console-data - en to bs translation catalogue (57 entries)

note: Type: select Choices
en: American English
bs: Američki engleski

note: Type: select Choices
en: Belarusian
bs: Bjeloruski

note: Type: select Choices
en: Belgian
bs: Belgijski

note: Type: select Choices
en: Brazilian (ABNT2 layout)
bs: Brazilski (ABNT2 raspored)

note: Type: select Choices
en: Brazilian (EUA layout)
bs: Brazilski (EUA raspored)

note: Type: select Choices
en: British English
bs: Britanski engleski

note: Type: select Choices
en: Bulgarian
bs: Bugarski

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
bs: Kanadski Višejezički

note: Type: select Choices
en: Croatian
bs: Hrvatski

note: Type: select Choices
en: Czech
bs: Češki

note: Type: select Choices
en: Danish
bs: Danski

note: Type: select Choices
en: Dutch
bs: Holandski

note: Type: select Choices
en: Estonian
bs: Estonski

note: Type: select Choices
en: Finnish
bs: Finski

note: Type: select Choices
en: French
bs: Francuski

note: Type: select Choices
en: German
bs: Njemački

note: Type: select Choices
en: Greek
bs: Grčki

note: Type: select Choices
en: Hebrew
bs: Hebrejski

note: Type: select Choices
en: Hungarian
bs: Mađarski

note: Type: select Choices
en: Icelandic
bs: Islandski

note: Type: select Choices
en: Italian
bs: Italijanski

note: Type: select Choices
en: Japanese
bs: Japanski (106 tipki)

note: Type: select Choices
en: Kirghiz
bs: Kirgiški

note: Type: select Choices
en: Latin American
bs: Latino američki

note: Type: select Choices
en: Latvian
bs: Latvijski

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
bs: Litvanski

note: Type: select Choices
en: Macedonian
bs: Makedonski

note: Type: select Choices
en: Norwegian
bs: Norveški

note: Type: select Choices
en: Polish
bs: Poljski

note: Type: select Choices
en: Portuguese
bs: Portugalski

note: Type: select Choices
en: Romanian
bs: Rumunski

note: Type: select Choices
en: Russian
bs: Ruski

note: Type: select Choices
en: Serbian
bs: Srpski

note: Type: select Choices
en: Slovakian
bs: Slovački

note: Type: select Choices
en: Slovene
bs: Slovenački

note: Type: select Choices
en: Spanish
bs: Španski

note: Type: select Choices
en: Swedish
bs: Švedski

note: Type: select Choices
en: Swiss French
bs: Švicarski francuski

note: Type: select Choices
en: Swiss German
bs: Švicarski njemački

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
bs: Turski (F raspored)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
bs: Turski (Q raspored)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
bs: Ukrajinski

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
bs: Raspored tipki koji će se koristiti:

note: Type: select Choices
en: Canadian French
bs: Kanadski francuski

note: Type: select Choices
en: Thai
bs: Tajlandski

note: Type: select Choices
en: American English (82 keys)
bs: Američki engleski (Mac; 82 tipke)

note: Type: select Choices
en: American English (extended kbd)
bs: Američki engleski (Mac; extended tastatura)

note: Type: select Choices
en: French (alternate)
bs: Francuski (Mac; drugi raspored)

note: Type: select Choices
en: French (extended kbd)
bs: Francuski (Mac; extended tastatura)

note: Type: select Choices
en: German (extended kbd)
bs: Njemački (Mac; extended tastatura)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 4)
bs: Japanski (type 4)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 5)
bs: Japanski (type 5)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 4)
bs: Norveški (type 4)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 5)
bs: Norveški (type 5)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 4)
bs: Španski (type 4)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 5)
bs: Španski (type 5)

note: Type: select Description
en: Keymap to use for a USB keyboard:
bs: Raspored tipki koji će se koristiti na USB tastaturi:
