console-data - en to es translation catalogue (57 entries)

note: Type: select Choices
en: American English
es: Inglés estadounidense

note: Type: select Choices
en: Belarusian
es: Bielorruso

note: Type: select Choices
en: Belgian
es: Belga

note: Type: select Choices
en: Brazilian (ABNT2 layout)
es: Brasileño (variante ABNT2)

note: Type: select Choices
en: Brazilian (EUA layout)
es: Brasileño (variante EUA)

note: Type: select Choices
en: British English
es: Inglés británico

note: Type: select Choices
en: Bulgarian
es: Búlgaro

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
es: Canadiense multilingüe

note: Type: select Choices
en: Croatian
es: Croata

note: Type: select Choices
en: Czech
es: Checo

note: Type: select Choices
en: Danish
es: Danés

note: Type: select Choices
en: Dutch
es: Holandés

note: Type: select Choices
en: Estonian
es: Estonio

note: Type: select Choices
en: Finnish
es: Finlandés

note: Type: select Choices
en: French
es: Francés

note: Type: select Choices
en: German
es: Alemán

note: Type: select Choices
en: Greek
es: Griego

note: Type: select Choices
en: Hebrew
es: Hebreo

note: Type: select Choices
en: Hungarian
es: Húngaro

note: Type: select Choices
en: Icelandic
es: Islandés

note: Type: select Choices
en: Italian
es: Italiano

note: Type: select Choices
en: Japanese
es: Japonés

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
es: Kirghizo

note: Type: select Choices
en: Latin American
es: Latinoamericano

note: Type: select Choices
en: Latvian
es: Letón

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
es: Lituano

note: Type: select Choices
en: Macedonian
es: Macedonio

note: Type: select Choices
en: Norwegian
es: Noruego

note: Type: select Choices
en: Polish
es: Polaco

note: Type: select Choices
en: Portuguese
es: Portugués

note: Type: select Choices
en: Romanian
es: Rumano

note: Type: select Choices
en: Russian
es: Ruso

note: Type: select Choices
en: Serbian
es: Serbio

note: Type: select Choices
en: Slovakian
es: Eslovaco

note: Type: select Choices
en: Slovene
es: Esloveno

note: Type: select Choices
en: Spanish
es: Español

note: Type: select Choices
en: Swedish
es: Sueco

note: Type: select Choices
en: Swiss French
es: Francés suizo

note: Type: select Choices
en: Swiss German
es: Alemán suizo

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
es: Turco (variante F)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
es: Turco (variante Q)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
es: Ucraniano

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
es: Mapa de teclado a usar:

note: Type: select Choices
en: Canadian French
es: Francés canadiense

note: Type: select Choices
en: Thai
es: Tailandés

note: Type: select Choices
en: American English (82 keys)
es: Inglés estadounidense (82 teclas)

note: Type: select Choices
en: American English (extended kbd)
es: Inglés estadounidense (teclado extendido)

note: Type: select Choices
en: French (alternate)
es: Francés (alternativo)

note: Type: select Choices
en: French (extended kbd)
es: Francés (teclado extendido)

note: Type: select Choices
en: German (extended kbd)
es: Alemán (teclado extendido)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 4)
es: Japonés (tipo 4)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 5)
es: Japonés (tipo 5)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 4)
es: Noruego (tipo 4)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 5)
es: Noruego (tipo 5)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 4)
es: Español (tipo 4)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 5)
es: Español (tipo 5)

note: Type: select Description
en: Keymap to use for a USB keyboard:
es: Mapa de teclado a usar para un teclado USB:
