compiz - en to nb translation catalogue (579 entries)

en: Close Window
nb: Lukk vindu

en: Unmaximize Window
nb: Avmaksimer vindu

en: Maximize Window
nb: Maksimer vindu

en: Minimize Window
nb: Minimer vindu

en: Window Menu
nb: Vindusmeny

en: Shade
nb: Skyggelegg

en: Make Above
nb: Hold over

en: Stick
nb: Klistre

en: Unshade
nb: Av-skyggelegg

en: Unmake Above
nb: Ikke hold over

en: Unstick
nb: Avklistre

en: The window "%s" is not responding.
nb: Vinduet "%s" svarer ikke.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
nb: Å tvinge denne applikasjonen til å avslutte vil gjøre at du mister alle endringer som ikke er lagret.

en: _Force Quit
nb: _Tving avslutt

en: Annotate
nb: Påfør

en: Annotate plugin
nb: Påfør-tillegg

en: Draw
nb: Tegn

en: Draw using tool
nb: Tegn ved hjelp av verktøy

en: Initiate erase
nb: Begynn utvisking

en: Initiate annotate erasing
nb: Begynn Påfør-utvisking

en: Clear
nb: Rens

en: Annotate Fill Color
nb: Fyllfarge for Påfør

en: Fill color for annotations
nb: Fyllfarge for påførte elementer

en: Annotate Stroke Color
nb: Bestrykningsfarge for Påfør

en: Stroke color for annotations
nb: Bestrykningsfarge for påførte elementer

en: Stroke width
nb: Bestrykningsbredde

en: Stroke width for annotations
nb: Bestrykningsbredde for påførte elementer

en: Blur Windows
nb: Tilslør vinduer

en: Blur windows
nb: Tilslør vinduer

en: Pulse
nb: Puls

en: Pulse effect
nb: Pulseffekt

en: Blur Speed
nb: Hastighet for tilsløring

en: Window blur speed
nb: Hastighet for vindutilsløring

en: Focus blur windows
nb: Fokustilslør vinduer

en: Windows that should be affected by focus blur
nb: Vinduer som skal påvirkes av fokustilsløring

en: Focus Blur
nb: Fokustilsløring

en: Blur windows that doesn't have focus
nb: Tilslør vinduer som ikke har fokus

en: Alpha blur windows
nb: Alfatilslørte vinduer

en: Windows that should be use alpha blur by default
nb: Vinduer som skal bruke alfatilsløring som standard

en: Alpha Blur
nb: Alfatilslør

en: Blur behind translucent parts of windows
nb: Tilslør bak gjennomsiktige deler av vinduer

en: Blur Filter
nb: Tilsløringsfilter

en: Filter method used for blurring
nb: Filtermetode brukt for tilsløring

en: 4xBilinear
nb: 4x bilineær

en: Gaussian
nb: Gaussisk

en: Mipmap
nb: MIP-kart

en: Gaussian Radius
nb: Gaussisk radius

en: Gaussian radius
nb: Gaussisk radius

en: Gaussian Strength
nb: Gaussisk styrke

en: Gaussian strength
nb: Gaussisk styrke

en: Mipmap LOD
nb: MIP-kart detaljnivå

en: Mipmap level-of-detail
nb: Detaljnivå for MIP-kart

en: Blur Saturation
nb: Metning for tilsløring

en: Blur saturation
nb: Metning for tilsløring

en: Blur Occlusion
nb: Tilstopping for tilsløring

en: Disable blurring of screen regions obscured by other windows.
nb: Slå av tilsløring av skjermområder som er dekket av andre vinduer.

en: Independent texture fetch
nb: Uavhengig teksturhenting

en: Use the available texture units to do as many as possible independent texture fetches.
nb: Bruk de tilgjengelige teksturenhetene for å gjøre så mange uavhengige teksturhentinger som mulig.

en: Clone Output
nb: Klone-utdata

en: Output clone handler
nb: Håndterer for klone-utdata

en: Initiate
nb: Begynn

en: Initiate clone selection
nb: Begynn klonseleksjon

en: Command line 0
nb: Kommandolinje 0

en: Command line to be executed in shell when run_command0 is invoked
nb: Kommandolinje som skal kjøres i konsoll når kjør_kommando0 blir innhentet

en: Command line 1
nb: Kommandolinje 1

en: Command line to be executed in shell when run_command1 is invoked
nb: Kommandolinje som skal kjøres i konsoll når kjør_kommando1 blir innhentet

en: Command line 2
nb: Kommandolinje 2

en: Command line to be executed in shell when run_command2 is invoked
nb: Kommandolinje som skal kjøres i konsoll når kjør_kommando2 blir innhentet

en: Command line 3
nb: Kommandolinje 3

en: Command line to be executed in shell when run_command3 is invoked
nb: Kommandolinje som skal kjøres i konsoll når kjør_kommando3 blir innhentet

en: Command line 4
nb: Kommandolinje 4

en: Command line to be executed in shell when run_command4 is invoked
nb: Kommandolinje som skal kjøres i konsoll når kjør_kommando4 blir innhentet

en: Command line 5
nb: Kommandolinje 5

en: Command line to be executed in shell when run_command5 is invoked
nb: Kommandolinje som skal kjøres i konsoll når kjør_kommando5 blir innhentet

en: Command line 6
nb: Kommandolinje 6

en: Command line to be executed in shell when run_command6 is invoked
nb: Kommandolinje som skal kjøres i konsoll når kjør_kommando6 blir innhentet

en: Command line 7
nb: Kommandolinje 7

en: Command line to be executed in shell when run_command7 is invoked
nb: Kommandolinje som skal kjøres i konsoll når kjør_kommando7 blir innhentet

en: Command line 8
nb: Kommandolinje 8

en: Command line to be executed in shell when run_command8 is invoked
nb: Kommandolinje som skal kjøres i konsoll når kjør_kommando8 blir innhentet

en: Command line 9
nb: Kommandolinje 9

en: Command line to be executed in shell when run_command9 is invoked
nb: Kommandolinje som skal kjøres i konsoll når kjør_kommando9 blir innhentet

en: Command line 10
nb: Kommandolinje 10

en: Command line to be executed in shell when run_command10 is invoked
nb: Kommandolinje som skal kjøres i konsoll når kjør_kommando10 blir innhentet

en: Command line 11
nb: Kommandolinje 11

en: Command line to be executed in shell when run_command11 is invoked
nb: Kommandolinje som skal kjøres i konsoll når kjør_kommando11 blir innhentet

en: Run command 0
nb: Kjør kommando 0

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command0
nb: En hurtigtast som, når innhentet, vil kjøre konsollkommandoen identifisert som kommando0

en: Run command 1
nb: Kjør kommando 1

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command1
nb: En hurtigtast som, når innhentet, vil kjøre konsollkommandoen identifisert som kommando1

en: Run command 2
nb: Kjør kommando 2

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command2
nb: En hurtigtast som, når innhentet, vil kjøre konsollkommandoen identifisert som kommando2

en: Run command 3
nb: Kjør kommando 3

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command3
nb: En hurtigtast som, når innhentet, vil kjøre konsollkommandoen identifisert som kommando3

en: Run command 4
nb: Kjør kommando 4

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command4
nb: En hurtigtast som, når innhentet, vil kjøre konsollkommandoen identifisert som kommando4

en: Run command 5
nb: Kjør kommando 5

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command5
nb: En hurtigtast som, når innhentet, vil kjøre konsollkommandoen identifisert som kommando5

en: Run command 6
nb: Kjør kommando 6

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command6
nb: En hurtigtast som, når innhentet, vil kjøre konsollkommandoen identifisert som kommando6

en: Run command 7
nb: Kjør kommando 7

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command7
nb: En hurtigtast som, når innhentet, vil kjøre konsollkommandoen identifisert som kommando7

en: Run command 8
nb: Kjør kommando 8

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command8
nb: En hurtigtast som, når innhentet, vil kjøre konsollkommandoen identifisert som kommando8

en: Run command 9
nb: Kjør kommando 9

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command9
nb: En hurtigtast som, når innhentet, vil kjøre konsollkommandoen identifisert som kommando9

en: Run command 10
nb: Kjør kommando 10

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command10
nb: En hurtigtast som, når innhentet, vil kjøre konsollkommandoen identifisert som kommando10

en: Run command 11
nb: Kjør kommando 11

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command11
nb: En hurtigtast som, når innhentet, vil kjøre konsollkommandoen identifisert som kommando11

en: General Options
nb: Generelle valg

en: General compiz options
nb: Generelle Compiz-valg

en: Active Plugins
nb: Aktive tillegg

en: List of currently active plugins
nb: Liste over aktive tillegg nå

en: Audible Bell
nb: Hørbar bjelle

en: Audible system beep
nb: Hørbart systempip

en: Ignore Hints When Maximized
nb: Ignorer hint når maksimert

en: Ignore size increment and aspect hints when window is maximized
nb: Ignorer størrelsesøkning- og forholdshint når vinduet er maksimert

en: Hide Skip Taskbar Windows
nb: Skjul vinduer som hopper over oppgavelinjen

en: Hide windows not in taskbar when entering show desktop mode
nb: Skjul vinduer som ikke er i oppgavelinjen når Visskrivebord-modus startes

en: Edge Trigger Delay
nb: Forsinkelse for kantutløsning

en: Duration the pointer must rest in a screen edge before an edge action is taken.
nb: Varigheten musepekeren må hvile i en skjermkant før en kanthendelse utføres.

en: Ping Delay
nb: Ping-forsinkelse

en: Interval between ping messages
nb: Intervall mellom ping-beskjeder

en: Texture Filter
nb: Teksturfilter

en: Texture filtering
nb: Teksturfiltrering

en: Fast
nb: Rask

en: Good
nb: God

en: Best
nb: Beste

en: Click To Focus
nb: Klikk for fokus

en: Click on window moves input focus to it
nb: Klikk på vindu flytter inndatafokus til det

en: Raise On Click
nb: Hev ved klikk

en: Raise windows when clicked
nb: Hev vinduer når de klikkes

en: Auto-Raise
nb: Auto-hev

en: Raise selected windows after interval
nb: Hev valgt vindu etter intervall

en: Auto-Raise Delay
nb: Forsinkelse for auto-hev

en: Interval before raising selected windows
nb: Intervall før valgte vinduer heves

en: Close active window
nb: Lukk aktivt vindu

en: Raise Window
nb: Hev vindu

en: Raise window above other windows
nb: Hev vindu over andre vinduer

en: Lower Window
nb: Senk vindu

en: Lower window beneath other windows
nb: Senk vindu under andre vinduer

en: Unmaximize active window
nb: Avmaksimer aktivt vindu

en: Minimize active window
nb: Minimer aktivt vindu

en: Maximize active window
nb: Maksimer aktivt vindu

en: Maximize Window Horizontally
nb: Maksimer vindu horisontalt

en: Maximize active window horizontally
nb: Maksimer aktivt vindu horisontalt

en: Maximize Window Vertically
nb: Maksimer vindu vertikalt

en: Maximize active window vertically
nb: Maksimer aktivt vindu vertikalt

en: Window menu button binding
nb: Snarvei for vindusmeny

en: Window menu key binding
nb: Hurtigtast for vindusmeny

en: Show Desktop
nb: Vis skrivebord

en: Hide all windows and focus desktop
nb: Skjul alle vinduer og fokuser på skrivebordet

en: Toggle Window Maximized
nb: Skru av/på maksimert vindu

en: Toggle active window maximized
nb: Skru av/på maksimert aktivt vindu

en: Toggle Window Maximized Horizontally
nb: Skru av/på horisontalt maksimert vindu

en: Toggle active window maximized horizontally
nb: Skru av/på horisontalt maksimert aktivt vindu

en: Toggle Window Maximized Vertically
nb: Skru av/på vertikalt maksimert vindu

en: Toggle active window maximized vertically
nb: Skru av/på vertikalt maksimert aktivt vindu

en: Toggle Window Shaded
nb: Skru av/på rull opp/ ned vindu

en: Toggle active window shaded
nb: Skru av/på rull opp/ned vindu

en: Slow Animations
nb: Trege animasjoner

en: Toggle use of slow animations
nb: Skru av/på bruk av trege animasjoner

en: Horizontal Virtual Size
nb: Horisontal virtuell størrelse

en: Screen size multiplier for horizontal virtual size
nb: Multiplikator for skjermstørrelse for horisontal virtuell størrelse

en: Vertical Virtual Size
nb: Vertikal virtuell størrelse

en: Screen size multiplier for vertical virtual size
nb: Multiplikator for skjermstørrelse for vertikal virtuell størrelse

en: Lighting
nb: Lyn

en: Use diffuse light when screen is transformed
nb: Bruk diffust lys når skjermen omdannes

en: Detect Refresh Rate
nb: Gjenkjenn oppfriskingshastighet

en: Automatic detection of refresh rate
nb: Automatisk gjenkjennelse av oppdateringshastighet

en: Refresh Rate
nb: Oppfriskingsrate

en: The rate at which the screen is redrawn (times/second)
nb: Hastigheten for omtegning av skjermen (ganger/sekund)

en: Detect Outputs
nb: Gjenkjenn utdata

en: Automatic detection of output devices
nb: Automatisk gjenkjennelse av skjermenheter

en: Overlapping Output Handling
nb: Overlappende utdata-håndtering

en: Which one of overlapping output devices should be preferred
nb: Hvilken av de overlappende utdata-enhetene skal foretrekkes

en: Smart mode
nb: Smartmodus

en: Prefer larger output
nb: Foretrekk større utdata

en: Prefer smaller output
nb: Foretrekk mindre utdata

en: Outputs
nb: Utdata

en: List of strings describing output devices
nb: Liste over strenger som beskriver skjermenheter

en: Sync To VBlank
nb: Synkroniser til VBlank

en: Only perform screen updates during vertical blanking period
nb: Bare utfør skjermoppdateringer ved vertikale blankingsperioder

en: Focus Prevention Level
nb: Fokusunngående nivå

en: High
nb: Høy

en: Focus Prevention Windows
nb: Fokusunngående vinduer

en: Focus prevention windows
nb: Fokusunngående vinduer

en: Unredirect Fullscreen Windows
nb: Ikke-videresend vinduer i fullskjerm

en: Allow drawing of fullscreen windows to not be redirected to offscreen pixmaps
nb: Tilatt tegning av fullskjermvinduer å ikke bli omdirigert til bilder utenfor skjermen

en: Default Icon
nb: Standardikon

en: Default window icon image
nb: Standard bilde for vindusikon

en: If available use compression for textures converted from images
nb: Hvis mulig, bruk kompresjon for teksturer hentet fra bilder

en: Desktop Cube
nb: Skrivebordskube

en: Place windows on cube
nb: Plasser vinduer på kuben

en: Unfold
nb: Brett ut

en: Unfold cube
nb: Brett ut kuben

en: Next Slide
nb: Neste bilde

en: Advance to next slide
nb: Gå videre til neste bilde

en: Prev Slide
nb: Forrige bilde

en: Go back to previous slide
nb: Gå tilbake til forrige bilde

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling
nb: Lag MIP-kart når det er mulig, for skalering med høyere kvalitet

en: Multi Output Mode
nb: Flerskjermsmodus

en: Selects how the cube is displayed if multiple output devices are used.
nb: Velger hvordan kuben vises hvis flere skjermenheter brukes.

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Multiple cubes
nb: Flere kuber

en: Inside Cube
nb: Innsiden av kuben

en: Inside cube
nb: Innsiden av kuben

en: Acceleration
nb: Akselerasjon

en: Fold Acceleration
nb: Akselerasjon for bretting

en: Speed
nb: Hastighet

en: Fold Speed
nb: Brettehastighet

en: Timestep
nb: Tidsskritt

en: Fold Timestep
nb: Tidsskritt for bretting

en: Cube Color
nb: Kubefarge

en: Color of top and bottom sides of the cube
nb: Farge på kubens topp og bunn

en: Scale image
nb: Skaler bilde

en: Scale images to cover top face of cube
nb: Skaler bilder for å dekke toppen av kuben

en: Image files
nb: Bildefiler

en: List of PNG and SVG files that should be rendered on top face of cube
nb: Liste over PNG- og SVG-filer som skal gjengis på toppen av kuben

en: Adjust Image
nb: Juster bilde

en: Adjust top face image to rotation
nb: Juster toppbilde til rotasjon

en: Skydome
nb: Himmelkuppel

en: Render skydome
nb: Gjengi himmelkuppel

en: Skydome Image
nb: Bilde for himmelkuppel

en: Image to use as texture for the skydome
nb: Bilde å bruke som tekstur for himmelkuppelen

en: Animate Skydome
nb: Animer himmelkuppel

en: Animate skydome when rotating cube
nb: Animer himmelkuppel når kuben roteres

en: Skydome Gradient Start Color
nb: Startfarge for himmelkuppelens fargeovergang

en: Color to use for the top color-stop of the skydome-fallback gradient
nb: Farge som skal brukes til toppens fargestans av alternativet for fargeovergangen for himmelkuppelen

en: Skydome Gradient End Color
nb: Sluttfarge for himmelkuppelens fargeovergang

en: Color to use for the bottom color-stop of the skydome-fallback gradient
nb: Farge som skal brukes til bunnens fargestans av alternativet for fargeovergangen for himmelkuppel

en: Opacity During Rotation
nb: Dekkevne ved rotasjon

en: Opacity of desktop window during rotation.
nb: Skrivebordsvinduenes dekkevne ved rotasjon

en: Opacity When Not Rotating
nb: Dekkevne når det ikke roteres

en: Opacity of desktop window when not rotating.
nb: Skrivebordsvinduenes dekkevne når det ikke roteres

en: Transparency Only on Mouse Rotate
nb: Gjennomsiktighet kun ved muserotasjon

en: Initiates Cube transparency only if rotation is mouse driven.
nb: Starter gjennomsiktighet for kube kun hvis rotasjonen er drevet av mus

en: D-Bus Control Backend
nb: D-Bus kontrollmotor

en: Window Decoration
nb: Vindusdekor

en: Window decorations
nb: Vindusdekorasjoner

en: Shadow Radius
nb: Skyggeradius

en: Drop shadow radius
nb: Radius for slippskygge

en: Shadow Opacity
nb: Dekkevne for skygge

en: Drop shadow opacity
nb: Dekkevne for slippskygge

en: Shadow Color
nb: Skyggefarge

en: Drop shadow color
nb: Farge for slippskygge

en: Shadow Offset X
nb: Skyggens X-forskyvning

en: Drop shadow X offset
nb: Slippskyggens X-forskyvning

en: Shadow Offset Y
nb: Skyggens Y-forskyvning

en: Drop shadow Y offset
nb: Slippskyggens Y-forskyvning

en: Command
nb: Kommando

en: Decorator command line that is executed if no decorator is already running
nb: Kommandolinje for dekoratør som kjøres hvis ingen dekoratør allerede kjører

en: Allow mipmaps to be generated for decoration textures
nb: La MIP-kart bli laget for dekorasjonstekstur

en: Decoration windows
nb: Dekorasjonsvinduer

en: Windows that should be decorated
nb: Vinduer som skal dekoreres

en: Shadow windows
nb: Skyggevinduer

en: Windows that should have a shadow
nb: Vinduer som skal ha en skygge

en: Fading Windows
nb: Inn- og uttonende vinduer

en: Fade in windows when mapped and fade out windows when unmapped
nb: Ton inn vinduer når de kartlegges og ton ut vinduer når de av-kartlegges

en: Fade Speed
nb: Toningshastighet

en: Fade Time
nb: Uttoningstid

en: Fade windows
nb: Ton vinduer

en: Windows that should be fading
nb: Vinduer som skal tones

en: Visual Bell
nb: Visuell bjelle

en: Fade effect on system beep
nb: Toningseffekt ved systempip

en: Fullscreen Visual Bell
nb: Visuell bjelle i fullskjerm

en: Fullscreen fade effect on system beep
nb: Fullskjerms toningseffekt ved systempip

en: Fade On Minimize/Open/Close
nb: Ton ved minimer/åpne/lukk

en: Fade effect on minimize/open/close window events
nb: Toningseffekt på minimer/åpne/lukk

en: Userspace File System
nb: Filsystem på brukerområde

en: Userspace file system
nb: Filsystem på brukerens område

en: Mount Point
nb: Monteringspunkt

en: Mount point
nb: Monteringspunkt

en: GLib
nb: Glib

en: GLib main loop support
nb: Glib støtte for hovedløkke

en: Show Main Menu
nb: Vis hovedmeny

en: Show the main menu
nb: Vis hovedmenyen

en: Run Dialog
nb: Kjør-dialog

en: Show Run Application dialog
nb: Vis "Kjør program"-dialog

en: Screenshot command line
nb: Kommandolinje for skjermbilde

en: Take a screenshot
nb: Ta et skjermbilde

en: Window screenshot command line
nb: Kommandolinje for skjermbilde av vindu

en: Take a screenshot of a window
nb: Ta et skjermbilde av et vindu

en: Terminal command line
nb: Kommandolinje for terminal

en: Open a terminal
nb: Åpne en terminal

en: Ini Flat File Backend
nb: Ini flatfil-motor

en: File change notification plugin
nb: Varslingstilleg for filendringer

en: Minimize Effect
nb: Minimereffekt

en: Transform windows when they are minimized and unminimized
nb: Omdann vinduer når de minimeres og avminimeres

en: Minimize speed
nb: Minimeringshastighet

en: Minimize timestep
nb: Tidsskritt for minimering

en: Minimize Windows
nb: Minimer vinduer

en: Windows that should be transformed when minimized
nb: Vinduer som skal omdannes når de minimeres

en: Shade Resistance
nb: Skyggemotstand

en: Shade resistance
nb: Skyggemotstand

en: Move Window
nb: Flytt vindu

en: Move window
nb: Flytt vindu

en: Initiate Window Move
nb: Begynn vindusflytting

en: Start moving window
nb: Begynn å bevege vindu

en: Opacity
nb: Dekkevne

en: Opacity level of moving windows
nb: Dekkevnenivå for bevegende vinduer

en: Constrain Y
nb: Hold tilbake Y

en: Constrain Y coordinate to workspace area
nb: Hold tilbake Y-koordinat til arbeidsområde

en: Snapoff maximized windows
nb: Smekk av maksimerte vinduer

en: Snapoff and auto unmaximized maximized windows when dragging
nb: Smekk av og automatisk avmaksimer maksimerte vinduer når de trekkes

en: Lazy Positioning
nb: Lat posisjonering

en: Do not update the server-side position of windows until finished moving
nb: Ikke oppdater vindusposisjonen på tjenerside før vinduene er ferdig med flytting

en: Brightness
nb: Skarphet

en: Saturation
nb: Metning

en: Opacity Step
nb: Steg for dekkevne

en: Place Windows
nb: Plasser vinduer

en: Place windows at appropriate positions when mapped
nb: Plasser vinuder på passende posisjoner når de kartlegges

en: Workarounds
nb: Omveier

en: Window placement workarounds
nb: Omveier for vindusplassering

en: Placement Mode
nb: Plasseringsmodus

en: Algorithm to use for window placement
nb: Algoritme som brukes for plassering av vinduer

en: Cascade
nb: Tett-i-tett

en: Centered
nb: Sentrert

en: Maximize
nb: Maksimer

en: Random
nb: Tilfeldig

en: Positioned windows
nb: Posisjonerte vinduer

en: Windows that should be positioned by default
nb: Vinduer som skal posisjoneres som standard

en: X Positions
nb: X-posisjoner

en: X position values
nb: Verdier for X-posisjon

en: Y Positions
nb: Y-posisjoner

en: Y position values
nb: Verdier for Y-posisjon

en: Viewport positioned windows
nb: Arbeidsområde-plasserte vinduer

en: Windows that should be positioned in specific viewports by default
nb: Vinduer som skal plasseres i spesifikke arbeidsområder som standard

en: X Viewport Positions
nb: X-posisjoner på arbeidsområde

en: Horizontal viewport positions
nb: Horisontale posisjoner på arbeidsområde

en: Y Viewport Positions
nb: Y-posisjoner på arbeidsområde

en: Vertical viewport positions
nb: Vertikale posisjoner på arbeidsområde

en: Png image loader
nb: Png-bildelaster

en: Regex Matching
nb: Regex-samsvar

en: Regex window matching
nb: Regex-samsvar mellom vinduer

en: Resize Window
nb: Endre størrelse på vindu

en: Resize window
nb: Endre størrelse på vindu

en: Initiate Normal Window Resize
nb: Begynn normal størrelsesendring av vindu

en: Start resizing window normally
nb: begynn å enre størrelse på vindu på normalt vis

en: Initiate Outline Window Resize
nb: Begynn omriss-størrelsesendring av vindu

en: Start resizing window with outline
nb: Begynn å endre størrelse på vindu med omriss

en: Initiate Rectangle Window Resize
nb: Begynn rektangulær størrelsesendring av vindu

en: Start resizing window with rectangle
nb: Begynn å endre størrelse på vindu rekatngulært

en: Initiate Stretch Window Resize
nb: Begynn strekk-størrelsesendring av vindu

en: Start resizing window by stretching it
nb: Begynn å endre størrelse på vindu ved å strekke det

en: Initiate Window Resize
nb: Begynn størrelsesendring av vindu

en: Start resizing window
nb: Begynn å endre størrelse på vindu

en: Default Resize Mode
nb: Standardmodus for størrelsesendring

en: Default mode used for window resizing
nb: Standard modus som brukes for størrelsesendring av vinduer

en: Outline
nb: Omriss

en: Rectangle
nb: Rektangulær

en: Stretch
nb: Strekk

en: Border Color
nb: Kantfarge

en: Border color used for outline and rectangle resize modes
nb: Kantfarge brukt for omriss og rektangel ved gjør-om-størrelse-modus

en: Fill Color
nb: Fyllfarge

en: Fill color used for rectangle resize mode
nb: Fyllfarge brukt for omriss og rektangel ved gjør-om-størrelse-modus

en: Normal Resize Windows
nb: Normal størrelsesemdring av vinduer

en: Windows that normal resize should be used for
nb: Vinduer som skal endre størrelse på normalt vis

en: Outline Resize Windows
nb: Omriss-størrelsesendring av vinduer

en: Windows that outline resize should be used for
nb: Vinduer som skal endre størrelse med omriss

en: Rectangle Resize Windows
nb: Rektangulær størrelsesendring av vinduer

en: Windows that rectangle resize should be used for
nb: Vinduer som skal endre størrelse rektangulært

en: Stretch Resize Windows
nb: Strekk-størrelsesendring av vinduer

en: Windows that stretch resize should be used for
nb: Vinduer som skal endre størrelse ved strekking

en: Rotate Cube
nb: Roter kuben

en: Rotate desktop cube
nb: Roter skrivebordskuben

en: Edge Flip Pointer
nb: Kantbytt peker

en: Flip to next viewport when moving pointer to screen edge
nb: Bytt til neste arbeidsområde når musepekeren flyttes til skjermkanten

en: Edge Flip Move
nb: Kantbytt flytt

en: Flip to next viewport when moving window to screen edge
nb: Bytt til neste arbeidsområde når vinduer flyttes til skjermkanten

en: Edge Flip DnD
nb: Kantbytt dra-og-slipp

en: Flip to next viewport when dragging object to screen edge
nb: Bytt til neste arbeidsområde når objekter dras til skjermkanten

en: Flip Time
nb: Byttetid

en: Timeout before flipping viewport
nb: Tidsavbrudd før arbeidsområde byttes

en: Raise on rotate
nb: Hev ved rotasjon

en: Raise window when rotating
nb: Hev vindu ved rotasjon

en: Start Rotation
nb: Begynn rotasjon

en: Rotate Left
nb: Roter venstre

en: Rotate left
nb: Roter venstre

en: Rotate Right
nb: Roter høyre

en: Rotate right
nb: Roter høyre

en: Rotate Left with Window
nb: Roter venstre med vindu

en: Rotate left and bring active window along
nb: Roter venstre og trekk aktivt vindu med

en: Rotate Right with Window
nb: Roter høyre med vindu

en: Rotate right and bring active window along
nb: Roter høyre og trekk aktivt vindu med

en: Rotate To
nb: Roter til

en: Rotate to viewport
nb: Roter til arbeidsområde

en: Rotate window
nb: Roter vindu

en: Rotate with window
nb: Roter med vinduer

en: Rotate Flip Left
nb: Roter bytt venstre

en: Flip to left viewport and warp pointer
nb: Bytt til venstre arbeidsområde og 'warp' musepeker

en: Rotate Flip Right
nb: Roter bytt høyre

en: Flip to right viewport and warp pointer
nb: Bytt til høyre arbeidsområde og 'warp' musepeker

en: Rotate To Face 1
nb: Roter til ansikt 1

en: Rotate to face 1
nb: Roter til ansikt 1

en: Rotate To Face 2
nb: Roter til ansikt 2

en: Rotate to face 2
nb: Roter til ansikt 2

en: Rotate To Face 3
nb: Roter til ansikt 3

en: Rotate to face 3
nb: Roter til ansikt 3

en: Rotate To Face 4
nb: Roter til ansikt 4

en: Rotate to face 4
nb: Roter til ansikt 4

en: Rotate To Face 5
nb: Roter til ansikt 5

en: Rotate to face 5
nb: Roter til ansikt 5

en: Rotate To Face 6
nb: Roter til ansikt 6

en: Rotate to face 6
nb: Roter til ansikt 6

en: Rotate To Face 7
nb: Roter til ansikt 7

en: Rotate to face 7
nb: Roter til ansikt 7

en: Rotate To Face 8
nb: Roter til ansikt 8

en: Rotate to face 8
nb: Roter til ansikt 8

en: Rotate To Face 9
nb: Roter til ansikt 9

en: Rotate to face 9
nb: Roter til ansikt 9

en: Rotate To Face 10
nb: Roter til ansikt 10

en: Rotate to face 10
nb: Roter til ansikt 10

en: Rotate To Face 11
nb: Roter til ansikt 11

en: Rotate to face 11
nb: Roter til ansikt 11

en: Rotate To Face 12
nb: Roter til ansikt 12

en: Rotate to face 12
nb: Roter til ansikt 12

en: Rotate To Face 1 with Window
nb: Roter til ansikt 1 med vindu

en: Rotate to face 1 and bring active window along
nb: Roter til ansikt 1 og trekk aktivt vindu med

en: Rotate To Face 2 with Window
nb: Roter til ansikt 2 med vindu

en: Rotate to face 2 and bring active window along
nb: Roter til ansikt 2 og trekk aktivt vindu med

en: Rotate To Face 3 with Window
nb: Roter til ansikt 3 med vindu

en: Rotate to face 3 and bring active window along
nb: Roter til ansikt 3 og trekk aktivt vindu med

en: Rotate To Face 4 with Window
nb: Roter til ansikt 4 med vindu

en: Rotate to face 4 and bring active window along
nb: Roter til ansikt 4 og trekk aktivt vindu med

en: Rotate To Face 5 with Window
nb: Roter til ansikt 5 med vindu

en: Rotate to face 5 and bring active window along
nb: Roter til ansikt 5 og trekk aktivt vindu med

en: Rotate To Face 6 with Window
nb: Roter til ansikt 6 med vindu

en: Rotate to face 6 and bring active window along
nb: Roter til ansikt 6 og trekk aktivt vindu med

en: Rotate To Face 7 with Window
nb: Roter til ansikt 7 med vindu

en: Rotate to face 7 and bring active window along
nb: Roter til ansikt 7 og trekk aktivt vindu med

en: Rotate To Face 8 with Window
nb: Roter til ansikt 8 med vindu

en: Rotate to face 8 and bring active window along
nb: Roter til ansikt 8 og trekk aktivt vindu med

en: Rotate To Face 9 with Window
nb: Roter til ansikt 9 med vindu

en: Rotate to face 9 and bring active window along
nb: Roter til ansikt 9 og trekk aktivt vindu med

en: Rotate To Face 10 with Window
nb: Roter til ansikt 10 med vindu

en: Rotate to face 10 and bring active window along
nb: Roter til ansikt 10 og trekk aktivt vindu med

en: Rotate To Face 11 with Window
nb: Roter til ansikt 11 med vindu

en: Rotate to face 11 and bring active window along
nb: Roter til ansikt 11 og trekk aktivt vindu med

en: Rotate To Face 12 with Window
nb: Roter til ansikt 12 med vindu

en: Rotate to face 12 and bring active window along
nb: Roter til ansikt 12 og trekk aktivt vindu med

en: Pointer Invert Y
nb: Musepeker inverter Y

en: Invert Y axis for pointer movement
nb: inverter Y-akse for musebevegelse

en: Pointer Sensitivity
nb: Følsomhet for musepeker

en: Sensitivity of pointer movement
nb: Følsomhet for musepekers bevegelse

en: Rotation Acceleration
nb: Akselerasjon for rotasjon

en: Snap To Top Face
nb: Smekk til topp

en: Snap Cube Rotation to Top Face
nb: Smekk kuberotasjon til toppen

en: Snap To Bottom Face
nb: Smekk til bunn

en: Snap Cube Rotation to Bottom Face
nb: Smekk kuberotasjon til bunnen

en: Rotation Speed
nb: Rotasjonshastighet

en: Rotation Timestep
nb: Tidsskritt for rotasjon

en: Zoom
nb: Forstørr

en: Rotation Zoom
nb: Rotasjonsforstørrelse

en: Scale
nb: Skaler

en: Scale windows
nb: Skaler vinduer

en: Initiate Window Picker
nb: Begynn vindusplukker

en: Layout and start transforming windows
nb: Utform og start omdanning av vinduer

en: Initiate Window Picker For All Windows
nb: Begynn vindusplukker for alle vinduer

en: Layout and start transforming all windows
nb: Utform og start omdanning av alle vinduer

en: Initiate Window Picker For Window Group
nb: Begynn vindusplukker for vindusgruppen

en: Layout and start transforming window group
nb: Utform og start omdanning av vindusgruppe

en: Initiate Window Picker For Windows on Current Output
nb: Begynn vindusplukker for vinduer på denne skjermen

en: Layout and start transforming windows on current output
nb: Utform og start omdanning av vinduer på denne skjermen

en: Click Desktop to Show Desktop
nb: Klikk skrivebord for å vise skrivebord

en: Enter Show Desktop mode when Desktop is clicked during Scale
nb: Start Visskrivebord-modus når skrivebord klikkes mens skalering pågår

en: Spacing
nb: Mellomrom

en: Space between windows
nb: Mellomrom mellom vinduer

en: Scale speed
nb: Skaleringshastighet

en: Scale timestep
nb: Tidsskritt for skalering

en: Darken Background
nb: Gjør bakgrunn mørkere

en: Darken background when scaling windows
nb: Gjør bakgrunn mørkere når vinduer skaleres

en: Amount of opacity in percent
nb: Dekkevne i prosent

en: Overlay Icon
nb: Ikon for overlapp

en: Overlay an icon on windows once they are scaled
nb: Legg et ikon på vinduer når de skaleres

en: None
nb: Ingen

en: Emblem
nb: Logo

en: Big
nb: Stor

en: Scale Windows
nb: Skaler vinduer

en: Windows that should be scaled in scale mode
nb: Vinduer som skal skaleres i skalermodus

en: Hover Time
nb: Svevetid

en: Time (in ms) before scale mode is terminated when hovering over a window
nb: Tid (i ms) før skaleringsmodus avsluttes når det sveves over et vindu

en: Selects where windows are scaled if multiple output devices are used.
nb: Velge hvor vinduene skaleres hvis flere skjermenheter brukes.

en: On current output device
nb: På nåværende skjermenhet

en: On all output devices
nb: På alle skjermenheter

en: Screenshot
nb: Skjermbilde

en: Screenshot plugin
nb: Tillegg for skjermbilde

en: Initiate rectangle screenshot
nb: Begynn rektangulært skjermbilde

en: Directory
nb: Katalog

en: Launch Application
nb: Kjør program

en: Automatically open screenshot in this application
nb: Åpne skjermbilde automatisk med dette programmet

en: Svg image loader
nb: Innlaster for svg-bilde

en: Application Switcher
nb: Programbytter

en: Next window
nb: Neste vindu

en: Popup switcher if not visible and select next window
nb: Sprett opp skifter hvis ikke synlig og velg neste vindu

en: Prev window
nb: Forrige vindu

en: Popup switcher if not visible and select previous window
nb: Sprett opp skifter hvis ikke synlig og velg forrige vindu

en: Next window (All windows)
nb: Neste vindu (alle vinduer)

en: Popup switcher if not visible and select next window out of all windows
nb: Sprett opp skifter hvis ikke synlig og velg neste vindu blant alle vinduer

en: Prev window (All windows)
nb: Forrige vindu (alle vinduer)

en: Popup switcher if not visible and select previous window out of all windows
nb: Sprett opp skifter hvis ikke synlig og velg forrige vindu blant alle vinduer

en: Next window (No popup)
nb: Neste vindu (ikke sprett-opp)

en: Select next window without showing the popup window.
nb: Velg neste vindu uten å vise oppsprettsvinduet

en: Prev window (No popup)
nb: Forrige vindu (ikke sprett-opp)

en: Select previous window without showing the popup window.
nb: Velg forrige vindu uten å vise oppsprettsvinduet

en: Switcher speed
nb: Hastighet for skifter

en: Switcher timestep
nb: Tisskritt for skifter

en: Switcher windows
nb: Vinduer i skifteren

en: Windows that should be shown in switcher
nb: Vinduer som skal vises i skifteren

en: Amount of saturation in percent
nb: Mengde metning i prosent

en: Amount of brightness in percent
nb: Mengde skarphet i prosent

en: Bring To Front
nb: Hent til front

en: Bring selected window to front
nb: Hent valgte vinduer til fornt

en: Distance desktop should be zoom out while switching windows
nb: Hvos mye skrivebordet skal forminskes ved vindusbytte

en: Icon
nb: Ikon

en: Show icon next to thumbnail
nb: Vis ikon ved siden av miniatyr

en: Minimized
nb: Minimert

en: Show minimized windows
nb: Vis minimerte vinduer

en: Auto Rotate
nb: Autoroter

en: Rotate to the selected window while switching
nb: Roter til det valgte vinduent mens skifting

en: Water Effect
nb: Vanneffekt

en: Adds water effects to different desktop actions
nb: Legg til vanneffekter for forskjellige skrivebordshendelser

en: Enable pointer water effects
nb: Bruk vanneffekter for musepeker

en: Toggle rain
nb: Skru av/på regn

en: Toggle rain effect
nb: Skru av/på regneffekten

en: Toggle wiper
nb: Skru av/på vindusvisker

en: Toggle wiper effect
nb: Skru av/på vindusviskereffekten

en: Offset Scale
nb: Skaleringsforskyvning

en: Water offset scale
nb: Skaleringsforskyvning for vann

en: Rain Delay
nb: Forsinkelse for regn

en: Delay (in ms) between each rain-drop
nb: Forsinkelse (i ms) mellom regndråper

en: Title wave
nb: Tittelbølge

en: Wave effect from window title
nb: Bølgeeffekt fra vindustittel

en: Point
nb: Punkt

en: Add point
nb: Legg til punkt

en: Line
nb: Linje

en: Add line
nb: Legg til linje

en: Wobbly Windows
nb: Ustødige vinduer

en: Use spring model for wobbly window effect
nb: Bruk fjæringsmodell for ustødighetseffekt for vinduer

en: Snap windows
nb: Smekk vinduer

en: Toggle window snapping
nb: Skru av/på vindussmekking

en: Snap Inverted
nb: Smekk omvendt

en: Inverted window snapping
nb: Omvendt vindussmekking

en: Shiver
nb: Skjelv

en: Make window shiver
nb: La vindu skjelve

en: Friction
nb: Friksjon

en: Spring Friction
nb: Fjæringsfriksjon

en: Spring K
nb: K for fjær

en: Spring Konstant
nb: Fjæringskonstant

en: Grid Resolution
nb: Oppløsning for rutenett

en: Vertex Grid Resolution
nb: Oppløsning for rutenett-vertex

en: Minimum Grid Size
nb: Minimumsstørrelse for rutenett

en: Minimum Vertex Grid Size
nb: Minimums størrelse for rutenett-vertex

en: Map Effect
nb: Kartleggingseffekt

en: Map Window Effect
nb: Kartleggingseffekt for vinduer

en: Focus Effect
nb: Fokuseffekt

en: Focus Window Effect
nb: Fokuseffekt for vindu

en: Map Windows
nb: Kartlegg vinduer

en: Windows that should wobble when mapped
nb: Vinduer som skal være ustødige når de kartlegges

en: Focus Windows
nb: Fokuser vinduer

en: Windows that should wobble when focused
nb: Vinduer som skal være ustødige når de fokuseres

en: Grab Windows
nb: Grip vinduer

en: Windows that should wobble when grabbed
nb: Vinduer som skal være ustødige når de gripes

en: Move Windows
nb: Flytt vinduer

en: Windows that should wobble when moved
nb: Vinduer som skal være ustødige når de flyttes

en: Maximize Effect
nb: Maksimeringseffekt

en: Wobble effect when maximizing and unmaximizing windows
nb: Ustødighetseffekt når vinduer maksimeres og avmaksimeres

en: Zoom Desktop
nb: Forstørr skrivebord

en: Zoom and pan desktop cube
nb: Forstørr og panorer skrivebordskuben

en: Zoom In
nb: Forstørr

en: Zoom Out
nb: Forminsk

en: Zoom Pan
nb: Panorer forstørrelse

en: Zoom pan
nb: Forstørrelsespanorering

en: Zoom Speed
nb: Forstørringshastighet

en: Zoom Timestep
nb: Tidsskritt for forstørrelse

en: Zoom factor
nb: Forstørrelsesfaktor

en: Filter Linear
nb: Filtrer lineært

en: Use linear filter when zoomed in
nb: Bruk lineært filter når forstørret
