compiz-plugins-main - en to gl translation catalogue (786 entries)

en: Animations
gl: Animacións

en: Use various animations as window effects
gl: Empregar varias animacións como efectos das xanelas

en: Open Animation
gl: Animación ó Abrir

en: Animation Selection
gl: Selección da Animación

en: Open Effect
gl: Efecto ó abrir

en: The animation effect shown when creating a window.
gl: O efecto de animación amosado cando se crea unha xanela.

en: Duration
gl: Duración

en: Animation duration in milliseconds for open effect.
gl: Duración da animación do efecto abrir en milisegundos.

en: Window Match
gl: Coincidencia de Fiestra

en: The windows that will be animated.
gl: Fiestras que serán animadas.

en: Options
gl: Opcións

en: Comma separated list of option value assignments to override effect settings, e.g.: fire_color=#0080ffff, fire_particles=700, fire_smoke=1
gl: Lista separada por vírgulas de valores das opcións para sobreescribir ás configuracións dos efectos, e.x.: fire_color=#0080ffff, fire_particles=700,  fire_smoke=1

en: Random Effects
gl: Efectos aleatorios

en: Pool
gl: Piscina

en: Pool of effects to be chosen from if Random effect is selected. Click reset to use all effects.
gl: Conxunto de efectos a elixir dende os que selecciona Efecto Aleatorio. Fai clic en reiniciar para empregar tódolos efectos.

en: Close Animation
gl: Animación ó pechar

en: Close Effect
gl: Efecto ó pechar

en: The animation effect shown when closing a window.
gl: O efecto de animación amosado cando se pecha unha xanela.

en: Animation duration in milliseconds for close effect.
gl: Duración da animación en milisegundos para o efecto pechar.

en: Minimize Animation
gl: Animación da minimización

en: Minimize Effect
gl: Efecto Minimizar

en: The animation effect shown when minimizing a window.
gl: O efecto de animación amosada cando se minimiza unha xanela.

en: Animation duration in milliseconds for minimize effect.
gl: Duración da animación en milisegundos para o efecto minimizar.

en: Shade Animation
gl: Animación Sombreamento

en: Shade Effect
gl: Efecto Sombreado

en: The animation effect shown when shading a window.
gl: O efecto de animación amosada cando se oscurece unha xanela.

en: Animation duration in milliseconds for shade effect.
gl: Duración da animación do efecto difuminar en milisegundos.

en: Window that should animate with this effect when shaded.
gl: Fiestras que deben ser animadas con este efecto cando son sombreadas.

en: Focus Animation
gl: Animación de enfoque

en: Focus Effect
gl: Efecto de enfoque

en: The animation effect shown when focusing a window.
gl: O efecto de animación amosada cando se enfoca unha xanela.

en: Animation duration in milliseconds for focus effect.
gl: Duración da animación en milisegundos para o efecto enfoque.

en: Window that should animate with this effect when focused.
gl: Fiestras que deben ser animadas con este efecto cando son enfocadas.

en: Effect Settings
gl: Configuracións de Efectos

en: Curved Fold
gl: Dobrar con curvas

en: Curved Fold Amplitude Multiplier
gl: Multiplicador da amplitude das dobras curvadas

en: Fold amplitude (size) is multiplied by this number. Negative values fold outward.
gl: A amplitude da dobrez (tamaño) é multiplicada por este número. Os valores negativos dobran polo exterior.

en: Zoom to TaskBar on Minimize
gl: Zoom cara a Barra de Tarefas cando se Minimice

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Curved Fold effect.
gl: Se a xanela debe ser recollida cara a barra de tarefas cando é minimizada empregando o efecto Zoom.

en: Dodge
gl: Desvío

en: Dodge Gap Ratio
gl: Radio do espazo do Desvío

en: Ratio of gaps between dodge start times to focus duration.
gl: Radio de espazos entre os tempos de inicio do desvío e a duración do foco.

en: Dream
gl: Soño

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Dream effect.
gl: Se a xanela debe ser reducida cara a barra de tarefas cando é minimizada empregando o efecto Soño.

en: Glide 1
gl: Deslizado 1

en: Away Position
gl: Posición afastada

en: Closeness of window to camera at the end of the animation (1.0: Close to camera, -2.0: Away from camera).
gl: Proximidade que ten a xanela fronte á cámara ao final da animación (1.0: Preto da cámara, - 2.0: Lonxe da cámara) .

en: Away Angle
gl: Ángulo Afastado

en: Angle of window at the end of the animation.
gl: Ángulo da xanela ó fin da animación

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Glide 1 effect.
gl: Se a xanela debe ser reducida cara a barra de tarefas cando é minimizada empregando o efecto Deslizar 1.

en: Glide 2
gl: Deslizado 2

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Glide 2 effect.
gl: Se a xanela debe ser reducida cara a barra de tarefas cando é minimizada empregando o efecto Deslizar 2.

en: Horizontal Folds
gl: Dobrar horizontalmente

en: Horizontal Folds Amplitude Multiplier
gl: Multiplicador de Amplitude da Dobraxe Horizontal

en: Number of Horizontal Folds
gl: Número de dobras horizontais

en: The number of horizontal folds that occur in the Horizontal Fold animation.
gl: Número de dobraduras horizontais cando se produce a animación de Dobrar Horizontalmente.

en: Whether the window should zoom to taskbar when minimized with Horizontal Folds effect.
gl: Se a xanela debe ser reducida cara a barra de tarefas cando é minimizada empregando o efecto Dobraxe horizontal.

en: Magic Lamp
gl: Lámpada Máxica

en: Magic Lamp Open/Close Moving End
gl: Fin do Movemento Abrir/Pechar da Lámpada Máxica

en: On open/close, move magic lamp ending point with the mouse pointer.
gl: Durante a apertura/peche, mover o punto de final da lámpada máxica co cursor do rato.

en: Magic Lamp Grid Y Resolution
gl: Resolución da Grella Y da Lámpada Máxica

en: Vertex grid resolution for Magic Lamp (Y dimension only). This is the number of points used to define the curves. The higher the number, the smoother the curves. However there will be a loss of performance (CPU usage increases).
gl: Resolución da grella de vértices para a Lámpada Máxica (só para a dimensión Y). Este é o número de puntos empregados para definir as curvas. Canto máis alto este número, máis suaves son as curvas. Sen embargo, diminuirá o rendemento (aumenta o uso do procesador) .

en: Magic Lamp Max Waves
gl: Número máximo de ondas da Lámpada Máxica

en: The maximum number of waves for Magic Lamp.
gl: Número máximo de ondas para Lámpada Máxica.

en: Magic Lamp Min Wave Amplitude
gl: Amplitude mínima da onda da Lámpada Máxica

en: The minimum amplitude (size of the waves) Magic Lamp will have.
gl: Amplitude mínima (tamaño das ondas) que terá o efecto efecto Lámpada Máxica.

en: Magic Lamp Max Wave Amplitude
gl: Amplitude Máxima da Onda da Lámpada Máxica

en: The maximum amplitude (size of the waves) Magic Lamp will have.
gl: Amplitude máxima (tamaño das ondas) que ten o efecto Lámpada Máxica terá.

en: Magic Lamp Open Start Width
gl: Ancho Inicial da Lámpada Máxica

en: Starting width of open effect and ending width of close effect for Magic Lamp.
gl: Ancho inicial do efecto abrir e largura final do efecto pechar para a Lámpada Máxica.

en: Roll Up
gl: Enrolar cara arriba

en: Rollup Fixed Interior
gl: Enrolar con Interior Fixo

en: Fixed window interior during the Rollup animation.
gl: Interior da xanela estático durante a animación de EnrolarParaCima.

en: Sidekick
gl: Punta pé

en: Sidekick Number of Rotations
gl: Número de rotacións do Punta pé

en: Number of rotations for Sidekick (plus or minus 10% for randomness).
gl: Número de rotacións para Punta pé para o lado (máis ou menos 10% para ser aleatorio) .

en: Sidekick Springiness
gl: Elasticidade do Punta pé para o lado

en: How spring-like the Sidekick animation should be.
gl: Canto se debe parecer o resorte á animación Patada Lateral

en: Zoom from Center
gl: Zoom dende o Centro

en: Zoom from center when playing the Sidekick animation.
gl: Realizar zoom a partires do centro cando se realiza a animación Patada Lateral.

en: Off
gl: Apagado

en: Minimize/Unminimize Only
gl: Minimizar/Restaurar só

en: Open/Close Only
gl: Só Abrir/Pechar

en: On
gl: Acendido

en: Vacuum
gl: Baleiro

en: Vacuum Open/Close Moving End
gl: Abrir/Pechar Dinamicamente o Final do Baleiro

en: On open/close, move vacuum ending point with the mouse pointer.
gl: Durante abrir/pechar, mover o punto de final do baleiro co cursor do rato.

en: Vacuum Grid Y Resolution
gl: Resolución da grella Y do baleiro

en: Vertex grid resolution for Vacuum (Y dimension only). This is the number of points used to define the curves. The higher the number, the smoother the curves. However there will be a loss of performance (CPU usage increases).
gl: Resolución da grella de vértices para o Baleiro (só para a dimensión Y).Este é o número de puntos usado para definir as curvas. canto máis altoeste número, máis suaves son as curvas. Sen embargo, diminuirá o rendemento (aumenta o uso do procesador) .

en: Vacuum Open Start Width
gl: Ancho da apertura Inicial do Baleiro

en: Starting width of open effect and ending width of close effect for Vacuum.
gl: Ancho inicial do efecto abrir e largura final do efecto pechar para o Baleiro.

en: Wave
gl: Onda

en: Wave Width
gl: Ancho Onda

en: The width of the wave relative to the window height.
gl: O Ancho da onda relativa á altura da xanela

en: Wave Amplitude Multiplier
gl: Multiplicador da Amplitude da Onda

en: Wave amplitude (size) is multiplied by this number. Negative values fold outward.
gl: A amplitude da onda (tamaño) é multiplicada por este número. Os valores negativos dobrana polo exterior

en: Zoom from center when playing the Zoom animation.
gl: Realizar Zoom dende o Centro cando se Realiza a Animación de Zoom.

en: Zoom Springiness
gl: Elasticidade do Zoom

en: How spring-like the Zoom animation should be.
gl: Canto se debe parecer o resorte á animación Zoom.

en: Random Animations For All Events
gl: Animacións aleatorias para tódolos efectos

en: All effects are chosen randomly, ignoring the selected effect. If None is selected for an event, that event won't be animated.
gl: Todos os efectos son escollidos aleatoriamente, ignorando o efecto seleccionado. Se ningún estivera seleccionado para un evento determinado, dito evento non se animará.

en: Animation Time Step
gl: Saltos da Animación

en: The amount of time in milliseconds between each render of the animation. The higher the number, the jerkier the movements become.
gl: Tempo en milisegundos entre cada renderizado da animación. O movemento semella ter máis saltos, canto máis alto sexa o número.

en: None
gl: Ningunha

en: Random
gl: Aleatorio

en: Fade
gl: Desvanecemento

en: Color filter
gl: Filtro de Cor

en: Filter colors for accessibility purposes
gl: Filtrar cores co fin de mellorar a accesibilidade.

en: Toggle window filtering
gl: Trocar filtro das xanelas

en: Toggle filtering for currently focused window.
gl: Trocar filtro cara a xanela enfocada actualmente.

en: Toggle screen filtering
gl: Trocar filtro da pantalla

en: Toggle filtering for every window on the screen.
gl: Trocar filtro de tódalas xanelas da pantalla.

en: Switch filter
gl: Trocar de filtro

en: Select filter to use from filters list : either apply all filters or only one specific filter (triggering this action switches filters one by one and eventually comes back to the "all filters" mode).
gl: Selecciona da lista de filtros o filtro a empregar: ou aplica os tódolos filtros ou aplica só un específico (activando esta acción cámbianse os filtros un por un e eventualmente volve ao modo "tódolos filtros") .

en: Filter window decorations
gl: Filtrar as decoracións das xanelas

en: Window decorations (borders and titlebar) will be filtered as well as window contents if enabled.
gl: As decoracións das xanelas (marxes e barra de título) serán filtradas, así como o contido da xanela se activar esta opción.

en: Filtered windows
gl: Fiestras filtradas

en: Windows to be filtered by default.
gl: Fiestras que deben ser filtradas por omisión.

en: Exclude windows
gl: Excluír xanelas

en: Windows to exclude from filtering.
gl: Tipos de xanelas a excluír da filtro.

en: Filters files
gl: Ficheiros de filtros

en: List of plain text filter files that should be applied when filtering windows or screen.
gl: Enumera os ficheiros de texto cos filtros que deben ser aplicados cando se filtran xanelas ou pantallas.

en: Expo
gl: Exposición

en: Expo Plugin
gl: Complemento de Exposición

en: Bindings
gl: Atallos

en: Expo key
gl: Tecla da exposición

en: Engage wall expo mode key binding
gl: Tecla de atallo para activar muro en modo exposición

en: Expo button
gl: Botón de Exposición

en: Engage wall expo mode button binding
gl: Botón de atallo para activar muro en modo exposición

en: Expo edge
gl: Marxe da exposición

en: Engage wall expo mode edge binding
gl: Atallo das marxes para activar muro en modo exposición

en: Double click time
gl: Tempo de duplo prema

en: Timeframe to execute a double click
gl: Espazo de tempo para executar duplo prema

en: Drag&amp;drop
gl: Arrastrar e Largar

en: Button binding for drag &amp; drop of windows
gl: Botóns de atallo para Arrastrar e Largar xanelas

en: Exit expo
gl: Saír de exposición

en: Button binding to exit expo
gl: Botón de atallo para saír de exposición

en: Next viewport
gl: Seguinte Escritorio

en: Button binding to switch to next viewport in expo
gl: Botóns de atallo para Trocar ao próximo escritorio en modo exposición

en: Previous viewport
gl:  Anterior Escritorio

en: Behaviour
gl: Comportamento

en: Zoom time
gl: Tempo de zoom

en: Duration of the zoomout animation
gl: Duración da animación de zoom para fora

en: Immediate moves
gl: Movementos inmediatos

en: Selects if windows movements in expo mode should be immediate - this among other things disables wobbliness
gl: Seleccione se os movementos das xanelas no modo exposición deben ser inmediatos -  entre outras cousas, esta opción desactiva o modo xelatina

en: Expo Animation
gl: Animación Exposición

en: Animation used when switching to expo mode
gl: Animación empregada cando se troca para o modo exposición

en: Fade + Zoom
gl: Desvanecer + Zoom

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Deformation
gl: Deformación

en: Deformation of the expo wall
gl: Deformación do muro exposición

en: Tilt
gl: Inclinación

en: Curve
gl: Curva

en: Distance
gl: Distancia

en: Distance of the expo wall
gl: Distancia do muro exposición

en: Viewport distance
gl: Distancia do Escritorio

en: Distance between viewports
gl: Distancia entre escritorios

en: Aspect Ratio
gl: Proporción de Aspecto

en: Expo mode aspect ratio
gl: Proporción de aspecto do modo exposición

en: Curve strength
gl: Ancho da curva

en: Strength of the deformation in curve mode
gl: Forza da deformación do modo curva

en: Hide panels/docks in expo
gl: Esconder paneis/barras no modo exposición

en: Hide panels/docks in expo.
gl: Esconder paneis/barras no modo exposición.

en: Mipmaps
gl: Mapas de imaxes

en: Generate mipmaps in expo mode
gl: Xerar mapas de imaxes no modo exposición

en: Multi Output Mode
gl: Modo de Saídas Múltiples

en: Selects how the expo wall is displayed if multiple output devices are used.
gl: Seleccione como se amosa o muro no modo exposición se se empregan varios dispositivos de saída.

en: One big wall
gl: Un muro grande

en: One wall per output
gl: Un muro por saída

en: Brightness
gl: Brillo

en: Inactive viewport brightness.
gl: Brillo dos puntos de vista inactivos.

en: Saturation
gl: Saturación

en: Inactive viewport saturation.
gl: Saturación dos puntos de vista inactivos.

en: Reflection
gl: Reflexo

en: Show a reflection of the viewports on the ground
gl: Mostra unha reflexo dos escritorios no "chan"

en: Ground color(near)
gl: Cor do chan (ó preto)

en: Color of the ground (near).
gl: Cor do chan (ó preto)

en: Ground color(far)
gl: Cor do chan (ó lonxe)

en: Color of the ground (far).
gl: Cor do chan (ó lonxe)

en: Reflection ground size
gl: Tamaño do reflexo no chan

en: Reflection ground size.
gl: Tamaño da superficie de reflexo.

en: Reflection Scale
gl: Escala do Reflexo

en: Scale factor of the expo wall reflection
gl: Factor de escala da reflexo do muro en modo exposición

en: Enhanced Zoom Desktop
gl: Zoom Mellorado

en: Enhanced zoom functions for the visually impaired and other users
gl: Funcións de zoom mellorado para persoas con deficiencias visuais e outros usuarios

en: Zoom In/Out
gl: Achegar/Afastar

en: Zoom In
gl: Aumentar o zoom

en: Zoom Out
gl: Diminuír o zoom

en: Zoom Box
gl: Caixa de Zoom

en: Zoom in on a boxed area
gl: Acercar nunha área encaixada

en: Mouse Behaviour
gl: Comportamento do Rato

en: Center the mouse
gl: Centrar o rato

en: Puts the mouse in the middle of the screen (Regardless of zoom level)
gl: Coloca o cursor do rato no medio da pantalla (Independetemente do nivel de magnificación)

en: Specific Zoom
gl: Zoom Específico

en: Zoom Specific Level 1
gl: Nivel de Magnificación Específico 1

en: Zoom to the specific zoom level 1
gl: Ir para nivel de magnificación específico 1

en: Specific zoom factor 1
gl: Factor de magnificación específico 1

en: Zoom level to go to when triggering hotkey 1
gl: Nivel de magnificación cando presionar tecla de atallo 1

en: Zoom Specific Level 2
gl: Nivel de Magnificación Específico 2

en: Zoom to the specific zoom level 2
gl: Ir para nivel de magnificación específico 2

en: Specific zoom factor 2
gl: Factor de magnificación específico 2

en: Zoom level to go to when triggering hotkey 2
gl: Nivel de magnificación cando presionar tecla de atallo 2

en: Zoom Specific Level 3
gl: Nivel de Magnificación Específico 3

en: Zoom to the specific zoom level 3
gl: Ir para nivel de magnificación específico 3

en: Specific zoom factor 3
gl: Factor de magnificación específico 3

en: Zoom level to go to when triggering hotkey 3
gl: Nivel de magnificación cando presionar tecla de atallo 3

en: Target Focused Window on Specific level
gl: Mostrar a xanela Focada nun Nivel Específico

en: Enable this to target the focused window when jumping to a specific zoom level. Disable to target mouse.
gl: Active esta opción para focar a xanela enfocada cando salta para un nivel de magnificación específico. Desactive para manter o foco no cursor do rato.

en: Zoom Area Movement
gl: Movemento da Área de Zoom

en: Toggle zoom area lock
gl: Trocar bloqueo da área de zoom

en: Toggles a lock on the zoom area so it doesn't change on various events
gl: Activa/desactiva o bloqueamento na área magnificada de modo a que non mude nos varios eventos.

en: Panning
gl: Movemento

en: Pan Zoom Left
gl: Percorrer (mover) a área magnificada cara a esquerda

en: Pan (move) the zoom area left
gl: Percorrer (mover) a área magnificada cara a esquerda

en: Pan Zoom Right
gl: Percorrer (mover) a área magnificada cara a dereita

en: Pan (move) the zoom area right
gl: Percorrer (mover) a área magnificada cara a dereita

en: Pan Zoom Up
gl: Percorrer (mover) a área magnificada para arriba

en: Pan (move) the zoom area up
gl: Percorrer (mover) a área magnificada cara arriba

en: Pan Zoom Down
gl: Percorrer (mover) a área magnificada cara abaixo

en: Pan (move) the zoom area down
gl: Percorrer (mover) a área magnificada cara abaixo

en: Fitting
gl: Axuste

en: Fit the window to the zoom level
gl: Adequar dimensión da xanela para o nivel de zoom

en: Resize the window so it matches the current zoom level.
gl: Redimensiona a xanela de modo que coincida co nivel de magnificación actual

en: Fit zoomed area to window
gl: Adequar área de zoom para a xanela

en: Zooms in/out so the focused window is zoomed to the maximum while still being fully visible.
gl: Zoom in/out de modo á xanela enfocada ser magnificada para o valor máximo manténdoa totalmente visíbel.

en: Zoom factor
gl: Factor de zoom

en: Zoom in/out by this factor. Higher value means quicker zooming.
gl: Zoom in/out por este factor. Valor máis altos significan magnificacións máis rápidas.

en: Minimum zoom factor
gl: Factor de Zoom Mínimo

en: The minimum allowed zoom factor. A value of 0.5 equals 2x zoom, a value of 0.25 equals 4x zoom.
gl: Valor de zoom mínimo permitido. O valor de 0.5 equivale ó zoom 2x, o valor de 0.24 equivale a zoom 4x.

en: Sync Mouse
gl: Sincronizar Rato

en: Always keep the zoomed area in sync with where the mouse is, and vice versa. Use this if you don't intend to draw a scaled pointer or hide the original pointer. The zoomed area will move as you move your mouse.
gl:  Mostrar sempre a área magnificada en sincronía coa posición do rato, e vice-versa. Use isto no caso de non pretender mostrar un cursor escalado ou esconder o cursor orixinal. A área magnificada seguirá o cursor do rato.

en: Scale the mouse pointer
gl: Escalar o punteiro do rato

en: Enable this to get a gradually larger mouse pointer as you zoom in
gl: Active esta opción para ter un cursor cada vez maior á medida que magnifica a pantalla

en: Dynamic mouse pointer scale
gl: Escala do punteiro do rato dinámica

en: When scaling the mouse pointer, this option makes the scale adjust according to the current level of zoom.
gl: Cando se escala o punteiro do rato, esta opción fai que a escala se axuste de acordo co nivel actual de zoom.

en: Static mouse pointer scale
gl: Escala do punteiro do rato estática

en: When not using a dynamic mouse pointer scale, this is the scale factor for the mouse pointer.
gl: Cando non semprega un punteiro de rato con escala dinámica, este é o factor de escala para este punteiro de rato

en: Hide original mouse pointer
gl: Esconder o cursor orixinal do rato

en: Hides the original mouse pointer when zoomed in and scaling the mouse
gl: Esconde o cursor orixinal do rato cando ten magnificación activa e escala do rato

en: Restrain the mouse to the zoom area
gl: Restrinxe o cursor do rato á área magnificada

en: Attempt to keep the zoomed mouse visible by warping it when it is moved outside the zoom area.
gl: Tentar manter o cursor do rato visíbel ao teleportalo cando o cursor tenta saír da área magnificada.

en: Mouse panning
gl: Seguemento do rato

en: Pan the zoom area when the mouse cursor moves outside the visible area.
gl: Percorre a área magnificada cando o cursor do rato se move para fora da área visíbel.

en: Mouse Restrain Margin
gl: Marxe Restrinxemento Rato

en: The size of the margin to add when attempting to restrain the mouse.
gl: Tamaño da marxe a Engadir cando se tentar restrinxir o movemento do  rato.

en: Pan Factor
gl: Factor de seguimento

en: Move the zoomed area this much whenever you pan the zoomed area with keys.
gl: Mover a área magnificada este valor sempre que se percorre a área magnificada con tecras.

en: Focus Tracking
gl: Seguemento do Foco

en: Enable focus tracking
gl: Activar seguimento de foco

en: Move the zoom area when focus changes.
gl: Mover a área magnificada cando troca o foco.

en: Fit zoom level to window on focus change
gl: Definir nivel de magnificación para o tamaño da xanela cando se troca de foco

en: Fit the zoomed area to the window when the zoomed area moves as a result of focus tracking.
gl: Encaixar a área magnificada na xanela cando a área magnificada se move como resultado de seguir o foco.

en: Autoscale threshold
gl: Umbral de autoescala

en: Only change zoom level (scale) on focus change if the target value is higher than this. Prevents zooming too far in on small popups etc.
gl: Só cambiar o nivel de zoom (escala) cos cambios de foco se o valor final é superior que este. Evita facer demasiado zoom en xanelas popup pequenas etc.

en: Always fit to window on focus track
gl: Mostrar sempre xanela no seguimento do foco

en: Fit the zoomed area to the window when the zoomed area moves as a result of focus tracking. Even when not initially zoomed in.
gl: Encaixar a área magnificada na xanela cando a área magnificada se move como resultado de seguir o foco. Mesmo cando non magnificada inicialmente.

en: Follow Focus Delay
gl: Seguir Atraso Foco

en: Only attempt to center newly focused windows if the mouse hasn't moved in this amount of seconds. Use this to avoid jumping when using sloppy focus.
gl: Só tentar centrar novas xanelas enfocadas se o rato non se mexeu durante estes segundos. Use esta opción para evitar saltos cando estivera a empregar un foco desaxeitado.

en: Animation
gl: Animación

en: Speed
gl: Velocidade

en: Zoom Speed
gl: Velocidade do Zoom

en: Timestep
gl: Espazo de tempo

en: Zoom Timestep
gl: Espazo de tempo de alteración entre níbeis de zoom

en: Filter Linear
gl: Filtro Linear

en: Use linear filter when zoomed in
gl: Empregar filtro linear cando magnificar.

en: JPEG image format plugin
gl: Complemento  para o soporte do formato de imaxe JPEG

en: Compression Quality
gl: Calidade de compresión

en: Quality of compression when saving JPEG images
gl: Calidade de compresión ao gardar imaxes JPEG

en: Magnifier
gl: Aumento

en: Magnifier box
gl: Caixa do aumento

en: Initiate
gl: Iniciar

en: General
gl: Xeral

en: Mode
gl: Modo

en: Mode.
gl: Modo.

en: Simple
gl: Simples

en: Image overlay
gl: Superposición de imaxe

en: Fisheye
gl: Ollo de peixe

en: Zoom factor for keyboard initiated magnifier.
gl: Factor de zoom por defecto para a lupa iniciada dende o teclado.

en: Keep fully on screen
gl: Manter a pantalla completa

en: Keep fully on screen.
gl: Manter a toda pantalla.

en: Width
gl: Ancho

en: Box width.
gl: Ancho do cadro.

en: Height
gl: Altura

en: Box height.
gl: Altura da caixa.

en: Border width
gl: Ancho do borde

en: Border widtht.
gl: Ancho do borde.

en: Border color
gl: Cor do bordo

en: Magnifier image
gl: Imaxe de aumento

en: Magnifier image.
gl: Imaxe de aumento.

en: Clip mask
gl: Máscara de recorte

en: Clip mask.
gl: Máscara de recorte.

en: X offset of the cursor
gl: Desvío X do cursor

en: X offset of the cursor.
gl: Desvío X do cursor.

en: Y offset of the cursor
gl: Desvío Y do cursor

en: Y offset of the cursor.
gl: Desvío Y do cursor.

en: Radius
gl: Radio

en: Radius of the magnification area.
gl: Radio da área de magnificación.

en: Mouse position polling
gl: Enquisa da posición do rato

en: Updates the mouse pointer position from the xserver
gl: Actualiza a posición do punteiro do rato dende o servidor x

en: Misc
gl: Varios

en: Mouse Poll Interval
gl: Intervalo do Punteiro do Rato

en: How often to poll the mouse position, in miliseconds. Reduce this to reduce choppy behavior.
gl: Cantas veces verificar a posición do rato, en milisegundos. Diminúa este valor para reducir comportamento " aos saltos" .

en: Negative
gl: Negativo

en: Used to set a window or screen negative
gl: Empregado para definir unha xanela ou pantalla como negativo

en: Toggle Window Negative
gl: Trocar ver xanela en negativo

en: Toggle active window negative
gl: Troca o mostrado da xanela activa como negativo

en: Toggle Screen Negative
gl: Trocar a Pantalla a Negativo

en: Toggle screen negative
gl: Trocar amosar a pantalla como negativo

en: Neg Windows
gl: Fiestras en Negativo

en: Windows to be negative by default
gl: Fiestras que deben ser negativas por omisión

en: Exclude Windows
gl: Excluír Fiestras

en: Windows to exclude from negating
gl: Fiestras a ser excluídas do negativo

en: Opacify
gl: Opacidade

en: Make windows easily visible by hovering the mouse over them
gl: Torna as xanelas visibles ao parar co cursor sobre elas

en: Toggle Opacify
gl: Trocar Opacidade

en: Use this to enable/disable Opacify on the fly. Previously opacified windows will not be reset once you disable it like this.
gl: Empregue isto para (des)activar a Opacidade instantánea. Fiestras que foron opacadas previamente non voltarán aos estados iniciais unha vez se desactive.

en: Misc. Options
gl: Opcións varias

en: Reset opacity to original values when toggling
gl: Reiniciar a opacidade aos valores orixinais cando se cambia o estado

en: Reset the opacity of all windows modified by opacify when toggling Opacify with the defined key-combination.
gl: Reiniciar opacidade de todas as xanelas modificadas (por este complemento) aos valores orixinais cando trocar o estado do complemento de Opacidade coa combinación de teclas definida.

en: Delay until Opacification
gl: Atraso ata Opacidade

en: The delay (in ms) before Opacify changes opacity after the active window has changed.
gl: O atraso (en ms) antes de que Opacidade troque a opacidade despois cambiar da xanela activa.

en: Toggle Opacify on by default
gl: Trocar a Opacidade activa por omisión

en: With this enabled, opacify will be on when you load Opacify, which is usually when you start Compiz.
gl: Con esta opción activada, activarase a opacidade cando vostede cargue Opacidade, o que ocorre normalmente cando inicia Compiz.

en: Only increase opacity if a window is blocking
gl: Só aumentar a opacidade se unha xanela estivera bloqueando

en: Only increase the opacity on the targeted window if it has one or more windows blocking it from view.
gl: Só aumentar a opacidade da xanela destino se unha ou máis xanelas estiveran bloqueando a súa visibilidade.

en: Bypass delay when the new active window is the focused window.
gl: Ignorar atraso cando a nova xanela activa é a xanela enfocada.

en: Do not wait if the window we are hovering is the focused window. This allows us to instantly see the focused window. You probably want to disable this if you are not using 'Click to Focus'.
gl: Non esperar a que a xanela sobre a cal se ten o cursor do rato sexa a xanela enfocada. Isto permite ver inmediatamente a xanela enfocada. Probablemente desexe desactivar esta opción se non estivera a empregar 'Facer Clic para Enfocar'.

en: Bypass delay when Opacify is reducing the opacity on one or more windows already.
gl: Ignorar atraso cando Opacidade xa está a reducir a opacidade dunha ou máis xanelas.

en: This enables you to let Opacify instantly opacify new windows when you're already making one or more windows invisible. Makes for faster behavior while looking through layers of hidden windows.
gl: Isto permítelle deixar Opacidade facer opaca instantaneamente novas xanelas cando  xa está a marcar unha ou máis xanelas invisibles. Permite un comportamento máis rápido mentres se ve a través das capas das xanelas agochadas.

en: Windows that should be opacified.
gl: Fiestras que se deben opacar.

en: Opacity Levels
gl: Niveis de Opacidade

en: Active Opacity
gl: Opacidade Activa

en: The minimum opacity percentage to ensure a targeted window has. A target window will have either this opacity or the preset opacity, whichever is higher.
gl: A porcentaxe mínima de opacidade que pode ter a xanela destino. A xanela terá o maior valor entre este valor ou o valor por omisión.

en: Passive Opacity
gl: Opacidade Pasiva

en: The maximum opacity percentage a window blocking the current targeted window can have. A blocking window will have either this opacity or the preset opacity, whichever is lower.
gl: A porcentaxe máxima de opacidade que pode ter que unha xanela que bloquea a xanela destino. Unha xanela que estea bloqueando terá o valor máis pequeno entre este valor ou o valor por omisión.

en: Put
gl: Posicionamento

en: Put window
gl: Colocar a xanela

en: Put On Viewport
gl: Colocar no Escritorio

en: Move window to a certain viewport
gl: Mover xanela a un escritorio determinado

en: Put to arbitrary viewport
gl: Colocar nun escritorio arbitrario

en: Put On Viewport 1
gl: Colocar no Escritorio 1

en: Move window to viewport 1
gl: Mover xanela ao escritorio 1

en: Put On Viewport 2
gl: Colocar no Escritorio 2

en: Move window to viewport 2
gl: Mover xanela ao escritorio 2

en: Put On Viewport 3
gl: Colocar no Escritorio 3

en: Move window to viewport 3
gl: Mover xanela ao escritorio 3

en: Put On Viewport 4
gl: Colocar no Escritorio 4

en: Move window to viewport 4
gl: Mover xanela ao escritorio 4

en: Put On Viewport 5
gl: Colocar no Escritorio 5

en: Move window to viewport 5
gl: Mover xanela ao escritorio 5

en: Put On Viewport 6
gl: Colocar no Escritorio 6

en: Move window to viewport 6
gl: Mover xanela ao escritorio 6

en: Put On Viewport 7
gl: Colocar no Escritorio 7

en: Move window to viewport 7
gl: Mover xanela ao escritorio 7

en: Put On Viewport 8
gl: Colocar no Escritorio 8

en: Move window to viewport 8
gl: Mover xanela ao escritorio 8

en: Put On Viewport 9
gl: Colocar no Escritorio 10

en: Move window to viewport 9
gl: Mover xanela ao escritorio 9

en: Put On Viewport 10
gl: Colocar no Escritorio 10

en: Move window to viewport 10
gl: Mover xanela ao escritorio 10

en: Put On Viewport 11
gl: Colocar no Escritorio 11

en: Move window to viewport 11
gl: Mover xanela ao escritorio 11

en: Put On Viewport 12
gl: Colocar no Escritorio 12

en: Move window to viewport 12
gl: Mover xanela ao escritorio 12

en: Put to adjacent viewport
gl: Colocar no Escritorio adxacente

en: Viewport Left
gl: Escritorio da Esquerda

en: Move window to the viewport on the left
gl: Mover xanela ao escritorio da esquerda

en: Viewport Right
gl: Escritorio da Dereita

en: Move window to the viewport on the right
gl: Mover xanela ao escritorio da dereita

en: Viewport Top
gl: Escritorio de arriba

en: Move window to the viewport on the top
gl: Mover xanela ao escritorio de arriba

en: Viewport Bottom
gl: Escritorio do Fondo

en: Move window to the viewport on the bottom
gl: Mover xanela ao escritorio de abaixo

en: Put within viewport
gl: Colocar dentro do escritorio

en: Put Center
gl: Colocar no Centro

en: Move window to the center
gl: Mover xanela para o centro

en: Put Left
gl: Colocar na Esquerda

en: Move window to the left edge
gl: Mover xanela para a marxe esquerda

en: Put Right
gl: Colocar na Dereita

en: Move window to the right edge
gl: Mover xanela para a marxe dereita

en: Put Top
gl: Colocar no Cimo

en: Move window to the top edge
gl: Mover xanela para a marxe de cima

en: Put Bottom
gl: Colocar abaixo

en: Move window to the bottom edge
gl: Mover xanela para a marxe de abaixo

en: Put Top Left
gl: Colocar Canto Superior Esquerdo

en: Move window to the top left corner
gl: Mover xanela para o canto superior esquerdo

en: Put Top Right
gl: Colocar Canto Superior Dereito

en: Move window to the top right corner
gl: Mover xanela para o canto superior dereito

en: Put Bottom Left
gl: Colocar abaixo á Esquerda

en: Move window to the bottom left corner
gl: Mover xanela para o canto inferior esquerdo

en: Put Bottom Right
gl: Colocar abaixo á Dereita

en: Move window to the bottom right corner
gl: Mover xanela para o canto inferior dereito

en: Restore Position
gl: Restaurar a Posición

en: Move window to the last position
gl: Mover xanela á última posición

en: Put Pointer
gl: Colocar no Punteiro

en: Move window to the pointer position
gl: Mover xanela para a posición do cursor

en: Put To Next Output
gl: Colocar na Seguinte Saída

en: Move window to the next output device
gl: Mover xanela ao seguinte dispositivo de saída

en: Move window arbitrarily by passing x, y and type.
gl: Mover a xanela arbitrariamente pasando x, y e o tipo.

en: Padding
gl: Movemento

en: Pad Left
gl: Mover á Esquerda

en: Number of pixels from the left edge where the window will come to rest
gl: Número de píxeles da marxe do lado esquerdo da pantalla en que a xanela parará

en: Pad Right
gl: Mover á Dereita

en: Number of pixels from the right edge where the window will come to rest
gl: Número de píxeles da marxe do lado dereito da pantalla onde a xanela parará

en: Pad Top
gl: Mover Arriba

en: Number of pixels from the top edge where the window will come to rest
gl: Número de píxeles dende a marxe de arriba da pantalla onde a xanela parará

en: Pad Bottom
gl: Mover Abaixo

en: Number of pixels from the bottom edge where the window will come to rest
gl: Número de píxeles dende marxe de abaixo da pantalla onde a xanela parará

en: Unfocus Window
gl: Desenfocar a xanela

en: Unfocus windows that are moved off the viewport
gl: Desenfocar xanelas que son movidas para fora do escritorio

en: Window Center
gl: Centro da xanela

en: Put pointer uses the center of the window
gl: O cursor de Colocar usa o centro da xanela como referencia

en: Avoid Offscreen
gl: Evitar Posicionamento Fora Pantalla

en: Avoids putting window borders offscreen
gl: Evita colocar as marxes das xanelas fora da pantalla

en: Animation speed
gl: Velocidade da animación

en: Animation timestep
gl: Salto de Tempo da animación

en: Resize Info
gl: Información de Redimensionado

en: Display info on resize similar to marco
gl: Mostrar información acerca do redimensionado en marco

en: Fade Time
gl: Tempo de desvanecemento

en: Fade time (in ms) for popup window
gl: Tempo de desvanecemento (en ms) para as xanelas popup

en: Show resize info for all windows.
gl: Amosar información de redimensionado para todalas xanelas.

en: Show resize info for all windows as opposed to just windows with a resize increment of greater than 1.
gl: Mostrar información do redimensionado para tódalas xanelas ao revés das xanelas cun incremento de dimensión maior que 1.

en: Text color.
gl: Cor do texto.

en: Color of text on resize popup.
gl: Cor do texto do consello de redimensionado.

en: Gradient Color 1
gl: Cor Degradado 1

en: Color 1 of the gradient background.
gl: Cor 1 do gradiente de fondo.

en: Gradient Color 2
gl: Cor Degradado 2

en: Color 2 of the gradient background.
gl: Cor 2 do gradiente de fondo.

en: Gradient Color 3
gl: Cor Degradado 3

en: Color 3 of the gradient background.
gl: Cor 3 do gradiente de fondo.

en: Ring Switcher
gl: Alternador de Aplicacións en Anel

en: Key bindings
gl: Atallos de teclado

en: Next Window
gl: Seguinte Fiestra

en: Show switcher if not visible and select next window.
gl: Mostrar anel se non estivera visíbel e seleccionar a próxima xanela.

en: Previous Window
gl: Fiestra Anterior

en: Show switcher if not visible and select previous window.
gl: Mostrar anel se non estivera visíbel e seleccionar a xanela anterior.

en: Next Window (All Workspaces)
gl: Seguinte Fiestra (Todolos Espazos de Traballo)

en: Show switcher if not visible and select next window out of all windows.
gl: Mostrar anel, se non estivera visíbel, e selecionar próxima xanela de todas as xanelas.

en: Previous Window (All Workspaces)
gl: Fiestra Anterior (Todolos Espazos de Traballo)

en: Show switcher if not visible and select previous window out of all windows.
gl: Mostrar anel, se non estivera visíbel, e selecionar xanela anterior de todas as xanelas

en: Next Window (Group)
gl: Seguinte xanela (Grupo)

en: Show switcher if not visible and select next window of the current application.
gl: Mostar anel se non visíbel e seleccionar a próxima xanela da aplicación actual.

en: Previous Window (Group)
gl: Fiestra Anterior (Grupo)

en: Show switcher if not visible and select previous window of the current application.
gl: Mostar anel se non visíbel e seleccionar a xanela anterior da aplicación actual.

en: Ring speed
gl: Velocidade do Anel

en: Ring timestep
gl: Espazo de tempo do anel

en: Inactive Window Opacity
gl: Opacidade da Fiestra Inactiva

en: Amount of opacity (in percent) for windows in the ring which are not selected
gl: Nivel de opacidade (en porcentaxe) para as xanelas dentro do anel que non están seleccionadas

en: Ring Windows
gl: Fiestras Anel

en: Windows that should be shown in ring
gl: Fiestras que deben ser mostradas no anel

en: Overlay Icon
gl: Icona superposta

en: Overlay an icon on windows in the ring
gl: Superpón unha icona enriba das xanelas do anel

en: Emblem
gl: Emblema

en: Big
gl: Grande

en: Darken Background
gl: Escurecer Fondo

en: Darken background when showing the ring
gl: Escurece o fondo cando se estivera a amosar o anel

en: Show Minimized
gl: Mostrar Fiestras Minimizadas

en: Show windows that are minimized, shaded or in show desktop mode.
gl: Mostrar xanelas que están minimizadas, sombreadas ou en modo mostrar escritorio.

en: Allow Mouse Selection
gl: Permitir Selección co Rato

en: Allow the selection of windows by just clicking on them while the switcher is active.
gl: Permitir a selección de xanelas facendo clic sobre elas mentres o trocador está activo.

en: Ring appearance
gl: Aparencia do anel

en: Rotate Ring Clockwise on Next
gl: Rodar Anel no Sentido Horario cando Seguinte

en: Rotate ring clockwise for next window instead of counterclockwise
gl: Rodar o anel no sentido dos punteiros do reloxo para trocar cara a próxima xanela, no canto do sentido anti-horario

en: Ring Width
gl: Ancho Anel

en: Ring width (in percent of the screen width)
gl: Ancho do anel (en porcentaxe da largura da pantalla)

en: Ring Height
gl: Altura do Anel

en: Ring height (in percent of the screen height)
gl: Altura do anel (en porcentaxe da altura da pantalla)

en: Thumbnail Width
gl: Ancho Miniatura

en: Maximum horizontal size of a thumbnail in the ring
gl: Tamaño máximo horizontal para unha miniatura no anel

en: Thumbnail Height
gl: Altura Miniatura

en: Maximum vertical size of a thumbnail in the ring
gl: Tamaño máximo vertical para unha miniatura no anel

en: Minimum Brightness Factor
gl: Factor Mínimo de Brillo

en: Changes the minimum brightness factor for windows in the ring. The farer away windows are, the less bright are they.
gl: Troca o factor mínimo de brillo de xanelas dentro do anel. Canto máis lonxe estean as xanelas, menos brillo teñen.

en: Minimum Scale Factor
gl: Factor Mínimo de Escalado

en: Changes the minimum scale factor for windows in the ring. The farer away windows are, the smaller are they.
gl: Troca o factor mínimo de escala de xanelas no anel. Canto máis lonxe están as xanelas, máis pequenas son.

en: Window title display
gl: Mostrar título da xanela

en: Show Window Title
gl: Mostrar Título Fiestras

en: Show window title of currently selected window.
gl: Mostrar título da xanela actualmente seleccionada.

en: Bold Font
gl: Fonte en Negriña

en: Selects if the window title should be displayed in bold font or not.
gl: Selecciona se o título da xanela debe ser mostrada a negrito ou non.

en: Font Size
gl: Tamaño da fonte

en: Font size for the window title
gl: Tamaño da fonte para o título da xanela

en: Background Color
gl: Cor de fondo

en: Background color for the window title
gl: Cor de fondo para o título da xanela

en: Font Color
gl: Cor da fonte

en: Font color for the window title
gl: Cor da fonte para o título da xanela

en: Text Placement
gl: Colocación Texto

en: Selects where to place the window title.
gl: Selecciona onde posicionar o título da xanela.

en: Centered on screen
gl: Centrado na pantalla

en: Above ring
gl: Enriba do anel

en: Below ring
gl: Debaixo do anel

en: Scale Addons
gl: Adicións ao Scale

en: Some useful additions to the scale plugin
gl: Algúns engadidos útiles ao complemento de escala

en: Close Window
gl: Pechar Fiestra

en: Close windows while in scale mode
gl: pechar xanelas mentres en modo Scale

en: Close window while in scale mode
gl: Pecha as xanelas mentres están en modo escala

en: Pull Window
gl: Empurrar Fiestra

en: Pull window to current viewport while in scale mode
gl: Empurrar xanela ó Escritorio actual mentres se está en modo escala

en: Zoom Window
gl: Zoom da xanela

en: Zoom window while in scale mode
gl: Acercar xanela mentres está no modo escala

en: Window Title
gl: Título xanela

en: Window Title Display
gl: Mostrar Tipo da Fiestra

en: Window title display in scale mode
gl: Mostrar título da xanela no modo escalado

en: No display
gl: Ningunha pantalla

en: Highlighted window only
gl: Fiestras resaltadas só

en: All windows
gl: Tódalas xanelas

en: Use bold font for window title display
gl: Mostrar títulos das xanelas a negrito

en: Font size for window title display
gl: Tamaño da fonte do título da xanela

en: Title Border Size
gl: Tamaño da marxe do título

en: Size of the border around the window title
gl: Tamaño da marxe á volta do título da xanela

en: Font color of the window title
gl: Cor do título da xanela

en: Background color of the window title
gl: Cor de fondo do título da xanela

en: Window Highlight
gl: Realzar xanela

en: Draw Window Highlight
gl: Debuxar realce da xanela

en: Highlights the hovered window with the given color
gl: Evidencía a xanela sobre a cal paira o cursor do rato coa cor escollida

en: Highlight Color
gl: Cor Realce

en: Color used for highlighting the hovered window
gl: Cor usada para evidenciar a xanela sobre a cal paira o cursor do rato

en: Window Layout Mode
gl: Modo Exibición Fiestras

en: Selects the mode to layout the windows in scale mode
gl: Selecciona o mode para mostar as xanelas no modo Scale

en: Organic - EXPERIMENTAL
gl: Orgánico - EXPERIMENTAL

en: Window Pull
gl: Empurre de Fiestras

en: Constrain Pull To Screen
gl: Empurre Constante á Fiestra

en: Make sure windows are fully visible after pulling them to another viewport
gl: Asegurase que as xanelas que están completamente visibles desois de empurralas a outro Escritorio

en: Exit Scale On Pull
gl: Saír de Escala co Empurre

en: Exit scale mode after a window has been pulled.
gl: Saír do modo escala despois de que unha xanela sexa empurrada.

en: Session Management
gl: Xestión de Sesións

en: Talk to session manager and save/load window state
gl: Comunicar co xestor de sesións e gardar/cargar estado das xanelas

en: Save Legacy Apps
gl: Gardar Aplicacións Herdadas

en: Also try to save and restore legacy apps that don't support the X session management protocol. This setting only should be used in KDE, as only KDE's session manager also saves those applications.
gl: Tamén tentar gardar e restaurar aplicacións que non soportan a xestión de protocolo de sesión X. Esta configuración só será empregada en KDE, xa que só o xestor de sesións de KDE garda estas aplicacións.

en: Windows to ignore
gl: Fiestras a ignorar

en: Matching windows will not be handled by the session plugin
gl: As xanelas que coincidan non serán xestionadas polo complemento de sesión

en: Shift Switcher
gl: Alternador Shift

en: Shift Switcher Plugin
gl: Complemento de Alternador Shift

en: Initiate switcher.
gl: Iniciar Alternador de Aplicativos

en: Initiate (All Workspaces)
gl: Iniciar (Todos os Ambientes de Traballo)

en: Initiate switcher (All Workspaces).
gl: Iniciar Alternador (Todos os Ambientes de Traballo)

en: Terminate
gl: Terminar

en: Terminate switcher.
gl: Terminar alternador.

en: Fade speed
gl: Velocidade de desvanecemento

en: Fade in/out speed
gl: Velocidade de desvanecemento

en: Shift speed
gl: Velocidade Shift

en: Shift animation speed
gl: Velocidade de animación do Shift

en: Shift timestep
gl: Espazo de tempo do Shift

en: Shift Windows
gl: Shift Fiestras

en: Windows that should be shown in the shift switcher
gl: Fiestras que se deben mostrar no shift switcher

en: Mouse speed
gl: Velocidade do rato

en: Mouse movement speed
gl: Velocidade do movemento do rato

en: Click duration
gl: Duración do prema

en: Maximum click duration in miliseconds.
gl: Duración máxima dun prema en milisegundos.

en: Switcher mode
gl: Modo do alternador

en: Switcher mode.
gl: Modo do alternador.

en: Cover
gl: Capas

en: Max window size
gl: Tamaño máximo da xanela

en: Maximum window size (in percent of the screen width)
gl: Tamaño máximo da xanela (en porcentaxe da largura da pantalla)

en: Background intensity
gl: Intensidade do fondo

en: Background intensity.
gl: Intensidade do fondo

en: Hide non Desktop windows
gl: Esconder todas as xanelas non pertencentes ao escritorio

en: Hide all non Desktop windows during switching
gl: Agachar todas as xanelas non pertencentes ao escritorio se está a trocar de xanela

en: Intensity
gl: Intensidade

en: Reflection intensity
gl: Intensidade do reflexo

en: Flip angle
gl: Ángulo de flip

en: Rotation angle of the flip animation
gl: Ángulo de rotación da animación flip

en: Cover offset
gl: Distancia Cover

en: Cover movement offset.
gl: Distancia movemento Cover.

en: Overlay an icon on windows in the shift switcher
gl: Sobrepór un ícone na xanela cando en modo shift switcher

en: Generate mipmaps
gl: Crear Mipmaps

en: Selects how the switcher is displayed if multiple output devices are used.
gl: Seleccionada como o alternador é mostrado cando se usan múltiplos ecrás de saída.

en: Disabled
gl: Desactivado

en: On activated output
gl: Na saída activa

en: One big switcher
gl: Un grande alternador

en: Above
gl: Enriba

en: Below
gl: Por Baixo

en: Snapping Windows
gl: Atracción de Fiestras

en: Enables windows edges resistance
gl: Activa a atracción nas marxes das xanelas

en: Avoid Snap Modifier
gl: Modificador para Evitar Atracción

en: Use this bindings to avoid snapping.
gl: Use este atallo para evitar atraccións.

en: Snap Type
gl: Tipo de Atracción

en: Choose 'Resistance', 'Attraction' or 'Full Mode'.
gl: Escolla 'Resisténcia', 'Atracción' ou 'Modo total'.

en: Edge resistance
gl: Resistencia nas marxes

en: Edge attraction
gl: Atracción nas marxes

en: Edges
gl: Marxes

en: Snap to 'Screen Edges', 'Windows Edges' or 'Both'.
gl: Agarrar ás 'Marxes da pantalla', 'Marxes das Fiestras' ou 'Ambas'.

en: Screen edges
gl: Marxes da pantalla

en: Window edges
gl: Marxes da xanela

en: Edge Resistance Distance
gl: Distancia da Resistencia á Marxe

en: The distance until edge resistance takes place.
gl: A distancia ata á cal ten lugar a resisténcia.

en: Edge Attraction Distance
gl: Distancia da Atracción á Marxe

en: The distance until edge attraction takes place.
gl: A distancia ata á cal ten lugar a atracción.

en: Static Application Switcher
gl: Trocador de Aplicacións Estático

en: Next window
gl: Seguinte xanela

en: Popup switcher if not visible and select next window
gl: Amostrar trocador se non estivera visíbel e seleccionar a seguinte xanela.

en: Prev window
gl: Fiestra Ant.

en: Popup switcher if not visible and select previous window
gl: Amosar anel se non estivera visíbel e seleccionar a xanela anterior

en: Next window (All windows)
gl: Seguinte Fiestra

en: Popup switcher if not visible and select next window out of all windows
gl: Amosar anel, se non estivera visíbel, e selecionar próxima xanela de todas as xanelas.

en: Prev window (All windows)
gl: Fiestra Ant. (Todos as xanelas)

en: Popup switcher if not visible and select previous window out of all windows
gl: Amosar trocador, se non estivera visíbel, e selecionar xanela anterior de todas as xanelas

en: Next window (Group)
gl: Seguinte xanela (Grupo)

en: Popup switcher if not visible and select next window of the current application.
gl: Amosar anel se non visíbel e seleccionar a próxima xanela da aplicación actual.

en: Prev window (Group)
gl: Fiestra Ant. (Grupo)

en: Popup switcher if not visible and select previous window of the current application.
gl: Mostar anel se non é visíbel e seleccionar a xanela anterior da aplicación actual.

en: Next window (No popup)
gl: Seguinte xanela (Grupo)

en: Select next window without showing the popup window.
gl: Seleccionar a seguinte xanela sen amosar a xanela popup

en: Prev window (No popup)
gl: Fiestra Ant. (Grupo)

en: Select previous window without showing the popup window.
gl: Seleccionar as xanelas anteriores sen amosar a xanela popup.

en: Next Panel
gl: Seg. Panel

en: Select next panel type window.
gl: Seleccionar a seguinte xanela de tipo panel.

en: Prev Panel
gl: Ant. Panel

en: Select previous panel type window.
gl: Selecciona a xanela anterior de tipo panel.

en: Switcher speed
gl: Velocidade de Trocador

en: Switcher timestep
gl: Salto de tempo do trocador

en: Switcher windows
gl: Trocador de xanelas

en: Windows that should be shown in switcher
gl: Fiestras que se deben mostrar no trocador

en: Show minimized windows
gl: Amosar xanelas minimizadas

en: Auto Change Viewport
gl: Cambiar automáticamente o Escritorio

en: Change to the viewport of the selected window while switching
gl: Cambiar o Escritorio das xanela seleccionada mentres se cambia

en: Popup Window Delay
gl: Retraso da Fiestra Popup

en: Time (in s) the popup window should be delayed before appearing
gl: Tempo (en seg) que se debe retrasar a xanela popup antes de amosala

en: Allow selection of windows from the switcher window with the mouse
gl: Permitir a selección de xanelas dende o selector de xanelas co rato

en: Amount of saturation in percent
gl: Nivel de Saturación en porcentaxe

en: Amount of brightness in percent
gl: Nivel de brillo en porcentaxe

en: Opacity
gl: Opacidade

en: Amount of opacity in percent
gl: Nivel de opacidade en porcentaxe

en: Icon
gl: Icona

en: Show icon next to thumbnail
gl: Amosar a icona ó lado da vista previa

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling
gl: Xerar mapas de imaxe cando sexa posíbel cando se emprega escalado de calidade moi alta

en: Row Alignment
gl: Aliñado de Fila

en: Alignment for rows that are not fully filled
gl: Alixación das filas que non están totalmente recheas

en: Left
gl: Para a esquerda

en: Centered
gl: Centrado

en: Right
gl: Para a dereita

en: Selected Window Highlight
gl: Seleccionar Fiestra Resaltada

en: Highlight Mode
gl: Cor de Resaltado

en: Mode for highlighting the currently selected window
gl: Modo de resalte da xanela actualmente seleccionada

en: Bring Selected To Front
gl: Traer as Seleccionadas á Fronte

en: Show Rectangle
gl: Amosar rectángulo

en: Minimized Window Highlight Rectangle
gl: Rectángulo de Resalte de Fiestra Minimizada

en: Where to draw highlight rectangle for minimized windows
gl: Onde se debuxa o rectángulo de resalte para as xanelas minimizadas

en: Taskbar Entry
gl: Entrada da Barra de Tarefas

en: Original Window Position
gl: Posición Orixinal da Fiestra

en: Color of highlight rectangle
gl: Cor do rectángulo de resaltado

en: Highlight Border Color
gl: Cor do Borde de Resaltado

en: Color of highlight rectangle border
gl: Cor do borde do rectángulo de resalte

en: Highlight Border Inlay Color
gl: Cor do Borde de Resalte Incrustado

en: Color of inlay in highlight rectangle border
gl: Cor da incrustación no borde do rectángulo de resalte

en: Text
gl: Texto

en: Render text to texture
gl: Renderizar texto mediante texturas

en: Window Previews
gl: Antevisións Fiestras

en: Window thumbnails at the taskbar
gl: Mostrar vistas previas das xanelas na barra de tarefas

en: Settings
gl: Configuracións

en: Thumbnail Window Size
gl: Tamaño da miniatura

en: Thumbnail window size.
gl: Tamaño da miniatura.

en: Show Delay
gl: Atraso Aparecemento

en: Time (in ms) before Thumbnail is shown.
gl: Tempo (en ms) antes de mostar a Miniatura.

en: Thumbnail Border Size
gl: Tamaño Borda Miniatura.

en: Size of Thumbnail Border.
gl: Tamaño do borde da Miniatura.

en: Thumbnail Border Glow Color
gl: Cor Aura Marxe Miniatura

en: Thumbnail Background and Border Glow Color.
gl: Fondo da Miniatura e Cor da Aura da Borda

en: Fade In/Out Duration
gl: Duración Desvanecemento

en: Fade In/Out Duration in seconds.
gl: Duración do desvanecemento en segundos.

en: Taskbar
gl: Barra de tarefas

en: Taskbar Shows Only Windows of Current Viewport
gl: Barra de tarefas Mostra Só Fiestras doescritorio Actual

en: Set it if the Taskbar shows only Windows of Current Viewport.
gl: Seleccione se a Barra de tarefas mostra só Fiestras doescritorio Actual.

en: Thumbnails Always on Top
gl: Miniaturas sempre enriba

en: Paint Thumbnails Always on Top.
gl: Debuxar miniaturas das xanelas sempre enribaa.

en: Paint Window Like Background
gl: Mostrar xanela Como fondo

en: Paint Window Like Background instead of Glow.
gl: Pintar xanela como fondo no canto de aura.

en: Generate Mipmaps
gl: Crear Mipmaps

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling.
gl: Xerar imaxes cando sexa posíbel para escalas de mellor calidade.

en: Window title
gl: Título da xanela

en: Enable Titles
gl: Activar Títulos

en: Show Window Title in Thumbnail.
gl: Mostrar Título da xanela na Miniatura.

en: Should be the window title Bold.
gl: Deberá o título da xanela ser mostra a negrito

en: Window title Font Size.
gl: Tamaño da fonte do título da xanela.

en: Window title Font Color.
gl: Cor da fonte do título da xanela.

en: Viewport Switcher
gl: Trocador de escritorio

en: Initiate viewport changes through several events
gl: Iniciar alteracións de escritorio através de varios eventos

en: Number-Based Viewport Switching
gl: Trocador de escritorio baseado en Números

en: Begin Viewport Switch
gl: Iniciar Trocaescritorio

en: Begin entering viewport number
gl: Comece a dixitar o número do escritorio

en: Go to specific viewport
gl: Ir para un escritorio específico

en: Switch to Viewport 1
gl: Trocar ao escritorio 1

en: Switch to viewport 1
gl: Trocar ao escritorio 1

en: Switch to Viewport 2
gl: Trocar ao escritorio 2

en: Switch to viewport 2
gl: Trocar ao escritorio 2

en: Switch to Viewport 3
gl: Trocar ao escritorio 3

en: Switch to viewport 3
gl: Trocar ao escritorio 3

en: Switch to Viewport 4
gl: Trocar ao escritorio 4

en: Switch to viewport 4
gl: Trocar ao escritorio 4

en: Switch to Viewport 5
gl: Trocar ao escritorio 5

en: Switch to viewport 5
gl: Trocar ao escritorio 5

en: Switch to Viewport 6
gl: Trocar ao escritorio 6

en: Switch to viewport 6
gl: Trocar ao escritorio 6

en: Switch to Viewport 7
gl: Trocar ao escritorio 7

en: Switch to viewport 7
gl: Trocar ao escritorio 7

en: Switch to Viewport 8
gl: Trocar ao escritorio 8

en: Switch to viewport 8
gl: Trocar ao escritorio 8

en: Switch to Viewport 9
gl: Trocar ao escritorio 9

en: Switch to viewport 9
gl: Trocar ao escritorio 9

en: Switch to Viewport 10
gl: Trocar ao escritorio 10

en: Switch to viewport 10
gl: Trocar ao escritorio 10

en: Switch to Viewport 11
gl: Trocarcara o escritorio 11

en: Switch to viewport 11
gl: Trocar ao escritorio 11

en: Switch to Viewport 12
gl: Trocar ao escritorio 12

en: Switch to viewport 12
gl: Trocar ao escritorio 12

en: Desktop-based Viewport Switching
gl: Troco deescritorio segundo o escritorio

en: Move Left
gl: Mover á esquerda

en: Move to the left
gl: Mover cara a esquerda

en: Move Right
gl: Mover á dereita

en: Move to the right
gl: Mover cara a dereita

en: Move Up
gl: Mover arriba

en: Move up
gl: Mover cara arriba

en: Move Down
gl: Mover abaixo

en: Move down
gl: Mover cara abaixo

en: Move Next
gl: Mover ó seguinte

en: Move to the next viewport
gl: Mover xanela ao escritorio seguinte

en: Move Prev
gl: Mover ó anterior

en: Move to the previous viewport
gl: Mover xanela ao escritorio anterior

en: Initiate plugin action
gl: Complemento para acción iniciar

en: Initiate/Terminate the selected plugin action
gl: Iniciar/Terminar a acción do Complemento seleccionado

en: Plugin for initiate action
gl: Complemento para acción iniciar

en: Plugin for initiate/action action
gl: Complemento que executa a acción de iniciar

en: Action name for initiate
gl: Nome da acción para iniciar

en: Action name for initiate/terminate
gl: Nome da acción para iniciar/terminar.

en: Window Rules
gl: Regras para Fiestras

en: Set windows rules
gl: Definir regras para xanelas

en: Matches
gl: Coincidencias

en: Skip taskbar
gl: Ignorar barra de tarefas

en: Don't show application in taskbar
gl: Non mostrar aplicación na barra de tarefas.

en: Skip pager
gl: Ignorar paxer

en: Don't show application in pager
gl: Non mostrar aplicación no paxer.

en: Above others windows
gl: Por cima de outras xanelas

en: Below others windows
gl: Por abaixo de outras xanelas

en: Sticky
gl: Fixación

en: Sticky windows
gl: Fiestras Fixas

en: Fullscreen
gl: pantalla Inteiro

en: Fullscreen windows
gl: Fiestras de pantalla inteiro

en: Maximized
gl: Maximizado

en: Maximized windows
gl: Fiestras maximizadas

en: No ARGB visuals
gl: Sen visualización ARGB

en: Windows that should be treated as not supporting transparency
gl: Fiestras que deben ser consideradas como non suportando transparencias

en: Non movable windows
gl: Fiestras impedidas de ser movidas

en: Set window as non movable
gl: Definir xanela como imposíbel de mover

en: Non resizable windows
gl: Fiestras non redimensionábeis

en: Set window as non resizable
gl: Definir xanela como imposíbel de redimensionar

en: Non minimizable windows
gl: Fiestras non minimizábeis

en: Set window as non minimizable
gl: Definir xanela como imposíbel de minimizar

en: Non maximizable windows
gl: Fiestras non maximizábeis

en: Set window as non maximizable
gl: Definir xanela como imposíbel de maximizar

en: Non closable windows
gl: Fiestras impedidas de ser pechadas

en: Set window as non closable
gl: Definir xanela como imposíbel de pechar

en: No focus
gl: Sen foco

en: Windows will not have focus
gl: Fiestras non terán o foco

en: Size rules
gl: Tamaño das regras

en: Fixed Size Windows
gl: Fiestras de Tamaño Fixo

en: Sized Windows
gl: Fiestras Dimensionadas

en: Windows that should be resized by default
gl: Fiestras que deben ser redimensionadas por omisión

en: Width values
gl: Valores de larguras

en: Height values
gl: Valores de Altura

en: Workarounds
gl: Correccións

en: Marco-like workarounds.
gl: Correccións para que algúns programas funcionen co xestor de xanelas domate (marco)

en: Legacy Fullscreen Support
gl: Suporte para pantalla Inteiro como anteriormente

en: Make Wine and legacy applications fullscreen properly.
gl: Facer que as aplicacións de Wine e as aplicacións normais entren no modo pantalla completa correctamente.

en: Firefox Menu Fix
gl: Corrección para o Menú do Firefox

en: Fix window type of Firefox and Thunderbird menus.
gl: Correxir tipos de xanela para os menús dos programas Firefox e Thunderbird.

en: OpenOffice.org Menu Fix
gl: Corrección para o menú de OpenOffice.org

en: Fix window type of OpenOffice.org menus.
gl: Correxir tipos de xanela dos menús de OpenOffice.org

en: Notification Daemon Fix
gl: Corrección para o demonio de notificacións

en: Fix window type of notification daemon windows.
gl: Correxir tipos de xanela das xanelas de notificación dos daemons.

en: Java Window Fix
gl: Correccións para Fiestras Java

en: Fix window type of various Java windows.
gl: Correxir tipos de xanela para varias xanelas Java.

en: Qt Window Fix
gl: Correxir Fiestras Qt

en: Fix window type of various Qt windows.
gl: Correxir tipos de xanela para varias xanelas Qt.

en: Convert Urgency to Demands Attention
gl: Convertir Urxencia en Atención Demandada

en: Make "urgent" windows also "demand attention".
gl: Facer que as xanelas "urxentes" tamén sexan de "atención demandada".

en: AIGLX Fragment Parameter Fix
gl: Parámetro de arranxo de fragmentos AIGLX

en: Fix broken glProgramEnvParameter4f implementation.
gl: Arranxo para a implementación fallida glProgramEnvParameter4f

en: Fix screen updates in XGL with fglrx.
gl: Arranxar as actualizacións da pantalla en XGL con fglrx.

en: Fix for broken GLX_MESA_copy_sub_buffer on XGL in fglrx.
gl: Arranxar os fallos GLX_MESA_copy_sub_buffer en XGL con fglrx.

en: Force synchronization between X and GLX
gl: Forzar a sincronización entre X e GLX

en: Force synchronization between X and GLX, which may help for window parts not redrawing correctly when using Nvidia drivers, but also may decrease performance.
gl: Forza a sincronización entre X e GLX, isto debe axudar ás partes das xanelas que non son redebuxadas correctamente cos drivers de Nvidia, pero pode reducir o rendemento.

en: Window stickyness
gl: Fixación da xanela

en: Make "on all desktops" windows "sticky"
gl: Tornar xanelas coa opción " En tódolos escritorios" fixas"

en: Make "on all desktops" windows sticky. Sticky windows are visible on all viewports.
gl: Tornar xanelas coa opción "en tódolos escritorios" fixas. As xanelas fixas serán visibles en tódolos escritorios.

en: "On all desktops" sticky match
gl: Tipos de xanelas fixas " En tódolos escritorios"

en: Windows on all desktops that should be made sticky
gl: Fiestras "en tódolos escritorios" que deben ficar "fixas"
