compiz - en to ro translation catalogue (458 entries)

en: Close Window
ro: Închide fereastra

en: Unmaximize Window
ro: Demaximizează fereastra

en: Maximize Window
ro: Maximizează fereastra

en: Minimize Window
ro: Minimizează fereastra

en: Window Menu
ro: Meniu fereastră

en: Shade
ro: Umbrește

en: Make Above
ro: Pune deasupra

en: Stick
ro: Lipește

en: Unshade
ro: Luminează

en: Unmake Above
ro: Scoate deasupra

en: Unstick
ro: Dezlipește

en: The window "%s" is not responding.
ro: Fereastra „%s” nu răspunde.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
ro: Forțarea închiderii acestei aplicații va provoca pierderea modificărilor nesalvate.

en: _Cancel
ro: _Renunță

en: _Force Quit
ro: _Forțează închiderea

en: Annotate
ro: Adnotări

en: Annotate plugin
ro: Modúl Adnotare

en: Draw
ro: Desenează

en: Draw using tool
ro: Desenează folosind unealta

en: Initiate erase
ro: Inițiere ștergere

en: Initiate annotate erasing
ro: Inițiază ștergerea adnotării

en: Clear
ro: Curăță

en: Annotate Fill Color
ro: Culoare de umplere a adnotării

en: Fill color for annotations
ro: Culoarea de umplere a adnotărilor

en: Annotate Stroke Color
ro: Culoare de ștanțare a adnotării

en: Stroke color for annotations
ro: Culoare de ștanțare pentru adnotări

en: Stroke width
ro: Lățime ștanțare

en: Stroke width for annotations
ro: Lățimea ștanțării pentru adnotări

en: Blur Windows
ro: Estompare ferestre

en: Blur windows
ro: Estompează ferestrele

en: Pulse
ro: Puls

en: Pulse effect
ro: Efect de pulsare

en: Blur Speed
ro: Viteză estompare

en: Window blur speed
ro: Viteză estompare fereastră

en: Focus blur windows
ro: Estompare ferestre la focalizare

en: Windows that should be affected by focus blur
ro: Ferestrele ce trebuiesc afectate de estomparea la focalizare

en: Focus Blur
ro: Estompare la focalizare

en: Blur windows that doesn't have focus
ro: Estompează fereastra care nu este focalizată

en: Alpha blur windows
ro: Estompare alfa ferestre

en: Windows that should be use alpha blur by default
ro: Ferestrele ce trebuie să utilizeze implicit estompare alfa

en: Alpha Blur
ro: Estompare alfa

en: Blur behind translucent parts of windows
ro: Estompează în spatele părților străvezii ale ferestrelor

en: Blur Filter
ro: Filtru estompare

en: Filter method used for blurring
ro: Metoda de filtrare utilizată pentru estompare

en: 4xBilinear
ro: 4xBiliniar

en: Gaussian
ro: Gausian

en: Mipmap
ro: Hartă MIP

en: Gaussian Radius
ro: Rază gausiană

en: Gaussian radius
ro: Raza gausiană

en: Gaussian Strength
ro: Intensitate gausiană

en: Gaussian strength
ro: Intensitatea gausiană

en: Mipmap LOD
ro: NDD hartă MIP

en: Mipmap level-of-detail
ro: Nivel-de-detaliere a hărții MIP

en: Blur Saturation
ro: Saturație estompare

en: Blur saturation
ro: Saturația estompării

en: Blur Occlusion
ro: Ocluziune estompare

en: Disable blurring of screen regions obscured by other windows.
ro: Dezactivează estomparea regiunilor de ecran obscurate de alte ferestre.

en: Independent texture fetch
ro: Preluare independentă texturi

en: Use the available texture units to do as many as possible independent texture fetches.
ro: Utilizează unitățile de textură disponibile pentru a face cît mai multe preluări independente de textură.

en: Clone Output
ro: Clonare ieșire

en: Output clone handler
ro: Manipulant clonă ieșire

en: Initiate
ro: Inițiere

en: Initiate clone selection
ro: Inițiere selecție clonă

en: Command line 0
ro: Linie de comandă 0

en: Command line to be executed in shell when run_command0 is invoked
ro: Linia de comandă de executat în consolă cînd este invocată „rulează_comandă0”

en: Command line 1
ro: Linie de comandă 1

en: Command line to be executed in shell when run_command1 is invoked
ro: Linia de comandă de executat în consolă cînd este invocată „rulează_comandă1”

en: Command line 2
ro: Linie de comandă 2

en: Command line to be executed in shell when run_command2 is invoked
ro: Linia de comandă de executat în consolă cînd este invocată „rulează_comandă2”

en: Command line 3
ro: Linie de comandă 3

en: Command line to be executed in shell when run_command3 is invoked
ro: Linia de comandă de executat în consolă cînd este invocată „rulează_comandă3”

en: Command line 4
ro: Linie de comandă 4

en: Command line to be executed in shell when run_command4 is invoked
ro: Linia de comandă de executat în consolă cînd este invocată „rulează_comandă4”

en: Command line 5
ro: Linie de comandă 5

en: Command line to be executed in shell when run_command5 is invoked
ro: Linia de comandă de executat în consolă cînd este invocată „rulează_comandă5”

en: Command line 6
ro: Linie de comandă 6

en: Command line to be executed in shell when run_command6 is invoked
ro: Linia de comandă de executat în consolă cînd este invocată „rulează_comandă6”

en: Command line 7
ro: Linie de comandă 7

en: Command line to be executed in shell when run_command7 is invoked
ro: Linia de comandă de executat în consolă cînd este invocată „rulează_comandă7”

en: Command line 8
ro: Linie de comandă 8

en: Command line to be executed in shell when run_command8 is invoked
ro: Linia de comandă de executat în consolă cînd este invocată „rulează_comandă8”

en: Command line 9
ro: Linie de comandă 9

en: Command line to be executed in shell when run_command9 is invoked
ro: Linia de comandă de executat în consolă cînd este invocată „rulează_comandă9”

en: Command line 10
ro: Linie de comandă 10

en: Command line to be executed in shell when run_command10 is invoked
ro: Linia de comandă de executat în consolă cînd este invocată „rulează_comandă10”

en: Command line 11
ro: Linie de comandă 11

en: Command line to be executed in shell when run_command11 is invoked
ro: Linia de comandă de executat în consolă cînd este invocată „rulează_comandă11”

en: Run command 0
ro: Execută comanda 0

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command0
ro: O combinație de taste care va rula comanda de consolă identificată prin „comandă0”

en: Run command 1
ro: Execută comanda 1

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command1
ro: O combinație de taste care va rula comanda de consolă identificată prin „comandă1”

en: Run command 2
ro: Execută comanda 2

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command2
ro: O combinație de taste care va rula comanda de consolă identificată prin „comandă2”

en: Run command 3
ro: Execută comanda 3

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command3
ro: O combinație de taste care va rula comanda de consolă identificată prin „comandă3”

en: Run command 4
ro: Execută comanda 4

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command4
ro: O combinație de taste care va rula comanda de consolă identificată prin „comandă4”

en: Run command 5
ro: Execută comanda 5

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command5
ro: O combinație de taste care va rula comanda de consolă identificată prin „comandă5”

en: Run command 6
ro: Execută comanda 6

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command6
ro: O combinație de taste care va rula comanda de consolă identificată prin „comandă6”

en: Run command 7
ro: Execută comanda 7

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command7
ro: O combinație de taste care va rula comanda de consolă identificată prin „comandă7”

en: Run command 8
ro: Execută comanda 8

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command8
ro: O combinație de taste care va rula comanda de consolă identificată prin „comandă8”

en: Run command 9
ro: Execută comanda 9

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command9
ro: O combinație de taste care va rula comanda de consolă identificată prin „comandă9”

en: Run command 10
ro: Execută comanda 10

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command10
ro: O combinație de taste care va rula comanda de consolă identificată prin „comandă10”

en: Run command 11
ro: Execută comanda 11

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command11
ro: O combinație de taste care va rula comanda de consolă identificată prin „comandă11”

en: General Options
ro: Opțiuni generale

en: General compiz options
ro: Opțiuni generale Compiz

en: Active Plugins
ro: Module active

en: List of currently active plugins
ro: Lista modulelor active la moment

en: Audible Bell
ro: Clopoțel sonor

en: Audible system beep
ro: Bip de sistem sonorizat

en: Ignore Hints When Maximized
ro: Ignoră indiciile la maximizare

en: Ignore size increment and aspect hints when window is maximized
ro: Ignoră indiciile de mărire a dimensiunii și de aspect cînd fereastra este maximizată

en: Hide Skip Taskbar Windows
ro: Ascundere ferestre „Pășire bară de procese”

en: Hide windows not in taskbar when entering show desktop mode
ro: Ascunde ferestrele de nu sînt în bara de procese la intrarea în regimul de afișare a biroului

en: Edge Trigger Delay
ro: Întîrziere declanșator margină

en: Duration the pointer must rest in a screen edge before an edge action is taken.
ro: Durata cît indicatorul trebuie să stea pe marginea ecranului înaintea efectuării unei acțiuni de margine.

en: Ping Delay
ro: Întîrziere interogare

en: Interval between ping messages
ro: Interval între mesaje de verificare

en: Texture Filter
ro: Filtru textură

en: Texture filtering
ro: Filtrare textură

en: Fast
ro: Rapidă

en: Good
ro: Bună

en: Best
ro: Cea mai bună

en: Click To Focus
ro: Clic pentru focalizare

en: Click on window moves input focus to it
ro: Clic pe fereastră mută focalizarea de intrare pe ea

en: Raise On Click
ro: Ridicare la clic

en: Raise windows when clicked
ro: Ridică ferestrele la clic

en: Auto-Raise
ro: Autoridicare

en: Raise selected windows after interval
ro: Ridicare ferestre alese după interval

en: Auto-Raise Delay
ro: Întîrziere Autoridicare

en: Interval before raising selected windows
ro: Interval înainte de ridicarea ferestrelor alese

en: Close active window
ro: Închide fereastra activă

en: Raise Window
ro: Ridicare fereastră

en: Raise window above other windows
ro: Ridicare fereastră deasupra celorlalte ferestre

en: Lower Window
ro: Coboară fereastra

en: Lower window beneath other windows
ro: Coboară fereastra sub alte ferestre

en: Unmaximize active window
ro: Demaximizează fereastra activă

en: Minimize active window
ro: Minimizează fereastra activă

en: Maximize active window
ro: Maximizează fereastra activă

en: Maximize Window Horizontally
ro: Maximizează fereastra orizontal

en: Maximize active window horizontally
ro: Maximizează orizontal fereastra activă

en: Maximize Window Vertically
ro: Maximizează fereastra vertical

en: Maximize active window vertically
ro: Maximizează vertical fereastra activă

en: Window menu button binding
ro: Buton pentru meniu fereastră

en: Window menu key binding
ro: Tastă pentru meniu fereastră

en: Show Desktop
ro: Afișare birou

en: Hide all windows and focus desktop
ro: Ascunde toate ferestrele și focalizează biroul

en: Toggle Window Maximized
ro: Comută maximizare fereastră

en: Toggle active window maximized
ro: Comută maximizarea ferestrei active

en: Toggle Window Maximized Horizontally
ro: Comută maximizare orizontală fereastră

en: Toggle active window maximized horizontally
ro: Comută maximizarea orizontală a ferestrei active

en: Toggle Window Maximized Vertically
ro: Comută maximizare verticală fereastră

en: Toggle active window maximized vertically
ro: Comută maximizarea verticală a ferestrei active

en: Toggle Window Shaded
ro: Comută umbrire fereastră

en: Toggle active window shaded
ro: Comută umbrirea ferestrei active

en: Slow Animations
ro: Afișare animații

en: Toggle use of slow animations
ro: Comută utilizarea animațiilor lente

en: Horizontal Virtual Size
ro: Dimensiune virtuală orizontală

en: Screen size multiplier for horizontal virtual size
ro: Multiplicator dimensiune ecran pentru dimensiunea virtuală orizontală

en: Vertical Virtual Size
ro: Dimensiune virtuală verticală

en: Screen size multiplier for vertical virtual size
ro: Multiplicator dimensiune ecran pentru dimensiunea virtuală verticală

en: Lighting
ro: Iluminare

en: Use diffuse light when screen is transformed
ro: Utilizare lumină difuză la transformarea ecranului

en: Detect Refresh Rate
ro: Detectează rata de reîmprospătare

en: Automatic detection of refresh rate
ro: Detecție automată a ratei de reîmprospătare

en: Refresh Rate
ro: Rata de reîmprospătare

en: The rate at which the screen is redrawn (times/second)
ro: Rata de redesenare a ecranului (ori/secundă)

en: Detect Outputs
ro: Detectează ieșirile

en: Automatic detection of output devices
ro: Detecție automată a dispozitivelor de ieșire

en: Overlapping Output Handling
ro: Manipulant suprapunere ieșiri

en: Which one of overlapping output devices should be preferred
ro: Care din dispozitivele de ieșire suprapuse să fie preferat

en: Smart mode
ro: Regim inteligent

en: Prefer larger output
ro: Preferă ieșirea mai mare

en: Prefer smaller output
ro: Preferă ieșirea mai mică

en: Outputs
ro: Ieșiri

en: List of strings describing output devices
ro: Listă de șiruri descriind dispozitivele de ieșire

en: Sync To VBlank
ro: Sincronizare la VBlank

en: Only perform screen updates during vertical blanking period
ro: Actualizează ecranul numai în timpul golirii verticale

en: Focus Prevention Level
ro: Nivel de prevenire a focalizării

en: Level of focus stealing prevention
ro: Nivelul de prevenire a furtului focalizării

en: Off
ro: Deconectat

en: Low
ro: Joasă

en: Normal
ro: Normală

en: High
ro: Înaltă

en: Very High
ro: Foarte înaltă

en: Focus Prevention Windows
ro: Ferestre pentru prevenire focalizare

en: Focus prevention windows
ro: Ferestrele pentru care se aplică prevenirea focalizării

en: Unredirect Fullscreen Windows
ro: Dezredirecționează  ferestrele în ecran comlpet

en: Allow drawing of fullscreen windows to not be redirected to offscreen pixmaps
ro: Permite ca desenarea ferestrelor în ecran complet să nu fie redirecționată către hărți de pixeli

en: Default Icon
ro: Pictogramă implicită

en: Default window icon image
ro: Pictograma implicită a ferestrei

en: Force independent output painting.
ro: Forțează desenarea independentă a ieșirii.

en: Paint each output device independly, even if the output devices overlap
ro: Desenează independent fiecare dispozitiv de ieșire, chiar dacă dispozitivele de ieșire se suprapun

en: Texture Compression
ro: Compresie textură

en: If available use compression for textures converted from images
ro: Utilizează compresie pentru texturi convertite din imagini dacă e posibil

en: Desktop Cube
ro: Cub de birou

en: Place windows on cube
ro: Plasează ferestrele pe cub

en: Unfold
ro: Depliază

en: Unfold cube
ro: Depliază cubul

en: Next Slide
ro: Următorul diapozitiv

en: Advance to next slide
ro: Avansează la următorul diapozitiv

en: Prev Slide
ro: Diapoz. prec.

en: Go back to previous slide
ro: Înapoi la diapozitivul precedent

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling
ro: Generare hărți MIP pentru calitate mai înaltă cînd e posibil

en: Multi Output Mode
ro: Regim „Ieșiri multiple”

en: Selects how the cube is displayed if multiple output devices are used.
ro: Alege cum să fie afișat cubul la utilizarea mai multor dispozitive de ieșire.

en: Automatic
ro: Automat

en: Multiple cubes
ro: Cuburi multiple

en: One big cube
ro: Un cub mare

en: Inside Cube
ro: În cub

en: Inside cube
ro: Vedere din interiorul cubului

en: Acceleration
ro: Accelerare

en: Fold Acceleration
ro: Accelerație pliere

en: Speed
ro: Viteză

en: Fold Speed
ro: Viteză pliere

en: Timestep
ro: Pas de timp

en: Fold Timestep
ro: Pas de timp pliere

en: Cube Color
ro: Culoarea cubului

en: Color of top and bottom sides of the cube
ro: Culoarea părților de sus și de jos ale cubului

en: Scale image
ro: Scalare imagine

en: Scale images to cover top face of cube
ro: Scalează imaginile pentru a acoperi fața superioară a cubului

en: Image files
ro: Fișiere imagine

en: List of PNG and SVG files that should be rendered on top face of cube
ro: Lista fișierelor PNG și SVG ce trebuiesc afișate pe fața superioară a cubului

en: Adjust Image
ro: Ajustează imaginea

en: Adjust top face image to rotation
ro: Ajustează imaginea feței de sus la rotație

en: Skydome
ro: Fundal

en: Render skydome
ro: Afișare fundal

en: Skydome Image
ro: Imagine fundal

en: Image to use as texture for the skydome
ro: Imagine de utilizat ca textură de fond

en: Animate Skydome
ro: Animare fundal

en: Animate skydome when rotating cube
ro: Animează imaginea de fond la rotirea cubului

en: Skydome Gradient Start Color
ro: Culoare inițială pentru gradient fundal

en: Color to use for the top color-stop of the skydome-fallback gradient
ro: Culoarea utilizată pentru marginea de sus a gradientului de rezervă al fundalului

en: Skydome Gradient End Color
ro: Culoare finală pentru gradient fundal

en: Color to use for the bottom color-stop of the skydome-fallback gradient
ro: Culoarea utilizată pentru marginea de jos a gradientului de rezervă al fundalului

en: Opacity During Rotation
ro: Opacitate în timpul rotației

en: Opacity of desktop window during rotation.
ro: Opacitatea ferestrei biroului în timpul rotației.

en: Opacity When Not Rotating
ro: Opacitate în afara rotației

en: Opacity of desktop window when not rotating.
ro: Opacitatea ferestrei biroului în afara rotației.

en: Transparency Only on Mouse Rotate
ro: Transparență numai la rotire șoricel

en: Initiates Cube transparency only if rotation is mouse driven.
ro: Inițiază transparența cubului doar dacă rotația e condusă de șoricel.

en: D-Bus Control Backend
ro: Suport control D-Bus

en: Window Decoration
ro: Decorație fereastră

en: Window decorations
ro: Decorații fereastră

en: Shadow Radius
ro: Rază umbră

en: Drop shadow radius
ro: Rază pentru umbra lăsată

en: Shadow Opacity
ro: Opacitate umbră

en: Drop shadow opacity
ro: Opacitate pentru umbra lăsată

en: Shadow Color
ro: Culoare umbră

en: Drop shadow color
ro: Culoare pentru umbra lăsată

en: Shadow Offset X
ro: Decalaj X pentru umbră

en: Drop shadow X offset
ro: Decalaj X pentru umbra lăsată

en: Shadow Offset Y
ro: Decalaj Y pentru umbră

en: Drop shadow Y offset
ro: Decalaj Y pentru umbra lăsată

en: Command
ro: Comandă

en: Decorator command line that is executed if no decorator is already running
ro: Linia de comandă pentru decorator, executată dacă niciun decorator nu rulează deja

en: Allow mipmaps to be generated for decoration textures
ro: Permite generarea de hărți MIP pentru texturi decorative

en: Decoration windows
ro: Ferestre decorare

en: Windows that should be decorated
ro: Ferestrele ce trebuiesc decorate

en: Shadow windows
ro: Ferestre umbră

en: Windows that should have a shadow
ro: Ferestrele ce trebuie să aibă o umbră

en: Fading Windows
ro: Decolorarea ferestrelor

en: Fade in windows when mapped and fade out windows when unmapped
ro: Colorare ferestre la trecerea pe hartă și decolorare la scoaterea de pe hartă

en: Fade Speed
ro: Viteză decolorare

en: Fade windows
ro: Decolorare ferestre

en: Windows that should be fading
ro: Ferestrele care trebuie să se decoloreze

en: Visual Bell
ro: Clopoțel vizibil

en: Fade effect on system beep
ro: Efect decolorare la sunet de sistem

en: Fullscreen Visual Bell
ro: Clopoțel vizibil în ecran complet

en: Fullscreen fade effect on system beep
ro: Efect de decolorare la sunet de sistem în ecran complet

en: Fade On Minimize/Open/Close
ro: Decolorare la minimizare/deschidere/închidere

en: Fade effect on minimize/open/close window events
ro: Efect de decolorare la minimizarea/deschiderea/închiderea ferestrelor

en: Userspace File System
ro: Sistem de fișiere în spațiul utilizatorului

en: Userspace file system
ro: Sistem de fișiere în spațiul utilizatorului (fuse)

en: Mount Point
ro: Punct de montare

en: Mount point
ro: Punct de montare

en: GLib main loop support
ro: Suport buclă principală GLib

en: Show Main Menu
ro: Afișare meniu principal

en: Show the main menu
ro: Afișează meniul principal

en: Run Dialog
ro: Dialog ececuție

en: Show Run Application dialog
ro: Afișare dialog de lansare aplicație

en: Screenshot command line
ro: Linie de comandă pentru captură de ecran

en: Take a screenshot
ro: Fă o captură de ecran

en: Window screenshot command line
ro: Linie de comandă pentru captură fereastră

en: Take a screenshot of a window
ro: Face captura unei ferestre

en: Terminal command line
ro: Linie de comandă în terminal

en: Open a terminal
ro: Deschide o consolă

en: Ini Flat File Backend
ro: Suport fișier plan Ini

en: File change notification plugin
ro: Modúl de notificare a modificării fișierului

en: Minimize Effect
ro: Efect de minimizare

en: Transform windows when they are minimized and unminimized
ro: Transformare ferestre cînd sînt minimizate și deminimizate

en: Minimize speed
ro: Viteză minimizare

en: Minimize timestep
ro: Pas de timp minimizare

en: Minimize Windows
ro: Minimizează ferestrele

en: Windows that should be transformed when minimized
ro: Ferestrele care trebuiesc transformate la minimizare

en: Shade Resistance
ro: Rezistență la umbrire

en: Shade resistance
ro: Rezistență la umbrire

en: Move Window
ro: Mutare fereastră

en: Move window
ro: Mută fereastra

en: Initiate Window Move
ro: Inițierea mutării ferestrei

en: Start moving window
ro: Inițializarea deplasării

en: Opacity
ro: Opacitate

en: Opacity level of moving windows
ro: Nivel de opacitate al ferestrelor în mișcare

en: Constrain Y
ro: Constrînge Y

en: Constrain Y coordinate to workspace area
ro: Constrînge coordonata Y la regiunea spațiului de lucru

en: Snapoff and auto unmaximized maximized windows when dragging
ro: Desprindere și demaximizare automată a ferestrelor maximizate la glisare

en: Lazy Positioning
ro: Poziționare leneșă

en: Do not update the server-side position of windows until finished moving
ro: Nu actualiza în server poziția ferestrelor pînă cînd nu se încheie mutarea

en: Brightness
ro: Luminozitate

en: Opacity Step
ro: Pas opacitate

en: Place windows at appropriate positions when mapped
ro: Amplasează ferestrele pe poziții corespunzătoare la amplasarea pe hartă

en: Workarounds
ro: Soluții

en: Window placement workarounds
ro: Soluții de amplasare ferestre

en: Placement Mode
ro: Rgim de amplasare

en: Algorithm to use for window placement
ro: Algoritm de utilizat pentru amplasarea ferestrelor

en: Cascade
ro: Cascadă

en: Centered
ro: Centrat

en: Smart
ro: Inteligent

en: Random
ro: Aleator

en: Selects how window placement should behave if multiple outputs are selected
ro: Alege comportamentul amplasării în prezența ieșirilor multiple

en: Use active output device
ro: Folosește dispozitivul de ieșire activ

en: Use output device with pointer
ro: Folosește dispozitivul de ieșire cu indicatorul

en: Windows that should forcedly be placed, even if they indicate the window manager should avoid placing them.
ro: Ferestre ce ar trebui amplasate cu forța, chiar dacă ele îi indică gestionarului de ferestre să le evite.

en: Windows that should be positioned by default
ro: Ferestre ce trebuiesc poziționate implicit

en: X Positions
ro: Poziții pe X

en: X position values
ro: Valori poziții pe X

en: Y Positions
ro: Poziții pe Y

en: Y position values
ro: Valori poziții pe Y

en: Windows that should be positioned in specific viewports by default
ro: Ferestre ce trebuiesc poziționate implicit în anumite zone de vizualizare

en: Png image loader
ro: Încărcător de imagini Png

en: Regex Matching
ro: Potrivire ExpReg

en: Regex window matching
ro: Potrivire ferestre cu o expresie regulată

en: Start resizing window normally
ro: Începe redimensionarea normal

en: Start resizing window with outline
ro: Începe redimensionarea cu contur

en: Start resizing window with rectangle
ro: Începe redimensionarea cu dreptunghi

en: Start resizing window by stretching it
ro: Începe redimensionarea ferestrei, întinzînd-o

en: Start resizing window
ro: Începe redimensionarea

en: Default Resize Mode
ro: Regim de redimensionare implicit

en: Default mode used for window resizing
ro: Regimul implicit utilizat pentru redimensionarea ferestrelor

en: Outline
ro: Contur

en: Rectangle
ro: Dreptunghi

en: Stretch
ro: Întinde

en: Border Color
ro: Culoare bordură

en: Border color used for outline and rectangle resize modes
ro: Culoarea bordurii utilizate pentru regimurile de redimensionare dreptunghică și conturată

en: Fill Color
ro: Culoare de umplere

en: Fill color used for rectangle resize mode
ro: Culoarea de umplere folosită pentru regimul de redimensionare dreptunghică

en: Windows that normal resize should be used for
ro: Ferestre cu care se folosește redimensionarea normală

en: Windows that outline resize should be used for
ro: Ferestre cu care se folosește redimensionarea cu contur

en: Windows that rectangle resize should be used for
ro: Ferestre cu care se folosește redimensionarea cu dreptunghi

en: Windows that stretch resize should be used for
ro: Ferestre cu care se folosește redimensionarea prin întindere

en: Rotate Cube
ro: Rotire cub

en: Edge Flip Pointer
ro: Întoarcere muchie – indicator

en: Flip to next viewport when moving pointer to screen edge
ro: Întoarce spre următoarea fereastră de vizualizare la deplasarea indicatorului la marginea ecranului

en: Edge Flip Move
ro: Întoarcere muchie – deplasare

en: Flip to next viewport when moving window to screen edge
ro: Întoarce spre următoarea fereastră de vizualizare la deplasarea ferestrei la marginea ecranului

en: Edge Flip DnD
ro: Întoarcere muchie – glisare

en: Flip to next viewport when dragging object to screen edge
ro: Întoarce spre următoarea fereastră de vizualizare la glisarea obiectului la marginea ecranului

en: Timeout before flipping viewport
ro: Interval de timp pînă la întoarcerea ferestrei de vizualizare

en: Raise on rotate
ro: Ridicare la rotire

en: Raise window when rotating
ro: Ridică fereastra la rotire

en: Rotate Left
ro: Rotire la stînga

en: Rotate left
ro: Rotire la stînga

en: Rotate to viewport
ro: Rotește la fereastra de vizualizare

en: Rotate Flip Left
ro: Întoarcere spre stînga la rotire

en: Flip to left viewport and warp pointer
ro: Întoarce spre fereastra de vizualizare stîngă și transferă indicatorul

en: Rotate Flip Right
ro: Întoarcere spre dreapta la rotire

en: Flip to right viewport and warp pointer
ro: Întoarce spre fereastra de vizualizare dreaptă și transferă indicatorul

en: Invert Y axis for pointer movement
ro: Inversare axă Y pentru deplasare indicator

en: Sensitivity of pointer movement
ro: Sensibilitatea mișcării indicatorului

en: Snap To Top Face
ro: Agățare de fața superioară

en: Snap Cube Rotation to Top Face
ro: Agățare rotație cub de fața superioară

en: Snap To Bottom Face
ro: Agățare de fața inferioară

en: Snap Cube Rotation to Bottom Face
ro: Agățare rotație cub de fața inferioară

en: Zoom
ro: Lupă

en: Layout and start transforming windows
ro: Aranjează și începe transformarea ferestrelor

en: Initiate Window Picker For All Windows
ro: Inițiere Selector ferestre pentru toate ferestrele

en: Layout and start transforming all windows
ro: Aranjează și începe transformarea tuturor ferestrelor

en: Initiate Window Picker For Window Group
ro: Inițiere Selector ferestre pentru grupul de ferestre

en: Layout and start transforming window group
ro: Aranjează și începe transformarea grupului de ferestre

en: Initiate Window Picker For Windows on Current Output
ro: Inițiere Selector ferestre pentru ferestrele ieșirii curente

en: Layout and start transforming windows on current output
ro: Aranjează și începe transformarea ferestrelor ieșirii curente

en: Click Desktop to Show Desktop
ro: Clic pe birou pentru a fișa biroul

en: Enter Show Desktop mode when Desktop is clicked during Scale
ro: Intrare în regim Afișare birou cînd se face clic pe birou  în timpul scalării

en: Darken Background
ro: Întunecare fundal

en: Darken background when scaling windows
ro: Întunecă fundalul la scalarea ferestrelor

en: Amount of opacity in percent
ro: Opacitatea în procente

en: Overlay Icon
ro: Pictogramă suprapusă

en: Overlay an icon on windows once they are scaled
ro: Suprapune o pictogramă pe ferestre odată ce sînt scalate

en: None
ro: Nimic

en: Emblem
ro: Emblemă

en: Big
ro: Mare

en: Windows that should be scaled in scale mode
ro: Ferestrele ce trebuiesc scalate în regimul de scalare

en: Hover Time
ro: Durată planare

en: Time (in ms) before scale mode is terminated when hovering over a window
ro: Intervalul (în ms) înaintea terminării regimului de scalare la planarea deasupra unei ferestre

en: Selects where windows are scaled if multiple output devices are used.
ro: Alege unde sînt scalate ferestrele dacă sînt utilizate mai multe dispozitive de ieșire.

en: On current output device
ro: Pe dispozitivul de ieșire curent

en: On all output devices
ro: Pe toate dispozitivele de ieșire

en: Screenshot
ro: Captură de ecran

en: Launch Application
ro: Lansare aplicație

en: Automatically open screenshot in this application
ro: Deschide captura de ecran automat în această aplicație

en: Svg image loader
ro: Încărcător de imagini Svg

en: Popup switcher if not visible and select next window
ro: Comutator-balon dacă nu este vizibil și alege următoarea fereastră

en: Popup switcher if not visible and select previous window
ro: Comutator-balon dacă nu este vizibil și alege fereastra precedentă

en: Popup switcher if not visible and select next window out of all windows
ro: Comutator-balon dacă nu este vizibil și alege următoarea fereastră dintre toate ferestrele

en: Popup switcher if not visible and select previous window out of all windows
ro: Comutator-balon dacă nu este vizibil și alege fereastra precedentă dintre toate ferestrele

en: Select next window without showing the popup window.
ro: Alege următoarea fereastră fără a afișa fereastra-balon.

en: Select previous window without showing the popup window.
ro: Alege fereastra precedentă fără a afișa fereastra-balon.

en: Prev Panel
ro: Panoul precedent

en: Windows that should be shown in switcher
ro: Ferestrele ce trebuiesc afișate în comutator

en: Amount of saturation in percent
ro: Saturația în procente

en: Amount of brightness in percent
ro: Luminozitatea în procente

en: Bring selected window to front
ro: Aduce fereastra aleasă în prim-plan

en: Distance desktop should be zoom out while switching windows
ro: Distanța la care să fie îndepărtat biroul în timpul comutării ferestrelor

en: Show icon next to thumbnail
ro: Afișare pictogramă lîngă miniatură

en: Rotate to the selected window while switching
ro: Rotește fereastra aleasă la comutare

en: Water Effect
ro: Efect acvatic

en: Adds water effects to different desktop actions
ro: Adaugă efecte acvatice pentru diferite acțiuni de birou

en: Enable pointer water effects
ro: Activează efectele acvatice pentru indicator

en: Offset Scale
ro: Scală decalaj

en: Water offset scale
ro: Scală decalaj Apă

en: Delay (in ms) between each rain-drop
ro: Interval (în ms) între picături

en: Title wave
ro: Val pentru titlu

en: Wave effect from window title
ro: Efect acvatic de la titlul ferestrei

en: Point
ro: Punct

en: Add point
ro: Adaugă punct

en: Line
ro: Linie

en: Add line
ro: Adaugă linie

en: Use spring model for wobbly window effect
ro: Utilizare model de resort pentru efectul de legănare a ferestrei

en: Snap Inverted
ro: Agățare inversate

en: Inverted window snapping
ro: Agățare fereastră inversată

en: Shiver
ro: Tremurare

en: Minimum Grid Size
ro: Dimensiune minimă grilă

en: Minimum Vertex Grid Size
ro: Dimensiune minimă a grilei pe culmi

en: Map Effect
ro: Efect la amplasare pe hartă

en: Focus Effect
ro: Efect de focalizare

en: Windows that should wobble when mapped
ro: Ferestre ce trebuie să se legene la amplasare pe hartă

en: Windows that should wobble when focused
ro: Ferestre ce trebuie să se legene la focalizare

en: Windows that should wobble when grabbed
ro: Ferestre ce trebuie să se legene la înhățare

en: Windows that should wobble when moved
ro: Ferestre ce trebuie să se legene la deplasare

en: Maximize Effect
ro: Efect la maximizare

en: Wobble effect when maximizing and unmaximizing windows
ro: Efect de legănare la maximizarea și demaximizarea ferestrelor

en: Zoom Desktop
ro: Lupă birou

en: Zoom and pan desktop cube
ro: Examinare și panoramare cub de Birou

en: Zoom In
ro: Apropiere

en: Zoom Out
ro: Îndepărtare

en: Zoom Pan
ro: Panoramare lupă

en: Zoom pan
ro: Panoramare lupă

en: Zoom Speed
ro: Viteză lupă

en: Zoom Timestep
ro: Temporizare lupă

en: Zoom factor
ro: Coeficient lupă

en: Use linear filter when zoomed in
ro: Folosește filtru liniar cînd se apropie
