compiz-plugins-main - en to eu translation catalogue (492 entries)

en: Animations
eu: Animazioak

en: Use various animations as window effects
eu: Erabili hainbat animazio leiho efektu gisa.

en: Open Animation
eu: Irekitze animazioa

en: Animation Selection
eu: Animazioak hautatu

en: Open Effect
eu: Irekitze efektua

en: The animation effect shown when creating a window.
eu: Animazio efektua ikusgai leihoa sortzean.

en: Duration
eu: Iraupena

en: Animation duration in milliseconds for open effect.
eu: Animazio iraupena milisegundutan irekitze efektuan.

en: Window Match
eu: Leiho parekatzea

en: The windows that will be animated.
eu: Animatuak izango diren leihoak.

en: Options
eu: Aukerak

en: Comma separated list of option value assignments to override effect settings, e.g.: fire_color=#0080ffff, fire_particles=700, fire_smoke=1
eu: Gainidatziko diren, komaz banatutako, aukeren balioen zerrenda, adibidez:  fire_color=#0080ffff, fire_particles=700, fire_smoke=1

en: Random Effects
eu: Asazko efektuak

en: Pool
eu: Gordailu

en: Close Animation
eu: Ixte animazioa

en: Close Effect
eu: Ixte efektua

en: The animation effect shown when closing a window.
eu: Animazio efektua ikusgai leihoa ixtean.

en: Animation duration in milliseconds for close effect.
eu: Animazio iraupena milisegundutan ixte efektuan.

en: Minimize Animation
eu: Ikonotu animazioa

en: Minimize Effect
eu: Ikonotu efektua

en: The animation effect shown when minimizing a window.
eu: Animazio efektua ikusgai leihoa txikitzean.

en: Animation duration in milliseconds for minimize effect.
eu: Animazio iraupena milisegundutan ikonotze efektuan.

en: Shade Animation
eu: Itzal animazioa

en: Shade Effect
eu: Itzal efektua

en: The animation effect shown when shading a window.
eu: Animazio efektua ikusgai lehioa itzalera pasatzean.

en: Animation duration in milliseconds for shade effect.
eu: Animazio iraupena milisegundutan itzal efektuan.

en: Window that should animate with this effect when shaded.
eu: enfokatzean efektu honegatik animatua izango den leihoa.

en: Focus Animation
eu: Fokuaren animazioa

en: Focus Effect
eu: Fokuaren efektua

en: The animation effect shown when focusing a window.
eu: Animazio efektua ikusgai leihoa hautatzean.

en: Animation duration in milliseconds for focus effect.
eu: Animazio iraupena milisegundutan 'focus' efektuan.

en: Window that should animate with this effect when focused.
eu: Enf

en: Effect Settings
eu: Efektu ezarpenak

en: Curved Fold
eu: Kurbatutako tolesdura

en: Curved Fold Amplitude Multiplier
eu: Kurbatutako tolesduraren anplitude biderkatzailea

en: Fold amplitude (size) is multiplied by this number. Negative values fold outward.
eu: Tolesduraren anplitude (tamaina) zenbaki honegatik biderkatzen da. Balore negatiboek bestaldera tolesten dute.

en: Zoom to TaskBar on Minimize
eu: Ikonotzean zoom ataza-barrara

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Curved Fold effect.
eu: Leihoak ataza-barrara zoom egin behar badu toleste oker efektuaz txikitzean.

en: Dodge
eu: Txiri egin

en: Dodge Gap Ratio
eu: Txiri tarte ratioa

en: Dream
eu: Ametz

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Dream effect.
eu: Leihoak ataza-barrara zoom egin behar badu amets efektuaz txikitzean.

en: Glide 1
eu: Txirrist 1

en: Away Position
eu: Kontrako posizio

en: Closeness of window to camera at the end of the animation (1.0: Close to camera, -2.0: Away from camera).
eu: Animazio amaieran leihoaren gertutasuna kamerara (1.0: kameratik gertu, -2.0: kameratik urruti).

en: Away Angle
eu: Kontrako angelua

en: Angle of window at the end of the animation.
eu: leihoaren angulua animazio amaitzean

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Glide 1 effect.
eu: Leihoak ataza-barrara zoom egin behar badu txirrist 1 efektuaz txikitzean.

en: Glide 2
eu: Txirrist 2

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Glide 2 effect.
eu: Leihoak ataza-barrara zoom egin behar badu txirrist 2 efektuaz txikitzean.

en: Horizontal Folds
eu: Horizontalean tolestu

en: Horizontal Folds Amplitude Multiplier
eu: Toleste horizontalaren anplitude biderkatzailea

en: Number of Horizontal Folds
eu: Toleste horizontalen kopurua.

en: The number of horizontal folds that occur in the Horizontal Fold animation.
eu: Emango diren toleste horizontal kopurua Toleste Horizontal animazioan.

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Horizontal Folds effect.
eu: Leihoak ataza-barrara zoom egin behar badu toleste horizontal efektuaz txikitzean.

en: Magic Lamp
eu: Lanpara magikoa

en: Magic Lamp Open/Close Moving End
eu: Lanpara magikoaren ireki/itxi mugimendu amaiera

en: On open/close, move magic lamp ending point with the mouse pointer.
eu: Zabaldu eta ixtean, mugitu lanpara magikoaren amaiera sagu erakusleaz

en: Magic Lamp Grid Y Resolution
eu: Lanpara magikoaren saretaren Y resoluzioa

en: Vertex grid resolution for Magic Lamp (Y dimension only). This is the number of points used to define the curves. The higher the number, the smoother the curves. However there will be a loss of performance (CPU usage increases).
eu: Sareta erpinaren resoluzioa lanpara magikoan (Y dimensioan bakarrik). Kurbak definitzeko erabiliko diren puntu kopurua da. Zenbakia handiagoak kurba leuntzen du. Hala ere, errendimendu txikitzea ekar dezake. (CPU erabilera igotzen da).

en: Magic Lamp Max Waves
eu: Lanpara magikoaren uhin maximoak

en: The maximum number of waves for Magic Lamp.
eu: Uhin kopuru maximoa lanpara magikoan.

en: Magic Lamp Min Wave Amplitude
eu: Lanpara magikoko uhinaren zabalera minimoa

en: The minimum amplitude (size of the waves) Magic Lamp will have.
eu: Lanpara magikoak izango duen zabalera minimoa (Uhinen tamaina).

en: Magic Lamp Max Wave Amplitude
eu: Lanpara magikoko uhinaren zabalera maximoa

en: The maximum amplitude (size of the waves) Magic Lamp will have.
eu: Lanpara magikoak izango duen zabalera maximoa (uhinen tamaina).

en: Magic Lamp Open Start Width
eu: Lanpara magikoak irekitzean duen zabalera

en: Starting width of open effect and ending width of close effect for Magic Lamp.
eu: Hasierako zabalera irekitzean eta amaierako zabalera ixtean lanpara magiko efektuan.

en: Roll Up
eu: Bildu

en: Rollup Fixed Interior
eu: Biltzean barnea finkaturik

en: Fixed window interior during the Rollup animation.
eu: Biltze animazioan zehar leihoaren barnea finkaturik.

en: Sidekick
eu: Ostikoa

en: Sidekick Number of Rotations
eu: Ostikoaren bira kopuruakoa

en: Number of rotations for Sidekick (plus or minus 10% for randomness).
eu: Ostikoaren bira kopurua (%10 gora behera ausazkoan)

en: Sidekick Springiness
eu: Ostikoaren malgukitasuna

en: How spring-like the Sidekick animation should be.
eu: Ostiko animazioak zenbateko malguki itxura izango duen

en: Zoom from Center
eu: Zoom erditik

en: Zoom from center when playing the Sidekick animation.
eu: Ostiko animazioan zoom erditik.

en: Off
eu: Itzali

en: Minimize/Unminimize Only
eu: Ikonotu/handitu bakarrik

en: Open/Close Only
eu: Ireki/itxi bakarrik

en: On
eu: Piztu

en: Vacuum
eu: Hutsa

en: Vacuum Open/Close Moving End
eu: Xurgailuaren Ireki/itxi mugimendu amaiera

en: On open/close, move vacuum ending point with the mouse pointer.
eu: Zabaldu eta ixtean, mugitu xurgailuaren amaiera sagu erakusleaz

en: Vacuum Grid Y Resolution
eu: Sareta hutsaren Y resoluzioa

en: Vertex grid resolution for Vacuum (Y dimension only). This is the number of points used to define the curves. The higher the number, the smoother the curves. However there will be a loss of performance (CPU usage increases).
eu: Sareta erpinaren resoluzioa xurgailuan (Y dimensioan bakarrik). Kurbak definitzeko erabiliko diren puntu kopurua da. Zenbakia handiagoak kurba leuntzen du. Hala ere, errendimendu txikitzea ekar dezake. (CPU erabilera igotzen da).

en: Vacuum Open Start Width
eu: Xurgailuaren hasierako zabalera.

en: Starting width of open effect and ending width of close effect for Vacuum.
eu: Hasierako zabalera irekitzean eta amaierako zabalera ixtean xurgailu efektuan.

en: Wave
eu: Uhina

en: Wave Width
eu: Uhin zabalera

en: The width of the wave relative to the window height.
eu: Uhinaren zabalera leihoaren altueraren araberakoa.

en: Wave Amplitude Multiplier
eu: Uhin anplitude biderkatzailea

en: Wave amplitude (size) is multiplied by this number. Negative values fold outward.
eu: Uhin anplitudea (tamaina) zenbaki honegatik biderkatuko da. Balore negatiboek bestaldera tolestuko dute.

en: Zoom from center when playing the Zoom animation.
eu: Zomm erditik zoom animazioan.

en: Zoom Springiness
eu: Zoom malgukitasuna

en: How spring-like the Zoom animation should be.
eu: Zoom animazioak zenbateko malguki itxura izango duen

en: Random Animations For All Events
eu: Gertaera guztientan ausazko animazioa

en: All effects are chosen randomly, ignoring the selected effect. If None is selected for an event, that event won't be animated.
eu: Efektu guztiak ausazkoak, hautatutako efektua ahaztuz. Gertaera baten ez bada efekturik hautatu, ez da animatuko.

en: Animation Time Step
eu: Animazio denbora-pausoa

en: The amount of time in milliseconds between each render of the animation. The higher the number, the jerkier the movements become.
eu: Milisegundo kopurua animazio irudikatzeen artean. Gero eta zenbaki handiagoa mugimendu zakarragoa.

en: None
eu: Ezer ez

en: Random
eu: Ausaz

en: Fade
eu: Iraungi

en: Color filter
eu: kolore filtroa

en: Filter colors for accessibility purposes
eu: Erabilgarritasun asmoetarako koloreak iragazi

en: Toggle window filtering
eu: Gaitu/ezgaitu leiho iragazkia.

en: Toggle filtering for currently focused window.
eu: Gaitu/ezgaitu iragaztea orain fokua duen leihora.

en: Toggle screen filtering
eu: Gaitu/ezgaitu pantaila iragazkia.

en: Toggle filtering for every window on the screen.
eu: Gaitu/ezgaitu iragaztea pantailan dauden leiho guztietara.

en: Switch filter
eu: Aldatu iragazkia

en: Select filter to use from filters list : either apply all filters or only one specific filter (triggering this action switches filters one by one and eventually comes back to the "all filters" mode).
eu: Hautatu iragazkia, zerrendatik: Erabili iragazki guztiak edo bat bereziki. (ekintza hau abiaraztean, iragazkiak banan-banan aldatuko ditu, "iragazki guztiak" modura itzuliz tokatzean)

en: Filter window decorations
eu: Leiho dekorazio iragazkia

en: Window decorations (borders and titlebar) will be filtered as well as window contents if enabled.
eu: Leiho dekorazioak (ertzak eta titulu-barra) iragazi egingo dira, leiho edukiaz bat, gaitua badago.

en: Filtered windows
eu: Lehio iragaziak

en: Windows to be filtered by default.
eu: Lehenetsita iragaziko diren leihoak.

en: Exclude windows
eu: Baztertu leihoa

en: Windows to exclude from filtering.
eu: Iragaziko ez diren leihoak.

en: Filters files
eu: Fitxategiak iragazi

en: List of plain text filter files that should be applied when filtering windows or screen.
eu: Leihoak edo pantaila iragaztean aplikatuko diren testu hutsezko iragazkien zerrenda.

en: Expo Plugin
eu: Expo plugina

en: Bindings
eu: Laster-teklak

en: Expo key
eu: Expo tekla

en: Expo button
eu: Expo botoia

en: Expo edge
eu: Expo ertza

en: Double click time
eu: Klik bikoitzaren denbora

en: Timeframe to execute a double click
eu: Denbora-tartea klik bikoitza exekutatzeko

en: Drag&amp;drop
eu: Arrastatu eta jaregin

en: Button binding for drag &amp; drop of windows
eu: Laster-tekla, leihoak arrastatu eta jaregin egiteko

en: Exit expo
eu: Expotik irten

en: Button binding to exit expo
eu: Expotik irteteko laster-tekla

en: Next viewport
eu: Hurrengo mahaigain aurkezpena

en: Button binding to switch to next viewport in expo
eu: Laster-tekla hurrengo mahaigain aurkezpenera aldatzeko Expon

en: Previous viewport
eu: Aurreko mahaigain aurkezpena

en: Behaviour
eu: Jokabidea

en: Zoom time
eu: Zoom denbora

en: Duration of the zoomout animation
eu: Txikitze animazioaren denbora

en: Immediate moves
eu: Berehala mugitu

en: Selects if windows movements in expo mode should be immediate - this among other things disables wobbliness
eu: Hautatu leiho mugimendua berehalakoak izan behar badira - this among other things disables wobbliness

en: Expo Animation
eu: Expo animazioa

en: Animation used when switching to expo mode
eu: Expo modura aldatzean erabilitako animazioa

en: Fade + Zoom
eu: Iraungi + zoom

en: Appearance
eu: Itxura

en: Deformation
eu: Deformazioa

en: Deformation of the expo wall
eu: Expo ormaren deformazioa

en: Curve
eu: Kurbadura

en: Distance
eu: Distantzia

en: Distance of the expo wall
eu: Expo ormara distantzia

en: Viewport distance
eu: Mahaigain aurkezpenaren distantzia

en: Distance between viewports
eu: Mahaingain aurkezpenen arteko tartea

en: Aspect Ratio
eu: Itxura ratioa

en: Expo mode aspect ratio
eu: Expo moduaren itxura ratioa

en: Curve strength
eu: Kurbaduraren indarra

en: Strength of the deformation in curve mode
eu: Deformazioaren indarra kurba moduan

en: Hide panels/docks in expo
eu: Gorde panelak/docks expon

en: Hide panels/docks in expo.
eu: Gorde panelak/docks expon.

en: Generate mipmaps in expo mode
eu: Sortu mipmaps expo moduan

en: Multi Output Mode
eu: Irteera anitzeko modua

en: Selects how the expo wall is displayed if multiple output devices are used.
eu: Hautatu expo orma nola ikusiko den irteera gailu anitzak erabiltzen badira.

en: One big wall
eu: Orma handi bakarra

en: One wall per output
eu: Orma bat irteerako

en: Brightness
eu: Distira

en: Inactive viewport brightness.
eu: Aktibo ez dauden mahaigain aurkezpenen distira.

en: Saturation
eu: Saturazioa

en: Inactive viewport saturation.
eu: Aktibo ez dauden mahaigain aurkezpenen saturazioa.

en: Reflection
eu: Islatzea

en: Show a reflection of the viewports on the ground
eu: Ikus mahaigain aurkezpenaren islatzea zoruan

en: Ground color(near)
eu: Zoruaren kolorea (gertu)

en: Color of the ground (near).
eu: Oinarriko kolorea (gertu).

en: Ground color(far)
eu: Zoruaren kolorea (urruti)

en: Color of the ground (far).
eu: Oinarriko kolorea (urruti).

en: Reflection ground size
eu: Islatzearen zoru tamaina

en: Reflection ground size.
eu: Islatzearen zoru tamaina.

en: Reflection Scale
eu: Islatzearen eskala

en: Scale factor of the expo wall reflection
eu: Eskala faktorea expo ormaren islatzean

en: Enhanced Zoom Desktop
eu: Mahaigain zoom hobetua

en: Zoom In/Out
eu: Zooma gerturatu/urrundu

en: Zoom In
eu: Zooma gerturatu

en: Zoom Out
eu: Zooma urrundu

en: Zoom Box
eu: Zoom kutxa

en: Zoom in on a boxed area
eu: Zoom kutxa egindako arean

en: Mouse Behaviour
eu: Saguaren jokabidea

en: Center the mouse
eu: Lerrokatu zentroan sagua

en: Puts the mouse in the middle of the screen (Regardless of zoom level)
eu: Kokatu sagua pantailaren erdian (zoom maila edozein izanda ere)

en: Specific Zoom
eu: Zoom zehatza

en: Zoom Specific Level 1
eu: Zoom zehatza 1. maila

en: Zoom to the specific zoom level 1
eu: Zoom 1. zoom maila zehatzera

en: Specific zoom factor 1
eu: Zoom zehatzaren 1 faktorea

en: Zoom Specific Level 2
eu: Zoom zehatza 2. maila

en: Zoom to the specific zoom level 2
eu: Zoom 2. zoom maila zehatzera

en: Specific zoom factor 2
eu: Zoom zehatzaren 2. faktorea

en: Zoom Specific Level 3
eu: Zoom zehatza 3. maila

en: Zoom to the specific zoom level 3
eu: Zoom 3. zoom maila zehatzera

en: Specific zoom factor 3
eu: Zoom zehatzaren 3. faktorea

en: Target Focused Window on Specific level
eu: Jarraitu fokuan duen leihoa maila zehatzean

en: Zoom Area Movement
eu: Zoom area mugimendua

en: Toggle zoom area lock
eu: Gaitu/ezgaitu zoom area blokeatzea

en: Panning
eu: Panoramika

en: Pan Zoom Left
eu: Mugi zooma ezkerrera

en: Pan (move) the zoom area left
eu: Mugi zoom area ezkerrera

en: Pan Zoom Right
eu: Mugi zooma eskumara

en: Pan (move) the zoom area right
eu: Mugi zoom area eskumara

en: Pan Zoom Up
eu: Mugi zooma gora

en: Pan (move) the zoom area up
eu: Mugi zoom area gora

en: Pan Zoom Down
eu: Mugi zooma behera

en: Pan (move) the zoom area down
eu: Mugi zoom area behera

en: Fitting
eu: Doitzen

en: Fit the window to the zoom level
eu: Doitu leihoa zoom mailara

en: Fit zoomed area to window
eu: Doitu zoom area leihora

en: Zoom factor
eu: Zoom faktorea

en: Zoom in/out by this factor. Higher value means quicker zooming.
eu: Zoom gerturatu/urrundu faktore honekin. Faktore handigoak zoom azkarragoa dakar.

en: Minimum zoom factor
eu: Zoom faktore minimoa

en: The minimum allowed zoom factor. A value of 0.5 equals 2x zoom, a value of 0.25 equals 4x zoom.
eu: Baimendutako zoom balio minimoa. 0.5 balioa 2x zooma da eta 0.25 balioa 4x zooma da.

en: Sync Mouse
eu: Sinkronizatu sagua

en: Always keep the zoomed area in sync with where the mouse is, and vice versa. Use this if you don't intend to draw a scaled pointer or hide the original pointer. The zoomed area will move as you move your mouse.
eu: Mantendu beti sinkronizatua zoom area eta saguaren kokapena. Erabili hau, ez baduzu marraztu behar eskalatutako erakuslerik edo gorde erakusle originala. Zoom area saguaz batera mugituko da.

en: Scale the mouse pointer
eu: Eskalatu sagu erakuslea

en: Enable this to get a gradually larger mouse pointer as you zoom in
eu: Gaitu zomma gerturatzean saguaren erakuslea gradualki handitzeko

en: Hide original mouse pointer
eu: Gorde sagu erakusle originala

en: Hides the original mouse pointer when zoomed in and scaling the mouse
eu: Gorde sagu erakusle originala gerturatzean eta saguak eskalatzean

en: Restrain the mouse to the zoom area
eu: Eutsi sagua zoom arean.

en: Pan the zoom area when the mouse cursor moves outside the visible area.
eu: Mugi zoom area saguaren erakuslea area ikusgarritik kanpora mugitzean

en: Mouse Restrain Margin
eu: Sagua eutsi marjinen barruan

en: The size of the margin to add when attempting to restrain the mouse.
eu: Marjinari gehitutako tamaina saguari eutsi behar zaionean

en: Pan Factor
eu: Mugitze faktorea

en: Focus Tracking
eu: Foku jarraipena

en: Enable focus tracking
eu: Gaitu foku jarraipena

en: Move the zoom area when focus changes.
eu: Mugitu zoom area fokua aldatzean.

en: Fit zoom level to window on focus change
eu: Doitu zoom maila leihora foku maila aldatzean

en: Fit the zoomed area to the window when the zoomed area moves as a result of focus tracking.
eu: Doitu zoom area leihora zoom area mugitzean foku jarraipen bategatik.

en: Fit the zoomed area to the window when the zoomed area moves as a result of focus tracking. Even when not initially zoomed in.
eu: Doitu zoom area leihora zoom area mugitzean foku jarraipen bategatik nahiz eta hasieran zooma ez izan.

en: Follow Focus Delay
eu: Jarraitu foku atzerapena

en: Animation
eu: Animazioa

en: Speed
eu: Abiadura

en: Zoom Speed
eu: Zoom abiadura

en: Timestep
eu: denbora-pausoa

en: Zoom Timestep
eu: Zoom denbora-pausoa

en: Filter Linear
eu: Iragazki lineala

en: Use linear filter when zoomed in
eu: Erabili iragazki lineala zooma gerturatzean

en: JPEG image format plugin
eu: JPEG irudi formatuko plugina

en: Compression Quality
eu: Konpresio kalitatea

en: Quality of compression when saving JPEG images
eu: Konpresio kalitatea JPEG irudiak gordetzean

en: Magnifier
eu: Lupa

en: Magnifier box
eu: Lupa kutxa

en: Initiate
eu: Hasi

en: General
eu: Orokorra

en: Mode
eu: Mota

en: Mode.
eu: Mota.

en: Simple
eu: Sinple

en: Image overlay
eu: Irudia gainjarrita

en: Fisheye
eu: Arrain begia

en: Zoom factor for keyboard initiated magnifier.
eu: Teklatuaz hasitako luparen zoom faktorea.

en: Keep fully on screen
eu: Mantendu upa osoa pantaila barruan

en: Keep fully on screen.
eu: Mantendu lupa osoa pantaila barruan.

en: Width
eu: Zabalera

en: Box width.
eu: Kutxa zabalera.

en: Height
eu: Altura

en: Box height.
eu: Kutxa altura.

en: Border width
eu: Ertz zabalera

en: Border widtht.
eu: Ertz zabalera.

en: Border color
eu: Ertz kolorea

en: Magnifier image
eu: Lupa irudia

en: Magnifier image.
eu: Lupa irudia.

en: X offset of the cursor
eu: Kurtsorearen X desplazamendua

en: X offset of the cursor.
eu: Kurtsorearen X desplazamendua.

en: Y offset of the cursor
eu: Kurtsorearen Y desplazamendua

en: Y offset of the cursor.
eu: Kurtsorearen Y desplazamendua.

en: Radius
eu: Erradioa

en: Radius of the magnification area.
eu: Handitutako arearen erradioa.

en: Updates the mouse pointer position from the xserver
eu: Xservertik eguneratu sagu erakuslearen kokapena

en: Negative
eu: Negatiboa

en: Used to set a window or screen negative
eu: Leihoa edo pantaila negatiboan jartzeko erabili

en: Toggle Window Negative
eu: Gaitu/ezgaitu leiho negatiboa

en: Toggle active window negative
eu: Gaitu/ezgaitu leiho aktibo negatiboa

en: Toggle Screen Negative
eu: Gaitu/ezgaitu pantaila negatiboa

en: Toggle screen negative
eu: Gaitu/ezgaitu pantaila negatiboa

en: Neg Windows
eu: Leihoak negatiboan

en: Windows to be negative by default
eu: Lehenetsirik negatiboan izango diren leihoan

en: Exclude Windows
eu: Kontuan ez hartzeko leihoak

en: Windows to exclude from negating
eu: Negatibo jartzetik baztertuko diren leihoak

en: Opacify
eu: Opakutzea

en: Make windows easily visible by hovering the mouse over them
eu: Egin leihoa erraz ikusgai sagu erakuslea gainetik pasatzerakoan.

en: Toggle Opacify
eu: Gaitu/ezgaitu opakutzea

en: Misc. Options
eu: Hainbat aukera

en: Reset opacity to original values when toggling
eu: Gaitu/ezgaitzean berrezarri opakutasun originala

en: Reset the opacity of all windows modified by opacify when toggling Opacify with the defined key-combination.
eu: Definitutako tekla konbinazioaz opakutzea gaitu/ezgaitzean berrezarri leiho guztien opakutasuna

en: Delay until Opacification
eu: Atzeratu opakutasuna burutu arte

en: The delay (in ms) before Opacify changes opacity after the active window has changed.
eu: Leiho aktiboa aldatu eta gero, opakutzeak opakutasuna aldatzeko denbora tartea (milisegundotan)

en: Toggle Opacify on by default
eu: Gaitu/ezgaitu opakutzea lehenetsita

en: With this enabled, opacify will be on when you load Opacify, which is usually when you start Compiz.
eu: Opakutzea kargatzean gaituko da honekin, normalean Compiz abiaraztean.

en: Only increase opacity if a window is blocking
eu: Opakutasuna gehitu leihoa blokeatua dagoenean bakarrik

en: Do not wait if the window we are hovering is the focused window. This allows us to instantly see the focused window. You probably want to disable this if you are not using 'Click to Focus'.
eu: Ez itxaron gainetik pasatzen ari garen leihoa enfokatutakoa bada. Honek enfokatutako leihoa berehala ikustean ahalbidetzen digu. Seguru aski hau ezgaitu nahi izango duzu ez baduzu erabiltzen 'klik enfokatzeko'.

en: Windows that should be opacified.
eu: Opakutzea aplikatuko zaien leihoak.

en: Opacity Levels
eu: Opakutasun mailak

en: Active Opacity
eu: Aktibatu opakutasuna

en: Passive Opacity
eu: Opakutasun pasiboa

en: Put
eu: Kokatu

en: Put window
eu: Kokatu leihoa

en: Put On Viewport
eu: Kokatu mahaigain aurkezpenean

en: Move window to a certain viewport
eu: Mugitu leihoa mahaigain aurkezpen jakin batera

en: Put to arbitrary viewport
eu: Kokatu hausazko mahaigain aurkezpenean

en: Put On Viewport 1
eu: Kokatu lehen mahaigain aurkezpenean

en: Move window to viewport 1
eu: Mugitu leihoa lehen mahaigain aurkezpenera

en: Put On Viewport 2
eu: Kokatu 2. mahaigain aurkezpenean

en: Move window to viewport 2
eu: Mugitu leihoa 2. mahaigain aurkezpenera

en: Put On Viewport 3
eu: Kokatu 3. mahaigain aurkezpenean

en: Move window to viewport 3
eu: Mugitu leihoa 3. mahaigain aurkezpenera

en: Put On Viewport 4
eu: Kokatu 4. mahaigain aurkezpenean

en: Move window to viewport 4
eu: Mugitu leihoa 4. mahaigain aurkezpenera

en: Put On Viewport 5
eu: Kokatu 5. mahaigain aurkezpenean

en: Move window to viewport 5
eu: Mugitu leihoa 5. mahaigain aurkezpenera

en: Put On Viewport 6
eu: Kokatu 6. mahaigain aurkezpenean

en: Move window to viewport 6
eu: Mugitu leihoa 6. mahaigain aurkezpenera

en: Put On Viewport 7
eu: Kokatu 7. mahaigain aurkezpenean

en: Move window to viewport 7
eu: Mugitu leihoa 7. mahaigain aurkezpenera

en: Put On Viewport 8
eu: Kokatu 8. mahaigain aurkezpenean

en: Move window to viewport 8
eu: Mugitu leihoa 8. mahaigain aurkezpenera

en: Put On Viewport 9
eu: Kokatu 9. mahaigain aurkezpenean

en: Move window to viewport 9
eu: Mugitu leihoa 9. mahaigain aurkezpenera

en: Put On Viewport 10
eu: Kokatu 10. mahaigain aurkezpenean

en: Move window to viewport 10
eu: Mugitu leihoa 10. mahaigain aurkezpenera

en: Put On Viewport 11
eu: Kokatu 11. mahaigain aurkezpenean

en: Move window to viewport 11
eu: Mugitu leihoa 11. mahaigain aurkezpenera

en: Put On Viewport 12
eu: Kokatu 12. mahaigain aurkezpenean

en: Move window to viewport 12
eu: Mugitu leihoa 12. mahaigain aurkezpenera

en: Put to adjacent viewport
eu: Kokatu alboko mahaigain aurkezpenean

en: Viewport Left
eu: Mahaigain aurkezpen ezkerrean

en: Move window to the viewport on the left
eu: Mugitu leihoa mahaigain aurkezpenera ezkerrean

en: Viewport Right
eu: Mahaigain aurkezpen eskuman

en: Move window to the viewport on the right
eu: Mugitu leihoa mahaigain aurkezpenera eskuman

en: Viewport Top
eu: Mahaigain aurkezpen gainean

en: Move window to the viewport on the top
eu: Mugitu leihoa mahaigain aurkezpenera goian

en: Viewport Bottom
eu: Mahaigain aurkezpen azpian

en: Move window to the viewport on the bottom
eu: Mugitu leihoa mahaigain aurkezpenera behean

en: Put within viewport
eu: Kokatu mahaigain aurkezpenen barruan

en: Put Center
eu: Kokatu erdian

en: Move window to the center
eu: Mugitu leihoa erdira

en: Put Left
eu: Kokatu ezkerrean

en: Move window to the left edge
eu: Mugitu leihoa ezkerreko ertzera

en: Put Right
eu: Kokatu eskuman

en: Move window to the right edge
eu: Mugitu leihoa eskumako ertzera

en: Put Top
eu: Kokatu goian

en: Move window to the top edge
eu: Mugitu leihoa goiko ertzera

en: Put Bottom
eu: Kokatu behean

en: Move window to the bottom edge
eu: Mugitu leihoa azpiko ertzera

en: Put Top Left
eu: Kokatu goiko ezkerrean

en: Move window to the top left corner
eu: Mugitu leihoa goiko ezkerreko izkinara

en: Put Top Right
eu: Kokatu goiko eskuman

en: Move window to the top right corner
eu: Mugitu leihoa goiko eskumako izkinara

en: Put Bottom Left
eu: Kokatu azpiko ezkerrean

en: Move window to the bottom left corner
eu: Mugitu leihoa azpiko ezkerreko izkinara

en: Put Bottom Right
eu: Kokatu goiko eskuman

en: Move window to the bottom right corner
eu: Mugitu leihoa azpiko eskumako izkinara

en: Restore Position
eu: Berrezarri posizioa

en: Move window to the last position
eu: Mugitu leihoa azken posiziora

en: Put Pointer
eu: Kokatu erakuslean

en: Move window to the pointer position
eu: Mugitu leihoa erakuslearen posiziora

en: Move window arbitrarily by passing x, y and type.
eu: Mugitu leihoa arbitrarioki x, y eta mota pasatuz.

en: Unfocus Window
eu: Desenfokatu leihoa

en: Unfocus windows that are moved off the viewport
eu: Mahaigain aurkezpenetik kanpora mugitutako leihoak desenfokatu

en: Window Center
eu: Mahaigain aurkezpen erdian

en: Avoid Offscreen
eu: Saihestu pantailaz-kanpokoa

en: Avoids putting window borders offscreen
eu: Saihestu leiho ertzak pantailaz kanpo ezartzea

en: Animation speed
eu: Animazio abiadura

en: Animation timestep
eu: Animazio denbora-pausoa

en: Resize Info
eu: Tamaina aldatze informazioa

en: Fade Time
eu: Iraungitze denbora

en: Fade time (in ms) for popup window
eu: Laster-leihoko iraungitze denbora (milisegundotan)

en: Show resize info for all windows.
eu: Leiho guztien tamaina aldatzearen informazioa ikusi.

en: Text color.
eu: Testu kolorea.

en: Gradient Color 1
eu: Gradientearen lehen kolorea

en: Color 1 of the gradient background.
eu: Atzeko planoko gradientearen lehen kolorea

en: Gradient Color 2
eu: Gradientearen 2. kolorea

en: Color 2 of the gradient background.
eu: Atzeko planoko gradientearen 2. kolorea

en: Gradient Color 3
eu: Gradientearen 3. kolorea

en: Color 3 of the gradient background.
eu: Atzeko planoko gradientearen 3. kolorea

en: Ring Switcher
eu: Biribil aldatzailea

en: Key bindings
eu: Laster-teklak

en: Next Window
eu: Hurrengo leihoa

en: Previous Window
eu: Aurreko leihoa

en: Next Window (All Workspaces)
eu: Hurrengo leihoa (lan-mahai denak)

en: Previous Window (All Workspaces)
eu: Aurreko leihoa (lan-mahai denak)

en: Next Window (Group)
eu: Hurrengo leihoa (Taldea)

en: Previous Window (Group)
eu: Aurreko leihoa (Taldea)

en: Ring speed
eu: Biribil abiadura

en: Ring timestep
eu: Biribil denbora-pausoa

en: Inactive Window Opacity
eu: Aktibo ez dagoen leihoaren opakutasuna

en: Amount of opacity (in percent) for windows in the ring which are not selected
eu: Opakutasuna (ehunekoan) biribileko leihoentzat aukeratuak ez daudenean.

en: Ring Windows
eu: Leihoak biribilean

en: Windows that should be shown in ring
eu: Biribilean erakutsiko diren leihoak

en: Overlay Icon
eu: Ikonoa gainjarri

en: Overlay an icon on windows in the ring
eu: Biribileko leihoetan ikono bat gainjarri

en: Emblem
eu: Ikurra

en: Big
eu: Handia

en: Darken Background
eu: Atzeko planoa ilundu

en: Darken background when showing the ring
eu: Atzeko planoa ilundu biribila bistan dagoenean

en: Show Minimized
eu: Erakutsi minimizatua

en: Show windows that are minimized, shaded or in show desktop mode.
eu: Erakutsi txikitutako leihoak, itzaldurik edo mahaigain erakuste moduan.

en: Allow Mouse Selection
eu: Baimendu sagu aukeraketa

en: Allow the selection of windows by just clicking on them while the switcher is active.
eu: Baimendu leiho aukeraketa bere gainean klik eginez aldatzailea aktibo dagoenean.

en: Ring appearance
eu: Biribil itxura

en: Rotate Ring Clockwise on Next
eu: Biratu hurrengoa ordulariaren norabidekoa izanik

en: Rotate ring clockwise for next window instead of counterclockwise
eu: Biratu hurrengoa ordulariaren norabidekoa aurkakoa izanik

en: Ring Width
eu: Biribil zabalera

en: Ring width (in percent of the screen width)
eu: Biribil zabalera (Pantailaren zabaleraren ehunekoan)

en: Ring Height
eu: Biribilaren altura

en: Ring height (in percent of the screen height)
eu: Biribil altura (Pantailaren alturaren ehunekoan)

en: Thumbnail Width
eu: Koadro txiki zabalera

en: Maximum horizontal size of a thumbnail in the ring
eu: Biribilean koadro txikiaren tamaina horizontal maximoa

en: Thumbnail Height
eu: Koadro txiki altura

en: Maximum vertical size of a thumbnail in the ring
eu: Biribilean koadro txikiaren tamaina bertikal maximoa

en: Minimum Brightness Factor
eu: Distira minimoaren faktorea

en: Changes the minimum brightness factor for windows in the ring. The farer away windows are, the less bright are they.
eu: Aldatu distira faktore minimoak biribileko leihoei. Urruneko leihoek dute distira gutxien.

en: Minimum Scale Factor
eu: Eskala minimoaren faktorea

en: Changes the minimum scale factor for windows in the ring. The farer away windows are, the smaller are they.
eu: Aldatu eskala faktore minimoak biribileko leihoei. Urruneko leihoak dira txikienak.

en: Window title display
eu: Leiho titulua erakustea

en: Show Window Title
eu: Erakutsi leiho titulua

en: Show window title of currently selected window.
eu: Erakutsi hautatutako leihoaren leiho titulua

en: Bold Font
eu: Letra lodia

en: Selects if the window title should be displayed in bold font or not.
eu: Aukeratu leiho tituluan letrak lodiak izango diren ala ez.

en: Font Size
eu: Letren tamaina

en: Font size for the window title
eu: Letra tamaina leiho tituluan

en: Background Color
eu: Atzeko planoko kolorea

en: Background color for the window title
eu: Atzeko planoko kolorea leiho tituluan

en: Font Color
eu: Letren kolorea

en: Font color for the window title
eu: Letra kolorea leiho tituluan

en: Text Placement
eu: Testu kokapena

en: Selects where to place the window title.
eu: Aukeratu non jarri leiho titulua.

en: Centered on screen
eu: Pantailan zentratua

en: Above ring
eu: Biribil gainean

en: Below ring
eu: Biribil azpian

en: Scale Addons
eu: Eskala gehigarriak

en: Some useful additions to the scale plugin
eu: Hainbat gehigarri erabilgarri eskalatze pluginerako

en: Close Window
eu: Leihoa itxi

en: Close windows while in scale mode
eu: Itxi leihoak eskalatze moduan daudenean

en: Close window while in scale mode
eu: Itxi leihoa eskalatze moduan dagoenean

en: Zoom Window
eu: Zoom leihoa

en: Zoom window while in scale mode
eu: Zoom leihoa eskalatze moduan

en: Window Title
eu: Leiho titulua

en: Window Title Display
eu: Leiho titulua erakustea

en: Window title display in scale mode
eu: Leiho titulua erakustea eskalatze moduan

en: No display
eu: Ez erakutsi

en: Highlighted window only
eu: Nabarmendutako leihoa bakarrik

en: All windows
eu: Leiho guztiak

en: Use bold font for window title display
eu: Erabili letra lodia leiho titulua erakustean

en: Font size for window title display
eu: Leiho tituluaren testu tamaina

en: Title Border Size
eu: Tituluaren ertz tamaina

en: Size of the border around the window title
eu: Ertzaren tamaina leiho titulu inguruan

en: Font color of the window title
eu: Leiho tituluaren testu kolorea

en: Background color of the window title
eu: Leiho tituluaren atzeko plano kolorea

en: Window Highlight
eu: Leiho nabarmentzea

en: Draw Window Highlight
eu: Marraztu leiho nabarmentzea

en: Highlights the hovered window with the given color
eu: Nabarmendu erakuslea leiho gainetik pasatzean emandako koloreaz

en: Highlight Color
eu: Nabarmentze kolorea

en: Color used for highlighting the hovered window
eu: Leihoa nabarmentzeko kolorea gainean jartzean

en: Window Layout Mode
eu: Leihoak diseinatzeko modua

en: Selects the mode to layout the windows in scale mode
eu: Hautatu eskalatze moduan leihoak diseinatzeko modua

en: Session Management
eu: Sesio kudeaketa

en: Talk to session manager and save/load window state
eu: Hitz-egin sesio kudeatzaileaz eta gorde/kargatu leiho egoera

en: Save Legacy Apps
eu: Aplikazio zaharrak gorde

en: Also try to save and restore legacy apps that don't support the X session management protocol. This setting only should be used in KDE, as only KDE's session manager also saves those applications.
eu: Saiatu X sesio kudeaketa protokoloa onartzen ez duten aplikazio zaharrak gorde eta berreskuratzen. Ezarpen hau KDEn bakarrik erabili beharko litzateke, KDE sesio kudeatzaileak bezala aplikazio hauek gordez.

en: Initiate switcher.
eu: Hasi Aldatzailea.

en: Initiate (All Workspaces)
eu: Hasi (idazmahai guztiak)

en: Initiate switcher (All Workspaces).
eu: Hasi Aldatzailea (idazmahai guztiak)

en: Fade speed
eu: Iraungitze abiadura

en: Fade in/out speed
eu: Agertze/desagertze abiadura

en: Mouse speed
eu: Sagu abiadura

en: Mouse movement speed
eu: Sagu mugimenduaren abiadura

en: Click duration
eu: Klik iraupena

en: Maximum click duration in miliseconds.
eu: Klik iraupen maximoa milisegundotan.

en: Flip
eu: Irauli

en: Max window size
eu: Leiho tamaina maximoa

en: Maximum window size (in percent of the screen width)
eu: Leiho tamaina maximoa (Pantaila zabaleraren portzentaia)

en: Background intensity
eu: Atzeko planoaren intentsitatea

en: Background intensity.
eu: Atzeko planoaren intentsitatea.

en: Hide non Desktop windows
eu: Gorde mahaigainekoak ez diren leihoak

en: Hide all non Desktop windows during switching
eu: Gorde mahaigainekoak ez diren leihoak Aldatzen dabilenean

en: Intensity
eu: Intentsitatea

en: Reflection intensity
eu: Islatze intentsitatea

en: Flip angle
eu: Iraultze angelua

en: Rotation angle of the flip animation
eu: Biratze angelua Irauli animazioan

en: Generate mipmaps
eu: Sortu mipmaps

en: Selects how the switcher is displayed if multiple output devices are used.
eu: Aukeratu nola erakutsi aldatzailea hainbat irteera gailu erabiltzean.

en: Disabled
eu: Ezgaitua

en: On activated output
eu: Aktibatutako irteeran

en: One big switcher
eu: Aldatzaile handi bat

en: Above
eu: Gaina

en: Below
eu: Azpian

en: Switcher timestep
eu: Aldatze denbora-pausoa

en: Opacity
eu: Opakutasun

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuma

en: Generate Mipmaps
eu: Sortu Mipmaps
