura que amplieu el zoom

en: Dynamic mouse pointer scale
ca: Escalament dinàmic del punter del ratolí

en: When scaling the mouse pointer, this option makes the scale adjust according to the current level of zoom.
ca: Quan s'escali el punter del ratolí, aquesta opció fa que l'escalament s'ajusti d'acord amb el nivell actual de zoom.

en: Static mouse pointer scale
ca: Escalament estàtic del punter del ratolí

en: When not using a dynamic mouse pointer scale, this is the scale factor for the mouse pointer.
ca: Quan no s'utilitzi un escalament dinàmic del punter del ratolí, aquest és el factor d'escalament per al punter del ratolí.

en: Hide original mouse pointer
ca: Oculta el punter original del ratolí

en: Hides the original mouse pointer when zoomed in and scaling the mouse
ca: Oculta el punter de ratolí original quan s'augmenta el zoom i s'escala el ratolí

en: Restrain the mouse to the zoom area
ca: Restringeix el ratolí a l'àrea de zoom

en: Attempt to keep the zoomed mouse visible by warping it when it is moved outside the zoom area.
ca: Intenta mantenir visible el ratolí amb zoom embolicant-lo quan es mou fora de l'àrea de zoom.

en: Mouse panning
ca: Enquadrament del ratolí

en: Pan the zoom area when the mouse cursor moves outside the visible area.
ca: Enquadra l'àrea de zoom quan el cursor del ratolí surt de l'àrea visible.

en: Mouse Restrain Margin
ca: Marge de restricció del ratolí

en: The size of the margin to add when attempting to restrain the mouse.
ca: La mida del marge a afegir quan volem restringir el ratolí.

en: Pan Factor
ca: Factor d'enquadrament

en: Move the zoomed area this much whenever you pan the zoomed area with keys.
ca: Mou l'àrea de zoom amb aquesta quantitat cada vegada que s'enquadri l'àrea amb zoom amb les tecles.

en: Focus Tracking
ca: Seguiment del focus

en: Enable focus tracking
ca: Habilita el seguiment del focus

en: Move the zoom area when focus changes.
ca: Mou l'àrea de zoom quan canviï el focus.

en: Fit zoom level to window on focus change
ca: Ajusta el nivell de zoom a la finestra amb el canvi de focus

en: Fit the zoomed area to the window when the zoomed area moves as a result of focus tracking.
ca: Ajusta l'àrea amb zoom a la finestra quan l'àrea amb zoom es mou com a resultat del seguiment del focus.

en: Autoscale threshold
ca: Llindar de l'escalament automàtic

en: Only change zoom level (scale) on focus change if the target value is higher than this. Prevents zooming too far in on small popups etc.
ca: Únicament canvia el nivell de zoom (escala) amb el canvi del focus si el valor assenyalat és superior a aquest. Evita fer zoom massa lluny en components emergents petits, etc.

en: Always fit to window on focus track
ca: Ajusta sempre a la finestra amb seguiment del focus

en: Fit the zoomed area to the window when the zoomed area moves as a result of focus tracking. Even when not initially zoomed in.
ca: Ajusta l'àrea amb zoom a la finestra quan l'àrea amb zoom es mou com a resultat del seguiment del focus. Fins i tot quan inicialment no ampliï el zoom.

en: Follow Focus Delay
ca: Retard en el seguiment del focus

en: Only attempt to center newly focused windows if the mouse hasn't moved in this amount of seconds. Use this to avoid jumping when using sloppy focus.
ca: Únicament intenta centrar les finestres recentment amb focus si el ratolí no s'ha mogut aquest nombre de segons. Utilitzeu-ho per evitar salts quan s'utilitzi el focus despreocupat.

en: Animation
ca: Animació

en: Speed
ca: Velocitat

en: Zoom Speed
ca: Velocitat del zoom

en: Timestep
ca: Gradual

en: Zoom Timestep
ca: Zoom gradual

en: Filter Linear
ca: Filtre lineal

en: Use linear filter when zoomed in
ca: Utilitza el filtre lineal quan s'ampliï el zoom

en: JPEG image format plugin
ca: Connector del format d'imatge JPEG

en: Compression Quality
ca: Qualitat de la compressió

en: Quality of compression when saving JPEG images
ca: La qualitat de la compressió quan es desen imatges JPEG

en: Magnifier
ca: Magnificador

en: Magnifier box
ca: Requadre del magnificador

en: Initiate
ca: Inicia

en: Mode.
ca: El mode.

en: Simple
ca: Senzill

en: Image overlay
ca: Superposició d'imatges

en: Fisheye
ca: Ull de peix

en: Zoom factor for keyboard initiated magnifier.
ca: El factor de zoom per al magnificador iniciat amb el teclat.

en: Keep fully on screen
ca: Mantén totalment en pantalla

en: Keep fully on screen.
ca: Mantén totalment en pantalla.

en: Width
ca: Amplada

en: Box width.
ca: L'amplada del requadre.

en: Height
ca: Alçada

en: Box height.
ca: L'alçada del requadre.

en: Border width
ca: Amplada del contorn

en: Border widtht.
ca: L'amplada del contorn.

en: Border color
ca: Color del contorn

en: Magnifier image
ca: Imatge del magnificador

en: Magnifier image.
ca: La imatge del magnificador.

en: Clip mask
ca: Màscara del retall

en: Clip mask.
ca: La màscara del retall.

en: X offset of the cursor
ca: Desplaçament X del cursor

en: X offset of the cursor.
ca: El desplaçament X del cursor.

en: Y offset of the cursor
ca: Desplaçament Y del cursor

en: Y offset of the cursor.
ca: El desplaçament Y del cursor.

en: Radius
ca: Radi

en: Radius of the magnification area.
ca: El radi de l'àrea de magnificació.

en: Mouse position polling
ca: Consulta de la posició del ratolí

en: Updates the mouse pointer position from the xserver
ca: Actualitza la posició del punter del ratolí des de xserver

en: Mouse Poll Interval
ca: Interval de consulta del ratolí

en: How often to poll the mouse position, in miliseconds. Reduce this to reduce choppy behavior.
ca: Amb quina freqüència es consultarà la posició del ratolí en mil·lisegons. Si es redueix, pot reduir el comportament agitat.

en: Negative
ca: Negatiu

en: Used to set a window or screen negative
ca: S'utilitza per establir el negatiu d'una finestra o d'una pantalla

en: Toggle Window Negative
ca: Commuta el negatiu de la finestra

en: Toggle active window negative
ca: Commuta el negatiu de la finestra activa

en: Toggle Screen Negative
ca: Commuta el negatiu de la pantalla

en: Toggle screen negative
ca: Commuta el negatiu de la pantalla

en: Neg Windows
ca: Negatiu de les finestres

en: Windows to be negative by default
ca: Finestres predeterminades a estar en negatiu

en: Exclude Windows
ca: Exclou les finestres

en: Windows to exclude from negating
ca: Finestres a excloure del negatiu

en: Opacify
ca: Conversió a opac

en: Make windows easily visible by hovering the mouse over them
ca: Fa que les finestres siguin fàcilment visibles en passar el punter del ratolí per sobre d'elles

en: Toggle Opacify
ca: Commuta la conversió a opac

en: Use this to enable/disable Opacify on the fly. Previously opacified windows will not be reset once you disable it like this.
ca: Utilitzeu aquesta opció per a habilitar/inhabilitar la conversió a opac sobre la marxa. Les finestres convertides anteriorment a opaques no es restabliran un cop ho inhabiliteu.

en: Misc. Options
ca: Altres opcions

en: Reset opacity to original values when toggling
ca: Restableix l'opacitat als valors originals en commutar

en: Reset the opacity of all windows modified by opacify when toggling Opacify with the defined key-combination.
ca: Restableix l'opacitat de totes les finestres modificades per la conversió a opac quan es commuti l'opacitat amb la combinació de tecles definida.

en: Delay until Opacification
ca: Retard fins a la conversió a opac

en: The delay (in ms) before Opacify changes opacity after the active window has changed.
ca: El retard (en ms) abans que la conversió a opac canviï l'opacitat un cop hagi canviat la finestra activa.

en: Toggle Opacify on by default
ca: Activa per defecte la conversió a opac

en: With this enabled, opacify will be on when you load Opacify, which is usually when you start Compiz.
ca: Amb aquesta opció habilitada, la conversió a opac s'engegarà quan es carregi la conversió a opac, que normalment és quan s'inicia Compiz.

en: Only increase opacity if a window is blocking
ca: Només incrementa l'opacitat si una finestra està bloquejant

en: Only increase the opacity on the targeted window if it has one or more windows blocking it from view.
ca: Només incrementa l'opacitat en la finestra assenyalada si té una o més finestres que estan bloquejant-la de la vista.

en: Bypass delay when the new active window is the focused window.
ca: Evita el retard quan la finestra activa nova sigui la finestra amb focus.

en: Do not wait if the window we are hovering is the focused window. This allows us to instantly see the focused window. You probably want to disable this if you are not using 'Click to Focus'.
ca: Evita el retard si la finestra en la qual estem passant el cursor per sobre és la finestra amb focus. Això ens permet veure a l'instant la finestra amb focus. És possible que vulgueu inhabilitar-ho si no s'està utilitzant «En fer clic es passa el focus».

en: Bypass delay when Opacify is reducing the opacity on one or more windows already.
ca: Evita el retard quan la conversió a opac ja estigui reduint l'opacitat en una o en més finestres.

en: This enables you to let Opacify instantly opacify new windows when you're already making one or more windows invisible. Makes for faster behavior while looking through layers of hidden windows.
ca: Això permet que el canvi a opac canviï instantàniament a opac les finestres noves mentre ja estigueu convertint a invisible una o més finestres. Fa que el comportament sigui més ràpid, mentre es treballa a través de les capes de les finestres ocultes.

en: Windows that should be opacified.
ca: Finestres que s'han de convertir a opaques.

en: Opacity Levels
ca: Nivells d'opacitat

en: Active Opacity
ca: Opacitat activa

en: The minimum opacity percentage to ensure a targeted window has. A target window will have either this opacity or the preset opacity, whichever is higher.
ca: El percentatge mínim d'opacitat que podria tenir una finestra assenyalada. Una finestra assenyalada tindrà aquesta opacitat o bé l'opacitat preestablerta, allò que sigui superior.

en: Passive Opacity
ca: Opacitat passiva

en: The maximum opacity percentage a window blocking the current targeted window can have. A blocking window will have either this opacity or the preset opacity, whichever is lower.
ca: El percentatge màxim d'opacitat que pot tenir una finestra que bloquegi la finestra actualment assenyalada. Una finestra que bloquegi tindrà ja aquesta opacitat o bé l'opacitat preestablerta, allò que sigui menor.

en: Put
ca: Posada

en: Put window
ca: Posa la finestra

en: Put On Viewport
ca: Posa a l'àrea de visualització

en: Move window to a certain viewport
ca: Mou la finestra a una àrea de visualització determinada

en: Put to arbitrary viewport
ca: Posa a una àrea de visualització arbitrària

en: Put On Viewport 1
ca: Posa a l'àrea de visualització 1

en: Move window to viewport 1
ca: Mou la finestra a l'àrea de visualització 1

en: Put On Viewport 2
ca: Posa a l'àrea de visualització 2

en: Move window to viewport 2
ca: Mou la finestra a l'àrea de visualització 2

en: Put On Viewport 3
ca: Posa a l'àrea de visualització 3

en: Move window to viewport 3
ca: Mou la finestra a l'àrea de visualització 3

en: Put On Viewport 4
ca: Posa a l'àrea de visualització 4

en: Move window to viewport 4
ca: Mou la finestra a l'àrea de visualització 4

en: Put On Viewport 5
ca: Posa a l'àrea de visualització 5

en: Move window to viewport 5
ca: Mou la finestra a l'àrea de visualització 5

en: Put On Viewport 6
ca: Posa a l'àrea de visualització 6

en: Move window to viewport 6
ca: Mou la finestra a l'àrea de visualització 6

en: Put On Viewport 7
ca: Posa a l'àrea de visualització 7

en: Move window to viewport 7
ca: Mou la finestra a l'àrea de visualització 7

en: Put On Viewport 8
ca: Posa a l'àrea de visualització 8

en: Move window to viewport 8
ca: Mou la finestra a l'àrea de visualització 8

en: Put On Viewport 9
ca: Posa a l'àrea de visualització 9

en: Move window to viewport 9
ca: Mou la finestra a l'àrea de visualització 9

en: Put On Viewport 10
ca: Posa a l'àrea de visualització 10

en: Move window to viewport 10
ca: Mou la finestra a l'àrea de visualització 10

en: Put On Viewport 11
ca: Posa a l'àrea de visualització 11

en: Move window to viewport 11
ca: Mou la finestra a l'àrea de visualització 11

en: Put On Viewport 12
ca: Posa a l'àrea de visualització 12

en: Move window to viewport 12
ca: Mou la finestra a l'àrea de visualització 12

en: Put to adjacent viewport
ca: Posa a l'àrea de visualització adjacent

en: Viewport Left
ca: Àrea de visualització esquerra

en: Move window to the viewport on the left
ca: Mou la finestra a l'àrea de visualització de l'esquerra

en: Viewport Right
ca: Àrea de visualització dreta

en: Move window to the viewport on the right
ca: Mou la finestra a l'àrea de visualització de la dreta

en: Viewport Top
ca: Àrea de visualització superior

en: Move window to the viewport on the top
ca: Mou la finestra a l'àrea de visualització de dalt

en: Viewport Bottom
ca: Àrea de visualització inferior

en: Move window to the viewport on the bottom
ca: Mou la finestra a l'àrea de visualització de baix

en: Put within viewport
ca: Posa dins de l'àrea de visualització

en: Put Center
ca: Posa al centre

en: Move window to the center
ca: Mou la finestra al centre

en: Put Left
ca: Posa a l'esquerra

en: Move window to the left edge
ca: Mou la finestra a la vora de l'esquerra

en: Put Right
ca: Posa a la dreta

en: Move window to the right edge
ca: Mou la finestra a la vora de la dreta

en: Put Top
ca: Posa a dalt

en: Move window to the top edge
ca: Mou la finestra a la vora superior

en: Put Bottom
ca: Posa a baix

en: Move window to the bottom edge
ca: Mou la finestra a la vora inferior

en: Put Top Left
ca: Posa a dalt a l'esquerra

en: Move window to the top left corner
ca: Mou la finestra a la cantonada superior de l'esquerra

en: Put Top Right
ca: Posa a dalt a la dreta

en: Move window to the top right corner
ca: Mou la finestra a la cantonada superior de la dreta

en: Put Bottom Left
ca: Posa a baix a l'esquerra

en: Move window to the bottom left corner
ca: Mou la finestra a la cantonada inferior de l'esquerra

en: Put Bottom Right
ca: Posa a baix a la dreta

en: Move window to the bottom right corner
ca: Mou la finestra a la cantonada inferior de la dreta

en: Restore Position
ca: Restaura la posició

en: Move window to the last position
ca: Mou la finestra a l'última posició

en: Put Pointer
ca: Posa al punter

en: Move window to the pointer position
ca: Mou la finestra a la posició del punter

en: Put To Next Output
ca: Posa a la sortida següent

en: Move window to the next output device
ca: Mou la finestra al següent dispositiu de sortida

en: Move window arbitrarily by passing x, y and type.
ca: Mou la finestra arbitràriament amb el pas dels valors x, y i tipus.

en: Padding
ca: Separació

en: Pad Left
ca: Separació esquerra

en: Number of pixels from the left edge where the window will come to rest
ca: Nombre de píxels des de la vora esquerra on descansarà la finestra

en: Pad Right
ca: Separació dreta

en: Number of pixels from the right edge where the window will come to rest
ca: Nombre de píxels des de la vora dreta on descansarà la finestra

en: Pad Top
ca: Separació superior

en: Number of pixels from the top edge where the window will come to rest
ca: Nombre de píxels des de la vora superior on descansarà la finestra

en: Pad Bottom
ca: Separació inferior

en: Number of pixels from the bottom edge where the window will come to rest
ca: Nombre de píxels des de la vora inferior on descansarà la finestra

en: Unfocus Window
ca: Treu el focus de la finestra

en: Unfocus windows that are moved off the viewport
ca: Treu el focus de les finestres que es mouen fora de l'àrea de visualització

en: Window Center
ca: Centra la finestra

en: Put pointer uses the center of the window
ca: Posa al punter utilitza el centre de la finestra

en: Avoid Offscreen
ca: Evita que surti de la pantalla

en: Avoids putting window borders offscreen
ca: Evita que es posin els contorns de la finestra fora de la pantalla

en: Animation speed
ca: Velocitat d'animació

en: Animation timestep
ca: Animació gradual

en: Resize Info
ca: Informació del redimensionament

en: Display info on resize similar to marco
ca: Mostra la informació en redimensionar d'una manera similar a Marco

en: Fade Time
ca: Temps d'esvaïment

en: Fade time (in ms) for popup window
ca: Temps d'esvaïment (en ms) per a la finestra emergent

en: Show resize info for all windows.
ca: Mostra la informació del redimensionament per a totes les finestres.

en: Show resize info for all windows as opposed to just windows with a resize increment of greater than 1.
ca: Mostra la informació del redimensionament per a totes les finestres, en contrast a tan sols les finestres amb un increment de redimensionament més gran que 1.

en: Font family
ca: Família del tipus de lletra

en: Name of the font to display resize info.
ca: El nom del tipus de lletra per mostrar la informació del redimensionament.

en: Text color.
ca: Color del text.

en: Color of text on resize popup.
ca: El color del text amb el redimensionament emergent.

en: Gradient Color 1
ca: Color del degradat 1

en: Color 1 of the gradient background.
ca: El color 1 del degradat de fons.

en: Gradient Color 2
ca: Color del degradat 2

en: Color 2 of the gradient background.
ca: El color 2 del degradat de fons.

en: Gradient Color 3
ca: Color del degradat 3

en: Color 3 of the gradient background.
ca: El color 3 del degradat de fons.

en: Border
ca: Contorn

en: Border color of the gradient background.
ca: El color del contorn del degradat de fons.

en: Ring Switcher
ca: Anell commutador

en: Key bindings
ca: Vinculacions de tecles

en: Next Window
ca: Finestra següent

en: Show switcher if not visible and select next window.
ca: Mostra el commutador si no estigués visible i selecciona la següent finestra.

en: Previous Window
ca: Finestra anterior

en: Show switcher if not visible and select previous window.
ca: Mostra el commutador si no estigués visible i selecciona la finestra anterior.

en: Next Window (All Workspaces)
ca: Finestra següent (tots els espais de treball)

en: Show switcher if not visible and select next window out of all windows.
ca: Mostra el commutador si no estigués visible i selecciona la següent finestra d'entre totes les finestres.

en: Previous Window (All Workspaces)
ca: Finestra anterior (tots els espais de treball)

en: Show switcher if not visible and select previous window out of all windows.
ca: Mostra el commutador si no estigués visible i selecciona la finestra anterior d'entre totes les finestres.

en: Next Window (Group)
ca: Finestra següent (grup)

en: Show switcher if not visible and select next window of the current application.
ca: Mostra el commutador si no estigués visible i selecciona la finestra següent de l'aplicació actual.

en: Previous Window (Group)
ca: Finestra anterior (grup)

en: Show switcher if not visible and select previous window of the current application.
ca: Mostra el commutador si no estigués visible i selecciona la finestra anterior de l'aplicació actual.

en: Ring speed
ca: Velocitat de l'anell

en: Ring timestep
ca: Anell gradual

en: Inactive Window Opacity
ca: Opacitat de la finestra inactiva

en: Amount of opacity (in percent) for windows in the ring which are not selected
ca: Quantitat d'opacitat (en percentatge) per a les finestres en l'anell que no estiguin seleccionats

en: Ring Windows
ca: Finestres en anell

en: Windows that should be shown in ring
ca: Finestres que es mostraran en l'anell

en: Overlay Icon
ca: Superposa la icona

en: Overlay an icon on windows in the ring
ca: Superposa una icona sobre les finestres a l'anell

en: Emblem
ca: Emblema

en: Big
ca: Gran

en: Darken Background
ca: Enfosqueix el fons

en: Darken background when showing the ring
ca: Enfosqueix el fons quan es mostra l'anell

en: Show Minimized
ca: Mostra les minimitzades

en: Show windows that are minimized, shaded or in show desktop mode.
ca: Mostra les finestres que estan minimitzades, ombrejades o al mode mostra l'escriptori.

en: Allow Mouse Selection
ca: Permet la selecció del ratolí

en: Allow the selection of windows by just clicking on them while the switcher is active.
ca: Permet la selecció de finestres només amb un clic mentre el commutador està actiu.

en: Ring appearance
ca: Aspecte de l'anell

en: Rotate Ring Clockwise on Next
ca: Gira l'anell en sentit horari amb següent

en: Rotate ring clockwise for next window instead of counterclockwise
ca: Gira l'anell en sentit horari per a la següent finestra en lloc del sentit antihorari

en: Ring Width
ca: Amplada de l'anell

en: Ring width (in percent of the screen width)
ca: Amplada de l'anell (en percentatge respecte a l'amplada de la pantalla)

en: Ring Height
ca: Alçada de l'anell

en: Ring height (in percent of the screen height)
ca: Alçada de l'anell (en percentatge respecte a l'alçada de la pantalla)

en: Thumbnail Width
ca: Amplada de la miniatura

en: Maximum horizontal size of a thumbnail in the ring
ca: Màxima mida horitzontal d'una miniatura en l'anell

en: Thumbnail Height
ca: Alçada de la miniatura

en: Maximum vertical size of a thumbnail in the ring
ca: Màxima mida vertical d'una miniatura en l'anell

en: Minimum Brightness Factor
ca: Factor de brillantor mínim

en: Changes the minimum brightness factor for windows in the ring. The farer away windows are, the less bright are they.
ca: Canvia el factor mínim de brillantor per a les finestres en l'anell. Les finestres tenen menys brillantor en estar més allunyades.

en: Minimum Scale Factor
ca: Factor d'escalament mínim

en: Changes the minimum scale factor for windows in the ring. The farer away windows are, the smaller are they.
ca: Canvia el factor mínim d'escalament per a les finestres en l'anell. Les finestres són més petites quan estan més allunyades.

en: Window title display
ca: Mostra el títol de la finestra

en: Show Window Title
ca: Mostra el títol de la finestra

en: Show window title of currently selected window.
ca: Mostra el títol de la finestra seleccionada.

en: Name of the font to display title.
ca: El nom del tipus de lletra per mostrar el títol.

en: Bold Font
ca: Text en negreta

en: Selects if the window title should be displayed in bold font or not.
ca: Selecciona si el títol de la finestra s'ha de mostrar en negreta.

en: Font Size
ca: Mida de la lletra

en: Font size for the window title
ca: La mida de la lletra per al títol de la finestra

en: Background Color
ca: Color del fons

en: Background color for the window title
ca: El color del fons per al títol de la finestra

en: Font Color
ca: Color de la lletra

en: Font color for the window title
ca: El color del tipus de lletra per al títol de la finestra

en: Text Placement
ca: Ubicació del text

en: Selects where to place the window title.
ca: Seleccioneu on ubicar el títol de la finestra.

en: Centered on screen
ca: Centrat a la pantalla

en: Above ring
ca: Per sobre de l'anell

en: Below ring
ca: Per sota de l'anell

en: Scale Addons
ca: Afegits de l'escalament

en: Some useful additions to the scale plugin
ca: Alguns afegits útils al connector de l'escalament

en: Close Window
ca: Tanca la finestra

en: Close windows while in scale mode
ca: Tanca les finestres mentre estiguin al mode d'escalament

en: Close window while in scale mode
ca: Tanca la finestra mentre estigui al mode d'escalament

en: Pull Window
ca: Atreu la finestra

en: Pull window to current viewport while in scale mode
ca: Atreu la finestra a l'àrea de visualització actual mentre estigui al mode d'escalament

en: Zoom Window
ca: Zoom de la finestra

en: Zoom window while in scale mode
ca: Zoom de la finestra mentre estigui al mode d'escalament

en: Window Title
ca: Títol de la finestra

en: Window Title Display
ca: Mostra el títol de la finestra

en: Window title display in scale mode
ca: Mostra el títol de la finestra mentre estigui al mode d'escalament

en: No display
ca: Sense pantalla

en: Highlighted window only
ca: Només la finestra ressaltada

en: All windows
ca: Totes les finestres

en: Use bold font for window title display
ca: Utilitza la lletra en negreta per mostrar el títol de la finestra

en: Font size for window title display
ca: Mida de la lletra per mostrar el títol de la finestra

en: Title Border Size
ca: Mida del contorn del títol

en: Size of the border around the window title
ca: Mida del contorn al voltant del títol de la finestra

en: Font color of the window title
ca: Color de la lletra del títol de la finestra

en: Background color of the window title
ca: Color del fons del títol de la finestra

en: Window Highlight
ca: Ressaltament de la finestra

en: Draw Window Highlight
ca: Dibuixa el ressaltament de la finestra

en: Highlights the hovered window with the given color
ca: Ressalta la finestra en passar per sobre d'ella amb el color indicat

en: Highlight Color
ca: Color de ressaltament

en: Color used for highlighting the hovered window
ca: El color que s'utilitza per ressaltar la finestra en passar per sobre d'ella

en: Window Layout Mode
ca: Mode de disposició de la finestra

en: Selects the mode to layout the windows in scale mode
ca: Selecciona el mode per col·locar les finestres al mode d'escalament

en: Organic - EXPERIMENTAL
ca: Orgànic - EXPERIMENTAL

en: Window Pull
ca: Atraïment de les finestres

en: Constrain Pull To Screen
ca: Restringeix l'atraïment a la pantalla

en: Make sure windows are fully visible after pulling them to another viewport
ca: Comprova que les finestres estiguin totalment visibles després d'atreure-les a una altra àrea de visualització

en: Exit Scale On Pull
ca: Surt de l'escalament amb l'atraïment

en: Exit scale mode after a window has been pulled.
ca: Surt del mode d'escalament després que una finestra hagi estat atreta.

en: Session Management
ca: Gestió de la sessió

en: Talk to session manager and save/load window state
ca: Parla amb el gestor de sessions i desa/carrega l'estat de la finestra

en: Save Legacy Apps
ca: Desa les aplicacions antigues

en: Also try to save and restore legacy apps that don't support the X session management protocol. This setting only should be used in KDE, as only KDE's session manager also saves those applications.
ca: Intenta també desar i restaurar les aplicacions antigues que no siguin compatibles amb el protocol de gestió de sessions de les X. Aquest ajust només s'ha d'utilitzar en KDE, ja que només el gestor de sessions de KDE també desa aquestes aplicacions.

en: Windows to ignore
ca: Finestres a ignorar

en: Matching windows will not be handled by the session plugin
ca: Les finestres que coincideixin no es gestionaran amb el connector de sessió

en: Shift Switcher
ca: Commutador de canvi

en: Shift Switcher Plugin
ca: Connector del commutador de canvi

en: Initiate switcher.
ca: Inicia el commutador.

en: Initiate (All Workspaces)
ca: Inicia (tots els espais de treball)

en: Initiate switcher (All Workspaces).
ca: Inicia el commutador (tots els espais de treball).

en: Terminate
ca: Finalitza

en: Terminate switcher.
ca: Finalitza el commutador.

en: Fade speed
ca: Velocitat d'esvaïment

en: Fade in/out speed
ca: Velocitat d'entrada/sortida de l'esvaïment

en: Shift speed
ca: Velocitat del canvi

en: Shift animation speed
ca: La velocitat de l'animació de canvi

en: Shift timestep
ca: Canvi gradual

en: Shift Windows
ca: Finestres de canvi

en: Windows that should be shown in the shift switcher
ca: Finestres que s'han de mostrar al commutador de canvi

en: Mouse speed
ca: Velocitat del ratolí

en: Mouse movement speed
ca: La velocitat del moviment del ratolí

en: Click duration
ca: Durada del clic

en: Maximum click duration in miliseconds.
ca: La durada màxima d'un clic en mil·lisegons.

en: Switcher mode
ca: Mode del commutador

en: Switcher mode.
ca: El mode del commutador.

en: Cover
ca: Cobrir

en: Flip
ca: Invertir

en: Max window size
ca: Mida màxima de finestra

en: Maximum window size (in percent of the screen width)
ca: La mida màxima de la finestra (en percentatge respecte a l'amplada de pantalla)

en: Background intensity
ca: Intensitat del fons

en: Background intensity.
ca: La intensitat del fons.

en: Hide non Desktop windows
ca: Amaga les finestres que no són de l'escriptori

en: Hide all non Desktop windows during switching
ca: Oculta totes les finestres que no siguin de l'escriptori mentre es canvia

en: Intensity
ca: Intensitat

en: Reflection intensity
ca: Intensitat de la reflexió

en: Flip angle
ca: Angle d'inversió

en: Rotation angle of the flip animation
ca: Angle de gir de l'animació d'inversió

en: Cover offset
ca: Desplaçament de la coberta

en: Cover movement offset.
ca: El desplaçament del moviment de la coberta.

en: Overlay an icon on windows in the shift switcher
ca: Superposa una icona en les finestres al commutador de canvi

en: Generate mipmaps
ca: Genera els mipmaps

en: Selects how the switcher is displayed if multiple output devices are used.
ca: Com es mostra el commutador si s'usen diversos dispositius de sortida.

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: On activated output
ca: Amb la sortida activa

en: One big switcher
ca: Un gran commutador

en: Above
ca: Per damunt

en: Below
ca: Per sota

en: Snapping Windows
ca: Forçament de les finestres

en: Enables windows edges resistance
ca: Habilita la resistència de les vores de les finestres

en: Avoid Snap Modifier
ca: Evita el modificador de forçament

en: Use this bindings to avoid snapping.
ca: Utilitzeu aquestes vinculacions per evitar el forçament.

en: Shift
ca: Majúscules

en: Super
ca: Súper

en: Snap Type
ca: Tipus de forçament

en: Choose 'Resistance', 'Attraction' or 'Full Mode'.
ca: Tria 'Resistència', 'Atracció' o 'Mode complet'.

en: Edge resistance
ca: Resistència de les vores

en: Edge attraction
ca: Atracció de vores

en: Edges
ca: Vores

en: Snap to 'Screen Edges', 'Windows Edges' or 'Both'.
ca: Força a les «vores de la pantalla», les «vores de les finestres» o «ambdós».

en: Screen edges
ca: Vores de la pantalla

en: Window edges
ca: Vores de la finestra

en: Edge Resistance Distance
ca: Distància de resistència de la vora

en: The distance until edge resistance takes place.
ca: La distància fins que la resistència de la vora es posa al lloc.

en: Edge Attraction Distance
ca: Distància d'atracció de la vora

en: The distance until edge attraction takes place.
ca: La distància fins que l'atracció de la vora es posa al lloc.

en: Static Application Switcher
ca: Commutador estàtic d'aplicacions

en: Next window
ca: Finestra següent

en: Popup switcher if not visible and select next window
ca: Fes que aparegui el commutador si aquest no estigués visible i selecciona la finestra següent

en: Prev window
ca: Finestra anterior

en: Popup switcher if not visible and select previous window
ca: Fes que aparegui el commutador si aquest no estigués visible i selecciona la finestra anterior

en: Next window (All windows)
ca: Finestra següent (totes les finestres)

en: Popup switcher if not visible and select next window out of all windows
ca: Fes que aparegui el commutador si aquest no estigués visible i selecciona la finestra següent de totes les finestres

en: Prev window (All windows)
ca: Finestra anterior (totes les finestres)

en: Popup switcher if not visible and select previous window out of all windows
ca: Fes que aparegui el commutador si aquest no estigués visible i selecciona la finestra anterior de totes les finestres

en: Next window (Group)
ca: Finestra següent (grup)

en: Popup switcher if not visible and select next window of the current application.
ca: Mostra el commutador si no estigués visible i selecciona la finestra següent de l'aplicació actual.

en: Prev window (Group)
ca: Finestra anterior (grup)

en: Popup switcher if not visible and select previous window of the current application.
ca: Mostra el commutador si no estigués visible i selecciona la finestra anterior de l'aplicació actual.

en: Next window (No popup)
ca: Finestra següent (no emergent)

en: Select next window without showing the popup window.
ca: Selecciona la finestra següent sense mostrar la finestra emergent.

en: Prev window (No popup)
ca: Finestra anterior (no emergent)

en: Select previous window without showing the popup window.
ca: Selecciona la finestra anterior sense mostrar la finestra emergent.

en: Next Panel
ca: Següent plafó

en: Select next panel type window.
ca: Selecciona la següent finestra de tipus plafó.

en: Prev Panel
ca: Plafó anterior

en: Select previous panel type window.
ca: Selecciona l'anterior finestra de tipus plafó.

en: Switcher speed
ca: Velocitat del commutador

en: Switcher timestep
ca: Commutador gradual

en: Switcher windows
ca: Finestres del commutador

en: Windows that should be shown in switcher
ca: Finestres que s'han de mostrar al commutador

en: Show minimized windows
ca: Mostra les finestres minimitzades

en: Auto Change Viewport
ca: Canvia automàticament l'àrea de visualització

en: Change to the viewport of the selected window while switching
ca: Canvia a l'àrea de visualització de la finestra seleccionada mentre es commuta

en: Popup Window Delay
ca: Retard de la finestra emergent

en: Time (in s) the popup window should be delayed before appearing
ca: Temps (en s) que s'ha de retardar la finestra emergent abans d'aparèixer

en: Allow selection of windows from the switcher window with the mouse
ca: Permet la selecció de les finestres des de la finestra del commutador amb el ratolí

en: Amount of saturation in percent
ca: Quantitat de saturació en percentatge

en: Amount of brightness in percent
ca: Quantitat de brillantor en percentatge

en: Opacity
ca: Opacitat

en: Amount of opacity in percent
ca: Quantitat d'opacitat en percentatge

en: Icon
ca: Icona

en: Show icon next to thumbnail
ca: Mostra la icona al costat de la miniatura

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling
ca: Genera els mipmaps sempre que sigui possible per a un escalament de millor qualitat

en: Row Alignment
ca: Alineació de la fila

en: Alignment for rows that are not fully filled
ca: Alineació per a les files que no s'omplen totalment

en: Left
ca: Esquerra

en: Centered
ca: Centrat

en: Right
ca: Dreta

en: Selected Window Highlight
ca: Ressaltament de la finestra seleccionada

en: Highlight Mode
ca: Mode de ressaltament

en: Mode for highlighting the currently selected window
ca: Mode per il·luminar la finestra actualment seleccionada

en: Bring Selected To Front
ca: Porta els seleccionats al davant

en: Show Rectangle
ca: Mostra el rectangle

en: Minimized Window Highlight Rectangle
ca: Rectangle de ressaltament de la finestra minimitzada

en: Where to draw highlight rectangle for minimized windows
ca: On es dibuixa el rectangle de ressaltament per a les finestres minimitzades

en: Taskbar Entry
ca: Entrada de la barra de tasques

en: Original Window Position
ca: Posició original de la finestra

en: Color of highlight rectangle
ca: Color del rectangle de ressaltament

en: Highlight Border Color
ca: Color del contorn del ressaltament

en: Color of highlight rectangle border
ca: Color del contorn del rectangle de ressaltament

en: Highlight Border Inlay Color
ca: Color de la incrustació del contorn de ressaltament

en: Color of inlay in highlight rectangle border
ca: Color de la incrustació al contorn del rectangle de ressaltament

en: Render text to texture
ca: Renderitza el text a la textura

en: Window Previews
ca: Vistes prèvies de les finestres

en: Window thumbnails at the taskbar
ca: Miniatures de les finestres a la barra de tasques

en: Settings
ca: Ajusts

en: Thumbnail Window Size
ca: Mida de la miniatura de la finestra

en: Thumbnail window size.
ca: La mida de la miniatura de la finestra.

en: Show Delay
ca: Retard per mostrar

en: Time (in ms) before Thumbnail is shown.
ca: El temps (en ms) abans que es mostri la miniatura.

en: Thumbnail Border Size
ca: Mida del contorn de la miniatura

en: Size of Thumbnail Border.
ca: Mida del contorn de la miniatura.

en: Thumbnail Border Glow Color
ca: Color de la resplendor del contorn de la miniatura

en: Thumbnail Background and Border Glow Color.
ca: El fons de la miniatura i el color de la resplendor del contorn.

en: Fade In/Out Duration
ca: Durada de l'entrada/sortida de l'esvaïment

en: Fade In/Out Duration in seconds.
ca: La durada de l'entrada/sortida de l'esvaïment en segons.

en: Taskbar
ca: Barra de tasques

en: Taskbar Shows Only Windows of Current Viewport
ca: La barra de tasques només mostra les finestres de l'àrea de visualització actual

en: Set it if the Taskbar shows only Windows of Current Viewport.
ca: Establiu-ho si la barra de tasques només mostra les finestres de l'àrea de visualització actual.

en: Thumbnails Always on Top
ca: Les miniatures sempre per damunt

en: Paint Thumbnails Always on Top.
ca: Mostra les miniatures sempre per damunt.

en: Paint Window Like Background
ca: Pinta la finestra com el fons

en: Paint Window Like Background instead of Glow.
ca: Dibuixa la finestra com el fons en lloc de dibuixar-la amb la resplendor.

en: Generate Mipmaps
ca: Genera els mipmaps

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling.
ca: Genera els mipmaps quan es pugui per a l'obtenció d'un escalament de millor qualitat.

en: Window title
ca: Títol de la finestra

en: Enable Titles
ca: Habilita els títols

en: Show Window Title in Thumbnail.
ca: Mostra el títol de la finestra en la miniatura.

en: Should be the window title Bold.
ca: S'ha de dibuixar el títol de la finestra en negreta.

en: Window title Font Size.
ca: La mida del text del títol de la finestra.

en: Window title Font Color.
ca: El color del text del títol de la finestra.

en: Title Bar Info
ca: Informació de la barra de títol

en: Shows additional information in the window title bar
ca: Mostra informació addicional a la barra de títol de la finestra

en: Show Remote Machine Name
ca: Mostra el nom de la màquina remota

en: Show name of remote machine if a certain application is executed remotely.
ca: Mostra el nom de la màquina remota si una determinada aplicació s'executa de forma remota.

en: Show Root
ca: Mostra Root

en: Show marker if you're logged in as root.
ca: Mostra una marca si esteu registrat com a root.

en: Viewport Switcher
ca: Commutador de l'àrea de visualització

en: Initiate viewport changes through several events
ca: Inicia els canvis d'àrea de visualització a través de diversos esdeveniments

en: Number-Based Viewport Switching
ca: Commutació de les àrees de visualització basada amb nombres

en: Begin Viewport Switch
ca: Inicia el commutador de vistes

en: Begin entering viewport number
ca: Comença la introducció del número de l'àrea de visualització

en: Go to specific viewport
ca: Vés a una àrea de visualització específica

en: Switch to Viewport 1
ca: Canvia a l'àrea de visualització 1

en: Switch to viewport 1
ca: Canvia a l'àrea de visualització 1

en: Switch to Viewport 2
ca: Canvia a l'àrea de visualització 2

en: Switch to viewport 2
ca: Canvia a l'àrea de visualització 2

en: Switch to Viewport 3
ca: Canvia a l'àrea de visualització 3

en: Switch to viewport 3
ca: Canvia a l'àrea de visualització 3

en: Switch to Viewport 4
ca: Canvia a l'àrea de visualització 4

en: Switch to viewport 4
ca: Canvia a l'àrea de visualització 4

en: Switch to Viewport 5
ca: Canvia a l'àrea de visualització 5

en: Switch to viewport 5
ca: Canvia a l'àrea de visualització 5

en: Switch to Viewport 6
ca: Canvia a l'àrea de visualització 6

en: Switch to viewport 6
ca: Canvia a l'àrea de visualització 6

en: Switch to Viewport 7
ca: Canvia a l'àrea de visualització 7

en: Switch to viewport 7
ca: Canvia a l'àrea de visualització 7

en: Switch to Viewport 8
ca: Canvia a l'àrea de visualització 8

en: Switch to viewport 8
ca: Canvia a l'àrea de visualització 8

en: Switch to Viewport 9
ca: Canvia a l'àrea de visualització 9

en: Switch to viewport 9
ca: Canvia a l'àrea de visualització 9

en: Switch to Viewport 10
ca: Canvia a l'àrea de visualització 10

en: Switch to viewport 10
ca: Canvia a l'àrea de visualització 10

en: Switch to Viewport 11
ca: Canvia a l'àrea de visualització 11

en: Switch to viewport 11
ca: Canvia a l'àrea de visualització 11

en: Switch to Viewport 12
ca: Canvia a l'àrea de visualització 12

en: Switch to viewport 12
ca: Canvia a l'àrea de visualització 12

en: Desktop-based Viewport Switching
ca: Commutació de les àrees de visualització basada amb l'escriptori

en: Move Left
ca: Mou cap a l'esquerra

en: Move to the left
ca: Mou cap a l'esquerra

en: Move Right
ca: Mou cap a la dreta

en: Move to the right
ca: Mou cap a la dreta

en: Move Up
ca: Mou cap a dalt

en: Move up
ca: Mou cap a dalt

en: Move Down
ca: Mou cap a baix

en: Move down
ca: Mou cap a baix

en: Move Next
ca: Mou a la següent

en: Move to the next viewport
ca: Mou a l'àrea de visualització següent

en: Move Prev
ca: Mou a l'anterior

en: Move to the previous viewport
ca: Mou a l'àrea de visualització anterior

en: Initiate plugin action
ca: Inicia l'acció del connector

en: Initiate/Terminate the selected plugin action
ca: Inicia/finalitza l'acció del connector seleccionat

en: Plugin for initiate action
ca: Connector per a l'acció inicia

en: Plugin for initiate/action action
ca: Connector per a l'acció inicia/acció

en: Action name for initiate
ca: Nom de l'acció per a inicia

en: Action name for initiate/terminate
ca: Nom de l'acció per a inicia/finalitza

en: Window Rules
ca: Regles de les finestres

en: Set windows rules
ca: Estableix les regles de les finestres

en: Matches
ca: Concordances

en: Skip taskbar
ca: Omet la barra de tasques

en: Don't show application in taskbar
ca: No mostris l'aplicació a la barra de tasques

en: Skip pager
ca: Omet el paginador

en: Don't show application in pager
ca: No mostris l'aplicació al paginador

en: Above others windows
ca: Per damunt les altres fines

en: Below others windows
ca: Per sota les altres finestres

en: Sticky
ca: Apegaloses

en: Sticky windows
ca: Finestres apegaloses

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Fullscreen windows
ca: Finestres a pantalla completa

en: Maximized
ca: Maximitzades

en: Maximized windows
ca: Finestres minimitzades

en: No ARGB visuals
ca: Sense il·lustracions ARGB

en: Windows that should be treated as not supporting transparency
ca: Finestres que s'haurien de tractar com si no suportessin transparències

en: Non movable windows
ca: Finestres que no es poden moure

en: Set window as non movable
ca: Fes que la finestra no es pugui moure

en: Non resizable windows
ca: Finestres que no es poden redimensionar

en: Set window as non resizable
ca: Fes que la finestra no es pugui redimensionar

en: Non minimizable windows
ca: Finestres que no es poden minimitzar

en: Set window as non minimizable
ca: Fes que la finestra no es pugui minimitzar

en: Non maximizable windows
ca: Finestres que no es poden maximitzar

en: Set window as non maximizable
ca: Fes que la finestra no es pugui maximitzar

en: Non closable windows
ca: Finestres que no es poden tancar

en: Set window as non closable
ca: Fes que la finestra no es pugui tancar

en: No focus
ca: Sense focus

en: Windows will not have focus
ca: Finestres que no tindran focus

en: Size rules
ca: Regles de les mides

en: Fixed Size Windows
ca: Finestres de mida fixa

en: Sized Windows
ca: Finestres amb mides

en: Windows that should be resized by default
ca: Finestres que s'haurien de dimensionar per defecte

en: Width values
ca: Valors de l'amplada

en: Height values
ca: Valors de l'alçada

en: Workarounds
ca: Reparacions

en: Marco-like workarounds.
ca: Reparacions a l'estil de Marco.

en: Legacy Fullscreen Support
ca: Suport antic de pantalla completa

en: Make Wine and legacy applications fullscreen properly.
ca: Fes que les aplicacions antigues i les aplicacions de Wine funcionin correctament a pantalla completa.

en: Firefox Menu Fix
ca: Correcció del menú de Firefox

en: Fix window type of Firefox and Thunderbird menus.
ca: Correcció del tipus de finestra dels menús de Firefox i de Thunderbird.

en: OpenOffice.org Menu Fix
ca: Correcció del menú d'OpenOffice.org

en: Fix window type of OpenOffice.org menus.
ca: Corregeix el tipus de finestra dels menús d'OpenOffice.org.

en: Notification Daemon Fix
ca: Correcció del dimoni de notificació

en: Fix window type of notification daemon windows.
ca: Corregeix el tipus de finestra de les finestres del dimoni de notificació.

en: Java Window Fix
ca: Correcció de les finestres de Java

en: Fix window type of various Java windows.
ca: Corregeix el tipus de finestra de diverses finestres de Java.

en: Java Taskbar Fix
ca: Correcció de la barra de tasques de Java

en: Fix Java windows disappearing from the taskbar.
ca: Correcció de les finestres que desapareixen de la barra de tasques.

en: Qt Window Fix
ca: Correcció de les finestres de Qt

en: Fix window type of various Qt windows.
ca: Corregeix el tipus de finestra de diverses finestres de Qt.

en: Convert Urgency to Demands Attention
ca: Converteix les urgències a requereix atenció

en: Make "urgent" windows also "demand attention".
ca: Fes que les finestres "urgent" siguin també "requereix atenció".

en: AIGLX Fragment Parameter Fix
ca: Correcció del paràmetre Fragment d'AIGLX

en: Fix broken glProgramEnvParameter4f implementation.
ca: Corregeix la implementació trencada de glProgramEnvParameter4f.

en: Fix screen updates in XGL with fglrx.
ca: Corregeix les actualitzacions a XGL amb fglrx.

en: Fix for broken GLX_MESA_copy_sub_buffer on XGL in fglrx.
ca: Correcció per a GLX_MESA_copy_sub_buffer trencat sobre XGL a fglrx.

en: Force synchronization between X and GLX
ca: Forçament de la sincronització entre les X i GLX

en: Force synchronization between X and GLX, which may help for window parts not redrawing correctly when using Nvidia drivers, but also may decrease performance.
ca: Força la sincronització entre les X i GLX, això pot ajudar aquelles parts de les finestres que no es dibuixen de nou correctament quan s'utilitzen controladors de Nvidia, però també pot reduir el rendiment.

en: Window stickyness
ca: Fer apegaloses les finestres

en: Make "on all desktops" windows "sticky"
ca: Fes apegaloses les finestres que estiguin "en tots els escriptoris".

en: Make "on all desktops" windows sticky. Sticky windows are visible on all viewports.
ca: Fes apegaloses les finestres que estiguin "en tots els escriptoris". Les finestres apegaloses són visibles en totes les àrees de visualització.

en: "On all desktops" sticky match
ca: Coincidència d'apegalós "en tots els escriptoris"

en: Windows on all desktops that should be made sticky
ca: Finestres en tots els escriptoris que han de ser apegaloses
