compiz-plugins-main - en to nb translation catalogue (697 entries)

en: Animations
nb: Animasjoner

en: Use various animations as window effects
nb: Bruk diverse animasjoner som vinduseffekter

en: Open Animation
nb: Åpne-animasjon

en: Animation Selection
nb: Animasjonsvalg

en: Open Effect
nb: Åpne-effekt

en: The animation effect shown when creating a window.
nb: Animasjonseffekten som blir vist når du lager et vindu.

en: Duration
nb: Varighet

en: Animation duration in milliseconds for open effect.
nb: Animasjonsvarighet i millisekunder for åpne-effekt.

en: Window Match
nb: Samsvar mellom vinduer

en: The windows that will be animated.
nb: Vinduene som vil bli animert.

en: Options
nb: Valg

en: Comma separated list of option value assignments to override effect settings, e.g.: fire_color=#0080ffff, fire_particles=700, fire_smoke=1
nb: Kommadelt liste over verditilordninger for å overkjøre effektinnstillinger , f.eks: fire_color=#0080ffff, fire_particles=700, fire_smoke=1

en: Random Effects
nb: Tilfeldige effekter

en: Pool
nb: Utvalg

en: Close Animation
nb: Lukk-animasjon

en: Close Effect
nb: Lukkeeffekt

en: The animation effect shown when closing a window.
nb: Animasjonseffekten som blir vist når du lukker et vindu.

en: Animation duration in milliseconds for close effect.
nb: Animasjonsvarighet i millisekunder for lukk-effekt.

en: Minimize Animation
nb: Minimer-animasjon

en: Minimize Effect
nb: Minimer-effekt

en: The animation effect shown when minimizing a window.
nb: Animasjonseffekten som blir vist når du minimerer et vindu.

en: Animation duration in milliseconds for minimize effect.
nb: Animasjonsvarighet i millisekunder for minimer-effekt.

en: Shade Animation
nb: Skyggelegg-animasjon

en: Shade Effect
nb: Skyggelegg-effekt

en: The animation effect shown when shading a window.
nb: Animasjonseffekten som blir vist når du skyggelegger et vindu.

en: Animation duration in milliseconds for shade effect.
nb: Animasjonsvarighet i millisekunder for skyggelegg-effekt.

en: Window that should animate with this effect when shaded.
nb: Vindu som skal animeres med denne effekten når det blir skyggelagt.

en: Focus Animation
nb: Fokus-animasjon

en: Focus Effect
nb: Fokus-effekt

en: The animation effect shown when focusing a window.
nb: Animasjonseffekten som blir vist når du fokuserer et vindu.

en: Animation duration in milliseconds for focus effect.
nb: Animasjonsvarighet i millisekunder for fokus-effekt.

en: Window that should animate with this effect when focused.
nb: Vindu som skal animeres med denne effekten når det blir fokusert.

en: Effect Settings
nb: Effektinnstillinger

en: Curved Fold
nb: Rundede bretter

en: Zoom to TaskBar on Minimize
nb: Forminsk til oppgavelinje ved minimering

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Curved Fold effect.
nb: Om vinduet skal skaleres til oppgavelinjen når det blir minimert med effekten avrundede bretter.

en: Dodge
nb: Unngå

en: Dodge Gap Ratio
nb: Mellomromsratio for Unngå

en: Ratio of gaps between dodge start times to focus duration.
nb: Ratio av avstander mellom starttid til fokus for Unngå.

en: Dream
nb: Drøm

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Dream effect.
nb: Om vinduet skal skaleres til oppgavelinjen når det blir minimert med effekten drøm.

en: Away Position
nb: Posisjon ved bortglidning

en: Closeness of window to camera at the end of the animation (1.0: Close to camera, -2.0: Away from camera).
nb: Vinduets nærhet til kameraet ved animasjonens slutt (1.0: Nært kamera, -2.0: Borte fra kamera).

en: Away Angle
nb: Vinkel ved bortglidning

en: Angle of window at the end of the animation.
nb: Vinduets vinkel når animasjonen slutter.

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Glide 1 effect.
nb: Om vinduet skal skaleres til oppgavelinjen når det blir minimert med effekten glide 1.

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Glide 2 effect.
nb: Om vinduet skal skaleres til oppgavelinjen når det blir minimert med effekten glide 2.

en: Horizontal Folds
nb: Horisontale bretter

en: Number of Horizontal Folds
nb: Antall horisontale bretter

en: The number of horizontal folds that occur in the Horizontal Fold animation.
nb: Antall horisontale bretter som forekommer i animasjonen horisontal brett.

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Horizontal Folds effect.
nb: Om vinduet skal skaleres til oppgavelinjen når det blir minimert med effekten glide 2.

en: Magic Lamp
nb: Magisk lampe

en: Magic Lamp Open/Close Moving End
nb: Bevegende ende for åpne/lukk med magisk lampe

en: On open/close, move magic lamp ending point with the mouse pointer.
nb: På åpne/lukk, beveg sluttpunktet for magisk lampe med musepekeren.

en: Magic Lamp Grid Y Resolution
nb: Y-oppløsning for magisk lampes rutenett

en: Vertex grid resolution for Magic Lamp (Y dimension only). This is the number of points used to define the curves. The higher the number, the smoother the curves. However there will be a loss of performance (CPU usage increases).
nb: Oppløsning for magisk lampes rutenett-vertex. Dette er antallet punkter som blir brukt til å definere kurvene. Jo høyere tall, jo mykere kurver, men det vil bli en reduksjon i ytelse (CPU-bruk økes).

en: Magic Lamp Max Waves
nb: Max. bølger for magisk lampe

en: The maximum number of waves for Magic Lamp.
nb: Maksimalt antall bølger for magisk lampe.

en: Magic Lamp Min Wave Amplitude
nb: Min. bølgeamplitude for magisk lampe

en: The minimum amplitude (size of the waves) Magic Lamp will have.
nb: Minimum amplitude (bølgestørrelse) for magisk lampe.

en: Magic Lamp Max Wave Amplitude
nb: Max. bølgeamplitude for magisk lampe

en: The maximum amplitude (size of the waves) Magic Lamp will have.
nb: Maksimal amplitude (bølgestørrelse) for magisk lampe.

en: Magic Lamp Open Start Width
nb: Startbredde for åpne med magisk lampe

en: Starting width of open effect and ending width of close effect for Magic Lamp.
nb: Oppstartsbredde for åpneeffekt, og endebredde for lukkeeffekt for magisk lampe.

en: Roll Up
nb: Rull opp

en: Rollup Fixed Interior
nb: Fast innhold ved rull opp

en: Fixed window interior during the Rollup animation.
nb: Fast innhold i vinduer gjennom opprullinganimasjonen.

en: Sidekick
nb: Sidespark

en: Sidekick Number of Rotations
nb: Antall rotasjoner for sidespark

en: Number of rotations for Sidekick (plus or minus 10% for randomness).
nb: Antall rotasjoner for sidespark (pluss eller minus 10% for tilfeldighet).

en: Sidekick Springiness
nb: Fjæring for sidespark

en: How spring-like the Sidekick animation should be.
nb: Hvor fjær-lik sidespark-animasjonen skal være.

en: Zoom from Center
nb: Forstørr/forminsk fra midten

en: Zoom from center when playing the Sidekick animation.
nb: Forstørr/forminsk fra midten når sidespark-animasjonen avspilles.

en: Off
nb: Av

en: Minimize/Unminimize Only
nb: Kun minimer/avminimer

en: Open/Close Only
nb: Kun åpne/lukk

en: On
nb: På

en: Vacuum
nb: Støvsuger

en: Vacuum Open/Close Moving End
nb: Bevegende ende for støvsuger åpne/lukke

en: On open/close, move vacuum ending point with the mouse pointer.
nb: På åpne/lukk, beveg sluttpunktet for støvsuger med musepekeren.

en: Vacuum Grid Y Resolution
nb: Y-oppløsning for støvsugers rutenett

en: Vertex grid resolution for Vacuum (Y dimension only). This is the number of points used to define the curves. The higher the number, the smoother the curves. However there will be a loss of performance (CPU usage increases).
nb: Oppløsning for støvsugers rutenett-vertex. Dette er antallet punkter som blir brukt til å definere kurvene. Jo høyere tall, jo mykere kurver, men det vil bli en reduksjon i ytelse (CPU-bruk økes).

en: Vacuum Open Start Width
nb: Begynnende startbredde for støvsuger

en: Starting width of open effect and ending width of close effect for Vacuum.
nb: Oppstartsbredde for åpneeffekt, og endebredde for lukkeeffekt for støvsuger.

en: Wave
nb: Bølge

en: Wave Width
nb: Bølgebredde

en: The width of the wave relative to the window height.
nb: Bølgebredden, relativ til vindushøyden.

en: Zoom
nb: Forstørr/forminsk

en: Zoom from center when playing the Zoom animation.
nb: Forstørr/forminsk fra midten når forstørr/forminsk-animasjonen avspilles

en: Zoom Springiness
nb: Fjæring ved forstørring/forminsking

en: How spring-like the Zoom animation should be.
nb: Hvor fjær-lik forstørrelses/forminskings-animasjonen skal være.

en: Random Animations For All Events
nb: Tilfeldige animasjoner for alle hendelser

en: All effects are chosen randomly, ignoring the selected effect. If None is selected for an event, that event won't be animated.
nb: Alle effekter blir valgt tilfeldig, og ignorerer den valgte effekten. Hvis Ingen er valgt for en hendelse blir ikke hendelsen animert.

en: Animation Time Step
nb: Tidsskritt for animasjon

en: The amount of time in milliseconds between each render of the animation. The higher the number, the jerkier the movements become.
nb: Antall millisekunder mellom hver gjengivelse av animasjonen. Jo høyere antall, jo mer hakkete blir bevegelsene.

en: None
nb: Ingen

en: Random
nb: Tilfeldig

en: Fade
nb: Ton ut/inn

en: Color filter
nb: Fargefilter

en: Filter colors for accessibility purposes
nb: Filtrer farger for tilgjengelighetshensyn

en: Toggle window filtering
nb: Skru av/på vindusfiltrering

en: Toggle filtering for currently focused window.
nb: Skru av/på filtrering for vinduet som nå er fokusert.

en: Toggle screen filtering
nb: Skru av/på skjermfiltrering

en: Toggle filtering for every window on the screen.
nb: Skru av/på filtrering for alle vinduer på skjermen.

en: Switch filter
nb: Bytt filter

en: Select filter to use from filters list : either apply all filters or only one specific filter (triggering this action switches filters one by one and eventually comes back to the "all filters" mode).
nb: Velg filter å bruke fra fra filterlisten: enten bruk alle filtre, eller kun ett spesifikt filter (utløsing av denne handlingen bytter filter etter hverandre, og kommer til slutt tilbake til "all filters"-modus).

en: Filter window decorations
nb: Filtrer vindusdekorasjoner

en: Window decorations (borders and titlebar) will be filtered as well as window contents if enabled.
nb: Vindusdekorasjoner (kanter og tittellinje) vil bli filtrert, i tillegg til vindusinnhold, hvis denne brukes.

en: Filtered windows
nb: Filtrerte vinduer

en: Windows to be filtered by default.
nb: Vinduer som skal filtreres som standard.

en: Exclude windows
nb: Ekskluder vinduer

en: Windows to exclude from filtering.
nb: Vinduer som skal ekskluderes fra filtrering.

en: Filters files
nb: Filterfiler

en: List of plain text filter files that should be applied when filtering windows or screen.
nb: Liste med filterfiler i ren tekst som skal brukes ved filtrering av  vinduer eller skjerm.

en: Expo
nb: Ekspo

en: Expo Plugin
nb: Eksponer-illegg

en: Bindings
nb: Hurtigtast

en: Expo key
nb: Ekspo-tast

en: Engage wall expo mode key binding
nb: Velg hurtigtast for ekspo-modus

en: Expo button
nb: Ekspo-knapp

en: Engage wall expo mode button binding
nb: Velg museknapp for ekspo-modus

en: Expo edge
nb: Ekspo-kant

en: Engage wall expo mode edge binding
nb: Velg kantsnarvei for ekspo-modus

en: Double click time
nb: Tid for dobbelklikk

en: Timeframe to execute a double click
nb: Tidsramme for å utføre et dobbelklikk

en: Drag&amp;drop
nb: Dra-og-slipp

en: Button binding for drag &amp; drop of windows
nb: Snarvei for dra-og-slipp av vinduer

en: Exit expo
nb: Avslutt ekspo

en: Button binding to exit expo
nb: Snarvei for å avslutte ekspo

en: Next viewport
nb: Neste arbeidsområde

en: Button binding to switch to next viewport in expo
nb: Snarvei for å bytte til neste arbeidsområde

en: Previous viewport
nb: Forrige arbeidsområde

en: Behaviour
nb: Oppførsel

en: Zoom time
nb: Forminskingstid

en: Duration of the zoomout animation
nb: Varighet for forminsk-animasjonen

en: Immediate moves
nb: Umiddelbare forflytninger

en: Selects if windows movements in expo mode should be immediate - this among other things disables wobbliness
nb: Velger om vindusbevegelser i ekspo-modus skal være umiddelbare. Dette slår bl.a. av ustødighet

en: Expo Animation
nb: Ekspo-animasjon

en: Animation used when switching to expo mode
nb: Animasjon som brukes ved bytte til ekspo-modus

en: Fade + Zoom
nb: Ton inn/ut + forstørr/forminsk

en: Vortex
nb: Virvel

en: Appearance
nb: Utseende

en: Deformation
nb: Deformering

en: Deformation of the expo wall
nb: Deformering av ekspo-veggen

en: Tilt
nb: Skråstill

en: Curve
nb: Kurve

en: Distance
nb: Avstand

en: Distance of the expo wall
nb: Avstand til ekspo-veggen

en: Viewport distance
nb: Avstand mellom arbeidsområder

en: Distance between viewports
nb: Avstand mellom skrivebordsområder

en: Aspect Ratio
nb: Størrelsesforhold

en: Expo mode aspect ratio
nb: Størrelsesforhold for ekspo-modus

en: Curve strength
nb: Kurvestyrke

en: Strength of the deformation in curve mode
nb: Deformeringens styrke i kurvemodus

en: Hide panels/docks in expo
nb: Skjul paneler/dokker i ekspo

en: Hide panels/docks in expo.
nb: Skjul paneler/dokker i ekspo

en: Mipmaps
nb: MIP-kart

en: Generate mipmaps in expo mode
nb: Lag MIP-kart i ekspo-modus

en: Multi Output Mode
nb: Flerskjermsmodus

en: Selects how the expo wall is displayed if multiple output devices are used.
nb: Velger hvordan ekspo-veggen vises hvis flere skjermenheter brukes.

en: One big wall
nb: En stor vegg

en: One wall per output
nb: En vegg pr skjerm

en: Brightness
nb: Skarphet

en: Inactive viewport brightness.
nb: Skarphet for inaktivt arbeidsområde

en: Saturation
nb: Metning

en: Inactive viewport saturation.
nb: Metning for inaktivt arbeidsområde

en: Reflection
nb: Speiling

en: Show a reflection of the viewports on the ground
nb: Vis et speil av arbeidsområdene på bakken

en: Ground color(near)
nb: Bakkfarge (nært)

en: Color of the ground (near).
nb: Farge på bakken (nært).

en: Ground color(far)
nb: Bakkefarge (langt unna)

en: Color of the ground (far).
nb: Farge på bakken (langt unna).

en: Reflection ground size
nb: Refleksjonens størrelse

en: Reflection ground size.
nb: Refleksjonens størrelse

en: Reflection Scale
nb: Speilstørrelse

en: Scale factor of the expo wall reflection
nb: Skaleringsfaktor for ekspo-veggens speiling

en: Enhanced Zoom Desktop
nb: Utvidet forstørret skrivebord

en: Enhanced zoom functions for the visually impaired and other users
nb: Utvidede forstørrelsesfunksjoner for synshemmede og andre brukere

en: Zoom In/Out
nb: Forstørr/forminsk

en: Zoom In
nb: Forstørr

en: Zoom Out
nb: Forminsk

en: Mouse Behaviour
nb: Oppførsel for mus

en: Center the mouse
nb: Sentrer musen

en: Puts the mouse in the middle of the screen (Regardless of zoom level)
nb: Plasserer musen i midten av skjermen (uansett forstørrelsesnivå)

en: Specific Zoom
nb: Spesifikk forstørrelse

en: Zoom Specific Level 1
nb: Forstørrelsesspesifikt nivå 1

en: Zoom to the specific zoom level 1
nb: Skaler til spesifikt forstørrelsesnivå 1

en: Specific zoom factor 1
nb: Spesifikk forstørrelsesfaktor 1

en: Zoom level to go to when triggering hotkey 1
nb: Forstørrelsesnivå å gå til når hurtigtast 1 brukes

en: Zoom Specific Level 2
nb: Forstørrelsesspesifikt nivå 2

en: Zoom to the specific zoom level 2
nb: Skaler til spesifikt forstørrelsesnivå 2

en: Specific zoom factor 2
nb: Spesifikk forstørrelsesfaktor 2

en: Zoom level to go to when triggering hotkey 2
nb: Forstørrelsesnivå å gå til når hurtigtast 2 brukes

en: Zoom Specific Level 3
nb: Forstørrelsesspesifikt nivå 3

en: Zoom to the specific zoom level 3
nb: Skaler til spesifikt forstørrelsesnivå 3

en: Specific zoom factor 3
nb: Spesifikk forstørrelsesfaktor 3

en: Zoom level to go to when triggering hotkey 3
nb: Forstørrelsesnivå å gå til når hurtigtast 3 brukes

en: Target Focused Window on Specific level
nb: Sikt fokusert vindu på spesifikt nivå

en: Enable this to target the focused window when jumping to a specific zoom level. Disable to target mouse.
nb: Bruk dette for å sikte mot vinduet med fokus når du hopper til en spesifikk forstørring. Deaktiver for å sikte mot musen.

en: Zoom Area Movement
nb: Bevegelse for forstørrelsesområde

en: Toggle zoom area lock
nb: Slå på/av låsing av forstørret område

en: Toggles a lock on the zoom area so it doesn't change on various events
nb: Slår på/av en lås på det forstørrede området slik at det ikke endres ved diverse hendelser

en: Panning
nb: Panorering

en: Pan Zoom Left
nb: Panorer mot venstre

en: Pan (move) the zoom area left
nb: Panorer (flytt) det forstørrede området til venstre

en: Pan Zoom Right
nb: Panorer mot høyre

en: Pan (move) the zoom area right
nb: Panorer (flytt) det forstørrede området til høyre

en: Pan Zoom Up
nb: Panorer oppover

en: Pan (move) the zoom area up
nb: Panorer (flytt) det forstørrede området oppover

en: Pan Zoom Down
nb: Panorer nedover

en: Pan (move) the zoom area down
nb: Panorer (flytt) det forstørrede området nedover

en: Fitting
nb: Tilpasning

en: Fit the window to the zoom level
nb: Tilpass vinduet til forstørrelsesnivået

en: Resize the window so it matches the current zoom level.
nb: Gjør om størrelse på vinduet slik at det passer til nåværende forstørrelsesnivå.

en: Fit zoomed area to window
nb: Tilpass forstørret område til vindu

en: Zooms in/out so the focused window is zoomed to the maximum while still being fully visible.
nb: Forstørr/forminsk slik at det fokuserte vinduet er forstørret til det maksimale, mens det er fullt synlig.

en: Zoom factor
nb: Forstørrelsesfaktor

en: Zoom in/out by this factor. Higher value means quicker zooming.
nb: Forstørr/forminsk med denne faktoren. Høyerer verdi betyr raskere forstørring/forminsking.

en: Sync Mouse
nb: Synkroniser mus

en: Always keep the zoomed area in sync with where the mouse is, and vice versa. Use this if you don't intend to draw a scaled pointer or hide the original pointer. The zoomed area will move as you move your mouse.
nb: Hold alltid det forstørrede området synkronisert med hvor musepekeren er, og vice versa. Bruk dette hvis du ikke har planer om å tegne en skalert peker eller gjemme den originale pekeren. Det forstørrede området vil bevege seg i takt med musen.

en: Scale the mouse pointer
nb: Skaler musepekeren

en: Enable this to get a gradually larger mouse pointer as you zoom in
nb: Bruk denne for å få en gradvis større musepeker etter hvert som du forstørrer

en: Hide original mouse pointer
nb: Skjul original musepeker

en: Hides the original mouse pointer when zoomed in and scaling the mouse
nb: Skjuler den originale musepekeren når forstørret og musen skalert

en: Restrain the mouse to the zoom area
nb: Hold musen innefor det forstørrede området

en: Attempt to keep the zoomed mouse visible by warping it when it is moved outside the zoom area.
nb: Prøv å holde den forstørrede musen synlig ved å kaste den tilbake når den beveges utenfor det forstørrede området.

en: Mouse panning
nb: Musepanorering

en: Pan the zoom area when the mouse cursor moves outside the visible area.
nb: Panorer det skalerte området når musepekeren beveger seg utenfor det synlige området.

en: Mouse Restrain Margin
nb: Tilbakeholdingsmargin for mus

en: The size of the margin to add when attempting to restrain the mouse.
nb: Størrelsen på margen som legges til når musen forsøkes holdt tilbake.

en: Pan Factor
nb: Panoreringsfaktor

en: Move the zoomed area this much whenever you pan the zoomed area with keys.
nb: Flytt det forstørrede området med så mye når når du panorerer det forstørrede området med taster.

en: Focus Tracking
nb: Fokussporing

en: Enable focus tracking
nb: Bruk fokussporing

en: Move the zoom area when focus changes.
nb: Flytt det forstørrede området når fokus endres

en: Fit zoom level to window on focus change
nb: Tilpass forstørrelsesnivå til vindu ved fokusendring

en: Fit the zoomed area to the window when the zoomed area moves as a result of focus tracking.
nb: Tilpass the forstørrede området til vinduet når det forstørrede området beveger seg som et resultat av fokussporing.

en: Always fit to window on focus track
nb: Tilpass alltid til vindu på fokuseringsspor

en: Fit the zoomed area to the window when the zoomed area moves as a result of focus tracking. Even when not initially zoomed in.
nb: Tilpass the forstørrede området til vinduet når det forstørrede området beveger seg som et resultat av fokussporing. Til og med når det ikke er forstørret i utgangspunktet.

en: Follow Focus Delay
nb: Forsinkelse for fokusfølging

en: Only attempt to center newly focused windows if the mouse hasn't moved in this amount of seconds. Use this to avoid jumping when using sloppy focus.
nb: Prøv kun å sentrere nylig fokuserte vinduer hvis musen ikke har beveget seg i løpet av så mange sekunder. Bruk dette for å unngå hopping når du bruker slurvete fokus.

en: Animation
nb: Animasjon

en: Speed
nb: Hastighet

en: Zoom Speed
nb: Forstørrelseshastighet

en: Timestep
nb: Tidsskritt

en: Zoom Timestep
nb: Tidsskritt for forstørrelse

en: Filter Linear
nb: Filtrer lineært

en: Use linear filter when zoomed in
nb: Bruk lineært filter når forstørret

en: JPEG image format plugin
nb: Tillegg for JPEG bildeformat

en: Compression Quality
nb: Kompresjonskvalitet

en: Quality of compression when saving JPEG images
nb: Kvalitet for kompresjon ved lagring av JPEG-bilder

en: Magnifier
nb: Forstørrelse

en: Magnifier box
nb: Forstørrelsesboks

en: Initiate
nb: Start

en: General
nb: Generelt

en: Mode
nb: Modus

en: Mode.
nb: Modus.

en: Simple
nb: Enkel

en: Image overlay
nb: Bildeoverlegg

en: Fisheye
nb: Fiskeøye

en: Zoom factor for keyboard initiated magnifier.
nb: Forstørrelsesfaktor for tastaturstarted forstørrelse.

en: Keep fully on screen
nb: Behold helt på skjermen

en: Keep fully on screen.
nb: Behold helt på skjermen.

en: Width
nb: Bredde

en: Box width.
nb: Boksbredde.

en: Height
nb: Høyde

en: Box height.
nb: Bokshøyde.

en: Border width
nb: Kantbredde

en: Border widtht.
nb: Kantbredde

en: Border color
nb: Kantfarge

en: Magnifier image
nb: Forstørrelsesbilde

en: Magnifier image.
nb: Forstørrelsesbilde.

en: Clip mask
nb: Klippmaske

en: Clip mask.
nb: Klippmaske.

en: X offset of the cursor
nb: X-forskyvning for musepekeren

en: X offset of the cursor.
nb: X-forskyvning for musepekeren.

en: Y offset of the cursor
nb: Y-forskyvning for musepekeren

en: Y offset of the cursor.
nb: Y-forskyvning for musepekeren.

en: Radius of the magnification area.
nb: Radius for det forstørrede området.

en: Mouse position polling
nb: Prøving av museposisjon

en: Updates the mouse pointer position from the xserver
nb: Oppdaterer musepekerens posisjon fra xserver

en: Misc
nb: Div

en: Mouse Poll Interval
nb: Intervall for museprøving

en: How often to poll the mouse position, in miliseconds. Reduce this to reduce choppy behavior.
nb: HVor ofte skal museposisjonen prøves, i millisekunder. Reduser dette for å minske hakkete oppførsel.

en: Negative
nb: Negativ

en: Used to set a window or screen negative
nb: Brukes til å sette et vindu eller skjerm negativ

en: Toggle Window Negative
nb: Skru av/på Negativt vindu

en: Toggle active window negative
nb: Skru av/på Negativt aktivt vindu

en: Toggle Screen Negative
nb: Skru av/på Negativ skjerm

en: Toggle screen negative
nb: Skru av/på Negativ skjerm

en: Neg Windows
nb: Neg vinduer

en: Windows to be negative by default
nb: Vinduer som skal være negative som standard

en: Exclude Windows
nb: Ekskluder vinduer

en: Windows to exclude from negating
nb: Vinduer som skal ekskluderes fra å bli negative

en: Opacify
nb: Dekk

en: Make windows easily visible by hovering the mouse over them
nb: Gjør vinduer lett synlige ved å sveve musen over dem

en: Toggle Opacify
nb: Skru av/på Dekk

en: Use this to enable/disable Opacify on the fly. Previously opacified windows will not be reset once you disable it like this.
nb: Bruk dette for å slå av/på Dekk mens du arbeider. Tidligere Dekk-ede vinduer vil ikke bli tilbakestil når du slår det av på denne måten.

en: Misc. Options
nb: Diverse valg

en: Reset opacity to original values when toggling
nb: Tilbakestill dekkevne til utgangsverider ved å slå av/på

en: Reset the opacity of all windows modified by opacify when toggling Opacify with the defined key-combination.
nb: Tilbakestill dekkevnen til alle vinduer som er modifisert av Dekk når du slår av/på Dekk med den definerte tastekombinasjonen.

en: Delay until Opacification
nb: Forsink til Dekning

en: The delay (in ms) before Opacify changes opacity after the active window has changed.
nb: Forsinkelsen (i ms) før Dekk endrer dekkevne etter at det aktive vinduet har blitt endret.

en: Toggle Opacify on by default
nb: Skru på Dekk som standard

en: With this enabled, opacify will be on when you load Opacify, which is usually when you start Compiz.
nb: Med denne slått på, vil dekkevnen bli slått på når du laster Dekk, normalt når du starter Compiz.

en: Only increase opacity if a window is blocking
nb: Bare øk dekkevne hvis et vindu blokkerer

en: Only increase the opacity on the targeted window if it has one or more windows blocking it from view.
nb: Bare øk dekkevnen til det siktede vinduet hvis det har ett eller flere vinduer som blokkerer det.

en: Bypass delay when the new active window is the focused window.
nb: Gå forbi forsinkelse når det nye aktive vinduet er vinduet med fokus.

en: Do not wait if the window we are hovering is the focused window. This allows us to instantly see the focused window. You probably want to disable this if you are not using 'Click to Focus'.
nb: Ikke vent til vinduet det sveves over er det fokuserte vinduet. Dette tillater å se et fokuserte vinduet med én gang. Du vil antakelig slå av dette hvis du ikke bruker 'Klikk for å fokusere'.

en: Bypass delay when Opacify is reducing the opacity on one or more windows already.
nb: Gå forbi forsinkelse når Dekk allerede reduserer dekkevnen til ett eller flere vinduer.

en: This enables you to let Opacify instantly opacify new windows when you're already making one or more windows invisible. Makes for faster behavior while looking through layers of hidden windows.
nb: Dette tillater deg å la Dekk umiddelbart redusere metningen på nye vinduer når du allerede gjør ett eller flere vinduer usynlige. Dette gjør oppførselen raskere når du ser gjennom lag av skjulte vinduer

en: Windows that should be opacified.
nb: Vinduer som skal bli Dekk-et

en: Opacity Levels
nb: Dekkevnenivåer

en: Active Opacity
nb: Aktiv dekkevne

en: The minimum opacity percentage to ensure a targeted window has. A target window will have either this opacity or the preset opacity, whichever is higher.
nb: Minimum prosentandel dekkevne et siktet vindu har. Et målvindu vil enten ha denne dekkevnen eller den forhåndsinnstilte, etter hvilken som er høyest.

en: Passive Opacity
nb: Passiv dekkevne

en: The maximum opacity percentage a window blocking the current targeted window can have. A blocking window will have either this opacity or the preset opacity, whichever is lower.
nb: Maksimum prosentandel dekkevne et vindu som blokkerer det nåværende siktede vinduet kan ha. Et blokkerende vindu vil enten ha denne dekkevnen eller den forhåndsinnstilte, etter hvilken som er lavest.

en: Put
nb: Plasser

en: Put window
nb: Plasser vindu

en: Put On Viewport
nb: Plasser på arbeidsområde

en: Move window to a certain viewport
nb: Flytt vindu til et spesifikt arbeidsområde

en: Put to arbitrary viewport
nb: Plasser på tilfeldig arbeidsområde

en: Put On Viewport 1
nb: Plasser på arbeidsområde 1

en: Move window to viewport 1
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 1

en: Put On Viewport 2
nb: Plasser på arbeidsområde 2

en: Move window to viewport 2
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 2

en: Put On Viewport 3
nb: Plasser på arbeidsområde 3

en: Move window to viewport 3
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 3

en: Put On Viewport 4
nb: Plasser på arbeidsområde 4

en: Move window to viewport 4
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 4

en: Put On Viewport 5
nb: Plasser på arbeidsområde 5

en: Move window to viewport 5
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 5

en: Put On Viewport 6
nb: Plasser på arbeidsområde 6

en: Move window to viewport 6
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 6

en: Put On Viewport 7
nb: Plasser på arbeidsområde 7

en: Move window to viewport 7
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 7

en: Put On Viewport 8
nb: Plasser på arbeidsområde 8

en: Move window to viewport 8
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 8

en: Put On Viewport 9
nb: Plasser på arbeidsområde 9

en: Move window to viewport 9
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 9

en: Put On Viewport 10
nb: Plasser på arbeidsområde 10

en: Move window to viewport 10
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 10

en: Put On Viewport 11
nb: Plasser på arbeidsområde 11

en: Move window to viewport 11
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 11

en: Put On Viewport 12
nb: Plasser på arbeidsområde 12

en: Move window to viewport 12
nb: Flytt vindu til arbeidsområde 12

en: Put to adjacent viewport
nb: Plasser på arbeidsområdet ved siden av

en: Viewport Left
nb: Arbeidsområde venstre

en: Move window to the viewport on the left
nb: Fltt vindu til venstre arbeidsområde

en: Viewport Right
nb: Arbeidsområde høyre

en: Move window to the viewport on the right
nb: Flytt vindu til høyre arbeidsområde

en: Viewport Top
nb: Arbeidsområde øverst

en: Move window to the viewport on the top
nb: Flytt vindu til øverste arbeidsområde

en: Viewport Bottom
nb: Arbeidsområde nederst

en: Move window to the viewport on the bottom
nb: Flytt vindu til nederste arbeidsområde

en: Put within viewport
nb: Plasser innen arbeidsområde

en: Put Center
nb: Plasser i midten

en: Move window to the center
nb: Flytt vindu til midten

en: Put Left
nb: Plasser venstre

en: Move window to the left edge
nb: Flytt vindu til venstre kant

en: Put Right
nb: Plasser høyre

en: Move window to the right edge
nb: Flytt vindu ti høyre kant

en: Put Top
nb: Plasser øverst

en: Move window to the top edge
nb: Flytt vindu til øverste kant

en: Put Bottom
nb: Plasser bunn

en: Move window to the bottom edge
nb: Flytt vindu til nederste kant

en: Put Top Left
nb: Plasser øverst, venstre

en: Move window to the top left corner
nb: Flytt vindu til øverste venstre hjørne

en: Put Top Right
nb: Plasser øverst, høyre

en: Move window to the top right corner
nb: Flytt vindu til øverste høyre hjørne

en: Put Bottom Left
nb: Plasser bunn, venstre

en: Move window to the bottom left corner
nb: Flytt vindu til nederste venstre hjørne

en: Put Bottom Right
nb: Plasser bunn, høyre

en: Move window to the bottom right corner
nb: Flytt vindu til nederste høyre hjørne

en: Restore Position
nb: Gjenopprett posisjon

en: Move window to the last position
nb: Flytt vindu til siste posisjon

en: Put Pointer
nb: Plasser musepeker

en: Move window to the pointer position
nb: Flytt vindu til musepekers posisjon

en: Move window arbitrarily by passing x, y and type.
nb: Flytt vinduer tilfeldig ved å sende x, y og type.

en: Padding
nb: Fyll

en: Pad Left
nb: Fyll venstre

en: Number of pixels from the left edge where the window will come to rest
nb: Antall piksler fra venstre kant hvor vinduet vil plasseres

en: Pad Right
nb: Fyll høyre

en: Number of pixels from the right edge where the window will come to rest
nb: Antall piksler fra høyre kant hvor vinduet vil plasseres

en: Pad Top
nb: Fyll toppen

en: Number of pixels from the top edge where the window will come to rest
nb: Antall piksler fra øverste kant hvor vinduet vil plassere

en: Pad Bottom
nb: Fyll bunnen

en: Number of pixels from the bottom edge where the window will come to rest
nb: Antall piksler fra nederste kant hvor vinduet vil plasseres

en: Unfocus Window
nb: Avfokuser vindu

en: Unfocus windows that are moved off the viewport
nb: Avfokuser vinduer som flyttes bort fra arbeidsområdet

en: Window Center
nb: Sentrer vindu

en: Put pointer uses the center of the window
nb: Plasser musepeker bruker midten av vinduet

en: Avoid Offscreen
nb: Unngå utenfor skjermen

en: Avoids putting window borders offscreen
nb: Unngår å sette vinduskanter utenfor skjermen

en: Animation speed
nb: Animasjonshastighet

en: Animation timestep
nb: Tidsskritt for animasjon

en: Resize Info
nb: Info ved størrelsesendring

en: Display info on resize similar to marco
nb: Vis info ved endre størrelse, lignende Marco

en: Fade Time
nb: Uttoningstid

en: Fade time (in ms) for popup window
nb: Inn-/uttoningstid for oppsprettvindu

en: Show resize info for all windows.
nb: Vis info for størrelsesendring for alle vinduer

en: Show resize info for all windows as opposed to just windows with a resize increment of greater than 1.
nb: Vis info for størrelsesendring for alle vinduer, i motsetning til vinduer med en økning på større enn 1.

en: Text color.
nb: Tekstfarge.

en: Color of text on resize popup.
nb: Farge på tekst i størrelseendrings-oppsprett

en: Gradient Color 1
nb: Fargeovergang, farge 1

en: Color 1 of the gradient background.
nb: Farge 1 av fargeoverganen i bakgrunnen

en: Gradient Color 2
nb: Fargeovergang, farge 2

en: Color 2 of the gradient background.
nb: Farge 2 av fargeoverganen i bakgrunnen

en: Gradient Color 3
nb: Fargeovergang, farge 3

en: Color 3 of the gradient background.
nb: Farge 3 av fargeoverganen i bakgrunnen

en: Ring Switcher
nb: Ringskifter

en: Key bindings
nb: Snarveier

en: Next Window
nb: Neste vindu

en: Show switcher if not visible and select next window.
nb: Vis skifter hvis ikke synlig og velg neste vindu.

en: Previous Window
nb: Forrige vindu

en: Show switcher if not visible and select previous window.
nb: Vis skifter hvis ikke synlig og velg neste vindu.

en: Next Window (All Workspaces)
nb: Neste vindu (alle arbeidsområder)

en: Show switcher if not visible and select next window out of all windows.
nb: Vis skifteren hvis ikke synlig, og velg neste vindu av alle vinduer.

en: Previous Window (All Workspaces)
nb: Forrige vindu (alle arbeidsområder)

en: Show switcher if not visible and select previous window out of all windows.
nb: Vis skifter hvis ikke synlig, og velg forrige vindu av alle vinduer.

en: Next Window (Group)
nb: Neste vindu (gruppe)

en: Show switcher if not visible and select next window of the current application.
nb: Vis skifteren hvis den ikke er synlig, og velg neste vindu av nåværende program.

en: Previous Window (Group)
nb: Forrige vindu (gruppe)

en: Show switcher if not visible and select previous window of the current application.
nb: Vis skifteren hvis den ikke er synlig, og velg forrige vindu av nåværende program.

en: Ring speed
nb: Ringhastighet

en: Ring timestep
nb: Tidsskritt for ring

en: Inactive Window Opacity
nb: Dekkevne for inaktivt vindu

en: Amount of opacity (in percent) for windows in the ring which are not selected
nb: Dekkevne (i prosent) for vinduer i i ringen, som ikke er valgt

en: Ring Windows
nb: Ringvinduer

en: Windows that should be shown in ring
nb: Vinduer som skal vises i ringen

en: Overlay Icon
nb: Ikon for overlapp

en: Overlay an icon on windows in the ring
nb: Overlapp et ikon på vinduene i ringen

en: Big
nb: Stor

en: Darken Background
nb: Gjør bakgrunn mørkere

en: Darken background when showing the ring
nb: Gjør bakgrunnen mørkere når ringen vises

en: Show Minimized
nb: Vis minimerte

en: Show windows that are minimized, shaded or in show desktop mode.
nb: Viser vinduer som er minimert, rullet opp eller i vis-skrivebord-modus

en: Allow Mouse Selection
nb: Tillat musevalg

en: Allow the selection of windows by just clicking on them while the switcher is active.
nb: Tillat utvalg av vinduer ved kun å klikke på dem mens skifteren er aktiv

en: Ring appearance
nb: Ringutseende

en: Rotate Ring Clockwise on Next
nb: Roter ringen med klokken på neste

en: Rotate ring clockwise for next window instead of counterclockwise
nb: Roter ringen med klokken for neste vindu, i stedet for mot klokken

en: Ring Width
nb: Ringbredde

en: Ring width (in percent of the screen width)
nb: Ringbredde (i prosent av skjermstørrelsen)

en: Ring Height
nb: Ringhøyde

en: Ring height (in percent of the screen height)
nb: Ringhøyde (i prosent av skjermhøyden)

en: Thumbnail Width
nb: Miniatyrbredde

en: Maximum horizontal size of a thumbnail in the ring
nb: Maksimal horisontal størrelse på en miniatyr i ringen

en: Thumbnail Height
nb: Miniatyrhøyde

en: Maximum vertical size of a thumbnail in the ring
nb: Maksimal vertikal størrelse på en miniatyr i ringen

en: Minimum Brightness Factor
nb: Minimum skarphetsfaktor

en: Changes the minimum brightness factor for windows in the ring. The farer away windows are, the less bright are they.
nb: Endrer minimum skarphetsfaktor for vinduer i ringen. Jo lenger borte vinduene er, jo mindre skarpe er de.

en: Minimum Scale Factor
nb: Minimum skaleringsfaktor

en: Changes the minimum scale factor for windows in the ring. The farer away windows are, the smaller are they.
nb: Endrer minimum skaleringsfaktor for vinduer i ringen. Jo lenger borte vinduene er, jo mindre er de.

en: Window title display
nb: Vindustittelvisning

en: Show Window Title
nb: Vis vindustittel

en: Show window title of currently selected window.
nb: Vis vindustittel av valgte vindu.

en: Bold Font
nb: Fet skrift

en: Selects if the window title should be displayed in bold font or not.
nb: Velg om vindustittelen skal bli vist i fet skrift eller ikke.

en: Font Size
nb: Skriftstørrelse

en: Font size for the window title
nb: Skriftstørrelse for vindustittelen

en: Background Color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Background color for the window title
nb: Bakgrunnsfarge for vindustittelen

en: Font Color
nb: Skriftfarge

en: Font color for the window title
nb: Skriftfarge for vindustittelen

en: Text Placement
nb: Tekstplassering

en: Selects where to place the window title.
nb: Velger hvor vindustittelen plasseres.

en: Centered on screen
nb: Sentrert på skjermen

en: Above ring
nb: Over ring

en: Below ring
nb: Under ring

en: Scale Addons
nb: Skaler-tillegg

en: Some useful additions to the scale plugin
nb: Noen nyttige tillegg til Skaler-tillegget

en: Close windows while in scale mode
nb: Lukk vinduer mens modus er Skaler

en: Window Title
nb: Vindustittel

en: Window Title Display
nb: Vindustittelvisning

en: Window title display in scale mode
nb: Vindustittelvisning i Skaler-modus

en: No display
nb: Ingen visning

en: Highlighted window only
nb: Kun valgt vindu

en: All windows
nb: Alle vinduer

en: Use bold font for window title display
nb: Bruk fet skrift for visning av vindustittel

en: Font size for window title display
nb: Skriftstørrelse for visning av vindustittel

en: Title Border Size
nb: Kantstørrelse for kant

en: Size of the border around the window title
nb: Størrelse på kanten rundt vindustittelen

en: Font color of the window title
nb: Skriftfarge på vindustittelen

en: Background color of the window title
nb: Bakgrunnsfarge på vindustittelen

en: Window Highlight
nb: Fremhev vindu

en: Draw Window Highlight
nb: Tegn vindusfremheving

en: Highlights the hovered window with the given color
nb: Fremhever det svevende vinduet med den gitte fargen

en: Highlight Color
nb: Farge for fremheving

en: Color used for highlighting the hovered window
nb: Farge brukt for å fremheve det svevende vinduet

en: Window Layout Mode
nb: Modus for vindusutforming

en: Selects the mode to layout the windows in scale mode
nb: Velger modus for utforming av vinduer i Skaler-modus

en: Organic - EXPERIMENTAL
nb: Organisk - EKSPERIMENTELT

en: Session Management
nb: Sesjonshåndtering

en: Talk to session manager and save/load window state
nb: Snakk til sesjonshåndtereren og lagre/laste vindustilstand

en: Save Legacy Apps
nb: Lagre gamle applikasjoner

en: Also try to save and restore legacy apps that don't support the X session management protocol. This setting only should be used in KDE, as only KDE's session manager also saves those applications.
nb: Prøv også å lagre og gjenopprette gamle applikasjoner som ikke støtter X sesjonshåndterings-protokollen. Denne innstillingen burde kun brukes i kDE, siden kun KDEs sesjonshåndterer også lagrer disse applikasjonene.

en: Shift Switcher
nb: Bytt-skifter

en: Shift Switcher Plugin
nb: Bytt-skifter-tillegg

en: Initiate switcher.
nb: Start skifter

en: Initiate (All Workspaces)
nb: Start (alle arbeidsområder)

en: Initiate switcher (All Workspaces).
nb: Start skifter (alle arbeidsområder)

en: Terminate
nb: Avslutt

en: Terminate switcher.
nb: Avslutt skifter.

en: Fade speed
nb: Toningshastighet

en: Fade in/out speed
nb: Hastighet for ton inn/ut

en: Shift speed
nb: Byttehastighet

en: Shift animation speed
nb: Animasjonshatighet for Bytt

en: Shift timestep
nb: Tidsskritt for Bytt

en: Shift Windows
nb: Bytt-vinduer

en: Windows that should be shown in the shift switcher
nb: Vinduer som skal bli vist i Bytt-skifteren

en: Mouse speed
nb: Musehastighet

en: Mouse movement speed
nb: Hastighet for musebevegelse

en: Click duration
nb: Klikkvarighet

en: Maximum click duration in miliseconds.
nb: Maksimum klikkvarighet i millisekunder.

en: Switcher mode
nb: Skiftermodus

en: Switcher mode.
nb: Skiftermodus.

en: Cover
nb: Dekk

en: Flip
nb: Snu

en: Max window size
nb: Maks vindusstørrelse

en: Maximum window size (in percent of the screen width)
nb: Maksimum vindusstørrelse (i prosent av skjermbredden)

en: Background intensity
nb: Bakgrunnsintensitet

en: Background intensity.
nb: Bakgrunnsintensitet

en: Hide non Desktop windows
nb: Skjul ikke-skrivebordsvinduer

en: Hide all non Desktop windows during switching
nb: Skjul alle ikke-skrivebordsvinduer ved skifting

en: Intensity
nb: Intensitet

en: Reflection intensity
nb: Refleksjonens intensitet

en: Flip angle
nb: Snuvinkel

en: Rotation angle of the flip animation
nb: Rotasjonsvinkel for snu-animasjonen

en: Cover offset
nb: Bevegelsesforskyvelse

en: Cover movement offset.
nb: Bevegelsesforskyvelse for dekking

en: Overlay an icon on windows in the shift switcher
nb: Legg et ikon over vinduer i Bytt-skifter

en: Generate mipmaps
nb: Lag MIP-kart

en: Selects how the switcher is displayed if multiple output devices are used.
nb: Velger hvordan skifteren blir vist hvis flere skjermenheter brukes.

en: Disabled
nb: Avslått

en: On activated output
nb: På aktivert utdata

en: One big switcher
nb: En stor skifter

en: Above
nb: Over

en: Below
nb: Under

en: Snapping Windows
nb: Smekkende vinduer

en: Enables windows edges resistance
nb: Bruker vinduskantmotstand

en: Avoid Snap Modifier
nb: Unngå Smekk-modifikator

en: Use this bindings to avoid snapping.
nb: Bruk disse hurtigtastene for å unngå smekking

en: Control
nb: Ctrl

en: Meta
nb: Windows

en: Snap Type
nb: Smekktype

en: Choose 'Resistance', 'Attraction' or 'Full Mode'.
nb: Velg 'Motstand', 'Tiltrekning' eller 'Full-modus'.

en: Edge resistance
nb: Kantmotstand

en: Edge attraction
nb: Kanttiltrekning

en: Edges
nb: Kanter

en: Snap to 'Screen Edges', 'Windows Edges' or 'Both'.
nb: Smekk til 'skjermkanter', 'vinduskanter' eller 'begge'.

en: Screen edges
nb: Skjermkanter

en: Window edges
nb: Vinduskanter

en: Edge Resistance Distance
nb: Avstand for kantmotstand

en: The distance until edge resistance takes place.
nb: Avstanden før kantmotstanden inntreffer.

en: Edge Attraction Distance
nb: Avstand for kanttiltrekning

en: The distance until edge attraction takes place.
nb: Avstanden før kanttiltrekning inntreffer.

en: Show minimized windows
nb: Vis minimerte vinduer

en: Opacity
nb: Dekkevne

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Text
nb: Tekst

en: Render text to texture
nb: Gjengi tekst til tekstur

en: Window Previews
nb: Forhåndsvisning av vinduer

en: Window thumbnails at the taskbar
nb: Forhåndsvisning av vinduer på oppgavelinjen

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Thumbnail Window Size
nb: Miniatyrens vindusstørrelse

en: Thumbnail window size.
nb: Miniatyrens vindusstørrelse

en: Show Delay
nb: Visningsforsinkelse

en: Time (in ms) before Thumbnail is shown.
nb: Tid (i ms) før miniatyr vises

en: Thumbnail Border Size
nb: Miniatyrens kantstørrelse

en: Size of Thumbnail Border.
nb: Miniatyrkantens størrelse.

en: Thumbnail Border Glow Color
nb: Miniatyrkants glødefarge

en: Thumbnail Background and Border Glow Color.
nb: Miniatyrbakgrunn og kantens glødefarge

en: Fade In/Out Duration
nb: Varighet for inn-/ut-toning

en: Fade In/Out Duration in seconds.
nb: Varighet for inn-/ut-toning i sekunder

en: Taskbar
nb: Oppgavelinje

en: Taskbar Shows Only Windows of Current Viewport
nb: Oppgavelinje viser bare vinduer fra nåværende arbeidsområde

en: Set it if the Taskbar shows only Windows of Current Viewport.
nb: Sett dette hvis oppgavelinjen kun viser vinduer fra nåværende arbeidsområde.

en: Thumbnails Always on Top
nb: Miniatyrer alltid øverst

en: Paint Thumbnails Always on Top.
nb: Mal miniatyrer alltid på topp

en: Paint Window Like Background
nb: Mal vindu som bakgrunn

en: Paint Window Like Background instead of Glow.
nb: Mal vindu som bakgrunn i stedet for glød

en: Generate Mipmaps
nb: Lag MIP-kart

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling.
nb: Lag MIP-kart når det er mulig for skalering med høyere kvalitet

en: Window title
nb: Vindustittel

en: Enable Titles
nb: Bruk titler

en: Show Window Title in Thumbnail.
nb: Vis vindustittel i miniatyr.

en: Should be the window title Bold.
nb: Skal være vindustittelen fet.

en: Window title Font Size.
nb: Skriftstørrelse for vindustittelen.

en: Window title Font Color.
nb: Skriftfarge for vindustittel.

en: Viewport Switcher
nb: Arbeidsområde-bytter

en: Initiate viewport changes through several events
nb: Begynn endringer for arbeidsområde gjennom flere hendelser

en: Number-Based Viewport Switching
nb: Nummerbasert skifte av arbeidsområde

en: Begin Viewport Switch
nb: Begynn btting av arbeidsområde

en: Begin entering viewport number
nb: Begynn ved å gå til arbeidsområde nummer

en: Go to specific viewport
nb: Gå til spesifikt arbeidsområde

en: Switch to Viewport 1
nb: Bytt til arbeidsområde 1

en: Switch to viewport 1
nb: Bytt til arbeidsområde 1

en: Switch to Viewport 2
nb: Bytt til arbeidsområde 2

en: Switch to viewport 2
nb: Bytt til arbeidsområde 2

en: Switch to Viewport 3
nb: Bytt til arbeidsområde 3

en: Switch to viewport 3
nb: Bytt til arbeidsområde 3

en: Switch to Viewport 4
nb: Bytt til arbeidsområde 4

en: Switch to viewport 4
nb: Bytt til arbeidsområde 4

en: Switch to Viewport 5
nb: Bytt til arbeidsområde 5

en: Switch to viewport 5
nb: Bytt til arbeidsområde 5

en: Switch to Viewport 6
nb: Bytt til arbeidsområde 6

en: Switch to viewport 6
nb: Bytt til arbeidsområde 6

en: Switch to Viewport 7
nb: Bytt til arbeidsområde 7

en: Switch to viewport 7
nb: Bytt til arbeidsområde 7

en: Switch to Viewport 8
nb: Bytt til arbeidsområde 8

en: Switch to viewport 8
nb: Bytt til arbeidsområde 8

en: Switch to Viewport 9
nb: Bytt til arbeidsområde 9

en: Switch to viewport 9
nb: Bytt til arbeidsområde 9

en: Switch to Viewport 10
nb: Bytt til arbeidsområde 10

en: Switch to viewport 10
nb: Bytt til arbeidsområde 10

en: Switch to Viewport 11
nb: Bytt til arbeidsområde 11

en: Switch to viewport 11
nb: Bytt til arbeidsområde 11

en: Switch to Viewport 12
nb: Bytt til arbeidsområde 12

en: Switch to viewport 12
nb: Bytt til arbeidsområde 12

en: Desktop-based Viewport Switching
nb: Skrivebordsbasert bytting av arbeidsområde

en: Move Left
nb: Flytt venstre

en: Move to the left
nb: Flytt til venstre

en: Move Right
nb: Flytt høyre

en: Move to the right
nb: Flytt til høyre

en: Move Up
nb: Flytt opp

en: Move up
nb: Flytt opp

en: Move Down
nb: Flytt ned

en: Move down
nb: Flytt ned

en: Move Next
nb: Flytt neste

en: Move to the next viewport
nb: Flytt til neste arbeidsområde

en: Move Prev
nb: Flytt forrige

en: Move to the previous viewport
nb: Flytt til forrige arbeidsområde

en: Initiate plugin action
nb: Begynn hendelse for tillegg

en: Initiate/Terminate the selected plugin action
nb: Start/avslutt den valgte hendelsen for tillegg

en: Plugin for initiate action
nb: Tillegg for start-hendelse

en: Plugin for initiate/action action
nb: Tillegg for start-/avslutt-hendelse

en: Action name for initiate
nb: Hendelsesnavn for start

en: Action name for initiate/terminate
nb: Hendelsesnavn for start/avslutt

en: Window Rules
nb: Vindusregler

en: Set windows rules
nb: Sett vindusregler

en: Matches
nb: Treff

en: Skip taskbar
nb: Hopp over oppgavelinje

en: Don't show application in taskbar
nb: Ikke vis program i oppgavelinje

en: Skip pager
nb: Hopp over oversikt

en: Don't show application in pager
nb: Ikke vis program i oversikt

en: Above others windows
nb: Over andre vinduer

en: Below others windows
nb: Under andre vinduer

en: Sticky
nb: Klistre

en: Sticky windows
nb: Klistrede vinduer

en: Fullscreen
nb: Fullskjerm

en: Fullscreen windows
nb: Fullskjermvinduer

en: No ARGB visuals
nb: Ingen ARGB-synligheter

en: Windows that should be treated as not supporting transparency
nb: Vinduer som skal bli behandles som om de ikke støtter gjennomsiktighet

en: Non movable windows
nb: Ikke-bevegelige vinduer

en: Set window as non movable
nb: Sett vindu som ikke-bevegelig

en: Non resizable windows
nb: Vinduer som ikke kan endre størrelse

en: Set window as non resizable
nb: Umuliggjør størrelsesendring av vindu

en: Non minimizable windows
nb: Ikke-minimerbare vinduer

en: Set window as non minimizable
nb: Sett vindu som ikke-minimerbart

en: Non maximizable windows
nb: Ikke-maksimerbare vinduer

en: Set window as non maximizable
nb: Sett vindu som ikke-maksimerbart

en: Non closable windows
nb: Ikke-lukkbare vinduer

en: Set window as non closable
nb: Sett vindu som ikke-lukkbart

en: No focus
nb: Ingen fokus

en: Windows will not have focus
nb: Vinduer som ikke vil få fokus

en: Size rules
nb: Størrelsesregler

en: Fixed Size Windows
nb: Vinduer med fast størrelse

en: Sized Windows
nb: Vinduer med størrelse

en: Windows that should be resized by default
nb: Vinduer som skal ha fått endret størrelse som standard

en: Width values
nb: Breddeverdier

en: Height values
nb: Høydeverdier

en: Workarounds
nb: Omveier

en: Marco-like workarounds.
nb: Marco-lignende omveier.

en: Legacy Fullscreen Support
nb: Støtte for gammel type fullskjerm

en: Make Wine and legacy applications fullscreen properly.
nb: La Wine-programmer og gamle programmer bruke fullskjermmodus ordentlig.

en: Firefox Menu Fix
nb: Korreksjon for Firefox-meny

en: Fix window type of Firefox and Thunderbird menus.
nb: Korriger vindustype for Firefox- og Thunderbird-menyer.

en: OpenOffice.org Menu Fix
nb: Korreksjon for OpenOffice.org-meny

en: Fix window type of OpenOffice.org menus.
nb: Korriger vindustype for OpenOffice.org-menyer.

en: Notification Daemon Fix
nb: Korreksjon for varslingsnisse

en: Fix window type of notification daemon windows.
nb: Korriger vindustype for varslingsnisse-vinduer.

en: Java Window Fix
nb: Rettelse for Java-vindu

en: Fix window type of various Java windows.
nb: Korriger vindustype for diverse Java-vinduer.

en: Qt Window Fix
nb: Korreksjon for Qt-vindu

en: Fix window type of various Qt windows.
nb: Korriger vindustype for diverse Qt-vinduer.

en: AIGLX Fragment Parameter Fix
nb: Korreksjon for parameter for AIGLX-fragment

en: Fix broken glProgramEnvParameter4f implementation.
nb: Korreksjon for ødelagt implementering av glProgramEnvParameter4f

en: Fix screen updates in XGL with fglrx.
nb: Fiks skjermoppdateringer i XGL med fglrx.

en: Fix for broken GLX_MESA_copy_sub_buffer on XGL in fglrx.
nb: Fiks for ødelagt GLX_MESA_copy_sub_buffer på XGL i fglrx

en: Window stickyness
nb: Vindusklistring

en: Make "on all desktops" windows "sticky"
nb: La vinduer som merkes "på alle skrivebord" klistre

en: Make "on all desktops" windows sticky. Sticky windows are visible on all viewports.
nb: La vinduer som er markert "på alle skrivebord" klistre. Klistrevinduer er synlige på alle arbeidsområder.

en: "On all desktops" sticky match
nb: Vinduer som klistres ved "På alle arbeidsområder"

en: Windows on all desktops that should be made sticky
nb: Vinduer på alle skrivebord som skal klistres
