compiz-plugins-main - en to pl translation catalogue (707 entries)

en: Animations
pl: Animacje

en: Use various animations as window effects
pl: Używaj różnych animacji dla animowania okien

en: Open Animation
pl: Animacja otwierania

en: Animation Selection
pl: Wybór animacji

en: Open Effect
pl: Efekt otwierania

en: The animation effect shown when creating a window.
pl: Animacja podczas tworzenia (otwierania) okna.

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Animation duration in milliseconds for open effect.
pl: Długość trwania animacji w milisekundach dla efektu otwarcia.

en: Window Match
pl: Układ okna

en: The windows that will be animated.
pl: Typy okien, które będą animowane

en: Options
pl: Opcje

en: Comma separated list of option value assignments to override effect settings, e.g.: fire_color=#0080ffff, fire_particles=700, fire_smoke=1
pl: Oddzielone przecinkiem wartości opcji animacji, które nadpiszą ustawienia domyślne, np.: fire_color=#0080ffff, fire_particles=700, fire_smoke=1

en: Random Effects
pl: Losowe efekty

en: Pool
pl: Pula

en: Pool of effects to be chosen from if Random effect is selected. Click reset to use all effects.
pl: Pula efektów, z której będą wybierane animacje po włączeniu losowych efektów. Kliknij "resetuj", by używać wszystkich efektów.

en: Close Animation
pl: Animacja zamykania

en: Close Effect
pl: Efekt zamykania

en: The animation effect shown when closing a window.
pl: Animacja podczas zamykania okna.

en: Animation duration in milliseconds for close effect.
pl: Długość trwania animacji w milisekundach dla efektu zamykania.

en: Minimize Animation
pl: Animacja minimalizacji

en: Minimize Effect
pl: Efekt minimalizacji

en: The animation effect shown when minimizing a window.
pl: Animacja podczas minimalizowania okna.

en: Animation duration in milliseconds for minimize effect.
pl: Długość trwania animacji w milisekundach dla efektu minimalizacji.

en: Shade Animation
pl: Animacja Zwijania

en: Shade Effect
pl: Efekt zacienienia

en: The animation effect shown when shading a window.
pl: Efekt animacji podczas zacienieniania okna.

en: Animation duration in milliseconds for shade effect.
pl: Długość trwania animacji w milisekundach dla efektu zwinięcia do paska.

en: Window that should animate with this effect when shaded.
pl: Okna, które powinny być animowane tym efektem podczas zacienienia.

en: Focus Animation
pl: Animacja wyboru

en: Focus Effect
pl: Efekt wybierania

en: The animation effect shown when focusing a window.
pl: Animacja podczas wybrania okna.

en: Animation duration in milliseconds for focus effect.
pl: Długość trwania animacji w milisekundach dla efektu skupienia.

en: Window that should animate with this effect when focused.
pl: Okna, które powinny być animowane tym efektem podczas wskazywania na nie

en: Effect Settings
pl: Ustawienia efektu

en: Curved Fold
pl: Zakrzywione składanie

en: Curved Fold Amplitude Multiplier
pl: Mnożnik amplitudy zakrzywionego składania

en: Fold amplitude (size) is multiplied by this number. Negative values fold outward.
pl: Amplituda składania (wielkość) jest mnożona przez tą liczbę. Wartości ujemne składają na zewnątrz

en: Zoom to TaskBar on Minimize
pl: Przybliżaj do paska zadań podczas minimalizowania

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Curved Fold effect.
pl: Określa, czy okna powinny być przybliżane do paska zadań podczas minimalizacji używając efektu Zakrzywionego Składania.

en: Dodge
pl: Uskakiwanie

en: Dodge Gap Ratio
pl: Odległość między oknami podczas animacji uskakiwania

en: Ratio of gaps between dodge start times to focus duration.
pl: Stosunek odległości między oknami podczas zapoczątowania animacji Uskakiwania do jej zakończenia

en: Dream
pl: Sen

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Dream effect.
pl: Określa, czy okna powinny być przybliżane do paska zadań podczas minimalizacji używając efektu Sen.

en: Glide 1
pl: Ślizg 1

en: Away Position
pl: Pozycja w oddaleniu

en: Closeness of window to camera at the end of the animation (1.0: Close to camera, -2.0: Away from camera).
pl: Bliskość okna względem kamery na końcu animacji (1.0: Blisko kamery, -2.0: Daleko od kamery).

en: Away Angle
pl: Kąt oddalenia

en: Angle of window at the end of the animation.
pl: Kąt okna na końcu animacji

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Glide 1 effect.
pl: Określa, czy okna powinny być przybliżane do paska zadań podczas minimalizacji używając efektu Ślizg 1.

en: Glide 2
pl: Ślizg 2

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Glide 2 effect.
pl: Określa, czy okna powinny być przybliżane do paska zadań podczas minimalizacji używając efektu Ślizg 2.

en: Horizontal Folds
pl: Zginanie w poziomie

en: Horizontal Folds Amplitude Multiplier
pl: Mnożnik amplitudy poziomych zginań

en: Number of Horizontal Folds
pl: Ilość poziomych zgięć

en: The number of horizontal folds that occur in the Horizontal Fold animation.
pl: Liczba poziomych zginań, które pojawią się w animacji Poziomego Zginania.

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Horizontal Folds effect.
pl: Określa, czy okna powinny być przybliżane do paska zadań podczas minimalizacji używając efektu Poziomego Składania

en: Magic Lamp
pl: Magiczna lampa

en: Magic Lamp Open/Close Moving End
pl: Poruszający się początek/koniec magicznej lampy

en: On open/close, move magic lamp ending point with the mouse pointer.
pl: Podczas otwarcia/zamknięcia, poruszaj punktem końcowym magicznej lampy wskaźnikiem myszki.

en: Magic Lamp Grid Y Resolution
pl: Rozkład siatki Y Magicznej Lampy

en: Vertex grid resolution for Magic Lamp (Y dimension only). This is the number of points used to define the curves. The higher the number, the smoother the curves. However there will be a loss of performance (CPU usage increases).
pl: Rozdzielczość siatki dla animowanego okna Magicznej Lampy (tylko oś Y). Ta liczba określa liczbę punktów używanych do pokazywania zakrzywień. Im wyższa ta liczba, tym gładsze zakrzywienia. Jednak wraz ze wzrostem punktów w siatce maleje też wydajność (wyższe zużycie procesora).

en: Magic Lamp Max Waves
pl: Maksymalna ilośc fal magicznej lampy

en: The maximum number of waves for Magic Lamp.
pl: Maksymalna ilość fal Magicznej Lampy

en: Magic Lamp Min Wave Amplitude
pl: Minimalna amplituda fali magicznej lampy

en: The minimum amplitude (size of the waves) Magic Lamp will have.
pl: Minimalna amplituda (rozmiar fal) jaką będzie miała magiczna Lampa.

en: Magic Lamp Max Wave Amplitude
pl: Maksymalna amplituda fali magicznej lampy

en: The maximum amplitude (size of the waves) Magic Lamp will have.
pl: Maksymalna amplituda (rozmiar fal) jaką będzie miała magiczna Lampa.

en: Magic Lamp Open Start Width
pl: Początkowa szerokość podczas otwarcia magicznej lampy

en: Starting width of open effect and ending width of close effect for Magic Lamp.
pl: Szerokość początkowa podczas efektu otwarcia i szerokość końcowa podczas efektu zamknięcia dla Magicznej Lampy.

en: Roll Up
pl: Zwijanie do góry

en: Rollup Fixed Interior
pl: Nieruchome wnętrze okna podczas animacji zwijania do góry

en: Fixed window interior during the Rollup animation.
pl: Nieruchome wnętrze okna podczas animacji zwijania do góry

en: Sidekick
pl: Kopnięcie

en: Sidekick Number of Rotations
pl: Liczba obrotów przy Kopnięciu

en: Number of rotations for Sidekick (plus or minus 10% for randomness).
pl: Liczba rotacji dla efektu Kopnięcia (+/- 10% ze względu na losowość)

en: Sidekick Springiness
pl: Sprężystość okien przy Kopnięciu

en: How spring-like the Sidekick animation should be.
pl: Jak bardzo sprężyste ma być Kopnięcie

en: Zoom from Center
pl: Przybliżaj od środka

en: Zoom from center when playing the Sidekick animation.
pl: Przybliżaj od środka podczas animowania efektem Sidekick.

en: Off
pl: Wył.

en: Minimize/Unminimize Only
pl: Tylko minimalizuj/maksymalizuj

en: Open/Close Only
pl: Tylko otwarcie/zamknięcie

en: On
pl: Wł.

en: Vacuum
pl: Wsysacz

en: Vacuum Open/Close Moving End
pl: Poruszający się początek/zakończenie Wsysacza

en: On open/close, move vacuum ending point with the mouse pointer.
pl: Podczas otwierania/zamykania, poruszaj punktem końcowym wsysacza wskaźnikiem myszki.

en: Vacuum Grid Y Resolution
pl: Rozdzielczość osi Y Wsysacza

en: Vertex grid resolution for Vacuum (Y dimension only). This is the number of points used to define the curves. The higher the number, the smoother the curves. However there will be a loss of performance (CPU usage increases).
pl: Rozdzielczość siatki dla animowanego okna Wsysacza (tylko oś Y). Ta liczba określa liczbę punktów używanych do pokazywania zakrzywień. Im wyższa ta liczba, tym gładsze zakrzywienia. Jednak wraz ze wzrostem punktów w siatce maleje też wydajność (wyższe zużycie procesora).

en: Vacuum Open Start Width
pl: Szerokość początkowa Wsysacza

en: Starting width of open effect and ending width of close effect for Vacuum.
pl: Szerokość początkowa podczas efektu otwarcia i szerokość końcowa podczas efektu zamknięcia dla Wsysacza.

en: Wave
pl: Fala

en: Wave Width
pl: Długość Fali

en: The width of the wave relative to the window height.
pl: Szerokość fali w odniesieniu do wysokości okna

en: Wave Amplitude Multiplier
pl: Mnożnik amplitudy Fali

en: Wave amplitude (size) is multiplied by this number. Negative values fold outward.
pl: Amplituda Fali (wielkość) jest mnożona przez tą liczbę

en: Zoom
pl: Zbliżenie

en: Zoom from center when playing the Zoom animation.
pl: Przybliżaj od środka podczas animowania efektem Przybliżenie.

en: Zoom Springiness
pl: Sprężystość przybliżania

en: How spring-like the Zoom animation should be.
pl: Jak bardzo sprężysta ma być być animacja zbliżenia.

en: Random Animations For All Events
pl: Losowe animacje dla wszystkich zdarzeń

en: All effects are chosen randomly, ignoring the selected effect. If None is selected for an event, that event won't be animated.
pl: Wszystkie efekty są wybierane losowo, ignorując wybrany efekt. Jeśli wybrane jest 'Brak' dla zdarzenia, to zdarzenie nie będzie animowane.

en: Animation Time Step
pl: Interwał czasowy animacji

en: The amount of time in milliseconds between each render of the animation. The higher the number, the jerkier the movements become.
pl: Czas w milisekundach pomiędzy każdą renderowaną klatką animacji. Im większa liczba, tym bardziej 'urywane' stają się animacje.

en: None
pl: Brak

en: Random
pl: Losowe

en: Fade
pl: Zanikanie

en: Color filter
pl: Filtr kolorów

en: Filter colors for accessibility purposes
pl: Filtrowanie kolorów do celów dostępności systemu

en: Toggle window filtering
pl: Włącz filtrowanie okien

en: Toggle filtering for currently focused window.
pl: Włącz filtracje dla aktualnie zaznaczonego okna.

en: Toggle screen filtering
pl: Włącz filtrowanie ekranu

en: Toggle filtering for every window on the screen.
pl: Włącz filtracje dla każdego okna na ekranie

en: Switch filter
pl: Zmień filtr

en: Select filter to use from filters list : either apply all filters or only one specific filter (triggering this action switches filters one by one and eventually comes back to the "all filters" mode).
pl: Wybierz filtr do użycia z listy filtrów: możesz wybrać wszystkie filtry albo jeden konkretny (ustawianie tej akcji zmienia filtry jeden po drugim, a w końcu powraca do trybu  "wszystkie filtry")

en: Filter window decorations
pl: Filtrowanie dekoracji okien

en: Window decorations (borders and titlebar) will be filtered as well as window contents if enabled.
pl: Dekoracje okien (jego krawędzie i pasek tytułu) będą filtrowane razem z zawartością okan jeśli ta opcja jest włączona.

en: Filtered windows
pl: Filtrowane okna

en: Windows to be filtered by default.
pl: Okna, które powinny być domyślnie filtrowane

en: Exclude windows
pl: Wykluczone okna

en: Windows to exclude from filtering.
pl: Okna które nie powinny zostać poddane filtrowaniu

en: Filters files
pl: Filtry plików

en: List of plain text filter files that should be applied when filtering windows or screen.
pl: Lista prostych plików tekstowych dla filtra, które mają być używane podczas filtrowania okien na pulpicie.

en: Expo Plugin
pl: Wtyczka Expo

en: Bindings
pl: Skróty klawiszowe

en: Expo key
pl: Klawisz Expo

en: Engage wall expo mode key binding
pl: Przyporządkuj wybór trybu expo do klawisza

en: Expo button
pl: Przycisk Expo

en: Engage wall expo mode button binding
pl: Przyporządkuj wybór trybu expo do przycisku myszy

en: Expo edge
pl: Granica ekranu Expo

en: Engage wall expo mode edge binding
pl: Przyporządkuj wybór trybu expo do krawędzi ekranu

en: Double click time
pl: Czas podwójnego kliknięcia

en: Timeframe to execute a double click
pl: Czas trwania podwójnego kliknięcia

en: Drag&amp;drop
pl: Przeciągnij i upuść

en: Button binding for drag &amp; drop of windows
pl: Przyporządkowanie klawisza do przeciągania i upuszczania okien

en: Exit expo
pl: Wyjdź z Expo

en: Button binding to exit expo
pl: Przyporządkowanie przycisku do wyjścia z expo

en: Next viewport
pl: Następny pulpit

en: Button binding to switch to next viewport in expo
pl: Przyporządkowanie klawisza do następnego wirtualnego pulpitu w trybie expo

en: Previous viewport
pl: Poprzedni pulpit

en: Behaviour
pl: Zachowanie

en: Zoom time
pl: Czas zbliżania

en: Duration of the zoomout animation
pl: Czas trwania animacji przybliżenia

en: Immediate moves
pl: Natychmiastowe ruchy

en: Selects if windows movements in expo mode should be immediate - this among other things disables wobbliness
pl: Wybór czy ruchy okien w trybie expo powinny następować natychmiast - to między innymi wyłącza trzęsące się okna

en: Expo Animation
pl: Animacja Expo

en: Animation used when switching to expo mode
pl: Animacja podczas przełączania do trybu expo

en: Fade + Zoom
pl: Ściemnienie + Zbliżenie

en: Vortex
pl: Wir

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Deformation
pl: Zniekształcenie

en: Deformation of the expo wall
pl: Zniekształcenie ściany expo

en: Tilt
pl: Przekrzywienie

en: Curve
pl: Wygięcie

en: Distance
pl: Odległość

en: Distance of the expo wall
pl: Dystans od ściany Expo

en: Viewport distance
pl: Odstęp pomiędzy wirtualnymi pulpitami

en: Distance between viewports
pl: Odległość między wirtualnymi pulpitami

en: Aspect Ratio
pl: Stosunek widoku

en: Expo mode aspect ratio
pl: Proporcje trybu expo

en: Curve strength
pl: Stopień wygięcia

en: Strength of the deformation in curve mode
pl: Stopień deformacji w trybie wygięcia

en: Hide panels/docks in expo
pl: Ukryj panele/paski w trybie expo

en: Hide panels/docks in expo.
pl: Ukryj panele/paski w trybie expo.

en: Mipmaps
pl: Mipmapy

en: Generate mipmaps in expo mode
pl: Generuj mipmapy w trybie expo

en: Multi Output Mode
pl: Tryb wielu urządzeń wyjścia

en: Selects how the expo wall is displayed if multiple output devices are used.
pl: Wybór w jaki sposób expo jest wyświetlane podczas używania wielu urządzeń wyjściowych

en: One big wall
pl: Jedna duża ściana

en: One wall per output
pl: Jedna ściana na każde uzrądzenie wyjściowe

en: Brightness
pl: Jasnosć

en: Inactive viewport brightness.
pl: Jasność nieaktywnego wirtualnego pulpitu

en: Saturation
pl: Nasycenie

en: Inactive viewport saturation.
pl: Nasycenie nieaktywnego wirtualnego pulpitu

en: Reflection
pl: Odbicie

en: Show a reflection of the viewports on the ground
pl: Pokazuje odbicie wirtualnych pulpitów na podłożu

en: Ground color(near)
pl: Kolor bliskiego tła

en: Color of the ground (near).
pl: Kolor bliskiego tła.

en: Ground color(far)
pl: Kolor dalekiego tła

en: Color of the ground (far).
pl: Kolor dalekiego tła.

en: Reflection ground size
pl: Rozmiar podłoża

en: Reflection ground size.
pl: Rozmiar podłoża w efekcie odbicia kostki

en: Reflection Scale
pl: Skala odbicia

en: Scale factor of the expo wall reflection
pl: Współczynnik skalowania odbicia ściany

en: Enhanced Zoom Desktop
pl: Zaawansowane powiększanie pulpitu

en: Enhanced zoom functions for the visually impaired and other users
pl: Funkcje zaawansowanego przybliżenia dla osób niedowidzących i innych użytkowników

en: Zoom In/Out
pl: Zbliżenie/Oddalenie

en: Zoom In
pl: Zbliżenie

en: Zoom Out
pl: Oddalenie

en: Zoom in on a boxed area
pl: Zbliżenie na wybranym obszarze

en: Mouse Behaviour
pl: Zachowanie myszy

en: Center the mouse
pl: Wyśrodkuj mysz

en: Puts the mouse in the middle of the screen (Regardless of zoom level)
pl: Przesuń wskaźnik myszy na środek ekranu (Bez względu na poziom powiększenia)

en: Specific Zoom
pl: Określone przybliżenie

en: Zoom Specific Level 1
pl: Konkretny poziom zbliżenia 1

en: Zoom to the specific zoom level 1
pl: Przybliż do konkretnego poziomu zbliżenia 1

en: Specific zoom factor 1
pl: Określony współczynnik przybliżenia 1

en: Zoom level to go to when triggering hotkey 1
pl: Poziom przybliżenia dla przycisku 1

en: Zoom Specific Level 2
pl: Konkretny poziom zbliżenia 2

en: Zoom to the specific zoom level 2
pl: Przybliż do konkretnego poziomu zbliżenia 2

en: Specific zoom factor 2
pl: Określony współczynnik przybliżenia 2

en: Zoom level to go to when triggering hotkey 2
pl: Poziom przybliżenia dla przycisku 2

en: Zoom Specific Level 3
pl: Konkretny poziom zbliżenia 3

en: Zoom to the specific zoom level 3
pl: Przybliż do konkretnego poziomu zbliżenia 3

en: Specific zoom factor 3
pl: Określony współczynnik przybliżenia 3

en: Zoom level to go to when triggering hotkey 3
pl: Poziom przybliżenia dla przycisku 3

en: Enable this to target the focused window when jumping to a specific zoom level. Disable to target mouse.
pl: Włącz tą opcję by wycelować zaznaczone okno podczas skoku na wybrany poziom zbliżenia. Wyłącz by wycelować mysz.

en: Zoom Area Movement
pl: Ruchy przybliżanego obszaru

en: Toggle zoom area lock
pl: Włącz zablokowanie powiększonego obszaru

en: Toggles a lock on the zoom area so it doesn't change on various events
pl: Włącza blokadę powiększonego obszaru przez co nie ulega on zmianie podczas różnych zdarzeń

en: Pan Zoom Left
pl: Przesuń powiększenie w lewo

en: Pan (move) the zoom area left
pl: Przesuń powiększany obszar w lewo

en: Pan Zoom Right
pl: Przesuń powiększenie w prawo

en: Pan (move) the zoom area right
pl: Przesuń powiększany obszar w prawo

en: Pan (move) the zoom area up
pl: Przesuń powiększany obszar w górę

en: Pan Zoom Down
pl: Przesuń powiększenie w dół

en: Pan (move) the zoom area down
pl: Przesuń powiększany obszar w dół

en: Fitting
pl: Dopasowywanie

en: Fit the window to the zoom level
pl: Dopasuj okno do poziomu przybliżenia

en: Resize the window so it matches the current zoom level.
pl: Zmień rozmiar okna by odpowiadało aktualnemu stopniowi powiększenia

en: Fit zoomed area to window
pl: Dopasuj poziom przybliżenia do okna

en: Zooms in/out so the focused window is zoomed to the maximum while still being fully visible.
pl: Przybliża/oddala tak, aby aktywne okno było maksymalnie przybliżone, pozostając całkowicie widoczne.

en: Zoom factor
pl: Współczynnik zbliżenia

en: Zoom in/out by this factor. Higher value means quicker zooming.
pl: Przybliż/oddal o ten współczynnik. Wyższe wartości oznaczają szybsze przybliżanie.

en: Minimum zoom factor
pl: Minimalny współczynnik powiększenia

en: The minimum allowed zoom factor. A value of 0.5 equals 2x zoom, a value of 0.25 equals 4x zoom.
pl: Minimalny dopuszczalny współczynnik powiększenia. Wartość 0.5 oznacza 2x zoom, wartość 0.25 oznacza 4x zoom

en: Sync Mouse
pl: Synchronizuj Mysz

en: Always keep the zoomed area in sync with where the mouse is, and vice versa. Use this if you don't intend to draw a scaled pointer or hide the original pointer. The zoomed area will move as you move your mouse.
pl: Zawsze synchronizuj powiększany obszar z miejscem obecności wskaźnika myszy i vice versa. Używaj tej opcji jeśli nie zamierzasz przy okazji zmieniać proporcji ani chować kursora. Powiększany obszar będzie się przesuwał wraz z ruchem myszy.

en: Scale the mouse pointer
pl: Skaluj kursor myszy

en: Enable this to get a gradually larger mouse pointer as you zoom in
pl: Włącz tą opcję by uzyskać powiększenie wskaźnika myszy wraz z powiększaniem obszaru

en: Dynamic mouse pointer scale
pl: Dynamiczne skalowanie kursora

en: When scaling the mouse pointer, this option makes the scale adjust according to the current level of zoom.
pl: Ta opcja powoduje jednakowe skalowanie kursora myszy z aktualnym poziomem zoomu

en: Static mouse pointer scale
pl: Skalowanie nieruchomego wskaźnika myszy

en: When not using a dynamic mouse pointer scale, this is the scale factor for the mouse pointer.
pl: Współczynnik skalowania wskaźnika myszy gdy nie używa się dynamicznego skalowania

en: Hide original mouse pointer
pl: Ukryj oryginalny wskaźnik myszy

en: Hides the original mouse pointer when zoomed in and scaling the mouse
pl: Ukrywa oryginalny wskaźnik myszy podczas przybliżania i skalowania myszą

en: Restrain the mouse to the zoom area
pl: Ogranicz ruchy myszą do powiększanego obszaru

en: Attempt to keep the zoomed mouse visible by warping it when it is moved outside the zoom area.
pl: Próbuj utrzymać powiększony wskaźnik widoczny wykrzywiając go, gdy wyjdzie poza powiększany obszar

en: Mouse panning
pl: Przesuwanie za pomocą myszy

en: Mouse Restrain Margin
pl: Margines przytrzymywania myszy

en: The size of the margin to add when attempting to restrain the mouse.
pl: Wielkość marginesu do dodania podczas próby powstrzymania myszy

en: Move the zoomed area this much whenever you pan the zoomed area with keys.
pl: Przemieść powiększony obszar o taką wartość przy przesuwaniu tego obszaru klawiszami

en: Focus Tracking
pl: Śledzenie miejsca skupienia

en: Enable focus tracking
pl: Włącz śledzenie myszy

en: Move the zoom area when focus changes.
pl: Przesuń powiększony obszar przy zmianie skupienia

en: Fit zoom level to window on focus change
pl: Dopasuj poziom przybliżenia do okna podczas zmiany miejsca skupienia

en: Fit the zoomed area to the window when the zoomed area moves as a result of focus tracking.
pl: Dopasuj powiększany obszar do okna kiedy powiększany obszar przesuwa się w wyniku ruchów myszą

en: Always fit to window on focus track
pl: Zawsze dopasowuj do okna podczas ruchów wskaźnika

en: Only attempt to center newly focused windows if the mouse hasn't moved in this amount of seconds. Use this to avoid jumping when using sloppy focus.
pl: Próbuj wycentrować świeżo wybrane okna tylko jeśli mysz nie przeniosła sie tam w ciągu kilku sekund. Użyj tej opcji by uniknąć skoku podczas nieuważnego zaznaczenia

en: Animation
pl: Animacja

en: Speed
pl: Szybkość

en: Zoom Speed
pl: Szykość przybliżenia

en: Timestep
pl: Krok czasu

en: Zoom Timestep
pl: Krok czasu przybliżenia

en: Filter Linear
pl: Filtruj liniowo

en: Use linear filter when zoomed in
pl: Używaj filtrowania liniowego podczas przybliżania

en: JPEG image format plugin
pl: Wtyczka dla obrazków w formacie JPEG

en: Compression Quality
pl: Jakość kompresji

en: Quality of compression when saving JPEG images
pl: Jakość kompresji podczas zapisywania obrazków JPEG

en: Magnifier
pl: Szkło powiększające

en: Magnifier box
pl: Lupa

en: Initiate
pl: Rozpocznij

en: General
pl: Ogólne

en: Mode
pl: Tryb

en: Mode.
pl: Tryb

en: Simple
pl: Prosty

en: Image overlay
pl: Nakładanie obrazów na siebie

en: Fisheye
pl: Rybie Oko

en: Zoom factor for keyboard initiated magnifier.
pl: Współczynnik powiększenia dla lupy wywołanej z klawiatury

en: Keep fully on screen
pl: Utrzymuj w całości na ekranie

en: Keep fully on screen.
pl: Utrzymuj w całości na ekranie.

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Box height.
pl: Wysokość przycisku

en: Border width
pl: Grubość obramowania

en: Border widtht.
pl: Grubość obramowania

en: Border color
pl: Kolor obramowania

en: Magnifier image
pl: Obraz szkła powiększającego

en: Magnifier image.
pl: Obraz szkła powiększającego

en: X offset of the cursor.
pl: Wyrównanie X kursora

en: Y offset of the cursor.
pl: Wyrównanie Y kursora

en: Radius
pl: Promień

en: Radius of the magnification area.
pl: Promień powiększanego obszaru

en: Mouse position polling
pl: Badanie położenia wskaźnika myszy

en: Updates the mouse pointer position from the xserver
pl: Uaktualnia pozycję wskaźnika myszy z serwera x

en: Misc
pl: Różne

en: Mouse Poll Interval
pl: Odstęp między sygnałami badającymi położenie wskaźnika myszy

en: How often to poll the mouse position, in miliseconds. Reduce this to reduce choppy behavior.
pl: Jak często, w milisekundach, ma być badana pozycja myszy. Zredukuj wartość, by zmniejszyć burzliwe zachowanie

en: Negative
pl: Negatyw

en: Used to set a window or screen negative
pl: Używany do ustawienia negatywu okna lub ekranu

en: Toggle Window Negative
pl: Włącz negatyw okna

en: Toggle active window negative
pl: Włącz negatyw aktywnego okna

en: Toggle Screen Negative
pl: Włącz negatyw ekranu

en: Toggle screen negative
pl: Włącz negatyw ekranu

en: Neg Windows
pl: Wyklucz okna

en: Windows to be negative by default
pl: Okna domyślnie mające mieć ustawione kolory w negatywie

en: Exclude Windows
pl: Wyklucz okna

en: Windows to exclude from negating
pl: Okna które nie powinny zostać poddane negatywowi

en: Opacify
pl: Nieprzezroczystość

en: Make windows easily visible by hovering the mouse over them
pl: Powoduj, że okna będą łatwo widzialne poprzez najechanie na nie kursorem

en: Toggle Opacify
pl: Przełączanie nieprzezroczystości

en: Use this to enable/disable Opacify on the fly. Previously opacified windows will not be reset once you disable it like this.
pl: Użyj tego by włączyć/wyłączyć w locie nieprzezroczystość. Poprzednio zmatowione okna nie będą resetowane jeśli wyłączysz je w ten sposób.

en: Misc. Options
pl: Pozostałe opcje

en: Reset opacity to original values when toggling
pl: Przywróć nieprzezroczystość do domyślnych wartości podczas przełączania

en: Reset the opacity of all windows modified by opacify when toggling Opacify with the defined key-combination.
pl: Przywróć nieprzezroczystość wszystkich okien zmodyfikowanych przez Powodowanie Nieprzezroczystości podczas przełączania Powodowania Nieprzezroczystości ustaloną kombinacją klawiszy.

en: Delay until Opacification
pl: Opóźnienie przed rozpoczęciem zmiany nieprzezroczystości

en: The delay (in ms) before Opacify changes opacity after the active window has changed.
pl: Opóźnienie (w milisekundach), zanim Powodowanie Nieprzezroczystości zmienia nieprzezroczystość, po tym jak aktywne okno się zmieniło.

en: Toggle Opacify on by default
pl: Domyślnie włącz nieprzezroczystość

en: With this enabled, opacify will be on when you load Opacify, which is usually when you start Compiz.
pl: Z włączoną tą opcją nieprzezroczystość będzie działać kiedy załadujesz Nieprzezroczystość, co następuje zwykle gdy uruchamiasz Compiza.

en: Only increase opacity if a window is blocking
pl: Tylko zwiększaj nieprzezroczystość jesli okno blokuje

en: Only increase the opacity on the targeted window if it has one or more windows blocking it from view.
pl: Tylko zwiększaj nieprzezroczystośc jeśli docelowe okno ma jedno lub więcej okien blokujących je przed widokiem.

en: Bypass delay when the new active window is the focused window.
pl: Pomiń opóźnienie jeśli nowe aktywne okno jest skupionym oknem.

en: Do not wait if the window we are hovering is the focused window. This allows us to instantly see the focused window. You probably want to disable this if you are not using 'Click to Focus'.
pl: Nie czekaj jeśli okno, kŧore podnosisz jest wybranym oknem. To pozwala natychmiast zobaczyć wybrane okno. Prawdopodobnie będziesz chciał wyłączyć tą opcję jeśli nie używasz 'Kliknij by wybrać'

en: Bypass delay when Opacify is reducing the opacity on one or more windows already.
pl: Pomiń opóźnienie jeśli Powodowanie Nieprzezroczystości już zmniejsza nieprzezroczystość jednego lub więcej okien.

en: This enables you to let Opacify instantly opacify new windows when you're already making one or more windows invisible. Makes for faster behavior while looking through layers of hidden windows.
pl: Ta opcja pozwala Nieprzezroczystości natychmiast zmatowić nowe okna gdy właśnie robisz jedno lub więcej okien niewidocznych. Przyspiesza działanie podczas spoglądania poprzez warstwy ukrytych okien.

en: Windows that should be opacified.
pl: Okna, które mają być nieprzezroczyste.

en: Opacity Levels
pl: Poziom nieprzezroczystości

en: Active Opacity
pl: Aktywna nieprzezroczystość

en: The minimum opacity percentage to ensure a targeted window has. A target window will have either this opacity or the preset opacity, whichever is higher.
pl: Minimalny stopień nieprzezroczystości, jaką ma mieć wybrane okno. Nieprzezroczystość wybranego okna przyjmie tę wartość, albo zdefiniowaną wartość nieprzezroczystości, w zależności od tego, która jest wyższa.

en: Passive Opacity
pl: Nieprzezroczystość nieaktywnego okna

en: The maximum opacity percentage a window blocking the current targeted window can have. A blocking window will have either this opacity or the preset opacity, whichever is lower.
pl: Maksymalny stopień nieprzezroczystości, jaką może mieć okno, zasłaniające obecnie wybrane okno. Nieprzezroczystość zasłaniającego okna przyjmię tę wartość, albo zdefiniowaną wartość nieprzezroczystości, w zależności od tego, która jest niższa.

en: Put
pl: Przesuń

en: Put window
pl: Rozmieszcza okna na pulpicie

en: Put On Viewport
pl: Przesuń na pulpit

en: Move window to a certain viewport
pl: Przenieś okno do konkretnego pulpitu

en: Put to arbitrary viewport
pl: Przesuń do wybranego pulpitu

en: Put On Viewport 1
pl: Przesuń na pulpit 1

en: Move window to viewport 1
pl: Przenieś okno na pulpit 1

en: Put On Viewport 2
pl: Przesuń na pulpit 2

en: Move window to viewport 2
pl: Przenieś okno na pulpit 2

en: Put On Viewport 3
pl: Przesuń na pulpit 3

en: Move window to viewport 3
pl: Przenieś okno na pulpit 3

en: Put On Viewport 4
pl: Przesuń na pulpit 4

en: Move window to viewport 4
pl: Przenieś okno na pulpit 4

en: Put On Viewport 5
pl: Przesuń na pulpit 5

en: Move window to viewport 5
pl: Przenieś okno na pulpit 5

en: Put On Viewport 6
pl: Przesuń na pulpit 6

en: Move window to viewport 6
pl: Przenieś okno na pulpit 6

en: Put On Viewport 7
pl: Przesuń na pulpit 7

en: Move window to viewport 7
pl: Przenieś okno na pulpit 7

en: Put On Viewport 8
pl: Przesuń na pulpit 8

en: Move window to viewport 8
pl: Przenieś okno na pulpit 8

en: Put On Viewport 9
pl: Przesuń na pulpit 9

en: Move window to viewport 9
pl: Przenieś okno na pulpit 9

en: Put On Viewport 10
pl: Przesuń na pulpit 10

en: Move window to viewport 10
pl: Przenieś okno na pulpit 10

en: Put On Viewport 11
pl: Przesuń na pulpit 11

en: Move window to viewport 11
pl: Przenieś okno na pulpit 11

en: Put On Viewport 12
pl: Przesuń na pulpit 12

en: Move window to viewport 12
pl: Przenieś okno na pulpit 12

en: Put to adjacent viewport
pl: Przesuń do sąsiadującego pulpitu

en: Viewport Left
pl: Lewy wirtualny pulpit

en: Move window to the viewport on the left
pl: Przenieś okno na lewy pulpit

en: Viewport Right
pl: Prawy wirtualny pulpit

en: Move window to the viewport on the right
pl: Przenieś okno na prawy pulpit

en: Viewport Top
pl: Górny wirtualny pulpit

en: Move window to the viewport on the top
pl: Przenieś okno na górny pulpit

en: Viewport Bottom
pl: Dolny wirtualny pulpit

en: Move window to the viewport on the bottom
pl: Przenieś okno na dolny pulpit

en: Put within viewport
pl: Przesuń w granice wirtualnego pulpitu

en: Put Center
pl: Przesuń do środka

en: Move window to the center
pl: Przenieś okno na środek

en: Put Left
pl: Przesuń w lewo

en: Move window to the left edge
pl: Przenieś okno ku lewej krawędzi

en: Put Right
pl: Przesuń w prawo

en: Move window to the right edge
pl: Przenieś okno ku prawej krawędzi

en: Put Top
pl: Przesuń w górę

en: Move window to the top edge
pl: Przenieś okno ku górnej krawędzi

en: Put Bottom
pl: Przesuń w dół

en: Move window to the bottom edge
pl: Przenieś okno ku dolnej krawędzi

en: Put Top Left
pl: Przesuń do górnego lewego narożnika

en: Move window to the top left corner
pl: Przenieś okno do lewego górnego rogu

en: Put Top Right
pl: Przesuń do górnego prawego narożnika

en: Move window to the top right corner
pl: Przenieś okno do prawego górnego rogu

en: Put Bottom Left
pl: Przesuń w dolny lewy róg

en: Move window to the bottom left corner
pl: Przenieś okno do lewego dolnego rogu

en: Put Bottom Right
pl: Przesuń w górny prawy róg

en: Move window to the bottom right corner
pl: Przenieś okno do prawego dolnego rogu

en: Restore Position
pl: Przywróć pozycję

en: Move window to the last position
pl: Przenieś okno do ostatniej pozycji

en: Put Pointer
pl: Przesuń do wskaźnika

en: Move window to the pointer position
pl: Przenieś okno do pozycji wskaźnika

en: Move window arbitrarily by passing x, y and type.
pl: Dowolnie przesuwa okno, po podaniu x, y i typu.

en: Padding
pl: Odległość od krawędzi ekranu (w pikselach)

en: Pad Left
pl: Odległość od lewej krawędzi ekranu

en: Number of pixels from the left edge where the window will come to rest
pl: Odległość w pikslach od lewej krawędzi do punktu, w którym okno się zatrzyma

en: Pad Right
pl: Odległość od prawej krawędzi ekranu

en: Number of pixels from the right edge where the window will come to rest
pl: Odległość w pikslach od prawej krawędzi do punktu, w którym okno się zatrzyma

en: Pad Top
pl: Odległość od górnej krawędzi ekranu

en: Number of pixels from the top edge where the window will come to rest
pl: Odległość w pikslach od górnej krawędzi do punktu, w którym okno się zatrzyma

en: Pad Bottom
pl: Odległość od dolnej krawędzi ekranu

en: Number of pixels from the bottom edge where the window will come to rest
pl: Odległość w pikslach od dolnej krawędzi do punktu, w którym okno się zatrzyma.

en: Unfocus Window
pl: Odznacz okno

en: Unfocus windows that are moved off the viewport
pl: Odznacz okna, które zostały przeniesione poza pulpit

en: Window Center
pl: Wyśrodkuj okno

en: Put pointer uses the center of the window
pl: Środek okna pokrywa się z kursorem

en: Avoid Offscreen
pl: Unikaj wyjścia poza ekran

en: Avoids putting window borders offscreen
pl: Unikaj umieszczania krawędzi okien poza ekranem

en: Animation speed
pl: Prędkość Animacji

en: Animation timestep
pl: Interwał czasowy animacji

en: Resize Info
pl: Pokazywanie rozmiaru okna

en: Display info on resize similar to marco
pl: Pokazuj okno o rozmiarze okna podobny jak w marco

en: Fade Time
pl: Czas przenikania

en: Fade time (in ms) for popup window
pl: Czas zanikania (w ms) dymka z rozmiarem

en: Show resize info for all windows.
pl: Pokaż informacje o rozmiarze dla wszystkich okien.

en: Show resize info for all windows as opposed to just windows with a resize increment of greater than 1.
pl: Pokaż rozmiar wszystkich okien, a nie tylko tych, których rozmiar zmieniasz o więcej niż 1.

en: Text color.
pl: Kolor tekstu.

en: Color of text on resize popup.
pl: Kolor teksu w dymku wyświetlającym rozmiar

en: Gradient Color 1
pl: Kolor gradientu %d

en: Color 1 of the gradient background.
pl: Kolor %d dla gradientu w tle.

en: Gradient Color 2
pl: Kolor gradientu %d

en: Color 2 of the gradient background.
pl: Kolor dalekiego tła.Kolor %d dla gradientu w tle.

en: Gradient Color 3
pl: Kolor gradientu %d

en: Color 3 of the gradient background.
pl: Kolor %d dla gradientu w tle.

en: Ring Switcher
pl: Pierścieniowy przełącznik aplikacji

en: Key bindings
pl: Skróty klawiszowe

en: Next Window
pl: Następne okno

en: Show switcher if not visible and select next window.
pl: Pokaż przełącznik aplikacji, jeśli nie jest widoczny, i wybierz następne okno.

en: Previous Window
pl: Poprzednie okno

en: Show switcher if not visible and select previous window.
pl: Pokaż przełącznik aplikacji, jeśli nie jest widoczny, i wybierz poprzednie okno.

en: Next Window (All Workspaces)
pl: Następne okno (wszystkie pulpity)

en: Show switcher if not visible and select next window out of all windows.
pl: Pokaż przełącznik aplikacji, jeśli nie jest widoczny, i wybierz następne okno spośród wszystkich.

en: Previous Window (All Workspaces)
pl: Poprzednie okno (wszystkie pulpity)

en: Show switcher if not visible and select previous window out of all windows.
pl: Pokaż przełącznik aplikacji, jeśli nie jest widoczny, i wybierz poprzednie okno spośród wszystkich.

en: Next Window (Group)
pl: Następne okno (grupa)

en: Show switcher if not visible and select next window of the current application.
pl: Pokaż przełącznik aplikacji, jeśli nie jest widoczny, i wybierz następne okno obecnego programu.

en: Previous Window (Group)
pl: Poprzednie okno (grupa)

en: Show switcher if not visible and select previous window of the current application.
pl: Pokaż przełącznik aplikacji, jeśli nie jest widoczny, i wybierz poprzednie okno obecnego programu.

en: Ring speed
pl: Prędkośc zmiany okien w pierścieniu

en: Ring timestep
pl: Krok czasowy dla pierścienia

en: Inactive Window Opacity
pl: Nieprzezroczystość nieaktywnego okna

en: Amount of opacity (in percent) for windows in the ring which are not selected
pl: Wartość nieprzejrzystości (w procentach) niezaznaczonych okien.

en: Ring Windows
pl: Okna w pierścieniu

en: Windows that should be shown in ring
pl: Okna, które mają być pokazane w pierścieniu

en: Overlay Icon
pl: Wierzchni znaczek

en: Overlay an icon on windows in the ring
pl: Pokaż znaczek na oknach w pierścieniu

en: Emblem
pl: Ikona

en: Big
pl: Duża

en: Darken Background
pl: Zaciemniaj tło

en: Darken background when showing the ring
pl: Przyciemnij tło podczas pokazywania pierścienia

en: Show Minimized
pl: Pokazuj zminimalizowane okna

en: Show windows that are minimized, shaded or in show desktop mode.
pl: Pokaż zminimalizowane, zwinięte lub ukryte trybem "pokaż pulpit" okna.

en: Allow Mouse Selection
pl: Pozwól na wybór kursorem

en: Allow the selection of windows by just clicking on them while the switcher is active.
pl: Pozwala wybierać okna klikając w nie, gdy przełącznik aplikacji jest włączony.

en: Ring appearance
pl: Wygląd pierścienia

en: Rotate Ring Clockwise on Next
pl: Obraca pierścień zgodnie z ruchem wskazówek zegara

en: Rotate ring clockwise for next window instead of counterclockwise
pl: Obraca pierścień do następnego okna zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zamiast w przeciwnym

en: Ring Width
pl: Szerokość pierścienia

en: Ring width (in percent of the screen width)
pl: Szerokość pierścienia (w procentach szerokości obrazu)

en: Ring Height
pl: Wysokość pierścienia

en: Ring height (in percent of the screen height)
pl: Wysokość pierścienia (w procentach wysokości obrazu)

en: Thumbnail Width
pl: Szerokość miniatury

en: Maximum horizontal size of a thumbnail in the ring
pl: Maksymalna szerokość miniaturki w pierścieniu

en: Thumbnail Height
pl: Wysokość miniatury

en: Maximum vertical size of a thumbnail in the ring
pl: Maksymalna wysokość miniaturki w pierścieniu

en: Minimum Brightness Factor
pl: Minimalny współczynnik jasności

en: Changes the minimum brightness factor for windows in the ring. The farer away windows are, the less bright are they.
pl: Zmienia minimalny współczynnik jasności okna dla pierścienia. Im dalej są okna, tym ciemniejsze się stają.

en: Minimum Scale Factor
pl: Minimalny współczynnik rozmiaru

en: Changes the minimum scale factor for windows in the ring. The farer away windows are, the smaller are they.
pl: Zmienia minimalny współczynnik wielkości okna dla pierścienia. Im dalej są okna, tym mniejsze się stają.

en: Window title display
pl: Pokazuj tytuł okna

en: Show Window Title
pl: Pokazuj tytuł okna

en: Show window title of currently selected window.
pl: Pokaż tytuł obecnie wybranego okna.

en: Bold Font
pl: Pogrubiona czcionka

en: Selects if the window title should be displayed in bold font or not.
pl: Wybór pokazywania tytułu okna pogrubioną czcionką.

en: Font Size
pl: Wielkość czcionki

en: Font size for the window title
pl: Rozmiar czcionki dla tytułu okna

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Background color for the window title
pl: Kolor tła dla tytułu okna

en: Font Color
pl: Kolor czcionki

en: Font color for the window title
pl: Kolor czcionki dla tytułu okna

en: Text Placement
pl: Położenie tekstu

en: Selects where to place the window title.
pl: Wybór położenia tytułu okna.

en: Centered on screen
pl: Na środku ekranu

en: Above ring
pl: Ponad pierścieniem

en: Below ring
pl: Pod pierścieniem

en: Scale Addons
pl: Dodatki do Szybkiego Wyboru

en: Some useful additions to the scale plugin
pl: Kilka przydatnych dodatków do wtyczki skalowania

en: Close Window
pl: Zamknij okno

en: Close windows while in scale mode
pl: Zamykanie okien podczas trybu skalowania.

en: Close window while in scale mode
pl: Zamknij okno podczas trybu skalowania.

en: Pull Window
pl: Przesuń okno

en: Pull window to current viewport while in scale mode
pl: Przesuń okno na wybrany pulpit w trybie skalowania

en: Zoom Window
pl: Przybliż okno

en: Zoom window while in scale mode
pl: Przybliżaj okna w trybie skalowania

en: Window Title
pl: Tytuł okna

en: Window Title Display
pl: Pokazuj tytuł okna

en: Window title display in scale mode
pl: Pokazuj tytuł okna w trybie skalowania

en: No display
pl: Nie pokazuj

en: Highlighted window only
pl: Tylko podświetlonego okna

en: All windows
pl: Wszystkie okna

en: Use bold font for window title display
pl: Użyj pogrubionej czcionki w tytułach okien

en: Font size for window title display
pl: Rozmiar czcionki dla tytułu okna

en: Title Border Size
pl: Rozmiar ramki tytułu okna

en: Size of the border around the window title
pl: Rozmiar ramki wokół tytułu okna

en: Font color of the window title
pl: Kolor czcionki dla tytułu okna

en: Background color of the window title
pl: Kolor tła dla tytułu okna

en: Window Highlight
pl: Podświetlenie okna

en: Draw Window Highlight
pl: Rysuj podświetlenie okien

en: Highlights the hovered window with the given color
pl: Podświetla podniesione okno wybranym kolorem

en: Highlight Color
pl: Kolor podświetlenia

en: Color used for highlighting the hovered window
pl: Kolor używany do podświetlenia podniesionego okna

en: Window Layout Mode
pl: Tryb rozmieszczenia okien

en: Selects the mode to layout the windows in scale mode
pl: Wybór trybu rozmieszczenia okien w trybie skalowania

en: Normal
pl: Normalny

en: Organic - EXPERIMENTAL
pl: Organiczne (EKSPERYMENTALNE)

en: Constrain Pull To Screen
pl: Ogranicz przyciąganie do ekranu

en: Make sure windows are fully visible after pulling them to another viewport
pl: Upewnia się, że okna są w pełni widoczne po przeniesieniu ich na kolejny pulpit

en: Exit Scale On Pull
pl: Opuść Szybkie Wybieranie po wyborze

en: Exit scale mode after a window has been pulled.
pl: Opuść tryb Szybkiego Wyboru po wyborze okna

en: Session Management
pl: Zarządzanie sesją

en: Talk to session manager and save/load window state
pl: Komunikacja z menedżerem sesji i zapis/wczytywanie stanu okien

en: Save Legacy Apps
pl: Zapisz stare aplikacje

en: Also try to save and restore legacy apps that don't support the X session management protocol. This setting only should be used in KDE, as only KDE's session manager also saves those applications.
pl: Próbuj również zapisać i przywrócić stare aplikacje, które nie wspierają protokołów zarządzania sesją X. To ustawienie powinno być używane wyłącznie w KDE, jako że tylko menadżer sesji KDE zapisuje te aplikacje

en: Shift Switcher
pl: Przesuwany Przełącznik Aplikacji

en: Shift Switcher Plugin
pl: Plugin przesuwanego przełącznika aplikacji

en: Initiate switcher.
pl: Inicjuj zmieniacz.

en: Initiate (All Workspaces)
pl: Inicjuj (wszystkie wirtualne pulpity)

en: Initiate switcher (All Workspaces).
pl: Inicjuj Zmieniacz (wszystkie pulpity)

en: Terminate
pl: Zakończ

en: Terminate switcher.
pl: Zakończ przełącznik

en: Fade speed
pl: Szybkość zanikania

en: Fade in/out speed
pl: Szybkość pojawiania się i zanikania

en: Shift speed
pl: Szybkość przesuwania

en: Shift animation speed
pl: Prędkość animacji przesuwania

en: Shift timestep
pl: Krok czasowy przesuwania

en: Shift Windows
pl: Przesuń okna

en: Windows that should be shown in the shift switcher
pl: Okna które powinny być pokazywane w przesuwanym przełączniku aplikacji

en: Mouse speed
pl: Prędkośc myszy

en: Mouse movement speed
pl: Szybkośc ruchu kursora

en: Click duration
pl: Długość trwania kliknięcia

en: Maximum click duration in miliseconds.
pl: Maksymalny czas trwania kliknięcia (w ms)

en: Switcher mode
pl: Tryb przełącznika

en: Switcher mode.
pl: Tryb przełącznika

en: Cover
pl: Przykryj

en: Flip
pl: Odwracanie

en: Max window size
pl: Maksymalny rozmiar okna

en: Maximum window size (in percent of the screen width)
pl: Maksymalny rozmiar okna (w procentach szerokości ekranu)

en: Background intensity
pl: Intensywnośc tła

en: Background intensity.
pl: Intensywnośc tła.

en: Hide non Desktop windows
pl: Ukryj okna nie należące do Pulpitu

en: Hide all non Desktop windows during switching
pl: Schowaj wszystkie okna nie należące do Pulpitu podczas zmieniania

en: Intensity
pl: Intensywność

en: Reflection intensity
pl: Intensywność odbicia

en: Flip angle
pl: Kąt odwracania

en: Rotation angle of the flip animation
pl: Kąt obrotu dla animacji odwracania

en: Overlay an icon on windows in the shift switcher
pl: Nałóż ikonę na okno w Przesuwanym Przełączniku Aplikacji

en: Generate mipmaps
pl: Generuj mipmapy

en: Selects how the switcher is displayed if multiple output devices are used.
pl: Wybiera w jaki sposób przełącznik jest wyświetlany gdy wiele urządzeń wyjściowych jest w użyciu

en: Disabled
pl: Wyłączony

en: On activated output
pl: Na aktywowanym wyjściu

en: One big switcher
pl: Jeden wielki przełącznik

en: Above
pl: Ponad

en: Below
pl: Poniżej

en: Snapping Windows
pl: Przypinanie okien

en: Enables windows edges resistance
pl: Włącza opór krawędzi okien

en: Use this bindings to avoid snapping.
pl: Użyj tych obramowań, by uniknąć przypinania

en: Snap Type
pl: Typ przypinania

en: Edge resistance
pl: Opór krawędzi

en: Edge attraction
pl: Przyciąganie krawędzi

en: Edges
pl: Krawędzie

en: Snap to 'Screen Edges', 'Windows Edges' or 'Both'.
pl: Przypinaj do 'Krawędzi ekranów','Krawędzi okien','Obu z nich'

en: Screen edges
pl: Krawędzie ekranu

en: Window edges
pl: Krawędzie okien

en: Edge Resistance Distance
pl: Dystans oporu krawędzi

en: The distance until edge resistance takes place.
pl: Dystans przy którym przyciąganie krawędzi ma miejsce.

en: Edge Attraction Distance
pl: Dystans przyciągania krawędzi

en: The distance until edge attraction takes place.
pl: Dystans przy którym przyciąganie krawędzi nie następuje.

en: Static Application Switcher
pl: Statyczny Przełącznik Aplikacji

en: Next window (All windows)
pl: Następne okno (wszystkie pulpity)

en: Show minimized windows
pl: Pokazuj zminimalizowane okna

en: Opacity
pl: Nieprzezroczystość

en: Left
pl: W lewo

en: Centered
pl: Wyśrodkowane

en: Right
pl: W prawo

en: Text
pl: Tekst

en: Render text to texture
pl: Renderuje tekst do tekstury.

en: Window Previews
pl: Podgląd okien

en: Window thumbnails at the taskbar
pl: Miniatury okien na pasku zadań

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Thumbnail Window Size
pl: Rozmiar miniaturki

en: Thumbnail window size.
pl: Rozmiar miniaturki.

en: Show Delay
pl: Opóźnienie wyświetlenia

en: Time (in ms) before Thumbnail is shown.
pl: Czas (w ms) przed pojawieniem się miniaturki.

en: Thumbnail Border Size
pl: Rozmiar ramek miniaturek okien

en: Size of Thumbnail Border.
pl: Rozmiar ramki miniaturki

en: Thumbnail Border Glow Color
pl: Kolor, jakim świecą się ramki miniaturek okien

en: Thumbnail Background and Border Glow Color.
pl: Tło miniaturki i kolor poświaty ramki

en: Fade In/Out Duration
pl: Czas pojawiania się i zanikania

en: Fade In/Out Duration in seconds.
pl: Czas pojawiania się i zanikania w sekundach

en: Taskbar
pl: Pasek Zadań

en: Taskbar Shows Only Windows of Current Viewport
pl: Pasek zadań pokazuje tylko okna aktualnego pulpitu

en: Set it if the Taskbar shows only Windows of Current Viewport.
pl: Ustaw jeśli pasek zadań pokazuje tylko okna aktualnego pulpitu

en: Thumbnails Always on Top
pl: Miniaturki zawsze na wierzchu

en: Paint Thumbnails Always on Top.
pl: Rysuj miniaturki zawsze na wierzchu.

en: Paint Window Like Background
pl: Rysuj okno jako tło

en: Paint Window Like Background instead of Glow.
pl: Rysuj okno jako tło zamiast poświaty

en: Generate Mipmaps
pl: Stwórz mipmapy

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling.
pl: Generuj mipmapy kiedy jest to możliwe dla lepszej jakości skalowania.

en: Window title
pl: Tytuł okna

en: Enable Titles
pl: Włącz tytuły

en: Show Window Title in Thumbnail.
pl: Pokazuj tytuł okna w miniaturce.

en: Window title Font Size.
pl: Rozmiar czcionki ttytułu okna

en: Window title Font Color.
pl: Kolor czcionki tytułu okna

en: Viewport Switcher
pl: Przełącznik wirtualnych pulpitów

en: Initiate viewport changes through several events
pl: Inicjuj zmianę pulpitów poprzez pewne konkretne zdarzenia

en: Number-Based Viewport Switching
pl: Zmiana wirtualnych pulpitów oparta o numerację

en: Begin Viewport Switch
pl: Rozpocznij zmianę wirtualnych pulpitów

en: Begin entering viewport number
pl: Rozpoczij wpisywanie numeru wirtualnego pulpitu

en: Go to specific viewport
pl: Idź do konkretnego wirtualnego pulpitu

en: Switch to Viewport 1
pl: Zmień na pulpit wirtualny 1

en: Switch to viewport 1
pl: Zmień na pulpit wirtualny 1

en: Switch to Viewport 2
pl: Zmień na pulpit wirtualny 2

en: Switch to viewport 2
pl: Zmień na pulpit wirtualny 2

en: Switch to Viewport 3
pl: Zmień na pulpit wirtualny 3

en: Switch to viewport 3
pl: Zmień na pulpit wirtualny 3

en: Switch to Viewport 4
pl: Zmień na pulpit wirtualny 4

en: Switch to viewport 4
pl: Zmień na pulpit wirtualny 4

en: Switch to Viewport 5
pl: Zmień na pulpit wirtualny 5

en: Switch to viewport 5
pl: Zmień na pulpit wirtualny 5

en: Switch to Viewport 6
pl: Zmień na pulpit wirtualny 6

en: Switch to viewport 6
pl: Zmień na pulpit wirtualny 6

en: Switch to Viewport 7
pl: Zmień na pulpit wirtualny 7

en: Switch to viewport 7
pl: Zmień na pulpit wirtualny 7

en: Switch to Viewport 8
pl: Zmień na pulpit wirtualny 8

en: Switch to viewport 8
pl: Zmień na pulpit wirtualny 8

en: Switch to Viewport 9
pl: Zmień na pulpit wirtualny 9

en: Switch to viewport 9
pl: Zmień na pulpit wirtualny 9

en: Switch to Viewport 10
pl: Zmień na pulpit wirtualny 10

en: Switch to viewport 10
pl: Zmień na pulpit wirtualny 10

en: Switch to Viewport 11
pl: Zmień na pulpit wirtualny 11

en: Switch to viewport 11
pl: Zmień na pulpit wirtualny 11

en: Switch to Viewport 12
pl: Zmień na pulpit wirtualny 12

en: Switch to viewport 12
pl: Zmień na pulpit wirtualny 12

en: Desktop-based Viewport Switching
pl: Przełączanie wirtualnych pulpitów oparte o ekran

en: Move Left
pl: W lewo

en: Move to the left
pl: Przejdź na lewo

en: Move Right
pl: W prawo

en: Move to the right
pl: Przejdź w prawo

en: Move Up
pl: W górę

en: Move up
pl: Przejdź do góry

en: Move Down
pl: W dół

en: Move down
pl: W dół

en: Move Next
pl: Następny

en: Move to the next viewport
pl: Przejdź do następnego pulpitu

en: Move Prev
pl: Poprzedni

en: Move to the previous viewport
pl: Przejdź do poprzedniego pulpitu

en: Initiate plugin action
pl: Inicjuj działanie wtyczki

en: Initiate/Terminate the selected plugin action
pl: Inicjuj/Przerwij działanie wybranej wtyczki

en: Plugin for initiate action
pl: Wtyczka dla inicjacji akcji

en: Plugin for initiate/action action
pl: Wtyczka dla inicjacji/akcji akcji

en: Action name for initiate
pl: Nazwa akcji dla rozpoczęcia

en: Action name for initiate/terminate
pl: Nazwa akcji dla rozpoczęcia/zakończenia

en: Window Rules
pl: Reguły okien

en: Set windows rules
pl: Ustaw reguły dla typów okien

en: Skip taskbar
pl: Pomiń pasek zadań

en: Don't show application in taskbar
pl: Nie pokazuj aplikacji na pasku zadań

en: Skip pager
pl: Pomiń terminal konsoli

en: Don't show application in pager
pl: Nie pokazuj aplikacji na pagerze

en: Above others windows
pl: Nad innymi oknami

en: Below others windows
pl: Pod innymi oknami

en: Sticky
pl: Lepki

en: Sticky windows
pl: Okna, które mają domyślnie być lepkie

en: Fullscreen
pl: Tryb pełnoekranowy

en: Fullscreen windows
pl: Okna w trybie pełnoekranowym

en: Maximized windows
pl: Okna zmaksymalizowane

en: Windows that should be treated as not supporting transparency
pl: Okna które mają być domyślnie traktowane jako nie wspierające przezroczystości

en: Non movable windows
pl: Okna nie do poruszenia

en: Set window as non movable
pl: Ustaw okno jako nieruchome

en: Non resizable windows
pl: Okna których rozmiaru nie można zmienić

en: Set window as non resizable
pl: Ustaw okno o niezmiennej wielkości

en: Non minimizable windows
pl: Okna nie do zminimalizowania

en: Set window as non minimizable
pl: Ustaw okno jako nieminimalizowalne

en: Non maximizable windows
pl: Okna nie do zmaksymalizowania

en: Set window as non maximizable
pl: Ustaw okno jako niemaksymalizowlne

en: Non closable windows
pl: Okna nie do zamknięcia

en: Set window as non closable
pl: Ustaw okno jako niezamykalne

en: Size rules
pl: Reguły wielkości

en: Fixed Size Windows
pl: Okna o stałej wielkości

en: Sized Windows
pl: Okna o dopasowanym rozmiarze

en: Windows that should be resized by default
pl: Okna, które powinny mieć domyślnie zmieniony rozmiar

en: Width values
pl: Wartości szerokości

en: Height values
pl: Wartości wysokości

en: Workarounds
pl: Obejścia problemów

en: Marco-like workarounds.
pl: Obejścia problemów podobne jak w Marco.

en: Legacy Fullscreen Support
pl: Obsługa trybu pełnoekranowego w starszych aplikacjach.

en: Make Wine and legacy applications fullscreen properly.
pl: Spraw, by okna Wine i starszych aplikacji działały właściwie w trybie pełnoekranowym.

en: Firefox Menu Fix
pl: Poprawka menu Firefoksa

en: Fix window type of Firefox and Thunderbird menus.
pl: Napraw typ okna menu Firefoxa i Thunderbirda

en: OpenOffice.org Menu Fix
pl: Poprawka dla menu OpenOffice.org

en: Fix window type of OpenOffice.org menus.
pl: Napraw typ okna menu OpenOffice.org

en: Notification Daemon Fix
pl: Poprawka demona powiadomień

en: Fix window type of notification daemon windows.
pl: Napraw typ okna powiadomień okien daemona

en: Java Window Fix
pl: Poprawka dla okien programów w Javie

en: Fix window type of various Java windows.
pl: Napraw typ okna różnych aplikacji Java

en: Qt Window Fix
pl: Poprawka dla okien ze stylem Qt

en: Fix window type of various Qt windows.
pl: Napraw typ okna różnych aplikacji Qt

en: Make "urgent" windows also "demand attention".
pl: Dodaj typ "wymaga uwagi" dla typu okien "pilne"

en: AIGLX Fragment Parameter Fix
pl: Parametr naprawy fragmentu AIGLX

en: Fix broken glProgramEnvParameter4f implementation.
pl: Napraw popsutą implementację glProgramEnvParameter4f

en: Fix screen updates in XGL with fglrx.
pl: Napraw aktualizację ekranu w XGL z fglrx.

en: Fix for broken GLX_MESA_copy_sub_buffer on XGL in fglrx.
pl: Napraw błąd GLX_MESA_copy_sub_buffer na XGL z fglrx

en: Force synchronization between X and GLX
pl: Wymuś synchronizację pomiędzy serwerem X i GLX

en: Force synchronization between X and GLX, which may help for window parts not redrawing correctly when using Nvidia drivers, but also may decrease performance.
pl: Wymusza synchronizację pomiędzy serwerem X i GLX, co może zaradzić problemom związanymi z niewłaściwym odświeżaniem części okien na kartach Nvidia, a także zwiększyć wydajność.

en: Window stickyness
pl: Przełącza lepkość okna

en: Make "on all desktops" windows "sticky"
pl: Ustaw okna o typie "na wszystkich pulpitach" na typ "lepkie"

en: Make "on all desktops" windows sticky. Sticky windows are visible on all viewports.
pl: Zrób "lepkie" okna na wszystkich ekranach. Lepkie okna są widoczne na wszystkich wirtualnych pulpitach

en: Windows on all desktops that should be made sticky
pl: Okna na wszystkich pulpitach które powinny być lepkie
