compiz - en to fi translation catalogue (686 entries)

en: Close Window
fi: Sulje ikkuna

en: Unmaximize Window
fi: Palauta suurennettu ikkuna

en: Maximize Window
fi: Suurenna ikkuna

en: Minimize Window
fi: Pienennä ikkuna

en: Window Menu
fi: Ikkunavalikko

en: Shade
fi: Näytä rullattuna

en: Make Above
fi: Näytä päällimmäisenä

en: Stick
fi: Näytä kaikilla työpöydillä

en: Unshade
fi: Älä näytä rullattuna

en: Unmake Above
fi: Älä näytä päällimmäisenä

en: Unstick
fi: Älä näytä kaikilla työpöydillä

en: The window "%s" is not responding.
fi: Ikkuna "%s" ei vastaa.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
fi: Tämän sovelluksen sulkeminen väkisin saa tallentamattomat muutokset katoamaan.

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Force Quit
fi: Sulje _väkisin

en: Annotate
fi: Piirros

en: Annotate plugin
fi: Piirroksen liitännäiset

en: Draw
fi: Piirrä

en: Draw using tool
fi: Piirrä työkalulla

en: Initiate erase
fi: Aktivoi pyyhkiminen

en: Initiate annotate erasing
fi: Aktivoi piirtämisen pyyhkiminen

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Annotate Fill Color
fi: Piirroksen täyttöväri

en: Fill color for annotations
fi: Piirroksen väri

en: Annotate Stroke Color
fi: Piirroksen ääriviivojen väri

en: Stroke color for annotations
fi: Viivan väri piirroksiin

en: Stroke width
fi: Viivan leveys

en: Stroke width for annotations
fi: Viivan leveys piirroksiin

en: Blur Windows
fi: Sumenna ikkunat

en: Blur windows
fi: Sumennettavat ikkunatyypit

en: Pulse
fi: Syke

en: Pulse effect
fi: Syketehoste

en: Blur Speed
fi: Sumennuksen nopeus

en: Window blur speed
fi: Ikkunan sumennuksen nopeus

en: Focus blur windows
fi: Sumenna passiiviset ikkunat

en: Windows that should be affected by focus blur
fi: Ikkunatyypit, joihin keskityksen sumennus vaikuttaa

en: Focus Blur
fi: Keskityksen sumennus

en: Blur windows that doesn't have focus
fi: Sumenna ikkunat joilla ei ole keskitystä

en: Alpha blur windows
fi: Sumenna ikkunat alpha-sumennuksella

en: Windows that should be use alpha blur by default
fi: Ikkunatyypit, joiden tulisi käyttää alfa sumennusta oletuksena

en: Alpha Blur
fi: Alpha-sumennus

en: Blur behind translucent parts of windows
fi: Sumenna ikkunoiden läpinäkyvien osien takana

en: Blur Filter
fi: Sumennuksen suodatin

en: Filter method used for blurring
fi: Sumentamiseen käytettävä suodatin

en: 4xBilinear
fi: 4xbilineaarinen

en: Gaussian Radius
fi: Gaussin säde

en: Gaussian radius
fi: Gaussin säde

en: Gaussian Strength
fi: Gaussin voimakkuus

en: Gaussian strength
fi: Gaussin voimakkuus

en: Mipmap LOD
fi: Mipmapin yksityiskohtien taso

en: Mipmap level-of-detail
fi: Mipmap-kuvien yksityiskohtien tarkkuus

en: Blur Saturation
fi: Sumennuksen kylläisyys

en: Blur saturation
fi: Sumennuksen kylläisyys

en: Blur Occlusion
fi: Sumennuksen purevuus

en: Disable blurring of screen regions obscured by other windows.
fi: Poista sumennuksen käyttö alueissa joista ikkunat ovat tehneet vaikeaselkoiset

en: Independent texture fetch
fi: Riippumaton tekstuurien nouto

en: Use the available texture units to do as many as possible independent texture fetches.
fi: Käytä käytettävissä olevia teksturointiyksiköitä tekemään mahdollisimman monta riippumatonta tekstuurien noutoa.

en: Clone Output
fi: Ulostulon kloonaus

en: Output clone handler
fi: Ulostulon kloonauksen käsittelijä

en: Initiate
fi: Aktivoi

en: Initiate clone selection
fi: Aktivoi kloonauksen valinta

en: Commands
fi: Komennot

en: Assigns bindings to arbitrary commands
fi: Luo sidoksia komentorivikomentoihin

en: Command line 0
fi: Komentorivi 0

en: Command line to be executed in shell when run_command0 is invoked
fi: Suoritettava komentorivi, kun run_command0 suoritetaan

en: Command line 1
fi: Komentorivi 1

en: Command line to be executed in shell when run_command1 is invoked
fi: Suoritettava komentorivi, kun run_command1 suoritetaan

en: Command line 2
fi: Komentorivi 2

en: Command line to be executed in shell when run_command2 is invoked
fi: Suoritettava komentorivi, kun run_command2 suoritetaan

en: Command line 3
fi: Komentorivi 3

en: Command line to be executed in shell when run_command3 is invoked
fi: Suoritettava komentorivi, kun run_command3 suoritetaan

en: Command line 4
fi: Komentorivi 4

en: Command line to be executed in shell when run_command4 is invoked
fi: Suoritettava komentorivi, kun run_command4 suoritetaan

en: Command line 5
fi: Komentorivi 5

en: Command line to be executed in shell when run_command5 is invoked
fi: Suoritettava komentorivi, kun run_command5 suoritetaan

en: Command line 6
fi: Komentorivi 6

en: Command line to be executed in shell when run_command6 is invoked
fi: Suoritettava komentorivi, kun run_command6 suoritetaan

en: Command line 7
fi: Komentorivi 7

en: Command line to be executed in shell when run_command7 is invoked
fi: Suoritettava komentorivi, kun run_command7 suoritetaan

en: Command line 8
fi: Komentorivi 8

en: Command line to be executed in shell when run_command8 is invoked
fi: Suoritettava komentorivi, kun run_command8 suoritetaan

en: Command line 9
fi: Komentorivi 9

en: Command line to be executed in shell when run_command9 is invoked
fi: Suoritettava komentorivi, kun run_command9 suoritetaan

en: Command line 10
fi: Komentorivi 10

en: Command line to be executed in shell when run_command10 is invoked
fi: Suoritettava komentorivi, kun run_command10 suoritetaan

en: Command line 11
fi: Komentorivi 11

en: Command line to be executed in shell when run_command11 is invoked
fi: Suoritettava komentorivi, kun run_command11 suoritetaan

en: Command line 12
fi: Komentorivi 12

en: Key Bindings
fi: Näppäinsidokset

en: Run command 0
fi: Suorita komento 0

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command0
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command0

en: Run command 1
fi: Suorita komento 1

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command1
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command1

en: Run command 2
fi: Suorita komento 2

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command2
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command2

en: Run command 3
fi: Suorita komento 3

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command3
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command3

en: Run command 4
fi: Suorita komento 4

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command4
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command4

en: Run command 5
fi: Suorita komento 5

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command5
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command5

en: Run command 6
fi: Suorita komento 6

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command6
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command6

en: Run command 7
fi: Suorita komento 7

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command7
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command7

en: Run command 8
fi: Suorita komento 8

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command8
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command8

en: Run command 9
fi: Suorita komento 9

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command9
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command9

en: Run command 10
fi: Suorita komento 10

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command10
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command10

en: Run command 11
fi: Suorita komento 11

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command11
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command11

en: Run command 12
fi: Suorita komento 12

en: Button Bindings
fi: Näppäinsidokset

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command0
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command0

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command1
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command1

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command2
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command2

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command3
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command3

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command4
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command4

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command5
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command5

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command6
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command6

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command7
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command7

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command8
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command8

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command9
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command9

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command10
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command10

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command11
fi: Näppäinyhdistelmä, jota painettaessa ajetaan komento command11

en: Edge Bindings
fi: Reunasidokset

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command0
fi: Reuna, johon siirryttäessä ajetaan komento command0

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command1
fi: Reuna, johon siirryttäessä ajetaan komento command1

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command2
fi: Reuna, johon siirryttäessä ajetaan komento command2

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command3
fi: Reuna, johon siirryttäessä ajetaan komento command3

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command4
fi: Reuna, johon siirryttäessä ajetaan komento command4

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command5
fi: Reuna, johon siirryttäessä ajetaan komento command5

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command6
fi: Reuna, johon siirryttäessä ajetaan komento command6

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command7
fi: Reuna, johon siirryttäessä ajetaan komento command7

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command8
fi: Reuna, johon siirryttäessä ajetaan komento command8

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command9
fi: Reuna, johon siirryttäessä ajetaan komento command9

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command10
fi: Reuna, johon siirryttäessä ajetaan komento command10

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command11
fi: Reuna, johon siirryttäessä ajetaan komento command11

en: General Options
fi: Yleiset asetukset

en: General compiz options
fi: Yleiset Compizin asetukset

en: Active Plugins
fi: Käytössä olevat liitännäiset

en: List of currently active plugins
fi: Lista tällä hetkellä aktiivisista liitännäisistä

en: Audible Bell
fi: Kuuluva äänimerkki

en: Audible system beep
fi: Kuuluva järjestelmän huomautus

en: Ignore Hints When Maximized
fi: Jätä huomiotta vihjeet suurennettaessa

en: Ignore size increment and aspect hints when window is maximized
fi: Ohita kokolisäys- ja kuvasuhdevihjeet ikkunaa suurennettaessa

en: Hide Skip Taskbar Windows
fi: Piilota tehtäväpalkissa näkymättömät ikkunat

en: Hide windows not in taskbar when entering show desktop mode
fi: Piilota ikkunat jotka eivät ole ikkunaluettelossa, kun käytetään "näytä työpöytä" -toimintoa

en: Edge Trigger Delay
fi: Reunaliipaisimen viive

en: Duration the pointer must rest in a screen edge before an edge action is taken.
fi: Osoittimen paikallaanoloaika näytön reunalla, ennen kuin reunatoiminto suoritetaan.

en: Ping Delay
fi: Ikkunoiden tummentamisen viive

en: Interval between ping messages
fi: Viive ping-viestien välillä

en: Display Settings
fi: Näyttöasetukset

en: Texture Filter
fi: Tekstuurisuodatin

en: Texture filtering
fi: Tekstuurisuodatus

en: Fast
fi: Nopea

en: Good
fi: Hyvä

en: Best
fi: Paras

en: Focus &amp; Raise Behavior
fi: Kohdistus- ja nostokäyttäytyminen

en: Click To Focus
fi: Tarkenna hiiren napsautuksesta

en: Click on window moves input focus to it
fi: Hiiren napsautus ikkunalla tarkentaa sen

en: Raise On Click
fi: Nosta napsautuksesta

en: Raise windows when clicked
fi: Nosta ikkuna napsautuksesta

en: Auto-Raise
fi: Automaattinosto

en: Raise selected windows after interval
fi: Nosta valittu ikkuna tietyn ajan jälkeen

en: Auto-Raise Delay
fi: Automaattinoston viive

en: Interval before raising selected windows
fi: Aikaväli ennen valittujen ikkunoiden nostamista

en: Key bindings
fi: Pikanäppäimet

en: Close active window
fi: Sulje aktiivinen ikkuna

en: Raise Window
fi: Nosta ikkuna

en: Raise window above other windows
fi: Nosta ikkuna muiden päälle

en: Lower Window
fi: Laske ikkuna

en: Lower window beneath other windows
fi: Laske ikkuna taka-alalle

en: Unmaximize active window
fi: Palauta suurenettu aktiivinen ikkuna

en: Minimize active window
fi: Pienennä aktiivinen ikkuna

en: Maximize active window
fi: Suurenna aktiivinen ikkuna

en: Maximize Window Horizontally
fi: Suurenna ikkunaa vaakatasossa

en: Maximize active window horizontally
fi: Suurenna aktiivista ikkunaa vaakatasossa

en: Maximize Window Vertically
fi: Suurenna ikkunaa pystytasossa

en: Maximize active window vertically
fi: Suurenna aktiivista ikkunaa pystytasossa

en: Window menu button binding
fi: Ikkunavalikon näppäinyhdistelmä

en: Window menu key binding
fi: Määrittää näppäinyhdistelmän ikkunavalikolle, joka saadaan myös klikkaamalla ikkunan kehystä vasemmalla hiiren painikkeella

en: Show Desktop
fi: Näytä työpöytä

en: Hide all windows and focus desktop
fi: Piilota kaikki ikkunat ja näytä työpöytä

en: Toggle Window Maximized
fi: Suurenna ikkuna

en: Toggle active window maximized
fi: Suurenna aktiivinen ikkuna

en: Toggle Window Maximized Horizontally
fi: Suurenna ikkuna vaakatasossa

en: Toggle active window maximized horizontally
fi: Suurenna aktiivinen ikkuna vaakatasossa

en: Toggle Window Maximized Vertically
fi: Suurenna ikkuna pystytasossa

en: Toggle active window maximized vertically
fi: Suurenna aktiivinen ikkuna pystytasossa

en: Toggle Window Shaded
fi: Pienennä ikkuna kehystilaan

en: Toggle active window shaded
fi: Pienennä aktiivinen ikkuna kehystilaan

en: Slow Animations
fi: Hitaat animaatiot

en: Toggle use of slow animations
fi: Ota käyttöön hitaat animaatiot

en: Desktop Size
fi: Työpöydän koko

en: Horizontal Virtual Size
fi: Virtuaalinen koko leveyssuunnassa

en: Screen size multiplier for horizontal virtual size
fi: Näytön virtuaalikoon kerroin todelliseen kokoon leveyssuunnassa

en: Vertical Virtual Size
fi: Pystysuuntainen virtuaalinen koko

en: Screen size multiplier for vertical virtual size
fi: Näytön virtuaalikoon kerroin todelliseen kokoon pystysuunnassa

en: Lighting
fi: Valaistus

en: Use diffuse light when screen is transformed
fi: Käytä hajavaloa ruudun muuttuessa

en: Detect Refresh Rate
fi: Tunnista virkistystaajuus

en: Automatic detection of refresh rate
fi: Virkistystaajuuden automaattinen tunnistus

en: Refresh Rate
fi: Virkistystaajuus

en: The rate at which the screen is redrawn (times/second)
fi: Kuinka usein ruutu päivitetään (1-200 krt/s)

en: Detect Outputs
fi: Tunnista ulostulot

en: Automatic detection of output devices
fi: Ulostulolaitteiden automaattinen tunnistus

en: Overlapping Output Handling
fi: Päällekkäisten ulostulojen käsittely

en: Which one of overlapping output devices should be preferred
fi: Mitä päällekkäisistä ulostulolaitteista suositaan

en: Smart mode
fi: Älykäs tila

en: Prefer larger output
fi: Suosi suurempaa ulostuloa

en: Prefer smaller output
fi: Suosi pienempää ulostuloa

en: Outputs
fi: Ulostulot

en: List of strings describing output devices
fi: Ulostulolaitteita kuvaavien merkkijonojen luettelo

en: Sync To VBlank
fi: Synkronoi VBlankiin

en: Only perform screen updates during vertical blanking period
fi: Suorita vain näyttöpäivitykset pystytasossa tehtävän tyhjäyksen aikana

en: Focus Prevention Level
fi: Kohdistuksen eston taso

en: Level of focus stealing prevention
fi: Kohdistuksen nappaamisen eston taso

en: Off
fi: Pois päältä

en: Low
fi: Matala

en: Normal
fi: Tavallinen

en: High
fi: Korkea

en: Very High
fi: Hyvin korkea

en: Focus Prevention Windows
fi: Keskityksen estäminen ikkunoissa

en: Focus prevention windows
fi: Keskityksen estäminen ikkunoissa

en: Unredirect Fullscreen Windows
fi: Kokoruutuikkunoita ei uudelleenohjata

en: Allow drawing of fullscreen windows to not be redirected to offscreen pixmaps
fi: Kokoruutuikkunoita ei uudelleenohjata piilotetuille pikselikartoille

en: Default Icon
fi: Oletuskuvake

en: Default window icon image
fi: Oletuskuva ikkunoille, joilla ei ole kuvaketta

en: Force independent output painting.
fi: Pakota ulostulojen itsenäinen piirto.

en: Paint each output device independly, even if the output devices overlap
fi: Piirrä jokainen ulostulolaite itsenäisesti, vaikka ulostulolaitteet olisivat päällekkäin

en: Texture Compression
fi: Tekstuurien pakkaus

en: If available use compression for textures converted from images
fi: Käytä pakkausta kuvista muunnetuille tekstuureille, jos mahdollista

en: Desktop Cube
fi: Työpöytäkuutio

en: Place windows on cube
fi: Asettele ikkunat työpöytäkuution pinnalle

en: Unfold
fi: Avaa

en: Unfold cube
fi: Avaa kuutio

en: Next Slide
fi: Seuraava dia

en: Advance to next slide
fi: Etene seuraavaan diaan

en: Prev Slide
fi: Edellinen dia

en: Go back to previous slide
fi: Takaisin edelliseen diaan

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling
fi: Luo mipmap skaalauksen laadun parantamiseksi mikäli se on mahdollista

en: Multi Output Mode
fi: Useita ulostuloja

en: Selects how the cube is displayed if multiple output devices are used.
fi: Valitsee miten kuutio näyetään jos käyettään usempaa kuin yhtä ulostulo laitetta (näyttöä)

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Multiple cubes
fi: Useita kuutioita

en: One big cube
fi: Yksi iso kuutio

en: Behavior
fi: Käyttäytyminen

en: Inside Cube
fi: Kuution sisäpinta

en: Inside cube
fi: Näyttää kuution sisäpinnan

en: Acceleration
fi: Kiihdytys

en: Fold Acceleration
fi: Kiihdytyskerroin

en: Speed
fi: Nopeus

en: Fold Speed
fi: Nopeuskerroin

en: Timestep
fi: Aikaviive

en: Fold Timestep
fi: Aikaviivekerroin

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Cube Color
fi: Kuution väri

en: Color of top and bottom sides of the cube
fi: Kuution pohjan ja kannen väri

en: Cube Caps
fi: Kuution kannet

en: Scale image
fi: Skaalaa kuvaa

en: Scale images to cover top face of cube
fi: Skaalaa kuva kuution katon kokoiseksi

en: Image files
fi: Kuvatiedostot

en: List of PNG and SVG files that should be rendered on top face of cube
fi: Lista kuution päälle asetettavista PNG- ja SVG-tiedostoista

en: Adjust Image
fi: Sovita kuva

en: Adjust top face image to rotation
fi: Sovita kannen ja pohjan kuva kuutiolle

en: Skydome
fi: Taivas

en: Render skydome
fi: Piirrä taivas

en: Skydome Image
fi: Taivaan kuva

en: Image to use as texture for the skydome
fi: Taivaankannen tekstuurina käytettävä kuva

en: Animate Skydome
fi: Animoi Taivaankansi

en: Animate skydome when rotating cube
fi: Animoi taivaankansi työpöytäkuutiota kääntäessä

en: Skydome Gradient Start Color
fi: Liukuvärin aloitusväri

en: Color to use for the top color-stop of the skydome-fallback gradient
fi: Ylin väri taivaankannen liukuvärissä

en: Skydome Gradient End Color
fi: Liukuvärin lopetusväri

en: Color to use for the bottom color-stop of the skydome-fallback gradient
fi: Alin väri taivaankannen liukuvärissä

en: Transparent Cube
fi: Läpinäkyvä kuutio

en: Opacity During Rotation
fi: Läpikuultavuus pyörityksen aikana

en: Opacity of desktop window during rotation.
fi: Työpöytien läpinäkyvyys pyörityksen aikana

en: Opacity When Not Rotating
fi: Läpikuultavuus kun kuutiota ei pyöritetä

en: Opacity of desktop window when not rotating.
fi: Työpöytien läpinäkyvyys kun kuutiota ei pyöritetä

en: Transparency Only on Mouse Rotate
fi: Läpinäkyvä vain hiirellä pyörittäessä

en: Initiates Cube transparency only if rotation is mouse driven.
fi: Kuutio on läpinäkyvä vain kun sitä käännetään hiirellä

en: D-Bus Control Backend
fi: D-Bus-hallinnan taustaosa

en: Window Decoration
fi: Ikkunan kehykset

en: Window decorations
fi: Ikkunan kehyksen asetukset

en: Shadow Radius
fi: Varjon säde

en: Drop shadow radius
fi: Varjon säde

en: Shadow Opacity
fi: Varjon läpinäkyvyys

en: Drop shadow opacity
fi: Varjon läpinäkyvyys

en: Shadow Color
fi: Varjon väri

en: Drop shadow color
fi: Varjon väri

en: Shadow Offset X
fi: Varjon X-poikkeama

en: Drop shadow X offset
fi: Varjon X-poikkeama

en: Shadow Offset Y
fi: Varjon Y-poikkeama

en: Drop shadow Y offset
fi: Varjon Y-poikkeama

en: Command
fi: Komento

en: Decorator command line that is executed if no decorator is already running
fi: Kehystyskomento, joka suoritetaan kehystimen puuttuessa

en: Allow mipmaps to be generated for decoration textures
fi: Salli mipmap kuvioiden käyttäminen kehysten tekstuureihin

en: Decoration windows
fi: Ikkunatyypit, joilla tulisi olla kehykset

en: Windows that should be decorated
fi: Ikkunatyypit, jotka tulisi kehystää

en: Shadow windows
fi: Ikkunatyypit, joilla tulisi olla varjo

en: Windows that should have a shadow
fi: Ikkunatyypit, joille tulisi lisätä varjo

en: Fading Windows
fi: Ikkunoiden häivytys

en: Fade in windows when mapped and fade out windows when unmapped
fi: Ikkunat häivytetään näkyvistä/näkyviin

en: Fade Mode
fi: Häivytystapa

en: Window fade mode
fi: Ikkunan häivytystapa

en: Constant speed
fi: Vakionopeus

en: Constant time
fi: Vakioaika

en: Fade Speed
fi: Häivytyksen nopeus

en: Window fade speed in "Constant speed" mode
fi: Ikkunan häivytysnopeus "Vakionopeus"-tilassa

en: Fade Time
fi: Häivytysviive

en: Window fade time (in ms) in "Constant time" mode
fi: Ikkunan häivytysaika (millisekunneissa) "Vakioaika"-tilassa

en: Fade windows
fi: Häivytä ikkunat

en: Windows that should be fading
fi: Ikkunatyypit, joita tulisi häivyttää

en: Visual Bell
fi: Näkyvä kello

en: Fade effect on system beep
fi: Häivitystehoste järjestelmän piipauksesta

en: Fullscreen Visual Bell
fi: Kokoruudun näkyvä kello

en: Fullscreen fade effect on system beep
fi: Kokoruudun häivytystehoste järjestelmän piippauksesta

en: Fade On Minimize/Open/Close
fi: Häivytä pienentämisen, avaamisen ja sulkemisen yhteydessä

en: Fade effect on minimize/open/close window events
fi: Häivystehoste pienentämisen, avaamisen ja sulkemisen yhteydessä

en: Dim Unresponsive Windows
fi: Himmennä ikkunat, jotka eivät vastaa

en: Dim windows that are not responding to window manager requests
fi: Himmennä ikkunat, jotka eivät vastaa ikkunanhallinnan pyyntöihin

en: Unresponsive Window Brightness
fi: Kirkkaus ikkunoille, jotka eivät vastaa

en: Brightness (in %) of unresponsive windows
fi: Kirkkaus prosenteissa ikkunoille, jotka eivät vastaa

en: Unresponsive Window Saturation
fi: Värikylläisyys ikkunoille, jotka eivät vastaa

en: Saturation (in %) of unresponsive windows
fi: Värikylläisyys prosenteissa ikkunoille, jotka eivät vastaa

en: Userspace File System
fi: Käyttäjätilan tiedostojärjestelmä

en: Userspace file system
fi: Käyttäjätilan tiedostojärjestelmä

en: Mount Point
fi: Liitoskohta

en: Mount point
fi: Liitoskohta

en: GLib main loop support
fi: GLib-pääsilmukan tuki

en: MATE Compatibility
fi: MATE-yhteensopivuus

en: Options that keep Compiz compatible to the MATE desktop environment
fi: Valinnat, joilla Compiz pidetään yhteensopivana MATE-työpöytäympäristön kanssa

en: Show Main Menu
fi: Näytä päävalikko

en: Show the main menu
fi: Näytä päävalikko

en: Run Dialog
fi: Suorita komento -valintaikkuna

en: Show Run Application dialog
fi: Näytä Suorita komento -valintaikkuna

en: Screenshot command line
fi: Kuvakaappauksen komento

en: Take a screenshot
fi: Ota kuvankaappaus

en: Window screenshot command line
fi: Ikkunan kuvakaappauksen komento

en: Take a screenshot of a window
fi: Ota kuvankaappaus ikkunasta

en: Run terminal command
fi: Suorita päätekomento

en: Terminal command line
fi: Päätteen komentorivi

en: Open a terminal
fi: Avaa pääte

en: Ini Flat File Backend
fi: Struktuurittomien Ini-viestien tietokannan hallinta

en: File change notification plugin
fi: Käyttäjätilan tiedostojärjestelmä

en: Minimize Effect
fi: Pienennystehoste

en: Transform windows when they are minimized and unminimized
fi: Animoi ikkunoiden pienennys ja suurennus

en: Minimize speed
fi: Pienennykseen käytetty aika

en: Minimize timestep
fi: Pienennyksen aikaväli

en: Minimize Windows
fi: Pienennä ikkunat

en: Windows that should be transformed when minimized
fi: Ikkunatyypit, jotka tulisi muuntaa pienennettäessä

en: Shade Resistance
fi: Varjon vastussauma

en: Shade resistance
fi: Varjon vastussauma

en: Move Window
fi: Siirrä Ikkuna

en: Move window
fi: Ikkunan siirtäminen

en: Initiate Window Move
fi: Siirrä ikkunaa

en: Start moving window
fi: Aloita ikkunan siirtäminen

en: Opacity
fi: Läpinäkyvyys

en: Opacity level of moving windows
fi: Liikkuvien ikkunoiden läpinäkyvyys

en: Constrain Y
fi: Rajoita Y-koordinaatti

en: Constrain Y coordinate to workspace area
fi: Rajoita Y-koordinaatti työskentelyalueelle

en: Snapoff maximized windows
fi: Vapauta suurennetut ikkunat

en: Snapoff and auto unmaximized maximized windows when dragging
fi: Vapauta ja palauta suurennetut ikkunat automaattisesti siirrettäessä

en: Lazy Positioning
fi: Laiska sijoittaminen

en: Do not update the server-side position of windows until finished moving
fi: Älä päivitä serveripuolen sijaintia ikkunoissa kunnes siirtäminen on valmis

en: Opacity, Brightness and Saturation
fi: Peittävyys, kirkkaus ja värikylläisyys

en: Opacity, Brightness and Saturation adjustments
fi: Peittävyyden, kirkkauden ja värikylläisyyden muuttaminen

en: Opacity Increase
fi: Peittävyyden lisääminen

en: Opacity Decrease
fi: Peittävyyden vähentäminen

en: Brightness
fi: Kirkkaus

en: Brightness Increase
fi: Kirkkauden lisääminen

en: Brightness Decrease
fi: Kirkkauden vähentäminen

en: Saturation
fi: Kylläisyys

en: Saturation Increase
fi: Kylläisyyden lisääminen

en: Saturation Decrease
fi: Kylläisyyden vähentäminen

en: Step
fi: Askel

en: Opacity Step
fi: Peittävyyden säädön askel

en: Window specific settings
fi: Ikkunakohtaiset asetukset

en: Windows
fi: Ikkunat

en: Windows that should have a different opacity by default
fi: Ikkunat joilla tulisi oletuksena olla eriävä peittävyys

en: Window values
fi: Ikkunoiden arvot

en: Opacity values for windows
fi: Peittävyysarvot ikkunoille

en: Brightness Step
fi: Kirkkauden säädön askel

en: Windows that should have a different brightness by default
fi: Ikkunat joilla tulisi oletuksena olla eriävä kirkkaus

en: Brightness values for windows
fi: Kirkkausarvot ikkunoille

en: Saturation Step
fi: Kylläisyyden säädön askel

en: Windows that should have a different saturation by default
fi: Ikkunat joilla tulisi oletuksena olla eriävä värikylläisyys

en: Saturation values for windows
fi: Kylläisyysarvot ikkunoille

en: Place Windows
fi: Sijoita ikkunat

en: Place windows at appropriate positions when mapped
fi: Sijoita ikkunat sopiville paikoille niiden ilmestyessä

en: Workarounds
fi: Poikkeukset

en: Window placement workarounds
fi: Poikkeukset ikkunoiden sijoittamisessa

en: Placement Mode
fi: Käyetettävä metodi sijoittamisessa

en: Algorithm to use for window placement
fi: Ikkunan sijoittamiseen käyettettävä algoritmi

en: Cascade
fi: Porrasta

en: Centered
fi: Keskitetty

en: Smart
fi: Älykäs

en: Maximize
fi: Suurenna

en: Random
fi: Satunnainen

en: Selects how window placement should behave if multiple outputs are selected
fi: Määrittää kuinka ikkunoiden sijoittelun tulisi toimia, jos valittuina on useita ulostuloja

en: Use active output device
fi: Käytä aktiivista ulostulolaitetta

en: Use output device with pointer
fi: Käytä osoittimen sisältämää ulostulolaitetta

en: Use output device of focused window
fi: Käytä kohdistetun ikkunan ulostulolaitetta

en: Place across all outputs
fi: Sijoita kaikkien ulostulojen kesken

en: Force Placement Windows
fi: Pakotetun sijoittelun ikkunat

en: Windows that should forcedly be placed, even if they indicate the window manager should avoid placing them.
fi: Ikkunatyypit, jotka tulisi pakotetusti sijoittaa paikoilleen, vaikka ne kieltäisivät ikkunointiohjelmaa tekemästä niin.

en: Fixed Window Placement
fi: Määrätty ikkunoiden sijoittelu

en: Windows with fixed positions
fi: Ikkunatyypit, joilla määrätyt sijainnit

en: Positioned windows
fi: Sijoitetut ikkunat

en: Windows that should be positioned by default
fi: Ikkunatyypit, jotka tulisi sijoittaa oletuksena

en: X Positions
fi: X-sijainnit

en: X position values
fi: X-sijainnin arvot

en: Y Positions
fi: Y-sijainnit

en: Y position values
fi: Y-sijainnin arvot

en: Keep In Workarea
fi: Pidä työtilassa

en: Keep placed window in work area, even if that means that the position might differ from the specified position
fi: Pidä asetettu ikkuna työtilassa, vaikka se tarkoittaisi sijainnin eriävyyttä määritellystä sijainnista

en: Windows with fixed viewport
fi: Ikkunatyypit, joilla määrätty työtila

en: Viewport positioned windows
fi: Tiettyyn työpöytään sijoitettavat ikkunat

en: Windows that should be positioned in specific viewports by default
fi: Ikkunatyypit, jotka tulisi sijoittaa tiettyyn työpöytään oletuksena

en: X Viewport Positions
fi: Näkymän X-sijainnit

en: Horizontal viewport positions
fi: Työpöytien vaakataso-sijainti

en: Y Viewport Positions
fi: Näkymän Y-sijainnit

en: Vertical viewport positions
fi: Työpöytien pystytaso-sijainti

en: Png
fi: PNG

en: Png image loader
fi: PNG-kuvien lataaja

en: Regex Matching
fi: Lauseketäsmäys

en: Regex window matching
fi: Lausekkeen määrittelemien ikkunoiden täsmäys

en: Resize Window
fi: Muuta ikkunan kokoa

en: Resize window
fi: Muuta ikkunan kokoa

en: Bindings
fi: Pikanäppäimet

en: Initiate Normal Window Resize
fi: Aloita ikkunan koon muuttaminen tavallista tapaa käyttäen

en: Start resizing window normally
fi: Aloita ikkunan koon muuttaminen tavallisesti

en: Initiate Outline Window Resize
fi: Aloita ikkunan koon muuttaminen ääriviiva-tapaa käyttäen

en: Start resizing window with outline
fi: Aloita ikkunan koon muuttaminen ääriviivaa käyttäen

en: Initiate Rectangle Window Resize
fi: Aloita ikkunan koon muuttaminen suorakulmio-tapaa käyttäen

en: Start resizing window with rectangle
fi: Aloita ikkunan koon muuttaminen suorakulmiota käyttäen

en: Initiate Stretch Window Resize
fi: Aloita ikkunan koon muuttaminen venytys-tapaa käyttäen

en: Start resizing window by stretching it
fi: Aloita ikkunan koon muuttaminen venyttämällä

en: Initiate Window Resize
fi: Muuta ikkunan kokoa

en: Start resizing window
fi: Aloita ikkunan koon muuttaminen

en: Default Resize Mode
fi: Koon muuttamisen oletustapa

en: Default mode used for window resizing
fi: Ikkunan koon muuttamiseen käytettävä oletustapa

en: Outline
fi: Ääriviiva

en: Rectangle
fi: Suorakulmio

en: Stretch
fi: Venytä

en: Border Color
fi: Reunan väri

en: Border color used for outline and rectangle resize modes
fi: Reunan väri, jota käytetätään Ääriviiva- ja Suorakulmio-venytys metodeille

en: Fill Color
fi: Täyttöväri

en: Fill color used for rectangle resize mode
fi: Täyttöväri suorakulmio-tapaan

en: Normal Resize Windows
fi: Ikkunan koon muuttaminen tavallisesti

en: Windows that normal resize should be used for
fi: Ikkunat, joilla käytetään normaalia koon muuttamista

en: Outline Resize Windows
fi: Ikkunan koon muuttaminen ääriviivoilla

en: Windows that outline resize should be used for
fi: Ikkunat, joilla käytetään ääriviivatapaa koon muuttamiseen

en: Rectangle Resize Windows
fi: Ikkunan koon muttaminen suorakulmiolla

en: Windows that rectangle resize should be used for
fi: Ikkunat, joilla käytetään suorakulmiota koon muuttamiseen

en: Stretch Resize Windows
fi: Ikkunan koon muttaminen Venytä metodilla

en: Windows that stretch resize should be used for
fi: Ikkunat, joilla käytetään venyttämistä koon muuttamista

en: Rotate Cube
fi: Käännä kuutiota

en: Rotate desktop cube
fi: Käännä työpöytäkuutiota

en: Edge Flip Pointer
fi: Käännä seuraavaan työpöytään siirtäessä osoitinta reunaan

en: Flip to next viewport when moving pointer to screen edge
fi: Vaihda seuraavaan työpöytään vedettäessä osoitinta ruudun reunaa vasten.

en: Edge Flip Move
fi: Käännä seuraavaan työpöytään siirtäessä ikkunan reunaan

en: Flip to next viewport when moving window to screen edge
fi: Vaihda seuraavaan työpöytään vedettäessä ikkunaa ruudun reunaa vasten.

en: Edge Flip DnD
fi: Käännä seuraavaan työpöytään siirtäessä objektia reunaan

en: Flip to next viewport when dragging object to screen edge
fi: Vaihda seuraavaan työpöytään vedettäessä objektia ruudun reunaa vasten.

en: Flip Time
fi: Käännön kesto

en: Timeout before flipping viewport
fi: Aikakatkaisu ennen näkymän vaihtamista

en: Raise on rotate
fi: Nosta pyörittäessä

en: Raise window when rotating
fi: Nosta ikkuna pyörittäessä

en: Rotate cube
fi: Kuution kääntö

en: Start Rotation
fi: Aloita kääntäminen

en: Rotate Left
fi: Käännä vasemmalle

en: Rotate left
fi: Kääntää kuution vasemmalle

en: Rotate Right
fi: Käännä oikealle

en: Rotate right
fi: Kääntää kuution oikealle

en: Rotate Left with Window
fi: Käännä vasemmalle ikkunan kanssa

en: Rotate left and bring active window along
fi: Kääntää kuution vasemmalle aktiivisen ikkuna kanssa

en: Rotate Right with Window
fi: Käännä oikealle ikkunan kanssa

en: Rotate right and bring active window along
fi: Kääntää kuution oikealle aktiivisen ikkuna kanssa

en: Rotate To
fi: Käännä

en: Rotate to viewport
fi: Käännä näkymään

en: Rotate window
fi: Käännä ikkunaa

en: Rotate with window
fi: Käännä ikkunan kanssa

en: Rotate Flip Left
fi: Kierrä vasemmalle

en: Flip to left viewport and warp pointer
fi: Käännä vasempaan työtilaan ja siirrä osoitin

en: Rotate Flip Right
fi: Kierrä oikealle

en: Flip to right viewport and warp pointer
fi: Käännä oikeaan työtilaan ja siirrä osoitin

en: Rotate to cube face
fi: Käännä työpöydälle

en: Rotate To Face 1
fi: Käännä työpöydälle 1

en: Rotate to face 1
fi: Käännä työpöydälle 1

en: Rotate To Face 2
fi: Käännä työpöydälle 2

en: Rotate to face 2
fi: Käännä työpöydälle 2

en: Rotate To Face 3
fi: Käännä työpöydälle 3

en: Rotate to face 3
fi: Käännä työpöydälle 3

en: Rotate To Face 4
fi: Käännä työpöydälle 4

en: Rotate to face 4
fi: Käännä työpöydälle 4

en: Rotate To Face 5
fi: Käännä työpöydälle 5

en: Rotate to face 5
fi: Käännä työpöydälle 5

en: Rotate To Face 6
fi: Käännä työpöydälle 6

en: Rotate to face 6
fi: Käännä työpöydälle 6

en: Rotate To Face 7
fi: Käännä työpöydälle 7

en: Rotate to face 7
fi: Käännä työpöydälle 7

en: Rotate To Face 8
fi: Käännä työpöydälle 8

en: Rotate to face 8
fi: Käännä työpöydälle 8

en: Rotate To Face 9
fi: Käännä työpöydälle 9

en: Rotate to face 9
fi: Käännä työpöydälle 9

en: Rotate To Face 10
fi: Käännä työpöydälle 10

en: Rotate to face 10
fi: Käännä työpöydälle 10

en: Rotate To Face 11
fi: Käännä työpöydälle 11

en: Rotate to face 11
fi: Käännä työpöydälle 11

en: Rotate To Face 12
fi: Käännä työpöydälle 12

en: Rotate to face 12
fi: Käännä työpöydälle 12

en: Rotate to cube face with window
fi: Käännä työpöydälle ikkunan kanssa

en: Rotate To Face 1 with Window
fi: Käännä työpöydälle 1 ikkunan kanssa

en: Rotate to face 1 and bring active window along
fi: Käännä työpöydälle 1 aktiivisen ikkuna kanssa

en: Rotate To Face 2 with Window
fi: Käännä työpöydälle 2 ikkunan kanssa

en: Rotate to face 2 and bring active window along
fi: Käännä työpöydälle 2 aktiivisen ikkuna kanssa

en: Rotate To Face 3 with Window
fi: Käännä työpöydälle 3 ikkunan kanssa

en: Rotate to face 3 and bring active window along
fi: Käännä työpöydälle 3 aktiivisen ikkuna kanssa

en: Rotate To Face 4 with Window
fi: Käännä työpöydälle 4 ikkunan kanssa

en: Rotate to face 4 and bring active window along
fi: Käännä työpöydälle 4 aktiivisen ikkuna kanssa

en: Rotate To Face 5 with Window
fi: Käännä työpöydälle 5 ikkunan kanssa

en: Rotate to face 5 and bring active window along
fi: Käännä työpöydälle 5 aktiivisen ikkuna kanssa

en: Rotate To Face 6 with Window
fi: Käännä työpöydälle 6 ikkunan kanssa

en: Rotate to face 6 and bring active window along
fi: Käännä työpöydälle 6 aktiivisen ikkuna kanssa

en: Rotate To Face 7 with Window
fi: Käännä työpöydälle 7 ikkunan kanssa

en: Rotate to face 7 and bring active window along
fi: Käännä työpöydälle 7 aktiivisen ikkuna kanssa

en: Rotate To Face 8 with Window
fi: Käännä työpöydälle 8 ikkunan kanssa

en: Rotate to face 8 and bring active window along
fi: Käännä työpöydälle 8 aktiivisen ikkuna kanssa

en: Rotate To Face 9 with Window
fi: Käännä työpöydälle 9 ikkunan kanssa

en: Rotate to face 9 and bring active window along
fi: Käännä työpöydälle 9 aktiivisen ikkuna kanssa

en: Rotate To Face 10 with Window
fi: Käännä työpöydälle 10 ikkunan kanssa

en: Rotate to face 10 and bring active window along
fi: Käännä työpöydälle 10 aktiivisen ikkuna kanssa

en: Rotate To Face 11 with Window
fi: Käännä työpöydälle 11 ikkunan kanssa

en: Rotate to face 11 and bring active window along
fi: Käännä työpöydälle 11 aktiivisen ikkuna kanssa

en: Rotate To Face 12 with Window
fi: Käännä työpöydälle 12 ikkunan kanssa

en: Rotate to face 12 and bring active window along
fi: Käännä työpöydälle 12 aktiivisen ikkuna kanssa

en: Pointer Invert Y
fi: Peilaa osoittimen Y-akseli

en: Invert Y axis for pointer movement
fi: Peilaa osoittimen Y-suuntainen liike

en: Pointer Sensitivity
fi: Osoittimen herkkyys

en: Sensitivity of pointer movement
fi: Osoitinliikkeen herkkyys

en: Rotation Acceleration
fi: Kääntämiskiihdytys

en: Snap To Top Face
fi: Kiinnitä kattoon

en: Snap Cube Rotation to Top Face
fi: Kiinnitä kääntäminen kuution kattoon

en: Snap To Bottom Face
fi: Kiinnitä pohjaan

en: Snap Cube Rotation to Bottom Face
fi: Kiinnitä kääntäminen kuution pohjaan

en: Rotation Speed
fi: Kääntämisnopeus

en: Rotation Timestep
fi: Kääntämisaikaväli

en: Rotation Zoom
fi: Zoomaus käännettäessä

en: Scale
fi: Skaalaus

en: Scale windows
fi: Määrittää ikkunatyypit, jotka tulisi skaalata skaalaustilassa

en: Key Bindings Toggle Scale Mode
fi: Pikanäppäimet kytkevät skaalaustilan päälle/pois

en: Key bindings toggle scale mode instead of enabling it when pressed and disabling it when released.
fi: Pikanäppäimet vaihtavat skaalaustilaa sen sijaan että ottaisivat painettaessa käyttöön ja vapautettaessa pois käytöstä.

en: Button Bindings Toggle Scale Mode
fi: Pikanäppäimet kytkevät skaalaustilan päälle/pois

en: Button bindings toggle scale mode instead of enabling it when pressed and disabling it when released.
fi: Pikanäppäimet vaihtavat skaalaustilaa sen sijaan että ottaisivat sen käyttöön painettaessa ja pois käytöstä vapautettaessa.

en: Initiate Window Picker
fi: Käynnistä ikkunavalitsin

en: Layout and start transforming windows
fi: Asettele ja ala mukauttaa ikkunoita

en: Initiate Window Picker For All Windows
fi: Aktivoi ikkunavalitsin kaikille ikkunoille

en: Layout and start transforming all windows
fi: Asettele ja ala mukauttaa kaikkia ikkunoita

en: Initiate Window Picker For Window Group
fi: Aktivoi ikkunavalitsin ikkunaryhmälle

en: Layout and start transforming window group
fi: Asettele ja ala mukauttaa ikkunaryhmää

en: Initiate Window Picker For Windows on Current Output
fi: Aktivoi ikkunavalitsin ikkunoille nykyisessä ulostulossa

en: Layout and start transforming windows on current output
fi: Asettele ja ala mukauttaa ikkunoita nykyisessä ulostulossa

en: Click Desktop to Show Desktop
fi: Näytä työpöytä siihen klikatessa

en: Enter Show Desktop mode when Desktop is clicked during Scale
fi: Siirry työpöytätilaan kun työpöytää klikataan skaalauksen aikana

en: Spacing
fi: Tila

en: Space between windows
fi: Ikkunoiden välinen tila

en: Scale speed
fi: Skaalausnopeus

en: Scale timestep
fi: Skaalausaikaväli

en: Darken Background
fi: Tummenna tausta

en: Darken background when scaling windows
fi: Tummenna tausta ikkunoita skaalatessa

en: Amount of opacity in percent
fi: Läpinäkyvyys prosentteina

en: Overlay Icon
fi: Aseta kuvake päälle

en: Overlay an icon on windows once they are scaled
fi: Asettaa kuvakkeen ikkunan päälle skaalaamisen jälkeen

en: None
fi: Ei mitään

en: Emblem
fi: Tunnus

en: Big
fi: Suuri

en: Scale Windows
fi: Ikkunoiden skaalaus

en: Windows that should be scaled in scale mode
fi: Ikkunatyypit, jotka tulisi skaalata skaalaustilassa

en: Hover Time
fi: Päälläoloaika

en: Time (in ms) before scale mode is terminated when hovering over a window
fi: Aika (ms), jonka jälkeen skaalaustila lopetetaan, kun ikkunan päälle asettaminen on käytössä

en: Selects where windows are scaled if multiple output devices are used.
fi: Määrittää missä ikkunat skaalataan jos käytössä on useampi ulostulo laite

en: On current output device
fi: Vain nykyisessä ulostulolaitteessa

en: On all output devices
fi: Kaikissa ulostulolaitteissa

en: Screenshot
fi: Kuvakaappaus

en: Screenshot plugin
fi: Kuvakaappaus-liitännäinen

en: Initiate rectangle screenshot
fi: Käynnistä suorakulmion muotoinen kuvankaappaaja

en: Directory
fi: Hakemisto

en: Launch Application
fi: Suorita sovellus

en: Automatically open screenshot in this application
fi: Ohjelma joka automaattisesti avaa kuvakaappauksen

en: Svg
fi: SVG

en: Svg image loader
fi: SVG-kuvien lataaja

en: Application Switcher
fi: Sovellusten vaihtaja

en: Next window
fi: Seuraava ikkuna

en: Popup switcher if not visible and select next window
fi: Ponnauta vaihtaja näkyviin jos ei ole ja valitse seuraava ikkuna

en: Prev window
fi: Edellinen ikkuna

en: Popup switcher if not visible and select previous window
fi: Ponnauta vaihtaja näkyviin jos ei ole ja valitse edellinen ikkuna

en: Next window (All windows)
fi: Seuraava ikkuna (kaikki ikkunat)

en: Popup switcher if not visible and select next window out of all windows
fi: Ponnauta vaihtaja näkyviin jos ei ole ja valitse edellinen ikkuna ja valitse seuraava ikkuna kaikista ikkunoista

en: Prev window (All windows)
fi: Edellinen ikkuna (kaikki ikkunat)

en: Popup switcher if not visible and select previous window out of all windows
fi: Ponnauta vaihtaja näkyviin jos ei ole ja valitse edellinen ikkuna kaikista ikkunoista

en: Next window (No popup)
fi: Seuraava ikkuna (ei ponnahdusikkunaa)

en: Select next window without showing the popup window.
fi: Siirry seuraavaan ikkunaan ilman vaihtajan ponnahdusikkunaa

en: Prev window (No popup)
fi: Edellinen ikkuna (ei ponnahdusikkunaa)

en: Select previous window without showing the popup window.
fi: Siirry edelliseen ikkunaan ilman vaihtajaa ponnahdusikkunaa

en: Next Panel
fi: Seuraava paneeli

en: Select next panel type window.
fi: Valitse seuraava paneelityypin ikkuna.

en: Prev Panel
fi: Edellinen paneeli

en: Select previous panel type window.
fi: Valitse edellinen paneelityypin ikkuna.

en: Switcher speed
fi: Vaihtajanopeus

en: Switcher timestep
fi: Vaihtaja-aikaväli

en: Switcher windows
fi: Ikkunoiden vaihtajassa näkyvät ikkunatyypit

en: Windows that should be shown in switcher
fi: Määrittää ikkunatyypit, jotka näkyvät ikkunoiden vaihtajassa

en: Amount of saturation in percent
fi: Kylläisyyden määrä prosentteina

en: Amount of brightness in percent
fi: Kirkkauden määrä prosentteina

en: Bring To Front
fi: Tuo etualalle

en: Bring selected window to front
fi: Tuo aktiivinen ikkuna etualalle

en: Distance desktop should be zoom out while switching windows
fi: Etäisyys, jonka työpöydän tulisi olla loitonnettuna ikkunoita vaihdettaessa

en: Icon
fi: Kuvake

en: Show icon next to thumbnail
fi: Näytä kuvake esikatselukuvan vieressä

en: Minimized
fi: Pienennetty

en: Show minimized windows
fi: Näytä pienennetyt ikkunat

en: Auto Rotate
fi: Automaattinen kääntö

en: Rotate to the selected window while switching
fi: Käännä valittuun ikkunaan vaihtaessa

en: Water Effect
fi: Vesitehoste

en: Adds water effects to different desktop actions
fi: Lisää vesitehosteen erilaisille työpöydän toiminnoille

en: Enable pointer water effects
fi: Ota käyttöön osoittimen vesitehosteet

en: Toggle rain
fi: Ota käyttöön sade

en: Toggle rain effect
fi: Ota käyttöön sadetehoste

en: Toggle wiper
fi: Ota käyttöön pyyhkijä

en: Toggle wiper effect
fi: Ota käyttöön pyyhkijä

en: Offset Scale
fi: Vääristyksen skaala

en: Water offset scale
fi: Määrittää vesipisaran alla olevan alueen vääristyksen

en: Rain Delay
fi: Sateen viive

en: Delay (in ms) between each rain-drop
fi: Kunkin sadepisaran välinen viive (ms)

en: Title wave
fi: Otsikon aalto

en: Wave effect from window title
fi: Aaltotehoste ikkunan otsikosta

en: Point
fi: Piste

en: Add point
fi: Lisää piste

en: Line
fi: Viiva

en: Add line
fi: Lisää viiva

en: Wobbly Windows
fi: Huojuvat ikkunat

en: Use spring model for wobbly window effect
fi: Käytä ikkunoiden joustavaa huojumistehostetta

en: Snap windows
fi: Kiinnitä ikkunat

en: Toggle window snapping
fi: Ota käyttöön tarttuvat ikkunat

en: Snap Inverted
fi: Kiinnitä käänteiset

en: Inverted window snapping
fi: Käänteinen ikkunoiden tarttuvuus

en: Shiver
fi: Värinä

en: Make window shiver
fi: Tee ikkunoista väriseviä

en: Friction
fi: Kitka

en: Spring Friction
fi: Jousikitka

en: Spring K
fi: Jousivakio

en: Spring Konstant
fi: Määrittää jousen voimakkuuden

en: Grid Resolution
fi: Hilan tarkkuus

en: Vertex Grid Resolution
fi: Kärkipisteen hilan tarkkuus

en: Minimum Grid Size
fi: Pienin mahdollinen hilakoko

en: Minimum Vertex Grid Size
fi: Pienin mahdollinen kärkipisteen hilakoko

en: Map Effect
fi: Ilmestymistehoste

en: Map Window Effect
fi: Liitä ikkunatehoste

en: Focus Effect
fi: Keskitystehoste

en: Focus Window Effect
fi: Ikkunan keskitystehoste

en: Map Windows
fi: Ikkunatyypit, jotka huojuvat ilmestyessä

en: Windows that should wobble when mapped
fi: Määrittää ikkunatyypit, joiden tulisi huojua liitettäessä

en: Focus Windows
fi: Ikkunatyypit, jotka huojuvat keskittäessä

en: Windows that should wobble when focused
fi: Määrittää ikkunatyypit, joiden tulisi huojua kohdistettaessa

en: Grab Windows
fi: Ikkunatyypit, jotka huojuvat tartuttaessa

en: Windows that should wobble when grabbed
fi: Määrittää ikkunatyypit, joiden tulisi huojua tartuttaessa

en: Move Windows
fi: Ikkunatyypit, jotka huojuvat siirrettäessä

en: Windows that should wobble when moved
fi: Määrittää ikkunatyypit, joiden tulisi huojua siirrettäessä

en: Maximize Effect
fi: Suurennustehoste

en: Wobble effect when maximizing and unmaximizing windows
fi: Huojumistehoste ikkuna suurentaessa ja pienentäessä

en: Zoom Desktop
fi: Työpöydän zoomaus

en: Zoom and pan desktop cube
fi: Zoomaa ja panoroi työpöytää

en: Zoom In
fi: Lähennys

en: Zoom Out
fi: Loitonnus

en: Zoom Pan
fi: Zoomin muutosarvo

en: Zoom pan
fi: Panorointi suurennettaessa

en: Zoom Speed
fi: Zoomausnopeus

en: Zoom Timestep
fi: Zoomausaikaväli

en: Zoom factor
fi: Suurennuskerroin

en: Filter Linear
fi: Suodata lineaarisesti

en: Use linear filter when zoomed in
fi: Käytä lineaarista suodatinta zoomin aikana
