compiz-plugins-main - en to el translation catalogue (790 entries)

en: Animations
el: Γραφικές Απεικονίσεις

en: Use various animations as window effects
el: Χρησιμοποίηση διάφορων γραφικών απεικονίσεων ως εφέ παραθύρου

en: Open Animation
el: Γραφική Απεικόνιση Ανοίγματος

en: Animation Selection
el: Επιλογή Γραφικής Απεικόνισης

en: Open Effect
el: Εφέ Ανοίγματος

en: The animation effect shown when creating a window.
el: Το εφέ της γραφικής απεικόνισης που εμφανίζεται στην δημιουργία ένος παράθυρου.

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Animation duration in milliseconds for open effect.
el: Διάρκεια γραφικής απεικόνισης σε χιλιοστά του δευτερολέπτου για εφέ ανοίγματος.

en: Window Match
el: Ταίριασμα Παραθύρου

en: The windows that will be animated.
el: Παράθυρα που θα έχουν γραφική απεικόνιση.

en: Options
el: Ιδιότητες

en: Comma separated list of option value assignments to override effect settings, e.g.: fire_color=#0080ffff, fire_particles=700, fire_smoke=1
el: Λίστα χωρισμένη από κόμματα με ανάθεση τιμών για την αψήφηση των ρυθμίσεων εφέ, π.χ: χρώμα_φωτιάς=#0080ffff, σωματίδια_φωτιάς=700, καπνός_φωτιάς=1

en: Random Effects
el: Εφέ Τυχαίας Επιλογής

en: Pool
el: Συγκέντρωση

en: Pool of effects to be chosen from if Random effect is selected. Click reset to use all effects.
el: Συγκέντρωση εφέ που θα επιλεγούν αν η Τυχαία Επιλογή εφέ εχει επιλεχθεί. Κάνοντας κλικ στο reset θα επανακτηθεί η πλήρης λίστα των εφέ.

en: Close Animation
el: Γραφική Απεικόνιση Κλείσιματος

en: Close Effect
el: Εφέ Κλεισίματος

en: The animation effect shown when closing a window.
el: Το εφέ της γραφικής απεικόνισης εμφανίζεται στο κλείσιμο ένος παράθυρου.

en: Animation duration in milliseconds for close effect.
el: Διάρκεια γραφικής απεικόνισης σε χιλιοστά του δευτερολέπτου για εφέ κλεισίματος.

en: Minimize Animation
el: Ελαχιστοποίηση Γραφικής Απεικόνισης

en: Minimize Effect
el: Εφέ Ελαχιστοποίησης

en: The animation effect shown when minimizing a window.
el: Το εφέ της γραφικής απεικόνισης που εμφανίζεται στην ελαχιστοποίηση ένος παράθυρου.

en: Animation duration in milliseconds for minimize effect.
el: Διάρκεια γραφικής απεικόνισης σε χιλιοστά του δευτερολέπτου για εφέ ελαχιστοποίησης.

en: Shade Animation
el: Γραφική Απεικόνιση Σκίασης

en: Shade Effect
el: Εφέ Σκίασης

en: The animation effect shown when shading a window.
el: Το εφέ της γραφικής απεικόνισης που εμφανίζεται στην σκίαση ένος παράθυρου.

en: Animation duration in milliseconds for shade effect.
el: Διάρκεια γραφικής απεικόνισης σε χιλιοστά του δευτερολέπτου για εφέ σκίασης.

en: Window that should animate with this effect when shaded.
el: Παράθυρο που θα απεικονιστεί γραφικά με αυτό το εφέ όταν σκιαστεί.

en: Focus Animation
el: Γραφική Απεικόνιση της Εστίασης

en: Focus Effect
el: Εφέ Εστίασης

en: The animation effect shown when focusing a window.
el: Το εφέ της γραφικής απεικόνισης που εμφανίζεται στην εστίαση ένος παράθυρου.

en: Animation duration in milliseconds for focus effect.
el: Διάρκεια γραφικής απεικόνισης σε χιλιοστά του δευτερολέπτου για εφέ εστίασης.

en: Window that should animate with this effect when focused.
el: Παράθυρο που θα απεικονιστεί γραφικά με αυτό το εφέ όταν εστιαστεί.

en: Effect Settings
el: Ρυθμίσεις Εφέ

en: Curved Fold
el: Καμπυλωτή Πτυχή

en: Curved Fold Amplitude Multiplier
el: Πολλαπλασιαστής Εύρους Καμπυλωτής Πτυχής

en: Fold amplitude (size) is multiplied by this number. Negative values fold outward.
el: Το εύρος της πτυχής (μέγεθος) πολλαπλασιάζεται με αυτόν τον αριθμό.Αρνητικές τιμές διπλώνουν προς τα έξω.

en: Zoom to TaskBar on Minimize
el: Ζουμ στην Γραμμή Εργασιών

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Curved Fold effect.
el: Εαν το παράθυρο θα ζουμάρει στην γραμμή εργασιών όταν ελαχιστοποιείται με το εφέ του Καμπυλωτού Διπλώματος.

en: Dodge
el: Ελιγμός

en: Dodge Gap Ratio
el: Αναλογία Κενού Διάστηματος του Ελιγμού

en: Ratio of gaps between dodge start times to focus duration.
el: Αναλογία κενών διαστημάτων μεταξύ των χρόνων εκκίνησης του ελιγμού και της διάρκειας εστίασης.

en: Dream
el: Όνειρο

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Dream effect.
el: Εαν το παράθυρο θα ζουμάρει στην γραμμή εργασιών όταν ελαχιστοποιείται με το εφέ του Ονείρου.

en: Glide 1
el: Ολίσθηση 1

en: Away Position
el: Θέση Απομάκρυνσης

en: Closeness of window to camera at the end of the animation (1.0: Close to camera, -2.0: Away from camera).
el: Προσέγγιση του παραθύρου στην κάμερα στην ολοκλήρωση της γραφικής απεικόνισης (1.0: Προσέγγιση στην κάμερα, -2.0: Απομάκρυνση από την κάμερα).

en: Away Angle
el: Γωνία Απομάκρυνσης

en: Angle of window at the end of the animation.
el: Γωνία του παραθύρου μετά την ολοκλήρωση της γραφικής απεικόνισης.

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Glide 1 effect.
el: Εαν το παράθυρο θα ζουμάρει στην γραμμή εργασιών όταν ελαχιστοποιείται με το εφέ της Ολίσθησης 1.

en: Glide 2
el: Ολίσθηση 2

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Glide 2 effect.
el: Εαν το παράθυρο θα ζουμάρει στην γραμμή εργασιών όταν ελαχιστοποιείται με το εφέ της Ολίσθησης 2.

en: Horizontal Folds
el: Οριζόντιες Πτυχές

en: Horizontal Folds Amplitude Multiplier
el: Πολλαπλασιαστής Εύρους Οριζόντιων Πτυχών

en: Number of Horizontal Folds
el: Αριθμός Οριζόντιων Πτυχών

en: The number of horizontal folds that occur in the Horizontal Fold animation.
el: Αριθμός των οριζόντιων πτυχών που εμφανίζονται στην γραφική απεικόνιση Οριζόντιας Πτύχωσης.

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Horizontal Folds effect.
el: Εαν το παράθυρο θα ζουμάρει στην γραμμή εργασιών όταν ελαχιστοποιείται με το εφέ του Οριζόντιου Διπλώματος.

en: Magic Lamp
el: Μαγικό Λυχνάρι

en: Magic Lamp Open/Close Moving End
el: Τέλος Κίνησης Ανοίγματος/Κλεισίματος του Μαγικού Λυχναριού

en: On open/close, move magic lamp ending point with the mouse pointer.
el: Στο άνοιγμα/κλείσιμο, μετακίνηση του σημείου τερματισμού του μαγικού λυχναριού με το δείκτη του ποντικιού.

en: Magic Lamp Grid Y Resolution
el: Υ Ανάλυση Πλέγματος του Μαγικού Λυχναριού

en: Vertex grid resolution for Magic Lamp (Y dimension only). This is the number of points used to define the curves. The higher the number, the smoother the curves. However there will be a loss of performance (CPU usage increases).
el: Ανάλυση κορυφαίου πλέγματος για το Μαγικό Λυχνάρι (Υ διάσταση μόνο). Αυτός είναι ο αριθμός των σημείων που χρησιμοποιούνται για να ορίσουν τις καμπύλες. Όσο μεγαλύτερος είναι ο αριθμός, τόσο πιο στρωτές θα είναι οι καμπύλες. Όμως θα υπάρξει πτώση της απόδοσης (Η χρηση της ΚΜΕ αυξάνεται).

en: Magic Lamp Max Waves
el: Μεγιστος Αριθμός Κυμάτων του Μαγικού Λυχναριού

en: The maximum number of waves for Magic Lamp.
el: Μέγιστος αριθμός κυμάτων για το Μαγικό Λυχνάρι.

en: Magic Lamp Min Wave Amplitude
el: Ελάχιστη Έκταση Κύματος του Μαγικού Λυχναριού

en: The minimum amplitude (size of the waves) Magic Lamp will have.
el: Ελάχιστη έκταση (μέγεθος κυμάτων) που το Μαγικό Λυχνάρι Θα έχει.

en: Magic Lamp Max Wave Amplitude
el: Μέγιστη Έκταση Κύματος του Μαγικού Λυχναριού

en: The maximum amplitude (size of the waves) Magic Lamp will have.
el: H μέγιστη έκταση (μέγεθος κυμάτων) που το Μαγικό Λυχνάρι Θα έχει.

en: Magic Lamp Open Start Width
el: Αρχικό Πλάτος Ανοίγματος του Μαγικού Λυχναριού

en: Starting width of open effect and ending width of close effect for Magic Lamp.
el: Αρχικό πλάτος εφέ ανοίγματος και τελικό πλάτος εφέ τέλους για το Μαγικό Λυχνάρι

en: Roll Up
el: Τύλιγμα

en: Rollup Fixed Interior
el: Διορθωμένο Εσωτερικό του Τυλίγματος

en: Fixed window interior during the Rollup animation.
el: Σταθερό εσωτερικό παραθύρου κατα την διάρκεια γραφικής απεικόνισης του Τυλίγματος.

en: Sidekick
el: Πλαινό Χτύπημα

en: Sidekick Number of Rotations
el: Αριθμός Στροφών του Πλαινού Χτυπήματος

en: Number of rotations for Sidekick (plus or minus 10% for randomness).
el: Αριθμός περιστροφών για το Πλαινό Χτύπημα (συν ή πλην 10% για τυχαιοποίηση).

en: Sidekick Springiness
el: Ελαστικότητα του Πλαινού Χτυπήματος

en: How spring-like the Sidekick animation should be.
el: Πόσο θα πάλλεται η γραφική απεικόνηση Πλαινό Χτύπημα.

en: Zoom from Center
el: Ζουμ απ'το Κέντρο

en: Zoom from center when playing the Sidekick animation.
el: Ζουμ απ'το κέντρο κατα τη διάρκεια της γραφικής απεικόνισης του Πλαινού Χτυπήματος.

en: Off
el: Κλειστό

en: Minimize/Unminimize Only
el: Ελαχιστοποίηση/Αποελαχιστοποίηση Μόνο

en: Open/Close Only
el: Άνοιγμα/Κλείσιμο Μόνο

en: On
el: Ανοιχτό

en: Vacuum
el: Ρούφηγμα

en: Vacuum Open/Close Moving End
el: Ανοιγμα/Κλείσιμο Κινητού Τελειώματος του Ρουφήγματος

en: On open/close, move vacuum ending point with the mouse pointer.
el: Στο άνοιγμα/κλείσιμο, μετακίνηση του σημείου τερματισμού του ρουφήγματος με το δείκτη του ποντικιού.

en: Vacuum Grid Y Resolution
el: Υ Ανάλυση Πλέγματος του Ρούφηγματος

en: Vertex grid resolution for Vacuum (Y dimension only). This is the number of points used to define the curves. The higher the number, the smoother the curves. However there will be a loss of performance (CPU usage increases).
el: Ανάλυση κορυφαίου πλέγματος για το Ρούφηγμα (Υ διάσταση μόνο). Αυτός είναι ο αριθμός των σημείων που χρησιμοποιούνται για να ορίσουν τις καμπύλες. Όσο μεγαλύτερος είναι ο αριθμός, τόσο πιο στρωτές θα είναι οι καμπύλες. Όμως θα υπάρξει πτώση της απόδοσης (Η χρηση της ΚΜΕ αυξάνεται).

en: Vacuum Open Start Width
el: Δημιουργία Αρχικού Πλάτους του Ρούφηγματος

en: Starting width of open effect and ending width of close effect for Vacuum.
el: Αρχικό πλάτος εφέ ανοίγματος και τελικό πλάτος εφέ τέλους για το ρούφηγμα.

en: Wave
el: Κύμα

en: Wave Width
el: Πλάτος Κύματος

en: The width of the wave relative to the window height.
el: Πλάτος του κύματος σε σχέση με το ύψος του παραθύρου.

en: Wave Amplitude Multiplier
el: Πολλαπλασιαστής Εύρους Κύματος

en: Wave amplitude (size) is multiplied by this number. Negative values fold outward.
el: Το εύρος (μέγεθος) κύματος πολλαπλασιάζεται με αυτόν τον αριθμό. Αρνητικές τίμες διπλώνουν προς τα έξω.

en: Zoom
el: Ζουμ

en: Zoom from center when playing the Zoom animation.
el: Ζουμ απ'το κέντρο κατα τη διάρκεια της γραφικής απεικόνισης του Ζουμ.

en: Zoom Springiness
el: Ελαστικότητα Ζουμ

en: How spring-like the Zoom animation should be.
el: Πόσο θα πάλλεται η γραφική απεικόνηση Ζουμ.

en: Random Animations For All Events
el: Τυχαία Επιλογή Γραφικών Απεικονίσεων Για Ολα τα Γεγονότα

en: All effects are chosen randomly, ignoring the selected effect. If None is selected for an event, that event won't be animated.
el: Επιλογή τυχαίων εφέ, αγνοώντας το επιλεγμένο. Αν έχει επιλεγεί 'Κανενα' γιακάποιο γεγονός, αυτο δεν θα απεικονιστεί γραφικα.

en: Animation Time Step
el: Χρονικό Βήμα Γραφικής Απεικόνισης

en: The amount of time in milliseconds between each render of the animation. The higher the number, the jerkier the movements become.
el: Πόσος χρόνος σε χιλιοστά του δευτερολέπτου απαιτείται μεταξύ κάθε σχεδιασμού της γραφικής απεικόνισης. Όσο Υψηλότερος είναι ο αριθμός, τόσο χειρότερες γίνονται οι κινήσεις.

en: None
el: Κανένα

en: Random
el: Τυχαία Επιλογή

en: Fade
el: Ξεθώριασμα

en: Color filter
el: Χρωματιστό φίλτράρισμα

en: Filter colors for accessibility purposes
el: Φιλτράρισμα χρωμάτων για σκοπούς προσβασιμότητας

en: Toggle window filtering
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα φιλτραρίσματος παράθυρου

en: Toggle filtering for currently focused window.
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα φιλτραρίσματος για το τρέχων επιλεγμένο παράθυρο.

en: Toggle screen filtering
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα φιλτραρίσματος οθόνης

en: Toggle filtering for every window on the screen.
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα φιλτραρίσματος για κάθε παράθυρο στην οθόνη.

en: Switch filter
el: Αλλαγή φίλτραρίσματος

en: Select filter to use from filters list : either apply all filters or only one specific filter (triggering this action switches filters one by one and eventually comes back to the "all filters" mode).
el: Επιλογή φίλτρου που θα χρησιμοποιηθεί απο τη λίστα των φίλτρων : είτε εφαρμογή όλων των φίλτρων είτε μόνο ενός συγκεκριμένου φίλτρου (ενεργοποίηση αυτής της ενέργειας αλλάζει τα φίλτρα ένα προς ένα και τελικά επιστρέφει στην  "all filters" κατάσταση).

en: Filter window decorations
el: Φιλτράρισμα διακοσμήσεων παραθύρου

en: Window decorations (borders and titlebar) will be filtered as well as window contents if enabled.
el: Οι διακοσμίσεις παραθύρου (όρια και μπάρα τίτλου) θα φιλτράρονται όπως κ τα περιεχόμενα του παραθύρου αν ενεργοποιηθεί.

en: Filtered windows
el: Φιλτραρισμένα παράθυρα

en: Windows to be filtered by default.
el: Παράθυρα που θα είναι φιλτραρισμένα απο προεπιλογή.

en: Exclude windows
el: Αποκλεισμός παραθύρων

en: Windows to exclude from filtering.
el: Παράθυρα για αποκλείσμό απ'το φιλτράρισμα.

en: Filters files
el: Φιλτράρισμα αρχείων

en: List of plain text filter files that should be applied when filtering windows or screen.
el: Λίστα φιλτραρισμένων αρχείων απλού κειμένου που θα εφαρμόζεται όταν φιλτράρονται παράθυρα ή η οθόνη.

en: Expo Plugin
el: Πρόσθετο Expo

en: Bindings
el: Συνδυασμοί

en: Expo key
el: Πλήκτρο του Expo

en: Engage wall expo mode key binding
el: Ενεργοποίηση συνδυασμού πλήκτρων τοίχου της κατάστασης expo

en: Expo button
el: Κουμπί του Expo

en: Engage wall expo mode button binding
el: Ενεργοποίηση συνδυασμού κουμπιών τοίχου της κατάστασης expo

en: Expo edge
el: Άκρη του Expo

en: Engage wall expo mode edge binding
el: Ενεργοποίηση συνδυασμού άκρων τοίχου της κατάστασης expo

en: Double click time
el: Διάρκεια του διπλού κλικ

en: Timeframe to execute a double click
el: Χρονοδιάγραμμα για εκτέλεση διπλού κλικ

en: Drag&amp;drop
el: Τράβηγμα&amp;άφημα

en: Button binding for drag &amp; drop of windows
el: Συνδυασμός κουμπιών για τράβηγμα &amp; άφημα των παραθύρων

en: Exit expo
el: Έξοδος απ το expo

en: Button binding to exit expo
el: Συνδυασμός κουμπιών για έξοδο απ το expo

en: Next viewport
el: Επόμενη εικονική επιφάνεια εργασίας

en: Button binding to switch to next viewport in expo
el: Συνδυασμός κουμπιών για αλλαγή στην επόμενη εικονική επιφάνεια εργασίας στο expo

en: Previous viewport
el: Προηγούμενη εικονική επιφάνεια εργασίας

en: Behaviour
el: Συμπεριφορά

en: Zoom time
el: Χρόνος Ζουμ

en: Duration of the zoomout animation
el: Διάρκεια (σε ms) της γραφικής απεικόνισης του ζουμ out

en: Immediate moves
el: Άμεσες κινήσεις

en: Selects if windows movements in expo mode should be immediate - this among other things disables wobbliness
el: Επιλέγει το αν οι κινήσεις των παραθύρων στην κατάσταση expo πρέπει να είναι αμεσες - μεταξύ άλλων απενεργοποιεί κ την ταλάντωση

en: Expo Animation
el: Γραφική Απεικόνιση του Expo

en: Animation used when switching to expo mode
el: Γραφική απεικόνιση για την αλλαγή σε κατάσταση expo

en: Fade + Zoom
el: Ξεθώριασμα + Ζουμ

en: Vortex
el: Κορυφαίο

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Deformation
el: Παραμόρφωση

en: Deformation of the expo wall
el: Παραμόρφωση του τοίχου του expo

en: Tilt
el: Γέρσιμο

en: Curve
el: Καμπύλη

en: Distance
el: Απόσταση

en: Distance of the expo wall
el: Απόσταση του τοίχου του expo

en: Viewport distance
el: Απόσταση εικονικής επιφάνειας εργασίας

en: Distance between viewports
el: Απόσταση μεταξύ των εικονικών επιφανειών εργασίας

en: Aspect Ratio
el: Αναλογία Διαστάσεων

en: Expo mode aspect ratio
el: Αναλογία διαστάσεων της κατάστασης expo

en: Curve strength
el: Σθένος καμπύλης

en: Strength of the deformation in curve mode
el: Σθένος της παραμόρφωσης στην κατάσταση καμπύλωσης

en: Hide panels/docks in expo
el: Απόκρυψη πάνελ/docks στο expo

en: Hide panels/docks in expo.
el: Απόκρυψη πάνελ/docks στο expo.

en: Generate mipmaps in expo mode
el: Δημιουργία mipmaps στην κατάσταση expo

en: Multi Output Mode
el: Κατάσταση Πολλαπλών Oθονών

en: Selects how the expo wall is displayed if multiple output devices are used.
el: Επιλέγει το πως ο τοίχος του expo θα εμφανίζεται αν χρησιμοποιούνται πολλαπλές οθόνες.

en: One big wall
el: Ενας μεγάλος τοίχος

en: One wall per output
el: Ενας τοίχος για κάθε οθόνη

en: Brightness
el: Φωτεινότητα

en: Inactive viewport brightness.
el: Φωτεινότητα ανενεργής εικονικής επιφάνειας εργασίας.

en: Saturation
el: Κορεσμός

en: Inactive viewport saturation.
el: Κορεσμός ανενεργής εικονικής επιφάνειας εργασίας.

en: Reflection
el: Αντανάκλαση

en: Show a reflection of the viewports on the ground
el: Απεικόνιση αντανάκλασης των επιφανειών εργασίας στο έδαφος

en: Ground color(near)
el: Χρώμα δαπέδου(κοντινό)

en: Color of the ground (near).
el: Χρώμα Δαπέδου (κοντινό).

en: Ground color(far)
el: Χρώμα δαπέδου(μακρινό)

en: Color of the ground (far).
el: Χρώμα Δαπέδου (μακρινό).

en: Reflection ground size
el: Μέγεθος αντανάκλασης στο δάπεδο

en: Reflection ground size.
el: Μέγεθος αντανάκλασης στο δάπεδο.

en: Reflection Scale
el: Κλίμακα Αντανάκλασης

en: Scale factor of the expo wall reflection
el: Συντελεστής κλίμακας αντανάκλασης του τοίχου του expo

en: Enhanced Zoom Desktop
el: Βελτιωμένο Ζουμ Επιφάνειας Εργασίας

en: Enhanced zoom functions for the visually impaired and other users
el: Λειτουργίες βελτιωμένου ζουμ για οπτικά ανύμπορους κ άλλους χρήστες

en: Zoom In/Out
el: Ζουμ Μέσα/Έξω

en: Zoom In
el: Ζουμ Μέσα

en: Zoom Out
el: Ζουμ Εξω

en: Zoom Box
el: Ζουμ Κουτιού

en: Zoom in on a boxed area
el: Ζουμ μέσα σε μια περιοχή κουτιού

en: Mouse Behaviour
el: Συμπεριφορά Ποντικιού

en: Center the mouse
el: Κεντράρισμα ποντικιού

en: Puts the mouse in the middle of the screen (Regardless of zoom level)
el: Τοποθετεί το ποντίκι στο κέντρο της οθόνης (Ασχετα απ το επίπεδο ζουμ)

en: Specific Zoom
el: Συγκεκριμένο Ζουμ

en: Zoom Specific Level 1
el: Συγκεκριμένο Επίπεδο Ζουμ 1

en: Zoom to the specific zoom level 1
el: Ζουμάρισμα στο συγκεκριμένο επίπεδο ζουμ 1

en: Specific zoom factor 1
el: Εξειδικευμένο ζουμ παράγοντας 1

en: Zoom level to go to when triggering hotkey 1
el: Χρήση επιπέδου ζουμ όταν ενεργοποιείται το hotkey 1

en: Zoom Specific Level 2
el: Συγκεκριμένο Επίπεδο Ζουμ 2

en: Zoom to the specific zoom level 2
el: Ζουμάρισμα στο συγκεκριμένο επίπεδο ζουμ 2

en: Specific zoom factor 2
el: Εξειδικευμένο ζουμ παράγοντας 2

en: Zoom level to go to when triggering hotkey 2
el: Χρήση επιπέδου ζουμ όταν ενεργοποιείται το hotkey 2

en: Zoom Specific Level 3
el: Συγκεκριμένο Επίπεδο Ζουμ 3

en: Zoom to the specific zoom level 3
el: Ζουμάρισμα στο συγκεκριμένο επίπεδο ζουμ 3

en: Specific zoom factor 3
el: Εξειδικευμένο ζουμ παράγοντας 3

en: Zoom level to go to when triggering hotkey 3
el: Χρήση επιπέδου ζουμ όταν ενεργοποιείται το hotkey 3

en: Target Focused Window on Specific level
el: Στόχευση Εστιασμένου Παραθύρου σε Συγκεκριμένο Επίπεδο

en: Enable this to target the focused window when jumping to a specific zoom level. Disable to target mouse.
el: Ενεργοποιήστε το για να στοχεύσετε το εστιασμένο παράθυρο όταν πετάγεστε σε ένα συγκεκριμένο επίπεδο ζουμαρίσματος. Απενεργοποιήστε το για να στοχεύσετε το ποντίκι.

en: Zoom Area Movement
el: Περιοχή Κίνησης Ζουμ

en: Toggle zoom area lock
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα κλειδώματος ζουμαρισμένης περιοχής

en: Toggles a lock on the zoom area so it doesn't change on various events
el: Εκκινεί-Σταματά ένα κλείδωμα στη ζουμαρισμένη περιοχή ωστε να μην αλλάζει στα διάφορα γεγονότα

en: Panning
el: Επικάλυψη

en: Pan Zoom Left
el: Pan του Ζουμ Αριστερά

en: Pan (move) the zoom area left
el: Pan (μετακίνηση) της ζουμαρισμένης περιοχής αριστερά

en: Pan Zoom Right
el: Pan του Ζουμ Δεξιά

en: Pan (move) the zoom area right
el: Pan (μετακίνηση) της ζουμαρισμένης περιοχής δεξιά

en: Pan Zoom Up
el: Pan του Ζουμ Πάνω

en: Pan (move) the zoom area up
el: Pan (μετακίνηση) της ζουμαρισμένης περιοχής πάνω

en: Pan Zoom Down
el: Pan του Ζουμ Κάτω

en: Pan (move) the zoom area down
el: Pan (μετακίνηση) της ζουμαρισμένης περιοχής κάτω

en: Fitting
el: Ταίριαγμα

en: Fit the window to the zoom level
el: Ταίριαγμα του παραθύρου στο επίπεδο ζουμ

en: Resize the window so it matches the current zoom level.
el: Μορφοποίηση παραθύρου για να ταιριάξει στο τρέχον επίπεδο ζουμ.

en: Fit zoomed area to window
el: Ταίριαγμα ζουμαρισμένης περιοχής στο παράθυρο

en: Zooms in/out so the focused window is zoomed to the maximum while still being fully visible.
el: Ζουμάρει μέσα/έξω ωστε το εστιασμένο παράθυρο να ζουμάρεται στο μέγιστο ενώ είναι ακόμα πλήρως ορατό.

en: Zoom factor
el: Παράγοντας Ζουμ

en: Zoom in/out by this factor. Higher value means quicker zooming.
el: Ζουμάρισμα μέσα/έξω βάση αυτού του παράγοντα. Υψηλότερη τιμή σημαίνει γρηγορότερο ζουμάρισμα.

en: Minimum zoom factor
el: Ελάχιστος συντελεστής ζουμ

en: The minimum allowed zoom factor. A value of 0.5 equals 2x zoom, a value of 0.25 equals 4x zoom.
el: Ο ελάχιστος επιτρεπόμενος συντελεστής ζουμ. Μια τιμή στο 0.5 ισούται με 2x ζουμ, μια τιμή στο 0.25 ισούται με 4x ζουμ.

en: Sync Mouse
el: Συγχρονισμός Ποντικιού

en: Always keep the zoomed area in sync with where the mouse is, and vice versa. Use this if you don't intend to draw a scaled pointer or hide the original pointer. The zoomed area will move as you move your mouse.
el: Πάντα διατήρηση της ζουμαρισμένης περιοχής σε συγχρονισμό με το που είναι το ποντίκι, και αντίστροφα. Χρησιμοποιήστε το αν δεν έχετε σκοπό να σχεδιάσετε ένα κλιμακούμενο δείκτη ή να αποκρύψετε τον πραγματικό δείκτη. Η ζουμαρισμένη περιοχή θα κινείται καθώς κινείτε το ποντίκι σας.

en: Scale the mouse pointer
el: Κλιμάκωση του δείκτη ποντικιού

en: Enable this to get a gradually larger mouse pointer as you zoom in
el: Ενεργοποιήστε το για να έχετε ένα βαθμιαία μεγαλύτερο δείκτη ποντικιού καθώςζουμάρετε μέσα

en: Dynamic mouse pointer scale
el: Δυναμική κλιμάκωση του δείκτη ποντικιού

en: When scaling the mouse pointer, this option makes the scale adjust according to the current level of zoom.
el: Όταν γίνεται κλιμάκωση του δείκτη ποντικιού, αυτή η επιλογή κάνει την κλιμάκωση να αλλάζει σύμφωνα με το τρέχον επίπεδο ζουμ.

en: Static mouse pointer scale
el: Στατική κλιμάκωση του δείκτη ποντικιού

en: When not using a dynamic mouse pointer scale, this is the scale factor for the mouse pointer.
el: Όταν δεν χρησιμοποιείται μια δυναμική κλιμάκωση του δείκτη ποντικιού, αυτός είναι ο παράγοντας κλιμάκωσης για τον δείκτη ποντικιού.

en: Hide original mouse pointer
el: Απόκρυψη πραγματικού δείκτη ποντικιού

en: Hides the original mouse pointer when zoomed in and scaling the mouse
el: Αποκρύπτει τον πραγματικό δείκτη ποντικιού όταν ζουμάρεται μέσα και κλιμακώνει το ποντίκι

en: Restrain the mouse to the zoom area
el: Συγκράτηση ποντικιού στη ζουμαρισμένη περιοχή

en: Attempt to keep the zoomed mouse visible by warping it when it is moved outside the zoom area.
el: Προσπάθεια να διατηρηθεί το ζουμαρισμένο ποντίκι ορατό τυλίγοντας το όταν κινείται εκτός της ζουμαρισμένης περιοχης.

en: Mouse panning
el: Panning ποντικιού

en: Pan the zoom area when the mouse cursor moves outside the visible area.
el: Pan της ζουμαρισμένης περιοχής όταν ο δείκτης του ποντικιού κινηθεί εκτός ορατής περιοχής

en: Mouse Restrain Margin
el: Όριο Συγκράτησης Ποντικιού

en: The size of the margin to add when attempting to restrain the mouse.
el: Το μέγεθος του ορίου που προστείθεται όταν επιχειρείται συγκράτηση του ποντικιού.

en: Pan Factor
el: Παράγοντας Pan

en: Move the zoomed area this much whenever you pan the zoomed area with keys.
el: Μετακίνηση της ζουμαρισμένης περιοχής τοσο όποτε κοιλωποιείται η ζουμαρισμένη περιοχή με τα πλήκτρα.

en: Focus Tracking
el: Εντοπισμός Εστίασης

en: Enable focus tracking
el: Ενεργοποίηση εντοπισμού εστίασης

en: Move the zoom area when focus changes.
el: Μετακίνηση της ζουμαρισμένης περιοχής στις αλλαγές εστίασης.

en: Fit zoom level to window on focus change
el: Ταίριαγμα επίπεδου ζουμ στο παράθυρο σε αλλαγή εστίασης

en: Fit the zoomed area to the window when the zoomed area moves as a result of focus tracking.
el: Ταίριαγμα της ζουμαρισμένης περιοχής στο παράθυρο όταν η ζουμαρισμένη περιοχή κινείται σαν αποτέλεσμα του εντοπισμού εστίασης.

en: Autoscale threshold
el: Κατώφλι αυτόματης κλιμάκωσης

en: Only change zoom level (scale) on focus change if the target value is higher than this. Prevents zooming too far in on small popups etc.
el: Αλλαγή επιπέδου ζουμ (κλιμάκωση) σε αλλαγή εστίασης μόνο αν η επιθυμητή τιμή είναι υψηλότερη από αυτήν. Αποτρέπει το ζουμάρισμα πολύ μακριά σε μικρά αναδιώμενα κλπ.

en: Always fit to window on focus track
el: Πάντα ταίριαγμα στο παράθυρο κατα το καθάρισμα εστίασης

en: Fit the zoomed area to the window when the zoomed area moves as a result of focus tracking. Even when not initially zoomed in.
el: Ταίριαγμα της ζουμαρισμένης περιοχής στο παράθυρο όταν η ζουμαρισμένη περιοχή κινείται σαν αποτέλεσμα του εντοπισμού εστίασης. Ακόμη κ όταν δεν ζουμάρεται μέσα αρχικά.

en: Follow Focus Delay
el: Ακολούθηση Καθυστέρησης Εστίασης

en: Only attempt to center newly focused windows if the mouse hasn't moved in this amount of seconds. Use this to avoid jumping when using sloppy focus.
el: Μόνο προσπάθεια για κεντράρισμα των νέων εστιασμένων παραθύρων αν το ποντίκι δεν εχει μετακινηθεί για αυτό το ποσό δευτερολέπτων. Χρησιμοποιήστε το για να αποφευχθεί το πήδημα όταν χρησιμοποιείται η ατιμέλητη εστίαση.

en: Animation
el: Γραφική Απεικόνιση

en: Speed
el: Ταχύτητα

en: Zoom Speed
el: Ταχύτητα Ζουμ

en: Timestep
el: Χρονικό Βήμα

en: Zoom Timestep
el: Χρονικό Βήμα Ζουμ

en: Filter Linear
el: Γραμμικό Φιλτράρισμα

en: Use linear filter when zoomed in
el: Χρήση γραμμικού φίλτραρίσματος όταν ζουμάρετε μέσα

en: JPEG image format plugin
el: Πρόσθετο φορμά εικόνας JPEG

en: Compression Quality
el: Ποιότητα Συμπίεσης

en: Quality of compression when saving JPEG images
el: Ποιότητα συμπίεσης όταν αποθηκεύονται εικόνες JPEG

en: Magnifier
el: Μεγεθυντικός Φακός

en: Magnifier box
el: Κουτί μεγεθυντικού φακού

en: Initiate
el: Εισαγωγή

en: General
el: Γενικά

en: Mode
el: Κατάσταση

en: Mode.
el: Κατάσταση.

en: Simple
el: Απλό

en: Image overlay
el: Επίστρωση εικόνας

en: Fisheye
el: Μάτι ψαριού

en: Zoom factor for keyboard initiated magnifier.
el: Παράγοντας ζουμ για τον εκκινούμενο απο το πληκτρολόγιο μεγεθυντικό φακό.

en: Keep fully on screen
el: Διατήρηση εντελώς μέσα στην οθόνη

en: Keep fully on screen.
el: Διατήρηση εντελώς μέσα στην οθόνη.

en: Width
el: Πλάτος

en: Box width.
el: Πλάτος κουτιού.

en: Height
el: Ύψος

en: Box height.
el: Ύψος κουτιού.

en: Border width
el: Πλάτος ορίου

en: Border widtht.
el: Πλάτος ορίου.

en: Border color
el: Χρώμα ορίου

en: Magnifier image
el: Εικόνα μεγεθυντικού φακού

en: Magnifier image.
el: Εικόνα μεγεθυντικού φακού.

en: Clip mask
el: Μάσκα φακού

en: Clip mask.
el: Μάσκα φακού.

en: X offset of the cursor
el: Χ οφσετ του κέρσορα

en: X offset of the cursor.
el: Χ οφσετ του κέρσορα.

en: Y offset of the cursor
el: Υ οφσετ του κέρσορα

en: Y offset of the cursor.
el: Υ οφσετ του κέρσορα.

en: Radius
el: Ακτίνα

en: Radius of the magnification area.
el: Ακτίνα της μεγενθυμένης περιοχής.

en: Mouse position polling
el: Λήψη θέσης ποντικιού

en: Updates the mouse pointer position from the xserver
el: Ενημερώνει την θέση του δείκτη του ποντικιού απο τον xserver

en: Misc
el: Λοιπά

en: Mouse Poll Interval
el: Χρονικό Διάστημα Συμψηφισμού Ποντικιού

en: How often to poll the mouse position, in miliseconds. Reduce this to reduce choppy behavior.
el: Πόσο συχνά να συμψηφίζεται η θέση του ποντικιού, σε χιλιοστά δευτερολέπτου. Μειώστε το για να μειωθούν τα κοψίματα.

en: Negative
el: Αρνητικό

en: Used to set a window or screen negative
el: Ορισμός ενός παραθύρου ή της οθόνης ως αρνητικά

en: Toggle Window Negative
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα Αρνητικού Παραθύρου

en: Toggle active window negative
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα ενεργού αρνητικού παραθύρου

en: Toggle Screen Negative
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα Αρνητικής Οθόνης

en: Toggle screen negative
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα αρνητικής οθόνης

en: Neg Windows
el: Μετατροπή Παραθύρων σε Αρνητικά

en: Windows to be negative by default
el: Παράθυρα που θα είναι αρνητικά απο προεπιλογή

en: Exclude Windows
el: Αποκλεισμός Παραθύρων

en: Windows to exclude from negating
el: Παράθυρα αποκλείονται απ'το να γίνουν αρνητικά

en: Opacify
el: Εφαρμογή Αδιαφάνειας

en: Make windows easily visible by hovering the mouse over them
el: Κάνε τα παράθυρα ευδιάκριτα όταν το ποντίκι παραμένει απο πάνω τους

en: Toggle Opacify
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα της Εφαρμογής Αδιαφάνειας

en: Use this to enable/disable Opacify on the fly. Previously opacified windows will not be reset once you disable it like this.
el: Χρησιμοποιήστε αυτό για να ενεργοποιήσετε/απενεργοποιήσετε την Εφαρμογή Αδιαφάνειας κατευθείαν. Τα προηγουμένως αδιαφανή παράθυρα δεν θα επανέλθουν εκτός αν το απενεργοποιήσετε κατ αυτήν την έννοια.

en: Misc. Options
el: Διάφορες Επιλογές

en: Reset opacity to original values when toggling
el: Επαναφέρει την αδιαφάνεια στις αρχικές τιμές όταν ενεργοποιείται

en: Reset the opacity of all windows modified by opacify when toggling Opacify with the defined key-combination.
el: Επαναφέρει τον βαθμό αδιαφάνειας όλων των πειραγμένων παραθύρων όταν ενεργοποιείται η Εφαρμογή Αδιαφάνειας με τον επιλεγμένο συνδυασμό-πλήκτρων.

en: Delay until Opacification
el: Καθυστέρηση μέχρι την Αρχή της Αδιαφάνειας

en: The delay (in ms) before Opacify changes opacity after the active window has changed.
el: Καθυστέρηση (σε ms) πριν η Εφαρμογή Αδιαφάνειας αλλάξει την αδιαφάνεια μετα την αλλαγή του ενεργού παραθύρου.

en: Toggle Opacify on by default
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα της Εφαρμογής Αδιαφάνειας απο προεπιλογή

en: With this enabled, opacify will be on when you load Opacify, which is usually when you start Compiz.
el: Με αυτό ενεργοποιημένο, η αδιαφάνεια θα εφαρμόζεται όταν φορτώνετε την Εφαρμογή Αδιαφάνειας, που γίνεται συνήθως όταν ξεκινά το Compiz

en: Only increase opacity if a window is blocking
el: Αυξάνει την αδιαφάνεια μόνο αν ενα παράθυρο μπλοκάρει τα άλλα

en: Only increase the opacity on the targeted window if it has one or more windows blocking it from view.
el: Αυξάνει την αδιαφάνεια μόνο στο παράθυρο-στόχο αν μπλοκάρεται η θέαση του απο ένα ή περισσότερα παράθυρα

en: Bypass delay when the new active window is the focused window.
el: Χωρίς καθυστέρηση όταν το νέο ενεργό παράθυρο είναι το εστιασμένο.

en: Do not wait if the window we are hovering is the focused window. This allows us to instantly see the focused window. You probably want to disable this if you are not using 'Click to Focus'.
el: Δεν περιμένει αν το παράθυρο στο οποίο βρίσκεται πάνω του το ποντίκι είναι το εστιασμένο. Αυτό μας επιτρέπει άμεσα να δούμε το εστιασμένο παράθυρο. Πιθανώς να θέλετε να το απενεργοποιήσετε αν δεν χρησιμοποιείτε το 'Κλικ για Εστίαση'.

en: Bypass delay when Opacify is reducing the opacity on one or more windows already.
el: Χωρίς καθυστέρηση όταν η Εφαρμογή Αδιαφάνειας μειώνει ήδη την αδιαφάνεια σε ένα ή περισσότερα παράθυρα.

en: This enables you to let Opacify instantly opacify new windows when you're already making one or more windows invisible. Makes for faster behavior while looking through layers of hidden windows.
el: Αυτο σας δίνει τη δυνατότητα να επιτρέπετε στην Εφαρμογή Αδιαφάνειας να κάνει αδιαφανή τα νέα παράθυρα όταν εσείς κάνετε ένα ή περισσότερα παράθυρα διάφανα. Κανει γρηγορότερη την συμπεριφορά όταν κοιτάτε μέσα απο στρώματα κρυμμένων παραθύρων.

en: Windows that should be opacified.
el: Είδη παραθύρων που πρέπει να γίνουν αδιαφανή.

en: Opacity Levels
el: Επίπεδα Αδιαφάνειας

en: Active Opacity
el: Ενεργή Αδιαφάνεια

en: The minimum opacity percentage to ensure a targeted window has. A target window will have either this opacity or the preset opacity, whichever is higher.
el: Το μικρότερο ποσοστό αδιαφάνειας που διασφαλίζεται για το παράθυρο-στόχο. Ενα παράθυρο-στόχος θα έχει είτε αυτό το ποσοστό αδιαφάνειας είτε το προκαθορισμένο, όποιο είναι υψηλότερο.

en: Passive Opacity
el: Παθητική Αδιαφάνεια

en: The maximum opacity percentage a window blocking the current targeted window can have. A blocking window will have either this opacity or the preset opacity, whichever is lower.
el: Το μέγιστο ποσοστό αδιαφάνειας που μπορεί να έχει ένα παράθυρο που μπλοκάρει το τρέχων παράθυρο-στόχο. Ένα παράθυρο που μπλοκάρει θα έχει είτε αυτό το ποσοστό αδιαφάνειας είτε το προκαθορισμένο, όποιο είναι μικρότερο.

en: Put
el: Τοποθέτηση

en: Put window
el: Τοποθέτηση παραθύρου

en: Put On Viewport
el: Τοποθέτηση στην Επιφάνεια Εργασίας

en: Move window to a certain viewport
el: Μετακίνηση παραθύρου σε μια συγκεκριμένη εικονική επιφάνεια εργασίας

en: Put to arbitrary viewport
el: Τοποθέτηση σε αυθαίρετη εικονική επιφάνεια εργασίας

en: Put On Viewport 1
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 1

en: Move window to viewport 1
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 1

en: Put On Viewport 2
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 2

en: Move window to viewport 2
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 2

en: Put On Viewport 3
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 3

en: Move window to viewport 3
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 3

en: Put On Viewport 4
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 4

en: Move window to viewport 4
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 4

en: Put On Viewport 5
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 5

en: Move window to viewport 5
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 5

en: Put On Viewport 6
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 6

en: Move window to viewport 6
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 6

en: Put On Viewport 7
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 7

en: Move window to viewport 7
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 7

en: Put On Viewport 8
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 8

en: Move window to viewport 8
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 8

en: Put On Viewport 9
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 9

en: Move window to viewport 9
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 9

en: Put On Viewport 10
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 10

en: Move window to viewport 10
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 10

en: Put On Viewport 11
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 11

en: Move window to viewport 11
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 11

en: Put On Viewport 12
el: Τοποθέτηση στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 12

en: Move window to viewport 12
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας 12

en: Put to adjacent viewport
el: Τοποθέτηση σε παράπλευρη εικονική επιφάνεια εργασίας

en: Viewport Left
el: Αριστερή Εικονική Επιφάνεια Εργασίας

en: Move window to the viewport on the left
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας στα αριστερά

en: Viewport Right
el: Δεξιά Εικονική Επιφάνεια Εργασίας

en: Move window to the viewport on the right
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας στα δεξιά

en: Viewport Top
el: Πάνω Εικονική Επιφάνεια Εργασίας

en: Move window to the viewport on the top
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας στην κορυφή

en: Viewport Bottom
el: Κάτω Εικονική Επιφάνεια Εργασίας

en: Move window to the viewport on the bottom
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την εικονική επιφάνεια εργασίας στον πάτο

en: Put within viewport
el: Τοποθέτηση μέσα στην εικονική επιφάνεια εργασίας

en: Put Center
el: Τοποθέτηση στο Κέντρο

en: Move window to the center
el: Μετακίνηση παραθύρου προς το κέντρο

en: Put Left
el: Τοποθέτηση Αριστερά

en: Move window to the left edge
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την αριστερή άκρη

en: Put Right
el: Τοποθέτηση Δεξιά

en: Move window to the right edge
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την δεξιά άκρη

en: Put Top
el: Τοποθέτηση Πάνω

en: Move window to the top edge
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την πάνω άκρη

en: Put Bottom
el: Τοποθέτηση Κάτω

en: Move window to the bottom edge
el: Μετακίνηση παραθύρου στην κάτω άκρη

en: Put Top Left
el: Τοποθέτηση Πάνω Αριστερά

en: Move window to the top left corner
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την επάνω αριστερή γωνία

en: Put Top Right
el: Τοποθέτηση Πάνω Δεξιά

en: Move window to the top right corner
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την επάνω δεξιά γωνία

en: Put Bottom Left
el: Τοποθέτηση Κάτω Αριστερά

en: Move window to the bottom left corner
el: Μετακίνηση παραθύρου στην κάτω αριστερή γωνία

en: Put Bottom Right
el: Τοποθέτηση Κάτω Δεξιά

en: Move window to the bottom right corner
el: Μετακίνηση παραθύρου στην κάτω δεξιά γωνία

en: Restore Position
el: Επανάκτηση Θέσης

en: Move window to the last position
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την τελευταία θέση

en: Put Pointer
el: Τοποθέτηση Δείκτη

en: Move window to the pointer position
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την θέση του δείκτη

en: Put To Next Output
el: Τοποθέτηση Στην Επόμενη Οθόνη

en: Move window to the next output device
el: Μετακίνηση παραθύρου προς την επόμενη οθόνη

en: Move window arbitrarily by passing x, y and type.
el: Αυθαίρετη κίνηση παραθύρου θετοντας x,y και τύπο.

en: Padding
el: Επικάλυψη

en: Pad Left
el: Επικάλυψη Αριστερά

en: Number of pixels from the left edge where the window will come to rest
el: Αριθμός pixels από την αριστερή άκρη οπου το παράθυρο θα έρθει να αράξει

en: Pad Right
el: Επικάλυψη Δεξιά

en: Number of pixels from the right edge where the window will come to rest
el: Αριθμός pixels από την δεξιά άκρη οπου το παράθυρο θα έρθει να αράξει

en: Pad Top
el: Επικάλυψη Πάνω

en: Number of pixels from the top edge where the window will come to rest
el: Αριθμός pixels από την πάνω άκρη οπου το παράθυρο θα έρθει να αράξει

en: Pad Bottom
el: Επικάλυψη Κάτω

en: Number of pixels from the bottom edge where the window will come to rest
el: Αριθμός pixels από την κάτω άκρη οπου το παράθυρο θα έρθει να αράξει

en: Unfocus Window
el: Αποεστίαση Παραθύρου

en: Unfocus windows that are moved off the viewport
el: Αποεστίαση παραθύρων που κινούνται εκτός εικονικής επιφάνειας εργασίας

en: Window Center
el: Κέντρο Παραθύρου

en: Put pointer uses the center of the window
el: Η τοποθέτηση δείκτη χρησιμοποιεί το κέντρο του παραθύρου

en: Avoid Offscreen
el: Αποφυγή Εκτός Οθόνης

en: Avoids putting window borders offscreen
el: Αποφεύγει την τοποθέτηση των ορίων παραθύρων εκτός οθόνης

en: Animation speed
el: Ταχύτητα γραφικής απεικόνισης

en: Animation timestep
el: Χρονικό βήμα γραφικής απεικόνισης

en: Resize Info
el: Πληροφορίες Μορφοποίησης

en: Display info on resize similar to marco
el: Εμφάνιση πληροφοριών στην μορφοποίηση παρόμοια του marco

en: Fade Time
el: Χρόνος Ξεθωριάσματος

en: Fade time (in ms) for popup window
el: Χρόνος ξεθωριάσματος (σε ms) για το παράθυρο popup

en: Show resize info for all windows.
el: Δείχνει τις πληροφορίες μορφοποίησης για όλα τα παράθυρα.

en: Show resize info for all windows as opposed to just windows with a resize increment of greater than 1.
el: Δείχνει τις πληροφορίες μορφοποίησης για όλα τα παράθυρα σε αντίθεση με το απλα παράθυρα με αλλαγή διαστάσεων περισσότερο του 1.

en: Text color.
el: Χρώμα Κειμένου.

en: Color of text on resize popup.
el: Χρώμα κειμένου στην μορφοποίηση popup.

en: Gradient Color 1
el: Χρώμα 1 Διαβάθμισης

en: Color 1 of the gradient background.
el: Χρώμα 1 του διαβαθμισμένου φόντου.

en: Gradient Color 2
el: Χρώμα 2 Διαβάθμισης

en: Color 2 of the gradient background.
el: Χρώμα 2 του διαβαθμισμένου φόντου.

en: Gradient Color 3
el: Χρώμα 3 Διαβάθμισης

en: Color 3 of the gradient background.
el: Χρώμα 3 του διαβαθμισμένου φόντου.

en: Ring Switcher
el: Επιλογέας Δαχτυλιδιού

en: Key bindings
el: Συνδυασμοί πλήκτρων

en: Next Window
el: Επόμενο Παράθυρο

en: Show switcher if not visible and select next window.
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή επόμενου παραθύρου.

en: Previous Window
el: Προηγούμενο Παράθυρο

en: Show switcher if not visible and select previous window.
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή προηγούμενου παραθύρου.

en: Next Window (All Workspaces)
el: Επόμενο Παράθυρο (Όλες οι Επιφάνειες Εργασίας)

en: Show switcher if not visible and select next window out of all windows.
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή επόμενου παραθύρου μέσα απο όλα τα παράθυρα.

en: Previous Window (All Workspaces)
el: Προηγούμενο Παράθυρο (Όλες οι Επιφάνειες Εργασίας)

en: Show switcher if not visible and select previous window out of all windows.
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή προηγούμενου παραθύρου μέσα απο όλα τα παράθυρα.

en: Next Window (Group)
el: Επόμενο Παράθυρο (Ομάδα)

en: Show switcher if not visible and select next window of the current application.
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή επόμενου παραθύρου για την τρέχουσα εφαρμογή.

en: Previous Window (Group)
el: Προηγούμενο Παράθυρο (Ομάδα)

en: Show switcher if not visible and select previous window of the current application.
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή προηγούμενου παραθύρου της τρέχουσας εφαρμογής.

en: Ring speed
el: Ταχύτητα δαχτυλιδιού

en: Ring timestep
el: Βήμα χρόνου δαχτυλιδιού

en: Inactive Window Opacity
el: Αδιαφάνεια Ανενεργού Παραθύρου

en: Amount of opacity (in percent) for windows in the ring which are not selected
el: Ποσό αδιαφάνειας (σε ποσοστό) για τα παράθυρα στο δαχτυλίδι που δεν είναι επιλεγμένα

en: Ring Windows
el: Τοποθέτηση Παραθύρων στο Δαχτυλίδι

en: Windows that should be shown in ring
el: Παράθυρα που πρέπει να εμφανίζονται στο δαχτυλίδι

en: Overlay Icon
el: Εικονίδιο Επίστρωσης

en: Overlay an icon on windows in the ring
el: Επίστρωση ενός εικονιδίου πάνω στα παράθυρα του δαχτυλιδιού

en: Emblem
el: Έμβλημα

en: Big
el: Μεγάλο

en: Darken Background
el: Σκοτείνιασμα Φόντου

en: Darken background when showing the ring
el: Σκοτείνιασμα φόντου όταν εμφανίζεται το δαχτυλίδι

en: Show Minimized
el: Εμφάνιση Ελαχιστοποιημένου

en: Show windows that are minimized, shaded or in show desktop mode.
el: Εμφάνιση παραθύρων που είναι ελαχιστοποιημένα, σκιασμένα ή σε κατάσταση εμφάνισης επιφάνειας εργασίας.

en: Allow Mouse Selection
el: Επιτρέπεται η Επιλογή με το Ποντίκι

en: Allow the selection of windows by just clicking on them while the switcher is active.
el: Να επιτρέπεται η επιλογή παραθύρων με απλό κλικ πάνω τους καθώς ο επιλογέας είναι ενεργός.

en: Ring appearance
el: Εμφάνιση Δαχτυλιδιού

en: Rotate Ring Clockwise on Next
el: Περιστροφή Δαχτυλιδιού με τους Δείκτες του Ρολογιού στο Επόμενο

en: Rotate ring clockwise for next window instead of counterclockwise
el: Περιστροφή δαχτυλιδιού με τους δείκτες του ρολογιού στο επόμενο παράθυρο αντι για ανάποδα.

en: Ring Width
el: Πλάτος Δαχτυλιδιού

en: Ring width (in percent of the screen width)
el: Πλάτος δαχτυλιδιού (σε ποσοατό του πλάτους της οθόνης)

en: Ring Height
el: Ύψος Δαχτυλιδιού

en: Ring height (in percent of the screen height)
el: Ύψος δαχτυλιδιού (σε ποσοστό του ύψους της οθόνης)

en: Thumbnail Width
el: Πλάτος Μικρογραφίας

en: Maximum horizontal size of a thumbnail in the ring
el: Μέγιστο οριζόντιο μέγεθος μιας μικρογραφίας στο δαχτυλίδι

en: Thumbnail Height
el: Ύψος Μικρογραφίας

en: Maximum vertical size of a thumbnail in the ring
el: Μέγιστο κάθετο μέγεθος μιας μικρογραφίας στο δαχτυλίδι

en: Minimum Brightness Factor
el: Ελάχιστος Συντελεστής Φωτεινότητας

en: Changes the minimum brightness factor for windows in the ring. The farer away windows are, the less bright are they.
el: Αλλάζει τον ελάχιστο συντελεστή φωτεινότητας των παραθύρων του δαχτυλιδιού. Όσο πιο μακριά βρίσκονται τα παράθυρα, τόσο λιγότερο φωτεινά είναι.

en: Minimum Scale Factor
el: Ελάχιστος Συντελεστής Μεγέθους

en: Changes the minimum scale factor for windows in the ring. The farer away windows are, the smaller are they.
el: Αλλάζει τον ελάχιστο συντελεστή μεγέθους των παραθύρων του δαχτυλιδιού. Όσο πιο μακριά βρίσκονται τα παράθυρα, τόσο μικρότερα είναι.

en: Window title display
el: Εμφάνιση τίτλου παραθύρου

en: Show Window Title
el: Εμφάνιση Τίτλου Παραθύρου

en: Show window title of currently selected window.
el: Εμφάνιση τίτλου παραθύρου για το τρέχων επιλεγμένο παράθυρο.

en: Bold Font
el: Έντονη Γραμματοσειρά

en: Selects if the window title should be displayed in bold font or not.
el: Επιλέγει αν η γραμματοσειρά του τίτλου παραθύρου θα είναι έντονη ή οχι.

en: Font Size
el: Μέγεθος Γραμματοσειράς

en: Font size for the window title
el: Μέγεθος γραμματοσειράς για τον τίτλο παραθύρου

en: Background Color
el: Χρώμα Φόντου

en: Background color for the window title
el: Χρώμα τίτλου του παραθύρου

en: Font Color
el: Χρώμα Γραμματοσειράς

en: Font color for the window title
el: Χρώμα γραμματοσειράς για τον τίτλο παραθύρου

en: Text Placement
el: Τοποθέτηση Κειμένου

en: Selects where to place the window title.
el: Επιλέγει που να τοποθετήσει τον τίτλο παραθύρου

en: Centered on screen
el: Κεντραρισμένο στην οθόνη

en: Above ring
el: Δαχτυλίδι απο πάνω

en: Below ring
el: Κάτω απ'το δαχτυλίδι

en: Scale Addons
el: Κλιμάκωση Addons

en: Some useful additions to the scale plugin
el: Μερικές χρήσιμες εναλλακτικές για το πρόσθετο της κλιμάκωσης

en: Close Window
el: Κλείσιμο Παραθύρου

en: Close windows while in scale mode
el: Κλείσιμο παραθύρων σε κατάσταση κλιμάκωσης

en: Close window while in scale mode
el: Κλείσιμο παραθύρου όταν βρεθεί σε κατάσταση κλιμάκωσης

en: Pull Window
el: Τράβηγμα Παραθύρου

en: Pull window to current viewport while in scale mode
el: Τράβηγμα παραθύρου στην τρέχουσα εικονική επιφάνεια εργασίας όταν έιναι σε κατάσταση κλιμάκωσης

en: Zoom Window
el: Ζουμ Παραθύρου

en: Zoom window while in scale mode
el: Ζουμ παραθύρου όταν είναι σε κατάσταση κλιμάκωσης

en: Window Title
el: Τίτλος Παραθύρου

en: Window Title Display
el: Εμφάνιση Τίτλου Παραθύρου

en: Window title display in scale mode
el: Εμφάνιση τίτλου παραθύρου σε κατάσταση κλιμάκωσης

en: No display
el: Μη εμφάνιση

en: Highlighted window only
el: Τονισμένο παράθυρο μόνο

en: All windows
el: Όλα τα παράθυρα

en: Use bold font for window title display
el: Χρησιμοποίηση έντονης γραμματοσειράς για την εμφάνιση του τίτλου παραθύρου

en: Font size for window title display
el: Χρώμα γραμματοσειράς εμφάνισης του τίτλου παραθύρου

en: Title Border Size
el: Μέγεθος Ορίου Τίτλου

en: Size of the border around the window title
el: Μέγεθος του ορίου γύρω απ τον τίτλο παραθύρου

en: Font color of the window title
el: Χρώμα γραμματοσειράς του τίτλου παραθύρου

en: Background color of the window title
el: Χρώμα φόντου του τίτλου παραθύρου

en: Window Highlight
el: Τονισμός Παραθύρου

en: Draw Window Highlight
el: Σχεδίαση Τονισμού Παραθύρου

en: Highlights the hovered window with the given color
el: Τονίζει το παράθυρο που το ποντίκι μένει επάνω του με το δωθέν χρώμα.

en: Highlight Color
el: Χρώμα Τονισμού

en: Color used for highlighting the hovered window
el: Χρώμα τονισμού του παραθύρου που το ποντίκι μένει επάνω του.

en: Window Layout Mode
el: Κατάσταση Διάταξης Παραθύρου

en: Selects the mode to layout the windows in scale mode
el: Επιλογή της μεθόδου διάταξης των παραθύρων σε κατάσταση κλιμάκωσης

en: Normal
el: Κανονικό

en: Organic - EXPERIMENTAL
el: Οργανικό - (ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ)

en: Window Pull
el: Τράβηγμα Παραθύρου

en: Constrain Pull To Screen
el: Εξαναγκασμός Τραβήγματος στην Οθόνη

en: Make sure windows are fully visible after pulling them to another viewport
el: Σιγουρευτείτε οτι τα παράθυρα είναι πλήρως ευδιάκριτα μετά το τράβηγμά τους σε μια άλλη εικονική επιφάνεια εργασίας

en: Exit Scale On Pull
el: Έξοδος Κλιμάκωσης στο Τράβηγμα

en: Exit scale mode after a window has been pulled.
el: Έξοδος από την κατάσταση κλιμάκωσης όταν ένα παράθυρο έχει τραβηχτεί.

en: Session Management
el: Διαχειριστής Συνεδρίας

en: Talk to session manager and save/load window state
el: Επικοινωνία με τον διαχειριστή συνεδρίας και αποθήκευση/φόρτωμα κατάστασης παραθύρου

en: Save Legacy Apps
el: Αποθήκευση Παραδοσιακών Εφαρμογών

en: Also try to save and restore legacy apps that don't support the X session management protocol. This setting only should be used in KDE, as only KDE's session manager also saves those applications.
el: Επίσης προσπάθεια για αποθήκευση και επαναφορά παραδοσιακών εφαρμογών που δεν υποστηρίζουν το προτόκολλο διαχείρησης συνεδρίας του X. Αυτή η ρύθμιση πρέπει να χρησιμοποιείται μόνο στο KDE, καθώς μόνο ο διαχειριστής συνεδρίας του KDE αποθηκεύει και αυτές τις εφαρμογές.

en: Windows to ignore
el: Παράθυρα προς αγνόηση

en: Matching windows will not be handled by the session plugin
el: Ταιριαγμένα παράθυρα δεν θα χειριστούν από το πρόσθετο συνεδριάς

en: Shift Switcher
el: Επιλογέας Μετατόπισης

en: Shift Switcher Plugin
el: Πρόσθετο Επιλογέα Μετατόπισης

en: Initiate switcher.
el: Εκκίνηση επιλογέα.

en: Initiate (All Workspaces)
el: Εκκίνηση (Όλες οι Επιφάνειες Εργασίας)

en: Initiate switcher (All Workspaces).
el: Εκκίνηση επιλογέα (Όλες οι Επιφάνειες Εργασίας)

en: Terminate
el: Τερματισμός

en: Terminate switcher.
el: Τερματισμός επιλογέα.

en: Fade speed
el: Ταχύτητα Ξεθωριάσματος

en: Fade in/out speed
el: Ταχύτητα Ξεθωριάσματος μέσα/έξω

en: Shift speed
el: Ταχύτητα Μετατόπισης

en: Shift animation speed
el: Ταχύτητα γραφικής απεικόνισης μετατόπισης

en: Shift timestep
el: Βήμα χρόνου Μετατόπισης

en: Shift Windows
el: Μετατόπιση Παραθύρων

en: Windows that should be shown in the shift switcher
el: Παράθυρα που πρέπει να εμφανίζονται στο επιλογέα μετατόπισης

en: Mouse speed
el: Ταχύτητα ποντικιού

en: Mouse movement speed
el: Ταχύτητα μετακίνησης ποντικίου

en: Click duration
el: Διάρκεια κλικ

en: Maximum click duration in miliseconds.
el: Μέγιστη διάρκεια κλικ σε κλάσματα δευτερολέπτων.

en: Switcher mode
el: Κατάσταση επιλογέα

en: Switcher mode.
el: Κατάσταση επιλογέα.

en: Cover
el: Κάλυψη

en: Flip
el: Γύρισμα

en: Max window size
el: Μέγιστο μέγεθος παραθύρου

en: Maximum window size (in percent of the screen width)
el: Μέγιστο μέγεθος παραθύρου (σε ποσοστό του πλάτους της οθόνης)

en: Background intensity
el: Ένταση φόντου

en: Background intensity.
el: Ένταση φόντου.

en: Hide non Desktop windows
el: Απόκρυψη όλων των μη βρισκόμενων στην επιφάνεια εργασίας παραθύρων

en: Hide all non Desktop windows during switching
el: Απόκρυψη όλων των μη βρισκόμενων στην επιφάνεια εργασίας παραθύρων κατα την αλλαγή

en: Intensity
el: Ένταση

en: Reflection intensity
el: Ένταση αντανάκλασης

en: Flip angle
el: Γωνία γύρισματος

en: Rotation angle of the flip animation
el: Γωνία Περιστροφής της γραφικής απεικόνισης γυρίσματος

en: Cover offset
el: Αρχή κίνησης κάλυψης

en: Cover movement offset.
el: Αρχή κίνησης μετακίνηση κάλυψης

en: Overlay an icon on windows in the shift switcher
el: Επίστρωση ενός εικονιδίου πάνω στα παράθυρα στον επιλογέα μετατόπισης

en: Generate mipmaps
el: Δημιουργία mipmaps

en: Selects how the switcher is displayed if multiple output devices are used.
el: Επιλέγει το πως ο επιλογέας θα εμφανίζεται με την χρήση πολλαπλών οθονών.

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: On activated output
el: Στο ενεργοποιημένο αποτέλεσμα

en: One big switcher
el: Ένας μεγάλος επιλογέας

en: Above
el: Απο Πάνω

en: Below
el: Απο Κάτω

en: Snapping Windows
el: Αρπαγή Παραθύρων

en: Enables windows edges resistance
el: Ενεργοποιεί την αντίσταση των ακρών των παραθύρων

en: Avoid Snap Modifier
el: Αποφυγή Εναλλάκτη Στιγμιότυπου

en: Use this bindings to avoid snapping.
el: Χρησιμοποίηση αυτών των συνδυασμών για αποφυγή γρήγορης μεταφοράς

en: Shift
el: Αλλαγή

en: Control
el: Έλεγχος

en: Snap Type
el: Είδος Αρπαγής

en: Choose 'Resistance', 'Attraction' or 'Full Mode'.
el: Επιλογή 'Αντίστασης', 'Έλξης' ή 'Πλήρης Κατάσταση'.

en: Edge resistance
el: Αντίσταση άκρης

en: Edge attraction
el: Έλξη άκρης

en: Edges
el: Άκρες

en: Snap to 'Screen Edges', 'Windows Edges' or 'Both'.
el: Αρπαγή σε 'Άκρες Οθόνης', 'Άκρες Παραθύρων' ή 'Και τα Δύο'.

en: Screen edges
el: Άκρες Οθόνης

en: Window edges
el: Άκρες παραθύρου

en: Edge Resistance Distance
el: Απόσταση Αντίστασης Άκρης

en: The distance until edge resistance takes place.
el: Απόσταση οσότου να λάβει χώρα η αντίσταση άκρης.

en: Edge Attraction Distance
el: Απόσταση Έλξης Άκρης

en: The distance until edge attraction takes place.
el: Απόσταση οσότου να λάβει χώρα η έλξη άκρης.

en: Static Application Switcher
el: Επιλογέας Στατικής Εφαρμογής

en: Next window
el: Επόμενο παράθυρο

en: Popup switcher if not visible and select next window
el: Ανάδυση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή επόμενου παραθύρου

en: Prev window
el: Προηγούμενο παράθυρο

en: Popup switcher if not visible and select previous window
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή προηγούμενου παραθύρου

en: Next window (All windows)
el: Επόμενο παράθυρο (Όλα τα παράθυρα)

en: Popup switcher if not visible and select next window out of all windows
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή επόμενου παραθύρου μέσα απο όλα τα παράθυρα

en: Prev window (All windows)
el: Προηγούμενο παράθυρο (Όλα τα παράθυρα)

en: Popup switcher if not visible and select previous window out of all windows
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή προηγούμενου παραθύρου μέσα απο όλα τα παράθυρα

en: Next window (Group)
el: Επόμενο παράθυρο (Ομάδα)

en: Popup switcher if not visible and select next window of the current application.
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή επόμενου παραθύρου από την τρέχουσα εφαρμογή.

en: Prev window (Group)
el: Προηγούμενο παράθυρο (Ομάδα)

en: Popup switcher if not visible and select previous window of the current application.
el: Εμφάνιση επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλογή προηγούμενου παραθύρου από την τρέχουσα εφαρμογή.

en: Next window (No popup)
el: Επόμενο παράθυρο (Όχι αναδυώμενο)

en: Select next window without showing the popup window.
el: Επιλογή επόμενου παραθύρου χωρίς εμφάνιση του αναδυώμενου παραθύρου.

en: Prev window (No popup)
el: Προηγούμενο παράθυρο (Όχι αναδυώμενο)

en: Select previous window without showing the popup window.
el: Επιλογή προηγούμενου παραθύρου χωρίς εμφάνιση του αναδυώμενου παραθύρου.

en: Next Panel
el: Επόμενο Πάνελ

en: Select next panel type window.
el: Επιλογή είδους επόμενου πάνελ παραθύρου.

en: Prev Panel
el: Προηγούμενο Πάνελ

en: Select previous panel type window.
el: Επιλογή είδους προηγούμενου πάνελ παραθύρου.

en: Switcher speed
el: Επιλογέας ταχύτητας

en: Switcher timestep
el: Επιλογέας βήματος χρόνου

en: Switcher windows
el: Επιλογέας παραθύρων

en: Windows that should be shown in switcher
el: Παράθυρα που πρέπει να εμφανίζονται στον επιλογέα

en: Show minimized windows
el: Εμφάνιση ελαχιστοποιημένων παραθύρων

en: Auto Change Viewport
el: Αυτόματη Αλλαγή Εικονικής Επιφάνειας Εργασίας

en: Change to the viewport of the selected window while switching
el: Αλλαγή στην εικονική επιφάνεια εργασίας του επιλεγμένου παραθύρου κατα την αλλαγή

en: Popup Window Delay
el: Καθυστέρηση Αναδυώμενου Παραθύρου

en: Time (in s) the popup window should be delayed before appearing
el: Χρόνος (σε δευτερόλεπτα) καθυστέρησης εμφάνισης του αναδυώμενου παραθύρου

en: Allow selection of windows from the switcher window with the mouse
el: Να επιτρέπεται η επιλογή παραθύρων απ' τον επιλογέα παραθύρων με το ποντίκι

en: Amount of saturation in percent
el: Ποσό κορεσμού επι τοις εκατό

en: Amount of brightness in percent
el: Ποσό φωτεινότητας επι τοις εκατό

en: Opacity
el: Αδιαφάνεια

en: Amount of opacity in percent
el: Ποσό αδιαφάνειας επι τοις εκατό

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Show icon next to thumbnail
el: Εμφάνιση εικονιδίου δίπλα στην μικρογραφία

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling
el: Δημιουργία mipmaps ει δυνατόν για υψηλότερη ποιότητα κλιμάκωσης

en: Row Alignment
el: Ευθυγράμμιση Γραμμής

en: Alignment for rows that are not fully filled
el: Ευθυγράμμιση για σειρές που δεν είναι πλήρως συμπληρωμένες

en: Left
el: Αριστερά

en: Centered
el: Κεντραρισμένο

en: Right
el: Δεξιά

en: Selected Window Highlight
el: Τονισμός Επιλεγμένου Παραθύρου

en: Highlight Mode
el: Κατάσταση Τονισμού

en: Mode for highlighting the currently selected window
el: Κατάσταση τονισμού του τρέχοντος επιλεγμένου παραθύρου

en: Bring Selected To Front
el: Μεταφορά Επιλεγμένου Στο Προσκήνιο

en: Show Rectangle
el: Εμφάνιση Ορθογωνίου

en: Minimized Window Highlight Rectangle
el: Τονισμός Ορθογωνίου Ελαχιστοποιημένου Παραθύρου

en: Where to draw highlight rectangle for minimized windows
el: Που να σχεδιαστεί τονισμένο ορθογώνιο για ελαχιστοποιημένα παράθυρα

en: Taskbar Entry
el: Εισαγωγή Γραμμής Εργασιών

en: Original Window Position
el: Πραγματική Θέση Παραθύρου

en: Color of highlight rectangle
el: Χρώμα του τονισμένου ορθογωνίου

en: Highlight Border Color
el: Τονισμός Χρώματος Ορίου

en: Color of highlight rectangle border
el: Χρώμα του ορίου του τονισμένου ορθογωνίου

en: Highlight Border Inlay Color
el: Τονισμός Χρώματος Ψηφίδων Ορίου

en: Color of inlay in highlight rectangle border
el: Χρώμα των ψηφίδων του ορίου του τονισμένου ορθογωνίου

en: Text
el: Κείμενο

en: Render text to texture
el: Σχεδιασμός κειμένου στην υφή

en: Window Previews
el: Προεπισκοπίσεις Παραθύρου

en: Window thumbnails at the taskbar
el: Μέγεθος των μικρογραφιών στην γραμμή εργασιών

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Thumbnail Window Size
el: Μέγεθος Παραθύρου Μικρογραφίας

en: Thumbnail window size.
el: Μέγεθος παραθύρου μικρογραφίας.

en: Show Delay
el: Καθυστέρηση Εμφάνισης

en: Time (in ms) before Thumbnail is shown.
el: Χρόνος (σε ms) πριν εμφανιστει η Μικρογραφία.

en: Thumbnail Border Size
el: Μέγεθος Ορίου Μικρογραφιών

en: Size of Thumbnail Border.
el: Μέγεθος Ορίου Μικρογραφίας.

en: Thumbnail Border Glow Color
el: Χρώμα Ορίου Λάμψης Μικρογραφιών

en: Thumbnail Background and Border Glow Color.
el: Φόντο Μικρογραφιών και Χρώμα Ορίου Λάμψης.

en: Fade In/Out Duration
el: Διάρκεια Ξεθωριάσματος Μέσα/Έξω

en: Fade In/Out Duration in seconds.
el: Διάρκεια Ξεθωριάσματος Μέσα/Έξω σε δευτερόλεπτα.

en: Taskbar
el: Γραμμή Εργασιών

en: Taskbar Shows Only Windows of Current Viewport
el: Η Γραμμή Εργασιών Δείχνει Μόνο Παράθυρα της Τρέχουσας Εικονικής Επιφάνειας Εργασίας

en: Set it if the Taskbar shows only Windows of Current Viewport.
el: Ρύθμιση αν τα Παράθυρα που εμφανίζονται στην Γραμμή Εργασιών ανήκουν στην Τρέχουσα Εικονική Επιφάνεια Εργασιών.

en: Thumbnails Always on Top
el: Μικρογραφίες Πάντα απο Πάνω

en: Paint Thumbnails Always on Top.
el: Ζωγράφισε τις Μικρογραφίες Παντα απο Πάνω.

en: Paint Window Like Background
el: Ζωγράφισε το Παράθυρο Όπως το Φόντο

en: Paint Window Like Background instead of Glow.
el: Ζωγράφισε το Παράθυρο Όπως το Φόντο εκτός απ'τη Λάμψη.

en: Generate Mipmaps
el: Δημιουργία Mipmaps

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling.
el: Δημιουργία mipmaps ει δυνατόν για υψηλότερη ποιότητα κλιμάκωσης.

en: Window title
el: Τίτλος Παραθύρου

en: Enable Titles
el: Ενεργοποίηση Τίτλων

en: Show Window Title in Thumbnail.
el: Εμφάνιση του Τίτλου Παραθύρου στην Μικρογραφία.

en: Should be the window title Bold.
el: Αν πρέπει ο τίτλος παραθύρου να γίνει Έντονος.

en: Window title Font Size.
el: Μέγεθος Γραμματοσειράς Τίτλου Παραθύρου.

en: Window title Font Color.
el: Χρώμα Γραμματοσειράς Τίτλου Παραθύρου.

en: Viewport Switcher
el: Επιλογέας Εικονικής Επιφάνειας Εργασίας

en: Initiate viewport changes through several events
el: Εκκίνηση αλλαγών εικονικών επιφανειών εργασίας στα διάφορα γεγονότα

en: Number-Based Viewport Switching
el: Αλλαγή Βασισμένη στον Αριθμό Εικονικής Επιφάνειας Εργασίας

en: Begin Viewport Switch
el: Ξεκίνημα Αλλαγής Εικονικής Επιφάνειας Εργασίας

en: Begin entering viewport number
el: Ξεκίνημα εισαγωγής αριθμού εικονικής επιφάνειας εργασίας

en: Go to specific viewport
el: Πήγαινε στην συγκεκριμένη εικονική επιφάνεια εργασίας

en: Switch to Viewport 1
el: Αλλαγή στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 1

en: Switch to viewport 1
el: Αλλαγή στην εικονική επιφάνεια εργασίας 1

en: Switch to Viewport 2
el: Αλλαγή στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 2

en: Switch to viewport 2
el: Αλλαγή στην εικονική επιφάνεια εργασίας 2

en: Switch to Viewport 3
el: Αλλαγή στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 3

en: Switch to viewport 3
el: Αλλαγή στην εικονική επιφάνεια εργασίας 3

en: Switch to Viewport 4
el: Αλλαγή στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 4

en: Switch to viewport 4
el: Αλλαγή στην εικονική επιφάνεια εργασίας 4

en: Switch to Viewport 5
el: Αλλαγή στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 5

en: Switch to viewport 5
el: Αλλαγή στην εικονική επιφάνεια εργασίας 5

en: Switch to Viewport 6
el: Αλλαγή στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 6

en: Switch to viewport 6
el: Αλλαγή στην εικονική επιφάνεια εργασίας 6

en: Switch to Viewport 7
el: Αλλαγή στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 7

en: Switch to viewport 7
el: Αλλαγή στην εικονική επιφάνεια εργασίας 7

en: Switch to Viewport 8
el: Αλλαγή στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 8

en: Switch to viewport 8
el: Αλλαγή στην εικονική επιφάνεια εργασίας 8

en: Switch to Viewport 9
el: Αλλαγή στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 9

en: Switch to viewport 9
el: Αλλαγή στην εικονική επιφάνεια εργασίας 9

en: Switch to Viewport 10
el: Αλλαγή στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 10

en: Switch to viewport 10
el: Αλλαγή στην εικονική επιφάνεια εργασίας 10

en: Switch to Viewport 11
el: Αλλαγή στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 11

en: Switch to viewport 11
el: Αλλαγή στην εικονική επιφάνεια εργασίας 11

en: Switch to Viewport 12
el: Αλλαγή στην Εικονική Επιφάνεια Εργασίας 12

en: Switch to viewport 12
el: Αλλαγή στην εικονική επιφάνεια εργασίας 12

en: Desktop-based Viewport Switching
el: Αλλαγή Επιφάνειας Εργασίας βασισμένη στις Εικονικές Επιφάνειες Εργασίας

en: Move Left
el: Μετακίνηση Αριστερά

en: Move to the left
el: Μετακίνηση προς τα αριστερά

en: Move Right
el: Μετακίνηση Δεξιά

en: Move to the right
el: Μετακίνηση προς τα δεξιά

en: Move Up
el: Μετακίνηση Πάνω

en: Move up
el: Μετακίνηση πάνω

en: Move Down
el: Μετακίνηση Κάτω

en: Move down
el: Μετακίνηση κάτω

en: Move Next
el: Μετακίνηση Επόμενου

en: Move to the next viewport
el: Μετακίνηση προς την επόμενη εικονική επιφάνεια εργασίας

en: Move Prev
el: Μετακίνηση Προηγούμενου

en: Move to the previous viewport
el: Μετακίνηση προς την προηγούμενη εικονική επιφάνεια εργασίας

en: Initiate plugin action
el: Εκκίνηση ενέργειας πρόσθετου

en: Initiate/Terminate the selected plugin action
el: Εκκίνηση/Τερματισμός της επιλεγμένης ενέργειας πρόσθετου

en: Plugin for initiate action
el: Πρόσθετο για εκκίνηση ενέργειας

en: Plugin for initiate/action action
el: Πρόσθετο για ενέργεια εκκίνηση/ενέργειας

en: Action name for initiate
el: Όνομα ενέργειας για εκκίνηση

en: Action name for initiate/terminate
el: Όνομα ενέργειας για εκκίνηση/τερματισμό

en: Window Rules
el: Κανόνες Παραθύρων

en: Set windows rules
el: Θέσε κανόνες παραθύρων

en: Matches
el: Ταιριάσματα

en: Skip taskbar
el: Αγνόηση γραμμής εργασιών

en: Don't show application in taskbar
el: Μη εμφάνιση εφαρμογής στην γραμμή εργασιών

en: Skip pager
el: Αγνόηση του pager

en: Don't show application in pager
el: Μη εμφάνιση εφαρμογής στο pager

en: Above others windows
el: Πάνω απο όλα τα άλλα παράθυρα

en: Below others windows
el: Κάτω απο όλα τα άλλα παράθυρα

en: Sticky
el: Κολλημένο

en: Sticky windows
el: Κολλημένα παράθυρα

en: Fullscreen
el: Πλήρης Οθόνη

en: Fullscreen windows
el: Παράθυρα πλήρους οθόνης

en: Maximized
el: Μεγιστοποιημένο

en: Maximized windows
el: Μεγιστοποιημένα παράθυρα

en: No ARGB visuals
el: Μη ARGB οπτικά

en: Windows that should be treated as not supporting transparency
el: Παράθυρα που πρέπει να χειρίζονται ως μη υποστηρίζοντα διαφάνεια

en: Non movable windows
el: Μη μετακινούμενα παράθυρα

en: Set window as non movable
el: Θέσε παράθυρο ως μη μετακινούμενο

en: Non resizable windows
el: Μη μορφοποιούμενα παράθυρα

en: Set window as non resizable
el: Θέσε παράθυρο ως μη μορφοποιούμενο

en: Non minimizable windows
el: Μη ελαχιστοποιούμενα παράθυρα

en: Set window as non minimizable
el: Θέσε παράθυρο ως μη ελαχιστοποιούμενο

en: Non maximizable windows
el: Μη μεγιστοποιούμενα παράθυρα

en: Set window as non maximizable
el: Θέσε παράθυρο ως μη μεγιστοποιούμενο

en: Non closable windows
el: Μη κλεινόμενα παράθυρα

en: Set window as non closable
el: Θέσε παράθυρο ως μη κλεινόμενο

en: No focus
el: Μη εστίαση

en: Windows will not have focus
el: Παράθυρα που δεν θα έχουν εστίαση

en: Size rules
el: Κανόνες μεγέθους

en: Fixed Size Windows
el: Παράθυρα Σταθερού Μεγέθους

en: Sized Windows
el: Παράθυρα με Διαστάσεις

en: Windows that should be resized by default
el: Παράθυρα που πρέπει να μορφοποιηθούν απο προεπιλογή

en: Width values
el: Τιμές πλάτους

en: Height values
el: Τιμές ύψους

en: Workarounds
el: Μοντίφες

en: Marco-like workarounds.
el: Metacito-ειδεις μοντίφες.

en: Legacy Fullscreen Support
el: Παραδοσιακή Υποστήριξη Πλήρους Οθόνης

en: Make Wine and legacy applications fullscreen properly.
el: Κάνε τις Wine και παραδοσιακές εφαρμογές να γίνονται πλήρους οθόνης σωστά.

en: Firefox Menu Fix
el: Διόρθωση Μενού του Firefox

en: Fix window type of Firefox and Thunderbird menus.
el: Διόρθωση του είδους παραθύρου μενού του Firefox και του Thunderbird.

en: OpenOffice.org Menu Fix
el: Διόρθωση Μενού του OpenOffice.org

en: Fix window type of OpenOffice.org menus.
el: Διόρθωση του είδους παραθύρου μενού του OpenOffice.org.

en: Notification Daemon Fix
el: Διόρθωση Δαίμονα Ειδοποίησης

en: Fix window type of notification daemon windows.
el: Διόρθωση του είδους παραθύρου του δαίμονα ειδοποίησης παραθύρων.

en: Java Window Fix
el: Διόρθωση Παράθυρου Java

en: Fix window type of various Java windows.
el: Διόρθωση του είδους παραθύρου για διάφορα παράθυρα Java.

en: Qt Window Fix
el: Διόρθωση Παραθύρου Qt

en: Fix window type of various Qt windows.
el: Διόρθωση του είδους παραθύρου για διάφορα παράθυρα Qt.

en: Convert Urgency to Demands Attention
el: Μετατροπή του Επείγον σε Απαιτεί Προσοχή

en: Make "urgent" windows also "demand attention".
el: Κάνε τα "επείγοντα" παράθυρα "επισταμένης προσοχής" επίσης.

en: AIGLX Fragment Parameter Fix
el: Παράμετρος Διόρθωσης για το Σύστημα AIGLX

en: Fix broken glProgramEnvParameter4f implementation.
el: Διόρθωση της χαλασμένης εφαρμογής  glProgramEnvParameter4f

en: Fix screen updates in XGL with fglrx.
el: Διόρθωση ενημερώσεων οθόνης στο XGL με τον fglrx.

en: Fix for broken GLX_MESA_copy_sub_buffer on XGL in fglrx.
el: Διόρθωση για χαλασμένο GLX_MESA_copy_sub_buffer on XGL στον fglrx.

en: Force synchronization between X and GLX
el: Επιβολή συγχρονισμού μεταξύ Χ και GLX

en: Force synchronization between X and GLX, which may help for window parts not redrawing correctly when using Nvidia drivers, but also may decrease performance.
el: Επιβολή συγχρονισμού μεταξύ Χ και GLX, που μπορεί να βοηθήσει για τμήματα παραθύρων που δεν επανασχεδιάζονται σωστά όταν χρησιμοποιούνται οι Nvidia οδηγοί, αλλά επίσης μπορεί να μειώσει την απόδοση.

en: Window stickyness
el: Kολλητικότητα παραθύρου

en: Make "on all desktops" windows "sticky"
el: Κάνε "σε όλες τις επιφάνειες εργασίας" τα παράθυρα "καρφιτσωμένα"

en: Make "on all desktops" windows sticky. Sticky windows are visible on all viewports.
el: Κάνε "σε όλες τις επιφάνειες εργασίας" τα παράθυρα καρφιτσωμένα. Τα καρφιτσωμένα παράθυρα είναι ορατά σε όλες τις εικονικές επιφάνειες εργασίας.

en: "On all desktops" sticky match
el: "Σε όλες τις επιφάνειες εργασίας" καρφιτσωμένο ταίριαγμα

en: Windows on all desktops that should be made sticky
el: Παράθυρα σε όλες τις επιφάνειες εργασίας που πρέπει να γίνουν καρφιτσωμένα
