compiz - en to eu translation catalogue (677 entries)

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Unmaximize Window
eu: Leheneratu leihoa

en: Maximize Window
eu: Maximizatu leihoa

en: Minimize Window
eu: Leihoa Minimizatu

en: Window Menu
eu: Leiho Menua

en: Shade
eu: Itzala

en: Make Above
eu: Ezarri gainean

en: Stick
eu: Itsatsi

en: Unshade
eu: Itzala kendu

en: Unmake Above
eu: Gainean ezartzea kendu

en: Unstick
eu: itsastea kendu

en: The window "%s" is not responding.
eu: "%s" leihoak ez du erantzuten.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
eu: Aplikazio honi irtetzera behartuz, gorde gabeko aldaketak galtzea ekar dezake.

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Force Quit
eu: _Irtetzera behartu

en: Annotate
eu: Oharrak idatzi

en: Annotate plugin
eu: Oharren plugina

en: Draw
eu: Marraztu

en: Draw using tool
eu: Marraztu tresna erabiliz

en: Initiate erase
eu: Hasi ezabatzea

en: Initiate annotate erasing
eu: Hasi oharren ezabatzea

en: Clear
eu: Garbitu

en: Annotate Fill Color
eu: Betetze kolorea oharretan

en: Fill color for annotations
eu: Betetze kolorea oharrentzat

en: Annotate Stroke Color
eu: Oharren marra kolorea

en: Stroke color for annotations
eu: Marra kolorea oharrenzat

en: Stroke width
eu: Marra zabalera

en: Stroke width for annotations
eu: Marra zabalera oharrentzat

en: Blur Windows
eu: Lausotze leihoak

en: Blur windows
eu: Lausotze leihoak

en: Pulse
eu: Pultso

en: Pulse effect
eu: Pultso efektua

en: Blur Speed
eu: Lausotze abiadura

en: Window blur speed
eu: Leiho lausotze abiadura

en: Focus blur windows
eu: Leihoen foko lausotzea

en: Windows that should be affected by focus blur
eu: Foko lausotzeak eragina izango duen leihoak

en: Focus Blur
eu: Fokoaren Lausotzea

en: Blur windows that doesn't have focus
eu: Fokua ez duten leihoen lausotzea

en: Alpha blur windows
eu: Alfa lausotze leihoak

en: Windows that should be use alpha blur by default
eu: Alfa lausotzea lehenetsita izango duten leihoak

en: Alpha Blur
eu: Alfa lausotzea

en: Blur behind translucent parts of windows
eu: Leiho atal transluzidoen atzeko lausotzea

en: Blur Filter
eu: Lausotze iragazkia

en: Filter method used for blurring
eu: Lausotzerako erabilitako iragazki metodoa

en: Gaussian
eu: Gaussiar

en: Gaussian Radius
eu: Gauss Erradioa

en: Gaussian radius
eu: Gauss erradioa

en: Gaussian Strength
eu: Gaussiar Indarra

en: Gaussian strength
eu: Gaussiar indarra

en: Mipmap LOD
eu: Mipmap DM

en: Mipmap level-of-detail
eu: Mipmap Detaile Maila

en: Blur Saturation
eu: Lausotze saturazioa

en: Blur saturation
eu: Lausotze saturazioa

en: Blur Occlusion
eu: Lausotze oklusioa

en: Disable blurring of screen regions obscured by other windows.
eu: Beste leiho batek ilundutako pantaila eremuen lausotzea ezgaitu

en: Independent texture fetch
eu: Testura independente lagina

en: Use the available texture units to do as many as possible independent texture fetches.
eu: Erabili testura eskuragarriak ahal bezain testura independente lagin sortzeko.

en: Clone Output
eu: Klonatu irteera

en: Output clone handler
eu: Irteera klonatze kudeatzailea

en: Initiate
eu: Hasi

en: Initiate clone selection
eu: Hasi klonatze hautapena

en: Commands
eu: Komandoak

en: Assigns bindings to arbitrary commands
eu: Esleitu laster-tekla hautazko komandori

en: Command line 0
eu: 0 komando lerroa

en: Command line to be executed in shell when run_command0 is invoked
eu: Shellean exekutatu beharreko komando lerroa exekutatu_0komandoa abiaraztean

en: Command line 1
eu: 1 komando lerroa

en: Command line to be executed in shell when run_command1 is invoked
eu: Shellean exekutatu beharreko komando lerroa exekutatu_1komandoa abiaraztean

en: Command line 2
eu: 2 komando lerroa

en: Command line to be executed in shell when run_command2 is invoked
eu: Shellean exekutatu beharreko komando lerroa exekutatu_2komandoa abiaraztean

en: Command line 3
eu: 3 komando lerroa

en: Command line to be executed in shell when run_command3 is invoked
eu: Shellean exekutatu beharreko komando lerroa exekutatu_3komandoa abiaraztean

en: Command line 4
eu: 4 komando lerroa

en: Command line to be executed in shell when run_command4 is invoked
eu: Shellean exekutatu beharreko komando lerroa exekutatu_4komandoa abiaraztean

en: Command line 5
eu: 5 komando lerroa

en: Command line to be executed in shell when run_command5 is invoked
eu: Shellean exekutatu beharreko komando lerroa exekutatu_5komandoa abiaraztean

en: Command line 6
eu: 6 komando lerroa

en: Command line to be executed in shell when run_command6 is invoked
eu: Shellean exekutatu beharreko komando lerroa exekutatu_6komandoa abiaraztean

en: Command line 7
eu: 7 komando lerroa

en: Command line to be executed in shell when run_command7 is invoked
eu: Shellean exekutatu beharreko komando lerroa exekutatu_7komandoa abiaraztean

en: Command line 8
eu: 8 komando lerroa

en: Command line to be executed in shell when run_command8 is invoked
eu: Shellean exekutatu beharreko komando lerroa exekutatu_8komandoa abiaraztean

en: Command line 9
eu: 9 komando lerroa

en: Command line to be executed in shell when run_command9 is invoked
eu: Shellean exekutatu beharreko komando lerroa exekutatu_9komandoa abiaraztean

en: Command line 10
eu: 10 komando lerroa

en: Command line to be executed in shell when run_command10 is invoked
eu: Shellean exekutatu beharreko komando lerroa exekutatu_10komandoa abiaraztean

en: Command line 11
eu: 11 komando lerroa

en: Command line to be executed in shell when run_command11 is invoked
eu: Shellean exekutatu beharreko komando lerroa exekutatu_11komandoa abiaraztean

en: Command line 12
eu: 12 komando lerroa

en: Key Bindings
eu: Laster-teklak

en: Run command 0
eu: Exekutatu 0 komandoa

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command0
eu: Shell command0 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: Run command 1
eu: Exekutatu 1 komandoa

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command1
eu: Shell command1 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: Run command 2
eu: Exekutatu 2 komandoa

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command2
eu: Shell command2 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: Run command 3
eu: Exekutatu 3 komandoa

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command3
eu: Shell command3 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: Run command 4
eu: Exekutatu 4 komandoa

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command4
eu: Shell command4 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: Run command 5
eu: Exekutatu 5 komandoa

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command5
eu: Shell command5 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: Run command 6
eu: Exekutatu 6 komandoa

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command6
eu: Shell command6 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: Run command 7
eu: Exekutatu 7 komandoa

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command7
eu: Shell command7 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: Run command 8
eu: Exekutatu 8 komandoa

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command8
eu: Shell command8 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: Run command 9
eu: Exekutatu 9 komandoa

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command9
eu: Shell command9 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: Run command 10
eu: Exekutatu 10 komandoa

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command10
eu: Shell command10 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: Run command 11
eu: Exekutatu 11 komandoa

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command11
eu: Shell command11 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: Run command 12
eu: Exekutatu 12 komandoa

en: Button Bindings
eu: Botoi Laster-bideak

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command0
eu: Shell command0 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command1
eu: Shell command1 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command2
eu: Shell command2 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command3
eu: Shell command3 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command4
eu: Shell command4 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command5
eu: Shell command5 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command6
eu: Shell command6 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command7
eu: Shell command7 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command8
eu: Shell command8 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command9
eu: Shell command9 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command10
eu: Shell command10 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command11
eu: Shell command11 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: Edge Bindings
eu: Ertzetako laster-bideak

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command0
eu: Shell command0 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command1
eu: Shell command1 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command2
eu: Shell command2 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command3
eu: Shell command3 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command4
eu: Shell command4 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command5
eu: Shell command5 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command6
eu: Shell command6 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command7
eu: Shell command7 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command8
eu: Shell command8 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command9
eu: Shell command9 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command10
eu: Shell command10 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command11
eu: Shell command11 komandoa exekutatuko duen laster-tekla

en: General Options
eu: Aukera orokorrak

en: General compiz options
eu: Compiz aukera orokorrak

en: Active Plugins
eu: Plugin aktiboak

en: List of currently active plugins
eu: Orain aktibo dauden plugin zerrenda

en: Audible Bell
eu: Kanpai entzungarri

en: Audible system beep
eu: Sistemako beep entzungarri

en: Ignore Hints When Maximized
eu: Ez ikusi iradokizunak maximizatua dagoenean

en: Ignore size increment and aspect hints when window is maximized
eu: Ez ikusi tamaina handitze eta itxura iradokizunak leihoa maximizatua dagoenean

en: Hide Skip Taskbar Windows
eu: Ezkutatu ataza-barran ez dauden leihoak

en: Hide windows not in taskbar when entering show desktop mode
eu: Gorde ataza-barran ez dauden leihoak mahaigain erakuste moduan sartzean

en: Edge Trigger Delay
eu: Ertz abiarazlearen atzerapen denbora

en: Duration the pointer must rest in a screen edge before an edge action is taken.
eu: Saguaren erakuslea pantaila ertzean egon behar duen denbora akzioa hasi aurretik.

en: Ping Delay
eu: Ping atzerapena

en: Interval between ping messages
eu: Ping mezuen arteko tartea

en: Display Settings
eu: Erakutsi ezarpenak

en: Texture Filter
eu: Testura iragazkia

en: Texture filtering
eu: Testura iragazten

en: Fast
eu: Azkarra

en: Good
eu: Ona

en: Best
eu: Onena

en: Click To Focus
eu: Klik enfokatzeko

en: Click on window moves input focus to it
eu: Leihoan klik egitean mugi sarrera fokua berari

en: Raise On Click
eu: Goratu klikatzean

en: Raise windows when clicked
eu: Goratu leihoak klikatzean

en: Auto-Raise
eu: Automatikoki goratu

en: Raise selected windows after interval
eu: Goratu hautatutako leihoa denbora tarte baten ondoren

en: Auto-Raise Delay
eu: Automatikoki goratzeraren atzerapena

en: Interval before raising selected windows
eu: Hautatutako leihoak goratu arretiko tartea

en: Key bindings
eu: Laster-teklak

en: Close active window
eu: Itxi leiho aktiboa

en: Raise Window
eu: Goratu leihoa

en: Raise window above other windows
eu: Goratu leihoa beste leihoen gainetik

en: Lower Window
eu: Azpiko leihoa

en: Lower window beneath other windows
eu: Azpiko leihoa beste leihoen atzean

en: Unmaximize active window
eu: Leheneratu leiho aktiboa

en: Minimize active window
eu: Leiho aktiboa minimizatu

en: Maximize active window
eu: Leiho aktiboa maximizatu

en: Maximize Window Horizontally
eu: Horizontalki maximizatu leihoa

en: Maximize active window horizontally
eu: Leiho aktiboa horizontalki maximizatu

en: Maximize Window Vertically
eu: Bertikalki maximizatu leihoa

en: Maximize active window vertically
eu: Leiho aktiboa bertikalki maximizatu

en: Window menu button binding
eu: Leiho menu tekla konbinazioa

en: Window menu key binding
eu: Leiho menu laster-tekla

en: Show Desktop
eu: Ikus mahaigaina

en: Hide all windows and focus desktop
eu: Ezkutatu leiho guztiak eta mahaigaina enfokatu

en: Toggle Window Maximized
eu: Gaitu/ezgaitu leihoa maximizatua

en: Toggle active window maximized
eu: Gaitu/ezgaitu leiho aktiboa maximizatua

en: Toggle Window Maximized Horizontally
eu: Gaitu/ezgaitu leihoa maximizatua horizontalki

en: Toggle active window maximized horizontally
eu: Gaitu/ezgaitu leiho aktiboa maximizatua horizontalki

en: Toggle Window Maximized Vertically
eu: Gaitu/ezgaitu leihoa maximizatua bertikalki

en: Toggle active window maximized vertically
eu: Gaitu/ezgaitu leiho aktiboa maximizatua bertikalki

en: Toggle Window Shaded
eu: Gaitu/ezgaitu leihoa itzalduta

en: Toggle active window shaded
eu: Gaitu/ezgaitu leiho aktiboa itzaldua

en: Slow Animations
eu: Animazioak motel

en: Toggle use of slow animations
eu: Gaitu/ezgaitu animazio motelen erabilpena

en: Desktop Size
eu: Mahaigain tamaina

en: Horizontal Virtual Size
eu: Horizontal tamaina birtuala

en: Screen size multiplier for horizontal virtual size
eu: Pantaila tamaina biderkatzailea tamaina horizontal birtualerako

en: Vertical Virtual Size
eu: Tamaina Birtual Bertikala

en: Screen size multiplier for vertical virtual size
eu: Pantaila tamaina biderkatzailea tamaina bertikal birtualerako

en: Lighting
eu: Argitasuna

en: Use diffuse light when screen is transformed
eu: Erabili argi barreiatua pantaila transformatzean

en: Detect Refresh Rate
eu: Freskatze-tasa detektatu

en: Automatic detection of refresh rate
eu: Freskatze tasaren detekzio automatikoa

en: Refresh Rate
eu: Freskatze-tasa

en: The rate at which the screen is redrawn (times/second)
eu: Pantaila marrazteko maiztasuna (aldiz/segunduko)

en: Detect Outputs
eu: Irteerak detektatu

en: Automatic detection of output devices
eu: Irteera gailuen detekzio automatikoa

en: Overlapping Output Handling
eu: Gainjartze irteeren kudeaketa

en: Which one of overlapping output devices should be preferred
eu: Gainjartze irteera gailuen artean hobetsiko dena

en: Smart mode
eu: Modu adimentsua

en: Prefer larger output
eu: Hobetsi irteera handiagoa

en: Prefer smaller output
eu: Hobetsi irteera txikiagoa

en: Outputs
eu: Irteerak

en: List of strings describing output devices
eu: Irteera gailuak deskribatzeko kateen zerrenda

en: Sync To VBlank
eu: VBlank-era sinkronizatu

en: Only perform screen updates during vertical blanking period
eu: Pantaila eguneratzeak zuritze bertikalaren denboran bakarrik baimendu

en: Focus Prevention Level
eu: Foku Prebentzio maila

en: Level of focus stealing prevention
eu: Foku lapurtze prebentzio maila

en: Off
eu: Itzali

en: Low
eu: Azpian

en: Normal
eu: Normala

en: High
eu: Altura

en: Very High
eu: Oso altua

en: Focus Prevention Windows
eu: Foku Prebentzioa Leihoak

en: Focus prevention windows
eu: Foku prebentzioa leihoak

en: Unredirect Fullscreen Windows
eu: Ez-birbideratu pantaila osoko leihoak

en: Allow drawing of fullscreen windows to not be redirected to offscreen pixmaps
eu: Gaitu pantaila osoa marraztean ez birbideratzea  pantailaz kanpoko pixmapsera

en: Default Icon
eu: Lehenetsitako ikonoa

en: Default window icon image
eu: Lehenetsitako leihoaren ikono irudia

en: Force independent output painting.
eu: Behartu irteera independenteko margotzea.

en: Paint each output device independly, even if the output devices overlap
eu: Margotu gailu bakoitza independente, nahiz eta irteera gailuak gainjarri

en: Texture Compression
eu: Testura trinkotzea

en: If available use compression for textures converted from images
eu: Ahal denean erabili trinkotzea irudietatik eratorritako testurentzat

en: Desktop Cube
eu: Mahaigain Kuboa

en: Place windows on cube
eu: Kokatu leihoak kuboan

en: Unfold
eu: Zabaldu

en: Unfold cube
eu: Zabaldu kuboa

en: Next Slide
eu: Hurrengo diapositiba

en: Advance to next slide
eu: Aurreratu hurrengo diapositibara

en: Prev Slide
eu: Aurreko diapositiba

en: Go back to previous slide
eu: Joan atzera aurreko diapositibara

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling
eu: Kalitate handiagoko eskalan sortu mipmaps posible denean

en: Multi Output Mode
eu: Irteera anitzeko modua

en: Selects how the cube is displayed if multiple output devices are used.
eu: Hautatu nola erakutsi kuboa irteera anitzeko gailuak erabiltzean.

en: Automatic
eu: Automatiko

en: Multiple cubes
eu: Kubo anitz

en: One big cube
eu: Kubo handian

en: Behavior
eu: Portaera

en: Inside Cube
eu: Kubo Barrua

en: Inside cube
eu: Kubo barrua

en: Acceleration
eu: Azelerazioa

en: Fold Acceleration
eu: Bueltatze azelerazioa

en: Speed
eu: Abiadura

en: Fold Speed
eu: Bueltatze abiadura

en: Timestep
eu: denbora-pausoa

en: Fold Timestep
eu: Bueltatze denbora-pausoa

en: Appearance
eu: Itxura

en: Cube Color
eu: Kubo kolorea

en: Color of top and bottom sides of the cube
eu: Kuboaren goiko eta azpiko aurpegien kolorea

en: Cube Caps
eu: Kubo estalkiak

en: Scale image
eu: Irudia eskalatu

en: Scale images to cover top face of cube
eu: Eskalatu irudia kuboaren goi aurpegia estaltzeko

en: Image files
eu: Irudi fitxategiak

en: List of PNG and SVG files that should be rendered on top face of cube
eu: Kuboko goi aurpegian errenderatuko diren PNG eta SVG irudien zerrenda

en: Adjust Image
eu: Irudia doitu

en: Adjust top face image to rotation
eu: Goiko aurpegiko irudia doitu biratzeko

en: Render skydome
eu: Errendatu skydome

en: Skydome Image
eu: Skydome irudia

en: Image to use as texture for the skydome
eu: Skydomean testura bezala erabiltzeko irudia

en: Animate Skydome
eu: Skydome animatu

en: Animate skydome when rotating cube
eu: Animatu skydome kuboa biratzean

en: Skydome Gradient Start Color
eu: Skydomeko gradientearen hasiera kolorea

en: Color to use for the top color-stop of the skydome-fallback gradient
eu: skydome atzera biratze gradientean, goiko kolore-gelditzean erabili beharreko kolorea

en: Skydome Gradient End Color
eu: Skydomeko gradientearen amaiera kolorea

en: Color to use for the bottom color-stop of the skydome-fallback gradient
eu: skydome atzera biratze gradientean, azpiko kolore-gelditzean erabili beharreko kolorea

en: Transparent Cube
eu: Kubo gardena

en: Opacity During Rotation
eu: Opakutasuna biratzean

en: Opacity of desktop window during rotation.
eu: Mahaigain leihoaren opakutasuna biratzean.

en: Opacity When Not Rotating
eu: Opakutasuna biratzen ez dabilenean

en: Opacity of desktop window when not rotating.
eu: Mahaigain lehioaren opakutasuna biratzen ez dabilenean.

en: Transparency Only on Mouse Rotate
eu: Gardentasuna saguaz biratzean bakarrik

en: Initiates Cube transparency only if rotation is mouse driven.
eu: Kuboaren gardentasuna hasi, biratzea saguak gidatzen badu

en: D-Bus Control Backend
eu: D-Bus kontrol tresna

en: Window Decoration
eu: Leiho Dekorazioa

en: Window decorations
eu: Leiho dekorazioak

en: Shadow Radius
eu: Itzalaren Erradioa

en: Drop shadow radius
eu: Itzalaren erradio salto

en: Shadow Opacity
eu: Itzalaren opakutasuna

en: Drop shadow opacity
eu: Itzalaren opakutasuna salto

en: Shadow Color
eu: Itzal Kolorea

en: Drop shadow color
eu: Itzalaren kolorea salto

en: Shadow Offset X
eu: Itzalaren X desplazamendua

en: Drop shadow X offset
eu: Itzalaren X desplazamendua salto

en: Shadow Offset Y
eu: Itzalaren Y desplazamendua

en: Drop shadow Y offset
eu: Itzalaren Y desplazamendua salto

en: Command
eu: Komandoa

en: Decorator command line that is executed if no decorator is already running
eu: Jadanik dekoratzailerik ez badago martxan, exekutatuko den komando lerroa

en: Allow mipmaps to be generated for decoration textures
eu: Gaitu mipmaps sortzea dekorazio testurentzat

en: Decoration windows
eu: Dekorazio leihoak

en: Windows that should be decorated
eu: Dekoratuko diren leihoak

en: Shadow windows
eu: Leihoak itzaldu

en: Windows that should have a shadow
eu: Itzala izango duten leihoak

en: Fading Windows
eu: Leihoak iraungitzen

en: Fade in windows when mapped and fade out windows when unmapped
eu: Leihoak iraungiz agertu aukeratzean eta iraungiz desagertu aukeraketa galtzean

en: Fade Mode
eu: Iraungitze modua

en: Window fade mode
eu: Leiho iraungitze modua

en: Constant speed
eu: Abiadura konstantea

en: Constant time
eu: Denbora konstantea

en: Fade Speed
eu: Iraungitze abiadura

en: Window fade speed in "Constant speed" mode
eu: Leiho iraungitze abiadura "abiadura konstante" moduan

en: Fade Time
eu: Iraungitze denbora

en: Window fade time (in ms) in "Constant time" mode
eu: Leiho iraungitze denbora (ms) "denbora konstante" moduan

en: Fade windows
eu: Iraungi leihoak

en: Windows that should be fading
eu: Iraungitu beharreko leihoak

en: Visual Bell
eu: Ikus-Kanpaia

en: Fade effect on system beep
eu: Sistemako kanpaian iraungitze efektua

en: Fullscreen Visual Bell
eu: Pantaila osoko ikus-kanpaia

en: Fullscreen fade effect on system beep
eu: Pantaila osoko iraungitzea sistema kanpaiak jotzean

en: Fade On Minimize/Open/Close
eu: Iraungi minimizatu/ireki/ixtean

en: Fade effect on minimize/open/close window events
eu: Iraungitze efektua ondorengo leiho gertaeretan minimizatu/ireki/itxi

en: Dim Unresponsive Windows
eu: Erantzuten ez duten leihoen tamaina aldatu

en: Dim windows that are not responding to window manager requests
eu: Leiho kudeatzailearen eskariei erantzuten ez duten leihoen tamaina aldatu

en: Unresponsive Window Brightness
eu: Erantzuten ez duen leiho distira

en: Brightness (in %) of unresponsive windows
eu: Distira (%tan) erantzuten ez duen leihoek

en: Unresponsive Window Saturation
eu: Erantzuten ez duen leiho saturazioa

en: Saturation (in %) of unresponsive windows
eu: Erantzuten ez duten leihoen saturazioa (%tan)

en: Userspace File System
eu: Erabiltzailearen-espazio Fitxategi Sistema

en: Userspace file system
eu: Erabiltzailearen-espazio fitxategi sistema

en: Mount Point
eu: Muntatze puntua

en: Mount point
eu: Muntatze puntua

en: GLib main loop support
eu: GLib loop nagusiaren euskarria

en: MATE Compatibility
eu: MATE bateragarritasuna

en: Options that keep Compiz compatible to the MATE desktop environment
eu: Compiz MATE mahaigain inguruneaz bateragarriak egiten duten aukerak

en: Show Main Menu
eu: Ikus Menu Nagusia

en: Show the main menu
eu: Ikus menu nagusia

en: Run Dialog
eu: Exekuzio elkarrizketa

en: Show Run Application dialog
eu: Ikus aplikazio exekuzio elkarrizketa

en: Screenshot command line
eu: Pantaila-argazkia komando lerroa

en: Take a screenshot
eu: Egin pantaila-argazkia

en: Window screenshot command line
eu: Leiho pantaila -argazki komando lerroa

en: Take a screenshot of a window
eu: Egin pantaila-argazkia leiho batena

en: Run terminal command
eu: Terminal komandoa exekutatu

en: Terminal command line
eu: Terminal komando lerroa

en: Open a terminal
eu: Terminala zabaldu

en: Ini Flat File Backend
eu: Ini fitxategi lauaren tresna

en: File change notification plugin
eu: Fitxategi aldaketaren jakinarazpen plugina

en: Minimize Effect
eu: Ikonotze Efektua

en: Transform windows when they are minimized and unminimized
eu: Eraldatu leihoak ikonotzean edo handitzean

en: Minimize speed
eu: Ikonotze abiadura

en: Minimize timestep
eu: Ikonotze denbora-pausoa

en: Minimize Windows
eu: Ikonotu leihoak

en: Windows that should be transformed when minimized
eu: Leihoak ikonotzean eraldatuko dira

en: Shade Resistance
eu: Itzaltze Erresistentzia

en: Shade resistance
eu: Itzaltze erresistentzia

en: Move Window
eu: Leiho Mugimendua

en: Move window
eu: Leiho mugimendua

en: Initiate Window Move
eu: Hasi leiho mugimendua

en: Start moving window
eu: Hasi leihoa mugitzen

en: Opacity
eu: Opakutasuna

en: Opacity level of moving windows
eu: Mugitzen ari diren leihoaen opakutasuna

en: Constrain Y
eu: Mugatu Y

en: Constrain Y coordinate to workspace area
eu: Mugatu Y koordenatua laneko areara

en: Snapoff maximized windows
eu: Askatu maximizatutako leihoak

en: Snapoff and auto unmaximized maximized windows when dragging
eu: Maximizatutako leihoak arrastatzean automatikoki askatu eta desmaximizatu

en: Lazy Positioning
eu: Kokapen alferra

en: Do not update the server-side position of windows until finished moving
eu: Ez eguneratu kokapena leiho zerbitzarian, mugitzen amaitu arte

en: Opacity, Brightness and Saturation
eu: Opakutasuna, distira eta saturazioa

en: Opacity, Brightness and Saturation adjustments
eu: Opakutasun, distira eta saturazio doitzeak

en: Opacity Increase
eu: Opakutasuna handitu

en: Opacity Decrease
eu: Opakutasuna txikitu

en: Brightness
eu: Distira

en: Brightness Increase
eu: Distira handitu

en: Brightness Decrease
eu: Distira txikitu

en: Saturation
eu: Saturazioa

en: Saturation Increase
eu: Saturazioa handitu

en: Saturation Decrease
eu: Saturazioa txikitu

en: Step
eu: Pausoa

en: Opacity Step
eu: Opakotasun pausoa

en: Window specific settings
eu: Leiho zehatz ezarpenak

en: Windows
eu: Leihoak

en: Windows that should have a different opacity by default
eu: Opakutasun lehenetsi ezberdina izan behar duten leihoak

en: Window values
eu: Leihoaren balioak

en: Opacity values for windows
eu: Opakutasun balioa leihoentzat

en: Brightness Step
eu: Distira pausoa

en: Windows that should have a different brightness by default
eu: Distira lehenetsi ezberdina izan behar duten leihoak

en: Brightness values for windows
eu: Distira balioak leihoentzat

en: Saturation Step
eu: Saturazio pausoa

en: Windows that should have a different saturation by default
eu: Saturazio lehenetsi ezberdina izan behar duten leihoak

en: Saturation values for windows
eu: Saturazio balioa leihoentzat

en: Place Windows
eu: Kokatu leihoak

en: Place windows at appropriate positions when mapped
eu: Kokatu leihoak toki egokian mapeatzerakoan

en: Workarounds
eu: Konponbideak

en: Window placement workarounds
eu: Leihoak kokatzeko konponbideak

en: Placement Mode
eu: Kokapen Modua

en: Algorithm to use for window placement
eu: Leiho kokapenerako algoritmoa

en: Cascade
eu: Kaskadan

en: Centered
eu: Zentratua

en: Smart
eu: Adimentsua

en: Maximize
eu: Maximizatu

en: Random
eu: Ausaz

en: Selects how window placement should behave if multiple outputs are selected
eu: Hautatu nola kokatuko diren leihoak hainbat irteera gailu erabiltzen badira.

en: Use active output device
eu: Irteera gailu aktiboa erabili

en: Use output device with pointer
eu: Aukeratu irteera gailuan erakusleaz

en: Use output device of focused window
eu: Fokua duen leihoaren irteera gailua erabili

en: Place across all outputs
eu: Kokatu irteera guztietan zehar

en: Force Placement Windows
eu: Behartu leihoen kokatzea

en: Windows that should forcedly be placed, even if they indicate the window manager should avoid placing them.
eu: Kokatzera behartuko diren leihoak, nahiz eta leiho kudeatzaileak horiek kokatzea saihestu

en: Fixed Window Placement
eu: Leiho kokapen antolatua

en: Windows with fixed positions
eu: Posizio zehaztuko leihoak

en: Positioned windows
eu: Kokatutako leihoak

en: Windows that should be positioned by default
eu: Berez kokatuko diren leihoak

en: X Positions
eu: X kokapenak

en: X position values
eu: X kokapen balioak

en: Y Positions
eu: Y kokapenak

en: Y position values
eu: Y kokapen balioak

en: Keep In Workarea
eu: Mantendu lan arean

en: Keep placed window in work area, even if that means that the position might differ from the specified position
eu: Mantendu leiho kokapena lan arean, nahiz eta kokapen hau ez etorri bat kokapen zehatzaz

en: Windows with fixed viewport
eu: Mahaigain aurkezpen zehaztuko leihoak

en: Viewport positioned windows
eu: Mahaigain aurkezpenan kokatutako leihoak

en: Windows that should be positioned in specific viewports by default
eu: Mahaigain aurkezpen konkretuan berez kokatuko diren leihoak

en: X Viewport Positions
eu: X mahaigain aurkezpen kokapenak

en: Horizontal viewport positions
eu: Mahaigain aurkezpen horizontalen kokapena

en: Y Viewport Positions
eu: Y mahaigain aurkezpen kokapenak

en: Vertical viewport positions
eu: Mahaigain aurkezpen bertikalen kokapenak

en: Png image loader
eu: Png irudi kargatzailea

en: Regex Matching
eu: Regex parekatzea

en: Regex window matching
eu: Regex leiho parekatzea

en: Resize Window
eu: Tamaina-aldatu Leihoari

en: Resize window
eu: Tamaina-aldatu leihoari

en: Bindings
eu: Laster-bideak

en: Initiate Normal Window Resize
eu: Hasi leiho tamaina aldatze normala

en: Start resizing window normally
eu: Hasi tamaina-aldatzen leihoari normal

en: Initiate Outline Window Resize
eu: Hasi kanpoko-lerro leiho tamaina aldaketa

en: Start resizing window with outline
eu: Hasi tamaina-aldatzen leihoari kanpo-lerroaz

en: Initiate Rectangle Window Resize
eu: Hasi lauki leiho tamaina aldaketa

en: Start resizing window with rectangle
eu: Hasi tamaina-aldatzen leihoari laukiaz

en: Initiate Stretch Window Resize
eu: Hasi tiratze leiho tamaina aldaketa

en: Start resizing window by stretching it
eu: Hasi tamaina-aldatzen leihoari tiratuz

en: Initiate Window Resize
eu: Hasi Lehio Tamaina-aldaketa

en: Start resizing window
eu: Hasi tamaina-aldatzen leihoari

en: Default Resize Mode
eu: Lehenetsitako Tamaina aldaketa Modua

en: Default mode used for window resizing
eu: Lehenetsitako modua leiho tamaina aldaketan

en: Outline
eu: Kanpo-lerroa

en: Rectangle
eu: Laukia

en: Stretch
eu: Tiratu

en: Border Color
eu: Ertz Kolorea

en: Border color used for outline and rectangle resize modes
eu: Kanpoko-lerro eta lauki tamaina aldaketa moduan ertz kolorea

en: Fill Color
eu: Betetze Kolorea

en: Fill color used for rectangle resize mode
eu: Kanpoko-lerro eta lauki tamaina aldaketa moduan betetze kolorea

en: Normal Resize Windows
eu: Leihoak Normal Tamainaz-aldatu

en: Windows that normal resize should be used for
eu: Tamaina-aldatze normala erabiliko duten leihoak

en: Outline Resize Windows
eu: Kanpo-lerroaz Tamaina-aldatu Leihoei

en: Windows that outline resize should be used for
eu: Tamaina-aldatzea kanpo-lerroaz egingo duten leihoak

en: Rectangle Resize Windows
eu: Laukiaz Tamaina-aldatu Leihoei

en: Windows that rectangle resize should be used for
eu: Tamaina-aldatzea laukiaz egingo duten leihoak

en: Stretch Resize Windows
eu: Tamaina-aldatu leihoei tiratuz

en: Windows that stretch resize should be used for
eu: Tamaina-aldatzea tiratuz egingo duten leihoak

en: Rotate Cube
eu: Biratu kuboa

en: Rotate desktop cube
eu: Mahaigain kuboa biratu

en: Edge Flip Pointer
eu: Ertz Iraultze Erakuslea

en: Flip to next viewport when moving pointer to screen edge
eu: Irauli hurrengo mahaigain aurkezpenera, erakuslea pantaila ertzera mugitzean

en: Edge Flip Move
eu: Mugitu Ertz Iraultzea

en: Flip to next viewport when moving window to screen edge
eu: Irauli hurrengo mahaigain aurkezpenera, leihoa pantaila ertzera mugitzean

en: Edge Flip DnD
eu: DnD ertza irauli

en: Flip to next viewport when dragging object to screen edge
eu: Irauli hurrengo mahaigain aurkezpenera, objektua pantaila ertzera arrastatzean

en: Flip Time
eu: Iraultze Denbora

en: Timeout before flipping viewport
eu: Denbora-muga mahaigain aurkezpena irauli aurretik

en: Raise on rotate
eu: Altzatu biratzean

en: Raise window when rotating
eu: Altzatu leihoa biratzean

en: Rotate cube
eu: Biratu kuboa

en: Start Rotation
eu: Hasi Biratzea

en: Rotate Left
eu: Ezkerrera biratu

en: Rotate left
eu: Ezkerrera biratu

en: Rotate Right
eu: Eskumara biratu

en: Rotate right
eu: Eskumara biratu

en: Rotate Left with Window
eu: Ezkerrera biratu leihoaz

en: Rotate left and bring active window along
eu: Ezkerrera biratu eta eraman leiho aktiboa

en: Rotate Right with Window
eu: Eskumara biratu leihoaz

en: Rotate right and bring active window along
eu: Eskumara biratu eta eraman leiho aktiboa

en: Rotate To
eu: Nora Biratu

en: Rotate to viewport
eu: Biratu mahaigain aurkezpena

en: Rotate window
eu: Biratu leihoa

en: Rotate with window
eu: Biratu leihoaz

en: Rotate Flip Left
eu: Biratu ezkerrera irauliz

en: Flip to left viewport and warp pointer
eu: Irauli ezkerreko mahaigain aurkezpen eta okertu erakuslea

en: Rotate Flip Right
eu: Biratu eskumara irauliz

en: Flip to right viewport and warp pointer
eu: Irauli eskumako mahaigain aurkezpenera eta okertu erakuslea

en: Rotate to cube face
eu: Biratu kubo aurpegira

en: Rotate To Face 1
eu: 1 Aurpegira Biratu

en: Rotate to face 1
eu: 1 aurpegira biratu

en: Rotate To Face 2
eu: 2 Aurpegira Biratu

en: Rotate to face 2
eu: 2 aurpegira biratu

en: Rotate To Face 3
eu: 3 Aurpegira Biratu

en: Rotate to face 3
eu: 3 aurpegira biratu

en: Rotate To Face 4
eu: 4 Aurpegira Biratu

en: Rotate to face 4
eu: 4 aurpegira biratu

en: Rotate To Face 5
eu: 5 Aurpegira Biratu

en: Rotate to face 5
eu: 5 aurpegira biratu

en: Rotate To Face 6
eu: 6 Aurpegira Biratu

en: Rotate to face 6
eu: 6 aurpegira biratu

en: Rotate To Face 7
eu: 7 Aurpegira Biratu

en: Rotate to face 7
eu: 7 aurpegira biratu

en: Rotate To Face 8
eu: 8 Aurpegira Biratu

en: Rotate to face 8
eu: 8 aurpegira biratu

en: Rotate To Face 9
eu: 9 Aurpegira Biratu

en: Rotate to face 9
eu: 9 aurpegira biratu

en: Rotate To Face 10
eu: 10 Aurpegira Biratu

en: Rotate to face 10
eu: 10 aurpegira biratu

en: Rotate To Face 11
eu: 11 Aurpegira Biratu

en: Rotate to face 11
eu: 11 aurpegira biratu

en: Rotate To Face 12
eu: 12 Aurpegira Biratu

en: Rotate to face 12
eu: 12 aurpegira biratu

en: Rotate to cube face with window
eu: Biratu leihoa duen aurpegira

en: Rotate To Face 1 with Window
eu: 1 Aurpegira Biratu Leihoaz

en: Rotate to face 1 and bring active window along
eu: 1 aurpegira biratu eta eraman leiho aktiboa

en: Rotate To Face 2 with Window
eu: 2 Aurpegira Biratu Leihoaz

en: Rotate to face 2 and bring active window along
eu: 2 aurpegira biratu eta eraman leiho aktiboa

en: Rotate To Face 3 with Window
eu: 3 Aurpegira Biratu Leihoaz

en: Rotate to face 3 and bring active window along
eu: 3 aurpegira biratu eta eraman leiho aktiboa

en: Rotate To Face 4 with Window
eu: 4 Aurpegira Biratu Leihoaz

en: Rotate to face 4 and bring active window along
eu: 4 aurpegira biratu eta eraman leiho aktiboa

en: Rotate To Face 5 with Window
eu: 5 Aurpegira Biratu Leihoaz

en: Rotate to face 5 and bring active window along
eu: 5 aurpegira biratu eta eraman leiho aktiboa

en: Rotate To Face 6 with Window
eu: 6 Aurpegira Biratu Leihoaz

en: Rotate to face 6 and bring active window along
eu: 6 aurpegira biratu eta eraman leiho aktiboa

en: Rotate To Face 7 with Window
eu: 7 Aurpegira Biratu Leihoaz

en: Rotate to face 7 and bring active window along
eu: 7 aurpegira biratu eta eraman leiho aktiboa

en: Rotate To Face 8 with Window
eu: 8 Aurpegira Biratu Leihoaz

en: Rotate to face 8 and bring active window along
eu: 8 aurpegira biratu eta eraman leiho aktiboa

en: Rotate To Face 9 with Window
eu: 9 Aurpegira Biratu Leihoaz

en: Rotate to face 9 and bring active window along
eu: 9 aurpegira biratu eta eraman leiho aktiboa

en: Rotate To Face 10 with Window
eu: 10 Aurpegira Biratu Leihoaz

en: Rotate to face 10 and bring active window along
eu: 10 aurpegira biratu eta eraman leiho aktiboa

en: Rotate To Face 11 with Window
eu: 11 Aurpegira Biratu Leihoaz

en: Rotate to face 11 and bring active window along
eu: 11 aurpegira biratu eta eraman leiho aktiboa

en: Rotate To Face 12 with Window
eu: 12 Aurpegira Biratu Leihoaz

en: Rotate to face 12 and bring active window along
eu: 12 aurpegira biratu eta eraman leiho aktiboa

en: Pointer Invert Y
eu: Alderantzikatu Y erakuslean

en: Invert Y axis for pointer movement
eu: Alderantzikatu Y ardatza erakusle mugimendurako

en: Pointer Sensitivity
eu: Erakuslearen Sentikortasuna

en: Sensitivity of pointer movement
eu: Erakusle mugimenduaren sentikortasuna

en: Rotation Acceleration
eu: Biratze azelerazioa

en: Snap To Top Face
eu: Atxiki Goiko Aurpegiari

en: Snap Cube Rotation to Top Face
eu: Atxiki kubo biratzea goiko aurpegiari

en: Snap To Bottom Face
eu: Atxiki Azpiko Aurpegiari

en: Snap Cube Rotation to Bottom Face
eu: Atxiki kubo biratzea azpiko aurpegiari

en: Rotation Speed
eu: Biratze abiadura

en: Rotation Timestep
eu: Biratze denbora-pausua

en: Rotation Zoom
eu: Biratze zoom

en: Scale
eu: Eskalatu

en: Scale windows
eu: Eskalatu lehioak

en: Initiate Window Picker
eu: Abiarazi Leiho Hautatzailea

en: Layout and start transforming windows
eu: Diseinua eta transformatzen hasi leihoak

en: Initiate Window Picker For All Windows
eu: Abiarazi leiho hautatzailea leiho guztientzat

en: Layout and start transforming all windows
eu: Diseinua eta transformatzen hasi leiho guztiak

en: Initiate Window Picker For Window Group
eu: Abiarazi leiho hautatzailea leiho taldearentzat

en: Layout and start transforming window group
eu: Diseinua eta transformatzen hasi leiho taldea

en: Initiate Window Picker For Windows on Current Output
eu: Abiarazi leiho hautatzailea uneko irteerako leihoentzat

en: Layout and start transforming windows on current output
eu: Diseinua eta transformatzen hasi uneko irteerako leihoak

en: Click Desktop to Show Desktop
eu: Klikatu mahaigaina, mahaigaina ikusteko

en: Enter Show Desktop mode when Desktop is clicked during Scale
eu: Sartu Mahaigain Ikusteko moduan, eskalatzean mahaigaina klikatzean

en: Spacing
eu: Tartea

en: Space between windows
eu: Leiho arteko tartea

en: Scale speed
eu: Eskalatze abiadura

en: Scale timestep
eu: Eskalatze denbora-pausoa

en: Darken Background
eu: Ilundu atzeko-planoa

en: Darken background when scaling windows
eu: Ilundu atzeko-planoa leihoak eskalatzean

en: Amount of opacity in percent
eu: Opakutasun kopurua ehunekotan

en: Overlay Icon
eu: Gainjarri Ikonoa

en: Overlay an icon on windows once they are scaled
eu: Gainjarri ikonoa leihoetan eskalatu eta gero

en: None
eu: Bat ere ez

en: Emblem
eu: Ikurra

en: Big
eu: Handia

en: Scale Windows
eu: Eskalatu Lehioak

en: Windows that should be scaled in scale mode
eu: Eskalatze moduan eskalatuko diren leihoak

en: Hover Time
eu: Nabarmentze Denbora

en: Time (in ms) before scale mode is terminated when hovering over a window
eu: Denbora (ms) eskalatze modua amaitzeko, erakuslea leiho gainetik pasatzean

en: Selects where windows are scaled if multiple output devices are used.
eu: Hautatu non eskalatuko diren leihoak hainbat irteera gailu erabiltzen badira.

en: On current output device
eu: Uneko irteera gailuan

en: On all output devices
eu: Irteera gailu guztietan

en: Screenshot
eu: Pantaila argazkia

en: Screenshot plugin
eu: Pantaila argazkia plugin

en: Initiate rectangle screenshot
eu: Hasi laukizuzen pantaila argazkia

en: Directory
eu: Direktorioa

en: Launch Application
eu: Abiarazi aplikazioa

en: Automatically open screenshot in this application
eu: Auomatikoki ireki pantaila argazkia aplikazio honetan

en: Svg image loader
eu: Svg irudi kargatzailea

en: Application Switcher
eu: Aplikazio Aldatzailea

en: Next window
eu: Hurrengo leihoa

en: Popup switcher if not visible and select next window
eu: Popup aldatzailea bistara ez badago eta hautatu hurrengo leihoa

en: Prev window
eu: Aurreko leihoa

en: Popup switcher if not visible and select previous window
eu: Popup aldatzailea bistara ez badago eta hautatu aurreko leihoa

en: Next window (All windows)
eu: Hurrengo leihoa (Leiho guztiak)

en: Popup switcher if not visible and select next window out of all windows
eu: Popup aldatzailea bistara ez badago eta hautatu hurrengo leihoa, leiho guztien artean

en: Prev window (All windows)
eu: Aurreko leihoa (leiho guztiak)

en: Popup switcher if not visible and select previous window out of all windows
eu: Popup aldatzailea bistara ez badago eta hautatu aurreko leihoa, leiho guztien artean

en: Next window (No popup)
eu: Hurrengo leihoa (popup ez)

en: Select next window without showing the popup window.
eu: Hautatu hurrengo leihoa popup leihoa ikusi gabe.

en: Prev window (No popup)
eu: Aurreko leihoa (popup ez)

en: Select previous window without showing the popup window.
eu: Hautatu aurreko leihoa popup leihoa ikusi gabe.

en: Next Panel
eu: Hurrengo panela

en: Select next panel type window.
eu: Hautatu hurrengo paneleko leiho mota.

en: Prev Panel
eu: Aurreko panela

en: Select previous panel type window.
eu: Hautatu aurreko paneleko leiho mota.

en: Switcher speed
eu: Aldatzailearen abiadura

en: Switcher timestep
eu: Aldatzailearen denbora-pausoa

en: Switcher windows
eu: Leiho aldatzailea

en: Windows that should be shown in switcher
eu: Aldatzailean erakutsiko diren leihoak

en: Amount of saturation in percent
eu: Saturazio kopurua ehunekotan

en: Amount of brightness in percent
eu: Distira kopurua ehunekotan

en: Bring To Front
eu: Eraman aurrealdera

en: Bring selected window to front
eu: Eraman hautatutako leihoak aurrealdera

en: Distance desktop should be zoom out while switching windows
eu: Leihoak aldatzerakoan hurruntze zooma mahaigainari

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Show icon next to thumbnail
eu: Erakutsi ikonoa koadro txiki ondoan.

en: Minimized
eu: Ikonotua

en: Show minimized windows
eu: Erakutsi txikitutako leihoak

en: Auto Rotate
eu: Auto-biratu

en: Rotate to the selected window while switching
eu: Biratu hautatutako leihoa aldatu bitartean

en: Water Effect
eu: Ur efektua

en: Adds water effects to different desktop actions
eu: Gehitu ur efektuak mahaigain ezberdinen akzioei

en: Enable pointer water effects
eu: Gaitu erakuslearen ur efektuak

en: Toggle rain
eu: Gaitu/ezgaitu euria

en: Toggle rain effect
eu: Gaitu/ezgaitu euri efektua

en: Toggle wiper
eu: Gaitu/ezgaitu wiper

en: Toggle wiper effect
eu: Gaitu/ezgaitu wiper efektua

en: Offset Scale
eu: Eskala desplazamendua

en: Water offset scale
eu: Ur desplazamendu eskala

en: Rain Delay
eu: Euri atzerapena

en: Delay (in ms) between each rain-drop
eu: Euri-tanten arteko denbora (ms)

en: Title wave
eu: Uhin titulua

en: Wave effect from window title
eu: Uhin efektua leiho titulutik

en: Point
eu: Puntua

en: Add point
eu: Gehitu puntua

en: Line
eu: Lerroa

en: Add line
eu: Gehitu lerroa

en: Wobbly Windows
eu: Dardara duten leihoak

en: Use spring model for wobbly window effect
eu: Erabili malguki modua dar-dar leiho efekturako

en: Snap windows
eu: Atxikitu leihoak

en: Toggle window snapping
eu: Gaitu/ezgaitu leiho atxikitzea

en: Snap Inverted
eu: Atxikitze alderantzikatua

en: Inverted window snapping
eu: Leiho atxikitze alderantzikatua

en: Shiver
eu: Dardara

en: Make window shiver
eu: Leihoak dardara egin dezala

en: Friction
eu: Marruskadura

en: Spring Friction
eu: Malguki marruskadura

en: Spring K
eu: Malguki K

en: Spring Konstant
eu: Malguki konstantea

en: Grid Resolution
eu: Sareta erresoluzioa

en: Vertex Grid Resolution
eu: Vertex sareta erresoluzioa

en: Minimum Grid Size
eu: Sareta tamaina minimoa

en: Minimum Vertex Grid Size
eu: Vertex sareta tamaina minimoa

en: Map Effect
eu: Map Efektua

en: Map Window Effect
eu: Map leiho efektua

en: Focus Effect
eu: Foku efektua

en: Focus Window Effect
eu: Leiho foku efektua

en: Map Windows
eu: Map leihoak

en: Windows that should wobble when mapped
eu: Dar-dar egin behar duten leihoak mapatzean

en: Focus Windows
eu: Leihoak enfokatu

en: Windows that should wobble when focused
eu: Dar-dar egin behar duten leihoak enfokatzean

en: Grab Windows
eu: Harrapatu leihoak

en: Windows that should wobble when grabbed
eu: Dar-dar egin behar duten leihoak eustean

en: Move Windows
eu: Mugitu leihoak

en: Windows that should wobble when moved
eu: Dar-dar egin behar duten leihoak mugitzean

en: Maximize Effect
eu: Maximizatu efektua

en: Wobble effect when maximizing and unmaximizing windows
eu: Dar-dar efektua leihoak maximizatzean eta maximizatzea kentzean

en: Zoom Desktop
eu: Mahaigain zooma

en: Zoom and pan desktop cube
eu: Zoom eta pan mahaigain kuboa

en: Zoom In
eu: Zoom gerturatzea

en: Zoom Out
eu: Zoom urrundu

en: Zoom Pan
eu: Zoom pan

en: Zoom Speed
eu: Zoom abiadura

en: Zoom Timestep
eu: Zoom denbora-pausoa

en: Zoom factor
eu: Zoom faktorea

en: Filter Linear
eu: Iragazki lineala

en: Use linear filter when zoomed in
eu: Erabili iragazki lineala zooma gerturatzean
