compiz - en to el translation catalogue (683 entries)

en: Close Window
el: Κλείσιμο Παραθύρου

en: Unmaximize Window
el: Απομεγιστοποίηση Παραθύρου

en: Maximize Window
el: Μεγιστοποίηση Παραθύρου

en: Minimize Window
el: Ελαχιστοποίηση Παραθύρου

en: Window Menu
el: Μενού Παραθύρου

en: Shade
el: Σκίαση

en: Make Above
el: Επικάλυψη

en: Stick
el: Καρφίτσωμα

en: Unshade
el: Αποσκίαση

en: Unmake Above
el: Μη Επικάλυψη

en: Unstick
el: Ξεκαρφίτσωμα

en: The window "%s" is not responding.
el: Το παράθυρο "%s" δεν ανταποκρίνεται.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
el: Ο εξαναγκασμός αυτής της εφαρμογής να τερματιστεί θα προκαλέσει απώλεια των μη σωσμένων αλλαγών.

en: _Cancel
el: _Ακύρωση

en: _Force Quit
el: _Εξαναγκασμός Τερματισμού

en: Annotate
el: Επισημείωση

en: Annotate plugin
el: Πρόσθετο επισημείωση

en: Draw
el: Σχεδίαση

en: Draw using tool
el: Σχεδίαση με εργαλείο

en: Initiate erase
el: Εκκίνηση σβησίματος

en: Initiate annotate erasing
el: Εκκίνηση σβησίματος επισημείωσης

en: Clear
el: Καθάρισμα

en: Annotate Fill Color
el: Χρώμα Γεμίσματος Επισημείωσης

en: Fill color for annotations
el: Γέμισμα χρώματος για επισημειώσεις

en: Annotate Stroke Color
el: Χρώμα Πινελιάς Επισημείωσης

en: Stroke color for annotations
el: Χρώμα πινελιάς για επισημειώσεις

en: Stroke width
el: Πλάτος πινελιάς

en: Stroke width for annotations
el: Πλάτος πινελιάς για επισημειώσεις

en: Blur Windows
el: Θόλωμα Παραθύρων

en: Blur windows
el: Θόλωμα παραθύρων

en: Pulse
el: Παλμός

en: Pulse effect
el: Εφέ παλμού

en: Blur Speed
el: Ταχύτητα Θολώματος

en: Window blur speed
el: Ταχύτητα θολώματος παραθύρων

en: Focus blur windows
el: Θόλωμα εστίασης

en: Windows that should be affected by focus blur
el: Παράθυρα που πρέπει να επηρεαστούν απο το θολωμα εστίασης

en: Focus Blur
el: Θόλωμα εστίασης

en: Blur windows that doesn't have focus
el: Θόλωμα μη εστιασμένων παραθύρων

en: Alpha blur windows
el: Θόλωμα άλφα παραθύρων

en: Windows that should be use alpha blur by default
el: Παράθυρα που πρέπει να χρησιμοποιήσουν ως προεπιλογή το θόλωμα αλφα

en: Alpha Blur
el: Θόλωμα Άλφα

en: Blur behind translucent parts of windows
el: Θόλωμα πίσω απ τα διάφανα τμήματα των παραθύρων

en: Blur Filter
el: Φίλτρο Θολώματος

en: Filter method used for blurring
el: Μέθοδος φιλταρίσματος που χρησιμοποιείται για θόλωμα

en: Gaussian Radius
el: Ακτίνα Gaussian

en: Gaussian radius
el: Ακτίνα gaussian

en: Gaussian Strength
el: Ισχύς Gaussian

en: Gaussian strength
el: Ισχύς gaussian

en: Mipmap LOD
el: ΕΛ Mipmap

en: Mipmap level-of-detail
el: Επίπεδο-λεπτομέρειας mipmap

en: Blur Saturation
el: Κορεσμός Θολώματος

en: Blur saturation
el: Κορεσμός θολώματος

en: Blur Occlusion
el: Φράξιμο Θολώματος

en: Disable blurring of screen regions obscured by other windows.
el: Απενεργοποίηση του θολώματος των περιοχών που καλυπτονται απο άλλα παραθυρα

en: Independent texture fetch
el: Τέχνασμα ανεξάρτητης υφής

en: Use the available texture units to do as many as possible independent texture fetches.
el: Χρήση των διαθέσιμων μονάδων υφών για πραγματοποίηση όσο το δυνατό περισσότερων τεχνασμάτων ανεξάρτητης υφής.

en: Clone Output
el: Αποτέλεσμα Εξόδου Κλωνοποίησης

en: Output clone handler
el: Χειριστής αποτελέσματος εξόδου κλωνοποίησης

en: Initiate
el: Εκκίνηση

en: Initiate clone selection
el: Εκκίνηση επιλογής κλωνοποίησης

en: Commands
el: Εντολές

en: Assigns bindings to arbitrary commands
el: Ορίζει συνδυασμούς σε αυθαίρετες εντολές

en: Command line 0
el: Γραμμή εντολών 0

en: Command line to be executed in shell when run_command0 is invoked
el: Γραμμή εντολών για εκτέλεση σε κέλυφος όταν επικαλεσθεί το τρέξιμο_εντολής0

en: Command line 1
el: Γραμμή εντολών 1

en: Command line to be executed in shell when run_command1 is invoked
el: Γραμμή εντολών για εκτέλεση σε κέλυφος όταν επικαλεσθεί το τρέξιμο_εντολής1

en: Command line 2
el: Γραμμή εντολών 2

en: Command line to be executed in shell when run_command2 is invoked
el: Γραμμή εντολών για εκτέλεση σε κέλυφος όταν επικαλεσθεί το τρέξιμο_εντολής2

en: Command line 3
el: Γραμμή εντολών 3

en: Command line to be executed in shell when run_command3 is invoked
el: Γραμμή εντολών για εκτέλεση σε κέλυφος όταν επικαλεσθεί το τρέξιμο_εντολής3

en: Command line 4
el: Γραμμή εντολών 4

en: Command line to be executed in shell when run_command4 is invoked
el: Γραμμή εντολών για εκτέλεση σε κέλυφος όταν επικαλεσθεί το τρέξιμο_εντολής4

en: Command line 5
el: Γραμμή εντολών 5

en: Command line to be executed in shell when run_command5 is invoked
el: Γραμμή εντολών για εκτέλεση σε κέλυφος όταν επικαλεσθεί το τρέξιμο_εντολής5

en: Command line 6
el: Γραμμή εντολών 6

en: Command line to be executed in shell when run_command6 is invoked
el: Γραμμή εντολών για εκτέλεση σε κέλυφος όταν επικαλεσθεί το τρέξιμο_εντολής6

en: Command line 7
el: Γραμμή εντολών 7

en: Command line to be executed in shell when run_command7 is invoked
el: Γραμμή εντολών για εκτέλεση σε κέλυφος όταν επικαλεσθεί το τρέξιμο_εντολής7

en: Command line 8
el: Γραμμή εντολών 8

en: Command line to be executed in shell when run_command8 is invoked
el: Γραμμή εντολών για εκτέλεση σε κέλυφος όταν επικαλεσθεί το τρέξιμο_εντολής8

en: Command line 9
el: Γραμμή εντολών 9

en: Command line to be executed in shell when run_command9 is invoked
el: Γραμμή εντολών για εκτέλεση σε κέλυφος όταν επικαλεσθεί το τρέξιμο_εντολής9

en: Command line 10
el: Γραμμή εντολών 10

en: Command line to be executed in shell when run_command10 is invoked
el: Γραμμή εντολών για εκτέλεση σε κέλυφος όταν επικαλεσθεί το τρέξιμο_εντολής10

en: Command line 11
el: Γραμμή εντολών 11

en: Command line to be executed in shell when run_command11 is invoked
el: Γραμμή εντολών για εκτέλεση σε κέλυφος όταν επικαλεσθεί το τρέξιμο_εντολής11

en: Command line 12
el: Γραμμή εντολών 12

en: Key Bindings
el: Συνδυασμοί Πλήκτρων

en: Run command 0
el: Τρέξιμο εντολής 0

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command0
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή0

en: Run command 1
el: Τρέξιμο εντολής 1

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command1
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή1

en: Run command 2
el: Τρέξιμο εντολής 2

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command2
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή2

en: Run command 3
el: Τρέξιμο εντολής 3

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command3
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή3

en: Run command 4
el: Τρέξιμο εντολής 4

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command4
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή4

en: Run command 5
el: Τρέξιμο εντολής 5

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command5
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή5

en: Run command 6
el: Τρέξιμο εντολής 6

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command6
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή6

en: Run command 7
el: Τρέξιμο εντολής 7

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command7
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή7

en: Run command 8
el: Τρέξιμο εντολής 8

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command8
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή8

en: Run command 9
el: Τρέξιμο εντολής 9

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command9
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή9

en: Run command 10
el: Τρέξιμο εντολής 10

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command10
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή10

en: Run command 11
el: Τρέξιμο εντολής 11

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command11
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή11

en: Run command 12
el: Τρέξιμο εντολής 12

en: Button Bindings
el: Συνδυασμοί Κουμπιών

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command0
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή0

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command1
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή1

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command2
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή2

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command3
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή3

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command4
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή4

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command5
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή5

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command6
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή6

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command7
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή7

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command8
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή8

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command9
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή9

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command10
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή10

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command11
el: Ένας συνδυασμός πλήκτρων που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή11

en: Edge Bindings
el: Συνδυασμοί Άκρων Οθόνης

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command0
el: Ένας συνδυασμός άκρης οθόνης που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή0

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command1
el: Ένας συνδυασμός άκρης οθόνης που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή1

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command2
el: Ένας συνδυασμός άκρης οθόνης που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή2

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command3
el: Ένας συνδυασμός άκρης οθόνης που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή3

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command4
el: Ένας συνδυασμός άκρης οθόνης που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή4

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command5
el: Ένας συνδυασμός άκρης οθόνης που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή5

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command6
el: Ένας συνδυασμός άκρης οθόνης που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή6

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command7
el: Ένας συνδυασμός άκρης οθόνης που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή7

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command8
el: Ένας συνδυασμός άκρης οθόνης που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή8

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command9
el: Ένας συνδυασμός άκρης οθόνης που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή9

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command10
el: Ένας συνδυασμός άκρης οθόνης που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή10

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command11
el: Ένας συνδυασμός άκρης οθόνης που όταν επικαλεσθεί, θα τρέξει την εντολή κέλυφους αναγνωρισμένη ως εντολή11

en: General Options
el: Γενικές Επιλογές

en: General compiz options
el: Γενικές επιλογές του compiz

en: Active Plugins
el: Ενεργά Πρόσθετα

en: List of currently active plugins
el: Λίστα των τρέχοντων ενεργών προσθέτων

en: Audible Bell
el: Ηχητικό Καμπανάκι

en: Audible system beep
el: Ηχητικό μπιπ συστήματος

en: Ignore Hints When Maximized
el: Αγνόηση Υποδείξεων Στη Μεγιστοποίηση

en: Ignore size increment and aspect hints when window is maximized
el: Αγνόηση αύξησης μεγέθους και υποδείξεων αναλογίας όταν το παράθυρο μεγιστοποιείται

en: Hide Skip Taskbar Windows
el: Απόκρυψη Αγνοημένων Παραθύρων Γραμμής Εργασιών

en: Hide windows not in taskbar when entering show desktop mode
el: Απόκρυψη παραθύρων που δεν βρίσκονται στην γραμμή εργασιων κατα την μετάβαση στην κατάσταση εμφάνισης επιφάνειας εργασίας

en: Edge Trigger Delay
el: Καθυστέρηση Διακόπτη 'Ακρης

en: Duration the pointer must rest in a screen edge before an edge action is taken.
el: Διάρκεια χρόνου που πρέπει ο δείκτης του ποντικιού να παραμείνει σε μια γωνία της οθόνης πριν η ενέργεια που έχει οριστεί σ αυτή την άκρη να πραγματοποιηθεί.

en: Ping Delay
el: Καθυστέρηση Ping

en: Interval between ping messages
el: Διάστημα μεταξύ των μηνυμάτων ping

en: Display Settings
el: Ρυθμίσεις Οθόνης

en: Texture Filter
el: Φίλτρο Υφών

en: Texture filtering
el: Φιλτράρισμα υφών

en: Fast
el: Γρήγορο

en: Good
el: Καλό

en: Best
el: Βέλτιστο

en: Focus &amp; Raise Behavior
el: Εστιάση & Συμπεριφορά Ανύψωσης

en: Click To Focus
el: Κλικ Για Εστίαση

en: Click on window moves input focus to it
el: Κλικ σε παράθυρο μεταφέρει την εστίαση εισόδου σε αυτό

en: Raise On Click
el: Ανύψωση Με Κλικ

en: Raise windows when clicked
el: Ανύψωση παραθύρων όταν κλικαριστούν

en: Auto-Raise
el: Αυτόματη Ανύψωση

en: Raise selected windows after interval
el: Ανύψωση επιλεγμένων παραθύρων μετα απ το διάστημα

en: Auto-Raise Delay
el: Καθυστέρηση Αυτόματης Ανύψωσης

en: Interval before raising selected windows
el: Διάστημα πριν την ανύψωση των επιλεγμένων παραθύρων

en: Key bindings
el: Συνδυασμοί πλήκτρων

en: Close active window
el: Κλείσιμο ενεργού παραθύρου

en: Raise Window
el: Ανύψωση Παραθύρου

en: Raise window above other windows
el: Ανύψωση παραθύρου πάνω απ τα άλλα παράθυρα

en: Lower Window
el: Κατέβασμα Παραθύρου

en: Lower window beneath other windows
el: Κατέβασμα παραθύρου κάτω απ τα άλλα παράθυρα

en: Unmaximize active window
el: Απομεγιστοποίηση ενεργού παραθύρου

en: Minimize active window
el: Ελαχιστοποίηση ενεργού παραθύρου

en: Maximize active window
el: Μεγιστοποίηση ενεργού παραθύρου

en: Maximize Window Horizontally
el: Μεγιστοποίηση Παραθύρου Οριζόντια

en: Maximize active window horizontally
el: Μεγιστοποίηση ενεργού παραθύρου οριζόντια

en: Maximize Window Vertically
el: Μεγιστοποίηση Παραθύρου Κάθετα

en: Maximize active window vertically
el: Μεγιστοποίηση ενεργού παραθύρου κάθετα

en: Window menu button binding
el: Συνδυασμός κουμπιών μενού παραθύρου

en: Window menu key binding
el: Συνδυασμός πλήκτρων μενού παραθύρου

en: Show Desktop
el: Εμφάνιση Επιφάνειας Εργασίας

en: Hide all windows and focus desktop
el: Απόκρυψη όλων των παραθύρων και εστίαση στην επιφάνεια εργασίας

en: Toggle Window Maximized
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα Μεγιστοποίησης Παραθύρου

en: Toggle active window maximized
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα μεγιστοποίησης ενεργού παραθύρου

en: Toggle Window Maximized Horizontally
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα Μεγιστοποίησης Παραθύρου Οριζόντια

en: Toggle active window maximized horizontally
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα μεγιστοποίησης ενεργού παραθύρου οριζόντια

en: Toggle Window Maximized Vertically
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα Μεγιστοποίησης Παραθύρου Κάθετα

en: Toggle active window maximized vertically
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα μεγιστοποίησης ενεργού παραθύρου κάθετα

en: Toggle Window Shaded
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα Σκίασης Παραθύρου

en: Toggle active window shaded
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα σκίασης ενεργού παραθύρου

en: Slow Animations
el: Αργές Γραφικές Απεικονίσεις

en: Toggle use of slow animations
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα της χρήσης των αργών γραφικών απεικονίσεων

en: Desktop Size
el: Μέγεθος Επιφάνειας Εργασίας

en: Horizontal Virtual Size
el: Οριζόντιο Εικονικό Μέγεθος

en: Screen size multiplier for horizontal virtual size
el: Πολλαπλασιαστής μεγέθους οθόνης για οριζόντιο εικονικό μέγεθος

en: Vertical Virtual Size
el: Κάθετο Εικονικό Μέγεθος

en: Screen size multiplier for vertical virtual size
el: Πολλαπλασιαστής μεγέθους οθόνης για κάθετο εικονικό μέγεθος

en: Lighting
el: Φωτισμός

en: Use diffuse light when screen is transformed
el: Χρήση διάχυτου φωτός όταν η οθόνη μεταμορφώνεται

en: Detect Refresh Rate
el: Ανίχνευση Ρυθμού Ανανέωσης

en: Automatic detection of refresh rate
el: Αυτόματος εντοπισμός του ρυθμού ανανέωσης

en: Refresh Rate
el: Ρυθμός Ανανέωσης

en: The rate at which the screen is redrawn (times/second)
el: Ο ρυθμός κατα τον οποίο η οθόνη επανασχεδιάζεται (φορές/δευτερόλεπτο)

en: Detect Outputs
el: Ανίχνευση Εξόδων

en: Automatic detection of output devices
el: Αυτόματος εντοπισμός των συσκευών εξόδου

en: Overlapping Output Handling
el: Χειρισμός Επικάλλυψης Αποτύπωσης

en: Which one of overlapping output devices should be preferred
el: Ποια απ τις επικαλλύπτουσες οθόνες πρέπει να προτιμηθεί

en: Smart mode
el: Έξυπνη κατάσταση

en: Prefer larger output
el: Προτίμηση μεγαλύτερης απεικόνισης

en: Prefer smaller output
el: Προτίμηση μικρότερης απεικόνισης

en: Outputs
el: Αποτελέσματα-Εξοδοι

en: List of strings describing output devices
el: Λίστα με προσδιοριστικά στρινγκ για τις συσκευές εξόδου

en: Sync To VBlank
el: Συγχρονισμός Στην Καθετη Ανανέωση

en: Only perform screen updates during vertical blanking period
el: Πραγματοποίηση ανανεώσεων οθόνης μόνο κατα τη διάρκεια της κάθετης περιοδικής ανανέωσης

en: Focus Prevention Level
el: Εστίαση Προληπτικού Επιπέδου

en: Level of focus stealing prevention
el: Επίπεδο αποφυγής απόσπασης εστίασης

en: Off
el: Κλειστό

en: Low
el: Χαμηλό

en: Normal
el: Κανονική

en: High
el: Υψηλό

en: Very High
el: Πολύ Υψηλό

en: Focus Prevention Windows
el: Εστίαση Προστατευμένων Παραθύρων

en: Focus prevention windows
el: Εστίαση προστατευμένων παραθύρων

en: Unredirect Fullscreen Windows
el: Μη-επανακατεύθυνση Παραθύρων Πλήρους Οθόνης

en: Allow drawing of fullscreen windows to not be redirected to offscreen pixmaps
el: Επέτρεψε τη σχεδίαση πλήρους οθόνης παραθύρων να μην επανακατευθύνονται στα εκτός οθόνης pixmaps

en: Default Icon
el: Προεπιλεγμένο Εικονίδιο

en: Default window icon image
el: Προεπιλεγμένη εικόνα εικονιδίου παραθύρου

en: Force independent output painting.
el: Εξαναγκασμός ανεξάρτητης απεικόνισης.

en: Paint each output device independly, even if the output devices overlap
el: Δούλεψε κάθε οθόνη ανεξάρτητα, ακόμα κ αν οι οθόνες επικαλύπτονται

en: Texture Compression
el: Συμπίεση υφών

en: If available use compression for textures converted from images
el: Εαν είναι διαθέσιμο χρήση συμπίεσης για υφές που έχουν προέλθει από εικόνες

en: Desktop Cube
el: Κύβος Επιφάνειας Εργασίας

en: Place windows on cube
el: Τοποθέτηση παραθύρων στον κύβο

en: Unfold
el: Ξεδίπλωμα

en: Unfold cube
el: Ξεδίπλωμα κύβου

en: Next Slide
el: Επόμενο Σλάιντ

en: Advance to next slide
el: Προχώρημα στο επόμενο σλάιντ

en: Prev Slide
el: Προηγούμενο Σλάιντ

en: Go back to previous slide
el: Πήγαινε πίσω στο προηγούμενο σλάιντ

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling
el: Δημιουργία mipmaps όταν γίνεται για ανώτερη ποιότητα κλιμάκωσης

en: Multi Output Mode
el: Kατάσταση Πολλαπλών Οθονών

en: Selects how the cube is displayed if multiple output devices are used.
el: Επιλεγει το πως ο κύβος θα εμφανίζεται εαν χρησιμοποιηθούν πολλαπλές οθόνες.

en: Automatic
el: Αυτόματα

en: Multiple cubes
el: Πολλαπλοί κύβοι

en: One big cube
el: Ένας μεγάλος κύβος

en: Behavior
el: Συμπεριφορά

en: Inside Cube
el: Εσωτερικός Κύβος

en: Inside cube
el: Εσωτερικός κύβος

en: Acceleration
el: Επιτάχυνση

en: Fold Acceleration
el: Επιτάχυνση Διπλώματος

en: Speed
el: Ταχύτητα

en: Fold Speed
el: Ταχύτητα Διπλώματος

en: Timestep
el: Χρονικό Βήμα

en: Fold Timestep
el: Χρονικό Βήμα Διπλώματος

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Cube Color
el: Χρώμα Κύβου

en: Color of top and bottom sides of the cube
el: Χρώμα των πάνω κ κάτω πλευρών του κύβου

en: Cube Caps
el: Καπάκια Κύβου

en: Scale image
el: Κλιμάκωση εικόνας

en: Scale images to cover top face of cube
el: Κλιμάκωση εικόνων για κάλυψη της πάνω όψης του κύβου

en: Image files
el: Αρχεία εικόνας

en: List of PNG and SVG files that should be rendered on top face of cube
el: Λίστα από αρχεία PNG και SVG που πρέπει να εμφανίζονται στην πάνω όψη του κύβου

en: Adjust Image
el: Ρύθμιση Εικόνας

en: Adjust top face image to rotation
el: Ρύθμιση εικόνας πάνω όψης για περιστροφή

en: Render skydome
el: Εμφάνιση skydome

en: Skydome Image
el: Εικόνα Skydome

en: Image to use as texture for the skydome
el: Εικόνα για χρήση ως υφή για το skydome

en: Animate Skydome
el: Κίνηση Skydome

en: Animate skydome when rotating cube
el: Κίνηση skydome όταν περιστρέφεται ο κύβος

en: Skydome Gradient Start Color
el: Αρχικό Χρώμα Διαβάθμισης Skydome

en: Color to use for the top color-stop of the skydome-fallback gradient
el: Χρώμα για χρήση με το κορυφαίο στοπ-χρώματος της διαβάθμισης του skydome-fallback

en: Skydome Gradient End Color
el: Τελικό Χρώμα Διαβάθμισης Skydome

en: Color to use for the bottom color-stop of the skydome-fallback gradient
el: Χρώμα για χρήση με το κάτω στοπ-χρώματος της διαβάθμισης του skydome-fallback

en: Transparent Cube
el: Διάφανος Κύβος

en: Opacity During Rotation
el: Αδιαφάνεια Kατα την Περιστροφή

en: Opacity of desktop window during rotation.
el: Αδιαφάνεια του παραθύρου στην επιφάνεια εργασίας κατα την περιστροφή.

en: Opacity When Not Rotating
el: Αδιαφάνεια Όταν Δεν Γίνεται Περιστροφή

en: Opacity of desktop window when not rotating.
el: Αδιαφάνεια του παραθύρου στην επιφάνεια εργασίας όταν δεν γίνεται περιστροφή.

en: Transparency Only on Mouse Rotate
el: Διαφάνεια Μόνο στην Περιστροφή με το Ποντίκι

en: Initiates Cube transparency only if rotation is mouse driven.
el: Εκκινεί την διαφάνεια του Κύβου μόνο όταν η περιστροφή οδηγηθεί από το ποντίκι

en: D-Bus Control Backend
el: Κύρια Εφαρμογή Ελέγχου του D-Bus

en: Window Decoration
el: Διακοσμησή Παραθύρου

en: Window decorations
el: Διακοσμήσεις παραθύρου

en: Shadow Radius
el: Ακτίνα Σκιάς

en: Drop shadow radius
el: Απόρριψη ακτίνας σκιάς

en: Shadow Opacity
el: Αδιαφάνεια Σκιάς

en: Drop shadow opacity
el: Απόρριψη αδιαφάνειας σκιάς

en: Shadow Color
el: Χρώμα Σκιάς

en: Drop shadow color
el: Απόρριψη χρώματος σκιάς

en: Shadow Offset X
el: Μετάθεση Αρχής X της Σκιάς

en: Drop shadow X offset
el: Απόρριψη μετάθεσης αρχής σκιάς Χ

en: Shadow Offset Y
el: Μετάθεση Αρχής Υ της Σκιάς

en: Drop shadow Y offset
el: Απόρριψη μετάθεσης αρχής σκιάς Υ

en: Command
el: Εντολή

en: Decorator command line that is executed if no decorator is already running
el: Γραμμή εντολών διακοσμητή που θα εκτελείται αν κανένας διακοσμητής δεν τρέχει ήδη

en: Allow mipmaps to be generated for decoration textures
el: Επιτρέπει στα mipmaps να δημιουργούνται για υφές διακοσμήσεων

en: Decoration windows
el: Διακοσμήσεις παραθύρων

en: Windows that should be decorated
el: Παράθυρα που πρέπει να διακοσμηθούν

en: Shadow windows
el: Παράθυρα με σκιά

en: Windows that should have a shadow
el: Παράθυρα που πρέπει να έχουν σκιά

en: Fading Windows
el: Ξεθωριάζοντας Παράθυρα

en: Fade in windows when mapped and fade out windows when unmapped
el: Ξεθώριασμα μέσα παραθύρων όταν χαρτογραφούνται και ξεθώριασμα έξω όταν τα παράθυρα αποχαρτογραφούνται

en: Fade Mode
el: Είδος Ξεθωριάσματος

en: Window fade mode
el: Είδος ξεθωριάσματος παραθύρου

en: Constant speed
el: Σταθερή ταχύτητα

en: Constant time
el: Σταθερός χρόνος

en: Fade Speed
el: Ταχύτητα Ξεθωριάσματος

en: Window fade speed in "Constant speed" mode
el: Ταχύτητα ξεθωριάσματος παραθύρου στην κατάσταση "Σταθερής ταχύτητας"

en: Fade Time
el: Χρόνος Ξεθωριάσματος

en: Window fade time (in ms) in "Constant time" mode
el: Χρόνος ξεθωριάσματος παραθύρου (σε ms) στην κατάσταση "Σταθερής Ταχύτητας"

en: Fade windows
el: Ξεθώριασμα παραθύρων

en: Windows that should be fading
el: Παράθυρα που πρέπει να ξεθωριάζουν

en: Visual Bell
el: Οπτικό Κουδούνι

en: Fade effect on system beep
el: Εφέ ξεθωριάσματος στο μπίπ συστήματος

en: Fullscreen Visual Bell
el: Οπτικό Κουδούνι Πλήρους Οθόνης

en: Fullscreen fade effect on system beep
el: Εφέ ξεθωριάσματος πλήρους οθόνης στο μπίπ συστήματος

en: Fade On Minimize/Open/Close
el: Ξεθώριασμα στο Άνοιγμα/Κλείσιμο/Ελαχιστοποίηση

en: Fade effect on minimize/open/close window events
el: Εφέ ξεθωριάσματος στο άνοιγμα/κλείσιμο/ελαχιστοποίηση παραθύρων

en: Dim Unresponsive Windows
el: Σκοτείνιασμα Μη-Ανταποκρινόμενων Παραθύρων

en: Dim windows that are not responding to window manager requests
el: Σκοτείνιασμα παραθύρων που δεν ανταποκρίνονται στις εντολές του διαχειριστή παραθύρων

en: Unresponsive Window Brightness
el: Φωτεινότητα Μη-Ανταποκρινόμενων Παραθύρων

en: Brightness (in %) of unresponsive windows
el: Φωτεινότητα (σε %) των μη-ανταποκρινόμενων παραθύρων

en: Unresponsive Window Saturation
el: Κορεσμός Μή-Ανταποκρινόμενων Παραθύρων

en: Saturation (in %) of unresponsive windows
el: Κορεσμός (σε %) των μη-ανταποκρινόμενων παραθύρων

en: Userspace File System
el: Σύστημα Αρχείων Userspace

en: Userspace file system
el: Σύστημα αρχείων χρήστη

en: Mount Point
el: Σημείο Προσάρτησης

en: Mount point
el: Σημείο προσάρτησης

en: GLib main loop support
el: Κύριος βρόγχος υποστήριξης GLib

en: MATE Compatibility
el: Συμβατότητα με MATE

en: Options that keep Compiz compatible to the MATE desktop environment
el: Επιλογές που διατηρούν το Compiz συμβατό με το περιβάλλον επιφάνειας εργασίας MATE

en: Show Main Menu
el: Εμφάνιση Κύριου Μενού

en: Show the main menu
el: Εμφάνιση του κύριου μενού

en: Run Dialog
el: Τρέξιμο Διαλόγου

en: Show Run Application dialog
el: Εμφάνιση διαλόγου Τρεξίματος Εφαρμογής

en: Screenshot command line
el: Γραμμή εντολών αρπαγής οθόνης

en: Take a screenshot
el: Τράβα μια αρπαγή οθόνης

en: Window screenshot command line
el: Γραμμή εντολών αρπαγής οθόνης παραθύρου

en: Take a screenshot of a window
el: Τράβα μια αρπαγή οθόνης ενός παραθύρου

en: Run terminal command
el: Τρέξε εντολή τερματικού

en: Terminal command line
el: Γραμμή εντολών τερματικού

en: Open a terminal
el: Ανοιγμα ενός τερματικού

en: Ini Flat File Backend
el: Εφαρμογή Ελέγχου των Ini Αρχείων

en: File change notification plugin
el: Πρόσθετο ειδοποίησης αλλαγής αρχείου

en: Minimize Effect
el: Εφέ Ελαχιστοποίησης

en: Transform windows when they are minimized and unminimized
el: Μετατροπή παραθύρων όταν είναι ελαχιστοποιημένα και μή-ελαχιστοποιημένα

en: Minimize speed
el: Ταχύτητα ελαχιστοποίησης

en: Minimize timestep
el: Χρονικό βήμα ελαχιστοποίησης

en: Minimize Windows
el: Ελαχιστοποίηση Παραθύρων

en: Windows that should be transformed when minimized
el: Παράθυρα που θα μετατραπούν οταν ελαχιστοποιηθούν

en: Shade Resistance
el: Αντίσταση στη Σκίαση

en: Shade resistance
el: Αντίσταση στη σκίαση

en: Move Window
el: Μετακίνηση Παραθύρου

en: Move window
el: Μετακίνηση παραθύρου

en: Initiate Window Move
el: Έναρξη Μετακίνησης Παραθύρου

en: Start moving window
el: Έναρξη μετακίνησης παραθύρου

en: Opacity
el: Αδιαφάνεια

en: Opacity level of moving windows
el: Επίπεδο αδιαφάνειας των παραθύρων που μετακινούνται

en: Constrain Y
el: Περιορισμός Y

en: Constrain Y coordinate to workspace area
el: Περιορισμός Υ συντεταγμένης στην περιοχή της επιφάνειας εργασίας

en: Snapoff maximized windows
el: Αρπαγή μεγιστοποιημένων παραθύρων

en: Snapoff and auto unmaximized maximized windows when dragging
el: Αρπαγή και αυτομάτως απομεγιστοποίηση μεγιστοποιημένων παραθύρων στο τράβηγμα

en: Lazy Positioning
el: Οκνηρός Προσδιορισμός Θεσης

en: Do not update the server-side position of windows until finished moving
el: Μην ενημερώνεις την θέση των παραθύρων στoν server μέχρι το τέλος της μετακίνησης

en: Opacity, Brightness and Saturation
el: Αδιαφάνεια, Φωτεινότητα και Κορεσμός

en: Opacity, Brightness and Saturation adjustments
el: Ρυθμίσεις Αδιαφάνειας, Φωτεινότητας και Κορεσμού

en: Opacity Increase
el: Αύξηση αδιαφάνειας

en: Opacity Decrease
el: Μείωση αδιαφάνειας

en: Brightness
el: Φωτεινότητα

en: Brightness Increase
el: Αύξηση Φωτεινότητας

en: Brightness Decrease
el: Μείωση Φωτεινότητας

en: Saturation
el: Κορεσμός

en: Saturation Increase
el: Αύξηση Κορεσμού

en: Saturation Decrease
el: Μείωση Κορεσμού

en: Step
el: Βήμα

en: Opacity Step
el: Βήμα Αδιαφάνειας

en: Window specific settings
el: Συγκεκριμένες ρυθμίσεις παραθύρου

en: Windows
el: Παράθυρα

en: Windows that should have a different opacity by default
el: Παράθυρα που πρέπει να έχουν διαφορετική διαφάνεια εξ' ορισμού

en: Window values
el: Τιμές παραθύρου

en: Opacity values for windows
el: Τιμές αδιαφάνειας παραθύρων

en: Brightness Step
el: Βήμα Φωτεινότητας

en: Windows that should have a different brightness by default
el: Παράθυρα που πρέπει να έχουν διαφορετική φωτεινότητα εξ' ορισμού

en: Brightness values for windows
el: Τιμές φωτεινότητας παραθύρων

en: Saturation Step
el: Βήμα Κορεσμού

en: Windows that should have a different saturation by default
el: Παράθυρα που πρέπει να έχουν διαφορετικό κορεσμό εξ' ορισμού

en: Saturation values for windows
el: Τιμές κορεσμού παραθύρων

en: Place Windows
el: Τοποθέτηση Παραθύρων

en: Place windows at appropriate positions when mapped
el: Τοποθέτηση παραθύρων στις κατάλληλες θέσεις όταν ταξινομούνται

en: Workarounds
el: Μοντίφες

en: Window placement workarounds
el: Μοντίφες για τοποθέτηση παραθύρων

en: Placement Mode
el: Τρόπος τοποθέτησης

en: Algorithm to use for window placement
el: Αλγόριθμος για τοποθέτηση των παραθύρων

en: Cascade
el: Κατταράκτης

en: Centered
el: Στο Κέντρο

en: Smart
el: Έξυπνο

en: Maximize
el: Μεγιστοποίησε

en: Random
el: Τυχαία

en: Selects how window placement should behave if multiple outputs are selected
el: Επιλέγει το πως η τοποθέτηση παραθύρων θα συμπεριφερθεί αν γινει χρήση πολλαπλών οθονών

en: Use active output device
el: Χρήση της ενεργής συσκευής εξόδου

en: Use output device with pointer
el: Χρήση της συσκευής εξόδου με τον δείκτη

en: Use output device of focused window
el: Χρήση της συσκευής εξόδου του εστιασμένου παραθύρου

en: Place across all outputs
el: Τοποθέτηση σε όλες τις οθόνες

en: Force Placement Windows
el: Εξαναγκασμός Τοποθέτησης Παραθύρων

en: Windows that should forcedly be placed, even if they indicate the window manager should avoid placing them.
el: Παράθυρα που πρέπει αναγκαστικά να τοποθετηθούν, ακόμα κ αν υποδεικνύουν στον διαχειριστή παραθύρων οτι πρέπει να αποφύγει να τα τοποθετήσει.

en: Fixed Window Placement
el: Σταθερή Τοποθέτηση Παραθύρου

en: Windows with fixed positions
el: Παράθυρα με σταθερές θέσεις

en: Positioned windows
el: Τοποθετημένα παράθυρα

en: Windows that should be positioned by default
el: Παράθυρα που πρέπει να τοποθετηθούν εξ' ορισμού

en: X Positions
el: Θέσεις Χ

en: X position values
el: Τιμές θέσης Χ

en: Y Positions
el: Θέσεις Υ

en: Y position values
el: Τιμές θέσης Υ

en: Keep In Workarea
el: Διατήρηση Στον Χώρο Εργασίας

en: Keep placed window in work area, even if that means that the position might differ from the specified position
el: Διατήρηση του τοποθετημένου παραθύρου στον χώρο εργασίας, ακόμα κ αν αυτό σημαίνει οτι η θέση του μπορεί να διαφέρει απο την καθορισμένη του θέση

en: Windows with fixed viewport
el: Παράθυρα με σταθερές εικονικές επιφάνειες εργασίας

en: Viewport positioned windows
el: Τοποθετημένα παράθυρα στις εικονικές επιφάνειες εργασίας

en: Windows that should be positioned in specific viewports by default
el: Παράθυρα που θα τοποθετηθούν σε συγκεκριμένες εικονικές επιφάνειες εργασίας εξ' ορισμού

en: X Viewport Positions
el: Θέσεις Χ Εικονικών Επιφανειών Εργασίας

en: Horizontal viewport positions
el: Οριζόντιες θέσεις εικονικών επιφανειών εργασίας

en: Y Viewport Positions
el: Θέσεις Υ Εικονικών Επιφανειών Εργασίας

en: Vertical viewport positions
el: Κάθετες θέσεις εικονικών επιφανειών εργασίας

en: Png image loader
el: Φορτωτής εικόνων Png

en: Regex Matching
el: Ταίριαγμα Regex

en: Regex window matching
el: Ταίριαγμα παραθύρου regex

en: Resize Window
el: Μορφοποίηση Παραθύρου

en: Resize window
el: Μορφοποίηση παραθύρου

en: Bindings
el: Συνδυασμοί

en: Initiate Normal Window Resize
el: Εκκίνηση Κανονικής Μορφοποίησης Παραθύρου

en: Start resizing window normally
el: Έναρξη μορφοποίησης παραθύρου κανονικά

en: Initiate Outline Window Resize
el: Εκκίνηση Μορφής Μορφοποίησης Περιγράμματος

en: Start resizing window with outline
el: Έναρξη μορφοποίησης παραθύρου με περίγραμμα

en: Initiate Rectangle Window Resize
el: Εκκίνηση Τετράγωνης Μορφής Μορφοποίησης

en: Start resizing window with rectangle
el: Έναρξη μορφοποίησης παραθύρου με το τετράγωνο

en: Initiate Stretch Window Resize
el: Εκκίνηση Μορφής Μορφοποίησης Παραμορφώσεως

en: Start resizing window by stretching it
el: Έναρξη μορφοποίησης παραθύρου παραμορφώνοντάς το

en: Initiate Window Resize
el: Εκκίνηση Μορφοποίησης Παραθύρου

en: Start resizing window
el: Έναρξη μορφοποίησης παραθύρου

en: Default Resize Mode
el: Προκαθορισμένη Κατάσταση Μορφοποίησης

en: Default mode used for window resizing
el: Προκαθορισμένη κατάσταση για μορφοποιήση παραθύρου

en: Outline
el: Περίγραμμα

en: Rectangle
el: Τετράγωνο

en: Stretch
el: Παραμόρφωση

en: Border Color
el: Χρώμα Ορίου

en: Border color used for outline and rectangle resize modes
el: Χρώμα ορίου για τις καταστάσεις μορφοποίησης τετράγωνο και περίγραμμα

en: Fill Color
el: Χρώμα Γεμίσματος

en: Fill color used for rectangle resize mode
el: Χρώμα για χρήση στην τετράγωνη κατάσταση μορφοποίησης

en: Normal Resize Windows
el: Κανονική Μορφοποίηση Παραθύρων

en: Windows that normal resize should be used for
el: Παράθυρα στα οποία θα χρησιμοποιηθεί κανονική μορφοποίηση

en: Outline Resize Windows
el: Μορφοποίηση Περίγράμματος

en: Windows that outline resize should be used for
el: Παράθυρα στα οποία θα χρησιμοποιηθεί μορφοποίηση περιγράμματος

en: Rectangle Resize Windows
el: Τετράγωνη Μορφοποίηση Παραθύρων

en: Windows that rectangle resize should be used for
el: Παράθυρα στα οποία θα χρησιμοποιηθεί τετραγωνική μορφοποίηση

en: Stretch Resize Windows
el: Μορφοποίηση Παραθύρου με Παραμόρφωση

en: Windows that stretch resize should be used for
el: Παράθυρα στα οποία θα χρησιμοποιηθεί μορφοποίηση με παραμόρφωση

en: Rotate Cube
el: Περιστροφή Κύβου

en: Rotate desktop cube
el: Περιστροφή κύβου επιφάνειας εργασίας

en: Edge Flip Pointer
el: Γύρισμα Άκρης με Δείκτη

en: Flip to next viewport when moving pointer to screen edge
el: Γύρισμα στην επόμενη εικονική επιφάνεια εργασίας όταν μετακινείται ο δείκτης στην άκρη της οθόνης

en: Edge Flip Move
el: Γύρισμα Άκρης με Μετακίνηση

en: Flip to next viewport when moving window to screen edge
el: Γύρισμα στην επόμενη εικονική επιφάνεια εργασίας όταν μετακινείται παράθυροστην άκρη της οθόνης

en: Edge Flip DnD
el: Γύρισμα Άκρης DnD

en: Flip to next viewport when dragging object to screen edge
el: Γύρισμα στην επόμενη εικονική επιφάνεια εργασίας όταν τραβιέται αντικείμενο στην άκρη της οθόνης

en: Flip Time
el: Χρόνος Γυρίσματος

en: Timeout before flipping viewport
el: Τέλος χρόνου πριν το γύρισμα της εικονικής επιφάνειας εργασίας

en: Raise on rotate
el: Ανύψωση στην περιστροφή

en: Raise window when rotating
el: Ανύψωση παραθύρου στην περιστροφή

en: Rotate cube
el: Περιστροφή του κύβου

en: Start Rotation
el: Έναρξη Περιστροφής

en: Rotate Left
el: Περιστροφή Αριστερά

en: Rotate left
el: Περιστροφή αριστερά

en: Rotate Right
el: Περιστροφή Δεξιά

en: Rotate right
el: Περιστροφή δεξιά

en: Rotate Left with Window
el: Περιστροφή Αριστερά με Παράθυρο

en: Rotate left and bring active window along
el: Περιστροφή αριστερά και μεταφορά ενεργού παραθύρου κατα μήκος

en: Rotate Right with Window
el: Περιστροφή Δεξιά με Παράθυρο

en: Rotate right and bring active window along
el: Περιστροφή δεξιά και μεταφορά ενεργού παραθύρου κατα μήκος

en: Rotate To
el: Περιστροφή Στο

en: Rotate to viewport
el: Περιστροφή στην εικονική επιφάνεια εργασίας

en: Rotate window
el: Περιστροφή παραθύρου

en: Rotate with window
el: Περιστροφή με παράθυρο

en: Rotate Flip Left
el: Περιστροφή Γύρισμα Αριστερά

en: Flip to left viewport and warp pointer
el: Γύρισμα στην αριστερή εικονική επιφάνεια εργασίας και τύλιγμα δείκτη

en: Rotate Flip Right
el: Περιστροφή Γύρισμα Δεξιά

en: Flip to right viewport and warp pointer
el: Γύρισμα στην δεξιά εικονική επιφάνεια εργασίας και τύλιγμα δείκτη

en: Rotate to cube face
el: Περιστροφή του κύβου στην όψη 1

en: Rotate To Face 1
el: Περιστροφή Στην Όψη 1

en: Rotate to face 1
el: Περιστροφή στην όψη 1

en: Rotate To Face 2
el: Περιστροφή Στην Όψη 2

en: Rotate to face 2
el: Περιστροφή στην όψη 2

en: Rotate To Face 3
el: Περιστροφή Στην Όψη 3

en: Rotate to face 3
el: Περιστροφή στην όψη 3

en: Rotate To Face 4
el: Περιστροφή Στην Όψη 4

en: Rotate to face 4
el: Περιστροφή στην όψη 4

en: Rotate To Face 5
el: Περιστροφή Στην Όψη 5

en: Rotate to face 5
el: Περιστροφή στην όψη 5

en: Rotate To Face 6
el: Περιστροφή Στην Όψη 6

en: Rotate to face 6
el: Περιστροφή στην όψη 6

en: Rotate To Face 7
el: Περιστροφή Στην Όψη 7

en: Rotate to face 7
el: Περιστροφή στην όψη 7

en: Rotate To Face 8
el: Περιστροφή Στην Όψη 8

en: Rotate to face 8
el: Περιστροφή στην όψη 8

en: Rotate To Face 9
el: Περιστροφή Στην Όψη 9

en: Rotate to face 9
el: Περιστροφή στην όψη 9

en: Rotate To Face 10
el: Περιστροφή Στην Όψη 10

en: Rotate to face 10
el: Περιστροφή στην όψη 10

en: Rotate To Face 11
el: Περιστροφή Στην Όψη 11

en: Rotate to face 11
el: Περιστροφή στην όψη 11

en: Rotate To Face 12
el: Περιστροφή Στην Όψη 12

en: Rotate to face 12
el: Περιστροφή στην όψη 12

en: Rotate to cube face with window
el: Περιστροφή του κύβου στην όψη 1 με παράθυρο

en: Rotate To Face 1 with Window
el: Περιστροφή Στην Όψη 1 με Παράθυρο

en: Rotate to face 1 and bring active window along
el: Περιστροφή στην όψη 1 και μεταφορά ενεργού παραθύρου κατα μήκος

en: Rotate To Face 2 with Window
el: Περιστροφή Στην Όψη 2 με Παράθυρο

en: Rotate to face 2 and bring active window along
el: Περιστροφή στην όψη 2 και μεταφορά ενεργού παραθύρου κατα μήκος

en: Rotate To Face 3 with Window
el: Περιστροφή Στην Όψη 3 με Παράθυρο

en: Rotate to face 3 and bring active window along
el: Περιστροφή στην όψη 3 και μεταφορά ενεργού παραθύρου κατα μήκος

en: Rotate To Face 4 with Window
el: Περιστροφή Στην Όψη 4 με Παράθυρο

en: Rotate to face 4 and bring active window along
el: Περιστροφή στην όψη 4 και μεταφορά ενεργού παραθύρου κατα μήκος

en: Rotate To Face 5 with Window
el: Περιστροφή Στην Όψη 5 με Παράθυρο

en: Rotate to face 5 and bring active window along
el: Περιστροφή στην όψη 5 και μεταφορά ενεργού παραθύρου κατα μήκος

en: Rotate To Face 6 with Window
el: Περιστροφή Στην Όψη 6 με Παράθυρο

en: Rotate to face 6 and bring active window along
el: Περιστροφή στην όψη 6 και μεταφορά ενεργού παραθύρου κατα μήκος

en: Rotate To Face 7 with Window
el: Περιστροφή Στην Όψη 7 με Παράθυρο

en: Rotate to face 7 and bring active window along
el: Περιστροφή στην όψη 7 και μεταφορά ενεργού παραθύρου κατα μήκος

en: Rotate To Face 8 with Window
el: Περιστροφή Στην Όψη 8 με Παράθυρο

en: Rotate to face 8 and bring active window along
el: Περιστροφή στην όψη 8 και μεταφορά ενεργού παραθύρου κατα μήκος

en: Rotate To Face 9 with Window
el: Περιστροφή Στην Όψη 9 με Παράθυρο

en: Rotate to face 9 and bring active window along
el: Περιστροφή στην όψη 9 και μεταφορά ενεργού παραθύρου κατα μήκος

en: Rotate To Face 10 with Window
el: Περιστροφή Στην Όψη 10 με Παράθυρο

en: Rotate to face 10 and bring active window along
el: Περιστροφή στην όψη 10 και μεταφορά ενεργού παραθύρου κατα μήκος

en: Rotate To Face 11 with Window
el: Περιστροφή Στην Όψη 11 με Παράθυρο

en: Rotate to face 11 and bring active window along
el: Περιστροφή στην όψη 11 και μεταφορά ενεργού παραθύρου κατα μήκος

en: Rotate To Face 12 with Window
el: Περιστροφή Στην Όψη 12 με Παράθυρο

en: Rotate to face 12 and bring active window along
el: Περιστροφή στην όψη 12 και μεταφορά ενεργού παραθύρου κατα μήκος

en: Pointer Invert Y
el: Αναστροφή Υ Δείκτη

en: Invert Y axis for pointer movement
el: Αναστροφή στον Υ άξονα για μετακίνηση του δείκτη

en: Pointer Sensitivity
el: Ευαισθησία Δείκτη

en: Sensitivity of pointer movement
el: Ευαισθησία της μετακίνησης του δείκτη

en: Rotation Acceleration
el: Επιτάχυνση Περιστροφής

en: Snap To Top Face
el: Αρπαγή Στην Πάνω Όψη

en: Snap Cube Rotation to Top Face
el: Αρπαγή Περιστροφής Κύβου στην Πάνω Όψη

en: Snap To Bottom Face
el: Αρπαγή Στην Κάτω Όψη

en: Snap Cube Rotation to Bottom Face
el: Αρπαγή Περιστροφής Κύβου στην Κάτω Όψη

en: Rotation Speed
el: Ταχύτητα Περιστροφής

en: Rotation Timestep
el: Χρονικό Βήμα Περιστροφής

en: Zoom
el: Ζουμ

en: Rotation Zoom
el: Ζουμ Περιστροφής

en: Scale
el: Κλιμάκωση

en: Scale windows
el: Κλιμάκωση παραθύρων

en: Key Bindings Toggle Scale Mode
el: Συνδυασμοί Πλήκτρων για Εκκίνηση-Σταμάτημα Κατάστασης Κλιμάκωσης

en: Key bindings toggle scale mode instead of enabling it when pressed and disabling it when released.
el: Συνδυασμοί πλήκτρων που αντιθέτως λειτουργούν ως διακόπτης για την κατάσταση κλιμάκωσης ενεργοποιόντας την όταν πατηθούν και απενεργοποιόντας την όταν αφεθούν.

en: Button Bindings Toggle Scale Mode
el: Συνδυασμοί Κουμπιών για Εκκίνηση-Σταμάτημα Κατάστασης Κλιμάκωσης

en: Button bindings toggle scale mode instead of enabling it when pressed and disabling it when released.
el: Συνδυασμοί κουμπιών που αντιθέτως λειτουργούν ως διακόπτης για την κατάσταση κλιμάκωσης την ενεργοποιούν όταν πατηθούν και απενεργοποιούν όταν αφεθούν.

en: Initiate Window Picker
el: Εκκίνηση Διαλογέα Παραθύρου

en: Layout and start transforming windows
el: Διάταξη και έναρξη μεταμόρφωσης παραθύρων

en: Initiate Window Picker For All Windows
el: Εκκίνηση Διαλογέα Παραθύρου Για Όλα τα Παράθυρα

en: Layout and start transforming all windows
el: Διάταξη και μεταμόρφωση όλων των παραθύρων

en: Initiate Window Picker For Window Group
el: Εκκίνηση Διαλογέα Παραθύρου Για Ομάδα Παραθύρων

en: Layout and start transforming window group
el: Διάταξη και έναρξη μεταμόρφωσης ομάδας παραθύρων

en: Initiate Window Picker For Windows on Current Output
el: Εκκίνηση Διαλογέα Παραθύρου Για Παράθυρα στην Τρέχουσα Έξοδο

en: Layout and start transforming windows on current output
el: Διάταξη και έναρξη μεταμόρφωσης παραθύρων στην τρέχουσα έξοδο

en: Click Desktop to Show Desktop
el: Κλικ στην Επιφάνεια Εργασίας για Εμφάνιση Επιφάνειας Εργασίας

en: Enter Show Desktop mode when Desktop is clicked during Scale
el: Είσοδος στην κατάσταση Εμφάνισης Επιφάνειας Εργασίας όταν η Επιφάνεια Εργασίας κλικαριστεί κατα τη διάρκεια της Κλιμάκωσης

en: Spacing
el: Χωροταξία

en: Space between windows
el: Χώρος μεταξύ των παραθύρων

en: Scale speed
el: Ταχύτητα κλιμάκωσης

en: Scale timestep
el: Χρονικό βήμα κλιμάκωσης

en: Darken Background
el: Σκοτείνιασμα Φόντου

en: Darken background when scaling windows
el: Σκοτείνιασμα φόντου στην κλιμάκωση παραθύρων

en: Amount of opacity in percent
el: Ποσοστό αδιαφάνειας επι της εκατό

en: Overlay Icon
el: Επίστρωση Εικονιδίου

en: Overlay an icon on windows once they are scaled
el: Επίστρωση ενός εικονιδίου στα παράθυρα μόλις αυτά κλιμακωθούν

en: None
el: Κανένα

en: Emblem
el: Έμβλημα

en: Big
el: Μεγάλο

en: Scale Windows
el: Κλιμάκωση Παραθύρων

en: Windows that should be scaled in scale mode
el: Παράθυρα που πρέπει να κλιμακωθούν σε κατάσταση κλιμάκωσης

en: Hover Time
el: Χρόνος Αιώρησης

en: Time (in ms) before scale mode is terminated when hovering over a window
el: Χρόνος (σε ms) πρίν να τερματιστεί η κατάσταση κλιμάκωσης κατά τη διάρκεια της αιώρησης πάνω από ένα παράθυρο

en: Selects where windows are scaled if multiple output devices are used.
el: Επιλέγει το αν τα παράθυρα κλιμακωθούν αν γινει χρήση πολλαπλών συσκευών εξόδου.

en: On current output device
el: Στην τρέχουσα συσκευή εξόδου

en: On all output devices
el: Σε όλες τις συσκευές εξόδου

en: Screenshot
el: Αρπαγή Οθόνης

en: Screenshot plugin
el: Πρόσθετο αρπαγής οθόνης

en: Initiate rectangle screenshot
el: Εκκίνηση τετράγωνης αρπαγής οθόνης

en: Directory
el: Διαδρομή

en: Launch Application
el: Εκκίνηση Εφαρμογής

en: Automatically open screenshot in this application
el: Αυτόματο άνοιγμα αρπαγής οθόνης σε αυτή την εφαρμογή

en: Svg image loader
el: Φορτωτής εικόνας svg

en: Application Switcher
el: Επιλογέας Εφαρμογών

en: Next window
el: Επόμενο παράθυρο

en: Popup switcher if not visible and select next window
el: Κάνει popup τον επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλέγει το επόμενο παράθυρο

en: Prev window
el: Προηγούμενο παράθυρο

en: Popup switcher if not visible and select previous window
el: Κάνει popup τον επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλέγει το προηγούμενο παράθυρο

en: Next window (All windows)
el: Επόμενο παράθυρο (Όλα τα παράθυρα)

en: Popup switcher if not visible and select next window out of all windows
el: Κάνει popup τον επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλέγει το επόμενο παράθυρο απο όλα τα παράθυρα

en: Prev window (All windows)
el: Προηγούμενο παράθυρο (Όλα τα παράθυρα)

en: Popup switcher if not visible and select previous window out of all windows
el: Κάνει popup τον επιλογέα αν δεν είναι ορατός και επιλέγει το προηγούμενο παράθυρο απο όλα τα παράθυρα

en: Next window (No popup)
el: Επόμενο παράθυρο (Οχι popup)

en: Select next window without showing the popup window.
el: Επιλογή του επόμενου παραθύρου χωρίς εμφάνιση του παραθύρου popup.

en: Prev window (No popup)
el: Προηγούμενο παράθυρο (Οχι popup)

en: Select previous window without showing the popup window.
el: Επιλογή του προηγούμενου παραθύρου χωρίς εμφάνιση του παραθύρου popup.

en: Next Panel
el: Επόμενο Πάνελ

en: Select next panel type window.
el: Επιλογή τύπου παραθύρου του επόμενου πάνελ.

en: Prev Panel
el: Προηγούμενο Πάνελ

en: Select previous panel type window.
el: Επιλογή τύπου παραθύρου του προηγούμενου πάνελ.

en: Switcher speed
el: Ταχύτητα επιλογέα

en: Switcher timestep
el: Χρονικό βήμα επιλογέα

en: Switcher windows
el: Επιλογέας παραθύρων

en: Windows that should be shown in switcher
el: Παράθυρα που δεν πρέπει να εμφανίζονται στον επιλογέα

en: Amount of saturation in percent
el: Ποσό κορεσμού σε ποσοστό επι της εκατό

en: Amount of brightness in percent
el: Ποσό φωτεινότητας σε ποσοστό επι της εκατό

en: Bring To Front
el: Μεταφορά Μπροστά

en: Bring selected window to front
el: Μεταφορά επιλεγμένου παράθυρου μπροστά

en: Distance desktop should be zoom out while switching windows
el: Η απόσταση της επιφάνειας εργασίας που πρέπει να ζουμαριστεί έξω κατα την εναλλαγή παραθύρων

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Show icon next to thumbnail
el: Εμφάνιση εικονιδίου δίπλα στη μικρογραφία

en: Minimized
el: Ελαχιστοποιημένο

en: Show minimized windows
el: Εμφάνιση ελαχιστοποιημένων παραθύρων

en: Auto Rotate
el: Αυτόματη Περιστροφή

en: Rotate to the selected window while switching
el: Περιστροφή στο επιλεγμένο παράθυρο κατα την εναλλαγή

en: Water Effect
el: Εφέ Νερού

en: Adds water effects to different desktop actions
el: Προσθέτει τα εφέ νερού σε διαφορετικές ενέργειες επιφάνειας εργασίας

en: Enable pointer water effects
el: Ενεργοποίηση των εφέ νερού για τον δείκτη

en: Toggle rain
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα βροχής

en: Toggle rain effect
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα εφέ βροχής

en: Toggle wiper
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα γυαλοκαθαριστήρα

en: Toggle wiper effect
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα εφέ γυαλοκαθαριστήρα

en: Offset Scale
el: Κλιμάκωση Μετάθεσης Αρχής

en: Water offset scale
el: Κλιμάκωση μετάθεσης αρχής νερού

en: Rain Delay
el: Καθυστέρηση Βροχής

en: Delay (in ms) between each rain-drop
el: Καθυστέρηση (σε χιλ.δευτερολέπτου) μεταξύ κάθε σταγόνας βροχής

en: Title wave
el: Τίτλος κύματος

en: Wave effect from window title
el: Εφέ κύματος από τον τίτλο παραθύρου

en: Point
el: Σημείο

en: Add point
el: Προσθήκη σημείου

en: Line
el: Γραμμή

en: Add line
el: Προσθήκη γραμμής

en: Wobbly Windows
el: Ταλαντευόμενα Παράθυρα

en: Use spring model for wobbly window effect
el: Χρήση μοντέλου ελατηρίου για το εφέ ταλάντωσης παραθύρου

en: Snap windows
el: Άρπαγμα παραθύρων

en: Toggle window snapping
el: Εκκίνηση-Σταμάτημα αρπάγματος παραθύρου

en: Snap Inverted
el: Αντίστροφο Άρπαγμα

en: Inverted window snapping
el: Αντίστροφο άρπαγμα παραθύρου

en: Shiver
el: Τρεμούλιασμα

en: Make window shiver
el: Κάνει το παράθυρο να τρέμει

en: Friction
el: Τριβή

en: Spring Friction
el: Τριβή Ελατηρίου

en: Spring K
el: Κ Ελατηρίου

en: Spring Konstant
el: Σταθερά Ελατηρίου

en: Grid Resolution
el: Ανάλυση Πλέγματος

en: Vertex Grid Resolution
el: Ανάλυση Κορυφαίου Πλέγματος

en: Minimum Grid Size
el: Ελάχιστο Μέγεθος Πλέγματος

en: Minimum Vertex Grid Size
el: Ελάχιστο Μέγεθος Κορυφαίου Πλέγματος

en: Map Effect
el: Εφέ Χαρτογράφησης

en: Map Window Effect
el: Εφέ Χαρτογράφησης Παραθύρου

en: Focus Effect
el: Εφέ Εστίασης

en: Focus Window Effect
el: Εφέ Εστίασης Παραθύρου

en: Map Windows
el: Χαρτογράφηση Παραθύρων

en: Windows that should wobble when mapped
el: Παράθυρα που πρέπει να ταλαντευτούν όταν χαρτογραφηθούν

en: Focus Windows
el: Εστιάζει Παράθυρα

en: Windows that should wobble when focused
el: Παράθυρα που πρέπει να ταλαντευτούν όταν εστιαστούν

en: Grab Windows
el: Πιάσιμο Παραθύρων

en: Windows that should wobble when grabbed
el: Παράθυρα που πρέπει να ταλαντευτούν όταν πιαστούν

en: Move Windows
el: Μετακίνηση Παραθύρων

en: Windows that should wobble when moved
el: Παράθυρα που πρέπει να ταλαντευτούν όταν μετακινηθούν

en: Maximize Effect
el: Εφέ Μεγιστοποίησης

en: Wobble effect when maximizing and unmaximizing windows
el: Εφέ ταλάντευσης όταν μεγιστοποιούνται και απομεγιστοποιούνται παράθυρα

en: Zoom Desktop
el: Ζουμάρισμα Επιφάνειας Εργασίας

en: Zoom and pan desktop cube
el: Pan και ζούμ του κύβου

en: Zoom In
el: Ζουμ Μέσα

en: Zoom Out
el: Ζουμ Έξω

en: Zoom Pan
el: Pan του Ζούμ

en: Zoom pan
el: Pan του ζούμ

en: Zoom Speed
el: Ταχύτητα Ζουμ

en: Zoom Timestep
el: Χρονικό Βήμα Ζουμ

en: Zoom factor
el: Παράγοντας ζουμ

en: Filter Linear
el: Γραμμικό Φιλτράρισμα

en: Use linear filter when zoomed in
el: Χρήση γραμμικού φιλτραρίσματος όταν ζουμάρεται μέσα
