compiz 0.8.14 - en to hr translation catalogue (868 entries)

en: Close Window
hr: Zatvori prozor

en: Unmaximize Window
hr: Poništi uvećanje prozora

en: Maximize Window
hr: Povećaj prozor

en: Minimize Window
hr: Smanji prozor

en: Window Menu
hr: Izbornik prozora

en: Shade
hr: Sjenka

en: Make Above
hr: Pošalji iznad

en: Stick
hr: Pričvrsti

en: Unshade
hr: Odsjenčaj

en: Unmake Above
hr: Odpošalji iznad

en: Unstick
hr: Odlijepi

en: The window "%s" is not responding.
hr: Prozor "%s" ne reagira.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
hr: Prisilno završavanje rada ove aplikacije uzrokovat će gubitak svih nespremljenih promjena.

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Force Quit
hr: _Prisilan završetak

en: Annotate
hr: Obilježavanje

en: Annotate plugin
hr: Priključak obilježavanja

en: Initiate Free Draw
hr: Pokreni slobodno crtanje

en: Initiate freehand drawing
hr: Pokreni slobodno ručno crtanje

en: Initiate Line
hr: Pokreni linijsko crtanje

en: Initiate line drawing
hr: Pokreni linijsko crtanje

en: Initiate Rectangle
hr: Pokreni pravokutnik

en: Initiate rectangle drawing
hr: Pokreni pravokutno crtanje

en: Initiate Ellipse
hr: Pokreni elipsu

en: Initiate ellipse drawing
hr: Pokreni elipsasto crtanje

en: Draw
hr: Crtaj

en: Draw using tool
hr: Crtaj upotrebom alata

en: Initiate erase
hr: Pokreni brisanje

en: Initiate annotate erasing
hr: Pokreni brisanje obilježavanja

en: Clear
hr: Obriši

en: Toggle center shape
hr: Uključi/Isključi središnje oblikovanje

en: Toggle whether the current shape is drawn using the center of your initial click
hr: Uključi/Isključi iscrtavanje trenutnog oblika koristeći sredinu vašeg početnog klika

en: Annotate Fill Color
hr: Boja ispune obilježavanja

en: Fill color for annotations
hr: Boja ispune za obilježavanja

en: Annotate Stroke Color
hr: Boja poteza obilježavanja

en: Stroke color for annotations
hr: Boja poteza za obilježavanje

en: Stroke width
hr: Širina poteza

en: Stroke width for annotations
hr: Širina poteza za obilježavanje

en: Blur Windows
hr: Zamućivanje prozora

en: Blur windows
hr: Zamuti prozore

en: Pulse
hr: Pulsiranje

en: Pulse effect
hr: Efekt pulsiranja

en: Blur Speed
hr: Brzina zamućivanja

en: Window blur speed
hr: Brzina zamućivanja prozora

en: Focus blur windows
hr: Zamuti prozore fokusom

en: Windows that should be affected by focus blur
hr: Prozori na koje bi trebalo utjecati zamućivanje fokusa

en: Focus Blur
hr: Zamućenje fokusa

en: Blur windows that doesn't have focus
hr: Zamuti prozore koji nemaju fokus

en: Alpha blur windows
hr: Alpha zamućenje prozora

en: Windows that should be use alpha blur by default
hr: Prozori koji bi početno trebali koristiti alpha-zamućivanje

en: Alpha Blur
hr: Alpha zamućenje

en: Blur behind translucent parts of windows
hr: Zamuti iza prozirnih dijelova prozora

en: Blur Filter
hr: Filter zamućenja

en: Filter method used for blurring
hr: Način filtriranja korišten za zamućivanje

en: 4xBilinear
hr: 4xBilinearno

en: Gaussian
hr: Gaussov

en: Mipmap
hr: Mipmapiranje

en: Gaussian Radius
hr: Gaussov polumjer

en: Gaussian radius
hr: Gaussov polumjer

en: Gaussian Strength
hr: Gaussova snaga

en: Gaussian strength
hr: Gaussova snaga

en: Mipmap LOD
hr: Opširnost mipmapiranja

en: Mipmap level-of-detail
hr: Razina pojedinosti mipmapiranja

en: Blur Saturation
hr: Zasićenost zamućenja

en: Blur saturation
hr: Zasićenje zamućenja

en: Blur Occlusion
hr: Zatvaranje zamućenja

en: Disable blurring of screen regions obscured by other windows.
hr: Onemogući zamućivanje područja zaslona zaklonjenih drugim prozorima.

en: Independent texture fetch
hr: Nezavisan dohvat tekstura

en: Use the available texture units to do as many as possible independent texture fetches.
hr: Koristi dostupne teksturne jedinice kako bi se učinilo što više nezavisnih dohvata tekstura.

en: Clone Output
hr: Klonirani izlaz

en: Output clone handler
hr: Rukovatelj izlaznim klonom

en: Initiate
hr: Pokreni

en: Initiate clone selection
hr: Pokreni odabir klona

en: Commands
hr: Naredbe

en: Assigns bindings to arbitrary commands
hr: Dodijeli prečac željenoj naredbi

en: Command line 0
hr: Naredbeni redak 0

en: Command line to be executed in shell when run_command0 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command0

en: Command line 1
hr: Naredbeni redak 1

en: Command line to be executed in shell when run_command1 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command1

en: Command line 2
hr: Naredbeni redak 2

en: Command line to be executed in shell when run_command2 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command2

en: Command line 3
hr: Naredbeni redak 3

en: Command line to be executed in shell when run_command3 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command3

en: Command line 4
hr: Naredbeni redak 4

en: Command line to be executed in shell when run_command4 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command4

en: Command line 5
hr: Naredbeni redak 5

en: Command line to be executed in shell when run_command5 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command5

en: Command line 6
hr: Naredbeni redak 6

en: Command line to be executed in shell when run_command6 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command6

en: Command line 7
hr: Naredbeni redak 7

en: Command line to be executed in shell when run_command7 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command7

en: Command line 8
hr: Naredbeni redak 8

en: Command line to be executed in shell when run_command8 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command8

en: Command line 9
hr: Naredbeni redak 9

en: Command line to be executed in shell when run_command9 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command9

en: Command line 10
hr: Naredbeni redak 10

en: Command line to be executed in shell when run_command10 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command10

en: Command line 11
hr: Naredbeni redak 11

en: Command line to be executed in shell when run_command11 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command11

en: Command line 12
hr: Naredbeni redak 12

en: Command line to be executed in shell when run_command12 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command12

en: Command line 13
hr: Naredbeni redak 13

en: Command line to be executed in shell when run_command13 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command13

en: Command line 14
hr: Naredbeni redak 14

en: Command line to be executed in shell when run_command14 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command14

en: Command line 15
hr: Naredbeni redak 15

en: Command line to be executed in shell when run_command15 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command15

en: Command line 16
hr: Naredbeni redak 16

en: Command line to be executed in shell when run_command16 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command16

en: Command line 17
hr: Naredbeni redak 17

en: Command line to be executed in shell when run_command17 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command17

en: Command line 18
hr: Naredbeni redak 18

en: Command line to be executed in shell when run_command18 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command18

en: Command line 19
hr: Naredbeni redak 19

en: Command line to be executed in shell when run_command19 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command19

en: Command line 20
hr: Naredbeni redak 20

en: Command line to be executed in shell when run_command20 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command20

en: Command line 21
hr: Naredbeni redak 21

en: Command line to be executed in shell when run_command21 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command21

en: Command line 22
hr: Naredbeni redak 22

en: Command line to be executed in shell when run_command22 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command22

en: Command line 23
hr: Naredbeni redak 23

en: Command line to be executed in shell when run_command23 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command23

en: Command line 24
hr: Naredbeni redak 24

en: Command line to be executed in shell when run_command24 is invoked
hr: Naredbeni redak koji će se izvršiti u ljusci kada se pozove run_command24

en: Key Bindings
hr: Prečaci tipkovnice

en: Run command 0
hr: Pokreni naredbu 0

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command0
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command0

en: Run command 1
hr: Pokreni naredbu 1

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command1
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command1

en: Run command 2
hr: Pokreni naredbu 2

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command2
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command2

en: Run command 3
hr: Pokreni naredbu 3

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command3
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command3

en: Run command 4
hr: Pokreni naredbu 4

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command4
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command4

en: Run command 5
hr: Pokreni naredbu 5

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command5
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command5

en: Run command 6
hr: Pokreni naredbu 6

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command6
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command6

en: Run command 7
hr: Pokreni naredbu 7

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command7
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command7

en: Run command 8
hr: Pokreni naredbu 8

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command8
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command8

en: Run command 9
hr: Pokreni naredbu 9

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command9
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command9

en: Run command 10
hr: Pokreni naredbu 10

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command10
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command10

en: Run command 11
hr: Pokreni naredbu 11

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command11
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command11

en: Run command 12
hr: Pokreni naredbu 12

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command12
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command12

en: Run command 13
hr: Pokreni naredbu 13

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command13
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command13

en: Run command 14
hr: Pokreni naredbu 14

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command14
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command14

en: Run command 15
hr: Pokreni naredbu 15

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command15
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command15

en: Run command 16
hr: Pokreni naredbu 16

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command16
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command16

en: Run command 17
hr: Pokreni naredbu 17

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command17
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command17

en: Run command 18
hr: Pokreni naredbu 18

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command18
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command18

en: Run command 19
hr: Pokreni naredbu 19

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command19
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command19

en: Run command 20
hr: Pokreni naredbu 20

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command20
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command20

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command21
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command21

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command22
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command22

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command23
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command23

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command24
hr: Prečac tipke tipkovnice koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command24

en: Button Bindings
hr: Tipke prečaca

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command0
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command0

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command1
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command1

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command2
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command2

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command3
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command3

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command4
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command4

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command5
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command5

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command6
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command6

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command7
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command7

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command8
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command8

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command9
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command9

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command10
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command10

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command11
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command11

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command12
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command12

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command13
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command13

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command14
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command14

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command15
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command15

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command16
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command16

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command17
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command17

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command18
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command18

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command19
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command19

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command20
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command20

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command21
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command21

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command22
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command22

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command23
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command23

en: A button binding that when invoked, will run the shell command identified by command24
hr: Prečac tipke koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command24

en: Edge Bindings
hr: Prečaci rubova zaslona

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command0
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command0

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command1
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command1

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command2
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command2

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command3
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command3

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command4
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command4

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command5
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command5

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command6
hr: Veza s rubom ekrana koja će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command6

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command7
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command7

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command8
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command8

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command9
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command9

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command10
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command1o

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command11
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command11

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command12
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command12

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command13
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command13

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command14
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command14

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command15
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command15

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command16
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command16

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command17
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command17

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command18
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command18

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command19
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command19

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command20
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command20

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command21
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command21

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command22
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command22

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command23
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command23

en: An edge binding that when invoked, will run the shell command identified by command24
hr: Prečac ruba zaslona koji će, pri pozivu, pokrenuti naredbu ljuske označenu s command24

en: General Options
hr: Opće mogućnosti

en: General compiz options
hr: Opće mogućnosti compiza

en: Active Plugins
hr: Aktivni priključci

en: List of currently active plugins
hr: Popis trenutno aktivnih priključaka

en: Audible Bell
hr: Zvučni signal

en: Audible system beep
hr: Zvučni signal sustava

en: Ignore Hints When Maximized
hr: Zanemari savjete kada je prozor uvećan

en: Ignore size increment and aspect hints when window is maximized
hr: Zanemari savjete uvećanja i omjeru veličine kada je prozor uvećan

en: Hide Skip Taskbar Windows
hr: Sakrij "Preskoči prozore u traci zadataka"

en: Hide windows not in taskbar when entering show desktop mode
hr: Sakrij prozore koji nisu u traci sa zadacima kada se ulazi u način prikazivanja radne površine

en: Edge Trigger Delay
hr: Odgoda do aktiviranja ruba

en: Duration the pointer must rest in a screen edge before an edge action is taken.
hr: Koliko vremena pokazivač mora provesti na rubu zaslona prije nego što se poduzme radnja za rub.

en: Cursor theme
hr: Teme pokazivača

en: Cursor theme name
hr: Naziv teme pokazivača

en: Cursor size
hr: Veličina pokazivača

en: Size of the cursor
hr: Veličina pokazivača

en: Ping Delay
hr: Odgoda pingova

en: Interval between ping messages
hr: Raspon između poruka za ping

en: Display Settings
hr: Postavke prikaza

en: Texture Filter
hr: Filter tekstura

en: Texture filtering
hr: Filtriranje tekstura

en: Fast
hr: Brže

en: Good
hr: Bolje

en: Best
hr: Najbolje

en: Focus &amp; Raise Behavior
hr: Fokus i ponašanje uzdizanja

en: Click to Focus
hr: Klikni za fokusiranje

en: Click on window moves input focus to it
hr: Klik na prozor premješta ulazni fokus na njega

en: Raise On Click
hr: Uzdigni pri kliku

en: Raise windows when clicked
hr: Uzdigni prozore pri kliku

en: Auto-Raise
hr: Automatsko uzdizanje

en: Raise selected windows after interval
hr: Uzdigni odabrane prozore nakon raspona

en: Auto-Raise Delay
hr: Odgoda automatskog uzdizanja

en: Interval before raising selected windows
hr: Vrijeme prije podizanja odabranog prozora

en: Key bindings
hr: Prečaci tipkovnice

en: Close active window
hr: Zatvori aktivni prozor

en: Raise Window
hr: Uzdigni prozor

en: Raise window above other windows
hr: Uzdigni prozor iznad ostalih prozora

en: Lower Window
hr: Spusti prozor

en: Lower window beneath other windows
hr: Spusti prozor ispod ostalih prozora

en: Unmaximize active window
hr: Poništi uvećanje aktivnog prozora

en: Minimize active window
hr: Spusti aktivni prozor

en: Maximize active window
hr: Povećaj aktivni prozor

en: Maximize Window Horizontally
hr: Povećaj prozor vodoravno

en: Maximize active window horizontally
hr: Povećaj aktivni prozor vodoravno

en: Maximize Window Vertically
hr: Povećaj prozor okomito

en: Maximize active window vertically
hr: Povećaj aktivni prozor okomito

en: Window menu button binding
hr: Prečac tipke za prozorski izbornik

en: Window menu key binding
hr: Veza s tipkom tipkovnice za prozorski izbornik

en: Show Desktop
hr: Prikaži radnu površinu

en: Hide all windows and focus desktop
hr: Sakrij sve prozore i fokusiraj radnu površinu

en: Toggle Window Maximized
hr: Uključi/Isključi povećanje prozora

en: Toggle active window maximized
hr: Uključi/Isključi povećanje aktivnog prozora

en: Toggle Window Maximized Horizontally
hr: Uključi/Isključi vodoravno povećanje prozora

en: Toggle active window maximized horizontally
hr: Uključi/Isključi vodoravnu povećanje aktivnog prozora

en: Toggle Window Maximized Vertically
hr: Uključi/Isključi okomito povećanje prozora

en: Toggle active window maximized vertically
hr: Uključi/Isključi okomito povećanje aktivnog prozora

en: Toggle Window Shaded
hr: Uključi/Isključi zasjenjenost prozora

en: Toggle active window shaded
hr: Uključi/Isključi zasjenjenost aktivnog prozora

en: Slow Animations
hr: Spore animacije

en: Toggle use of slow animations
hr: Uključi/Isključi upotrebu sporih animacija

en: Desktop Size
hr: Veličina radne površine

en: Horizontal Virtual Size
hr: Vodoravna virtualna veličina

en: Screen size multiplier for horizontal virtual size
hr: Množitelj veličine zaslona za vodoravnu virtualnu veličinu

en: Vertical Virtual Size
hr: Okomita virtualna veličina

en: Screen size multiplier for vertical virtual size
hr: Množitelj veličine zaslona za okomitu virtualnu veličinu

en: Lighting
hr: Osvjetljenje

en: Use diffuse light when screen is transformed
hr: Koristi difuzno svjetlo kada se zaslon preoblikuje

en: Detect Refresh Rate
hr: Otkrij frekvenciju osvježavanja

en: Automatic detection of refresh rate
hr: Automatsko otkrivanje frekvencije osvježavanja

en: Refresh Rate
hr: Frekvencija osvježavanja

en: The rate at which the screen is redrawn (times/second)
hr: Frekvencija ponovnog iscrtavnja zaslona (puta/sekundi) Hz

en: Detect Outputs
hr: Otkrij izlaze

en: Automatic detection of output devices
hr: Automatsko otkrivanje izlaznih uređaja

en: Overlapping Output Handling
hr: Rukovanje preklapajućim izlazima

en: Which one of overlapping output devices should be preferred
hr: Koji se od preklapajućih izlaznih uređaja treba preferirati

en: Smart mode
hr: Pametan način

en: Prefer larger output
hr: Preferiraj veći izlaz

en: Prefer smaller output
hr: Preferiraj manji izlaz

en: Outputs
hr: Izlazi

en: List of strings describing output devices
hr: Popis znakovnih nizova koji opisuju izlazne uređaje

en: Sync to VBlank
hr: Uskladi s VBlankom

en: Only perform screen updates during vertical blanking period
hr: Samo obavljaj obnavljanje zaslona tijekom okomitog razdoblja osvježavanja

en: Focus-Stealing Prevention Level
hr: Razina sprječavanja fokusa

en: Level of focus stealing prevention
hr: Razina sprječavanja krađe fokusa

en: Off
hr: Isključeno

en: Low
hr: Niska

en: Normal
hr: Normalna

en: High
hr: Visoka

en: Very High
hr: Vrlo visoka

en: Focus-Stealing Prevention Windows
hr: Sprječavanje hvatanja fokusa prozora

en: Windows to prevent grabbing keyboard focus
hr: Sprječavanje prozora od hvatanja fokusa tipkovnice

en: Unredirect Fullscreen Windows
hr: Odpreusmjeri cjelozaslonske prozore

en: Allow drawing of fullscreen windows to not be redirected to offscreen pixmaps
hr: Dopusti da se iscrtavanje cjelozaslonskih prozora ne preusmjerava u vanzaslonske pixmape

en: Default Icon
hr: Uobičajena ikona

en: Default window icon image
hr: Uobičajena slika ikone prozora

en: Force independent output painting
hr: Prisili nezavisno crtanje izlaza

en: Paint each output device independly, even if the output devices overlap
hr: Nacrtaj svaki izlazni uređaj nezavisno, čak i ako se izlazni uređaji preklapaju

en: Texture Compression
hr: Sažimanje tekstura

en: If available, use compression for textures converted from images
hr: Ako je dostupno koristi sažimanje za teksture pretvorene iz slika

en: Desktop Cube
hr: Kocka radne površine

en: Place windows on cube
hr: Smjesti prozore na kocku

en: Unfold
hr: Rasklopi

en: Unfold cube
hr: Rasklopi kocku

en: Next Slide
hr: Sljedeći slajd

en: Advance to next slide
hr: Naprijed na sljedeći slajd

en: Prev Slide
hr: Prijašnji slajd

en: Go back to previous slide
hr: Natrag na prijašnji slajd

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling
hr: Stvori mipmape kada je moguće, za prilagodbu veličine veće kvalitete

en: Multi Output Mode
hr: Više izlazni način

en: Selects how the cube is displayed if multiple output devices are used.
hr: Odaberite kako je kocka prikazana, ako se koristi više izlaznih uređaja.

en: Automatic
hr: Automatski

en: Multiple cubes
hr: Više kocki

en: One big cube
hr: Jedna velika kocka

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Inside Cube
hr: Unutar kocke

en: Inside cube
hr: Unutar kocke

en: Acceleration
hr: Ubrzanje

en: Fold Acceleration
hr: Ubrzanje sklapanja

en: Speed
hr: Brzina

en: Fold Speed
hr: Brzina sklapanja

en: Timestep
hr: Vremenski korak

en: Fold Timestep
hr: Vremenski korak sklapanja

en: Appearance
hr: Izgled

en: Cube Color
hr: Boja kocke

en: Color of top and bottom sides of the cube
hr: Boja gornje i donje strane kocke

en: Cube Caps
hr: Vrh kocke

en: Scale image
hr: Prilagodba veličine slike

en: Scale images to cover top face of cube
hr: Prilagodi veličinu slike kako bi prekrila gornju stranu kocke

en: Image files
hr: Datoteke slike

en: List of PNG and SVG files that should be rendered on top face of cube
hr: Popis PNG i SVG datoteka koje bi trebale biti prikazane na gornjoj strani kocke

en: Adjust Image
hr: Prilagodi sliku

en: Adjust top face image to rotation
hr: Prilagodi sliku gornje strane za okretanje

en: Skydome
hr: Svod

en: Render skydome
hr: Prikaz svoda

en: Skydome Image
hr: Slika svoda

en: Image to use as texture for the skydome
hr: Slika koja će se koristiti kao struktura svoda

en: Animate Skydome
hr: Animirani svod

en: Animate skydome when rotating cube
hr: Animiraj svod pri zakretanju kocke

en: Skydome Gradient Start Color
hr: Početna boja prijelaza svoda

en: Color to use for the top color-stop of the skydome-fallback gradient
hr: Boja koja će se koristiti na vrhu za završnu boju prijelaza svoda

en: Skydome Gradient End Color
hr: Završna boja prijelaza svoda

en: Color to use for the bottom color-stop of the skydome-fallback gradient
hr: Boja koja će se koristiti na dnu za završnu boju prijelaza svoda

en: Transparent Cube
hr: Prozirnost kocke

en: Opacity During Rotation
hr: Prozirnost tijekom zakretanja

en: Opacity of desktop window during rotation.
hr: Prozirnost radne površine tijekom zakretanja.

en: Opacity When Not Rotating
hr: Prozirnost tijekom nezakretanja

en: Opacity of desktop window when not rotating.
hr: Prozirnost radne površine kada se kocka ne zakreće.

en: Transparency Only on Mouse Rotate
hr: Prozirnost samo pri zakretanju mišem

en: Initiates Cube transparency only if rotation is mouse driven.
hr: Pokreće samo prozirnost kocke, ako je zakretanje upravljano mišem.

en: D-Bus Control Backend
hr: D-Bus pozadinski program upravljanja

en: Window Decoration
hr: Ukrašavanje prozora

en: Window decorations
hr: Ukrašavanja prozora

en: Shadow Radius
hr: Polumjer sjenke

en: Drop shadow radius
hr: Polumjer padajuće sjenke

en: Shadow Opacity
hr: Neprozirnost sjenke

en: Drop shadow opacity
hr: Neprozirnost padajuće sjenke

en: Shadow Color
hr: Boja sjenke

en: Drop shadow color
hr: Boja padajuće sjenke

en: Shadow Offset X
hr: X pomak sjenke

en: Drop shadow X offset
hr: X pomak padajuće sjenke

en: Shadow Offset Y
hr: Y pomak sjenke

en: Drop shadow Y offset
hr: Y pomak padajuće sjenke

en: Command
hr: Naredba

en: Decorator command line that is executed if no decorator is already running
hr: Naredba ukrašavanja koja će se izvršiti ako ukrašavanje nije pokrenuto

en: Allow mipmaps to be generated for decoration textures
hr: Dopusti stvaranje mipmapa za teksture ukrašavanja

en: Decoration windows
hr: Ukrašavanje prozora

en: Windows that should be decorated
hr: Prozori koji bi trebali biti ukrašeni

en: Shadow windows
hr: Zasjenjeni prozori

en: Windows that should have a shadow
hr: Prozori koji bi trebali imati sjenku

en: Fading Windows
hr: Izbljeđivanje prozora

en: Fade in windows when mapped and fade out windows when unmapped
hr: Izbljedi prozore kada su mapirani i prekini izbljeđivanje prozora kad nisu mapirani

en: Fade Mode
hr: Način izbljeđivanja

en: Window fade mode
hr: Način izbljeđivanja prozora

en: Constant speed
hr: Stalna brzina

en: Constant time
hr: Stalno vrijeme

en: Fade Speed
hr: Brzina izbljeđivanja

en: Window fade speed in "Constant speed" mode
hr: Vrijeme izbljeđivanja prozora u načinu rada "Stalno vrijeme"

en: Fade Time
hr: Vrijeme izbljeđivanja

en: Window fade time (in ms) in "Constant time" mode
hr: Vrijeme izbljeđivanja prozora (u ms) u načinu rada "Stalno vrijeme"

en: Fade windows
hr: Izbljedi prozore

en: Windows that should be fading
hr: Prozori koje se trebaju izbljediti

en: Visual Bell
hr: Vizualno zvono

en: Fade effect on system beep
hr: Efekt izbljeđivanja pri zvuku sustava (beep)

en: Fullscreen Visual Bell
hr: Cjelozaslonsko vizualno zvono

en: Fullscreen fade effect on system beep
hr: Cjelozaslonski efekt izbljeđivanja pri zvuku sustava (beep)

en: Fade On Minimize/Open/Close
hr: Izbljedi pri Uvećanju/Smanjenju/Zatvaranju

en: Fade effect on minimize/open/close window events
hr: Efekt izbljeđivanja pri Uvećanju/Smanjenju/Zatvaranju događaja prozora

en: Dim Unresponsive Windows
hr: Zatamni prozore koji ne reagiraju

en: Dim windows that are not responding to window manager requests
hr: Zatamni prozore koji ne reagiraju na zahtjev upravitelja prozorima

en: Unresponsive Window Brightness
hr: Svjetlina nereagirajućeg prozora

en: Brightness (in %) of unresponsive windows
hr: Svjetlina (u %) prozora koji ne reagiraju

en: Unresponsive Window Saturation
hr: Zasićenje nereagirajućeg prozora

en: Saturation (in %) of unresponsive windows
hr: Zasićenje (u %) prozora koji ne reagiraju

en: Userspace File System
hr: Datotečni sustav prostora korisnika

en: Userspace file system
hr: Datotečni sustav prostora korisnika

en: Mount Point
hr: Točka montiranja

en: Mount point
hr: Točka montiranja

en: GLib main loop support
hr: Podrška glavne petlje GLiba

en: MATE Compatibility
hr: MATE kompatibilnost

en: Options that keep Compiz compatible to the MATE desktop environment
hr: Mogućnosti koje omogućuju Compizu kompatibilnost s MATE radnim okruženjem

en: Show Main Menu
hr: Prikaži glavni izbornik

en: Show the main menu
hr: Prikaži glavni izbornik

en: Run Dialog
hr: Pokreni dijalog

en: Show Run Application dialog
hr: Prikaži dijalog pokretanja aplikacija

en: Screenshot command line
hr: Naredba za slikanje slike zaslona

en: Take a screenshot
hr: Uslikaj zaslon

en: Window screenshot command line
hr: Naredba u terminalu za slikanje prozora

en: Take a screenshot of a window
hr: Uslikaj prozor

en: Run terminal command
hr: Pokreni naredbu u terminalu

en: Terminal command line
hr: Naredba u terminalu

en: Open a terminal
hr: Otvori terminal

en: Ini Flat File Backend
hr: Ini Flat pozadinska datoteka

en: File change notification plugin
hr: Priključak za obavještavanje o promjeni datoteke

en: Minimize Effect
hr: Efekt smanjivanja

en: Transform windows when they are minimized and unminimized
hr: Preoblikuj prozore kada se smanje i uvećaju

en: Minimize speed
hr: Brzina smanjivanja

en: Minimize timestep
hr: Vremenski korak smanjivanja

en: Minimize Windows
hr: Smanjivanje prozora

en: Windows that should be transformed when minimized
hr: Prozori  koji trebaju biti preoblikovani pri smanjivanju

en: Shade Resistance
hr: Otpor sjenke

en: Shade resistance
hr: Otpor sjenke

en: Move Window
hr: Pomicanje prozora

en: Move window
hr: Pomakni prozor

en: Initiate Window Move
hr: Pokreni pomicanje prozora

en: Start moving window
hr: Započni pomicanje prozora

en: Opacity
hr: Prozirnost

en: Opacity level of moving windows
hr: Razina prozirnosti pomicanja prozora

en: Constrain Y
hr: Ograniči Y

en: Constrain Y coordinate to workspace area
hr: Ograniči  koordinatu na područje radne površine

en: Snapoff maximized windows
hr: Poravnaj uvećane prozore

en: Snapoff and auto unmaximized maximized windows when dragging
hr: Poravnaj i automatski vrati uvećane prozore kada ih povlačite

en: Lazy Positioning
hr: Lijeno pozicioniranje

en: Do not update the server-side position of windows until finished moving
hr: Ne ažuriraj položaj poslužene strane prozora dok se pomicanje ne završi

en: Opacity, Brightness and Saturation
hr: Prozirnost, svjetlina i zasićenje

en: Opacity, Brightness and Saturation adjustments
hr: Prilagodba prozirnosti, svjetline i zasićenja po prozoru

en: Increase Opacity
hr: Povećanje prozirnosti

en: Opacity Increase
hr: Povećaj prozirnost

en: Decrease Opacity
hr: Smanjenje prozirnosti

en: Opacity Decrease
hr: Smanji prozirnost

en: Brightness
hr: Svjetlina

en: Increase Brightness
hr: Povećanje svjetline

en: Brightness Increase
hr: Povećaj svjetlinu

en: Decrease Brightness
hr: Smanjenje svjetline

en: Brightness Decrease
hr: Smanji svjetlinu

en: Saturation
hr: Zasićenje

en: Increase Saturation
hr: Povećanje zasićenja

en: Saturation Increase
hr: Povećaj zasićenje

en: Decrease Saturation
hr: Smanjenje zasićenja

en: Saturation Decrease
hr: Smanji zasićenje

en: Step
hr: Korak

en: Opacity Step
hr: Prozirnost koraka

en: Window-specific settings
hr: Određene postavke prozora

en: Windows
hr: Prozori

en: Windows that should have a different opacity by default
hr: Prozori koji bi trebali imati drugačiju zadanu prozirnosti

en: Window values
hr: Vrijednosti prozora

en: Opacity values for windows
hr: Vrijednost prozirnosti za prozore

en: Brightness Step
hr: Korak svjetline

en: Windows that should have a different brightness by default
hr: Prozori koji bi trebali imati drugačiju zadanu svjetlinu

en: Brightness values for windows
hr: Vrijednost svjetline za prozore

en: Saturation Step
hr: Korak zasićenja

en: Windows that should have a different saturation by default
hr: Prozori koji bi trebali imati drugačije zadano zasićenje

en: Saturation values for windows
hr: Vrijednost zasićenja za prozore

en: Place Windows
hr: Smještaj prozora

en: Place windows at appropriate positions when mapped
hr: Smjesti prozore na odgovarajuće položaje kada su mapirani

en: Workarounds
hr: Rješenja smještaja

en: Window placement workarounds
hr: Rješenja za smještaj prozora

en: Placement Mode
hr: Način smještaja

en: Algorithm to use for window placement
hr: Algoritam za korištenje smještaja prozora

en: Cascade
hr: Kaskadan

en: Centered
hr: Centriran

en: Smart
hr: Pametan

en: Maximize
hr: Povećaj

en: Random
hr: Naizmjeničan

en: Under pointer
hr: Ispod pokazivača

en: Selects how window placement should behave if multiple outputs are selected
hr: Odabire kako se treba ponašati smještanje prozora ako je odabrano više izlaza

en: Use active output device
hr: Koristi uređaj s aktivnim izlazom

en: Use output device with pointer
hr: Koristi izlazni uređaj s pokazivačem

en: Use output device of focused window
hr: Koristi izlazni uređaj fokusiranog prozora

en: Place across all outputs
hr: Postavi preko svih izlaza

en: Force Placement Windows
hr: Prisili smještaj prozora

en: Windows that should forcedly be placed, even if they indicate the window manager should avoid placing them.
hr: Prozori koji se prisilno trebaju smjestiti, čak i ako upravitelj prozorima treba izbjegavati njihovo smještanje.

en: Fixed Window Placement
hr: Nepromjenjivi smještaj prozora

en: Windows with fixed positions
hr: Prozori s nepromjenjivim položajima

en: Positioned windows
hr: Položeni prozori

en: Windows that should be positioned by default
hr: Prozori koji uobičajeno trebaju biti položeni

en: X Positions
hr: X položaji

en: X position values
hr: X položajne vrijednosti

en: Y Positions
hr: Y položaji

en: Y position values
hr: Y položajne vrijednosti

en: Keep In Workarea
hr: Zadrži u radnom području

en: Keep placed window in work area, even if that means that the position might differ from the specified position
hr: Zadrži postavljene prozore u radnom području, čak i ako to znači da se položaj razlikuje od već određenog položaja

en: Windows with fixed placement mode
hr: Prozori s nepromjenjivim načinom smještaja

en: Windows that should have a certain positioning mode
hr: Prozori koji trebaju imati određeni način smještanja

en: Mode
hr: Način

en: Positioning modes
hr: Načini smještanja

en: Windows with fixed viewport
hr: Prozori s nepromjenjivim područjem prikaza

en: Viewport positioned windows
hr: Prozori smješteni u područje prikaza

en: Windows that should be positioned in specific viewports by default
hr: Prozori koji uobičajeno trebaju biti smješteni u određena područja prikaza

en: X Viewport Positions
hr: X položaji područja prikaza

en: Horizontal viewport positions
hr: Vodoravni položaji područja prikaza

en: Y Viewport Positions
hr: Y položaji područja prikaza

en: Vertical viewport positions
hr: Okomiti položaji područja prikaza

en: Png image loader
hr: Učitač png slika

en: Regex Matching
hr: Regex podudaranje

en: Regex window matching
hr: Regex podudaranje prozora

en: Resize Window
hr: Promjena veličine prozora

en: Resize window
hr: Promijeni veličinu prozora

en: Bindings
hr: Prečaci tipkovnice

en: Initiate Normal Window Resize
hr: Pokretanje normalne promjene veličine prozora

en: Start resizing window normally
hr: Započni normalnu promjenu veličine prozora

en: Initiate Outline Window Resize
hr: Pokretanje promjene veličine prozora izvan ruba

en: Start resizing window with outline
hr: Započni pokretanje promjene veličine prozora izvan ruba

en: Initiate Rectangle Window Resize
hr: Pokretanje pravokutne promjene veličine prozora

en: Start resizing window with rectangle
hr: Započni pokretanje pravokutne promjene veličine prozora

en: Initiate Stretch Window Resize
hr: Pokretanje promjene veličine rastezanjem prozora

en: Start resizing window by stretching it
hr: Započni pokretanje promjene veličine rastezanjem prozora

en: Initiate Window Resize
hr: Pokreni promjenu veličine prozora

en: Start resizing window
hr: Započni promjenu veličine prozora

en: Default Resize Mode
hr: Uobičajen način promjene veličine

en: Default mode used for window resizing
hr: Uobičajen način korišten za promjenu veličine prozora

en: Outline
hr: Obrub

en: Rectangle
hr: Pravokutnik

en: Stretch
hr: Rastegni

en: Border Color
hr: Boja ruba

en: Border color used for outline and rectangle resize modes
hr: Boja ruba koja se koristi za obrub i pravokutnu promjenu veličine

en: Fill Color
hr: Boja ispune

en: Fill color used for rectangle resize mode
hr: Boja ispune koja se koristi za pravokutnu promjenu veličine

en: Normal Resize Windows
hr: Prozori za normalnu promjenu veličine

en: Windows that normal resize should be used for
hr: Prozori koji koriste normalnu promjenu veličine

en: Outline Resize Windows
hr: Prozori za obrubnu promjenu veličine

en: Windows that outline resize should be used for
hr: Prozori koji koriste obrubnu promjenu veličine

en: Rectangle Resize Windows
hr: Prozori za pravokutnu promjenu veličine

en: Windows that rectangle resize should be used for
hr: Prozori koji koriste pravokutnu promjenu veličine

en: Stretch Resize Windows
hr: Prozori za promjenu veličine rastezanjem

en: Windows that stretch resize should be used for
hr: Prozori koji koriste promjenu veličine rastezanjem

en: Rotate Cube
hr: Okretanje kocke

en: Rotate desktop cube
hr: Okretanje kocke radne površine

en: Edge Flip Pointer
hr: Rubno prebacivanje pri pomicanju pokazivača

en: Flip to next viewport when moving pointer to screen edge
hr: Prebaci na sljedeće područje prikaza pri pomicanju pokazivača po rubu zaslona

en: Edge Flip Move
hr: Rubno prebacivanje pri pomicanju prozora

en: Flip to next viewport when moving window to screen edge
hr: Prebaci na sljedeće područje prikaza pri pomicanju prozora po rubu zaslona

en: Edge Flip DnD
hr: Rubno prebacivanje pri povlačenju i otpuštanju

en: Flip to next viewport when dragging object to screen edge
hr: Prebaci na sljedeće područje prikaza pri povlačenju objekta na rub zaslona

en: Flip Time
hr: Vrijeme prebacivanja

en: Timeout before flipping viewport
hr: Vremenski istek prije prebacivanja područja prikaza

en: Raise on rotate
hr: Podigni pri okretanju

en: Raise window when rotating
hr: Podigni prozor pri okretanju

en: Rotate cube
hr: Okretanje kocke

en: Start Rotation
hr: Pokreni okretanje

en: Rotate Left
hr: Okreni ulijevo

en: Rotate left
hr: Okreni ulijevo

en: Rotate Right
hr: Okreni udesno

en: Rotate right
hr: Okreni udesno

en: Rotate Left with Window
hr: Okreni ulijevo s prozorom

en: Rotate left and bring active window along
hr: Okreni ulijevo i istodobno prenesi aktivni prozor

en: Rotate Right with Window
hr: Okreni udesno s prozorom

en: Rotate right and bring active window along
hr: Okreni udesno i istodobno prenesi aktivni prozor

en: Rotate To
hr: Okreni na

en: Rotate to viewport
hr: Okreni na područje prikaza

en: Rotate window
hr: Okreni prozor

en: Rotate with window
hr: Okreni s prozorom

en: Rotate Flip Left
hr: Lijevo okretanje

en: Flip to left viewport and warp pointer
hr: Prebaci na lijevo područje prikaza i izobliči pokazivač

en: Rotate Flip Right
hr: Desno okretanje

en: Flip to right viewport and warp pointer
hr: Prebaci na desno područje prikaza i izobliči pokazivač

en: Rotate to cube face
hr: Okretanje na plohu kocke

en: Rotate To Face 1
hr: Okreni na plohu 1

en: Rotate to face 1
hr: Okreni na plohu 1

en: Rotate To Face 2
hr: Okreni na plohu 2

en: Rotate to face 2
hr: Okreni na plohu 2

en: Rotate To Face 3
hr: Okreni na plohu 3

en: Rotate to face 3
hr: Okreni na plohu 3

en: Rotate To Face 4
hr: Okreni na plohu 4

en: Rotate to face 4
hr: Okreni na plohu 4

en: Rotate To Face 5
hr: Okreni na plohu 5

en: Rotate to face 5
hr: Okreni na plohu 5

en: Rotate To Face 6
hr: Okreni na plohu 6

en: Rotate to face 6
hr: Okreni na plohu 6

en: Rotate To Face 7
hr: Okreni na plohu 7

en: Rotate to face 7
hr: Okreni na plohu 7

en: Rotate To Face 8
hr: Okreni na plohu 8

en: Rotate to face 8
hr: Okreni na plohu 8

en: Rotate To Face 9
hr: Okreni na plohu 9

en: Rotate to face 9
hr: Okreni na plohu 9

en: Rotate To Face 10
hr: Okreni na plohu 10

en: Rotate to face 10
hr: Okreni na plohu 10

en: Rotate To Face 11
hr: Okreni na plohu 11

en: Rotate to face 11
hr: Okreni na plohu 11

en: Rotate To Face 12
hr: Okreni na plohu 12

en: Rotate to face 12
hr: Okreni na plohu 12

en: Rotate to cube face with window
hr: Okretanje na plohu kocke s prozorom

en: Rotate To Face 1 with Window
hr: Okreni na plohu 1 s prozorom

en: Rotate to face 1 and bring active window along
hr: Okreni na plohu 1 i istodobno prenesi aktivni prozor

en: Rotate To Face 2 with Window
hr: Okreni na plohu 2 s prozorom

en: Rotate to face 2 and bring active window along
hr: Okreni na plohu 2 i istodobno prenesi aktivni prozor

en: Rotate To Face 3 with Window
hr: Okreni na plohu 3 s prozorom

en: Rotate to face 3 and bring active window along
hr: Okreni na plohu 3 i istodobno prenesi aktivni prozor

en: Rotate To Face 4 with Window
hr: Okreni na plohu 4 s prozorom

en: Rotate to face 4 and bring active window along
hr: Okreni na plohu 4 i istodobno prenesi aktivni prozor

en: Rotate To Face 5 with Window
hr: Okreni na plohu 5 s prozorom

en: Rotate to face 5 and bring active window along
hr: Okreni na plohu 5 i istodobno prenesi aktivni prozor

en: Rotate To Face 6 with Window
hr: Okreni na plohu 6 s prozorom

en: Rotate to face 6 and bring active window along
hr: Okreni na plohu 6 i istodobno prenesi aktivni prozor

en: Rotate To Face 7 with Window
hr: Okreni na plohu 7 s prozorom

en: Rotate to face 7 and bring active window along
hr: Okreni na plohu 7 i istodobno prenesi aktivni prozor

en: Rotate To Face 8 with Window
hr: Okreni na plohu 8 s prozorom

en: Rotate to face 8 and bring active window along
hr: Okreni na plohu 8 i istodobno prenesi aktivni prozor

en: Rotate To Face 9 with Window
hr: Okreni na plohu 9 s prozorom

en: Rotate to face 9 and bring active window along
hr: Okreni na plohu 9 i istodobno prenesi aktivni prozor

en: Rotate To Face 10 with Window
hr: Okreni na plohu 10 s prozorom

en: Rotate to face 10 and bring active window along
hr: Okreni na plohu 10 i istodobno prenesi aktivni prozor

en: Rotate To Face 11 with Window
hr: Okreni na plohu 11 s prozorom

en: Rotate to face 11 and bring active window along
hr: Okreni na plohu 11 i istodobno prenesi aktivni prozor

en: Rotate To Face 12 with Window
hr: Okreni na plohu 12 s prozorom

en: Rotate to face 12 and bring active window along
hr: Okreni na plohu 12 i istodobno prenesi aktivni prozor

en: Pointer Invert Y
hr: Obrnuta Y os pokazivača

en: Invert Y axis for pointer movement
hr: Obrni Y os za pomicanje pokazivača

en: Pointer Invert X
hr: Obrnuta X os pokazivača

en: Invert X axis for pointer movement
hr: Obrni X os za pomicanje pokazivača

en: Pointer Sensitivity
hr: Osjetljivost pokazivača

en: Sensitivity of pointer movement
hr: Osjetljivost kretanja pokazivača

en: Rotation Acceleration
hr: Ubrzanje okreta

en: Snap To Top Face
hr: Poravnaj s gornjom plohom

en: Snap Cube Rotation to Top Face
hr: Poravnaj okret kocke s gornjom plohom

en: Snap To Bottom Face
hr: Poravnaj s donjom plohom

en: Snap Cube Rotation to Bottom Face
hr: Poravnaj okret kocke s donjom plohom

en: Rotation Speed
hr: Brzina okreta

en: Rotation Timestep
hr: Vremenski korak okreta

en: Zoom
hr: Približi/Udalji

en: Rotation Zoom
hr: Približavanje/Udaljavanje okreta

en: Scale
hr: Prilagodba veličine

en: Scale windows
hr: Prilagodi veličinu prozora

en: Key Bindings Toggle Scale Mode
hr: Prečaci tipkovnice uključuju/isključuju prilagodbu veličine

en: Key bindings toggle scale mode instead of enabling it when pressed and disabling it when released.
hr: Prečaci tipkovnice uključuju/isključuju prilagodbu veličine umjesto da je omoguće pri pritisku i onemogućuju pri otpuštanju.

en: Button Bindings Toggle Scale Mode
hr: Tipka prečaca uključuje/isključuje prilagodbu veličine

en: Button bindings toggle scale mode instead of enabling it when pressed and disabling it when released.
hr: Tipka prečaca uključuje/isključuje prilagodbu veličine umjesto da ju omoguće pri pritisku i onemoguće pri otpuštanju.

en: Initiate Window Picker
hr: Pokreni birač prozora

en: Layout and start transforming windows
hr: Rasporedi i započni pretvorbu prozora

en: Initiate Window Picker For All Windows
hr: Pokreni birač prozora za sve prozore

en: Layout and start transforming all windows
hr: Rasporedi i započni pretvorbu svih prozora

en: Initiate Window Picker For Window Group
hr: Pokreni birač prozora za grupu prozora

en: Layout and start transforming window group
hr: Rasporedi i započni pretvorbu grupe prozora

en: Initiate Window Picker For Windows on Current Output
hr: Pokreni birač prozora za prozore na trenutnom izlazu

en: Layout and start transforming windows on current output
hr: Rasporedi i započni pretvorbu prozora na trenutnom izlazu

en: Click Desktop to Show Desktop
hr: Klikni na radnu površinu za prikaz radne površine

en: Enter Show Desktop mode when Desktop is clicked during Scale
hr: Pokreni način prikaza radne površine kada se klikne na radnu površinu tijekom prilagodbe veličine

en: Spacing
hr: Razmak

en: Space between windows
hr: Razmak između prozora

en: Scale speed
hr: Brzina prilagodbe veličine

en: Scale timestep
hr: Vremenski korak prilagodbe veličine

en: Darken Background
hr: Potamni pozadinu

en: Darken background when scaling windows
hr: Potamni pozadinu pri prilagodbe veličine prozora

en: Amount of opacity in percent
hr: Količina neprozirnosti u postotku

en: Overlay Icon
hr: Ikona prekrivanja

en: Overlay an icon on windows once they are scaled
hr: Prekrij ikonu na prozorima jednom kada im se prilagodi veličina

en: None
hr: Nijedna

en: Emblem
hr: Obilježje

en: Big
hr: Velika

en: Scale Windows
hr: Prilagodi veličinu prozora

en: Windows that should be scaled in scale mode
hr: Prozori kojima se prilagođava veličina u tom načinu rada

en: Hover Time
hr: Istek vremena lebdenja

en: Time (in ms) before scale mode is terminated when hovering over a window
hr: Vrijeme (u ms) prije nego što se način prilagodbe veličine prekine kada se lebdi pokazivačem iznad prozora

en: Selects where windows are scaled if multiple output devices are used.
hr: Bira gdje se prilagođava veličina prozora ako se koristi više izlaznih uređaja.

en: On current output device
hr: Na trenutni izlazni uređaj

en: On all output devices
hr: Na sve izlazne uređaje

en: Screenshot
hr: Snimka zaslona

en: Screenshot plugin
hr: Priključak slike zaslona

en: Initiate rectangle screenshot
hr: Pokreni pravokutno slikanje zaslona

en: Directory
hr: Mapa

en: Put screenshot images in this directory. If empty, the desktop directory will be used.
hr: Spremi snimak zaslona u ovu mapu. Ako je polje prazno, koristiti će se mapa radne površine.

en: Launch Application
hr: Pokreni aplikaciju

en: Automatically open screenshot in this application
hr: Automatski otvara snimak zaslona u ovoj aplikaciji

en: Svg image loader
hr: Učitač svg slika

en: Application Switcher
hr: Mjenjač aplikacija

en: Next window
hr: Sljedeći prozor

en: Popup switcher if not visible and select next window
hr: Neka mjenjač iskoči ako nije vidljiv i odaberi sljedeći prozor

en: Prev window
hr: Prijašnji prozor

en: Popup switcher if not visible and select previous window
hr: Neka mjenjač iskoči ako nije vidljiv i odaberi prijašnji prozor

en: Next window (All windows)
hr: Sljedeći prozor (svi prozori)

en: Popup switcher if not visible and select next window out of all windows
hr: Neka mjenjač iskoči ako nije vidljiv i odaberi sljedeći prozor od svih prozora

en: Prev window (All windows)
hr: Prijašnji prozor (svi prozori)

en: Popup switcher if not visible and select previous window out of all windows
hr: Neka mjenjač iskoči ako nije vidljiv i odaberi prijašnji prozor od svih prozora

en: Next window (No popup)
hr: Sljedeći prozor (bez skočne obavijesti)

en: Select next window without showing the popup window.
hr: Odaberi sljedeći prozor bez pokazivanja skočnog prozora.

en: Prev window (No popup)
hr: Prijašnji prozor (bez skočne obavijesti)

en: Select previous window without showing the popup window.
hr: Odaberi prijašnji prozor bez pokazivanja skočnog prozora.

en: Next Panel
hr: Sljedeća ploha

en: Select next panel type window.
hr: Odaberi sljedeći prozor na plohi.

en: Prev Panel
hr: Prijašnja ploha

en: Select previous panel type window.
hr: Odaberi prijašnji prozor na plohi.

en: Switcher speed
hr: Brzina mjenjača

en: Switcher timestep
hr: Vremenski korak mjenjača

en: Switcher windows
hr: Prozori mjenjača

en: Windows that should be shown in switcher
hr: Prozori koji se trebaju pokazivati u mjenjaču

en: Amount of saturation in percent
hr: Količina zasićenja u postotku

en: Amount of brightness in percent
hr: Količina osvjetljenja u postotku

en: Bring To Front
hr: Postavi ispred

en: Bring selected window to front
hr: Postavi odabrani prozor ispred

en: Distance desktop should be zoom out while switching windows
hr: Udaljenje radne površine pri mjenjanju prozora

en: Icon
hr: Ikona

en: Show icon next to thumbnail
hr: Pokaži ikonu pokraj umanjene sličice

en: Minimized
hr: Smanjeno

en: Show minimized windows
hr: Pokaži smanjene prozore

en: Auto Rotate
hr: Automatski okreni

en: Rotate to the selected window while switching
hr: Okreni na odabrani prozor pri mjenjanju

en: Desktop Wall
hr: Zid radne površine

en: Desktop Wall Plugin
hr: Priključak zida radne površine

en: Viewport Switch Preview
hr: Pregled mijenjanja područja prikaza

en: Show Viewport Switcher Preview
hr: Prikaži pregled mjenjača područja prikaza

en: Show switcher window while switching viewports
hr: Prikazuje prozor mjenjača tijekom mijenjanja područja prikaza

en: Show Live Viewport Previews
hr: Prikaži pregled emitiranih područja prikaza

en: Show live viewport previews in switcher window
hr: Prikazuje pregled emitiranih područja prikaza u prozoru mjenjača

en: Switch Target Preview Visibility Time
hr: Vrijeme vidljivosti pregleda objekta mijenjanja

en: Duration (in s) the switch target preview should remain visible after switching ends.
hr: Trajanje (u sek) pregleda objekta mijenjanja, koliko treba ostati vidljiv nakon što mijenjanje završi.

en: Preview Scale
hr: Prilagodba veličine pregleda

en: Size of the preview in %
hr: Veličina pregleda u %

en: Edge Radius
hr: Polumjer ruba

en: Radius of the rounded edge
hr: Polumjer zaobljenog ruba

en: Border Width
hr: Širina ruba

en: Width of the border between the previews
hr: Širina ruba između pregleda

en: Outline Color
hr: Boja obruba

en: Outline color of the switcher window.
hr: Boja obruba prozora mijenjanja

en: Background Gradient
hr: Prijelaz pozadine

en: Base Color
hr: Osnovna boja

en: First color for the background gradient of the switcher window.
hr: Prva boja prijelaza pozadine mjenjača prozora.

en: Highlight Color
hr: Boja naglašavanja

en: Second color for the background gradient of the switcher window.
hr: Druga boja prijelaza pozadine mjenjača prozora.

en: Third color for the background gradient of the switcher window.
hr: Treća boja prijelaza pozadine mjenjača prozora.

en: Thumb Gradient
hr: Prijelaz minijature

en: First color for the thumb gradient of the switcher window.
hr: Prva boja prijelaza minijature mjenjača prozora.

en: Second color for the thumb gradient of the switcher window.
hr: Druga boja prijelaza minijature mjenjača prozora.

en: Highlight Gradient
hr: Prijelaz naglašavanja

en: First color for the thumb highlight gradient of the switcher window.
hr: Prva boja prijelaza naglašavanja minijature mjenjača prozora.

en: Second color for the thumb highlight gradient of the switcher window.
hr: Druga boja prijelaza naglašavanja minijature mjenjača prozora.

en: Arrow Colors
hr: Boje strelice

en: First color of the arrow of the switcher window.
hr: Prva boja strelice mjenjača prozora.

en: Second color of the arrow of the switcher window.
hr: Druga boja strelice mjenjača prozora.

en: Viewport Switching
hr: Prebacivanje područja prikaza

en: Allow Wrap-Around
hr: Dopusti omotavanje

en: Allow wrap-around when moving the wall up/down/left/right
hr: Dopusti omotavanje tijekom pomicanja zida gore/dolje/lijevo/desno

en: Wall Sliding Duration
hr: Trajanje klizanja zida

en: Duration (in s) for wall sliding viewport switching animation
hr: Trajanje (u sek) animacije mijenjanja klizanja područja prikaza zida

en: Non Sliding Windows
hr: Neklizajući prozori

en: Windows that should not slide during the slide animation
hr: Prozori koji ne bi trebali klizati tijekom animacije klizanja

en: Move within wall
hr: Pomicanje sa zidom

en: Move Left
hr: Pomakni lijevo

en: Move along the wall to the left
hr: Pomakni lijevom stranom zida

en: Move Right
hr: Pomakni desno

en: Move along the wall to the right
hr: Pomakni desnom stranom zida

en: Move Up
hr: Pomakni gore

en: Move along the wall up
hr: Pomakni gornjom stranom zida

en: Move Down
hr: Pomakni dolje

en: Move along the wall down
hr: Pomakni donjom stranom zida

en: Move Next
hr: Pomakni sljedeće

en: Move along the wall to the next viewport
hr: Pomakni zid do sljedećeg područja prikaza

en: Move Prev
hr: Pomakni prijašnje

en: Move along the wall to the previous viewport
hr: Pomakni zid do prijašnjeg područja prikaza

en: Move with window within wall
hr: Pomicanje s prozorom unutar zida

en: Move Left With Window
hr: Pomakni lijevo s prozorom

en: Move with window along the wall to the left
hr: Pomakni s prozorom lijevom stranom zida

en: Move Right With Window
hr: Pomakni desno s prozorom

en: Move with window along the wall to the right
hr: Pomakni s prozorom desnom stranom zida

en: Move Up With Window
hr: Pomakni gore s prozorom

en: Move with window along the wall up
hr: Pomakni s prozorom gornjom stranom zida

en: Move Down With Window
hr: Pomakni dolje s prozorom

en: Move with window along the wall down
hr: Pomakni s prozorom donjom stranom zida

en: Edge flipping
hr: Rubno prebacivanje

en: Flip Left
hr: Prebaci lijevo

en: Flip left
hr: Prebaci lijevo

en: Flip Right
hr: Prebaci desno

en: Flip right
hr: Prebaci desno

en: Flip Up
hr: Prebaci gore

en: Flip up
hr: Prebaci gore

en: Flip Down
hr: Prebaci dolje

en: Flip down
hr: Prebaci dolje

en: Multimonitor behavior
hr: Višezaslonsko ponašanje

en: How should a multimonitor configuration be handled
hr: Kako se treba rukovati višezaslonskim podešavanjem

en: Switch all
hr: Mijenjaj sve

en: Switch separately
hr: Mijenjaj zasebno

en: Edge Flipping
hr: Rubno prebacivanje

en: Flip viewport when moving the pointer to a screen edge
hr: Prebaci na sljedeće područje prikaza pri pomicanju pokazivača po rubu zaslona

en: Flip viewport when moving a window to a screen edge
hr: Prebaci na sljedeće područje prikaza pri pomicanju prozora po rubu zaslona

en: Flip viewport when dragging an object to a screen edge
hr: Prebaci na sljedeće područje prikaza pri povlačenju objekta na rub zaslona

en: Water Effect
hr: Vodeni efekt

en: Adds water effects to different desktop actions
hr: Dodaje efekte vode različitim radnjama na radnoj površini

en: Enable pointer water effects
hr: Omogući vodene efekte pokazivača

en: Toggle rain
hr: Uključi/Isključi kišu

en: Toggle rain effect
hr: Uključi/Isključi efekt kiše

en: Toggle wiper
hr: Uključi/Isključi brisač

en: Toggle wiper effect
hr: Uključi/Isključi efekt brisača

en: Offset Scale
hr: Veličina pomaka

en: Water offset scale
hr: Veličina vodenog pomaka

en: Rain Delay
hr: Odgoda kiše

en: Delay (in ms) between each rain-drop
hr: Odgoda (u ms) između svake kapi

en: Title wave
hr: Naslovni val

en: Wave effect from window title
hr: Valni efekt iz naslova prozora

en: Point
hr: Točka

en: Add point
hr: Dodaj točku

en: Line
hr: Linija

en: Add line
hr: Dodaj liniju

en: Wobbly Windows
hr: Lelujavi prozori

en: Use spring model for wobbly window effect
hr: Koristi model opruge za efekt lelujavih prozora

en: Snap windows
hr: Uhvati rubove

en: Toggle window snapping
hr: Uključi/Isključi hvatanje prozora za rubove radne površine

en: Snap Inverted
hr: Obrni hvatanje rubova

en: Inverted window snapping
hr: Obrni hvatanje rubova radne površine

en: Shiver
hr: Drhtanje

en: Make window shiver
hr: Učini da prozori drhte

en: Friction
hr: Trenje

en: Spring Friction
hr: Trenje opruge

en: Spring K
hr: K opruge

en: Spring Konstant
hr: Konstanta opruge

en: Grid Resolution
hr: Razlučivost mreže

en: Vertex Grid Resolution
hr: Razlučivost hvatišta mreže

en: Minimum Grid Size
hr: Najmanja veličina mreže

en: Minimum Vertex Grid Size
hr: Najmanja veličina hvatišta mreže

en: Map Effect
hr: Efekt mape

en: Map Window Effect
hr: Efekt mape prozora

en: Focus Effect
hr: Efekt fokusa

en: Focus Window Effect
hr: Efekt fokusa prozora

en: Map Windows
hr: Mapa prozora

en: Windows that should wobble when mapped
hr: Prozori koji trebaju lelujati kada se mapiraju

en: Focus Windows
hr: Fokusiraj prozore

en: Windows that should wobble when focused
hr: Prozori koji trebaju lelujati kada su fokusirani

en: Grab Windows
hr: Uhvati prozore

en: Windows that should wobble when grabbed
hr: Prozori koji trebaju lelujati kada se uhvate

en: Move Windows
hr: Pomakni prozore

en: Windows that should wobble when moved
hr: Prozori koji trebaju lelujati kada se pomaknu

en: Maximize Effect
hr: Efekt uvećanja

en: Wobble effect when maximizing and unmaximizing windows
hr: Efekt lelujavosti pri povećanju i smanjivanju prozora

en: Zoom Desktop
hr: Približi/Udalji radnu površinu

en: Zoom and pan desktop cube
hr: Približi/Udalji i obreži radnu površinu kocke

en: Zoom In
hr: Približi

en: Zoom Out
hr: Udalji

en: Zoom Pan
hr: Približi/Udalji i obreži

en: Zoom pan
hr: Približi/Udalji i obreži

en: Zoom Speed
hr: Brzina približavanja/udaljavanja

en: Zoom Timestep
hr: Vremenski korak približavanja/udaljavanja

en: Zoom factor
hr: Faktor približavanja/udaljavanja

en: Filter Linear
hr: Linerani filter

en: Use linear filter when zoomed in
hr: Koristi linearni filter tijekom uvećanja

en: Compiz Start
hr: Pokretanje Compiza

en: Start Compiz
hr: Pokreni Compiz

en: Start or restart Compiz
hr: Pokreni ili ponovno pokreni Compiz
