compiz - en to ca translation catalogue (866 entries)

en: Close Window
ca: Tanca la finestra

en: Unmaximize Window
ca: Desmaximitza la finestra

en: Maximize Window
ca: Maximitza la finestra

en: Minimize Window
ca: Minimitza la finestra

en: Window Menu
ca: Menú de la finestra

en: Shade
ca: Ombra

en: Make Above
ca: Fer a sobre

en: Stick
ca: Pal

en: Unshade
ca: Sense ombreig

en: Unmake Above
ca: Sense fer a sobre

en: Unstick
ca: Sense pals

en: The window "%s" is not responding.
ca: La finestra «%s» no està responent.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
ca: Si es força la sortida d'aquesta aplicació, es perdran els canvis que no hàgiu desat.

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Force Quit
ca: _Força'n la sortida

en: Annotate
ca: Anotació

en: Annotate plugin
ca: Connector d'anotació

en: Initiate Free Draw
ca: Inicia el dibuix lliure

en: Initiate freehand drawing
ca: Inicia el dibuix a ma alçada

en: Initiate Line
ca: Inicia la línia

en: Initiate line drawing
ca: Inicia el dibuix de la línia

en: Initiate Rectangle
ca: Inicia el rectangle

en: Initiate rectangle drawing
ca: Inicia el dibuix del rectangle

en: Initiate Ellipse
ca: Inicia l'el·lipse

en: Initiate ellipse drawing
ca: Inicia el dibuix de l'el·lipse

en: Draw
ca: Dibuixa

en: Draw using tool
ca: Dibuixar mitjançant l'eina

en: Initiate erase
ca: Inicia l'esborrament

en: Initiate annotate erasing
ca: Inicia l'esborrament de l'anotació

en: Clear
ca: Neteja

en: Toggle center shape
ca: Commuta el centre de la figura

en: Toggle whether the current shape is drawn using the center of your initial click
ca: Commuta si la forma actual es dibuixa amb el centre del vostre clic inicial

en: Annotate Fill Color
ca: Color d'ompliment de l'anotació

en: Fill color for annotations
ca: Color d'ompliment per a les anotacions

en: Annotate Stroke Color
ca: Color del traç de l'anotació

en: Stroke color for annotations
ca: Color del traç per a les anotacions

en: Stroke width
ca: Amplada del traç

en: Stroke width for annotations
ca: Amplada del traç per a les anotacions

en: Blur Windows
ca: Desenfocament de les finestres

en: Blur windows
ca: Desenfoca les finestres

en: Pulse
ca: Pols

en: Pulse effect
ca: Efecte de pols

en: Blur Speed
ca: Velocitat del desenfocament

en: Window blur speed
ca: Velocitat de desenfocament de les finestres

en: Focus blur windows
ca: Focus de les finestres desenfocades

en: Windows that should be affected by focus blur
ca: Finestres que es veuen afectades amb el desenfocament del focus

en: Focus Blur
ca: Desenfocament del focus

en: Blur windows that doesn't have focus
ca: Desenfoca les finestres que no tenen el focus

en: Alpha blur windows
ca: Desenfocament alfa de les finestres

en: Windows that should be use alpha blur by default
ca: Finestres que han d'utilitzar el desenfocament alfa de manera predeterminada

en: Alpha Blur
ca: Desenfocament alfa

en: Blur behind translucent parts of windows
ca: Desenfoca les parts translúcides darrere de les finestres

en: Blur Filter
ca: Filtre de desenfocament

en: Filter method used for blurring
ca: Mètode de filtratge utilitzat per al desenfocament

en: Gaussian
ca: Gaussià

en: Gaussian Radius
ca: Radi gaussià

en: Gaussian radius
ca: Radi gaussià

en: Gaussian Strength
ca: Intensitat gaussiana

en: Gaussian strength
ca: Intensitat gaussiana

en: Mipmap LOD
ca: Nivell del detall del Mipmap

en: Mipmap level-of-detail
ca: Nivell del detall del Mipmap

en: Blur Saturation
ca: Saturació del desenfocament

en: Blur saturation
ca: Saturació del desenfocament

en: Blur Occlusion
ca: Oclusió del desenfocament

en: Disable blurring of screen regions obscured by other windows.
ca: Inhabilita el desenfocament de les regions de pantalla enfosquides per altres finestres.

en: Independent texture fetch
ca: Captura de textura independent

en: Use the available texture units to do as many as possible independent texture fetches.
ca: Utilitza les unitats de les textures disponibles per a fer el nombre màxim possible de captures de textures independents.

en: Clone Output
ca: Clonatge de la sortida

en: Output clone handler
ca: Gestor del clonatge de la sortida

en: Initiate
ca: Inicia

en: Initiate clone selection
ca: Inicia la selecció del clonatge

en: Commands
ca: Ordres

en: Assigns bindings to arbitrary commands
ca: Assigna les vinculacions a ordres arbitràries

en: Command line 0
ca: Línia d'ordres 0

en: Command line to be executed in shell when run_command0 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command0

en: Command line 1
ca: Línia d'ordres 1

en: Command line to be executed in shell when run_command1 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command1

en: Command line 2
ca: Línia d'ordres 2

en: Command line to be executed in shell when run_command2 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command2

en: Command line 3
ca: Línia d'ordres 3

en: Command line to be executed in shell when run_command3 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command3

en: Command line 4
ca: Línia d'ordres 4

en: Command line to be executed in shell when run_command4 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command4

en: Command line 5
ca: Línia d'ordres 5

en: Command line to be executed in shell when run_command5 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command5

en: Command line 6
ca: Línia d'ordres 6

en: Command line to be executed in shell when run_command6 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command6

en: Command line 7
ca: Línia d'ordres 7

en: Command line to be executed in shell when run_command7 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command7

en: Command line 8
ca: Línia d'ordres 8

en: Command line to be executed in shell when run_command8 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command8

en: Command line 9
ca: Línia d'ordres 9

en: Command line to be executed in shell when run_command9 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command9

en: Command line 10
ca: Línia d'ordres 10

en: Command line to be executed in shell when run_command10 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command10

en: Command line 11
ca: Línia d'ordres 11

en: Command line to be executed in shell when run_command11 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command11

en: Command line 12
ca: Línia d'ordres 12

en: Command line to be executed in shell when run_command12 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command12

en: Command line 13
ca: Línia d'ordres 13

en: Command line to be executed in shell when run_command13 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command13

en: Command line 14
ca: Línia d'ordres 14

en: Command line to be executed in shell when run_command14 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command14

en: Command line 15
ca: Línia d'ordres 15

en: Command line to be executed in shell when run_command15 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command15

en: Command line 16
ca: Línia d'ordres 16

en: Command line to be executed in shell when run_command16 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command16

en: Command line 17
ca: Línia d'ordres 17

en: Command line to be executed in shell when run_command17 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command17

en: Command line 18
ca: Línia d'ordres 18

en: Command line to be executed in shell when run_command18 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command18

en: Command line 19
ca: Línia d'ordres 19

en: Command line to be executed in shell when run_command19 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command19

en: Command line 20
ca: Línia d'ordres 20

en: Command line to be executed in shell when run_command20 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command20

en: Command line 21
ca: Línia d'ordres 21

en: Command line to be executed in shell when run_command21 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command21

en: Command line 22
ca: Línia d'ordres 22

en: Command line to be executed in shell when run_command22 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command22

en: Command line 23
ca: Línia d'ordres 23

en: Command line to be executed in shell when run_command23 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command23

en: Command line 24
ca: Línia d'ordres 24

en: Command line to be executed in shell when run_command24 is invoked
ca: Línia d'ordres que s'executarà al shell quan s'invoqui run_command24

en: Key Bindings
ca: Vinculació de les tecles

en: Run command 0
ca: Executa l'ordre 0

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command0
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command0

en: Run command 1
ca: Executa l'ordre 1

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command1
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command1

en: Run command 2
ca: Executa l'ordre 2

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command2
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command2

en: Run command 3
ca: Executa l'ordre 3

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command3
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command3

en: Run command 4
ca: Executa l'ordre 4

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command4
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command4

en: Run command 5
ca: Executa l'ordre 5

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command5
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command5

en: Run command 6
ca: Executa l'ordre 6

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command6
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command6

en: Run command 7
ca: Executa l'ordre 7

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command7
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command7

en: Run command 8
ca: Executa l'ordre 8

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command8
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command8

en: Run command 9
ca: Executa l'ordre 9

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command9
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command9

en: Run command 10
ca: Executa l'ordre 10

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command10
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command10

en: Run command 11
ca: Executa l'ordre 11

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command11
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command11

en: Run command 12
ca: Executa l'ordre 12

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command12
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command12

en: Run command 13
ca: Executa l'ordre 13

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command13
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command13

en: Run command 14
ca: Executa l'ordre 14

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command14
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command14

en: Run command 15
ca: Executa l'ordre 15

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command15
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command15

en: Run command 16
ca: Executa l'ordre 16

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command16
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command16

en: Run command 17
ca: Executa l'ordre 17

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command17
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command17

en: Run command 18
ca: Executa l'ordre 18

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command18
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command18

en: Run command 19
ca: Executa l'ordre 19

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command19
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command19

en: Run command 20
ca: Executa l'ordre 20

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command20
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command20

en: Run command 21
ca: Executa l'ordre 21

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command21
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command21

en: Run command 22
ca: Executa l'ordre 22

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command22
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command22

en: Run command 23
ca: Executa l'ordre 23

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command23
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command23

en: Run command 24
ca: Executa l'ordre 24

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command24
ca: Una assignació de tecles que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command24

en: Button Bindings
ca: Vinculacions dels botons

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command0
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command0

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command1
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command1

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command2
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command2

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command3
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command3

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command4
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command4

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command5
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command5

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command6
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command6

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command7
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command7

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command8
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command8

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command9
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command9

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command10
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command10

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command11
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command11

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command12
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command12

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command13
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command13

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command14
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command14

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command15
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command15

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command16
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command16

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command17
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command17

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command18
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command18

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command19
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command19

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command20
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command20

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command21
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command21

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command22
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command22

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command23
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command23

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command24
ca: Una assignació de botons que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command24

en: Edge Bindings
ca: Vinculació de les vores

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command0
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command0

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command1
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command1

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command2
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command2

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command3
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command3

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command4
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command4

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command5
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command5

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command6
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command6

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command7
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command7

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command8
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command8

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command9
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command9

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command10
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command10

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command11
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command11

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command12
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command12

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command13
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command13

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command14
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command14

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command15
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command15

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command16
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command16

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command17
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command17

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command18
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command18

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command19
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command19

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command20
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command20

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command21
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command21

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command22
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command22

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command23
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command23

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command24
ca: Una assignació de la vora que quan s'invoqui executarà l'ordre del shell identificada amb command24

en: General Options
ca: Opcions generals

en: General compiz options
ca: Opcions generals de compiz

en: Active Plugins
ca: Connectors habilitats

en: List of currently active plugins
ca: Llista dels connectors actius actualment

en: Audible Bell
ca: Avís sonor

en: Audible system beep
ca: So d'avís audible del sistema

en: Ignore Hints When Maximized
ca: Ignora els suggeriments amb la maximització

en: Ignore size increment and aspect hints when window is maximized
ca: Ignora els suggeriments de l'increment de mida i de l'aspecte quan la finestra estigui maximitzada

en: Hide Skip Taskbar Windows
ca: Oculta les finestres ignorades de la barra de tasques

en: Hide windows not in taskbar when entering show desktop mode
ca: Oculta les finestres que no estiguin a la barra de tasques quan s'accedeixi al mode de mostra l'escriptori

en: Edge Trigger Delay
ca: Retard d'activació de la vora

en: Duration the pointer must rest in a screen edge before an edge action is taken.
ca: El temps que el punter ha de descansar en una vora de la pantalla abans que es realitzi una acció de vora.

en: Cursor theme
ca: Tema del cursor

en: Cursor theme name
ca: El nom del tema del cursor

en: Cursor size
ca: Mida del cursor

en: Size of the cursor
ca: Mida del cursor

en: Ping Delay
ca: Retard del ping

en: Interval between ping messages
ca: Interval entre missatges de ping

en: Display Settings
ca: Ajusts de la pantalla

en: Texture Filter
ca: Filtre de la textura

en: Texture filtering
ca: Filtratge de la textura

en: Fast
ca: Ràpid

en: Good
ca: Bo

en: Best
ca: Millor

en: Focus &amp; Raise Behavior
ca: Comportament del focus i de l'elevació

en: Click To Focus
ca: En fer clic es passa el focus

en: Click on window moves input focus to it
ca: En fer clic a la finestra, aquesta rep el focus d'entrada

en: Raise On Click
ca: Elevació en fer clic

en: Raise windows when clicked
ca: Eleva les finestres en fer clic

en: Auto-Raise
ca: Elevació automàtica

en: Raise selected windows after interval
ca: Eleva les finestres seleccionades un cop transcorregut l'interval

en: Auto-Raise Delay
ca: Retard de l'elevació automàtica

en: Interval before raising selected windows
ca: Interval abans d'elevar les finestres seleccionades

en: Key bindings
ca: Vinculació de les tecles

en: Close active window
ca: Tanca la finestra activa

en: Raise Window
ca: Eleva la finestra

en: Raise window above other windows
ca: Eleva la finestra per damunt de les altres

en: Lower Window
ca: Abaixa la finestra

en: Lower window beneath other windows
ca: Abaixa la finestra per sota de les altres

en: Unmaximize active window
ca: Desmaximitza la finestra activa

en: Minimize active window
ca: Minimitza la finestra activa

en: Maximize active window
ca: Maximitza la finestra activa

en: Maximize Window Horizontally
ca: Maximitza la finestra horitzontalment

en: Maximize active window horizontally
ca: Maximitza la finestra activa horitzontalment

en: Maximize Window Vertically
ca: Maximitza la finestra verticalment

en: Maximize active window vertically
ca: Maximitza la finestra activa verticalment

en: Window menu button binding
ca: Vinculació del botó del menú de la finestra

en: Window menu key binding
ca: Vinculació de la tecla del menú de la finestra

en: Show Desktop
ca: Mostra l'escriptori

en: Hide all windows and focus desktop
ca: Oculta totes les finestres i passa el focus a l'escriptori

en: Toggle Window Maximized
ca: Commuta la finestra maximitzada

en: Toggle active window maximized
ca: Commuta la finestra activa maximitzada

en: Toggle Window Maximized Horizontally
ca: Commuta la finestra maximitzada horitzontalment

en: Toggle active window maximized horizontally
ca: Commuta la finestra activa maximitzada horitzontalment

en: Toggle Window Maximized Vertically
ca: Commuta la finestra maximitzada verticalment

en: Toggle active window maximized vertically
ca: Commuta la finestra activa maximitzada verticalment

en: Toggle Window Shaded
ca: Commuta la finestra ombrejada

en: Toggle active window shaded
ca: Commuta la finestra activa ombrejada

en: Slow Animations
ca: Animacions lentes

en: Toggle use of slow animations
ca: Commuta l'ús d'animacions lentes

en: Desktop Size
ca: Mida de l'escriptori

en: Horizontal Virtual Size
ca: Mida virtual horitzontal

en: Screen size multiplier for horizontal virtual size
ca: Multiplicador de la mida de la pantalla per a la mida virtual horitzontal

en: Vertical Virtual Size
ca: Mida virtual vertical

en: Screen size multiplier for vertical virtual size
ca: Multiplicador de la mida de la pantalla per a la mida virtual vertical

en: Lighting
ca: Il·luminació

en: Use diffuse light when screen is transformed
ca: Utilitza la llum de difusió quan es transformi la pantalla

en: Detect Refresh Rate
ca: Detecta la freqüència d'actualització

en: Automatic detection of refresh rate
ca: Detecció automàtica de la freqüència d'actualització

en: Refresh Rate
ca: Freqüència d'actualització

en: The rate at which the screen is redrawn (times/second)
ca: La velocitat a la qual es torna a dibuixar la pantalla (vegades/segon)

en: Detect Outputs
ca: Detecta les sortides

en: Automatic detection of output devices
ca: Detecció automàtica dels dispositius de sortida

en: Overlapping Output Handling
ca: Gestió de la superposició de la sortida

en: Which one of overlapping output devices should be preferred
ca: Quin dels dispositius de sortida es prefereix per a la superposició

en: Smart mode
ca: Mode intel·ligent

en: Prefer larger output
ca: Es prefereix una sortida més gran

en: Prefer smaller output
ca: Es prefereix una sortida més petita

en: Outputs
ca: Sortida

en: List of strings describing output devices
ca: Llista de les cadenes que descriuen els dispositius de sortida

en: Sync To VBlank
ca: Sincronitza amb l'enfosquiment vertical

en: Only perform screen updates during vertical blanking period
ca: Només actualitza la pantalla durant els períodes d'enfosquiment vertical

en: Focus Prevention Level
ca: Nivell de la prevenció del focus

en: Level of focus stealing prevention
ca: Nivell de prevenció del robatori del focus

en: Off
ca: Apagat

en: Low
ca: Baix

en: High
ca: Alt

en: Very High
ca: Molt alt

en: Focus Prevention Windows
ca: Finestres de la prevenció del focus

en: Focus prevention windows
ca: Finestres de la prevenció del focus

en: Unredirect Fullscreen Windows
ca: No redirigeixis les finestres a pantalla completa

en: Allow drawing of fullscreen windows to not be redirected to offscreen pixmaps
ca: Permet que la representació de finestres a pantalla completa no es redirigeixi cap als pixmaps de fora de la pantalla

en: Default Icon
ca: Icona predeterminada

en: Default window icon image
ca: Imatge de la icona de la finestra predeterminada

en: Force independent output painting.
ca: Força el dibuix independentment de la sortida.

en: Paint each output device independly, even if the output devices overlap
ca: Dibuixa cada dispositiu de sortida de manera independent, fins i tot si se superposen els dispositius de sortida

en: Texture Compression
ca: Compressió de la textura

en: If available use compression for textures converted from images
ca: Si estigués disponible, utilitza la compressió per a les textures que es converteixin des d'imatges

en: Desktop Cube
ca: Cub de l'escriptori

en: Place windows on cube
ca: Posiciona les finestres al cub

en: Unfold
ca: Desplega

en: Unfold cube
ca: Desplega el cub

en: Next Slide
ca: Següent lliscament

en: Advance to next slide
ca: Avança al següent lliscament

en: Prev Slide
ca: Anterior lliscament

en: Go back to previous slide
ca: Retrocedeix a l'anterior lliscament

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling
ca: Genera els mipmaps sempre que sigui possible per a un escalament de millor qualitat

en: Multi Output Mode
ca: Mode de sortida múltiple

en: Selects how the cube is displayed if multiple output devices are used.
ca: Selecciona com es mostra el cub si s'utilitzen múltiples dispositius de sortida.

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Multiple cubes
ca: Cubs múltiples

en: One big cube
ca: Un cub gran

en: Behavior
ca: Comportament

en: Inside Cube
ca: Interior del cub

en: Inside cube
ca: Interior del cub

en: Acceleration
ca: Acceleració

en: Fold Acceleration
ca: Acceleració del plegament

en: Speed
ca: Velocitat

en: Fold Speed
ca: Velocitat del plegament

en: Timestep
ca: Gradual

en: Fold Timestep
ca: Plegament gradual

en: Appearance
ca: Aparença

en: Cube Color
ca: Color del cub

en: Color of top and bottom sides of the cube
ca: Color de les cares superior i inferior del cub

en: Cube Caps
ca: Tapes del cub

en: Scale image
ca: Escala la imatge

en: Scale images to cover top face of cube
ca: Escala les imatges per a cobrir la cara superior del cub

en: Image files
ca: Fitxers d'imatges

en: List of PNG and SVG files that should be rendered on top face of cube
ca: Llista dels fitxers PNG i SVG que s'hauran de representar a la cara superior del cub

en: Adjust Image
ca: Ajusta la imatge

en: Adjust top face image to rotation
ca: Ajusta la imatge de la cara superior en girar

en: Skydome
ca: Cúpula

en: Render skydome
ca: Renderitza la cúpula

en: Skydome Image
ca: Imatge de la cúpula

en: Image to use as texture for the skydome
ca: Imatge que s'utilitzarà com a textura per a la cúpula

en: Animate Skydome
ca: Cúpula animada

en: Animate skydome when rotating cube
ca: Representació animada de la cúpula en girar el cub

en: Skydome Gradient Start Color
ca: Color inicial del degradat de la cúpula

en: Color to use for the top color-stop of the skydome-fallback gradient
ca: El color que s'utilitzarà com a color d'aturada superior del degradat alternatiu de la cúpula

en: Skydome Gradient End Color
ca: Color final del degradat de la cúpula

en: Color to use for the bottom color-stop of the skydome-fallback gradient
ca: El color que s'utilitzarà com a color d'aturada inferior del degradat alternatiu de la cúpula

en: Transparent Cube
ca: Cub transparent

en: Opacity During Rotation
ca: Opacitat mentre es gira

en: Opacity of desktop window during rotation.
ca: L'opacitat de la finestra de l'escriptori mentre es gira.

en: Opacity When Not Rotating
ca: Opacitat quan no es gira

en: Opacity of desktop window when not rotating.
ca: L'opacitat de la finestra de l'escriptori quan no es gira.

en: Transparency Only on Mouse Rotate
ca: Transparència únicament amb el gir del ratolí

en: Initiates Cube transparency only if rotation is mouse driven.
ca: Inicia la transparència del cub només si la rotació està impulsada pel ratolí.

en: D-Bus Control Backend
ca: Rerefons de control D-Bus

en: Window Decoration
ca: Decoració de la finestra

en: Window decorations
ca: Decoracions de finestres

en: Shadow Radius
ca: Radi de l'ombra

en: Drop shadow radius
ca: Radi de l'ombra paral·lela

en: Shadow Opacity
ca: Opacitat de l'ombra

en: Drop shadow opacity
ca: Opacitat de l'ombra paral·lela

en: Shadow Color
ca: Color de l'ombra

en: Drop shadow color
ca: Color de l'ombra paral·lela

en: Shadow Offset X
ca: Desplaçament X de l'ombra

en: Drop shadow X offset
ca: Desplaçament X de l'ombra paral·lela

en: Shadow Offset Y
ca: Desplaçament Y de l'ombra

en: Drop shadow Y offset
ca: Desplaçament Y de l'ombra paral·lela

en: Command
ca: Ordre

en: Decorator command line that is executed if no decorator is already running
ca: Línia d'ordres del decorador que s'executa si no s'està executant cap decorador

en: Allow mipmaps to be generated for decoration textures
ca: Permet que els mipmaps es generin per a les textures de decoració

en: Decoration windows
ca: Finestres amb decoració

en: Windows that should be decorated
ca: Finestres que s'han de decorar

en: Shadow windows
ca: Finestres amb ombra

en: Windows that should have a shadow
ca: Finestres que han de tenir una ombra

en: Fading Windows
ca: Esvaïment de finestres

en: Fade in windows when mapped and fade out windows when unmapped
ca: Es fan aparèixer progressivament les finestres quan s'assignen i s'esvaeixen quan no estan assignades

en: Fade Mode
ca: Mode d'esvaïment

en: Window fade mode
ca: Mode d'esvaïment de la finestra

en: Constant speed
ca: Velocitat constant

en: Constant time
ca: Temps constant

en: Fade Speed
ca: Velocitat de l'esvaïment

en: Window fade speed in "Constant speed" mode
ca: Velocitat d'esvaïment de la finestra al mode «Temps constant»

en: Fade Time
ca: Temps d'esvaïment

en: Window fade time (in ms) in "Constant time" mode
ca: Temps d'esvaïment de la finestra (en ms) al mode «Temps constant»

en: Fade windows
ca: Esvaïment de les finestres

en: Windows that should be fading
ca: Finestres que s'han d'esvair

en: Visual Bell
ca: Campana visual

en: Fade effect on system beep
ca: Efecte d'esvaïment amb el so d'avís del sistema

en: Fullscreen Visual Bell
ca: Campana visual a pantalla completa

en: Fullscreen fade effect on system beep
ca: Efecte d'esvaïment a pantalla completa amb el so d'avís del sistema

en: Fade On Minimize/Open/Close
ca: Esvaïment en minimitzar, obrir o tancar

en: Fade effect on minimize/open/close window events
ca: Esvaïment amb els esdeveniments de minimitzar, obrir o tancar la finestra

en: Dim Unresponsive Windows
ca: Dimensiona les finestres no receptives

en: Dim windows that are not responding to window manager requests
ca: Dimensiona les finestres que no estiguin responent a les peticions del gestor de finestres

en: Unresponsive Window Brightness
ca: Brillantor de les finestres no receptives

en: Brightness (in %) of unresponsive windows
ca: Brillantor (en %) de les finestres no receptives

en: Unresponsive Window Saturation
ca: Saturació de les finestres no receptives

en: Saturation (in %) of unresponsive windows
ca: Saturació (en %) de les finestres no receptives

en: Userspace File System
ca: Sistema de fitxers de l'espai d'usuari

en: Userspace file system
ca: Sistema de fitxers de l'espai d'usuari

en: Mount Point
ca: Punt de muntatge

en: Mount point
ca: Punt de muntatge

en: GLib main loop support
ca: Compatibilitat amb el bucle principal de GLib

en: MATE Compatibility
ca: Compatibilitat amb MATE

en: Options that keep Compiz compatible to the MATE desktop environment
ca: Opcions que mantenen Compiz compatible amb l'entorn d'escriptori MATE

en: Show Main Menu
ca: Mostra el menú principal

en: Show the main menu
ca: Mostra el menú principal

en: Run Dialog
ca: Diàleg d'execució

en: Show Run Application dialog
ca: Mostra el diàleg d'execució d'aplicacions

en: Screenshot command line
ca: Línia d'ordres de la captura de pantalla

en: Take a screenshot
ca: Fes una captura de pantalla

en: Window screenshot command line
ca: Línia d'ordres de la captura de pantalla de la finestra

en: Take a screenshot of a window
ca: Fes una captura de pantalla d'una finestra

en: Run terminal command
ca: Executa la línia d'ordres

en: Terminal command line
ca: Línia d'ordres del terminal

en: Open a terminal
ca: Obre un terminal

en: Ini Flat File Backend
ca: Rerefons del fitxer pla ini

en: File change notification plugin
ca: Connector de notificació de canvi al fitxer

en: Minimize Effect
ca: Efecte de minimització

en: Transform windows when they are minimized and unminimized
ca: Transforma les finestres quan es minimitzen i es maximitzen

en: Minimize speed
ca: Minimitza la velocitat

en: Minimize timestep
ca: Minimització gradual

en: Minimize Windows
ca: Minimitza les finestres

en: Windows that should be transformed when minimized
ca: Finestres que s'han de transformar quan es minimitzin

en: Shade Resistance
ca: Resistència a l'ombra

en: Shade resistance
ca: Resistència a l'ombra

en: Move Window
ca: Moviment de la finestra

en: Move window
ca: Mou la finestra

en: Initiate Window Move
ca: Inicia el moviment de la finestra

en: Start moving window
ca: Comença el moviment de la finestra

en: Opacity
ca: Opacitat

en: Opacity level of moving windows
ca: Nivell d'opacitat de les finestres en moviment

en: Constrain Y
ca: Restringeix Y

en: Constrain Y coordinate to workspace area
ca: Restringeix la coordenada Y a l'àrea de l'espai de treball

en: Snapoff maximized windows
ca: Separa les finestres maximitzades

en: Snapoff and auto unmaximized maximized windows when dragging
ca: Separa i desmaximitza les finestres maximitzades en arrossegar

en: Lazy Positioning
ca: Posicionament mandrós

en: Do not update the server-side position of windows until finished moving
ca: No actualitzis la posició del costat del servidor de les finestres fins que acabi el moviment

en: Opacity, Brightness and Saturation
ca: Opacitat, brillantor i saturació

en: Opacity, Brightness and Saturation adjustments
ca: Ajusts de l'opacitat, la brillantor i la saturació

en: Increase Opacity
ca: Augmenta l'opacitat

en: Opacity Increase
ca: Augment de l'opacitat

en: Decrease Opacity
ca: Redueix l'opacitat

en: Opacity Decrease
ca: Reducció de l'opacitat

en: Brightness
ca: Brillantor

en: Increase Brightness
ca: Augmenta la brillantor

en: Brightness Increase
ca: Augment de la brillantor

en: Decrease Brightness
ca: Redueix la brillantor

en: Brightness Decrease
ca: Reducció de la brillantor

en: Saturation
ca: Saturació

en: Increase Saturation
ca: Augmenta la saturació

en: Saturation Increase
ca: Augment de la saturació

en: Decrease Saturation
ca: Redueix la saturació

en: Saturation Decrease
ca: Reducció de la saturació

en: Step
ca: Gradual

en: Opacity Step
ca: Opacitat gradual

en: Window specific settings
ca: Ajusts específics de la finestra

en: Windows
ca: Finestres

en: Windows that should have a different opacity by default
ca: Finestres que han de tenir una opacitat diferent de manera predeterminada

en: Window values
ca: Valors de la finestra

en: Opacity values for windows
ca: Valors de l'opacitat per a les finestres

en: Brightness Step
ca: Brillantor gradual

en: Windows that should have a different brightness by default
ca: Finestres que han de tenir una brillantor diferent de manera predeterminada

en: Brightness values for windows
ca: Valors de la brillantor per a les finestres

en: Saturation Step
ca: Saturació gradual

en: Windows that should have a different saturation by default
ca: Finestres que han de tenir una saturació diferent de manera predeterminada

en: Saturation values for windows
ca: Valors de la saturació per a les finestres

en: Place Windows
ca: Posicionament de les finestres

en: Place windows at appropriate positions when mapped
ca: Posiciona les finestres en les posicions adequades quan s'assignin

en: Workarounds
ca: Reparacions

en: Window placement workarounds
ca: Solucions alternatives per al posicionament de les finestres

en: Placement Mode
ca: Mode de posicionament

en: Algorithm to use for window placement
ca: Algoritme a utilitzar per al posicionament de les finestres

en: Cascade
ca: Cascada

en: Centered
ca: Centrat

en: Smart
ca: Intel·ligent

en: Maximize
ca: Minimitza

en: Random
ca: Aleatori

en: Under pointer
ca: A sota del punter

en: Selects how window placement should behave if multiple outputs are selected
ca: Selecciona com s'ha de comportar el posicionament de les finestres si se seleccionen múltiples sortides

en: Use active output device
ca: Utilitza el dispositiu de sortida actiu

en: Use output device with pointer
ca: Utilitza el dispositiu de sortida amb el punter

en: Use output device of focused window
ca: Utilitza el dispositiu de sortida de la finestra amb focus

en: Place across all outputs
ca: Posiciona a través de totes les sortides

en: Force Placement Windows
ca: Finestres amb posicionament forçat

en: Windows that should forcedly be placed, even if they indicate the window manager should avoid placing them.
ca: Finestres que s'han de posicionar forçosament, fins i tot si indiquessin que el gestor de finestres hauria d'evitar posicionar-les.

en: Fixed Window Placement
ca: Posicionament fix de les finestres

en: Windows with fixed positions
ca: Finestres amb posicions fixes

en: Positioned windows
ca: Finestres posicionades

en: Windows that should be positioned by default
ca: Finestres que s'han de posicionar de manera predeterminada

en: X Positions
ca: Posicions de les X

en: X position values
ca: Valors de la posició X

en: Y Positions
ca: Posicions de les Y

en: Y position values
ca: Valors de la posició Y

en: Keep In Workarea
ca: Mantén a l'àrea de treball

en: Keep placed window in work area, even if that means that the position might differ from the specified position
ca: Mantén la finestra posicionada a l'àrea de treball, fins i tot si això significa que la posició difereix de la posició especificada

en: Windows with fixed placement mode
ca: Finestres amb mode de posicionament fix

en: Windows that should have a certain positioning mode
ca: Finestres que han de tenir un cert mode de posicionament

en: Positioning modes
ca: Modes de posicionament

en: Windows with fixed viewport
ca: Finestres amb l'àrea de visualització fixa

en: Viewport positioned windows
ca: Finestres posicionades a l'àrea de visualització

en: Windows that should be positioned in specific viewports by default
ca: Finestres que s'han de posicionar en àrees de visualització específiques de manera predeterminada

en: X Viewport Positions
ca: Posicions de l'àrea de visualització X

en: Horizontal viewport positions
ca: Posicions de l'àrea de visualització horitzontal

en: Y Viewport Positions
ca: Posicions de l'àrea de visualització Y

en: Vertical viewport positions
ca: Posicions de l'àrea de visualització vertical

en: Png image loader
ca: Carregador d'imatges png

en: Regex Matching
ca: Coincidència de l'expressió regular

en: Regex window matching
ca: Coincidència de l'expressió regular de la finestra

en: Resize Window
ca: Redimensionament de la finestra

en: Resize window
ca: Redimensionament de la finestra

en: Bindings
ca: Vinculacions

en: Initiate Normal Window Resize
ca: Inicia el redimensionament normal de la finestra

en: Start resizing window normally
ca: Comença el redimensionament normal de la finestra

en: Initiate Outline Window Resize
ca: Inicia el redimensionament de la finestra amb el contorn

en: Start resizing window with outline
ca: Comença el redimensionament de la finestra amb el contorn

en: Initiate Rectangle Window Resize
ca: Inicia el redimensionament de la finestra amb el rectangle

en: Start resizing window with rectangle
ca: Comença el redimensionament de la finestra amb el rectangle

en: Initiate Stretch Window Resize
ca: Inicia el redimensionament de la finestra amb l'estirament

en: Start resizing window by stretching it
ca: Comença el redimensionament de la finestra amb l'estirament

en: Initiate Window Resize
ca: Inicia el redimensionament de la finestra

en: Start resizing window
ca: Comença el redimensionament de la finestra

en: Default Resize Mode
ca: Mode de redimensionament predeterminat

en: Default mode used for window resizing
ca: Mode predeterminat que s'utilitza per al redimensionament de la finestra

en: Outline
ca: Contorn

en: Stretch
ca: Estirament

en: Border Color
ca: Color del contorn

en: Border color used for outline and rectangle resize modes
ca: Color del contorn que s'utilitza per als modes de redimensionament amb contorn i rectangle

en: Fill Color
ca: Color d'ompliment

en: Fill color used for rectangle resize mode
ca: Color d'ompliment que s'utilitza per al mode de redimensionament amb rectangle

en: Normal Resize Windows
ca: Finestres amb redimensionament normal

en: Windows that normal resize should be used for
ca: Les finestres amb les quals s'ha de realitzar el redimensionament normal

en: Outline Resize Windows
ca: Finestres amb redimensionament amb contorn

en: Windows that outline resize should be used for
ca: Les finestres amb les quals s'ha de realitzar el redimensionament amb contorn

en: Rectangle Resize Windows
ca: Finestres amb redimensionament de rectangle

en: Windows that rectangle resize should be used for
ca: Les finestres amb les quals s'ha de realitzar el redimensionament de rectangle

en: Stretch Resize Windows
ca: Finestres amb redimensionament amb estirament

en: Windows that stretch resize should be used for
ca: Les finestres amb les quals s'ha de realitzar el redimensionament amb estirament

en: Rotate Cube
ca: Gir del cub

en: Rotate desktop cube
ca: Gira el cub de l'escriptori

en: Edge Flip Pointer
ca: Transició amb el punter a la vora

en: Flip to next viewport when moving pointer to screen edge
ca: Passa a la següent àrea de visualització quan es mou el punter a la vora de la pantalla

en: Edge Flip Move
ca: Transició amb el moviment a la vora

en: Flip to next viewport when moving window to screen edge
ca: Passa a la següent àrea de visualització quan es mou la finestra a la vora de la pantalla

en: Edge Flip DnD
ca: Transició amb l'arrossegament a la vora

en: Flip to next viewport when dragging object to screen edge
ca: Passa a la següent àrea de visualització quan s'arrossega un objecte a la vora de la pantalla

en: Flip Time
ca: Temps de transició

en: Timeout before flipping viewport
ca: Temps d'espera abans de la transició de l'àrea de visualització

en: Raise on rotate
ca: Eleva en girar

en: Raise window when rotating
ca: Eleva la finestra quan es giri

en: Rotate cube
ca: Gira el cub

en: Start Rotation
ca: Comença el gir

en: Rotate Left
ca: Gira cap a l'esquerra

en: Rotate left
ca: Gira cap a l'esquerra

en: Rotate Right
ca: Gira cap a la dreta

en: Rotate right
ca: Gira cap a la dreta

en: Rotate Left with Window
ca: Gira cap a l'esquerra amb la finestra

en: Rotate left and bring active window along
ca: Gira cap a l'esquerra i porta en si la finestra activa

en: Rotate Right with Window
ca: Gira cap a la dreta amb la finestra

en: Rotate right and bring active window along
ca: Gira cap a la dreta i porta en si la finestra activa

en: Rotate To
ca: Gira cap a

en: Rotate to viewport
ca: Gira cap a l'àrea de visualització

en: Rotate window
ca: Gira la finestra

en: Rotate with window
ca: Gira amb la finestra

en: Rotate Flip Left
ca: Transició del gir cap a l'esquerra

en: Flip to left viewport and warp pointer
ca: Passa a l'àrea de visualització esquerra i envolta el punter

en: Rotate Flip Right
ca: Transició del gir cap a la dreta

en: Flip to right viewport and warp pointer
ca: Passa a l'àrea de visualització dreta i envolta el punter

en: Rotate to cube face
ca: Gira cap a la cara del cub

en: Rotate To Face 1
ca: Gira cap a la cara 1

en: Rotate to face 1
ca: Gira cap a la cara 1

en: Rotate To Face 2
ca: Gira cap a la cara 2

en: Rotate to face 2
ca: Gira cap a la cara 2

en: Rotate To Face 3
ca: Gira cap a la cara 3

en: Rotate to face 3
ca: Gira cap a la cara 3

en: Rotate To Face 4
ca: Gira cap a la cara 4

en: Rotate to face 4
ca: Gira cap a la cara 4

en: Rotate To Face 5
ca: Gira cap a la cara 5

en: Rotate to face 5
ca: Gira cap a la cara 5

en: Rotate To Face 6
ca: Gira cap a la cara 6

en: Rotate to face 6
ca: Gira cap a la cara 6

en: Rotate To Face 7
ca: Gira cap a la cara 7

en: Rotate to face 7
ca: Gira cap a la cara 7

en: Rotate To Face 8
ca: Gira cap a la cara 8

en: Rotate to face 8
ca: Gira cap a la cara 8

en: Rotate To Face 9
ca: Gira cap a la cara 9

en: Rotate to face 9
ca: Gira cap a la cara 9

en: Rotate To Face 10
ca: Gira cap a la cara 10

en: Rotate to face 10
ca: Gira cap a la cara 10

en: Rotate To Face 11
ca: Gira cap a la cara 11

en: Rotate to face 11
ca: Gira cap a la cara 11

en: Rotate To Face 12
ca: Gira cap a la cara 12

en: Rotate to face 12
ca: Gira cap a la cara 12

en: Rotate to cube face with window
ca: Gira cap a la cara del cub amb la finestra

en: Rotate To Face 1 with Window
ca: Gira cap a la cara 1 amb la finestra

en: Rotate to face 1 and bring active window along
ca: Gira cap a la cara 1 i porta en si la finestra activa

en: Rotate To Face 2 with Window
ca: Gira cap a la cara 2 amb la finestra

en: Rotate to face 2 and bring active window along
ca: Gira cap a la cara 2 i porta en si la finestra activa

en: Rotate To Face 3 with Window
ca: Gira cap a la cara 3 amb la finestra

en: Rotate to face 3 and bring active window along
ca: Gira cap a la cara 3 i porta en si la finestra activa

en: Rotate To Face 4 with Window
ca: Gira cap a la cara 4 amb la finestra

en: Rotate to face 4 and bring active window along
ca: Gira cap a la cara 4 i porta en si la finestra activa

en: Rotate To Face 5 with Window
ca: Gira cap a la cara 5 amb la finestra

en: Rotate to face 5 and bring active window along
ca: Gira cap a la cara 5 i porta en si la finestra activa

en: Rotate To Face 6 with Window
ca: Gira cap a la cara 6 amb la finestra

en: Rotate to face 6 and bring active window along
ca: Gira cap a la cara 6 i porta en si la finestra activa

en: Rotate To Face 7 with Window
ca: Gira cap a la cara 7 amb la finestra

en: Rotate to face 7 and bring active window along
ca: Gira cap a la cara 7 i porta en si la finestra activa

en: Rotate To Face 8 with Window
ca: Gira cap a la cara 8 amb la finestra

en: Rotate to face 8 and bring active window along
ca: Gira cap a la cara 8 i porta en si la finestra activa

en: Rotate To Face 9 with Window
ca: Gira cap a la cara 9 amb la finestra

en: Rotate to face 9 and bring active window along
ca: Gira cap a la cara 9 i porta en si la finestra activa

en: Rotate To Face 10 with Window
ca: Gira cap a la cara 10 amb la finestra

en: Rotate to face 10 and bring active window along
ca: Gira cap a la cara 10 i porta en si la finestra activa

en: Rotate To Face 11 with Window
ca: Gira cap a la cara 11 amb la finestra

en: Rotate to face 11 and bring active window along
ca: Gira cap a la cara 11 i porta en si la finestra activa

en: Rotate To Face 12 with Window
ca: Gira cap a la cara 12 amb la finestra

en: Rotate to face 12 and bring active window along
ca: Gira cap a la cara 12 i porta en si la finestra activa

en: Pointer Invert Y
ca: Inversió del punter Y

en: Invert Y axis for pointer movement
ca: Inverteix l'eix Y per al moviment del punter

en: Pointer Invert X
ca: Inversió del punter X

en: Invert X axis for pointer movement
ca: Inverteix l'eix X per al moviment del punter

en: Pointer Sensitivity
ca: Sensibilitat del punter

en: Sensitivity of pointer movement
ca: Sensibilitat del moviment del punter

en: Rotation Acceleration
ca: Acceleració del gir

en: Snap To Top Face
ca: Desplaça a la cara superior

en: Snap Cube Rotation to Top Face
ca: Desplaça el gir del cub a la cara superior

en: Snap To Bottom Face
ca: Ajusta a la cara inferior

en: Snap Cube Rotation to Bottom Face
ca: Ajusta el gir del cub a la cara inferior

en: Rotation Speed
ca: Velocitat del gir

en: Rotation Timestep
ca: Gir gradual

en: Rotation Zoom
ca: Zoom del gir

en: Scale
ca: Escalament

en: Scale windows
ca: Escala les finestres

en: Key Bindings Toggle Scale Mode
ca: Les vinculacions de tecles commuten el mode d'escalament

en: Key bindings toggle scale mode instead of enabling it when pressed and disabling it when released.
ca: Les vinculacions de tecles commuten el mode d'escalament en lloc d'habilitar-lo quan es premen, l'inhabiliten quan es deixen anar.

en: Button Bindings Toggle Scale Mode
ca: Vinculacions de botons commuten el mode d'escalament

en: Button bindings toggle scale mode instead of enabling it when pressed and disabling it when released.
ca: Les vinculacions de botons commuten el mode d'escalament en lloc d'habilitar-lo quan es premen i l'inhabilita quan es deixen anar.

en: Initiate Window Picker
ca: Inicia el seleccionador de finestres

en: Layout and start transforming windows
ca: Disposició i començament de la transformació de les finestres

en: Initiate Window Picker For All Windows
ca: Inicia el seleccionador per a totes les finestres

en: Layout and start transforming all windows
ca: Disposició i començament de la transformació de totes les finestres

en: Initiate Window Picker For Window Group
ca: Inicia el seleccionador per a un grup de finestres

en: Layout and start transforming window group
ca: Disposició i començament de la transformació del grup de finestres

en: Initiate Window Picker For Windows on Current Output
ca: Inicia el seleccionador per a les finestres de la sortida actual

en: Layout and start transforming windows on current output
ca: Disposició i començament de la transformació de les finestres de la sortida actual

en: Click Desktop to Show Desktop
ca: Feu clic a l'escriptori per a mostrar l'escriptori

en: Enter Show Desktop mode when Desktop is clicked during Scale
ca: Entra al mode de mostra l'escriptori quan es fa clic a escriptori mentre s'escala

en: Spacing
ca: Espaiat

en: Space between windows
ca: Espai entre les finestres

en: Scale speed
ca: Velocitat de l'escalament

en: Scale timestep
ca: Escalament gradual

en: Darken Background
ca: Enfosqueix el fons

en: Darken background when scaling windows
ca: Enfosqueix el fons quan s'escalen de les finestres

en: Amount of opacity in percent
ca: Quantitat d'opacitat en percentatge

en: Overlay Icon
ca: Superposa la icona

en: Overlay an icon on windows once they are scaled
ca: Superposa una icona a les finestres un cop se n'ha canviat la mida

en: None
ca: Cap

en: Emblem
ca: Emblema

en: Big
ca: Gran

en: Scale Windows
ca: Finestres amb escalament

en: Windows that should be scaled in scale mode
ca: Finestres que s'han d'escalar al mode d'escalament

en: Hover Time
ca: Temps de passar per sobre

en: Time (in ms) before scale mode is terminated when hovering over a window
ca: Temps (en ms) abans de finalitzar el mode d'escalament en passar el punter per sobre una finestra

en: Selects where windows are scaled if multiple output devices are used.
ca: Selecciona on són escalades les imatges si s'utilitzen diversos dispositius de sortida.

en: On current output device
ca: Sobre dispositiu actual de sortida

en: On all output devices
ca: Sobre tots els dispositius de sortida

en: Screenshot
ca: Captura de pantalla

en: Screenshot plugin
ca: Connector de captura de pantalla

en: Initiate rectangle screenshot
ca: Inicia la captura de pantalla del rectangle

en: Directory
ca: Directori

en: Put screenshot images in this directory. If empty, the desktop directory will be used.
ca: Fica les imatges de les captures de pantalla en aquest directori. Si està en blanc, s'utilitzarà el directori de l'escriptori.

en: Launch Application
ca: Llança l'aplicació

en: Automatically open screenshot in this application
ca: Obre automàticament la captura de pantalla en aquesta aplicació

en: Svg image loader
ca: Carregador d'imatges svg

en: Application Switcher
ca: Commutador d'aplicacions

en: Next window
ca: Finestra següent

en: Popup switcher if not visible and select next window
ca: Fes que aparegui el commutador si aquest no estigués visible i selecciona la finestra següent

en: Prev window
ca: Finestra anterior

en: Popup switcher if not visible and select previous window
ca: Fes que aparegui el commutador si aquest no estigués visible i selecciona la finestra anterior

en: Next window (All windows)
ca: Finestra següent (totes les finestres)

en: Popup switcher if not visible and select next window out of all windows
ca: Fes que aparegui el commutador si aquest no estigués visible i selecciona la finestra següent de totes les finestres

en: Prev window (All windows)
ca: Finestra anterior (totes les finestres)

en: Popup switcher if not visible and select previous window out of all windows
ca: Fes que aparegui el commutador si aquest no estigués visible i selecciona la finestra anterior de totes les finestres

en: Next window (No popup)
ca: Finestra següent (no emergent)

en: Select next window without showing the popup window.
ca: Selecciona la finestra següent sense mostrar la finestra emergent.

en: Prev window (No popup)
ca: Finestra anterior (no emergent)

en: Select previous window without showing the popup window.
ca: Selecciona la finestra anterior sense mostrar la finestra emergent.

en: Next Panel
ca: Següent plafó

en: Select next panel type window.
ca: Selecciona la següent finestra de tipus plafó.

en: Prev Panel
ca: Plafó anterior

en: Select previous panel type window.
ca: Selecciona l'anterior finestra de tipus plafó.

en: Switcher speed
ca: Velocitat del commutador

en: Switcher timestep
ca: Commutador gradual

en: Switcher windows
ca: Finestres del commutador

en: Windows that should be shown in switcher
ca: Finestres que s'han de mostrar al commutador

en: Amount of saturation in percent
ca: Quantitat de saturació en percentatge

en: Amount of brightness in percent
ca: Quantitat de brillantor en percentatge

en: Bring To Front
ca: Porta endavant

en: Bring selected window to front
ca: Porta la finestra seleccionada endavant

en: Distance desktop should be zoom out while switching windows
ca: Distància a la qual s'haurà d'allunyar el zoom de l'escriptori mentre es canvia de finestra

en: Icon
ca: Icona

en: Show icon next to thumbnail
ca: Mostra la icona al costat de la miniatura

en: Minimized
ca: Minimitzades

en: Show minimized windows
ca: Mostra les finestres minimitzades

en: Auto Rotate
ca: Gir automàtic

en: Rotate to the selected window while switching
ca: Gira la finestra seleccionada mentre es canviï

en: Desktop Wall
ca: Mur de l'escriptori

en: Desktop Wall Plugin
ca: Connector del mur de l'escriptori

en: Viewport Switch Preview
ca: Vista prèvia del canvi d'àrea de visualització

en: Show Viewport Switcher Preview
ca: Mostra la vista prèvia del commutador d'àrea de visualització

en: Show switcher window while switching viewports
ca: Mostra la finestra del commutador mentre es canvien les àrees de visualització

en: Show Live Viewport Previews
ca: Mostra en directe les vistes prèvies de les àrees de visualització

en: Show live viewport previews in switcher window
ca: Mostra en directe les vistes prèvies de les àrees de visualització a la finestra del commutador

en: Switch Target Preview Visibility Time
ca: Temps de visibilitat de la vista prèvia de l'objectiu del canvi

en: Duration (in s) the switch target preview should remain visible after switching ends.
ca: La durada (en s) de la vista prèvia de l'objectiu del canvi que ha de romandre visible després que acabi el canvi.

en: Preview Scale
ca: Escalament de la vista prèvia

en: Size of the preview in %
ca: Mida de la vista prèvia en %

en: Edge Radius
ca: Radi de la vora

en: Radius of the rounded edge
ca: Radi de la vora arrodonida

en: Border Width
ca: Amplada del contorn

en: Width of the border between the previews
ca: Amplada del contorn entre les vistes prèvies

en: Outline Color
ca: Color del contorn

en: Outline color of the switcher window.
ca: El color del contorn de la finestra del commutador.

en: Background Gradient
ca: Degradat del fons

en: Base Color
ca: Color base

en: First color for the background gradient of the switcher window.
ca: El primer color per al degradat del fons de la finestra del commutador.

en: Highlight Color
ca: Color de ressaltament

en: Second color for the background gradient of the switcher window.
ca: El segon color per al degradat del fons de la finestra del commutador.

en: Third color for the background gradient of the switcher window.
ca: El tercer color per al degradat del fons de la finestra del commutador.

en: Thumb Gradient
ca: Degradat de la miniatura

en: First color for the thumb gradient of the switcher window.
ca: El primer color per al degradat de la miniatura de la finestra del commutador.

en: Second color for the thumb gradient of the switcher window.
ca: El segon color per al degradat de la miniatura de la finestra del commutador.

en: Highlight Gradient
ca: Degradat del ressaltament

en: First color for the thumb highlight gradient of the switcher window.
ca: El primer color per al degradat del ressaltament de la miniatura de la finestra del commutador.

en: Second color for the thumb highlight gradient of the switcher window.
ca: El segon color per al degradat del ressaltament de la miniatura de la finestra del commutador.

en: Arrow Colors
ca: Colors de la fletxa

en: First color of the arrow of the switcher window.
ca: El primer color de la fletxa de la finestra del commutador.

en: Second color of the arrow of the switcher window.
ca: El segon color de la fletxa de la finestra del commutador.

en: Viewport Switching
ca: Commutació de l'àrea de visualització

en: Allow Wrap-Around
ca: Permet envoltar

en: Allow wrap-around when moving the wall up/down/left/right
ca: Permet envoltar quan es mou el mur cap amunt / avall / a l'esquerra / la dreta

en: Wall Sliding Duration
ca: Duració del lliscament del mur

en: Duration (in s) for wall sliding viewport switching animation
ca: Duració (en s) per a l'animació de la commutació d'àrea de visualització lliscant del mur

en: Non Sliding Windows
ca: Finestres sense lliscament

en: Windows that should not slide during the slide animation
ca: Les finestres que no han de lliscar durant l'animació de lliscament

en: Move within wall
ca: Moviment dins del mur

en: Move Left
ca: Mou cap a l'esquerra

en: Move along the wall to the left
ca: Mou pel mur cap a l'esquerra

en: Move Right
ca: Mou cap a la dreta

en: Move along the wall to the right
ca: Mou pel mur cap a la dreta

en: Move Up
ca: Mou cap a dalt

en: Move along the wall up
ca: Mou pel mur cap a dalt

en: Move Down
ca: Mou cap a baix

en: Move along the wall down
ca: Mou pel mur cap a baix

en: Move Next
ca: Mou a la següent

en: Move along the wall to the next viewport
ca: Mou pel mur a la següent àrea de visualització

en: Move Prev
ca: Mou a l'anterior

en: Move along the wall to the previous viewport
ca: Mou pel mur a l'anterior àrea de visualització

en: Move with window within wall
ca: Moviment amb la finestra dins del mur

en: Move Left With Window
ca: Mou cap a l'esquerra amb la finestra

en: Move with window along the wall to the left
ca: Mou pel mur cap a l'esquerra amb la finestra

en: Move Right With Window
ca: Mou cap a la dreta amb la finestra

en: Move with window along the wall to the right
ca: Mou pel mur cap a la dreta amb la finestra

en: Move Up With Window
ca: Mou cap a dalt amb la finestra

en: Move with window along the wall up
ca: Mou pel mur cap a dalt amb la finestra

en: Move Down With Window
ca: Mou cap a baix amb la finestra

en: Move with window along the wall down
ca: Mou pel mur cap a baix amb la finestra

en: Edge flipping
ca: Transició de les vores

en: Flip Left
ca: Transició cap a l'esquerra

en: Flip left
ca: Transició cap a l'esquerra

en: Flip Right
ca: Transició cap a la dreta

en: Flip right
ca: Transició cap a la dreta

en: Flip Up
ca: Transició cap a dalt

en: Flip up
ca: Transició cap a dalt

en: Flip Down
ca: Transició cap a baix

en: Flip down
ca: Transició cap a baix

en: Multimonitor behavior
ca: Comportament dels monitors múltiples

en: How should a multimonitor configuration be handled
ca: Com s'ha de gestionar una configuració de diversos monitors

en: Switch all
ca: Commuta-ho tot

en: Switch separately
ca: Commuta separadament

en: Edge Flipping
ca: Transició de les vores

en: Flip viewport when moving the pointer to a screen edge
ca: Passa a l'àrea de visualització quan es mou el punter a la vora de la pantalla

en: Flip viewport when moving a window to a screen edge
ca: Passa a l'àrea de visualització quan es mou la finestra a la vora de la pantalla

en: Flip viewport when dragging an object to a screen edge
ca: Passa a l'àrea de visualització quan s'arrossega un objecte a la vora de la pantalla

en: Water Effect
ca: Efecte d'aigua

en: Adds water effects to different desktop actions
ca: Afegeix els efectes d'aigua a diferents accions de l'escriptori

en: Enable pointer water effects
ca: Habilita els efectes d'aigua del punter

en: Toggle rain
ca: Commuta la pluja

en: Toggle rain effect
ca: Commuta l'efecte de pluja

en: Toggle wiper
ca: Commuta l'eixugaparabrisa

en: Toggle wiper effect
ca: Commuta l'efecte d'eixugaparabrisa

en: Offset Scale
ca: Escalament del desplaçament

en: Water offset scale
ca: Escalament del desplaçament de l'aigua

en: Rain Delay
ca: Retard de la pluja

en: Delay (in ms) between each rain-drop
ca: Retard (en ms) entre cada gota de pluja

en: Title wave
ca: Títol en onada

en: Wave effect from window title
ca: Efecte d'ona des del títol de la finestra

en: Point
ca: Punt

en: Add point
ca: Afegeix un punt

en: Line
ca: Línia

en: Add line
ca: Afegeix una línia

en: Wobbly Windows
ca: Finestres oscil·lants

en: Use spring model for wobbly window effect
ca: Utilitza el model d'elàstic per a l'efecte de finestra oscil·lant

en: Snap windows
ca: Ajusta les finestres

en: Toggle window snapping
ca: Commuta l'ajustament de finestres

en: Snap Inverted
ca: Ajustament invertit

en: Inverted window snapping
ca: Ajustament de finestres invertit

en: Shiver
ca: Estremeix

en: Make window shiver
ca: Fes estremir la finestra

en: Friction
ca: Fricció

en: Spring Friction
ca: Fricció de l'elasticitat

en: Spring K
ca: Constant elàstica

en: Spring Konstant
ca: Constant elàstica

en: Grid Resolution
ca: Resolució de la quadrícula

en: Vertex Grid Resolution
ca: Resolució de la quadrícula del vèrtex

en: Minimum Grid Size
ca: Mida mínima de la quadrícula

en: Minimum Vertex Grid Size
ca: Mida mínima de la quadrícula del vèrtex

en: Map Effect
ca: Assigna l'efecte

en: Map Window Effect
ca: Assigna l'efecte de la finestra

en: Focus Effect
ca: Efecte del focus

en: Focus Window Effect
ca: Efecte de la finestra amb focus

en: Map Windows
ca: Assigna les finestres

en: Windows that should wobble when mapped
ca: Finestres que han d'oscil·lar quan s'assignin

en: Focus Windows
ca: Finestres amb focus

en: Windows that should wobble when focused
ca: Finestres que han d'oscil·lar quan rebin el focus

en: Grab Windows
ca: Agafa les finestres

en: Windows that should wobble when grabbed
ca: Finestres que han d'oscil·lar quan s'agafin

en: Move Windows
ca: Mou les finestres

en: Windows that should wobble when moved
ca: Finestres que han d'oscil·lar quan es moguin

en: Maximize Effect
ca: Efecte de maximització

en: Wobble effect when maximizing and unmaximizing windows
ca: Efecte de tremolor en maximitzar i desmaximitzar les finestres

en: Zoom Desktop
ca: Zoom de l'escriptori

en: Zoom and pan desktop cube
ca: Zoom i enquadra el cub d'escriptori

en: Zoom In
ca: Amplia el zoom

en: Zoom Out
ca: Redueix el zoom

en: Zoom Pan
ca: Enquadra el zoom

en: Zoom pan
ca: Enquadra el zoom

en: Zoom Speed
ca: Velocitat del zoom

en: Zoom Timestep
ca: Zoom gradual

en: Zoom factor
ca: Factor de zoom

en: Filter Linear
ca: Filtre lineal

en: Use linear filter when zoomed in
ca: Utilitza el filtre lineal quan s'ampliï el zoom

en: Compiz Start
ca: Inici de Compiz

en: Start Compiz
ca: Inicia Compiz

en: Start or restart Compiz
ca: Inicieu o reinicieu Compiz
