compiz - en to bg translation catalogue (279 entries)

en: Close Window
bg: Затваряне на прозорец

en: Unmaximize Window
bg: Демаксимизиране на прозорец

en: Maximize Window
bg: Максимизиране на прозорец

en: Minimize Window
bg: Минимизиране на прозорец

en: Window Menu
bg: Меню на прозорец

en: Shade
bg: Сянка

en: Make Above
bg: Над другите

en: Unmake Above
bg: Изключи над другите

en: The window "%s" is not responding.
bg: Прозорецът "%s" не отговаря.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
bg: Ако принудително изключите приложението ще загубите всички промени, които не са запазени

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Force Quit
bg: _Принудително изключване

en: Annotate
bg: Анотации

en: Annotate plugin
bg: Модул за анотации

en: Draw
bg: Изчертаване

en: Draw using tool
bg: Изчертаване, използвайки инструмент

en: Initiate erase
bg: Изтрий анотация

en: Initiate annotate erasing
bg: Започни изтриване на анотация

en: Clear
bg: Изчистване

en: Annotate Fill Color
bg: Цвят за запълване на анотациите

en: Fill color for annotations
bg: Цвят за запълване на анотациите

en: Annotate Stroke Color
bg: Цвят за линиите на анотациите

en: Stroke color for annotations
bg: Цвят на чертите за анотации

en: Stroke width
bg: Ширина на чертите

en: Stroke width for annotations
bg: Ширина на чертите за анотации

en: Blur Windows
bg: Размиване на прозорци

en: Blur windows
bg: Размиване на прозорци

en: Pulse
bg: Пулсиране

en: Pulse effect
bg: Пулсиращ ефект

en: Blur Speed
bg: Скорост на размиването

en: Window blur speed
bg: Скорост на размиването на прозорците

en: Focus blur windows
bg: Прозорци размивани при фокус

en: Windows that should be affected by focus blur
bg: Прозорци, за които действа размиването

en: Focus Blur
bg: Размиване при фокус

en: Blur windows that doesn't have focus
bg: Размиване на прозорци, които не са на фокус

en: Alpha blur windows
bg: Размиване на прозорци по алфа канала

en: Windows that should be use alpha blur by default
bg: Прозорзи, за които се използва размиване по алфа канала по подразбиране

en: Alpha Blur
bg: Размиване по алфа канала

en: Blur behind translucent parts of windows
bg: Размиване на прозрачните части на прозорците

en: Blur Filter
bg: Филтър за размиване

en: Filter method used for blurring
bg: Метод за размиване

en: 4xBilinear
bg: 4 кратно билинеарно филтриране

en: Gaussian
bg: Гаусов

en: Gaussian Radius
bg: Радиус

en: Gaussian radius
bg: Радиус

en: Gaussian Strength
bg: Сила

en: Gaussian strength
bg: Сила

en: Mipmap LOD
bg: Ниво на детайла за Mipmap

en: Mipmap level-of-detail
bg: Ниво на детайлите за Mipmap

en: Blur Saturation
bg: Насищане на размиването

en: Blur saturation
bg: Насищане на размиването

en: Blur Occlusion
bg: Преграждане на размиването

en: Disable blurring of screen regions obscured by other windows.
bg: Изключи размиването за региони от екрана, закрити от други прозорци.

en: Independent texture fetch
bg: Независимо получаване на текстурите

en: Clone Output
bg: Дублиране на изхода

en: Output clone handler
bg: Обработчик за дублиране на изхода

en: Initiate
bg: Започни

en: Initiate clone selection
bg: Започни дублиране на изхода

en: Command line 0
bg: Команден ред 0

en: Command line to be executed in shell when run_command0 is invoked
bg: Команден ред, който ще бъде изпълнен в обвивката когато run_command0 е извикана

en: Command line 1
bg: Команден ред 1

en: Command line to be executed in shell when run_command1 is invoked
bg: Команден ред, който ще бъде изпълнен в обвивката когато run_command1 е извикана

en: Command line 2
bg: Команден ред 2

en: Command line to be executed in shell when run_command2 is invoked
bg: Команден ред, който ще бъде изпълнен в обвивката когато run_command2 е извикана

en: Command line 3
bg: Команден ред 3

en: Command line to be executed in shell when run_command3 is invoked
bg: Команден ред, който ще бъде изпълнен в обвивката когато run_command3 е извикана

en: Command line 4
bg: Команден ред 4

en: Command line to be executed in shell when run_command4 is invoked
bg: Команден ред, който ще бъде изпълнен в обвивката когато run_command4 е извикана

en: Command line 5
bg: Команден ред 5

en: Command line to be executed in shell when run_command5 is invoked
bg: Команден ред, който ще бъде изпълнен в обвивката когато run_command5 е извикана

en: Command line 6
bg: Команден ред 6

en: Command line to be executed in shell when run_command6 is invoked
bg: Команден ред, който ще бъде изпълнен в обвивката когато run_command6 е извикана

en: Command line 7
bg: Команден ред 7

en: Command line to be executed in shell when run_command7 is invoked
bg: Команден ред, който ще бъде изпълнен в обвивката когато run_command7 е извикана

en: Command line 8
bg: Команден ред 8

en: Command line to be executed in shell when run_command8 is invoked
bg: Команден ред, който ще бъде изпълнен в обвивката когато run_command8 е извикана

en: Command line 9
bg: Команден ред 9

en: Command line to be executed in shell when run_command9 is invoked
bg: Команден ред, който ще бъде изпълнен в обвивката когато run_command9 е извикана

en: Command line 10
bg: Команден ред 10

en: Command line to be executed in shell when run_command10 is invoked
bg: Команден ред, който ще бъде изпълнен в обвивката когато run_command10 е извикана

en: Command line 11
bg: Команден ред 11

en: Command line to be executed in shell when run_command11 is invoked
bg: Команден ред, който ще бъде изпълнен в обвивката когато run_command11 е извикана

en: Key Bindings
bg: Комбинации от клавиши

en: Run command 0
bg: Изпълни команда 0

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command0
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда0

en: Run command 1
bg: Изпълни команда 1

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command1
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда1

en: Run command 2
bg: Изпълни команда 2

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command2
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда12

en: Run command 3
bg: Изпълни команда 3

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command3
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда3

en: Run command 4
bg: Изпълни команда 4

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command4
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда4

en: Run command 5
bg: Изпълни команда 5

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command5
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда5

en: Run command 6
bg: Изпълни команда 6

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command6
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда6

en: Run command 7
bg: Изпълни команда 7

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command7
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда7

en: Run command 8
bg: Изпълни команда 8

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command8
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда8

en: Run command 9
bg: Изпълни команда 9

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command9
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда9

en: Run command 10
bg: Изпълни команда 10

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command10
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда10

en: Run command 11
bg: Изпълни команда 11

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command11
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда11

en: Button Bindings
bg: Клавишни комбинации

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command0
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда0

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command1
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда1

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command2
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда12

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command3
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда3

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command4
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда4

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command5
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда5

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command6
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда6

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command7
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда7

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command8
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда8

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command9
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда9

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command10
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда10

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command11
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда11

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command10
bg: Комбинация от клавиши, която при натискане ще стартира команда на обвивката, идентифицирана от команда10

en: General Options
bg: Общи настройки

en: General compiz options
bg: Общи настройки на Compiz

en: Active Plugins
bg: Активни модули

en: List of currently active plugins
bg: Списък с включените модули

en: Audible Bell
bg: Системнен звънец

en: Edge Trigger Delay
bg: Закъснение за задействане на ръба

en: Ping Delay
bg: Закъснение

en: Display Settings
bg: Настройки на екрана

en: Fast
bg: Бързо

en: Good
bg: Добро

en: Click To Focus
bg: Фокусиране при цъкане

en: Click on window moves input focus to it
bg: Цъкането върху прозорец премества фокуса върху него

en: Raise On Click
bg: Повдигане при цъкане

en: Raise windows when clicked
bg: Повдигане на прозореца при цъкане

en: Raise selected windows after interval
bg: Повдигане на избраният прозорец след интервал от време

en: Key bindings
bg: Комбинации от клавиши

en: Close active window
bg: Затвори активния прозорец

en: Raise Window
bg: Повдигане на прозореца

en: Raise window above other windows
bg: Повдигане на прозореца над другите

en: Minimize active window
bg: Минимизирай активния прозорец

en: Maximize active window
bg: Максимизиране на активния прозорец

en: Maximize active window horizontally
bg: Хоризонтално максимизиране на активния прозорец

en: Maximize Window Vertically
bg: Вертикално максимизиране

en: Maximize active window vertically
bg: Вертикално максимизиране на активния прозорец

en: Window menu button binding
bg: Комбинация от клавиши за менюто на прозореца

en: Window menu key binding
bg: Комбинация от клавиши за менюто на прозореца

en: Show Desktop
bg: Покажи работния плот

en: Hide all windows and focus desktop
bg: Скриване на всички прозорци и фокусиране на десктопа

en: Slow Animations
bg: Бавни анимации

en: Horizontal Virtual Size
bg: Хоризонтален брой на виртуалните екрани

en: Detect Refresh Rate
bg: Засичане на честотата на обновяване

en: Automatic detection of refresh rate
bg: Автоматично засичане на скоростта на опресняване

en: Refresh Rate
bg: Честота на обновяване

en: The rate at which the screen is redrawn (times/second)
bg: Колко често се прерисува екрана (пъти в секунда)

en: Detect Outputs
bg: Засичане на екраните

en: Which one of overlapping output devices should be preferred
bg: Кое от застъпващите се устройства да се предпочита

en: Smart mode
bg: Умен режим

en: Prefer larger output
bg: Предпочитане на по-голям екран

en: Prefer smaller output
bg: Предпочитане на по-малък екран

en: Outputs
bg: Екрани

en: Sync To VBlank
bg: Синхронизиране с VBlank

en: Off
bg: Изключено

en: Low
bg: Ниско

en: Normal
bg: Нормална

en: High
bg: Високо

en: Very High
bg: Много високо

en: Default Icon
bg: Икона по подразбиране

en: Default window icon image
bg: Икона на прозореца по подразбиране

en: Place windows on cube
bg: Поставяне на прозорците върху куба

en: Unfold
bg: Разгъване

en: Unfold cube
bg: Разгъване на куба

en: Next Slide
bg: Следващ слайд

en: Prev Slide
bg: Предишен слайд

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Multiple cubes
bg: Много кубове

en: One big cube
bg: Един голям куб

en: Behavior
bg: Поведение

en: Inside Cube
bg: Във куба

en: Inside cube
bg: Във куба

en: Fold Acceleration
bg: Ускорение на сгъването

en: Speed
bg: Скорост

en: Fold Speed
bg: Скорост на сгъването

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Cube Color
bg: Цвят на куба

en: Color of top and bottom sides of the cube
bg: Цвят на горната и долната страна на куба

en: Image files
bg: Изображения

en: List of PNG and SVG files that should be rendered on top face of cube
bg: Списък с PNG и SVG файлове, които да се рисуват върху горната повърхност на куба

en: Adjust Image
bg: Настройка на изображението

en: Skydome
bg: Небе

en: Render skydome
bg: Изобразявай небето

en: Skydome Image
bg: Иображение на небето

en: Image to use as texture for the skydome
bg: Изоражение което да се ползва като повърхност за небето

en: Transparent Cube
bg: Прозрачен куб

en: Opacity During Rotation
bg: Прозрачност при въртене

en: Opacity of desktop window during rotation.
bg: Прозрачност на работния плот по време на въртене

en: Opacity of desktop window when not rotating.
bg: Прозрачност на работния плот когато куба не се върти

en: Transparency Only on Mouse Rotate
bg: Прозрачност само при въртене с мишка

en: Initiates Cube transparency only if rotation is mouse driven.
bg: Кубът да е прозрачен само ако въртенето е предизвикано от мишката

en: D-Bus Control Backend
bg: Контрол за D-Bus

en: Window Decoration
bg: Декорация на прозореца

en: Shadow Radius
bg: Радиус на сянката

en: Drop shadow radius
bg: Радиус на сянката

en: Shadow Opacity
bg: Прозрачност на сянката

en: Drop shadow opacity
bg: Прозрачност на сянката

en: Shadow Color
bg: Цвят на сянката

en: Drop shadow color
bg: Цвят на сянката

en: Drop shadow X offset
bg: X координати на сянката

en: Drop shadow Y offset
bg: Y координати на сянката

en: Command
bg: Команда

en: Decorator command line that is executed if no decorator is already running
bg: команда за декоратор, която се изпълнява ако вче не върви декоратор

en: Decoration windows
bg: Прозорци с декорация

en: Windows that should be decorated
bg: Прозорци, които да бъдат декорирани

en: Shadow windows
bg: Прозорци с сянка

en: Windows that should have a shadow
bg: Прозорци които да имат сянка

en: Constant speed
bg: Постоянна скорост

en: Constant time
bg: Постоянно време

en: Brightness (in %) of unresponsive windows
bg: Яркост(в %) на прозорците които не отговарят

en: Show Main Menu
bg: Покажи главното меню

en: Show the main menu
bg: Показване на главното меню

en: Show Run Application dialog
bg: Покажи диалога за изпълняване на програма

en: Screenshot command line
bg: Команда за заснемане на екрана

en: Take a screenshot
bg: Снимай екрана

en: Window screenshot command line
bg: Команден ред за заснемане на прозореца

en: Take a screenshot of a window
bg: Снимай прозорец

en: Run terminal command
bg: Изпълняване на команда в терминала

en: Terminal command line
bg: Команда в терминала

en: Open a terminal
bg: Стартиране в терминал

en: Step
bg: Стъпка

en: Algorithm to use for window placement
bg: Алгоритъм, който да се използва при поставянето на прозорците

en: Cascade
bg: Каскадно подреждане

en: Centered
bg: Центрирано подреждане

en: Random
bg: Произволно

en: Keep In Workarea
bg: Запазване в работната площ

en: Png image loader
bg: Зареждане на PNG изображения

en: Stretch
bg: Разтягане

en: Rotate Left
bg: Завъртане наляво

en: Rotate Right
bg: Завъртане надясно

en: Rotate Left with Window
bg: Завъртане на ляво с прозорец

en: Rotate Right with Window
bg: Завъртане надясно с прозорец

en: Rotate To
bg: Завъртане към

en: Rotate To Face 1
bg: Завъртане към Страна 1

en: Rotate To Face 10
bg: Завъртане към Страна 10

en: Rotate To Face 11
bg: Завъртане към Страна 11

en: Rotate To Face 12
bg: Завъртане към Страна 12

en: Rotate To Face 1 with Window
bg: Завъртане към Страна 1 с прозорец

en: Rotate To Face 10 with Window
bg: Завъртане към Страна 10 с прозорец

en: Rotate To Face 11 with Window
bg: Завъртане към Страна 11 с прозорец

en: Zoom
bg: Мащабиране

en: Click Desktop to Show Desktop
bg: Натисни на работен плот за да бъде показан

en: Darken Background
bg: Затъмняване на фона

en: None
bg: Без избор

en: Emblem
bg: Емблема

en: Big
bg: Голяма

en: Screenshot
bg: Снимка на екрана

en: Screenshot plugin
bg: Модул за снимки на екрана

en: Directory
bg: Директория

en: Launch Application
bg: Стартирай приложение

en: Next window
bg: Следващ прозорец

en: Next window (All windows)
bg: Следващ прозорец (всички прозорци)

en: Next window (No popup)
bg: Следващ прозорец (без изскачащите)

en: Windows that should be shown in switcher
bg: Прозорци, които трябва да бъдат показвани в превключвателя

en: Delay (in ms) between each rain-drop
bg: Закъснение (в милисекунди) между всяка дъждовна капка

en: Wobbly Windows
bg: Треперещи прозорци

en: Use spring model for wobbly window effect
bg: Използвай пружинен модел за треперещите прозорци

en: Shiver
bg: Треперене

en: Spring K
bg: Константа на пружината

en: Spring Konstant
bg: Константа на пружината

en: Windows that should wobble when focused
bg: Прозорци, които трябва да треперят при фокусиране

en: Windows that should wobble when grabbed
bg: Прозорци, които трябва да треперят при хващане

en: Windows that should wobble when moved
bg: Прозорци, които трябва да треперят при преместване

en: Maximize Effect
bg: Ефект при максимизиране

en: Wobble effect when maximizing and unmaximizing windows
bg: Треперене при максимизиране и демаксимизиране на прозорците

en: Zoom Desktop
bg: Мащабиране на работния плот

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Zoom Speed
bg: Скорост на мащабирането

en: Filter Linear
bg: Линеен филтър

en: Use linear filter when zoomed in
bg: Използвай линеен филтър при мащабиране
