compiz - en to tr translation catalogue (575 entries)

en: Close Window
tr: Pencereyi Kapat

en: Unmaximize Window
tr: Pencereyi Büyütme

en: Maximize Window
tr: Pencereyi Büyüt

en: Minimize Window
tr: Pencereyi Küçült

en: Window Menu
tr: Pencere Menüsü

en: Shade
tr: Gölgelendir

en: Make Above
tr: Üstte Göster

en: Stick
tr: Yapıştır

en: Unshade
tr: Gölgelendirme

en: Unmake Above
tr: Üstte Gösterme

en: Unstick
tr: Yapıştırma

en: The window "%s" is not responding.
tr: Pencere "%s" yanıt vermiyor.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
tr: Bu uygulamayı kapatmaya zorlamak, kaydetmediğiniz değişiklikleri kaybetmenize neden olacaktır.

en: _Cancel
tr: _İptal Et

en: _Force Quit
tr: _Kapatmaya Zorla

en: Annotate
tr: Notlar

en: Annotate plugin
tr: Not eklentisi

en: Draw
tr: Çiz

en: Draw using tool
tr: Çizmek için kullanılacak araç

en: Initiate erase
tr: Silmeye başla

en: Initiate annotate erasing
tr: Not silmeye başla

en: Clear
tr: Temizle

en: Annotate Fill Color
tr: Not Dolgu Rengi

en: Fill color for annotations
tr: Notlar için dolgu rengi

en: Annotate Stroke Color
tr: Not Vurgu Rengi

en: Stroke color for annotations
tr: Notlar için vurgulama rengi

en: Stroke width
tr: Vurgu genişliği

en: Stroke width for annotations
tr: Notlar için vurgu genişliği

en: Blur Windows
tr: Pencereleri Bulanıklaştır

en: Blur windows
tr: Pencereleri bulanıklaştır

en: Pulse
tr: Darbe

en: Pulse effect
tr: Darbe efekti

en: Blur Speed
tr: Bulanıklaştırma Hızı

en: Window blur speed
tr: Pencere bulanıklaştırma hızı

en: Focus blur windows
tr: Odaklanan pencereleri bulanıklaştır

en: Windows that should be affected by focus blur
tr: Odaklama bulanıklaştırmasından etkilenecek pencereler

en: Focus Blur
tr: Odaklama Bulanıklaştırması

en: Blur windows that doesn't have focus
tr: Odaklanmamış pencereleri bulanıklaştır

en: Alpha blur windows
tr: Pencereleri alpha kanalı ile bulanıklaştır

en: Windows that should be use alpha blur by default
tr: Öntanımlı olarak alpha bulanıklaştırması kullanan pencereler

en: Alpha Blur
tr: Alpha Bulanıklaştırma

en: Blur behind translucent parts of windows
tr: Pencerelerin saydam kısımlarının arkasını bulanıklaştır

en: Blur Filter
tr: Bulanıklaştırma Filtresi

en: Filter method used for blurring
tr: Bulanıklaştırma işlemi için kullanılacak filtre

en: 4xBilinear
tr: 4 kat Çift Doğrusal

en: Gaussian Radius
tr: Gaussian Yarıçapı

en: Gaussian radius
tr: Gaussian yarıçapı

en: Gaussian Strength
tr: Gaussian Sertliği

en: Gaussian strength
tr: Gaussian sertliği

en: Mipmap level-of-detail
tr: Mipmap ayrıntı-düzeyi

en: Blur Saturation
tr: Bulanıklaştırma Doygunluğu

en: Blur saturation
tr: Bulanıklaştırma doygunluğu

en: Blur Occlusion
tr: Bulanıklaştırma Emilimi

en: Disable blurring of screen regions obscured by other windows.
tr: Diğer pencereler tarafından örtülen ekran bölgelerini bulanıklaştırma

en: Independent texture fetch
tr: Bağımsız doku getirmek

en: Use the available texture units to do as many as possible independent texture fetches.
tr: Mümkün olduğunca çok bağımsız doku getirisi sağlamak için, müsait olan doku birimlerini kullan.

en: Clone Output
tr: Çıktı İkilemesi

en: Output clone handler
tr: Çıktı ikilemesi sağlayıcı

en: Initiate
tr: Başla

en: Initiate clone selection
tr: İkileme seçimini başlat

en: Command line 0
tr: 0. komut satırı

en: Command line to be executed in shell when run_command0 is invoked
tr: Komut0_çalıştır çağrıldığında kabukta çalıştırılacak komut

en: Command line 1
tr: 1. komut satırı

en: Command line to be executed in shell when run_command1 is invoked
tr: Komut1_çalıştır çağrıldığında kabukta çalıştırılacak komut

en: Command line 2
tr: 2. komut satırı

en: Command line to be executed in shell when run_command2 is invoked
tr: Komut2_çalıştır çağrıldığında kabukta çalıştırılacak komut

en: Command line 3
tr: 3. komut satırı

en: Command line to be executed in shell when run_command3 is invoked
tr: Komut3_çalıştır çağrıldığında kabukta çalıştırılacak komut

en: Command line 4
tr: 4. komut satırı

en: Command line to be executed in shell when run_command4 is invoked
tr: Komut4_çalıştır çağrıldığında kabukta çalıştırılacak komut

en: Command line 5
tr: 5. komut satırı

en: Command line to be executed in shell when run_command5 is invoked
tr: Komut5_çalıştır çağrıldığında kabukta çalıştırılacak komut

en: Command line 6
tr: 6. komut satırı

en: Command line to be executed in shell when run_command6 is invoked
tr: Komut6_çalıştır çağrıldığında kabukta çalıştırılacak komut

en: Command line 7
tr: 7. komut satırı

en: Command line to be executed in shell when run_command7 is invoked
tr: Komut7_çalıştır çağrıldığında kabukta çalıştırılacak komut

en: Command line 8
tr: 8. komut satırı

en: Command line to be executed in shell when run_command8 is invoked
tr: Komut8_çalıştır çağrıldığında kabukta çalıştırılacak komut

en: Command line 9
tr: 9. komut satırı

en: Command line to be executed in shell when run_command9 is invoked
tr: Komut9_çalıştır çağrıldığında kabukta çalıştırılacak komut

en: Command line 10
tr: 10. komut satırı

en: Command line to be executed in shell when run_command10 is invoked
tr: Komut10_çalıştır çağrıldığında kabukta çalıştırılacak komut

en: Command line 11
tr: 11. komut satırı

en: Command line to be executed in shell when run_command11 is invoked
tr: Komut11_çalıştır çağrıldığında kabukta çalıştırılacak komut

en: Run command 0
tr: 0. komutu çalıştır

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command0
tr: Tetiklendiğinde komut0 olarak tanımlanmış olan kabuk komutunu çalıştıracak bir kısayol birleşimi

en: Run command 1
tr: 1. komutu çalıştır

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command1
tr: Tetiklendiğinde komut1 olarak tanımlanmış olan kabuk komutunu çalıştıracak bir kısayol birleşimi

en: Run command 2
tr: 2. komutu çalıştır

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command2
tr: Tetiklendiğinde komut2 olarak tanımlanmış olan kabuk komutunu çalıştıracak bir kısayol birleşimi

en: Run command 3
tr: 3. komutu çalıştır

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command3
tr: Tetiklendiğinde komut3 olarak tanımlanmış olan kabuk komutunu çalıştıracak bir kısayol birleşimi

en: Run command 4
tr: 4. komutu çalıştır

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command4
tr: Tetiklendiğinde komut4 olarak tanımlanmış olan kabuk komutunu çalıştıracak bir kısayol birleşimi

en: Run command 5
tr: 5. komutu çalıştır

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command5
tr: Tetiklendiğinde komut5 olarak tanımlanmış olan kabuk komutunu çalıştıracak bir kısayol birleşimi

en: Run command 6
tr: 6. komutu çalıştır

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command6
tr: Tetiklendiğinde komut6 olarak tanımlanmış olan kabuk komutunu çalıştıracak bir kısayol birleşimi

en: Run command 7
tr: 7. komutu çalıştır

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command7
tr: Tetiklendiğinde komut7 olarak tanımlanmış olan kabuk komutunu çalıştıracak bir kısayol birleşimi

en: Run command 8
tr: 8. komutu çalıştır

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command8
tr: Tetiklendiğinde komut8 olarak tanımlanmış olan kabuk komutunu çalıştıracak bir kısayol birleşimi

en: Run command 9
tr: 9. komutu çalıştır

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command9
tr: Tetiklendiğinde komut9 olarak tanımlanmış olan kabuk komutunu çalıştıracak bir kısayol birleşimi

en: Run command 10
tr: 10. komutu çalıştır

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command10
tr: Tetiklendiğinde komut10 olarak tanımlanmış olan kabuk komutunu çalıştıracak bir kısayol birleşimi

en: Run command 11
tr: 11. komutu çalıştır

en: A keybinding that when invoked, will run the shell command identified by command11
tr: Tetiklendiğinde komut11 olarak tanımlanmış olan kabuk komutunu çalıştıracak bir kısayol birleşimi

en: General Options
tr: Genel Seçenekler

en: General compiz options
tr: Genel compiz seçenekleri

en: Active Plugins
tr: Etkin Eklentiler

en: List of currently active plugins
tr: Algılanan eklentilerin listesi

en: Audible Bell
tr: İşitilebilir Zil

en: Audible system beep
tr: İşitilebilir sistem bip sesi

en: Ignore Hints When Maximized
tr: Büyütülünce ipuçlarını yoksay

en: Ignore size increment and aspect hints when window is maximized
tr: Pencere büyütülmüşse boyut büyütmeyi ve ipuçlarını pasifleştir

en: Hide Skip Taskbar Windows
tr: Görev Çubuğu Pencerelerini Atlamayı Gizle

en: Hide windows not in taskbar when entering show desktop mode
tr: Masaüstünü Göster Kipine geçerken görev çubuğunda olmayan pencereleri gizle

en: Edge Trigger Delay
tr: Kenar Tetikleme Gecikmesi

en: Ping Delay
tr: Ping Gecikmesi

en: Interval between ping messages
tr: Ping mesajları arasında geçecek süre

en: Texture Filter
tr: Doku Filtresi

en: Texture filtering
tr: Doku filtreleme

en: Fast
tr: Hızlı

en: Good
tr: İyi

en: Best
tr: En iyi

en: Click To Focus
tr: Odaklamak için Tıkla

en: Click on window moves input focus to it
tr: Pencereyi odaklamaya almak için tıkla

en: Raise On Click
tr: Tıklayınca Yükselt

en: Raise windows when clicked
tr: Tıklayınca pencereleri yükselt

en: Auto-Raise
tr: Otomatik-Yükselt

en: Raise selected windows after interval
tr: Süre bittiğinde seçilen pencereleri yükselt

en: Auto-Raise Delay
tr: Otomatik-Yükselme Gecikmesi

en: Interval before raising selected windows
tr: Seçilen pencerelerin yükseltilmesinden önce geçecek süre

en: Close active window
tr: Etkin pencereyi kapat

en: Raise Window
tr: Pencereyi Yükselt

en: Raise window above other windows
tr: Pencereyi diğer pencerelerin üzerine yükselt

en: Lower Window
tr: Pencereyi Alta Gönder

en: Lower window beneath other windows
tr: Pencereyi diğer pencerelerin altına gönder

en: Unmaximize active window
tr: Etkin pencereyi büyütme

en: Minimize active window
tr: Etkin pencereyi küçült

en: Maximize active window
tr: Etkin pencereyi büyüt

en: Maximize Window Horizontally
tr: Pencereyi Yatay Olarak Büyüt

en: Maximize active window horizontally
tr: Etkin pencereyi yatay olarak büyüt

en: Maximize Window Vertically
tr: Pencereyi Dikey Olarak Büyüt

en: Maximize active window vertically
tr: Etkin pencereyi dikey olarak büyüt

en: Window menu button binding
tr: Pencere menüsü düğme bağlayıcısı

en: Window menu key binding
tr: Pencere menüsü kısayol bağlayıcısı

en: Show Desktop
tr: Masaüstünü Göster

en: Hide all windows and focus desktop
tr: Tüm pencereleri gizle ve masaüstünü odakla

en: Toggle Window Maximized
tr: Pencereyi Büyüt / Küçült

en: Toggle active window maximized
tr: Etkin pencereyi büyüt / geri yükle

en: Toggle Window Maximized Horizontally
tr: Pencereyi Yatay Olarak Büyüt / Küçült

en: Toggle active window maximized horizontally
tr: Etkin pencereyi yatay olarak büyüt / geri yükle

en: Toggle Window Maximized Vertically
tr: Pencereyi Dikey Olarak Büyüt / Küçült

en: Toggle active window maximized vertically
tr: Etkin pencereyi dikey olarak büyüt / geri yükle

en: Toggle Window Shaded
tr: Pencereyi Gölgele / Geri Yükle

en: Toggle active window shaded
tr: Etkin pencereyi gölgele / geri yükle

en: Slow Animations
tr: Yavaş Animasyonlar

en: Toggle use of slow animations
tr: Yavaş canlandırmaları aç / kapat

en: Horizontal Virtual Size
tr: Yatay Sanal Boyut

en: Screen size multiplier for horizontal virtual size
tr: Yatay sanal boyut için ekran boyutu çoklayıcı

en: Vertical Virtual Size
tr: Dikey Sanal Boyut

en: Screen size multiplier for vertical virtual size
tr: Dikey sanal boyut için ekran boyutu çoklayıcı

en: Lighting
tr: Aydınlatma

en: Use diffuse light when screen is transformed
tr: Ekran boyutu değiştirildiğinde geçirgenlik ışığı kullan

en: Detect Refresh Rate
tr: Tazeleme Oranını Bul

en: Automatic detection of refresh rate
tr: Tazeleme oranını otomatik bul

en: Refresh Rate
tr: Tazeleme Oranı

en: The rate at which the screen is redrawn (times/second)
tr: Ekranın yeniden çizilmesinde kullanılacak oran (tekrar sayısı/saniye)

en: Detect Outputs
tr: Çıktıları Bul

en: Automatic detection of output devices
tr: Çıktı aygıtlarını otomatik bul

en: Overlapping Output Handling
tr: Örtüşen Çıktı İşlemesi

en: Which one of overlapping output devices should be preferred
tr: Üst üste binen çıktı aygıtlarından hangisi tercih edilmeli

en: Smart mode
tr: Akıllı kip

en: Prefer larger output
tr: Daha büyük çıktıyı tercih et

en: Prefer smaller output
tr: Daha küçük çıktıyı tercih et

en: Outputs
tr: Çıktılar

en: List of strings describing output devices
tr: Çıktı aygıtlarını tanımlayan sözcüklerin listesi

en: Sync To VBlank
tr: Dikey Boşaltma ile Eşzamanla

en: Only perform screen updates during vertical blanking period
tr: Ekran güncellemeyi sadece dikey boşaltma sürecinde yap

en: Focus Prevention Level
tr: Odaklanma Önleyici Seviyesi

en: Level of focus stealing prevention
tr: Odaklanma çalınmasının önlenme seviyesi

en: Off
tr: Kapalı

en: Low
tr: Düşük

en: High
tr: Yüksek

en: Very High
tr: Çok Yüksek

en: Focus Prevention Windows
tr: Odaklanma Önleyici Pencereleri

en: Focus prevention windows
tr: Odaklanma önleyici pencereleri

en: Unredirect Fullscreen Windows
tr: Tam Ekran Pencerelerin Yönlendirmesini Geri Al

en: Allow drawing of fullscreen windows to not be redirected to offscreen pixmaps
tr: Pencere dışındaki gözek haritalarına yönlendirilmemeleri için tam ekran pencerelerini germeye izin ver

en: Default Icon
tr: Öntanımlı Simge

en: Default window icon image
tr: Öntanımlı pencere simge resmi

en: Force independent output painting.
tr: Bağımsız çıkış boyamasına zorla

en: Paint each output device independly, even if the output devices overlap
tr: Çıktı aygıtları birbiriyle örtüşse dahi her çıktı aygıtını bağımsız olarak boya

en: Texture Compression
tr: Doku Sıkıştırma

en: If available use compression for textures converted from images
tr: Eğer mümkünse, görüntülerden dönüştürülmüş dokular için sıkıştırma kullan

en: Desktop Cube
tr: Masaüstü Küpü

en: Place windows on cube
tr: Pencereleri küp üzerine yerleştir

en: Unfold
tr: Katlamayı Geri Al

en: Unfold cube
tr: Küpü Katlamayı Geri Al

en: Next Slide
tr: Sonraki Slayt

en: Advance to next slide
tr: Sonraki slayta ilerle

en: Prev Slide
tr: Önceki Slayt

en: Go back to previous slide
tr: Önceki slayta geri dön

en: Generate mipmaps when possible for higher quality scaling
tr: Yüksek kalitede ölçeklendirme için mümkün olduğunda mipmapler oluştur

en: Multi Output Mode
tr: Çoklu Çıktı Kipi

en: Selects how the cube is displayed if multiple output devices are used.
tr: Çoklu çıktı aygıtı kullanılırken küpün nasıl gösterileceğini seçer.

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Multiple cubes
tr: Çoklu küp

en: One big cube
tr: Tek büyük küp

en: Inside Cube
tr: Küpün İçerisine Gir

en: Inside cube
tr: Küpün içerisine gir

en: Acceleration
tr: Hızlandırma

en: Fold Acceleration
tr: Katlama Hızlandırması

en: Speed
tr: Hız

en: Fold Speed
tr: Katlama Hızı

en: Timestep
tr: Süre aralığı

en: Fold Timestep
tr: Katlama Zaman Aralığı

en: Cube Color
tr: Küp Rengi

en: Color of top and bottom sides of the cube
tr: Küpün taban ve tavan rengi

en: Scale image
tr: Resmi boyutlandır

en: Scale images to cover top face of cube
tr: Küpün tavan yüzünü kaplamak için resimleri boyutlandır

en: Image files
tr: Resim dosyaları

en: List of PNG and SVG files that should be rendered on top face of cube
tr: Küpün üst kapağı için hazırlanması gereken PNG ve SVG dosyalarının listesi

en: Adjust Image
tr: Resmi Ayarla

en: Adjust top face image to rotation
tr: Üst kapak resmini döndürmeye göre ayarla

en: Skydome
tr: Arkaplan

en: Render skydome
tr: Arkaplanı hazırla

en: Skydome Image
tr: Arkaplan Resmi

en: Image to use as texture for the skydome
tr: Arkaplan dokusu olarak kullanılacak resim

en: Animate Skydome
tr: Arkaplanı Canlandır

en: Animate skydome when rotating cube
tr: Küpü döndürürken arkaplanı canlandır

en: Skydome Gradient Start Color
tr: Arkaplan Gradyan Başlangıç Rengi

en: Color to use for the top color-stop of the skydome-fallback gradient
tr: Gök kubbe-geri düşüş-eğiminin üstteki renk-durağında kullanılacak renk

en: Skydome Gradient End Color
tr: Arkaplan Gradyan Bitim Rengi

en: Color to use for the bottom color-stop of the skydome-fallback gradient
tr: Gök kubbe-geri düşüş-eğiminin alttaki renk-durağında kullanılacak renk

en: Opacity During Rotation
tr: Döndürme Sırasındaki Matlık

en: Opacity of desktop window during rotation.
tr: Döndürme sırasında masaüstü penceresinin matlığı.

en: Opacity When Not Rotating
tr: Döndürülmezken Kullanılan Matlık

en: Opacity of desktop window when not rotating.
tr: Döndürülmediği esnada masaüstü penceresinin matlığı.

en: Transparency Only on Mouse Rotate
tr: Sadece Fare ile Döndürüldüğünde Şeffaflaştır

en: Initiates Cube transparency only if rotation is mouse driven.
tr: Küp şeffaflığını sadece döndürme işlemi fare ile yapılıyorsa başlatır.

en: D-Bus Control Backend
tr: D-Bus Denetim Altyapısı

en: Window Decoration
tr: Pencere Dekorasyonu

en: Window decorations
tr: Pencere dekorasyonları

en: Shadow Radius
tr: Gölge Yarıçapı

en: Drop shadow radius
tr: Düşen gölge yarıçapı

en: Shadow Opacity
tr: Gölge Matlığı

en: Drop shadow opacity
tr: Düşen gölge matlığı

en: Shadow Color
tr: Gölge Rengi

en: Drop shadow color
tr: Düşen gölge rengi

en: Shadow Offset X
tr: Gölge Konumu X

en: Drop shadow X offset
tr: Düşen gölge Yatay konumu

en: Shadow Offset Y
tr: Gölge Konumu Y

en: Drop shadow Y offset
tr: Düşen gölge Dikey konumu

en: Command
tr: Komut

en: Decorator command line that is executed if no decorator is already running
tr: Eğer hiçbir pencere dekorasyonu çalışmıyorsa çalıştırılacak dekoratör komut satırı

en: Allow mipmaps to be generated for decoration textures
tr: Dekorasyon dokuları için mipmaplerin yaratılmalarına izin ver

en: Decoration windows
tr: Pencere dekorasyonu

en: Windows that should be decorated
tr: Dekorasyon kullanılması gereken pencereler

en: Shadow windows
tr: Pencereleri gölgelendir

en: Windows that should have a shadow
tr: Gölge kullanılması gereken pencereler

en: Fading Windows
tr: Solan Pencereler

en: Fade in windows when mapped and fade out windows when unmapped
tr: Haritalandıklarında pencereler belirsin, haritalanmadıklarında kaybolsun

en: Fade Mode
tr: Solma Kipi

en: Window fade mode
tr: Pencere solma kipi

en: Fade Speed
tr: Solma Hızı

en: Fade Time
tr: Solma Süresi

en: Fade windows
tr: Pencereleri soldur

en: Windows that should be fading
tr: Solması gereken pencereler

en: Visual Bell
tr: Görünür Zil

en: Fade effect on system beep
tr: Sistem bip sesinde solma efekti açık

en: Fullscreen Visual Bell
tr: Tam Ekran Görünür Zil

en: Fullscreen fade effect on system beep
tr: Sistem bip durumunda tam ekran solma efektini uygula

en: Fade On Minimize/Open/Close
tr: Küçültme /Açma /Kapatma durumunda Solsun

en: Fade effect on minimize/open/close window events
tr: Küçültme /açma /kapatma olayarında solma efekti kullan

en: Dim Unresponsive Windows
tr: Tepki Vermeyen Pencreleri Donuklaştır

en: Dim windows that are not responding to window manager requests
tr: Pencere yöneticisinin isteklerine yanıt vermeyen pencereleri donuklaştır

en: Unresponsive Window Brightness
tr: Tepki Vermeyen Pencere Parlaklığı

en: Unresponsive Window Saturation
tr: Tepki Vermeyen Pencere Doygunluğu

en: Saturation (in %) of unresponsive windows
tr: Tepki vermeyen pencerelerin doygunluğu (in %)

en: Userspace File System
tr: Kullanıcı Alanı Dosya Sistemi

en: Userspace file system
tr: Kullanıcıya ait dosya sistemi

en: Mount Point
tr: Bağlanma Noktası

en: Mount point
tr: Bağlanma noktası

en: GLib main loop support
tr: GLib ana döngü desteği

en: Show Main Menu
tr: Ana Menüyü Göster

en: Show the main menu
tr: Ana menüyü göster

en: Run Dialog
tr: Çalıştırma Penceresi

en: Show Run Application dialog
tr: Uygulama Çalıştırma Penceresini Göster

en: Screenshot command line
tr: Ekran görüntüsü komut satırı

en: Take a screenshot
tr: Ekran görüntüsü al

en: Window screenshot command line
tr: Pencere ekran görüntüsü alma komutu

en: Take a screenshot of a window
tr: Bir pencerenin ekran görüntüsünü al

en: Terminal command line
tr: Uçbirim komut satırı

en: Open a terminal
tr: Bir konsol aç

en: Ini Flat File Backend
tr: Ini Düz Dosya Arka Ucu

en: File change notification plugin
tr: Dosya değişimi uyarı eklentisi

en: Minimize Effect
tr: Küçültme Efekti

en: Transform windows when they are minimized and unminimized
tr: Pencereleri küçültüldüklerinde ve geri yüklendiklerinde dönüştür

en: Minimize speed
tr: Küçültme Hızı

en: Minimize timestep
tr: Küçültme zaman aralığı

en: Minimize Windows
tr: Pencereleri Küçült

en: Windows that should be transformed when minimized
tr: Küçültüldüklerinde ve geri yüklendiklerinde dönüştürülecek pencereler

en: Shade Resistance
tr: Gölgeleme Direnci

en: Shade resistance
tr: Gölgeleme direnci

en: Move Window
tr: Pencereyi Taşı

en: Move window
tr: Pencereyi taşı

en: Initiate Window Move
tr: Pencereleri Taşımaya Başla

en: Start moving window
tr: Pencereleri taşımaya başla

en: Opacity
tr: Matlık

en: Opacity level of moving windows
tr: Taşınan pencerelerin matlık düzeyi

en: Constrain Y
tr: Dikey (Y) Sınırlama

en: Constrain Y coordinate to workspace area
tr: Y eksenini çalışma alanı ile sınırla

en: Snapoff maximized windows
tr: Büyütülmüş pencerelerde koparma efekti kapalı

en: Snapoff and auto unmaximized maximized windows when dragging
tr: Büyütülmüş pencereleri sürüklerken kopar ve otomatik olarak büyütülmemiş hale getir

en: Lazy Positioning
tr: Tembel Konumlandırma

en: Do not update the server-side position of windows until finished moving
tr: Taşıma işi bitirilene kadar pencerenin konumunu sunucu tarafında güncelleme

en: Brightness
tr: Parlaklık

en: Saturation
tr: Doygunluk

en: Opacity Step
tr: Matlık Adımı

en: Place Windows
tr: Pencereleri Yerleştir

en: Place windows at appropriate positions when mapped
tr: Haritalandıklarında pencereleri belirli bir konuma yerleştir

en: Workarounds
tr: Hızlı Çözümler

en: Window placement workarounds
tr: Pencere konumlandırma hızlı çözümleri

en: Placement Mode
tr: Yerleştirme Kipi

en: Algorithm to use for window placement
tr: Pencere yerleşimi için kullanılacak algoritma

en: Cascade
tr: Basamakla

en: Centered
tr: Ortalanmış

en: Smart
tr: Akıllı

en: Maximize
tr: Büyüt

en: Random
tr: Rastgele

en: Use output device with pointer
tr: Çıktı aygıtını işaretçi ile kullan

en: Force Placement Windows
tr: Pencerelerin Yetleşimini Zorla

en: Positioned windows
tr: Konumlandırılmış pencereler

en: Windows that should be positioned by default
tr: Öntanımlı olarak konumlandırılacak pencereler

en: X Positions
tr: X Konumları

en: X position values
tr: X konum değerleri

en: Y Positions
tr: Y Konumları

en: Y position values
tr: Y konum değerleri

en: Keep In Workarea
tr: Çalışma Bölgesinde Kal

en: Viewport positioned windows
tr: Masaüstüne konumlandırılacak pencereler

en: Windows that should be positioned in specific viewports by default
tr: Öntanımlı olarak belirli bir masaüstüne konumlandırılacak pencereler

en: X Viewport Positions
tr: X Görünüm Yüzü Konumları

en: Horizontal viewport positions
tr: Yatay masaüstü konumları

en: Y Viewport Positions
tr: Y Görünüm Yüzü Konumları

en: Vertical viewport positions
tr: Dikey masaüstü konumları

en: Png image loader
tr: Png resim yükleyici

en: Regex Matching
tr: Düzenli İfade Eşlemesi

en: Regex window matching
tr: Düzenli ifade pencere eşlemesi

en: Resize Window
tr: Pencereyi Yeniden Boyutlandır

en: Resize window
tr: Pencereyi yeniden boyutlandır

en: Initiate Normal Window Resize
tr: Normal Yeniden Boyutlandırmaya Başla

en: Start resizing window normally
tr: Pencereyi normal şekilde yeniden boyutlandırmaya başla

en: Initiate Outline Window Resize
tr: Taslak Göstererek Yeniden Boyutlandırmaya Başla

en: Start resizing window with outline
tr: Pencereyi taslak göstererek yeniden boyutlandırmaya başla

en: Initiate Rectangle Window Resize
tr: Dikdörtgen Yeniden Boyutlandırmaya Başla

en: Start resizing window with rectangle
tr: Pencereyi dikdörtgen şeklinde yeniden boyutlandırmaya başla

en: Initiate Stretch Window Resize
tr: Gergin Yeniden Boyutlandırmaya Başla

en: Start resizing window by stretching it
tr: Pencereyi esneterek yeniden boyutlandırmaya başla

en: Initiate Window Resize
tr: Pencereyi Yeniden Boyutlandırmaya Başla

en: Start resizing window
tr: Pencereyi yeniden boyutlandırmaya başla

en: Default Resize Mode
tr: Öntanımlı Yeniden Boyutlandırma Kipi

en: Default mode used for window resizing
tr: Pencereleri yeniden boyutlandırmak için kullanılacak öntanımlı kip

en: Outline
tr: Taslak

en: Rectangle
tr: Dikdörtgen

en: Stretch
tr: Gergin

en: Border Color
tr: Kenarlık Rengi

en: Border color used for outline and rectangle resize modes
tr: Taslak görünümü ve dikdörtgen yeniden boyutlandırma kipinde kullanılacak kenarlık rengi

en: Fill Color
tr: Dolgu Rengi

en: Fill color used for rectangle resize mode
tr: Dolgu rengi dikdörtgen şeklinde yeniden boyutlandırmada kullanılır

en: Normal Resize Windows
tr: Pencereleri Normal Şekilde Yeniden Boyutlandır

en: Windows that normal resize should be used for
tr: Normal yeniden boyutlandırma kullanılacak pencereler

en: Outline Resize Windows
tr: Yeniden Boyutlandırmada Taslak Göster

en: Windows that outline resize should be used for
tr: Taslak görünümünde yeniden boyutlandırma kullanılacak pencereler

en: Rectangle Resize Windows
tr: Pencereleri Dikdörtgen Şeklinde Yeniden Boyutlandır

en: Windows that rectangle resize should be used for
tr: Dikdörtgen yeniden boyutlandırma kullanılacak pencereler

en: Stretch Resize Windows
tr: Pencereleri Gergin Şekilde Yeniden Boyutlandır

en: Windows that stretch resize should be used for
tr: Gerginlik kullanılarak yeniden boyutlandırma kullanılacak pencereler

en: Rotate Cube
tr: Küpü Döndür

en: Rotate desktop cube
tr: Masaüstü küpünü döndür

en: Flip Time
tr: Çevirme Zamanı

en: Timeout before flipping viewport
tr: Masaüstü değiştirme zamanaşımı

en: Raise on rotate
tr: Döndürürken Yüksel

en: Raise window when rotating
tr: Döndürülürken pencereleri yükselt

en: Start Rotation
tr: Döndürmeyi Başlat

en: Rotate Left
tr: Sola Döndür

en: Rotate left
tr: Sola döndür

en: Rotate Right
tr: Sağa Döndür

en: Rotate right
tr: Sağa döndür

en: Rotate Left with Window
tr: Pencere ile birlikte Sola Döndür

en: Rotate left and bring active window along
tr: Sola döndür ve etkin pencereyi getir

en: Rotate Right with Window
tr: Pencere ile birlikte Sağa Döndür

en: Rotate right and bring active window along
tr: Sağa döndür ve etkin pencereyi getir

en: Rotate To
tr: Buraya Döndür

en: Rotate to viewport
tr: Masaüstüne döndür

en: Rotate window
tr: Pencereyi döndür

en: Rotate with window
tr: Pencere ile birlikte döndür

en: Rotate Flip Left
tr: Döndürürken Sola Çevir

en: Rotate Flip Right
tr: Döndürürken Sağa Çevir

en: Rotate To Face 1
tr: 1. Yüze Döndür

en: Rotate to face 1
tr: 1. yüze döndür ve etkin pencereyi yerleştir

en: Rotate To Face 2
tr: 2. Yüze Döndür

en: Rotate to face 2
tr: 2. yüze döndür

en: Rotate To Face 3
tr: 3. Yüze Döndür

en: Rotate to face 3
tr: 3. yüze döndür

en: Rotate To Face 4
tr: 4. Yüze Döndür

en: Rotate to face 4
tr: 4. yüze döndür

en: Rotate To Face 5
tr: 5. Yüze Döndür

en: Rotate to face 5
tr: 5. yüze döndür

en: Rotate To Face 6
tr: 6. Yüze Döndür

en: Rotate to face 6
tr: 6. yüze döndür

en: Rotate To Face 7
tr: 7. Yüze Döndür

en: Rotate to face 7
tr: 7. yüze döndür

en: Rotate To Face 8
tr: 8. Yüze Döndür

en: Rotate to face 8
tr: 8. yüze döndür

en: Rotate To Face 9
tr: 9. Yüze Döndür

en: Rotate to face 9
tr: 9. yüze döndür

en: Rotate To Face 10
tr: 10. Yüze Döndür

en: Rotate to face 10
tr: 10. yüze döndür

en: Rotate To Face 11
tr: 11. Yüze Döndür

en: Rotate to face 11
tr: 11. yüze döndür

en: Rotate To Face 12
tr: 12. Yüze Döndür

en: Rotate to face 12
tr: 12. yüze döndür

en: Rotate To Face 1 with Window
tr: 1. Yüze Pencere ile Döndür

en: Rotate to face 1 and bring active window along
tr: 1. yüze döndür

en: Rotate To Face 2 with Window
tr: 2. Yüze Pencere ile Döndür

en: Rotate to face 2 and bring active window along
tr: 2. yüze döndür ve etkin pencereyi yerleştir

en: Rotate To Face 3 with Window
tr: 3. Yüze Pencere ile Döndür

en: Rotate to face 3 and bring active window along
tr: 3. yüze döndür ve etkin pencereyi yerleştir

en: Rotate To Face 4 with Window
tr: 4. Yüze Pencere ile Döndür

en: Rotate to face 4 and bring active window along
tr: 4. yüze döndür ve etkin pencereyi yerleştir

en: Rotate To Face 5 with Window
tr: 5. Yüze Pencere ile Döndür

en: Rotate to face 5 and bring active window along
tr: 5. yüze döndür ve etkin pencereyi yerleştir

en: Rotate To Face 6 with Window
tr: 6. Yüze Pencere ile Döndür

en: Rotate to face 6 and bring active window along
tr: 6. yüze döndür ve etkin pencereyi yerleştir

en: Rotate To Face 7 with Window
tr: 7. Yüze Pencere ile Döndür

en: Rotate to face 7 and bring active window along
tr: 7. yüze döndür ve etkin pencereyi yerleştir

en: Rotate To Face 8 with Window
tr: 8. Yüze Pencere ile Döndür

en: Rotate to face 8 and bring active window along
tr: 8. yüze döndür ve etkin pencereyi yerleştir

en: Rotate To Face 9 with Window
tr: 9. Yüze Pencere ile Döndür

en: Rotate to face 9 and bring active window along
tr: 9. yüze döndür ve etkin pencereyi yerleştir

en: Rotate To Face 10 with Window
tr: 10. Yüze Pencere ile Döndür

en: Rotate to face 10 and bring active window along
tr: 10. yüze döndür ve etkin pencereyi yerleştir

en: Rotate To Face 11 with Window
tr: 11. Yüze Pencere ile Döndür

en: Rotate to face 11 and bring active window along
tr: 11. yüze döndür ve etkin pencereyi yerleştir

en: Rotate To Face 12 with Window
tr: 12. Yüze Pencere ile Döndür

en: Rotate to face 12 and bring active window along
tr: 12. yüze döndür ve etkin pencereyi yerleştir

en: Pointer Sensitivity
tr: İşaretçi Hassasiyeti

en: Sensitivity of pointer movement
tr: İşaretçi hareketinin hassaslığı

en: Rotation Acceleration
tr: Döndürme Hızlandırması

en: Rotation Speed
tr: Döndürme Hızı

en: Rotation Timestep
tr: Döndürme zaman aralığı

en: Zoom
tr: Büyüt

en: Rotation Zoom
tr: Döndürme Büyütmesi

en: Scale
tr: Boyutlandır

en: Scale windows
tr: Pencereleri boyutlandır

en: Initiate Window Picker
tr: Pencere Tutucuyu Başlat

en: Layout and start transforming windows
tr: Pencereleri yerleştir ve dönüştür

en: Initiate Window Picker For All Windows
tr: Tüm Pencereler için Pencere Yakalayıcıyı Başlat

en: Layout and start transforming all windows
tr: Tüm pencereleri yerleştir ve dönüştür

en: Initiate Window Picker For Window Group
tr: Pencere Grubu için Pencere Yakalayıcıyı Başlat

en: Layout and start transforming window group
tr: Pencere grubunu yerleştir ve dönüştür

en: Initiate Window Picker For Windows on Current Output
tr: Geçerli Çıktıyı Kullanan Pencereler için Pencere Yakalayıcıyı Başlat

en: Layout and start transforming windows on current output
tr: Geçerli çıktıyı kullanan pencereleri yerleştir ve dönüştür

en: Click Desktop to Show Desktop
tr: Masaüstünü Göstermek için Masaüstüne Tıkla

en: Enter Show Desktop mode when Desktop is clicked during Scale
tr: Boyutlandırma sırasında masaüstüne tıklanırsa Masaüstünü Göster kipine geç

en: Spacing
tr: Aralık

en: Space between windows
tr: Pencereler arasında bırakılacak boşluk

en: Scale speed
tr: Boyutlandırma hızı

en: Scale timestep
tr: Boyutlandırma zamanı basamağı

en: Darken Background
tr: Arkaplanı Koyulaştır

en: Darken background when scaling windows
tr: Pencereleri yeniden boyutlandırırken arkaplanı koyulaştır

en: Amount of opacity in percent
tr: Yüzde olarak matlık miktarı

en: Overlay Icon
tr: Örtülü Durum Simgesi

en: Overlay an icon on windows once they are scaled
tr: Boyutlandırılan pencerelerin üzerinde simge göster

en: None
tr: Hiçbiri

en: Emblem
tr: Simge

en: Big
tr: Büyük

en: Scale Windows
tr: Pencereleri Boyutlandır

en: Windows that should be scaled in scale mode
tr: Boyutlandırma kipinde boyutlandırılacak pencereler

en: Hover Time
tr: Üzerine Gelme Süresi

en: Time (in ms) before scale mode is terminated when hovering over a window
tr: Bir pencerenin üzerindeyken boyutlandırma kipi bitirilmeden önce geçmesi gereken süre (ms olarak)

en: Selects where windows are scaled if multiple output devices are used.
tr: Çoklu çıktı aygıtı kullanılıyorken boyutlandırılmış pencereleri seçer.

en: On current output device
tr: Sadece geçerli çıktı aygıtı üzerinde

en: On all output devices
tr: Tüm çıktı aygıtları üzerinde

en: Screenshot
tr: Ekran Görüntüsü

en: Screenshot plugin
tr: Ekran görüntüsü yakalama eklentisi

en: Initiate rectangle screenshot
tr: Dikdörtgen ekran görüntüsünü başlat

en: Directory
tr: Dizin

en: Launch Application
tr: Uygulamayı Başlat

en: Automatically open screenshot in this application
tr: Ekran görüntüsünü otomatik olarak bu uygulama ile aç

en: Svg image loader
tr: Svg resim yükleyici

en: Application Switcher
tr: Uygulama Seçici

en: Next window
tr: Sonraki pencere

en: Prev window
tr: Önceki pencere

en: Next window (All windows)
tr: Sonraki pencere (Tüm pencereler)

en: Prev window (All windows)
tr: Önceki pencere (Tüm pencereler)

en: Next window (No popup)
tr: Sonraki pencere (Açılabilir pencere yok)

en: Prev window (No popup)
tr: Önceki pencere (Açılabilir pencere yok)

en: Next Panel
tr: Sonraki Panel

en: Prev Panel
tr: Önceki Panel

en: Switcher speed
tr: Değiştirici hızı

en: Switcher timestep
tr: Değiştirici zaman aralığı

en: Switcher windows
tr: Pencere değiştirici

en: Windows that should be shown in switcher
tr: Değiştiricide gösterilmesi gereken pencereler

en: Amount of saturation in percent
tr: Yüzde olarak doygunluk miktarı

en: Amount of brightness in percent
tr: Yüzde olarak parlaklık miktarı

en: Bring To Front
tr: Öne Getir

en: Bring selected window to front
tr: Seçilen pencereyi öne getir

en: Distance desktop should be zoom out while switching windows
tr: Masaüstünün pencereler değiştirilirken uzaklaştırılacağı mesafe

en: Icon
tr: Simge

en: Minimized
tr: Küçültülmüş

en: Show minimized windows
tr: Küçültülmüş pencereleri göster

en: Auto Rotate
tr: Otomatik Döndür

en: Rotate to the selected window while switching
tr: Değiştirirken seçilen pencereyi döndür

en: Water Effect
tr: Su Efekti

en: Adds water effects to different desktop actions
tr: Değişik masaüstü hareketlerine su efekti ekler

en: Enable pointer water effects
tr: İşaretçi su efektini etkinleştir

en: Toggle rain
tr: Yağmuru aç / kapat

en: Toggle rain effect
tr: Yağmur efektini aç / kapat

en: Toggle wiper
tr: Siliciyi aç /kapat

en: Toggle wiper effect
tr: Siliciyi efektini aç /kapat

en: Offset Scale
tr: Yerleşim Boyutu

en: Water offset scale
tr: Su yerleşim boyutu

en: Rain Delay
tr: Yağmur Gecikmesi

en: Delay (in ms) between each rain-drop
tr: Yağmur damlaları arasında geçecek süre (ms olarak)

en: Title wave
tr: Pencere başlığı dalgası

en: Wave effect from window title
tr: Pencere başlığı dalga efekti

en: Point
tr: Nokta

en: Add point
tr: Nokta ekle

en: Line
tr: Satır

en: Add line
tr: Çizgi ekle

en: Wobbly Windows
tr: Sallanan Pencereler

en: Use spring model for wobbly window effect
tr: Sallanan pencere efekti için esneklik modelini kullan

en: Snap windows
tr: Pencereleri kopar

en: Toggle window snapping
tr: Pencere koparma efektini aç / kapat

en: Snap Inverted
tr: Ters Çevrilmiş Şekilde Kopar

en: Inverted window snapping
tr: Ters çevrilmiş pencere koparma efekti

en: Shiver
tr: Titreme

en: Make window shiver
tr: Pencereyi titret

en: Friction
tr: Sürtünme

en: Spring Friction
tr: Sıçrama Sürtünmesi

en: Spring K
tr: K Sıçraması

en: Spring Konstant
tr: Sıçrama Sabiti

en: Grid Resolution
tr: Izgara Çözünürlüğü

en: Vertex Grid Resolution
tr: Tepe Izgara Çözünürlüğü

en: Minimum Grid Size
tr: En Küçük Izgara Boyutu

en: Minimum Vertex Grid Size
tr: En Küçük Tepe Izgara Boyutu

en: Map Effect
tr: Haritalama Efekti

en: Map Window Effect
tr: Pencere Haritalama Efekti

en: Focus Effect
tr: Odaklama Efekti

en: Focus Window Effect
tr: Pencere Odaklama Efekti

en: Map Windows
tr: Pencereleri Haritala

en: Windows that should wobble when mapped
tr: Haritalandığında sallanacak pencereler

en: Focus Windows
tr: Pencereleri Odakla

en: Windows that should wobble when focused
tr: Odaklandığında sallanacak pencereler

en: Grab Windows
tr: Pencereleri Yakala

en: Windows that should wobble when grabbed
tr: Yakalandığında sallanacak pencereler

en: Move Windows
tr: Pencereleri Taşı

en: Windows that should wobble when moved
tr: Taşındığında sallanacak pencereler

en: Maximize Effect
tr: Büyütme Efekti

en: Wobble effect when maximizing and unmaximizing windows
tr: Büyütülmüş ve büyütülmemiş durumdaki pencereler için sallanma efekti

en: Zoom Desktop
tr: Masaüstünü Büyüt

en: Zoom and pan desktop cube
tr: Masaüstü küpünü büyüt ve görüntüsünü bindir

en: Zoom In
tr: Büyüt

en: Zoom Out
tr: Küçült

en: Zoom Pan
tr: Büyüterek Görüntü Bindirme

en: Zoom pan
tr: Büyüt ve görüntüyü bindir

en: Zoom Speed
tr: Büyütme Hızı

en: Zoom Timestep
tr: Büyütme Zamanı Basamağı

en: Zoom factor
tr: Büyütme aralığı

en: Filter Linear
tr: Doğrusal Filtrele

en: Use linear filter when zoomed in
tr: Büyütüldüğünde doğrusal filtreleme kullan
