compiz - en to gl translation catalogue (684 entries)

en: Close Window
gl: Pechar Fiestra

en: Unmaximize Window
gl: Demaximizar Fiestra

en: Maximize Window
gl: Maximizar Fiestra

en: Minimize Window
gl: Minimizar Fiestra

en: Window Menu
gl: Menú da Fiestra

en: Shade
gl: Sombra

en: Make Above
gl: Sempre en Primeiro Plano

en: Stick
gl: Fixar

en: Unshade
gl: Descurecer

en: Unmake Above
gl: Desfacer Sempre en Primeiro Plano

en: Unstick
gl: Desfixar

en: The window "%s" is not responding.
gl: A xanela "%s" non está respondendo.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
gl: Se forzar a saída desta aplicación causará a perda dos cambios non gardados.

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Force Quit
gl: _Forzar Saída

en: Annotate
gl: Anotacións

en: Annotate plugin
gl: Complemento de Anotacións

en: Draw
gl: Debuxar

en: Draw using tool
gl: Debuxar empregando a ferramenta

en: Initiate erase
gl: Iniciar goma de borrar

en: Initiate annotate erasing
gl: Iniciar goma de borrar das anotacións

en: Clear
gl: Limpar

en: Annotate Fill Color
gl: Cor de recheo das anotacións

en: Fill color for annotations
gl: Cor de recheo das anotacións

en: Annotate Stroke Color
gl: Cor do pincel das anotacións

en: Stroke color for annotations
gl: Cor do pincel para anotacións

en: Stroke width
gl: Ancho do pincel

en: Stroke width for annotations
gl: Ancho do pincel para as anotacións

en: Blur Windows
gl: Desenfoque de xanelas

en: Blur windows
gl: Desenfoca as xanelas

en: Pulse
gl: Pulso

en: Pulse effect
gl: Efecto pulso

en: Blur Speed
gl: Velocidade de desenfoque

en: Window blur speed
gl: Velocidade de desenfoque das xanelas

en: Focus blur windows
gl: Desenfocar xanelas segundo o foco

en: Windows that should be affected by focus blur
gl: Fiestras afectadas polo desenfoque do foco

en: Focus Blur
gl: Desenfocar segundo o foco

en: Blur windows that doesn't have focus
gl: Desenfocar as xanelas que non teñan foco

en: Alpha blur windows
gl: Desenfoque alfa das xanelas

en: Windows that should be use alpha blur by default
gl: Fiestras que deben empregar o-desenfoque alfa por omisión

en: Alpha Blur
gl: Desenfoque Alfa

en: Blur behind translucent parts of windows
gl: Desenfocar na parte traseira das xanelas

en: Blur Filter
gl: Filtro de desenfoque

en: Filter method used for blurring
gl: Método de filtrado empregado para desenfocar

en: 4xBilinear
gl: 4x Bilinear

en: Gaussian
gl: Gausiano

en: Mipmap
gl: Mapa de Imaxe

en: Gaussian Radius
gl: Radio gausiano

en: Gaussian radius
gl: Radio gausiano

en: Gaussian Strength
gl: Forza gausiana

en: Gaussian strength
gl: Forza gausiana

en: Mipmap LOD
gl: Mapa de Imaxe LOD

en: Mipmap level-of-detail
gl: Nivel de detalle do mapa de imaxe

en: Blur Saturation
gl: Saturación do desenfoque

en: Blur saturation
gl: Saturación do desenfoque

en: Blur Occlusion
gl: Oclusión ou desenfoque

en: Disable blurring of screen regions obscured by other windows.
gl: Desactivar desenfoque de rexións de pantalla escurecidas por outras xanelas.

en: Independent texture fetch
gl: Recollida de textura independente

en: Use the available texture units to do as many as possible independent texture fetches.
gl: Empregar as unidades de textura dispoñibles para facer o maior número derecollidas de textura independentes posibles.

en: Clone Output
gl: Clonación da Saída

en: Output clone handler
gl: Xestor de clonación de saída

en: Initiate
gl: Iniciar

en: Initiate clone selection
gl: Iniciar selección clonada

en: Commands
gl: Comandos

en: Assigns bindings to arbitrary commands
gl: Asigna atallos a comandos arbitrarios

en: Command line 0
gl: Liña de comando 0

en: Command line to be executed in shell when run_command0 is invoked
gl: Liña de comando a ser executada na consola cando executar_comando0 sexa accionado

en: Command line 1
gl: Liña de comando 1

en: Command line to be executed in shell when run_command1 is invoked
gl: Liña de comando a ser executada na consola cando executar_comando1 sexa accionado

en: Command line 2
gl: Liña de comando 2

en: Command line to be executed in shell when run_command2 is invoked
gl: Liña de comando a ser executada na consola cando executar_comando2 sexa accionado

en: Command line 3
gl: Liña de comando 3

en: Command line to be executed in shell when run_command3 is invoked
gl: Liña de comando a ser executada na consola cando executar_comando3 sexa accionado

en: Command line 4
gl: Liña de comando 4

en: Command line to be executed in shell when run_command4 is invoked
gl: Liña de comando a ser executada na consola cando executar_comando4 sexa accionado

en: Command line 5
gl: Liña de comando 5

en: Command line to be executed in shell when run_command5 is invoked
gl: Liña de comando a ser executada na consola cando executar_comando5 sexa accionado

en: Command line 6
gl: Liña de comando 6

en: Command line to be executed in shell when run_command6 is invoked
gl: Liña de comando a ser executada na consola cando executar_comando6 sexa accionado

en: Command line 7
gl: Liña de comando 7

en: Command line to be executed in shell when run_command7 is invoked
gl: Liña de comando a ser executada na consola cando executar_comando7 sexa accionado

en: Command line 8
gl: Liña de comando 8

en: Command line to be executed in shell when run_command8 is invoked
gl: Liña de comando a ser executada na consola cando executar_comando8 sexa accionado

en: Command line 9
gl: Liña de comando 9

en: Command line to be executed in shell when run_command9 is invoked
gl: Liña de comando a ser executada na consola cando executar_comando9 sexa accionado

en: Command line 10
gl: Liña de comando 10

en: Command line to be executed in shell when run_command10 is invoked
gl: Liña de comando a ser executada na consola cando executar_comando10 sexa accionado

en: Command line 11
gl: Liña de comando 11

en: Command line to be executed in shell when run_command11 is invoked
gl: Liña de comando a ser executada na consola cando executar_comando11 sexa accionado

en: Command line 12
gl: Liña de comando 12

en: Key Bindings
gl: Atallos de Teclado

en: Run command 0
gl: Executar comando 0

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command0
gl: Un atallo de teclado que, cando é accionado, executa o comando de consola identificado polo comando0

en: Run command 1
gl: Executar comando 1

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command1
gl: Un atallo de teclado que, cando é accionado, executa o comando de consolaidentificado polo comando1

en: Run command 2
gl: Executar comando 2

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command2
gl: Un atallo de teclado que, cando é accionado, executa o comando de consolaidentificado polo comando2

en: Run command 3
gl: Executar comando 3

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command3
gl: Un atallo de teclado que, cando é accionado, executa o comando de consola identificado polo comando3

en: Run command 4
gl: Executar comando 4

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command4
gl: Un atallo de teclado que, cando é accionado, executa o comando de consola identificado polo comando4

en: Run command 5
gl: Executar comando 5

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command5
gl: Un atallo de teclado que, cando é accionado, executa o comando de consola identificado polo comando5

en: Run command 6
gl: Executar comando 6

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command6
gl: Un atallo de teclado que, cando é accionado, executa o comando de consola identificado polo comando6

en: Run command 7
gl: Executar comando 7

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command7
gl: Un atallo de teclado que, cando é accionado, executa o comando de consola identificado polo comando7

en: Run command 8
gl: Executar comando 8

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command8
gl: Un atallo de teclado que, cando é accionado, executa o comando de consola identificado polo comando8

en: Run command 9
gl: Executar comando 9

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command9
gl: Un atallo de teclado que, cando é accionado, executa o comando de consola identificado polo comando9

en: Run command 10
gl: Executar comando 10

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command10
gl: Un atallo de teclado que, cando é accionado, executa o comando de consolaidentificado polo comando10

en: Run command 11
gl: Executar comando 11

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command11
gl: Un atallo de teclado que, cando é accionado, executa o comando de consolaidentificado polo comando11

en: Run command 12
gl: Executar comando 12

en: Button Bindings
gl: Botóns de atallo

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command0
gl: Un botón de atallo que, cando é accionado, executa o comando de consola identificado polo comando0

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command1
gl: Un botón de atallo que, cando é accionado, executa o comando de consolaidentificado polo comando1

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command2
gl: Un botón de atallo que, cando é accionado, executa o comando de consolaidentificado polo comando2

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command3
gl: Un botón de atallo que, cando é accionado, executa o comando de consola identificado polo comando3

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command4
gl: Un botón de atallo que, cando é accionado, executa o comando de consola identificado polo comando4

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command5
gl: Un botón de atallo que, cando é accionado, executa o comando de consola identificado polo comando5

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command6
gl: Un botón de atalloque, cando é accionado, executa o comando de consola identificado polo comando6

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command7
gl: Un botón de atallo que, cando é accionado, executa o comando de consola identificado polo comando7

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command8
gl: Un botón de atallo que, cando é accionado, executa o comando de consola identificado polo comando8

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command9
gl: Un botón de atallo que, cando é accionado, executa o comando de consola identificado polo comando9

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command10
gl: Un botón de atallo que, cando é accionado, executa o comando de consolaidentificado polo comando10

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command11
gl: Un botón de atallo que, cando é accionado, executa o comando de consolaidentificado polo comando11

en: Edge Bindings
gl: Atallos de Borde

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command0
gl: Un atallo de borde que cando é invocado, executa o comando de consola identificado polo comando0

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command1
gl: Un atallo de borde que cando é invocado, executa o comando de consola identificado polo comando1

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command2
gl: Un atallo de borde que cando é invocado, executa o comando de consola identificado polo comando2

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command3
gl: Un atallo de borde que cando é invocado, executa o comando de consola identificado polo comando3

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command4
gl: Un atallo de borde que cando é invocado, executa o comando de consola identificado polo comando4

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command5
gl: Un atallo de borde que cando é invocado, executa o comando de consola identificado polo comando5

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command6
gl: Un atallo de borde que cando é invocado, executa o comando de consola identificado polo comando6

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command7
gl: Un atallo de borde que cando é invocado, executa o comando de consola identificado polo comando7

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command8
gl: Un atallo de borde que cando é invocado, executa o comando de consola identificado polo comando8

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command9
gl: Un atallo de borde que cando é invocado, executa o comando de consola identificado polo comando9

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command10
gl: Un atallo de borde que cando é invocado, executa o comando de consola identificado polo comando10

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command11
gl: Un atallo de borde que cando é invocado, executa o comando de consola identificado polo comando11

en: General Options
gl: Opcións Xerais

en: General compiz options
gl: Opcións xerais de compiz

en: Active Plugins
gl: Complementos Activos

en: List of currently active plugins
gl: Lista de engadidos activados

en: Audible Bell
gl: Campá audible

en: Audible system beep
gl: Campá de sistema audible

en: Ignore Hints When Maximized
gl: Ignorar os Consellos Cando Estea Maximizado

en: Ignore size increment and aspect hints when window is maximized
gl: Ignorar incremento de tamaño e aspecto dos consellos cando a xanela está maximizada

en: Hide Skip Taskbar Windows
gl: Ocultar Fiestras Ignorando a Barra de Tarefa

en: Hide windows not in taskbar when entering show desktop mode
gl: Agochar as xanelas que non están na barra de tarefas ao entrar no modo amosar escritorio

en: Edge Trigger Delay
gl: Atraso do Disparador de Acción de Borde

en: Duration the pointer must rest in a screen edge before an edge action is taken.
gl: O tempo que o punteiro debe estar no borde da pantalla antes de que acción do borde se leve a cabo.

en: Ping Delay
gl: Atraso de ping

en: Interval between ping messages
gl: Intervalo entre mensaxes ping

en: Display Settings
gl: Configuracións de Pantalla

en: Texture Filter
gl: Filtro de Textura

en: Texture filtering
gl: Filtro de Texturas

en: Fast
gl: Rápido

en: Good
gl: Bo

en: Best
gl: Mellor

en: Focus &amp; Raise Behavior
gl: Enfoque & Xestión de Comportamento

en: Click To Focus
gl: Faga Clic para Enfocar

en: Click on window moves input focus to it
gl: Ao facer clic na xanela transfírese o foco cara ela

en: Raise On Click
gl: Elevar con un Clic

en: Raise windows when clicked
gl: Elevar xanelas cando se faga clic nelas

en: Auto-Raise
gl: Elevación Automática

en: Raise selected windows after interval
gl: Elevar xanelas seleccionadas despois dun intervalo de tempo

en: Auto-Raise Delay
gl: Atraso na Elevación Automática

en: Interval before raising selected windows
gl: Intervalo antes da elevación das xanelas seleccionadas

en: Key bindings
gl: Atallos de teclado

en: Close active window
gl: Pechar a xanela activa

en: Raise Window
gl: Elevar Fiestra

en: Raise window above other windows
gl: Elevar xanela por enriba das restantes

en: Lower Window
gl: Fiestra Máis Baixa

en: Lower window beneath other windows
gl: Fiestra máis baixa por debaixo das outras xanelas

en: Unmaximize active window
gl: Desmaximizar xanela activa

en: Minimize active window
gl: Minimiza a xanela activa

en: Maximize active window
gl: Maximiza a xanela activa

en: Maximize Window Horizontally
gl: Maximizar a Fiestra Horizontalmente

en: Maximize active window horizontally
gl: Maximiza horizontalmente a xanela activa

en: Maximize Window Vertically
gl: Maximizar a Fiestra Verticalmente

en: Maximize active window vertically
gl: Maximiza verticalmente a xanela activa

en: Window menu button binding
gl: Botón de atallo para menú da xanela

en: Window menu key binding
gl: Tecla de atallo para menú da xanela

en: Show Desktop
gl: Amosar Escritorio

en: Hide all windows and focus desktop
gl: Ocultar todas as xanelas e enfocar o escritorio

en: Toggle Window Maximized
gl: Trocar Maximizado da Fiestra

en: Toggle active window maximized
gl: Trocar Maximizado da Fiestra Actual

en: Toggle Window Maximized Horizontally
gl: Trocar Maximizado Horizontal da Fiestra

en: Toggle active window maximized horizontally
gl: Trocar Maximizado Horizontal da Fiestra Activa

en: Toggle Window Maximized Vertically
gl: Trocar Maximizado Vertical da Fiestra

en: Toggle active window maximized vertically
gl: Trocar Maximizado Vertical da Fiestra Activa

en: Toggle Window Shaded
gl: Trocar Escurecemento da Fiestra

en: Toggle active window shaded
gl: Trocar escurecemento da xanela activa

en: Slow Animations
gl: Animacións Lentas

en: Toggle use of slow animations
gl: Trocar o uso de animacións lentas

en: Desktop Size
gl: Tamaño do Escritorio

en: Horizontal Virtual Size
gl: Tamaño Virtual Horizontal

en: Screen size multiplier for horizontal virtual size
gl: Multiplicador do tamaño da pantalla para o tamaño virtual horizontal

en: Vertical Virtual Size
gl: Tamaño Vertical Virtual

en: Screen size multiplier for vertical virtual size
gl: Multiplicador do tamaño da pantalla para o tamaño virtual vertical

en: Lighting
gl: Iluminación

en: Use diffuse light when screen is transformed
gl: Empregar luz difusa cando se transforma a pantalla

en: Detect Refresh Rate
gl: Detectar Taxa de Actualización

en: Automatic detection of refresh rate
gl: Detección automática da taxa de actualización

en: Refresh Rate
gl: Taxa de Actualización

en: The rate at which the screen is redrawn (times/second)
gl: Taxa de refresco da pantalla (veces/segundo)

en: Detect Outputs
gl: Detectar Saídas

en: Automatic detection of output devices
gl: Detección automática de dispositivos de saída

en: Overlapping Output Handling
gl: Xestión de Saídas Superpostas

en: Which one of overlapping output devices should be preferred
gl: Cal dos dispositivos que se superpoñen debería ser o preferido

en: Smart mode
gl: Modo intelixente

en: Prefer larger output
gl: Preferir saída máis grande

en: Prefer smaller output
gl: Preferir saída máis pequena

en: Outputs
gl: Saídas

en: List of strings describing output devices
gl: Lista de cadeas que describen os dispositivos de saída

en: Sync To VBlank
gl: Sincronizar a VBlank

en: Only perform screen updates during vertical blanking period
gl: Só actualizar a pantalla durante o período de limpeza vertical

en: Focus Prevention Level
gl: Nivel de Prevención de Enfoque

en: Level of focus stealing prevention
gl: Nivel de prevención da perda de enfoque

en: Off
gl: Apagado

en: Low
gl: Baixa

en: High
gl: Alta

en: Very High
gl: Moi Alta

en: Focus Prevention Windows
gl: Prevención do Enfoque nas Fiestras

en: Focus prevention windows
gl: Prevención do enfoque nas xanelas

en: Unredirect Fullscreen Windows
gl: Desredirección das Fiestras en Pantalla Completa

en: Allow drawing of fullscreen windows to not be redirected to offscreen pixmaps
gl: Permitir que o renderizado das xanelas a pantalla completa non sexa redirixido a mapas de imaxe fora da pantalla

en: Default Icon
gl: Icona por defecto

en: Default window icon image
gl: Imaxe da icona da xanela por defecto

en: Force independent output painting.
gl: Forzar debuxado na saída independente

en: Paint each output device independly, even if the output devices overlap
gl: Debuxar cada dispositivo de saída de forma independente, aínda que o dispositivo de saída se superpoña

en: Texture Compression
gl: Compresión de Texturas

en: If available use compression for textures converted from images
gl: Empregala compresión para as texturas convertidas dende imaxes

en: Desktop Cube
gl: Cubo de escritorios

en: Place windows on cube
gl: Dispón as xanelas nas caras dun cubo

en: Unfold
gl: Desdobrar

en: Unfold cube
gl: Desdobrar cubo

en: Next Slide
gl: Seguinte Cara

en: Advance to next slide
gl: Avanzar á seguinte cara

en: Prev Slide
gl: Cara Anterior

en: Go back to previous slide
gl: Voltar á anterior cara

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling
gl: Xerar mapas cando sexa posíbel para dimensionado de mellor calidade

en: Multi Output Mode
gl: Modo de saída múltiple

en: Selects how the cube is displayed if multiple output devices are used.
gl: Seleccione como se mostra o cubo se se empregan dispositivos de saída múltiples

en: Automatic
gl: Automático

en: Multiple cubes
gl: Cubos múltiples

en: One big cube
gl: Un cubo grande

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Inside Cube
gl: Interior do Cubo

en: Inside cube
gl: Interior do cubo

en: Acceleration
gl: Aceleración

en: Fold Acceleration
gl: Aceleración de dobrado

en: Speed
gl: Velocidade

en: Fold Speed
gl: Velocidade de dobrado

en: Timestep
gl: Saltos do tempo

en: Fold Timestep
gl: Pasos de dobrado

en: Appearance
gl: Apariencia

en: Cube Color
gl: Cor do Cubo

en: Color of top and bottom sides of the cube
gl: Cor dos lados superior e inferior do cubo

en: Cube Caps
gl: Tapas do Cubo

en: Scale image
gl: Escalar imaxe

en: Scale images to cover top face of cube
gl: Escalar imaxes para cubrir a cara superior do cubo

en: Image files
gl: Arquivos de imaxe

en: List of PNG and SVG files that should be rendered on top face of cube
gl: Lista de arquivos PNG e SVG que deben ser empregan na cara superior do cubo

en: Adjust Image
gl: Axustar Imaxe

en: Adjust top face image to rotation
gl: Axustar a cara superior á rotación

en: Render skydome
gl: Renderizar skydome

en: Skydome Image
gl: Imaxe do Skydome

en: Image to use as texture for the skydome
gl: Imaxe a empregar como textura no skydome

en: Animate Skydome
gl: Animar Skydome

en: Animate skydome when rotating cube
gl: Animar Skydome ao xirar o cubo

en: Skydome Gradient Start Color
gl: Cor Inicial do gradiente Skydome

en: Color to use for the top color-stop of the skydome-fallback gradient
gl: Cor a utilizar para cor superior do gradiente do skydome por omisión

en: Skydome Gradient End Color
gl: Cor Final do gradiente Skydome

en: Color to use for the bottom color-stop of the skydome-fallback gradient
gl: Cor a utilizar para a cor inferior do gradiente do skydome por omisión

en: Transparent Cube
gl: Cubo Transparente

en: Opacity During Rotation
gl: Opacidade Durante a Rotación

en: Opacity of desktop window during rotation.
gl: Opacidade da xanela do escritorio ao rodar

en: Opacity When Not Rotating
gl: Opacidade Mentres Non se Roda

en: Opacity of desktop window when not rotating.
gl: Opacidade do escritorio cando non está rotando

en: Transparency Only on Mouse Rotate
gl: Activar Transparencia só ao rodar co rato

en: Initiates Cube transparency only if rotation is mouse driven.
gl: Iniciar transparencia do cubo só se a rotación é iniciada polo rato.

en: D-Bus Control Backend
gl: Backend de control do D-Bus

en: Window Decoration
gl: Decoración da Fiestra

en: Window decorations
gl: Decoracións das xanelas

en: Shadow Radius
gl: Radio da Sombra

en: Drop shadow radius
gl: Radio da sombra

en: Shadow Opacity
gl: Opacidade da Sombra

en: Drop shadow opacity
gl: Opacidade da sombra

en: Shadow Color
gl: Cor da sombra

en: Drop shadow color
gl: Cor da sombra

en: Shadow Offset X
gl: Desprazamento X da Sombra

en: Drop shadow X offset
gl: Desprazamento X da sombra

en: Shadow Offset Y
gl: Desprazamento Y da Sombra

en: Drop shadow Y offset
gl: Desprazamento Y da sombra

en: Command
gl: Comando

en: Decorator command line that is executed if no decorator is already running
gl: Liña de comando a executar se non se está a executar ningún decorador

en: Allow mipmaps to be generated for decoration textures
gl: Permitir a xeración de mapas de imaxe para as texturas da decoración

en: Decoration windows
gl: Activa a xestión da decoración das xanelas

en: Windows that should be decorated
gl: Fiestras que se deben decorar

en: Shadow windows
gl: Fiestras con sombra

en: Windows that should have a shadow
gl: Fiestras que deben ter sombra

en: Fading Windows
gl: Fiestras Desvanecidas

en: Fade in windows when mapped and fade out windows when unmapped
gl: Amosar as xanelas cando haxa mapeado e desvanecelas cando sexan desmapeadas

en: Fade Mode
gl: Modo de Desvanecemento

en: Window fade mode
gl: Modo de desvanecemento das xanelas

en: Constant speed
gl: Velocidade constante

en: Constant time
gl: Constante de tempo

en: Fade Speed
gl: Velocidade de Desvanecemento

en: Window fade speed in "Constant speed" mode
gl: Modo "Velocidade Constante" para a Velocidade de Desvanecemento das Fiestras

en: Fade Time
gl: Tempo de desvanecemento

en: Window fade time (in ms) in "Constant time" mode
gl: Modo "Tempo constante" para a Duración do Desvanecemento de Fiestra

en: Fade windows
gl: Desvanecer xanelas

en: Windows that should be fading
gl: Fiestras que se deben desvanecer

en: Visual Bell
gl: Campá Visual

en: Fade effect on system beep
gl: Efecto de desvanecemento ao soar a campá do sistema

en: Fullscreen Visual Bell
gl: Campá Visual a Pantalla Completa

en: Fullscreen fade effect on system beep
gl: Efecto de desvanecemento da pantalla completa cando sona a campá do sistema

en: Fade On Minimize/Open/Close
gl: Aparecer ao Minimizar/Abrir/Pechar

en: Fade effect on minimize/open/close window events
gl: Realizar Efecto de Desvanecemento cos eventos de minimizar/abrir/pechar xanelas

en: Dim Unresponsive Windows
gl: Escurecer as Fiestras que non Responden

en: Dim windows that are not responding to window manager requests
gl: Escurecer as xanelas que non están a responder ao que o xestor de xanelas require

en: Unresponsive Window Brightness
gl: Brillo das Fiestras Bloqueadas

en: Brightness (in %) of unresponsive windows
gl: Brillo (en %) das xanelas bloqueadas

en: Unresponsive Window Saturation
gl: Saturación das Fiestras Bloqueadas

en: Saturation (in %) of unresponsive windows
gl: Saturación das xanelas bloqueadas (en %)

en: Userspace File System
gl: Sistema de Ficheiros en Espazo de Usuario

en: Userspace file system
gl: Sistema de ficheiros en espazo de usuario

en: Mount Point
gl: Punto de Montaxe

en: Mount point
gl: Punto de montaxe

en: GLib main loop support
gl: Soporte ao bucle principal de GLib

en: MATE Compatibility
gl: Compatibilidade con MATE

en: Options that keep Compiz compatible to the MATE desktop environment
gl: Opcións para manter a compatibilidade de Compiz co entorno de escritorio MATE

en: Show Main Menu
gl: Amosar Menú Principal

en: Show the main menu
gl: Amosar o menú principal

en: Run Dialog
gl: Diálogo de Execución

en: Show Run Application dialog
gl: Amosar caixa de diálogo Executar Aplicativo

en: Screenshot command line
gl: Capturar pantalla da liña de comando

en: Take a screenshot
gl: Facer unha capturar pantalla

en: Window screenshot command line
gl: Liña de comando para captura de pantalla de xanelas

en: Take a screenshot of a window
gl: Facer captura de pantalla dunha xanela

en: Run terminal command
gl: Executar comando de terminal

en: Terminal command line
gl: Liña de comando do terminal

en: Open a terminal
gl: Abrir unha terminal

en: Ini Flat File Backend
gl: Xestor de configuracións simples con ficheiros Ini

en: File change notification plugin
gl: Engadido de notificación de cambios en ficheiros

en: Minimize Effect
gl: Efecto ao Minimizar

en: Transform windows when they are minimized and unminimized
gl: Transforma as xanelas cando son minimizadas e restauradas

en: Minimize speed
gl: Velocidade de minimizado

en: Minimize timestep
gl: Atraso no minimizado

en: Minimize Windows
gl: Minimizar as Fiestras

en: Windows that should be transformed when minimized
gl: Fiestras se deben transformar cando sexan minimizadas

en: Shade Resistance
gl: Resistencia da Sombra

en: Shade resistance
gl: Resistencia que opón a sombra ao minimizar a súa xanela

en: Move Window
gl: Mover Fiestra

en: Move window
gl: Atallos de teclado e rato para o movemento máis sinxelo das xanelas

en: Initiate Window Move
gl: Iniciar Movemento de Fiestras

en: Start moving window
gl: Iniciar movemento da xanela

en: Opacity
gl: Opacidade

en: Opacity level of moving windows
gl: Nivel de opacidade das xanelas en movemento

en: Constrain Y
gl: Restrinxir Y

en: Constrain Y coordinate to workspace area
gl: Restrinxir a coordenada Y á area de traballo

en: Snapoff maximized windows
gl: Separar as xanelas maximizadas

en: Snapoff and auto unmaximized maximized windows when dragging
gl: Separar e restaurar as xanelas maximizaas cando se arrastren

en: Lazy Positioning
gl: Posicionamento preguizoso

en: Do not update the server-side position of windows until finished moving
gl: Non actualizar a posición das xanelas no servidor ata acabar o movemento

en: Opacity, Brightness and Saturation
gl: Opacidade, Brillo e Saturación

en: Opacity, Brightness and Saturation adjustments
gl: Opacidade, Brillo e axustes de Saturación

en: Opacity Increase
gl: Incrementar opacidade

en: Opacity Decrease
gl: Decrementar Opacidade

en: Brightness
gl: Brillo

en: Brightness Increase
gl: Incrementar Brillo

en: Brightness Decrease
gl: Decrementar Brillo

en: Saturation
gl: Saturación

en: Saturation Increase
gl: Incrementar Saturación

en: Saturation Decrease
gl: Decremenar Saturación

en: Step
gl: Salto

en: Opacity Step
gl: Etapa de Opacidade

en: Window specific settings
gl: Opcións especificas para as xanelas

en: Windows
gl: Fiestras

en: Windows that should have a different opacity by default
gl: Fiestras que deben ter unha opacidade diferente por omisión

en: Window values
gl: Valores das xanelas

en: Opacity values for windows
gl: Valores de opacidade para as xanelas

en: Brightness Step
gl: Salto no Brillo

en: Windows that should have a different brightness by default
gl: Fiestras que deben ter un brillo diferente por omisión

en: Brightness values for windows
gl: Valores de Brillo para as xanelas

en: Saturation Step
gl: Salto na Saturación

en: Windows that should have a different saturation by default
gl: Fiestras que deben ter unha saturación diferente por omisión

en: Saturation values for windows
gl: Valores de saturación para as xanelas

en: Place Windows
gl: Colocación de  Fiestras

en: Place windows at appropriate positions when mapped
gl: Coloca xanelas nas posicións axeitas cando sexan mapeadas

en: Workarounds
gl: Entornos

en: Window placement workarounds
gl: Entornos de colocación de xanela

en: Placement Mode
gl: Modo de Colocación

en: Algorithm to use for window placement
gl: Algoritmo a empregar para posicionar as xanelas

en: Cascade
gl: En Cascada

en: Centered
gl: Centrado

en: Smart
gl: Intelixente

en: Maximize
gl: Maximizar

en: Random
gl: Aleatorio

en: Selects how window placement should behave if multiple outputs are selected
gl: Selecciona como se debe comportar a colocación de xanelas cando se seleccionan saídas múltiples

en: Use active output device
gl: Empregar o dispositivo de saída activo

en: Use output device with pointer
gl: Empregar o dispositivo de saída co punteiro

en: Use output device of focused window
gl: Empregar o dispositivo de saída da xanela enfocada

en: Place across all outputs
gl: Colocar en tódalas saídas

en: Force Placement Windows
gl: Forzar o colocado das xanelas

en: Windows that should forcedly be placed, even if they indicate the window manager should avoid placing them.
gl: Fiestras que se deben colocar obrigatoriamente, aínda que se indique no xestor de xanelas que se deben evitar a súa colocación

en: Fixed Window Placement
gl: Colocación de Fiestras Fixadas

en: Windows with fixed positions
gl: Fiestras con posicións fixadas

en: Positioned windows
gl: Fiestras Colocadas

en: Windows that should be positioned by default
gl: Fiestras que se deben ser colocadas por omisión

en: X Positions
gl: Posicións X

en: X position values
gl: Valores de posición X

en: Y Positions
gl: Posicións Y

en: Y position values
gl: Valores de posición Y

en: Keep In Workarea
gl: Manter na Área de Traballo

en: Keep placed window in work area, even if that means that the position might differ from the specified position
gl: Manter as xanelas colocadas na área de traballo, aínda que isto signifique que a posición poida diferir da posición especificada

en: Windows with fixed viewport
gl: Fiestras con áreas de traballo fixado

en: Viewport positioned windows
gl: Fiestras colocadas nas áreas de traballo

en: Windows that should be positioned in specific viewports by default
gl: Fiestras que deben ser colocadas en áreas de traballo específicos por omisión

en: X Viewport Positions
gl: Posicións X da Área de traballo

en: Horizontal viewport positions
gl: Posicións de áreas de traballo horizontais

en: Y Viewport Positions
gl: Posicións Y da Área de Traballo

en: Vertical viewport positions
gl: Posicións dos puntos de vista verticais

en: Png image loader
gl: Cargador de imaxes Png

en: Regex Matching
gl: Coincidencia Regex

en: Regex window matching
gl: Coincidencia Regex das xanelas

en: Resize Window
gl: Dimensionar Fiestra

en: Resize window
gl: Dimensionar xanela

en: Bindings
gl: Atallos de teclado

en: Initiate Normal Window Resize
gl: Iniciar o Dimensionado Normal de Fiestra

en: Start resizing window normally
gl: Iniciar dimensionado normal da xanela

en: Initiate Outline Window Resize
gl: Iniciar o Dimensionado de Fiestras co Borde

en: Start resizing window with outline
gl: Iniciar dimensionado de xanela empregando o contorno

en: Initiate Rectangle Window Resize
gl: Iniciar o Dimensionado de Fiestras co Rectángulo

en: Start resizing window with rectangle
gl: Iniciar dimensionado da xanela empregando un rectángulo

en: Initiate Stretch Window Resize
gl: Iniciar Dimensionado Por Estirado de Fiestras

en: Start resizing window by stretching it
gl: Iniciar dimensionado de xanelas estirándoas

en: Initiate Window Resize
gl: Iniciar Dimensión de Fiestras

en: Start resizing window
gl: Iniciar dimensionado de xanela

en: Default Resize Mode
gl: Modo de Dimensionado por Omisión

en: Default mode used for window resizing
gl: Modo a empregar por omisión no dimensionado de xanelas

en: Outline
gl: Contorno

en: Rectangle
gl: Rectángulo

en: Stretch
gl: Estirado

en: Border Color
gl: Cor do borde

en: Border color used for outline and rectangle resize modes
gl: Cor do borde dos extremos e modos de dimesionado por rectángulos

en: Fill Color
gl: Cor de recheo

en: Fill color used for rectangle resize mode
gl: Cor de recheo empregada para o modo de dimensionado por rectángulo

en: Normal Resize Windows
gl: Dimensionado Normal de Fiestras

en: Windows that normal resize should be used for
gl: Fiestras que deben empregar dimensionado normal

en: Outline Resize Windows
gl: Dimensionado de Fiestras co Contorno

en: Windows that outline resize should be used for
gl: Fiestras que deben empregar dimensionado co contorno

en: Rectangle Resize Windows
gl: Dimensionado de Fiestras co Rectángulo

en: Windows that rectangle resize should be used for
gl: Fiestras que deben empregar o dimensionado por rectángulo

en: Stretch Resize Windows
gl: Dimensionar Fiestras Estirándoas

en: Windows that stretch resize should be used for
gl: Fiestras que deben empregar dimensionamento por estiramento

en: Rotate Cube
gl: Cubo xiratorio

en: Rotate desktop cube
gl: Activa a rotación do cubo a través das áreas de traballo

en: Edge Flip Pointer
gl: Xirar cando estea o Punteiro no Borde

en: Flip to next viewport when moving pointer to screen edge
gl: Xirar á área de traballo seguinte ao mover o punteiro cara o borde da xanela

en: Edge Flip Move
gl: Xirar con Movemento cara o Borde

en: Flip to next viewport when moving window to screen edge
gl: Cambiar á área de traballo seguinte ao mover a xanela cara o borde da xanela

en: Edge Flip DnD
gl: Cambiar cando se Arrastra cara o Borde

en: Flip to next viewport when dragging object to screen edge
gl: Xirar á área de traballo seguinte ao arrastrar un obxecto cara o borde da pantalla

en: Flip Time
gl: Duración do Xiro

en: Timeout before flipping viewport
gl: Tempo de espera antes de rodar a área de traballo

en: Raise on rotate
gl: Elevar ao accionar a roda do rato

en: Raise window when rotating
gl: Elevar xanelas ao accionar a roda do rato

en: Rotate cube
gl: Xirar Cubo

en: Start Rotation
gl: Iniciar Rotación

en: Rotate Left
gl: Xirar á Esquerda

en: Rotate left
gl: Xirar á esquerda

en: Rotate Right
gl: Xirar á Dereita

en: Rotate right
gl: Xirar á dereita

en: Rotate Left with Window
gl: Xirar á Esquerda coa Fiestra

en: Rotate left and bring active window along
gl: Xirar á esquerda e arrastrar a xanela activa

en: Rotate Right with Window
gl: Xirar á Dereita arrastrando a Fiestra

en: Rotate right and bring active window along
gl: Xirar á dereita e arrastrar a xanela activa

en: Rotate To
gl: Xirar a

en: Rotate to viewport
gl: Xirar á área de traballo

en: Rotate window
gl: Xirar xanela

en: Rotate with window
gl: Xirar coa xanela

en: Rotate Flip Left
gl: Xirar á Esquerda

en: Flip to left viewport and warp pointer
gl: Xirar á area de traballo da esquerda e manter punteiro

en: Rotate Flip Right
gl: Xirar á Dereita

en: Flip to right viewport and warp pointer
gl: Cambiar á área de traballo da dereita e manter punteiro

en: Rotate to cube face
gl: Xirar á cara do cubo

en: Rotate To Face 1
gl: Xirar á Cara 1

en: Rotate to face 1
gl: Xirar á cara 1

en: Rotate To Face 2
gl: Xirar á Cara 2

en: Rotate to face 2
gl: Xirar á cara 2

en: Rotate To Face 3
gl: Xirar á Cara 3

en: Rotate to face 3
gl: Xirar á cara 3

en: Rotate To Face 4
gl: Xirar á Cara 4

en: Rotate to face 4
gl: Xirar á cara 4

en: Rotate To Face 5
gl: Xirar á Cara 5

en: Rotate to face 5
gl: Xirar á cara 5

en: Rotate To Face 6
gl: Xirar á Cara 6

en: Rotate to face 6
gl: Xirar á cara 6

en: Rotate To Face 7
gl: Xirar á Cara 7

en: Rotate to face 7
gl: Xirar á cara 7

en: Rotate To Face 8
gl: Xirar á Cara 8

en: Rotate to face 8
gl: Xirar á cara 8

en: Rotate To Face 9
gl: Xirar á Cara 9

en: Rotate to face 9
gl: Xirar á cara 9

en: Rotate To Face 10
gl: Xirar á Cara 10

en: Rotate to face 10
gl: Xirar á cara 10

en: Rotate To Face 11
gl: Xirar á Cara 11

en: Rotate to face 11
gl: Xirar á cara 11

en: Rotate To Face 12
gl: Xirar á Cara 12

en: Rotate to face 12
gl: Xirar á cara 12

en: Rotate to cube face with window
gl: Xirar á cara do cubo coa xanela

en: Rotate To Face 1 with Window
gl: Xirar á Cara 1 arrastrando a Fiestra

en: Rotate to face 1 and bring active window along
gl: Xirar á cara 1 e arrastrar tamén a xanela activa

en: Rotate To Face 2 with Window
gl: Xirar á Cara 2 arrastrando a Fiestra

en: Rotate to face 2 and bring active window along
gl: Xirar á cara 2 e arrastrar tamén a xanela activa

en: Rotate To Face 3 with Window
gl: Xirar á Cara 3 arrastrando a Fiestra

en: Rotate to face 3 and bring active window along
gl: Xirar á cara 3 e arrastrar tamén a xanela activa

en: Rotate To Face 4 with Window
gl: Xirar á Cara 4 arrastrando a Fiestra

en: Rotate to face 4 and bring active window along
gl: Xirar á cara 4 e arrastrar tamén a xanela activa

en: Rotate To Face 5 with Window
gl: Xirar á Cara 5 arrastrando a Fiestra

en: Rotate to face 5 and bring active window along
gl: Xirar á cara 5 e arrastrar tamén a xanela activa

en: Rotate To Face 6 with Window
gl: Xirar á Cara 6 arrastrando a Fiestra

en: Rotate to face 6 and bring active window along
gl: Xirar á cara 6 e arrastrar tamén a xanela activa

en: Rotate To Face 7 with Window
gl: Xirar á Cara 7 arrastrando a Fiestra

en: Rotate to face 7 and bring active window along
gl: Xirar á cara 7 e arrastrar tamén a xanela activa

en: Rotate To Face 8 with Window
gl: Xirar á Cara 8 arrastrando a Fiestra

en: Rotate to face 8 and bring active window along
gl: Xirar á cara 8 e arrastrar tamén a xanela activa

en: Rotate To Face 9 with Window
gl: Xirar á Cara 9 arrastrando a Fiestra

en: Rotate to face 9 and bring active window along
gl: Xirar á cara 9 e arrastrar tamén a xanela activa

en: Rotate To Face 10 with Window
gl: Xirar á Cara 10 arrastrando a Fiestra

en: Rotate to face 10 and bring active window along
gl: Xirar á cara 10 e arrastrar tamén a xanela activa

en: Rotate To Face 11 with Window
gl: Xirar á Cara 11 arrastrando a Fiestra

en: Rotate to face 11 and bring active window along
gl: Xirar á cara 11 e arrastrar tamén a xanela activa

en: Rotate To Face 12 with Window
gl: Xirar á Cara 12 arrastrando a Fiestra

en: Rotate to face 12 and bring active window along
gl: Xirar á cara 12 e arrastrar tamén a xanela activa

en: Pointer Invert Y
gl: Inverter o eixo Y do Punteiro

en: Invert Y axis for pointer movement
gl: Inverter eixo Y do movemento do punteiro

en: Pointer Sensitivity
gl: Sensibilidade do Punteiro

en: Sensitivity of pointer movement
gl: Sensibilidade do movemento do punteiro

en: Rotation Acceleration
gl: Aceleración da Rotación

en: Snap To Top Face
gl: Xirar á Cara Superior

en: Snap Cube Rotation to Top Face
gl: Xirar o Cubo á Cara Superior

en: Snap To Bottom Face
gl: Xirar á Cara Inferior

en: Snap Cube Rotation to Bottom Face
gl: Xirar o Cubo á Cara Inferior

en: Rotation Speed
gl: Velocidade de Rotación

en: Rotation Timestep
gl: Saltos de Tempo da Rotación

en: Rotation Zoom
gl: Zoom da rotación

en: Scale
gl: Escalado

en: Scale windows
gl: Escala de Fiestras

en: Key Bindings Toggle Scale Mode
gl: Atallos de teclado para Trocar o Modo Escala

en: Key bindings toggle scale mode instead of enabling it when pressed and disabling it when released.
gl: Os atallos de teclado trocan o modo de escala no canto de activalo cando é pulsado e desactivado cando é soltado.

en: Button Bindings Toggle Scale Mode
gl: Atallos para Trocar o Modo de Escala

en: Button bindings toggle scale mode instead of enabling it when pressed and disabling it when released.
gl: Atallos de teclado para trocar o modo escala no canto de activalos cando son pulsados e desactivados cando se solta.

en: Initiate Window Picker
gl: Iniciar Selector de Fiestras

en: Layout and start transforming windows
gl: Dispor as xanelas e iniciar súa transformación

en: Initiate Window Picker For All Windows
gl: Iniciar selector de xanelas Para Tódalas Fiestras

en: Layout and start transforming all windows
gl: Dispor todas as xanelas e iniciar súa transformación

en: Initiate Window Picker For Window Group
gl: Iniciar Selector de Fiestras para Grupos de Fiestras

en: Layout and start transforming window group
gl: Dispor o grupo de xanelas e iniciar súa transformación

en: Initiate Window Picker For Windows on Current Output
gl: Iniciar Selector de Fiestras para Tódalas Fiestras na Saída Actual

en: Layout and start transforming windows on current output
gl: Dispor as xanelas na saída actual e iniciar a súa transformación

en: Click Desktop to Show Desktop
gl: Facer Clic no Escritorio para Amosalo

en: Enter Show Desktop mode when Desktop is clicked during Scale
gl: Entrar no modo Amosar Escritorio cando se faga clic no Escritorio durante o Escalado

en: Spacing
gl: Espaciado

en: Space between windows
gl: Espazo entre xanelas

en: Scale speed
gl: Velocidade de Escalado

en: Scale timestep
gl: Saltos na Escala

en: Darken Background
gl: Escurecer Fondo

en: Darken background when scaling windows
gl: Escurecer fondo ao escalar xanelas

en: Amount of opacity in percent
gl: Nivel de Opacidade en porcentaxe

en: Overlay Icon
gl: Icona Superposta

en: Overlay an icon on windows once they are scaled
gl: Superpor un icona nas xanelas cando sexan escaladas

en: None
gl: Ningún

en: Emblem
gl: Emblema

en: Big
gl: Grande

en: Scale Windows
gl: Escalado de Fiestras

en: Windows that should be scaled in scale mode
gl: Fiestras que deben ser escaladas en modo escala

en: Hover Time
gl: Tempo durante o cal se deixa o rato enriba

en: Time (in ms) before scale mode is terminated when hovering over a window
gl: Tempo (en ms) antes de que o modo de escalado se remate ao pasar sobre unha xanela

en: Selects where windows are scaled if multiple output devices are used.
gl: Selecciona cando son escaladasa xanelas se se empregan múltiples dispositivos de saída.

en: On current output device
gl: Só no dispositivo de saída actual

en: On all output devices
gl: En tódolos dispositivos de saída

en: Screenshot
gl: Captura de pantalla

en: Screenshot plugin
gl: Complemento para a Captura de Pantalla

en: Initiate rectangle screenshot
gl: Iniciar Rectángulo de Captura de Pantalla

en: Directory
gl: Cartafol

en: Launch Application
gl: Lanzar Aplicación

en: Automatically open screenshot in this application
gl: Abrir automaticamente a captura de pantalla con esta aplicación

en: Svg image loader
gl: Complemento que activa o soporte para o cargado de imaxes SVG

en: Application Switcher
gl: Trocador de Aplicación

en: Next window
gl: Seguinte xanela

en: Popup switcher if not visible and select next window
gl: Amosar trocador se non está visíbel e seleccionar seguinte xanela

en: Prev window
gl: Ant. xanela

en: Popup switcher if not visible and select previous window
gl: Amosar trocador se non está visíbel e seleccionar a xanela anterior

en: Next window (All windows)
gl: Seguinte Fiestra (Todas as xanelas)

en: Popup switcher if not visible and select next window out of all windows
gl: Amosar trocador se non está visíbel e seleccionar a seguinte xanela de tódalas xanelas

en: Prev window (All windows)
gl: Fiestra anterior (Todas as xanelas)

en: Popup switcher if not visible and select previous window out of all windows
gl: Amosar trocador se non está visíbel e seleccionar a xanela anterior de todas

en: Next window (No popup)
gl: Seguinte Fiestra (Sen xanela sobresaínte)

en: Select next window without showing the popup window.
gl: Seleccionar seguinte xanela sen amosar a xanela sobresaínte

en: Prev window (No popup)
gl: Fiestra anterior (Sen xanela sobresaínte)

en: Select previous window without showing the popup window.
gl: Seleccionar xanela anterior sen amosar a xanela sobresaínte.

en: Next Panel
gl: Seguinte Panel

en: Select next panel type window.
gl: Seleccionar seguinte xanela de tipo panel.

en: Prev Panel
gl: Ant. Panel

en: Select previous panel type window.
gl: Seleccionar anterior xanela de tipo panel.

en: Switcher speed
gl: Velocidade do Cambiador

en: Switcher timestep
gl: Salto do Cambiador

en: Switcher windows
gl: Cambiador de xanelas

en: Windows that should be shown in switcher
gl: Fiestras que deben ser amosadas no cambiador

en: Amount of saturation in percent
gl: Cantidade de saturación en porcentaxe

en: Amount of brightness in percent
gl: Cantidade de brillo en porcentaxe

en: Bring To Front
gl: Traer ao Frente

en: Bring selected window to front
gl: Coloca a xanela seleccionada en primeiro plano

en: Distance desktop should be zoom out while switching windows
gl: Afastar o escritorio mentres se cambian as xanelas

en: Icon
gl: Icona

en: Show icon next to thumbnail
gl: Amosar icona ao lado da miniatura

en: Minimized
gl: Minimizado

en: Show minimized windows
gl: Amosar xanelas minimizadas

en: Auto Rotate
gl: Xirar Automaticamente

en: Rotate to the selected window while switching
gl: Xirar á xanela seleccionada mentres se cambia

en: Water Effect
gl: Efecto de Auga

en: Adds water effects to different desktop actions
gl: Engade efectos de auga a diferentes accións do escritorio

en: Enable pointer water effects
gl: Activar efectos de auga co punteiro

en: Toggle rain
gl: Trocar chuvia

en: Toggle rain effect
gl: Trocar efecto de chuvia

en: Toggle wiper
gl: Trocar limpiaparabrisas

en: Toggle wiper effect
gl: Troca o efecto de limpiaparabrisas

en: Offset Scale
gl: Desprazamento da Escala

en: Water offset scale
gl: Espaciado entre as ondas de auga

en: Rain Delay
gl: Atraso da chuvia

en: Delay (in ms) between each rain-drop
gl: Atraso (en ms) entre cada gota de chuvia

en: Title wave
gl: Onda dende o título

en: Wave effect from window title
gl: Efecto de onda dende o título da xanela

en: Point
gl: Punto

en: Add point
gl: Engadir punto

en: Line
gl: Liña

en: Add line
gl: Engadir liña

en: Wobbly Windows
gl: Fiestras xelatinosas

en: Use spring model for wobbly window effect
gl: Empregar modelo de mola para simular o efecto xelatinoso nas xanelas

en: Snap windows
gl: Axustar xanelas

en: Toggle window snapping
gl: Trocar axuste de xanelas

en: Snap Inverted
gl: Instantánea invertida

en: Inverted window snapping
gl: Axuste de xanelas invertido

en: Shiver
gl: Temblar

en: Make window shiver
gl: Fai que as xanelas semellen xelatina

en: Friction
gl: Fricción

en: Spring Friction
gl: Fricción do mola

en: Spring K
gl: K do mola

en: Spring Konstant
gl: Constante do mola

en: Grid Resolution
gl: Resolución da Grella

en: Vertex Grid Resolution
gl: Resolución da Grella Vertex

en: Minimum Grid Size
gl: Tamaño Mínimo da Grella

en: Minimum Vertex Grid Size
gl: Tamaño Mínimo da Grella Vertex

en: Map Effect
gl: Efecto ao colocar

en: Map Window Effect
gl: Efecto da Fiestra ao Colocala

en: Focus Effect
gl: Efecto de Enfoque

en: Focus Window Effect
gl: Efecto de Enfoque da Fiestra

en: Map Windows
gl: Colocar Fiestras

en: Windows that should wobble when mapped
gl: Fiestras que deben semellar xelatina cando son colocadas

en: Focus Windows
gl: Enfocar Fiestras

en: Windows that should wobble when focused
gl: Fiestras que deben semellar xelatina cando son enfocadas

en: Grab Windows
gl: Atracción das xanelas

en: Windows that should wobble when grabbed
gl: Fiestras que deben semellar xelatina cando son agarradas

en: Move Windows
gl: Mover Fiestras

en: Windows that should wobble when moved
gl: Fiestras que deben semellar xelatina cando son movidas

en: Maximize Effect
gl: Efecto ao Maximizar

en: Wobble effect when maximizing and unmaximizing windows
gl: Activar o efecto semellante á xelatina cando se maximizan ou minimizan as xanelas

en: Zoom Desktop
gl: Zoom do escritorio

en: Zoom and pan desktop cube
gl: Afastar e mover cubo do escritorio

en: Zoom In
gl: Acercar

en: Zoom Out
gl: Afastar

en: Zoom Pan
gl: Colocación do Zoom

en: Zoom pan
gl: Colocación do Zoom

en: Zoom Speed
gl: Velocidade de Zoom

en: Zoom Timestep
gl: Salto de tempo do Zoom

en: Zoom factor
gl: Factor de zoom

en: Filter Linear
gl: Filtro lineal

en: Use linear filter when zoomed in
gl: Empregar o filtro lineal cando se fai zoom
